Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Ottoka válasza Bluegene (#1199) üzenetére


Ottoka
őstag

Ismerheted, pár helyen már "felvilágosítottak" előttem is.

Egyébként itt a vége, az offokért a téma olvasóitól elnézést kérek

Mezőhegyes

(#1202) westlake


westlake
félisten

4.7ghz - szarazjeg

Play nice!

(#1203) E-Maxx válasza Oliverda (#1195) üzenetére


E-Maxx
tag

Olcsóbb, és gyorsabb: [link] ;)

egyébként bocs, utsó off.

[ Szerkesztve ]

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#1204) Oliverda válasza E-Maxx (#1203) üzenetére


Oliverda
félisten

[link] ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1205) E-Maxx válasza Oliverda (#1204) üzenetére


E-Maxx
tag

[link]
Két hónappal frissebb teszt, újabb driverek. ;)

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#1206) Ottoka válasza westlake (#1202) üzenetére


Ottoka
őstag

Szép. Micsoda ár/érték arány lesz ebből.... :DDD

Mezőhegyes

(#1207) Oliverda válasza E-Maxx (#1205) üzenetére


Oliverda
félisten

utsó off? :)

Én a PH! teszjeinek jobban hiszek. Két hónappal frissebb teszt PH! módra: [link]

Válts nV-re azzal a dilettánsabbak is könnyebben elboldogulnak. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1208) Bluegene válasza Oliverda (#1207) üzenetére


Bluegene
addikt

igen ez nagy pofon volt az nv fanoknak :D , szerintem a sokkból még nem tértek magukhoz, ráadásul (kábé) egyárban van a nagy GTXszel, meg lehet nézni a szingli gtx teljesítményét mellette :K

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1209) westlake


westlake
félisten

legyetek olyan dragak, es fejezzetek mar be az ati vs. nv flame-et :U

Play nice!

(#1210) leviske


leviske
veterán

Vajon az Apple mikor vált i7-re? És melyikre? LGA1066-ra, vagy 1366-ra?

(Gondoltam megpróbálok félig ON lenni... :DDD )

(#1211) gV válasza westlake (#1202) üzenetére


gV
őstag

impresszív

leviske: fél év mulva, abból kiindulva h most váltottak Centrino 2-re

[ Szerkesztve ]

(#1212) P00By válasza leviske (#1210) üzenetére


P00By
nagyúr

Zseniális. :D

(#1213) Dashes


Dashes
őstag

(#1214) Oliverda válasza gV (#1211) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért annyira még nem húzható mint a Penryn.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1215) leviske válasza gV (#1211) üzenetére


leviske
veterán

Nem csak a MacBook-okkal váltottak Centrino 2-re? :F

(#1212) P00By: tudom... :DDD

(#1216) gV válasza Oliverda (#1214) üzenetére


gV
őstag

"ami késik, nem múlik"

leviske: miért milyük van még?

[ Szerkesztve ]

(#1217) beteg válasza Dashes (#1213) üzenetére


beteg
őstag

thx
ettől most erősen elgondolkoztam, hogy tényleg megvegyem-e az új platformot már 14.-én! Nagyon nem meggyőzőek ezek az eredmények!! Dual Chanel Triple Chanel között szinte semmi különbség nincs alapon, tuning nélkül, 3D06 ban még 3742MHz-en is jócskán elmarad a qx-em 4300MHz-es eredményétől, vagyis az i7-et is meg kell rángatni, hogy legalább utolérje a qx-et! És nincs is annyi tuning potenciál benne. (A qx meseszerűen elfut 4GHz-en.) Egyedül talán a pi eredménye elgondolkodtató, de ott meg már 4495MHz-en megy :F
Mind emellé még mindig csak 4 magos lesz a legkisebb proci.. Hááát, nem tudom! Engem nagyon nem győzött meg, sőt elkeserített.

Csak futni kell!

(#1218) Oliverda válasza beteg (#1217) üzenetére


Oliverda
félisten

Erre már hónapok óta számítani lehetett.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1219) Myers válasza Bluegene (#1208) üzenetére


Myers
senior tag

Bundás 22 te vagy az? :((( Régen is volt egy hírneved, de úgy látom, hogy most a Bluegene "márkát" építgeted!

Miért van az, hogy te ugyan ezt csinálod pl a gt200 topikban? Ott már elküldött valaki valamelyik nap a p*csába, és ha jól látom ki is koptál abból a topikból! Fejezt már be ezt bakker! :o

http://www.muszaj.hu/

(#1220) Dashes


Dashes
őstag

Se ATI vs. NVidia-t, se Bundás-t nem látok a topik címében, első hozzászólásban.
Ezeket kéretik mellőzni. :R

(#1221) gV válasza beteg (#1217) üzenetére


gV
őstag

EVEREST még nem 100%-osan támogatja a Nehalemet, legalábbis korrábban volt róla egy kép amin az látszott, hogy a progi evvel figyelmeztet.

(#1222) Oliverda válasza gV (#1221) üzenetére


Oliverda
félisten

Annak nem sok köze van a 3DM06-hoz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1223) Jack O'Neill válasza beteg (#1217) üzenetére


Jack O'Neill
tag

Szerintem meg az eredmények teljesen jók :) Kb erre számítottam. A legkisebb hozza a mostani legjobb szintjét...megrángatom kicsit mondjuk csak 3,5ghz-re és elleszek mint hal a vízben. A későbbiekben meg úgy is csak nőni fog a szakadék a nehalem és a penryn közt. Persze én nem a fanatikus, az utolsó cseppet is kisajtolom belőle táborba tartozom mivel tervezésre kellene. :R A triple chanelnek én örülök, annak ellenére hogy most nincs ami kihasználja...vegyél olcsóbb rammokat de többet :DDD Sztem a westmare 32nm-en brutális lesz. ;]

JAJJMÁÁÁÁ

(#1224) Jack O'Neill


Jack O'Neill
tag

Most látom..Itt is a szar 1066-os ddr3-at eröltetik :W . Ki a franc fog egy ilyen konfigba ekkora szart venni??????? :F Minimum egy 1600-as Cl8-as vagy inkább 7-es ram kell bele...a zübereknek meg ott van a hyperx 2000-es :DD

JAJJMÁÁÁÁ

(#1225) leviske válasza gV (#1216) üzenetére


leviske
veterán

Mac mini (HTPC?) , iMac (desktop) , Mac Pro (desktop)

(#1224) Jack O'Neill: Az i7 fogja kezelni a 1333MHz fölötti ram-okat alapon? Vagy ezt mire írtad? :F

[ Szerkesztve ]

(#1226) westlake válasza beteg (#1217) üzenetére


westlake
félisten

dc, es tc kozott nincs kulonbseg?? ezt honnan szedted? miert kellene 3dmark06-ban gyorsabbnak lennie, mint pl. yorkfieldeknek? ezek a procik aztert ujdonsagok (es kerulnek ennyibe), mert 8 szalasak.. elfelejthetnetek mar vegre azt, hogy mindig, mindent jatekok szempontjabol vizsgaltok :U
ja, es nem 14-en, hanem maximum 17-en ;]

#1221: benchmarkok szempontjabol 100%-osan "tamogatja"
#1225: ugy gondoltatok, hogy az x58-as lapok bios-aban nem lesz lehetoseg az fsb:ddr aranypar valtoztatasara? ugyan mar :U ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1227) Ottoka


Ottoka
őstag

Bazz a phenom hogy le van maradva :D bár persze ha az ár/érték arányt nézem :DDD :DDD

Mezőhegyes

(#1228) gV válasza Oliverda (#1222) üzenetére


gV
őstag

mondtam én ilyet? :U

#1226 nem hiszem
#1225 és azok eddig a Centrino "1"-re épültek?

[ Szerkesztve ]

(#1229) leviske válasza westlake (#1226) üzenetére


leviske
veterán

Nem gondolom, mivel még semmi infó nincs róla :DDD ... Én csak az első PH! teszt után teszek nyilatkozatokat. Az eddigi infók alapján csak az új DDR3-sokból nézném ki, hogy fognak 1333MHz fölött menni a Nehalem-el.

(#1228) gV: Erősen kétséges...
(#1230) gV: Akkor elnézést... :) Bár pont meg akartam jegyezni, hogy talán a mini. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1230) gV válasza leviske (#1225) üzenetére


gV
őstag

Na utána néztem az Apple.com-on írják, hogy a mac mini GMA950 vgával rendelkezik, ami még a régi 965 chipset vagyis Centrino.

(#1231) #72042496 válasza westlake (#1226) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyébként hol jön majd elő a triple channel előnye, milyen területen? Nem költői kérdésnek szántam, tényleg nem tudom, s tényleg érdekel. :)

(#1232) Oliverda válasza #72042496 (#1231) üzenetére


Oliverda
félisten

Az eddigi tesztek alapján minimális előnyt jelent a triple channel, és azt sem hozza mindenhol. Inkább csak marketing (meg üzlet) szvsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1233) gV válasza Oliverda (#1232) üzenetére


gV
őstag

+ szerver környezet, ahol nem ritka a quad c sem

Balika911: játékok betöltésén és a winrar tesztjén gyorsitott egy korábbi tesztben

[ Szerkesztve ]

(#1234) Oliverda válasza gV (#1233) üzenetére


Oliverda
félisten

Szervernél Quad channel FB-DIMM2 lesz ha nem tévedek, ez nem szerverkörnyezet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1235) gV válasza Oliverda (#1234) üzenetére


gV
őstag

elárulok akkor egy titkot Bloomfield (Core i7)+1 QPI=Gainestown (Xeon)

[ Szerkesztve ]

(#1236) Oliverda válasza gV (#1235) üzenetére


Oliverda
félisten

Aha. Na és abból hányat lehet egy lapba belerakni?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1237) gV válasza Oliverda (#1236) üzenetére


gV
őstag

2

(#1238) Oliverda válasza gV (#1237) üzenetére


Oliverda
félisten

Húú... micsoda farmok lesznek ebből. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1239) #72042496 válasza gV (#1233) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha ennyi a gyakorlati előnye, akkor az tényleg nem túl bíztató. Játékok betöltésére most is alig kell várni, a WinRAR eredmény is inkább csak érdekesség. :(

Olyasmit vártam volna, hogy pl. Photoshop alatt nagy képekkel dolgozva hamarabb reagál a rendszer, modellezés során is fürgébb, hasonlók... na majd meglátjuk, hogy mit mutat fel a cucc, de valamiért úgy érzem, hogy a Core 2 alapú rendszerek még a Nehalem után is képesek lesznek szinte mindenkit sokáig kiszolgálni.

(#1240) gV


gV
őstag

(#1241) Jack O'Neill válasza #72042496 (#1239) üzenetére


Jack O'Neill
tag

Egyetértek. A core2 még jó sokáig velünk marad. Ráadásul lassan már a földművesek is core2-vel fognak rohangászni mert olyan olcsó lesz :DD :DDD . Nehalem nem nagyon használja ki a tripple chanelt. Legalábbis ezeken az órajeleken ez látszik. Mivel megduplázták a memóriasávszélt valószínű nem is kell több a procinak, így nem is látsz gyorsulást, kivéve nagyon memória érzékeny területen pl: winrar. Amúgy sztem 3D tervezéshez jól jöhet. Szerintem ezzel már a köv szériára készülnek. A 6magnál már biztos látszani fog a különbség. Gondolom nem véletlen hogy azok már dupla QPI-t kapnak.

JAJJMÁÁÁÁ

(#1242) westlake válasza gV (#1240) üzenetére


westlake
félisten

a 305$-os p6t eleg korrekt deal, viszont procit nem latok a central computer-nel..

Play nice!

(#1243) westlake válasza Oliverda (#1234) üzenetére


westlake
félisten

ha a xeon dp-s rendszerekrol beszeltek, akkor ott reg. ecc ddr3 lesz.. ha nem tevedek..

Play nice!

(#1244) gV válasza westlake (#1242) üzenetére


gV
őstag

nekem elég az is hogy a képen látszik, 1075 dolcsiba kerül az Extreme ami az 1000 db rendelésre vonatkozó 999 dolcsinál alig több, a kisebb modeleknél szintén ezt kis differenciát várom

[ Szerkesztve ]

(#1245) P00By


P00By
nagyúr

(#1246) Ottoka válasza westlake (#1242) üzenetére


Ottoka
őstag

210-es dollárral számolva 65 rugó a lap... az xfx nforce 790 73k ami nálunk is hasonló, szal kb ennyi lesz nálunk is, ha lehet ilyen összehasonlítást tenni

Nem arról volt szó hogy nov 17?

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#1247) Oliverda válasza gV (#1244) üzenetére


Oliverda
félisten

76 dollár bruttó haszon azért elég jónak számít.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1248) Ottoka válasza Oliverda (#1247) üzenetére


Ottoka
őstag

Nincs 10% a kereskedő haszna.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#1249) Oliverda válasza Ottoka (#1248) üzenetére


Oliverda
félisten

Szegény... :( :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1250) gV válasza Ottoka (#1246) üzenetére


gV
őstag

Nem arról volt szó hogy nov 17?
De, sajna ellégé elhuzták végül, gondolom jó a kapcsolata a boltal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.