Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Jack O'Neill válasza gV (#799) üzenetére


Jack O'Neill
tag

Bizonyára...és valszeg fejlettebb energia menedzsmenttel tolják majd. Amúgy elnézegetve intel future terveit egész szép dolgok lesznek a köv 5évben. Ahogy elnézem 5év múlva kb 128mega L3 cach lesz a procikban :DD (ha máshol nem szerverben tuti...Jön az az éra amikor lassan minden program elfér a memóriában aztán jön az amikor minden program elfér a processzor cach-ben :C :C :C :C :C :C

JAJJMÁÁÁÁ

(#802) Jack O'Neill válasza shabbarulez (#800) üzenetére


Jack O'Neill
tag

Azért az a 250mm2 nem olyan vészes. A lynfieldek biztos kicsik lesznek mert az megy a tömegnek, de sztem a westmere ami 32nanós lesz kb ugyanekkora lesz. Fejlettebb mag (6db!) 12mega L3 kb ugyanekkora die size (ugye extrém kat.). Viszont ha lesz 4magos westmere akkor nagyon kicsi die size mellett 4GHZ-es órajelekkel dobálhatják őket hozzánk. Ráadásul állítóülag intel 32nm megint nagyon ütős lesz, trigate tranyók, stb..szóval gyorsabb szebb jobb. Úgy előre mennék időbe és venék egy 2015 körüli cpu-t megnéznio hová jutunk performance/wattban :B

[ Szerkesztve ]

JAJJMÁÁÁÁ

(#803) Oliverda válasza shabbarulez (#800) üzenetére


Oliverda
félisten

Viszont pl. ha ennél bechnmarknál [link] szorozgatsz akkor már hozza, ráadásul valószínűleg alacsonyabb rendszer szintű fogyasztás mellett.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#804) gV válasza Jack O'Neill (#802) üzenetére


gV
őstag

lesz 4 magos 32nm-es Nehalem a Clarkdale [link]

(#805) Raymond válasza Jack O'Neill (#802) üzenetére


Raymond
félisten

"nagyon kicsi die size mellett 4GHZ-es órajelekkel dobálhatják őket hozzánk"

Csak ha lesz miert (konkurencia) maskepp nem fogjak megeroltetni magukat. Lasd a mostani ar es orajel helyzetet a Q6600/Q8x00/Q9xxx szeriaknal.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#806) shabbarulez válasza Jack O'Neill (#802) üzenetére


shabbarulez
őstag

Mainstreambe a 250mm2 igen nagy. Gondolj bele ha van egy korábbi 125mm2-es mainstream chiped és most az utód dupla akkora lesz, az azt jelenti hogy 2x akkora gyártó kapacitás kell hozzá hogy ugyanolyan darabszámban le lehessen gyártani. Ez költség oldalon komoly tételként fog jelentkezni. Ha e miatt pl. a gyárak számát meg kell duplázni, az gyáranként 3-4 milliárd dollárba kerül, plusz a működtetési költség is duplázódik. Miközben mint mainstream termékért nem igazán kérhetsz érte többet a piacon, mert akkor nem fogják megvenni.vVagyis a bevételi oldal nem fog növekedni, de a költségek alaposan megnőnek. Ez gazdaságossági szempontból nagyon nem jó, főleg egy olyan termék szegmensbe amiből a legtöbbet kell gyártani. A mainstream esetén a legkisebb az árrés, ott épp azért észnél kell lenni gazdaságosság terén.

Egész más a helyzet egy olyan terméknél szegmensnél ami jóval kisebb volumenben készül és az ára sokkal magasabb így az árrésbe sokkal jobban belefér egy drágábban gyártható termék magasabb költségszintje. Ott a magasabb ár ezt jobban képes kompenzálni.

(#807) Jack O'Neill válasza shabbarulez (#806) üzenetére


Jack O'Neill
tag

Ahogy vesszük...A penrynekhez mérten tényleg nagy, de nézd csak mekkora szörnyeket árulnak a VGA-kon (NV) mainstreambe. A 250mm2 lehet nagy, ahogy mondod ez igaz, bár 300-350mm2-ig gazdaságosan gyárthatóak a chippek, főleg intelnél akinél fillérekben mérhető az önköltésgi ár. Szerintem jól megfontolt üzletpolitika miatt csúsztatja a Lynfieldeket az intel. De egyet értek veled hogy valszeg 32nm-en fogja "szórni" a népnek a 4magosokat.
question...mekkora lesz a lynfield die? :F

JAJJMÁÁÁÁ

(#808) westlake


westlake
félisten

jo (megint) intel vs. amd flame-et tolni? :U :(
mod: foleg ugy, hogy meg egyik oldalrol sincsenek 100%-ig megbizhato eredmenyek..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#809) Ottoka válasza westlake (#808) üzenetére


Ottoka
őstag

Nincs itt intel vs. amd flame..... egyeseknek savanyú a szőlő, és egy rakás szarról bizonygatják hogy az bizony ér valamit :DDD

Mezőhegyes

(#810) Oliverda válasza Ottoka (#809) üzenetére


Oliverda
félisten

Azért annyira nem lesz olyan rossz az a Nehalem szvsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#811) westlake válasza Oliverda (#810) üzenetére


westlake
félisten

ez kihagyhatatlan volt ;)

Play nice!

(#812) Ottoka válasza Oliverda (#810) üzenetére


Ottoka
őstag

Ott a pont.

Ettől függetlenül ez volt az első értelmes hsz-ed ebben a topikban. Szánalmas.

Mezőhegyes

(#813) Oliverda válasza Ottoka (#812) üzenetére


Oliverda
félisten

Ne legyél ennyire szigorú magaddal. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#814) gV válasza Jack O'Neill (#807) üzenetére


gV
őstag

Kikerül belöle egy sáv mem vezérlőnyi tranyó illetve a QPI, helyetük viszont bekerül PCIe X16-os vezérlő és a DMI, sztem 200mm2-nél az is nagyobb lesz. De mint rendszer olcsobb és kevesebbett fog fogyasztani mivel nem lesz külön északi és déli híd, csak egy ami mind2 feladatát ellátja. A teljesítménye játékokban jobb lehet a Bloomfieldnél.

(#815) Bluegene válasza Ottoka (#809) üzenetére


Bluegene
addikt

az a baj h nem tudhatjuk

én azt sejtem hogy végül a nehalem lesz a gyorsabb, de ár/értékben az AMD, valószínű olcsóbb lesz gyártani

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#816) gV válasza Bluegene (#815) üzenetére


gV
őstag

nem igazán [link]

(#817) Oliverda válasza Bluegene (#815) üzenetére


Oliverda
félisten

A Propus-t lesz olcsóbb gyártani mivel ott -6MB L3. Ettől függetlenül jobb lehet ár/érték arányban ha olcsóbban adják majd (és fogják is).

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#818) Jack O'Neill


Jack O'Neill
tag

Azt mondja meg nekem valaki mitől függ hogy mekkora cach density-t csinálnak?, pl az előbb linkelt lapon is ott van hogy L2 xmm2/MB meg L3 xmm2/MB...Töbször átmennek azon a területen vagy máskoép maszkolnak vagy tudom is én, ahol nagyobb sűrűséget akarnak? És mért csinálnak egyáltalán különböző density-jű cach-eket?

JAJJMÁÁÁÁ

(#819) Hakuoro válasza Oliverda (#817) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Hogy szabadulnak meg a L3-as cache-től? L3 nélkül gyártják le vagy valahogy leszedik a felesleges részt?

(#820) Oliverda válasza Hakuoro (#819) üzenetére


Oliverda
félisten

L3 nélkül gyártják le.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#821) Jack O'Neill


Jack O'Neill
tag

No közben utána olvastam egy kicsit a saját kérdésemnek. A cachek sebesége szoros összefüggésben van a sűrűségükkel. Minél nagyobb densityt érnek el annál lassabb lesz a cache, gondolom nem lehet úgy megjáratni őket a hőfejlődés stb miatt. Ezért van tehát az, hogy az L2-k amik fürgébbek, kisebb densityvel készülnek és kisebbek, míg az L3-ak nagyok és nagy sűrűséggel gyártják. No ez számomra eddig nem volt triviális, bocs ha mindenki értette már eddig is. :B :W
U.I Megjegyzés még annyi, hogy hozzáértők szerint az Intel manufacturing processe jobb cache density-re képes mint az AMD. Ezért képesek fürgébb cacheket építeni azonos sűrűség mellett mint a rivális. :)

JAJJMÁÁÁÁ

(#822) Ottoka válasza Jack O'Neill (#821) üzenetére


Ottoka
őstag

"Intel manufacturing processe jobb cache density-re képes mint az AMD" na ez a nyilvánvaló :K

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#823) Oliverda válasza Jack O'Neill (#821) üzenetére


Oliverda
félisten

Olvasgass: [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#824) gV válasza Jack O'Neill (#821) üzenetére


gV
őstag

A Nehalemnél További trükk, hogy a processzormagban található összes memória (pl. L1 cache) nem az eddig általánosan elterjedt 6T SRAM blokkból épül fel, hanem kissé nagyobb 8T cellákból, amelyek kedvezőbb fogyasztási karakterisztikával bírnak. [link]

(#825) gV


gV
őstag

Core i7 920@4010MHz [link]

(#826) KaYaK válasza gV (#825) üzenetére


KaYaK
tag

Én csak azt tenném hozzá hogy WÁOO ez igen! Azthiszem egy P4 után amim van most, felüdülés lesz egy ilyen kicsike...INTEL CORE I7 920

élni és élni hagyni...

(#827) Ottoka válasza gV (#825) üzenetére


Ottoka
őstag

:C

Mezőhegyes

(#828) Oliverda válasza gV (#825) üzenetére


Oliverda
félisten

A szorzó emelésével nem nehéz. :) Főleg hogy ez egy ES.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#829) Jack O'Neill válasza Oliverda (#823) üzenetére


Jack O'Neill
tag

Megtettem mielőtt megírtam a mondókám. Átnyálaztam magam rajta. És tartom amit írtam. :) Nehalemet a népnek! Ingyen!!! :DD Amúgy kösz. Nekem tök sokáig tartott megtalálni a cikket :U

[ Szerkesztve ]

JAJJMÁÁÁÁ

(#830) Oliverda válasza Jack O'Neill (#829) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor nem igazán értem a "fürgébb cache" kijelentést de mindegy.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#831) westlake


westlake
félisten

*Possible* Core i7 Release Date - Monday, November 17, 2008

#828: pontosan.. sokan nem veszik figyeleme azt a tenyt, hogy egy rendszer az fsb (vagy akarminek nevezzuk) emelesenek hatasara teljesen maskepp is reagalhat, mint a szoro emelesere.. a szoro valtoztatasa a rendszerben kozel sem valtoztat annyi dolgot, mint az fsb valtoztatasa.. nehogy az legyen a vege, hogy (pont az elobb emlitett dolog miatt) csak az es peldanyok es 965-ok legyenek tuningolhatoak..

Play nice!

(#832) gV válasza Oliverda (#828) üzenetére


gV
őstag

én ezért nem is kommentáltam az elért órajelet (sem), ami sztem érdekes az a cache és memoria sebesség/késleltetés, de azok meg önmagukért beszélnek :D

(#833) Jack O'Neill válasza Oliverda (#830) üzenetére


Jack O'Neill
tag

Az intel azonos méretű és asszociativitású cache-i gyorsabbak. A tesztben azért nem teljesen összehasonlítható a dolog mert teljesen más asszociativitással és mérettel dolgoznak a cachek. Ráadásul konstans 2ghz-en járatták őket hogy azonos teljesítmény esetén mérjék ki, csak az intelek mindíg magasabb órajelen repkednek. Az anandon volt a cachekről teszt valamikor régen...google talán segít megtalálni, de most nincs time-om. Amúgy talán érted hogy mire gondolok, ha megnézed az L2 cache sebességeket. A penryn hatalmas cache-t használ(12xK10) magasabb asszociativítással és hozza simán azt a sebességet mint a K10-sek kis fürge cache-i ai azért szép tőle.

JAJJMÁÁÁÁ

(#834) Bluegene


Bluegene
addikt

[link]

létezik hogy 35%-kal gyorsabb a shanghai? órajelbben szvsz nincs nagy eltérés, ergo az IPC nőtt

ha ez így van méltó lehet a nehalemhez :R

#816 GV: valóban, lehetséges hogy legyártani magát a procit ugyanannyi sőt, az AMD még hátrányban is lehet mert 45nm-en nincsen tapasztalat, de az olcsó alaplapok és filléres árú ddr2 memóriák miatt ár/értékben győzhet

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#835) gV válasza Bluegene (#834) üzenetére


gV
őstag

miért nem teszed fel a kérdésed ott ahol ez on lenne? talán oda többen járnak akik válaszolhatnának

(#836) Bluegene válasza gV (#835) üzenetére


Bluegene
addikt

igen, igaz

a nehalem elsőszámú ellenfele sztem nem OFF

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#837) Oliverda válasza Jack O'Neill (#833) üzenetére


Oliverda
félisten

Az intel azonos méretű és asszociativitású cache-i gyorsabbak.

Mutass azonos asszociativitású és órajelen üzemelő AMD és Intel cache-t. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#838) Oliverda válasza gV (#832) üzenetére


Oliverda
félisten

Nincs ebben semmi érdekes szvsz. Az L3 a Nehalem-nél csak 16 utas illetve valószínűleg az IMC-vel szinkronban üzemel mag órajelen. Ami érdekes az a RAM amit alá raktak mivel azt hivatalosan nem támogatja.

...és furcsa mód még ezek ellenére sem gyorsabb minden esetben mint a Penryn.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#839) gV válasza Bluegene (#836) üzenetére


gV
őstag

tetted offba a hszed :Y a #834-est vagy csak nálam szürke :F

[ Szerkesztve ]

(#840) gV válasza Oliverda (#838) üzenetére


gV
őstag

mert nincs C2D-d, nekem az L1 írás/olvasásnak van olyan sávszéle mint a Nehalem L2-nek illetve L3-nak van olyan másolás sávszéle mint nekem az L2-nek

[ Szerkesztve ]

(#841) Oliverda válasza gV (#840) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem a cache sebességére és késleltetésére gondoltam hanem az alkalmazásokra.

4GHz-en megy procid?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#842) gV válasza Oliverda (#841) üzenetére


gV
őstag

a jövőben megjelenő játékok majd gyorsabbak lesznek, a többi területen mindenhol gyorsabb a Nehalem.

nem, de itt egy 4GHz-es Penryn, erre is kb igaz amit irtam:

(erős túlzással, de viszont itt nemcska másolásnál hanem irás/olvasás/késleltetésnél is megegyezik a Penryn L2 Nehalem L3)

[ Szerkesztve ]

(#843) Raymond válasza Oliverda (#838) üzenetére


Raymond
félisten

"Az L3 a Nehalem-nél csak 16 utas illetve valószínűleg az IMC-vel szinkronban üzemel mag órajelen."

A doksik alapjan nem fog magorajelen uzemelni. Ugyanugy lasabb lesz mint az AMD-nel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#844) marinea2 válasza Bluegene (#836) üzenetére


marinea2
addikt

Ta magad tetted OFF ba és ezek utánn mondod hogy szerinted nem off . :F
Ezen csak röhögni lehet ;] :D

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#845) Bluegene válasza marinea2 (#844) üzenetére


Bluegene
addikt

jó de én úgy értettem GV válaszából hogy húzzak el az AMD topicba

ezért mondtam hogy nem annyira OFF az ellenfelet néha megemlíteni
;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#846) Oliverda válasza Raymond (#843) üzenetére


Oliverda
félisten

Valahol egy CPU-Z képen ezt láttam. Persze az nem szentírás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#847) Dashes


Dashes
őstag

Q965/smackover/bios képek link

[ Szerkesztve ]

(#848) Raymond válasza Oliverda (#846) üzenetére


Raymond
félisten

Az IDF alkalmaval par oraig elerheto SF08_NGMS001_100s.pdf nevu aranylag reszletes Nehalem doksiban van benne. Az CPU-t ket nagyobb reszre osztottak benne:

Core - a magok az L1 es L2 cache-el
Uncore - L3 cache, IMC, QPI es a Power Management

A 36. oldalon azt irjak az L3-rol "Percieved latency depends on frequency ratio between core & uncore".

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#849) P.H. válasza Raymond (#848) üzenetére


P.H.
senior tag

Az RWT-s leírás is sejteni engedte ezt:

"Nehalem’s 8MB and 16 way associative L3 cache is inclusive of all lower levels of the cache hierarchy and shared between all four cores. Although Intel has not discussed the physical design of Nehalem at all, it appears that the L3 cache sits on a separate power plane than the cores and operates at an independent frequency. This makes sense from both a power saving and a reliability perspective, since large caches are more susceptible to soft errors at low voltage. As a result, the load to use latency for Nehalem varies depending on the relative frequency and phase alignment of the cores and the L3 itself and the latency of arbitration for access to the L3. In the best case, i.e. phase aligned operation and frequencies that differ by an integer multiple, Nehalem’s L3 load to use latency is somewhere in the range of 30-40 cycles according to Intel architects."

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.