Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Overlocker válasza Achill3uS (#550) üzenetére


Overlocker
veterán

Meglássuk, nem kell leharapni..:D :P
Csak megemlítettem hogy erős lesz a memóriakezelésük..nem aztmondtam hogy márazonnalszaladjelőrendelni! :D :U

(#552) Achill3uS válasza Overlocker (#551) üzenetére


Achill3uS
veterán

ezt meg eddig is tudtuk, csak ez még nem a valós sávszélt mutatja, és arra hívtam fel a figyelmed, hogy ez nem biztos hogy reális eredmény kár addig állejteni...
de, megyek előrendelni 3 extrem-et :D

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#553) Overlocker válasza Achill3uS (#552) üzenetére


Overlocker
veterán

Lehet, de azt is nézzük van még benne tartalék..XP, CL7 stb..

Megfelelő szám! :K :D

(#554) westlake válasza Achill3uS (#550) üzenetére


westlake
félisten

vaami jo melohelyet inteztel magadnak, hogy a kb. 1400$-os procit (+lapot) megvedd? ;] :P
#552: jogos, mivel az everest sok esetben nem mutatja meg a valodi real_world savszelesseget.. (foleg akkor nem, ha az everest meg bugos eredmenyt is ir ki)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#555) gV válasza Achill3uS (#550) üzenetére


gV
őstag

1 szálon is gyorsabb mint a wolfdale, még super pi-ben is [link]

#556 ez még előszériás (B0-ás stepping)

[ Szerkesztve ]

(#556) Achill3uS válasza gV (#555) üzenetére


Achill3uS
veterán

ezt énis láttam, de nézd meg mekkora feszültséget kapott ahhoz a "gyér" órajelhez, hiába gyorsabb az architektura, ha nem fog úgy skálázódni mint egy wolfdale és órajelben nem éri utol...

westlake: haha, még az is lehet :D de lapot könnyebb lesz szerezni mint cpu-t asszem :U
#554 hát ezért tépem a szám :D

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#557) westlake válasza gV (#555) üzenetére


westlake
félisten

31x132mhz... lol :D
#556: 1.46-os cpu-z.. lehet, hogy nem valos az a feszultseg ..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#558) Achill3uS válasza westlake (#557) üzenetére


Achill3uS
veterán

ez nem fsb lesz hanem QuickPath vagy mi a fene, abbol meg ki tudja milyen erős ez a 133 :D

mod. meglehet, de tény, hogy előreláthatólag nem fog akkora órajeleket futni...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#559) Overlocker válasza westlake (#557) üzenetére


Overlocker
veterán

Semmise valós :P Mindegy ha nem is beszélünk róla, míg nincs a kezemben :D :P

(#560) szajoho válasza Achill3uS (#556) üzenetére


szajoho
tag

Szegény Nehalem,még jóformán meg sem jelent,de már "nyakonöntenétek" LN2-vel! :D :D

Még szerencse,hogy a 6510b-hez nincs rézblokk!!! :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH-n. Nem ma kezdtem és nem is tegnap előtt! :-)

(#561) Achill3uS válasza szajoho (#560) üzenetére


Achill3uS
veterán

már van felfogatásom rá a potomhoz, szóval kezdhet félni :D

deee vaaan dee vaaan :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#562) westlake válasza szajoho (#560) üzenetére


westlake
félisten

csak nem bantani azokat a jo kis hp notikat :D

Play nice!

(#563) szajoho válasza Achill3uS (#561) üzenetére


szajoho
tag

Hp 6510b+nagyméretű rézblokk+LN2=720p helyett 1080p :D :D :D

18 éve a PH-n. Nem ma kezdtem és nem is tegnap előtt! :-)

(#564) westlake


westlake
félisten

All Nehalems have 130W TDP

ejj-ejj :( :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#565) Achill3uS válasza westlake (#564) üzenetére


Achill3uS
veterán

wehehe, mehetek venni mégegy kw-os tapot :D
nehalem-en ln2, x58 nf200-al, tri sli és hipp hopp elfogyott az amper...

poént félretéve, visszajön a b3-mas q66-ok ideje, örültél a 70 foknak...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#566) westlake válasza Achill3uS (#565) üzenetére


westlake
félisten

eleg az 1600-as ultra ;)

Play nice!

(#567) gV válasza westlake (#564) üzenetére


gV
őstag

ezt már fél éve tudni :U

(#568) Hakuoro válasza gV (#567) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Felhúzva 4Ghz-re vajon mennyi lesz a TDP-je? 200W? :DDD

(#569) whitehand válasza westlake (#564) üzenetére


whitehand
senior tag

miért is ejj ejj? :D prociban memvezérlö, majdnem 10 MB cache Ahhoz képest ez még szerintem nem is sok

(#570) Oliverda


Oliverda
félisten

Úgy látom a Nehalem megjelenésevel egyből átértékelődik majd pár emberben fogyasztás mint olyan illetve a fontossága. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#571) Hakuoro válasza Oliverda (#570) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

NEHALEM
New Global Warming Friendly CPU-s from Intel :DDD

Ha nem fogyaszt sokat a Deneb és sokkal lassabb nem lesz mint a Nehalem megint lesz igazi konkurenciája az Intelnek.

(#572) whitehand válasza Hakuoro (#571) üzenetére


whitehand
senior tag

valoszinűleg nem lesz konkurenciája az Intelnek a mostani AMDék se fogják a bokáját az Intelnek a Deneb meg max akkor lehet konkurencia ha memnek magasabb feszt tud majd biztositani de akkor a fogyasztása is értelem szerüen nöni fog

(#573) Oliverda válasza whitehand (#572) üzenetére


Oliverda
félisten

"ha memnek magasabb feszt tud majd biztositani de akkor a fogyasztása is értelem szerüen nöni fog"

Az szvsz nem kérdés hogy ilyen problámája nem lesz mivel eddig sem volt. Hát a proci fogyasztása nem fog nőni attól ha emeled a RAMok feszültségét az egyszer fix. :)

Mellesleg a Deneb-et a Penryn konkurenciájának szánják.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#574) whitehand válasza Oliverda (#573) üzenetére


whitehand
senior tag

prociba integrált memvezérlövel? :D á dehogy, hogy nőne

(#575) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Nehalem and memory overclocking
2 volttal kinyírható a Nehalem :DDD
Egyre inkább űgy tűnik nekem, hogy csak bele akkarnak kötni egyesek az Intelbe :DDD
Bár az biztos, hogy csak márkás ramokkal lehet majd jól tuningolni. De ki vesz egy Nehalem mellé dzsunka ramokat? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#576) Frigo válasza westlake (#564) üzenetére


Frigo
őstag

ÚJISZTEN MOST MI JESZ !!!!!!444???,,,

ja hogy ebben a 130W-ban a magokon és a chache-en kívül benne van még a 3 channel IMC , QPI Link ,energiatakarékosságért felelős controller ,mind olyan dolog amik korábban alaplapi chipsetekben voltak (zárójelben azért megjegyezném hogy a 3.2-es Yorkfield XE TDP-je IMC még minden más sallang nélkül : 150W)

[ Szerkesztve ]

(#577) Oliverda válasza whitehand (#574) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha emeleled a modulok feszültségét miért melegedne jobban a prociba integrált IMC? Elárulom hogy ezért csak a modulok fogyasztása nőne.

Számomra csak azért "vicces" egy kicsit ez az egész mert eddig az volt jópár ember vesszőparipája hogy meeenyit fogyasztanak az AMD processzorai, most meg amikor az Intel is csinált egy hasonló felépítéső CPU-t már egyből nem is számít ez annyira. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#578) gV válasza Frigo (#576) üzenetére


gV
őstag

(én zárójelben azt tenném hozzá, hogy sztem egy QX9770+X48 párosnál így is kevesebbett fog fogyasztani a 900 Extreme+X58 iletve akinek ennyire szívügye a fogyasztás lesz Lynnfield QPI nélkül és Tri helyett DC-es memvezérlővel)

(#579) Overlocker


Overlocker
veterán

Az aláirásommal szólnék hozzá a témához, amit tegnap hallottam:D

(#580) westlake válasza Overlocker (#579) üzenetére


westlake
félisten

es ki mondta? ;)

Play nice!

(#581) Overlocker válasza westlake (#580) üzenetére


Overlocker
veterán

aki az előadást tartotta ;)

(#582) schwartz válasza Hakuoro (#575) üzenetére


schwartz
addikt

Egy valamit nem ertek a linkbol: Ezek szerint nem lehet majd kulon feszt adni a CPU-nak es kulon a ramoknak, vagy mi? (az integralt mem vezerlotol tekintsunk most el)

If he dies, he dies.

(#583) schwartz válasza schwartz (#582) üzenetére


schwartz
addikt

Hat igen...

If he dies, he dies.

(#584) Oliverda válasza schwartz (#583) üzenetére


Oliverda
félisten

Az AMD-nek nincsenek ilyen problémái: [link]

Végülis bő 6 év tapasztalatuk van már az IMC téren. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#585) jugeen válasza westlake (#566) üzenetére


jugeen
addikt

sajnos az sem elég. betérdelt 1 db. QX9650 + 3 db. GTX280-tól LN2 hűtés mellett.

(#586) keIdor válasza schwartz (#583) üzenetére


keIdor
titán

Nem fogok sietni a váltással, az biztos... mindenesetre az ilyen 1,6-1,7V is rémesen hangzik... ez még mindig egy 45nm-es CPU.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#587) gV válasza schwartz (#583) üzenetére


gV
őstag

Jó, ez hülyeség, már a jedec szabvány szerinti 1.5V is sok lenne a procinak, mivel 45nm-es Penrynek 1.2V-on járnak, a Nehalem sem fog magsabb feszt használni (a Northwood ment 1.5V-on ami viszont még 130nm-es volt és cirka 7 éve jelent meg), tehát a memoriának kellene 1.2V-on menni, viszont nem DDR4 hanem DDR3-at támogat a proci.

(#588) whitehand válasza gV (#587) üzenetére


whitehand
senior tag

Amugy szerintem úgy viszont lehet h a mem kap 1,5öt a proc meg kap x és ahogy emeled az egyiket emelkedik a másik és lehet az extreme cpukban meg ez ki lesz kapcsolva, ez simán megoldható és ezért volt az h overcloking ellenes lesz a a nem extreme

(#589) lezso6 válasza whitehand (#588) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Akkor eszerint jön a szorzózár mellé, a CPU:MEM feszültség-arány-zár is... :C
Meg akkor valószínűleg jön a mem felosztás/leosztás zár is, stb...

Nehogy igazam legyen! :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#590) schwartz válasza gV (#587) üzenetére


schwartz
addikt

A JEDEC nem kategorizal CPU szerint, de ettol fuggetlenul en is hulyesegnek tartom... Majd kiderul.
Nem sokat tudok a DDR3-rol. Az 1.35V mar szabvanyos? [link]

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#591) gV válasza schwartz (#590) üzenetére


gV
őstag

:F én arról beszéltem hogy a memoriának mennyi a szabvány feszültsége és a DDR3-nak 1.5V ezért mondtam hogyha a Nehalemnél ez szinkronban van akkor a procinak 1.5V kéne amit viszont én kizártnak tartok illetve azt is hogy a memoriák mennyjenek 1.2V, mert szerintem annyi kell a procinak

[ Szerkesztve ]

(#592) schwartz válasza schwartz (#590) üzenetére


schwartz
addikt

gV , Beneztem a hsz-ed JEDEC-re vomatkozo reszet. Masodik olvasasra mar vilagos... Bocs. :B

If he dies, he dies.

(#593) whitehand válasza gV (#591) üzenetére


whitehand
senior tag

A szinkronitás nem feltétlenül jelenti azt h ugyanazt a feszt kapja

(#594) gV válasza whitehand (#593) üzenetére


gV
őstag

az ipon szerint igen, épp ezért emlitettem hogy hülyeség

[ Szerkesztve ]

(#595) schwartz


schwartz
addikt

Jo, de meg nem tudunk semmit az osztokrol. Mondjuk memoria savszelben igy sem lesz hiany, nekem eleg lenne a DDR3-1333-as orajel is, boven... Cdak a procit lehessen huzni... :D

If he dies, he dies.

(#596) gV válasza schwartz (#595) üzenetére


gV
őstag

nos a mem osztásokról van 1 régi hír aszerint 1:1; 1:2; 1:3; 3:4; 4:5 lesz, de ahogy közeledik a proci megjelenése ugy lesz egyre zavarosabb az infok róla, elösször a tuning és korlátai, aztán a játékok alatti esetleges gyenge teljesítmény, most meg a memoriák kezelése

(#598) wmarci


wmarci
senior tag

Nehalem: drága és ezek szerint sokat fogyaszt. :(((

(#599) schwartz válasza wmarci (#598) üzenetére


schwartz
addikt

Szerintem is mit kepzelnek ezek az Intelesek... Meg ki sem jott de mar van pofajuk elkerni annyi penzt. :D Az i7-920 260 dolcsis ara azert elfogadhato kategoria. A TDP sem egetvero a 4mag + beepitett MC-hez kepest.

If he dies, he dies.

(#600) westlake válasza Hakuoro (#597) üzenetére


westlake
félisten

ez jobb :P

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.