Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Bluegene


Bluegene
addikt

szerintem jó lehet még a phenom, de nem ilyen formában

45nm-es változata lehet jó lesz a mainstream-be(úgy mint az rv770, gyengébb ugyan a gt200-nál de sokkal jobban megéri), bár nem lesz kirobbanó sikere, mert akinek inteles lapja van az inkább vesz bele egy q6600-ast(22K használtba, 3,6ghzig bírja)

vagy ha beleraknak egy General Purpose Grafics Processor Unit-et, ez lesz a fusion, jövő nyáron, ez talán komolyabban beleköphet az intel levesébe, de a 9850 Black Editon nemhinném, és szerintem se éri meg ha racionálisan gondolkodunk

mi így látjuk: [link]

a válasz :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#502) Bluegene


Bluegene
addikt

asszem ez kivégzi a phenomot, sajna nem lett jó a phenom de ez közismert

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#503) gV válasza leviske (#500) üzenetére


gV
őstag

az Itaniumal is több procis rendszert szoktak összerakni, nézz szét itt van egy rakásra való és van opteron is szal a teljesitményüket is összhasolithatod

[ Szerkesztve ]

(#504) Oliverda válasza Bluegene (#502) üzenetére


Oliverda
félisten

$999ért ez talán el is várható. Mondjuk az más kérdés hogy ennyi pénzért már 8 magot is lehet kapni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#505) Bluegene válasza Oliverda (#504) üzenetére


Bluegene
addikt

hát nemtudom az olcsóbb 2,6 ghz-es verziója 280-300 dolcsi, a nehalemnek, feltételezem(mivel ugyanaz) az is megy ennyit

az intel gondol egyet és csökkenthet árat, egyenlőre kaszál valamennyit, oszt félév múlva kijönnek a kedvezőbb modellek, szal ez a terminátor-chip, ha a 45nm phenom helytállna, árat csökkent, sajnos az AMD ki van szolgáltatva az Intel kénye kedvének(hisz egyre jobban marad le), ezen csak a fusion vagy valami nagyon innovatív segíthet már, kár hogy a pénz a fejlesztésre kevés(lehet, relatíve)

Mondjuk az más kérdés hogy ennyi pénzért már 8 magot is lehet kapni.lehet, de nemhogy 8 a négymagos se optimális szerintem, a dual core-ok virágoznak egyenlőre

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#506) Oliverda válasza Bluegene (#505) üzenetére


Oliverda
félisten

Aki azért vesz 4 magot mert tudja hogy az alkalmazások amelyeket használ képesek profitálni belőle akkor annál a 8 mag sem maradna kihasználatlanul.

Nem teljesen ugyanaz. Pl. a két kisebbnél rendszerbusz kapásból csak 4.8 GT/s a 6.4 GT/s helyett. Illetve ha igaz akkor ezeket bizonyos korlátozások miatt nem is lehet húzni annyira.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#507) Bluegene válasza Oliverda (#506) üzenetére


Bluegene
addikt

tény hogy a legyártása egy chipnek nem lehet több 100 dollárnál(selejttel 1ütt), később lemegy 40-50 dolcsira a költség, szal ha túl jó lesz az új phenom lejjebb viszik az árát(persze a fejlesztési kts leírásával 1ütt)

asszem a nehalem tud 8 magosként is működni ha kell(HT)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#508) subpixels


subpixels
tag

Nehalem comes in early November , remélem most nem hazudik a Fudzilla

(#509) Hakuoro


Hakuoro
aktív tag

Nehalem only supports DDR3 800 or 1066 miattmég lassabb :U mint a DDR2 800
Ez elég lehangoló. DDR3 1066 a nagy időzít

[ Szerkesztve ]

(#510) Ottoka válasza Hakuoro (#509) üzenetére


Ottoka
őstag

Ez milyen hülyeség hogy a memória és a cpu voltot szinkronban lehet csak állítani.
Sztem ez egy nagy baromság. Ugye az? :F

Mert akkor nekem se jön be, az ocz 1600mhz-es ramjaim 1,9-en mennek, ezt bizti nem komálná a nehalem. :(

Mezőhegyes

(#511) shabbarulez válasza Hakuoro (#509) üzenetére


shabbarulez
őstag

Nem igazán értem az egész hírt. Az Intel eddig perezentációban szinte mindenhol DDR3-1333-ak szerepeltek, azért talán ők csak jobban tudják mint a Fudzilla. Egy előadásban pedzegették az 1333-nál gyorsabb ramok és nem mondták azt hogy ennél gyorsabb sebesség nem lesz elérhető.

DDR3-1600-as modul szabvány 1.5V feszültség mellett most is van. Sőt 1.5 hónapja az Elpida bejelentett egy modult amit DDR3-2000-et tud szabvány 1.5V feszültség mellett és a DDR3-1600-hoz már csak 1.35V-ra van szüksége. [link] Alig 3 hete szintén az Elpida bejelentett egy olyan rezes technológiát alkalmazó modult ami a szabvány 1.5V mellett már DDR3-2500-at tud és képes még alacsonyabb 1.2V feszültségen is üzemelni DDR3-1800 mellett. [link] A sajtóhír szerint ezek a modulok e hónapban már tesztpéldányként elérhetők és októbertől vagy után még várhatóan idén termék formájában is elérhetővé válnak. Ez az időpont pedig jól egybeesik majd a Nehalem indulásával. És ezek a modulok 65nm-es gyártástechnológián készülnek, a jővőben 1-2 éven belül 45nm-re áttérve azonos feszültség mellett még magasabb sebességet lehet majd elérni vagy alacsonyabb feszültség mellett ugyanazt a teljesítményt biztosítani.

Szóval ha van is egy 1.65V-os felső korláta a Nehalemnek, attól már vannak vagy még lesznek bőven olyan modulok ami szabvány 1.5V feszültség mellett jóval gyorsabbak lesznek mint a DDR3-800 vagy DDR3-1066.

[ Szerkesztve ]

(#512) Hakuoro válasza shabbarulez (#511) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Igazad van. Az Intel elvileg ennyire nem hülye. ;] Bár lehet, hogy gondjai vannak az integrált memóriavezérlővel :DDD
Jó kérdés, hogy honnan szedi ezeket a baromságokat a Fudzilla :F

[ Szerkesztve ]

(#513) gV válasza Hakuoro (#509) üzenetére


gV
őstag

ezt kár volt linkelni mivel valóságtartalma 0

(#514) westlake


westlake
félisten

(#515) westlake


westlake
félisten

(#516) Ottoka válasza westlake (#515) üzenetére


Ottoka
őstag

Az még messze van. Most akkor a nehalemek nem szeptemberben jönnek? Már 5. van!

Mezőhegyes

(#517) Bluegene válasza westlake (#515) üzenetére


Bluegene
addikt

akkor a AMD fusion fél évvel korábban jön

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#518) Geri Bátyó válasza Ottoka (#516) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ha jól tudom, az 1366-os foglalatúak jönnek novemberben, az 1160-asak április-május körül (de szerintem később, hacsak nem üt nagyot a Deneb). Amiről szó van az a Fusion-nak felel meg - 2mag + GPU egybetokozva.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#519) westlake


westlake
félisten

Intel: "Core i7 is faster than first-tests suggest"
nocsak-nocsak.. nem eleg, hogy az intel uj procijai tenyleg gyorsak, meg optimalizalnak is rajtuk ;) go intel, go! ;)

Play nice!

(#520) afterburner_ válasza westlake (#519) üzenetére


afterburner_
őstag

vihar elotti reklam? :DDD

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#521) westlake válasza afterburner_ (#520) üzenetére


westlake
félisten

nem is tudom, mihez kell majd hasonlitani az uj procikat.. mondjuk a qx9770-hez ;) ..esetleg a dual qx9775-hoz? :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#522) Bluegene válasza westlake (#519) üzenetére


Bluegene
addikt

reszkess phenom!

majd meglátjuk ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#523) afterburner_ válasza Bluegene (#522) üzenetére


afterburner_
őstag

phenom mar az arnyekatol is ossze.... magat, hat meg az i7 arnyekatol :DD

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#524) Dashes


Dashes
őstag

(#525) Oliverda válasza afterburner_ (#523) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát ha attól még netán nem is de az i7 árától már egészen biztosan. :)

Dashes: Azonos órajelen egy Q6600-hoz képest durván 500 ponttal többet kap a 3DM06 CPU Score részében.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#526) gV válasza Dashes (#524) üzenetére


gV
őstag

kicsit soknak tünik a közel 4GHz-hez szükséges vcore illetve érdekes hogy HTT nélkül tesztel, jó látni megy vele a ddr3 2000 a sok vészmadárnak nem volt igaza

[ Szerkesztve ]

(#527) Oliverda válasza Dashes (#524) üzenetére


Oliverda
félisten

Höhh....csak most látom ott a Memory Latency értéket. Most vagy rosszul mért az Everest vagy sok Andersen-t olvasott a kép készítője. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#528) gV válasza Oliverda (#525) üzenetére


gV
őstag

inkább csak +infonak tünik az a 3.6GHz szal inkább 4GHz-en mért eredménynek veszem a Vantageset is ugy 2000-et ver a QX9650-re [link]

#529 nem ismerem a Vantaget, mi baj van vele?

[ Szerkesztve ]

(#529) Oliverda válasza gV (#528) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyrészt a Vantage az khmm.... Másrészt az eredmény amit linkeltél nem túl mérvadó mivel 3.6GHz-en üzemelt rajta a CPU. 400MHz difi azért már nem kevés.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#530) Dashes válasza Oliverda (#527) üzenetére


Dashes
őstag

:) Majd kiderül, kéne pár hiteles eredmény is.

(#531) dokee78


dokee78
félisten

Hy mindenkinek,lenne egy kérdésem!
Nem tudom mikor,de jönnek majd a Nahleem procik.Na már most,uj alaplap,uj foglalat és a TX2-es hűtőm is dobhatom elvileg.

Viszont én ugy döntöttem hogy még nem váltok hanem beruházok majd akkor egy 4 magos Core2-re pl.:Q9450,Q9550

A kérdésem tehát:Gyorsabbak lesznek a kissebb árkategóriás Nahleemek mint ezek a 4magos Core2-k?

(#532) gV


gV
őstag

ránéztem hogy mennyire jó a vga eredmény, mivel a hexus tesztnél az szar volt és a memoria mellett emiatt is probálták páran a Nehalemet khm... lejáratni, most jó az is: PH! vantage toplistás 2*hd4870x2 eredmény

[ Szerkesztve ]

(#533) Bluegene válasza dokee78 (#531) üzenetére


Bluegene
addikt

érdemes megnézni a teszteket, mennyivel gyorsabb megéri e a felárat

szerintem nem lesz érdemes váltani(lapcsere+ memória csere), inkább a quad

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#534) DeSanto válasza Oliverda (#525) üzenetére


DeSanto
őstag

Az egyik XP a másik Vista.
XP alatt 06-ban alapból is több a CPU score.

(#535) Oliverda válasza DeSanto (#534) üzenetére


Oliverda
félisten

Mennyivel?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#536) DeSanto válasza Oliverda (#535) üzenetére


DeSanto
őstag

XP
Vista

Rover623 táblázatában kerestem meg olvastam is itt a 3dmark06 topikban róla.

[ Szerkesztve ]

(#537) westlake


westlake
félisten

egy hibas cpu-z kep.. ugye a 2.93ghz-es procinak core i7 900 lesz a neve, nem pedig 940..

Play nice!

(#538) gV válasza westlake (#537) üzenetére


gV
őstag

lehet hogy az ES miatt 940 viszont nekem sok az 1.1xx V üresjáratban remélem az is max ennek köszönhető, amugy nem értem az Intelt itt is visszavehetné 6-ra a szorzót

(#539) keIdor válasza gV (#538) üzenetére


keIdor
titán

Biztos vissza fogja, de ez BIOS kérdés...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#540) subpixels


subpixels
tag

Wiki szerint Core i7 900 2,93ghz nehelem, szerintem a 940 pedig pentium d 940-ből jött, igy kamu.

[ Szerkesztve ]

(#541) westlake válasza subpixels (#540) üzenetére


westlake
félisten

az ottani elnevezes kamu, nem pedig a kep.. remelem te is igy ertetted ;) bar az is igaz, hogy a cpu-z 1.47 elmeletileg mar teljesen jol detektalja a core i7 csaladot..
mod: nekem az furcsa, hogy nem nyitott egy cpu-z motherboard fulet.. hely lett volna neki boven :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#542) Overlocker


Overlocker
veterán

Egy kis everest :D

(#543) westlake válasza Overlocker (#542) üzenetére


westlake
félisten

1. miert kell a fontosabb infokat kisatirozni? (ez siman lehet egy x48-as rendszer is)
2. TRIAL VERSION??!!! LOL :W :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#544) Achill3uS válasza Overlocker (#542) üzenetére


Achill3uS
veterán

ez szvsz nagy valószínűséggel még bug, te is tudod, hogy ekkora sávszél növekedést nem hozhat a tri-channel, persze maga az új architektura még hozhat meglepetéseket :)

westlake: nyilván nem over screenshot-ja ezt gondolom teis kitaláltad, nda van, nem kell meglepődni, lesz még pár ilyen kép ahogy az lenni szokott...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#545) westlake


westlake
félisten

Nexus unveils the LGA1366 (Bloomfield) ready FLC-3000 CPU cooler
(bocs, hogy en csak huto kepeket tudok linkelni :D)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#546) Overlocker válasza westlake (#543) üzenetére


Overlocker
veterán

:DDD

(#547) Overlocker válasza Achill3uS (#544) üzenetére


Overlocker
veterán

Nem lesz bug.. ;) Láttam preview-kat is anno, ott is ezek az eredmények jöttek ki..és Sandra-t is nézték..

(#548) Overlocker válasza westlake (#545) üzenetére


Overlocker
veterán

Micsoda hűtő :DDD

(#549) tlac válasza westlake (#545) üzenetére


tlac
nagyúr

legalább a gyárit linkelnéd :D

(#550) Achill3uS válasza Overlocker (#547) üzenetére


Achill3uS
veterán

én még emlékszem a 14k-s everest olvasásomra allendale-el, nem az a lényeg, hogy a jelenlegi, új hw-ekkel még valoszinuleg bugos sávszél benchmarkok mit hoznak ki, hanem majd akkor amikor kijön az i7 mit fognak mérni, ez nem super pi... winrar-t bezzeg nem mutatnak... de tegyük fel ez így is lesz, a nehalem akkor is egy lomha teherautó lesz a wolfok mellett nem többmag alapú tesztekben, alkalmazásokban, szóval nem kell félni c2d-nek igencsak jelentős szerepe lesz még a jövőben (01,03,05, Pi stb)... az induló 1400 usd körül várható nehalem árakról meg ne is beszéljünk hahaha
mod. ezzel persze nem a múltba beszélek, csak azt mondom az egyértelmű, kifizetődő platform váltás még odébb lesz, tuninger szemmel nézve is... persze kiváncsi leszek a tesztekre testközelből...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.