Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Ottoka válasza shabbarulez (#200) üzenetére


Ottoka
őstag

Gondolom a Q9300 és Q9400 árai addigra csökkenni fognak, és persze a Q6600 és QX sorozat is jóval olcsóbb lesz. Elég kellemes árak lesznek, főleg ilyen usd és euro árfolyamok mellett, szal hogy az usd most 145 körül van nagyban segít.

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#202) keIdor


keIdor
titán

A Bloomfield ára

Bloomfield (Extreme) 3,20GHz
QPI: 6,4 GT/s
45nm
DDR3-1333
L2: 8MB
Socket1366
130W
999$

Bloomfield (Performance) 2,93GHz
QPI: 4,8 GT/s
45nm
DDR3-1066
L2: 8MB
Socket1366
130W
562$

Bloomfield (Mainstream) 2,66GHz
QPI: 4,8 GT/s
45nm
DDR3-1066
L2: 8MB
Socket1366
130W
284$

Örülök, hogy a 2,6-os Bloomfield csak ennyi lesz, sokkal többre számítottam... akkor lesz esély arra, hogy magyar embernek is legyen Nehalem rendszere még 2009 elött.
Egyébként nem tudom mennyire fogja lassítani a lassabb QPI a két olcsóbb darabot... majd meglátjuk, remélem nem nagyon... egyébként a RAM kezelés is érdekes... DDR3-1066 igen csak gyenge... :F
Egyébként úgy tűnik, hogy az alaplap az drágább lesz picit...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#203) TESCO-Zsömle válasza keIdor (#202) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

1066-os DDR3 csak a JEDEC szabvány. OC-módban biztos eszi majd a 2000-eseket is.
Persze nem árt elötte levizelni.

Vajon lessz X58 mATX??

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#204) gV


gV
őstag

Most az ebayen 299 dolcsiért láttam q9300 mig az argep szerint 45e ft-tól van, szal ha ebből indulok ki 42e ft-ért megvan a Bloomfield 2.66 hozzá vmielyen ddr3 (sztem megteszi a Nehalemhez az olcsóbb 1066os is mert az imc ellensulyozza a mem magas késleltetését) 3*1gb=33e ft, hasraütésre 50e ft az X58, bár remélem nem lesz ennyi.
Ez összesen 125e ft, remek.

Keldor papa: ezeket a mem osztásokat tudja: 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 3:4, 4:5

[ Szerkesztve ]

(#205) TESCO-Zsömle válasza gV (#204) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ram Szal megvan az 20k-ból is... ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#206) wmarci


wmarci
senior tag

Melyik évebn várható a Westmere?

(#207) gV válasza wmarci (#206) üzenetére


gV
őstag

2009H2, remélem megoldják h ne kelljen alaplapot cserélni és jó lesz hozzá az X58

[ Szerkesztve ]

(#208) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek után az árak után úgy érzem nem veszek már Q6600-at, inkább megvárom ezt az olcsó $284-os nehalemet. Az X58-as lap talán rendesen viszi majd a crossfiret és akkor behajítok még egy 2. 4870-et is. :)
Csak az nem tetszik hogy új 3x2-es RAM kitet kell majd hozzá venni (biztos drágább lesz kezdetben mint a mostani azonos órajelő kitek 1,5x-ese), és hogy papíron csak 1033-ig viszi a memóriavezérlő. Az Athlon64 333-as integrált memóriavezérlője se vitte nekem 400-on a gyárilag 400-as RAM-okat, akkor nemhogy ha tuningról van szó. (tudom nem sok köze van egy 3 évvel ezelőtti más cég CPU-jának ehez, de a rossz emlék félelmet kelt) Bár mindegy, ha 6Gb-ot belekell cuccolni úgyse költenék sokkal gyorsabbra, de a tri-chanel miatt így is szép sávszélessége lesz.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#209) wmarci válasza janos666 (#208) üzenetére


wmarci
senior tag

Nagyon szép.... :)

(#210) gV válasza janos666 (#208) üzenetére


gV
őstag

ez tud memoria osztásokat; 1066al 13GB a sávszél és 46ns az elérés; sztem elég 3GB mellé és akkor 512es vgakat még mindig lehet párba tenni ugy h a 32bites win is kezeli őket

(#211) westlake


westlake
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#212) shabbarulez válasza westlake (#211) üzenetére


shabbarulez
őstag

Ezt már korábbi hírek is pedzegették hogy a 2 utas szerver vonal szeptemberben, az extrem desktop vonal pedig októberben startol el. Kíváncsi leszek mit mond majd erről hivatalosan az Intel, gyanítom 4 héten belül az őszi IDF-en választ fogunk kapni ezekre a dolgokra.

(#213) TESCO-Zsömle válasza westlake (#211) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szeptember?? :Y :Y

Akkor méginkább pedál a gépújítás felé!! :K :C

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#214) Korcsii


Korcsii
őstag

ehh.. nagyon kellene már egy új gép, mivel a mostanit (5 éves - socket 478-as Willamette magos 1,6 GHz-s P4, ráadásul AGP-s) nem igazán lehet fejleszteni, és jó lenne már végezni a régi házivideók digitalizálásával (úgy, hogy az ne legyen kínszenvedés)... meg persze egy ilyen géppel 1680x1050-ben játszani...

szóval nem tudom, hogy most vegyek-e új gépet (augusztusban még lesz pár szabad hetem a suli előtt), vagy inkább karácsonykor (téliszünet se két napos)...

a mostani az valami P45 + Q9450 + 4Gb DDR2 1066 MHZ lenne, amiből Nehalem alatt ugye semmi nem használható...

mondjuk egy ilyen géppel ki lehetne húzni két évig, akkor meg már ott az érettségi, remélhetőleg jöhet az új gép..

hmm... 2010 szerintem jó hw vásárlós év lesz (Nehalem+Windows7+DX11+SSD), de most mit tegyek szerintetek? :F

előre is kösz a segítségeteket a választásban :R

[ Szerkesztve ]

(#215) wmarci válasza Korcsii (#214) üzenetére


wmarci
senior tag

2010. Olyankor már rég nem Nehalem lesz. Westmere de lehet, hogy Sandy Bridge.

[ Szerkesztve ]

(#216) Korcsii válasza wmarci (#215) üzenetére


Korcsii
őstag

igazad van... valójában csak az új foglalatra akartam hivatkozni... :B

(#217) wmarci válasza Korcsii (#216) üzenetére


wmarci
senior tag

Vegyél most gépet és majd 2010-ben frissítsd a konfigodat. Szerintem ez lenne a célszerű megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#218) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az ugye erősen valószinű hogy egy 775-re való (vagy univerzális AM2+/775) vizeblokkot nem lehet majd felvarázsolni az új foglalara? (vagy bármilyen mai hűtőt?) Változik a tokozás és foglalat mérete is, nem csak a lefogatás?
Mert én meg egy vízhűtést tervezgetek már rég, csak előbb Quad procin lett volna a sor mert ezt még elviszi a lég is, de a quaddal már meg kéne várni a nehalemet, az meg új foglalat, új alaplaptipus (talán a northbridge blokk is felejtős lenne).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#219) gV


gV
őstag

Korcsii: várd meg a Nehalemet ha eddig kihuztad a p4-el akkor mi ez a pár hónap szvsz
jános666: itt meg itt van kép X58as alaplapról sztem a hütő lyukai ugyanott vannak, viszont a foglalat az nagyobbnak tünik

[ Szerkesztve ]

(#220) Mans20


Mans20
addikt

Helosztok

Én most raktam össze végre egy gépet,mármint jövő7en lesz kész és valahogy elment a kedvem az egésztől, 775 ös 4 magos proct is akartam késöbb de már akkor nemtudom hogy lesz e értelme,szerintem nem..

(#221) keIdor válasza Mans20 (#220) üzenetére


keIdor
titán

Lesz... ez a Szeptember se biztos, de ha az is lesz, akkor is csak Október-Novemberben lehet csak összerakni otthonra egy Bloomfield konfigot, mivel az alaplapok késöbb jönnek...
Amiről meg mindenki elfeletkezik azaz ár! Azt mondják egy X58-as alaplap 8, 10 rétegű lesz. (PCB) Gondolom nem lesz olcsó már maga az alaplap sem és akkor még ott a DDR3 meg maga a CPU... érdemes számolgatni...

Alaplap: 50k-70k-ig (Asus, Gigabyte)
CPU: 75k (Bloomfield 2,66GHz)
RAM: 50k (2×3GB DDR3-1600MHz legalább... valami Micron D9)

Aztán CPU-ból meg ramból lehet még fokozni, csak szerintem a 2,93-as vagy 3,20-as Bloomfield már nem éri meg 100k meg 200k-ért... és szerintem 12GB RAM se kell senkinek... :DDD

Szóval ezeket összeadva is egy elég durva összeg jön ki, amiből már autót is lehet venni... én biztos nem váltok már idén... és ha belegondoltok a BIOS-okkal és egyéb szoftverekkel is lesznek gondok... meg az a sok tuningos gyerekbetegség... majd 2009-ben megéri.

Szigórúan SZVSZ!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#222) Mans20 válasza keIdor (#221) üzenetére


Mans20
addikt

Kössz így mostmár jobb kedvem lett valamivel :U :) akkor majd meg kell várni az átlagembernek szánt cuccokat,vagy a ólcsósodást.Amúgy meg ez a ddr3 a procba azt nemigazán értem.

(#223) keIdor válasza Mans20 (#222) üzenetére


keIdor
titán

Hogy érted, hogy DDR3 a prociba? IMC-re gondolsz? :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#224) Mans20 válasza keIdor (#223) üzenetére


Mans20
addikt

Most néztem meg az első hsz t és arra,meg amit linkeltél is nemrég.

(#225) wmarci


wmarci
senior tag

Én ha veszek nehalem-et, akkor utána biztos nem fogok westmere-re válatni.
Maximum Sandy Bridge-re. Ajj még mindig töröm a fejem, hogy mikor legyen a nagy gép beújítás :((( .

[ Szerkesztve ]

(#226) yoid


yoid
tag

Én most vettem asus rampage formulat 8gb ram.Majd veszek egy quad penrynt hozzá , és kész a gép .Ennyi.Ez jó lesz pár évig , aztán Sandy Bridge 22nm-en , és igy tovább.Extreme cpu tul drága, marad a mainstream , ugyhogy aztán az uj cpuknak hibájuk is lehet , eltolodhat a megjelenés, nem mindig a legujjabbat éri meg megvenni .Egy , hogy jo drága , kettő példa a gtx 280 vs 9800gx2, sztetek melyik jobb?Én a gx2 re szavazok, a másik tul nagy és meleg.Túlzás.Na meg a táp.hehe. És aki az elején rögtön megvette , az meg*******!. ;]

(#227) TESCO-Zsömle válasza yoid (#226) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Pont a GX2-vel teccik jönni, ami méri a tápot és baxik elindulni, ha a két PCI-E közös földön van?? :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#228) yoid válasza TESCO-Zsömle (#227) üzenetére


yoid
tag

Az alaplapodat is hibáztathatod! :Y

(#229) Chaser válasza keIdor (#221) üzenetére


Chaser
titán

Én is ezen az elven vagyok, ha most vennék gépet ezek az új cuccok ennyiért szóba nem jönnének. 1ébként meg sztem DDR3 1600mhz alatt nagyon gyengusz lehet, az IMC meg jó is, nem is, AMD-nél pl kifejezetten szereti az alacsony késleltetést, ha intelnél is így van akkor jó ram kell alá, biztos lesz akinek megéri.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#230) TESCO-Zsömle válasza yoid (#228) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ez men alaplapfüggő. A 9800GX2-be direkt raktak egy ilyen ketyerét, hogy csak a nagyobb tápokkal induljon el...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#231) gV válasza Chaser (#229) üzenetére


gV
őstag

DDR3 1600mhz alatt nagyon gyengusz lehet

ja dual channelbe lehet, csak a Bloomfieldben 3 csatornás a memoria vezérlő

(#232) Frigo válasza gV (#231) üzenetére


Frigo
őstag

Meg még ott a fejlett ,nagy méretű és gyors cache is.
Ha jól rémlik a 2,66-os bloomfield IMC-je amúgy is csak 1066-os DDR3 ramokat kezel max.

(#233) TESCO-Zsömle válasza Frigo (#232) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hja... JEDEC szabvány csak azt támogassa... De 'papíron' X48 is csak 1333-ig kezeli a DDR3-at, pedig ott az 1600MHz FSB támogatás... Miért?? JEDEC... :W

Szerk: Papíron olyan nem is léteznek 1066MHz-nél és 5-5-5-15 gyorsabb DDR2-esek, boltba mégis kapni... :U

SZVSZ támogatni fogja az a 2000-es memóket is, csak utána kell majd állítani BIOS-ba mint mostanság...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#234) gV válasza Frigo (#232) üzenetére


gV
őstag

de ismer jónéhány mem osztást is
(megnéztem ocz cl8as ddr3 1600-as 2GB-os kit 20e ft és most még csak juli vége van, mire okt-nov környékén kapható lesz a Nehalem sztem a +1 GB-al ami kell még lesz durván 20 körül)

TESCO-Zsömle: azért elöbb-útobb szabvány lesz az 1600 is (1333 már az) az Intel reményei szerint és akkor egy bios frissitéssel az is hivatalosan támogatott lehet/lesz

[ Szerkesztve ]

(#235) TESCO-Zsömle válasza gV (#234) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Jaja!

Ne mlessz ez olyan drága, csak játékok nem tudják majd kamatoztatni a teljesítmény-többletet...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#236) szacsee válasza TESCO-Zsömle (#233) üzenetére


szacsee
nagyúr

Jedec-nél nem kapkodják el a dolgot, DDR2-re elég visszaemlékezni, fizikailag volt már 1066-os DDR2, az alaplapok kezelték is, de a Jedec még nem foglalta szabványba.
Reméljük Intel nem csak OC-val teszi elérhetővé a magasabb frekin ketyegő ramok támogatását, illetve ha igen, akkor a memókat lehet visszaosztani, mert ha nem akkor csak egyféleképp lehet tuningolni sajna.. :U

(#237) keIdor válasza Chaser (#229) üzenetére


keIdor
titán

Már maga a DDR3-1600MHz alatt harmatgyenge szerintem. Inkább DDR2-1200MHz.

gV: Ez igaz, viszont Benchmarkok kivételével szerintem sehol se fogod észrevenni... persze most Bloomfield-ről, azaz asztali procikról beszélek.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#238) gV válasza szacsee (#236) üzenetére


gV
őstag

visszaosztást az eddigiek alapján nem ismer a mem vezérló, de a procik 133-as frekin mennek alapból, 2.66GHz-eshez igy 20 szorzó párosul ha 200-ra állitjuk akkor az már 4GHz és ahoz még mindig elég a ddr3 1600

(#239) Chaser válasza gV (#231) üzenetére


Chaser
titán

Ha 3 csatornás, akkor valszeg még érzékenyebb lesz a késleltetésekre, a mostani DDR3-ak meg pont a jó késleltetésükről -is- hírresek többek közt.

#237 Keldor papa : Ha nem fogalmaztam tisztán sry, ez a meglátásom nekem is, DDR3-ból legalább 1600mhz, de sztem nem baj az ha fölötte van, és nem cl10-es értékkel. De majd meglátjuk, a gyakorlat igazol mindent:) Akinek sok pénze van ilyenre majd jól bevásárol és megosztja velünk értékes tapasztalatait :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#240) gV válasza Chaser (#239) üzenetére


gV
őstag

[...] a mostani DDR3-ak meg pont a jó késleltetésükről -is- hírresek többek közt.

akkor nem lesz probléma

(#241) Chaser válasza gV (#240) üzenetére


Chaser
titán

"jó" ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#242) bishopx2


bishopx2
tag

Kérdés a következő:
Előreláthatólag mikor jön akkor a nahelem és a LGA1366 ?
És lesz e a X58 lapokon DDR2 ?

Üdv: Bishopx2

van ilyen..

(#243) Korcsii válasza bishopx2 (#242) üzenetére


Korcsii
őstag

szerintem október, de karácsonyra már biztos lesz nálunk is, szélesebb körben...
DDR2 szerintem nem nagyon lesz, mivel itt már nem az alaplapok (azaz a benne lévő vezérlők) döntik el a kérdést, hanem a processzorok... jelen esetben DDR3 1066/1333 MHz memóriákat támogatnak az ismert típusok...

(#244) bishopx2 válasza Korcsii (#243) üzenetére


bishopx2
tag

Látom megtaláljuk egymást mindenhol :K Jó nyaralást :R
amm köszi az infót akkor már nem veszek 775 lapot az biztos :K

Király a honlapod ! :C :K
Készül nekem is és PHP-fusion-nel :K

[ Szerkesztve ]

van ilyen..

(#245) Balu77 válasza bishopx2 (#242) üzenetére


Balu77
őstag

A mem vezérlő cpu-ba integrálva és DDR3 fix, szóval nem lessz DDR2.

izé

(#246) wmarci


wmarci
senior tag

Ahoz képest elég erősek lesznek ezek a Nehalem procik. Bőven nem lesz ennyi a Westmere és a Nehalem közt. ( Szerintem )

(#247) gV válasza wmarci (#246) üzenetére


gV
őstag

azért a Westmere 6 magos lesz ill 32nm-es, vagyis még nagyobb órajeleken müködhet, szal ha lesz progi ami kihasználja akkor 50% is lehet a gyorsulás

(#248) TESCO-Zsömle válasza gV (#247) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha már most van progi, ami kihasznál akár 64+ magot is, akkor miért ne lenne Nehalem után??

Az már más tészta, hogy nem játék...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#249) gV válasza TESCO-Zsömle (#248) üzenetére


gV
őstag

mennyi 1 v 2 program fajta (pl video, audio)? nem véletlen h a Microsoft és az Intel összefogott a több magos procikat kihasználni tudó progik kifejlesztése/elterjedése érdekében

és ennek az eredménye talán már érzékelhető lesz mire kijön a Westmere, mert a két cég kb másfél hónapja jelentette be az együtmüködést

[ Szerkesztve ]

(#250) TESCO-Zsömle válasza gV (#249) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ezt mondjuk én se értem teljesen.

NetBurst után (C2D-nél) kijelentették, hogy elértek egy "lélektani" határt, és a teljesítmény növelését innentől gezdve a magok számának növelésével oldják meg. Akkor a programozók miért nem mozdulnak ebben az irányban?? :F

Ha ezt egyszer megértem... :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.