Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) TESCO-Zsömle válasza Bluegene (#299) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

egy kétmagos Phenom processzort és a DirectX 10.1 kompatibilis RV800 GPU-t egyesíti majd egy lapkán

Az R800 nem egyenlő az R870-el és ezért ítram, amit írtam.

Lehet, hogy a 800-as családon belül az összes GPU-val kihoznak procit, hogy legyen a notikba is meg asztaliba is, de lehet, hogy csak egy arra a technológiára építő low-end GPU kerül majd oda, ezzel is csökkentve a fogyasztást.

Elég ködös ez még. Mindeneserte Novemberben itt a GTA4 és addigra szeretnék egy gépet, ami maradéktalanul képes azt futtatni fullon.

A másik probléma, hogy van a gépben egy VGA, ami nem éppen az enyém és h fater végre vesz egy CPU-t, akkor vehetem ki a gépből.

És végül egy saját vélemény! Lehet venni akármilyen über-gépet, csak rajtad múlik, hogy mikor kell cserélned. Hajlandó vagy-e várni, mígg az alap játékok full-low-on is 25 FPS-t súrolják...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#302) ~Ph'vEscha válasza TESCO-Zsömle (#301) üzenetére


~Ph'vEscha
aktív tag

Én pont ott tartok most :D

Cod4-et felraktam maxra , és megvolt a stabil 5 fps :D

Uj nickem : Phvhun

(#303) Bluegene válasza ~Ph'vEscha (#302) üzenetére


Bluegene
addikt

jó rádfér egy új gép, de a kérdés az akinek core-ja van annak megér +160-180 ezer forintot a váltás?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#304) gV válasza Bluegene (#297) üzenetére


gV
őstag

a fusion-ról pedig te sem én sem tudunk konkrétumot, tehát bármi lehet, az AMD is képes megfogni az intelt bár legutolsó 2 évben nem sikerült, de előtte , szal nem bölcs dolog leírni a fusiont mikor még semmit se tudunk róla

ja de az ellenkezőjét sem kell állítani, arról nem beszélve, h ha ennek a cpu+gpu ereje összeadodik, akkor ennek nem a Nehalem az ellenfele hanem a Larrabee, ami ugyan nem egy össztokozott proci és vga, hanem sok x86 magos "vga", ami tudja futattni az op rendszertől kezdve bármit és az 2TF-st tud majd, ha a fusionba tényleg 800sp-s vga kerül az csak 1.2TFt (az rv770-ből kiindulva) + egy két magos phenom további kb 40GF ami jóval kevesebb

[ Szerkesztve ]

(#305) Bluegene válasza gV (#304) üzenetére


Bluegene
addikt

ez nem ilyen egyszerű, biztosat csak a tesztek után mondhatnk, asszem a havendale-t szánja a fusion ellenfeléül a larabee jóval később jön

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#306) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Bluegene:

A Fusion az jóval későbbi chip lesz, legalábbis az az eredeti Fusion amit tavaly júliusban az AMD prezentációkból megismerhettünk. Az egy 4 magos Bulldozer, vagyis már K10-et követő generációs magon alapulna és a mellé kerülne több kisebb méretű GPU-s APU, amik ma még ebben a formában nem is léteznek, hiszem ma még elég monolitikus chipeket gyárt az AMD. Ez a Fusion 2010 vége 2011 eleje felé érkezhet, és már 32nm-en fog készülni. A GPU része biztos hogy nem az akkori high end diszkrét grafikus kártyák teljesítményével fog felérni, hisz a hőtermelést racionális szintek között kell tartani, ezért inkább egy közép kategóriás GPU-nak jobban realítása.

Az Intel hasinló teméket fog hasonló időben kínálni, 2010 vége, 2011 elejére jönnek a Nehalem utód Sandy Bridge új architectúrás chipek és az Intel "APU"-jai Larrabee-ből fognak majd felépülni. Itt is egy középkategóriás GPU képességnek van realítása hisz hasonlóan 32nm-en fog készülni.

Ami most 2009 nyara környékén megjelenik majd mindkét chipgyártótól az még egy előzetes próbálkozás, AMD részről egy Fusion Light, amivel azért kényszerült idő előtt előrukkolni, mert az Intel a Nehalemmel készített egy hasonló Lightos megoldást. Mindkét gyártó részéről 2 magos chip készül majd 45nm-en, AMD részről nagy valószínűséggel végre egy K10 alapú 2 magossal, aminek a megjelenése már nagyon időszerű, hisz anno ilyen chip érkezését még 2007 novemberére prognosztizáták, de a mai napig nem lett belőle semmi és úgy tűnik jővő nyárig nem is fog elkészülni. Intel oldalon pedig egy 2 magos Nehalem proci lesz. Ezek mellé nem integráltan, de közös tokozásba kerül egy alsó kategóriás GPU. AMD esetén ez egy mostani 780G utód R800-as szériába tartózó következő generációs IGP lesz, szóval szó nincs itt 800 magos R770 high end utód beépítéséről. Intel esetén szintén a chipesetből jól ismert G45 45nm utódja várható majd. Ezek alacsony árú mainstream termékek lesznek, olcsó desktop és mobil termékekhez, teljesítményben sehol nem fognak high end vonásokkal rendelkezni így a Bloomfield extrem high end deszktoppal sem teljesítmény sem árazás terén sehol nincs közös vonásuk, ezek teljesen más piaci szegmensbe szánt termékek.

[ Szerkesztve ]

(#307) Bluegene válasza shabbarulez (#306) üzenetére


Bluegene
addikt

az AMD képes a meglepetésekre, gondoljunk csak az rv770-re mindenki azt hitte h 480sp lesz lett 800sp
tehát amíg meg nem jelenik és nem derül ki hogy gyenge teljesítményű , addig bízok benne :R , ha kiderül h nem és a core-om is elavul akkor talán nehalem

Ami most 2009 nyara környékén megjelenik majd mindkét chipgyártótól az még egy előzetes próbálkozás, AMD részről egy Fusion Light, amivel azért kényszerült idő előtt előrukkolni, mert az Intel a Nehalemmel készített egy hasonló Lightos megoldást igen az intel pont azért szánja a gamerekek a havendale-t, valamelyik prezentációban ez volt

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#308) shabbarulez válasza Bluegene (#307) üzenetére


shabbarulez
őstag

Semmi közük nincs ezeknek a cuccoknak a gamerekhez, attől próbálj már elrugaszkodni. Ilyet az Intel sosem állított, és az AMD vezetés is egyes technológiai rendezvényeken már elmondta hogy a Swift termék alsó kategóriás GPU termékkel kerül párosításra. Ezeknek a termékeknek nem a high end gémer szegmens a piaca. Ezek low cost desktop chipek lesznek, valamint alacsony fogyasztású, magas integráltságú így kisebb helyigényű mobil termékek komponensei. Azok akik ilyen termékeket vesznek nagy valószínűséggel nem is vesznek majd mellé diszkrét grafikus terméket, mert nincs rá szükségük. Ez az a réteg aki most is vesz egy 780G-a alaplapot és hozzá egy X2-est vagy az aki vesz egy G45-ös alaplapot és hozzá egy E7200-ast és nem vesz hozzá diszkrét grafikus kártyát, mert nem játszik így nincs is szüksége nagyobb teljesítményű grafikus teljesítményre.

[ Szerkesztve ]

(#309) Bluegene válasza shabbarulez (#308) üzenetére


Bluegene
addikt

mind1 én tanultam az rv770 esetéből, megvárom
mire megjön a fusion addigra a nehalem is olcsó lesz tehát csak nyerhetek

gondolom 2 hónapja te is bevetted hogy 480 sp van a 4850esben ;] ;)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#310) shabbarulez válasza Bluegene (#309) üzenetére


shabbarulez
őstag

Itt van az AMD slide a Swift-ről. [link]

Azt írják akár 35% többlet GPU teljesítmény növekedés, kicsillagozva, alul pedig ott van a Puma platformhoz képest. Nos a Pumában nem R770-van van, hanem egy 780G-s IGP. Ennek az R800-as következő generációs belépő szintű GPU modelljével lesz a platform párosítva. De ez korábban is elég nyílvánvaló az AMD-s kommentárok alapján.

Persze lehet csodát várni, de sokkal ésszerűbb a racionalítás határain belül, reaálisan elérhető chipekben gondolkozni. CPU fronton a másik topicban is pont az a gond hogy igen soxor a racionalítást totálisan nélkülőző, meseszerű elvásárokban reményekednek, holott csak józan paraszti ésszel kellene belegondolni abba minek van realítása és minek nincs.

[ Szerkesztve ]

(#311) gV


gV
őstag

Tehát az amd és akiket érdekel arra vannak ugy beiindulva (fusion), amit az Intelnél (a saját megoldásukkal kapcsolatban) elintéznek avval h ez az lesz a következő generációs Centrino procija, punktum (semmi felhajtás, okoskodás, álmak és vágyálmak). :D

[ Szerkesztve ]

(#312) TESCO-Zsömle válasza gV (#311) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az ember álmodozhat egy kocsiról, egy házról, jobb melóról, álmai asszonyáról, de kérem!

Ez egy műszaki ágazat, és mint olyanban, nem álmodozni kell, hanem csinálni, aztán termelni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#313) TESCO-Zsömle válasza shabbarulez (#308) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Meg lehetne oldani, csak az procit felölelő környéken mindjárt 30-400W-ot kéne eldisszipálni. (Ugye az integrált -vagy nem- GDDR5, az átalakított tápellátás, és maga a ?W-ot termelő CPU+GPU+IMC a maga 2-3ezer lábacskájával...) :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#314) keIdor válasza wmarci (#286) üzenetére


keIdor
titán

Ha annyi pénzem lenne Audi-val járkálnék, de nincs... :DDD

#289: Őőő, mármint hogy én leszek az elsők között ilyen rendszerrel? Felejtős... majd 2009 elején akarok váltani... :) Kocsira akarom elkölteni az életem most.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#315) wmarci


wmarci
senior tag

Körülbelül mennyibe fog fájni az X58? Olcsóbb-Drágább verziók.

[ Szerkesztve ]

(#316) Bluegene válasza TESCO-Zsömle (#313) üzenetére


Bluegene
addikt

Meg lehetne oldani, csak az procit felölelő környéken mindjárt 30-400W-ot kéne eldisszipálni miért gondolod azt hogy ha mégis egy 800sp-s gpu-t integrálnának 400W-ot fogyasztana? egy 4850 110W-ot fogyaszt ebből levonjuk az 512 ramot a ventillátort meg a nyákot talán 70W-ot fogyaszt teljes terhelésen az RV770, no és a fusion 40nm-en készülne tehát kábé(max) 55W-ot fogyasztana ugye mellé egy kétmagos phenom , meg a CPU-GPU vezérlő, valószínűleg kissebb órajelen fog menni a GPU mert elvileg az nem bírná a 2-3GHZ-et tehát leosztanák, azonkívül a GPU is meg a CPU is modifikálva lenne h könnyebben kommunikáljanak, szal simán ésszerű keretekbe fogható a fogyasztás még egy 800sp-s gpu-val is elvileg, úgyse bírná a 2 ghz-et a gyártástechnológia miatt

egyébként felesleges lenne az alsókategóriában nyomulniuk, hisz ott az atom a tegra, szal sok pénzt nem remélhetnének, persze biztos lesz alsókategóriás változat is, csak úgy gondolom h marketingpolitikai szempontból ők se hülyék, valószínűleg kihoznak egy ütőset, és akkor a középkategória is jobban fogy, egyébként ezek a prezentációk félrevezetések is lehetnek a fusion alsókategóriás változatát mutatja be

egyébként nem akarok erről vitát, én nagyobb lehetőséget látok a fusionba és sztem már most kihozzák, ha képesek a GPU-t általános számítási feladatokba is befogni akkor valami nagyon ütős lesz(bár nem tudom ez mennyire lehetséges), szal a GPU segít a procinak vagy a gpu végzi el, akkor kinyírja a nehalemet, gondolom ez a gpu azért erősen módosítva lesz

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#317) gV válasza wmarci (#315) üzenetére


gV
őstag

a mostani X48-asok árában fognak mozogni kb 45e (abit) - 60e (asus) ft, szvsz

(#318) gV válasza Bluegene (#316) üzenetére


gV
őstag

Még mindig nem hiszem, hogyha igazad is lenne -egyébként meg ahogy mondtam ez vágyálom-, hogy ez a Havendale ellenfele mivel a te tdp-s keretedből kiindulva fogyasztana kb 100w-ot ami egy notebookba rengeteg, márpedig az Intel procija a maga 35w-val odamegy.

egyébként nem akarok erről vitát, én nagyobb lehetőséget látok a fusionba és sztem már most kihozzák, ha képesek a GPU-t általános számítási feladatokba is befogni akkor valami nagyon ütős lesz(bár nem tudom ez mennyire lehetséges), szal a GPU segít a procinak vagy a gpu végzi el, akkor kinyírja a nehalemet

Na és akkor újra ilyen felépítéssel, feladat- és müködésikörrel amivel te elképzeled a nem a Nehalemet hanem a Larrabeet kell ellenfélnek tekinteni.

[ Szerkesztve ]

(#319) Bluegene válasza gV (#318) üzenetére


Bluegene
addikt

ez igaz a fusion ellenfele a larrabee és/vagy a havendale

azt tudjuk h a gpu-k tranzisztorszámban számolási kapacitásban elhúztak a cpu-k tól, szal fejlettebbek, igaz órajelben nem

kérdés h képesek a gpu-t egyfajta cpu-vá alakítani tehát a gpu-k képesek az eddig cpu-k által végrehajtott számolásokra legalább részben(végülis a fizikát képesek), ha meg lehet csinálni vagy legalább részben akkor az durva lenne, az rv770 1 teraflops-ra képes 670mhzen(tudom nem ilyen egyszerű)

szal én úgy képzelem el h az igp besegítene a processornak vagy át is venné a helyét(havendale/fusion), ha meg tudják csinálni az durva lenne, annak meg valljuk be sok érelme nincs ha csupán átköltözik az alaplapi nyákról a cpu-ba a videóvezérlő, ezért küzdenének? sőt még hátrány is lenne a hűthetőség miatt, szal én nagyobb jövőt jósolok ennek ami akár többszörözheti a valós teljesítményt

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#320) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

[az első...]

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#321) Ottoka válasza GumisPeter (#320) üzenetére


Ottoka
őstag

Szal lassan jönnek az első ES példányok....
Lap már kapható hozzá? A foxconn lapok sem kaphatók még?

Mezőhegyes

(#322) keIdor


keIdor
titán

Ide írom, mert talán ehhez van a legnagyobb köze:
A távoli jövő
pic

- Sandy Bridge (SNB)

In 2010, architecture Sandy Bridge, formerly called Gesher, will succeed Nehalem. It should be equipped with 8 cores on the same die, a cache of 512 KB L2 by heart and a cache of 16 MB L3 One of the main characteristics Sandy Bridge will be adding the game 'Instruction AVX (Advanced Vectors Extensions), formerly known as the VSSE.

- Haswell (HSW)

Haswell is expected to have these features:

* 22 nm process
* 8 cores by default
* Entirely new cache design
* Revolutionary power saving systems
* Possible on-package vector coprocessors
* The addition of the FMA instruction set

(wiki)

Planned for 2012 or earlier, the family CPU Haswell succeed architecture Sandy Bridge. Gravés to 22 nm, they should include 8-core default, a whole new architecture caches, mechanisms "revolutionary" energy saving and the possibility of board coprocessors vector processing in a single package. Côté instruction set, the sea serpent FMA (Fused Multiply-Add), which allows for simultaneous operation of multiplication and addition via the same instruction, should be implemented.

No other information has filtered by Haswell, but since we are talking about a CPU to be released in 3 generations, it is not surprising. The design of the processor is still in the early stages.

2007: Penryn - 45nm, Quad core (Tick)
2008: Nehalem - 45nm, Quad core with HT, IMC, and QPI (Tock)

2009: Westmere - 32nm, 6-cores with HT, IMC and QPI (Tick)
2010: Sandy Bridge - 32nm, 8-cores with HT, IMC, QPI, and the revolutionary new AVX game instruction technology (Tock)

2011: Ivy Bridge - 22nm (Tick)
2012: Haswell - 22nm (Tock)

(* Not much has been released about the Ivy Bridge and Haswell architectures, but I think this is the first time that their codenames have been publicly released. It's logically to assume, based on the progression that they will contain anywhere from 8 to 16 cores with HT.)

Last but not least is Larabee which apparently will include ray-tracing. Apparently the Larabee ran Quake 4 at 90 FPS at 1280x960. Hopefully more pictures will be forthcoming once IDF starts."

FORRÁS

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#323) Geri Bátyó válasza Ottoka (#321) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Állítólag októberben jönnek a lapok és a procik is.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#324) gV válasza keIdor (#322) üzenetére


gV
őstag

Jó látni, hogy mig az amd szánalmas módon már nem 3dnow hanem SSE néven fejleszti az új utasitáskészletét, nekem nem kell ezen bosszankodni -végülis az Intel találta ki szóval attól, hogy még sajana használhatják a különböző változatait nem kéne a nevét is "használni"- mivel az Intel már a tervező asztaalon túl lépett rajta az AVX-el.
Amugy nagyon tetszik ez a tik-tak model, gondoljuk bele már most tudunk a Haswellről, 2004-ben nemhogy a Nehalemről, de még a Core 2-ről sem tudtunk semmit, bár lehet én nem figyeltem/rosszul emlékszem.

(#325) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

Sziasztok!
Segitséget kérek! Nem igazán értek én a hardware dolgokhoz, de szeretnék a közeljövőben egy számomra nagyobb beruházással egy tisztességes gamer pc-t összerakatni.
A kérdésem hogy érdemes e várni a nehalem procikra, és lesz e olyan alaplap ami majd támogatja ezzel a procival a hd4800-as szériát?
Elnézést ha már ilyesmiről volt szó. Sokat kellene átnéznem. :B

Semmit sem írok alá!

(#326) TESCO-Zsömle válasza bmwk1200s (#325) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Játékra max áresés miatt érdemes, egy 4870x2-t pedig egy tuningolt E8x00-as proci lazán kihajt, de ha kötöd az ebet a 4-maghoz, akkor is max Q9300+tuning. :K

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#327) laci666 válasza TESCO-Zsömle (#326) üzenetére


laci666
senior tag

Egy kicsit vicces :DD hogy 4870X2-őt kihajtja egy E8x00-as proci még a sima 4870-hez is meg kell rántani és még úgy se biztos,nemhogy az 4870X2-höz.

[ Szerkesztve ]

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#328) keIdor válasza laci666 (#327) üzenetére


keIdor
titán

Írta, hogy tuningolt E8x00... nyílván 4GHz környékére gondolt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#329) laci666 válasza keIdor (#328) üzenetére


laci666
senior tag

Még egy tuningolt se hajtja ki a 4870X2 talán a 4870-et esetleg,bár azt nem irta hogy milyen felbontásba és milyen beállításokkal.Ultra magas felbontáson talán talán de nem biztos.Ezekhez a vgakhoz már elkel egy keményebb 4 magos proci.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#330) Dare2Live válasza Bluegene (#319) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szerintem jól gondolod.

Pár területtől eltekintve egy mai kétmagos intel, amd mindenre elég. Amire nem: video kodolás, hangfelismerés, renderelés... oda viszont kitünő lesz a Fusion.
Nagy váltások lesznek a jövőben, tök8 lesz teljesítmény szempontjából, az hogy egy 4ghzes Nehalem vagy egy 3ghzes Deneb lesz a gépedben. Az, hogy melyik gép a sokkal gyorsabb azt a gpgpu fogja eldnteni.
Kiváncsi vagyok Intel mit fog villantani a jelenleg beharagozott sok 286, 1TF, megamagméret, 300W-400Wos fix diszipációval. Nekem kicsit sansztalannak tünik, egy 4850el szemben is, persze elég erősen máshogy közelítenek a témához.

Nagy kérdés lesz még az, hogy MS és a swfejlesztők melyiket fogják választani.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#331) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Inside Intel Next Generation Nehalem Microarchitecture by Ronak Singhal:
(see also slides from this session in .pdf) [link]

Extreme Mobile Gaming Design Considerations for High Performance Notebooks by Dan Ragland and Rajiv Mongia:
(see also slides from this session in .pdf) [link]

(#332) Bluegene válasza Dare2Live (#330) üzenetére


Bluegene
addikt

Szerintem jól gondolod. kösz

végülis annyira nem vagyok penge, de józan paraszti ésszel ki lehet találni hogy valami többről van itt szó mintha csak az alaplapi nyákról beköltözne egy 40sp-s gpu, a cpuhoz, én megvárom a fusiont/havendale-t, addigra ez a bloomfield is olcsóbb lesz ha mégse lesznek olyan jók, ha meg igen akkor meg azért érte meg várni

Nagy kérdés lesz még az, hogy MS és a swfejlesztők melyiket fogják választaniegyértelműen ami jobban fogy, egy csomó játékfejlesztő átpártolt az atihoz, mert az fogy jobban, az (lesz) az elterjedtebb

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#333) leviske válasza Bluegene (#332) üzenetére


leviske
veterán

"egyértelműen ami jobban fogy, egy csomó játékfejlesztő átpártolt az atihoz, mert az fogy jobban, az (lesz) az elterjedtebb"

Valószinűleg az is közrejátszik a döntésben, hogy melyik kínál több lehetőséget... jelenleg emiatt van inkább bajban az nV.

A 8000-esek elég jól elterjedtek ahoz, hogy emiatt merje bármelyik játékgyártó inkább az nV-t pártolni.

De ez csak az én véleményem... :R

[ Szerkesztve ]

(#334) Bluegene válasza leviske (#333) üzenetére


Bluegene
addikt

[link] tudom ez off, csak annyi hogy az amd is képes az intel legyőzésére ha nem is a csúcsszegmensben

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#335) keIdor válasza Bluegene (#334) üzenetére


keIdor
titán

Hát az Atom nem lett valami nagy szám. Azzal a chipsettel teljesen el lett baszva szerintem... maga a konfig fog többet fogyasztani a chipset miatt. AMD Atom ellenfele sokkal jobb lesz szerintem. Gyanusan Puma siker szagú a dolog!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#336) gV válasza keIdor (#335) üzenetére


gV
őstag

AMD Atom ellenfele sokkal jobb lesz szerintem.

Mégis miben? Fogyasztásban nem, mert 8W-ot fogyaszt majd, mig azok a funkciók amikhez ennyi kell az Atomnál elég 6,5W illetve HTT nélkül 6W. Teljesítmény tekintetében meg a PH!-s tesztekből kiderült, hogy csak pár 1080p-s videohoz kevés az utóbbi, (mondjuk ki az aki 1024*600-as felbontáson azt néz?) más megterhelő feladatra nem egy netbook való, szóval nem hinném, hogy túlságosan fontos érv lenne az amd mellett ha jobban teljesítene.

(#337) TESCO-Zsömle válasza gV (#336) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Hiába a 8W-os fogyasztás, ha csak egy 45W-ot evő Északit tudnak mellé tenni. A teljesítmény meg igenis fontos, mert aki nem egy böszme dobozt akar HTPC-nek ami kilóg a Hi-Fi állványból (mert ugye ezek a házak 40-45cm mélyek, a Hi-Fi szabvány meg a 30cm), azoknak igenis fontos, hogy klappoljon a HD-média.

A másik része meg, hogyha csinálok egy 25W-ot evő CPU-t, de tudok mellé rakni egy 15W-ot evő hidat, akkot összességében máris lepipáltam az Atom alapú rendszereket fogyasztásban.

Én nem mondom, hogy AMD lessz az, aki megszorongatja az Atomot, mert a VIA NANO már sokkal kézzelfoghatóbb megoldás, és teljesíti is az elvárást. :R

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#338) Bluegene válasza gV (#336) üzenetére


Bluegene
addikt

te nem olvastad el a cikket, az AMD proci+chipset kevesebbet fogyaszt és gyorsabb az atom+945G-nél

2000+ 8W max fogyasztás (tesztben kevesebb)
atom 4W fogyasztás

de az amd chipset sokkal jobb, de sokkal az intelétől, így összességében az amd nyer :R

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#339) gV válasza TESCO-Zsömle (#337) üzenetére


gV
őstag

(nem voltam egyértelmü :F nem az asztali gépekről beszéltem hanem a netbookokról :(( )
az amd Atomos ellenfele fog 8W-ot fogyasztani szerintük, az Intel Atom cpu 2,5W-ot HTT-vel a hozzávaló északihíd (amit az Msi Wibndbe használnak) 4W-ot eszik

Nagyon off
am szerintem arra h Keldor szerint jobb lesz az Atom amd-s variánsa elég egyértelmü h ez a rész az amd-s cuccra vonatkozik: Mégis miben? Fogyasztásban nem, mert 8W-ot fogyaszt majd

[ Szerkesztve ]

(#340) shabbarulez válasza TESCO-Zsömle (#337) üzenetére


shabbarulez
őstag

Az Atomot az Intel sosem szánta HTPC-nek, ez részükről üzletpolitikai döntés, nem azért mert ne lennének képesek megoldani. Pont ezért szándékosan nem kerül PCIe aljzat Atom alaplapra és nem kerül hardwares HD gyorsítás a chipsetbe. Aki HTPC-t akar építeni annak ott van a G45-ös mini-ITX alaplap és abba nem Atomot, hanem mondjuk egy E5200-as vagy E7200-as Core2-est lehet rakni.

Az Atom desktop(nettop) változata inkább olcsó pc-nek készül, nem HTPC-nek, az olcsóságát pedig a nagyon olcsó gyárthatóságának köszönheti. Ezért kerül $30-be, míg pl. az előző cikkben említett AMD procira $90-os árat írnak. De ugyanígy az egész ebből építhető konfig az olcsóságra van kihegyezve hisz a cpu+alaplap együtt alig $70. Sajnos az olcsóságnak a takarékos fogyasztás áldozatul esett a chipset által, ami egyébként nem 45W-os, hanem 22W TDP az északi híd(945GC) és 3W TDP a déli(ICH7), e mellé kerül még a 4W TDP-s dekstop Atom változat vagy később a 8W TDP-s 2 magos változat. Az Intel üzletpolitikai célja elég egyértelműen látszik desktop Atomnál az olcsóság volt a cél, nem pedig az alacsony fogyasztás, főleg nema HTPC építhetőség. És ennek az olcsóság kritériumnak maximálisan meg is tudtak felelni hisz ilyen olcsó $70-os cpu+alaplap párosra nem nagyon emléxek sem via, sem amd kínálatában.

Az Atom jelenleg legdominánsabb értékesítési területe a netbookok, ahol pl. az Via Nano-ja lehet egy érdemi ellenfél. Itt már mobil változatot használnak mind az Atomból mind a chipsetből így a fogyasztások is jóval mérsékeltebbek a nettop-os desktop kialakításhoz képest. Egy netbook Atom 2.5W TDP-vel, a hozzá való 945GSE chipset 6-7W TDP-vel rendelkezik, a déli hídnak nem tudom mennyi lehet a mobil variánsa de a desktop 3W.

A harmadik platform ahol még megjelenik az Atom az a MID. Itt már 0.65-2.5W TDP közötti cpu variánsok vannak, a hozzá való chipset pedig 2.3W TDP-vel bír. Ehhez nincs déli híd mert az US15W chipsetben benne van minden, memória vezérlő, i/o vezérlők. 2/3D grafikus egység, hardwares HD gyorsítás.

Ez a három platform épül az Atom köré, ebből a MID és netbook esetén a fogyasztás a leglényesebb pont, hisz a tartós akku idő nagyon fontos szempont ezen kívül a melegedés sem lehet túl nagy egy kézben vagy ölben tartott eszköz esetén. A nettopos desktop változatnál sajna csak olcsó árra koncetráltak a fogyasztás vált szemponttá. Úgy gondolták az hálózatról megy, ölbe sem lesz tartva így ezen szempontoknak itt kevésbé van priorítása így minden az olcsóságnak lett alá rendelve.

Az hogy üzletpolitikai a döntés azért abból is látszik hogy egy G45-ös chipset 24W TDP-vel bír, ami minimálisan több mint a 945GC 22W TDP-je. Miközben a képességei messze jobbak van benne hardwares HD gyorsítás és az energia menedzsmentje is jóval hatékonyabb idle állapot esetén. De úgy tűnik szándék arra hogy ez az Atommal párba kerülhessen. De ugyanennek a chipsetnek a mobil változata is bővel elég lenne nettopos géphez ami 7-12W TDP-vel bír kialakítástól függően és szintén rendelkezik hardwares HD gyorsítással és mindig jobb képességekkel bír mint a 945GC és jóval kevesebbet fogyaszt. Viszont az ára gondolom drágább így az olcsó desktop Atom koncepció sérült volna. Ráadásul üzletpolitkailag sem érdeke az Intelnek a házon belüli versenyeztetés, épp ezért minden platformjának világosan megszabta a céljait és nincsenek átfedésben pont azért hogy az üzleti érdekek ne sérüljenek.

(#341) leviske válasza gV (#336) üzenetére


leviske
veterán

:Y Mond, hogy nem gondoltad komolyan. Mond, hogy csak én értem félre! :Y

Az AMD azért figyaszt többet, mert a prociban maga a chipset is megtalálható... ha az Atom és 945 fogyasztását összedobod, nem hiszem, hogy 8W-ot kapsz.

Nem hiszem, hogy az AMD egy 30$-os proci ellen egy 90$ procit eresztene... És mostanság nem egy Atom ellenfélről hallottam AMD-ék felől.

Na, de megyek... nem offolok itt tovább. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#342) gV válasza leviske (#341) üzenetére


gV
őstag

Az AMD azért figyaszt többet, mert a prociban maga a chipset is megtalálható...
igen ezért mondtam, hogy az Intel esetében az Atom + chipset fogyasztást nézzük

ha az Atom és 945 fogyasztását összedobod, nem hiszem, hogy 8W-ot kapsz.
igaz, mert 2.5+4=6.5 és nem 8, hozzáteszem én még mindig a netbookokba szánt chipset fogyasztását veszem és nem a nettopokba lévőket

[ Szerkesztve ]

(#343) Bluegene válasza gV (#339) üzenetére


Bluegene
addikt

az amd Atomos ellenfele fog 8W-ot fogyasztani szerintük, az Intel Atom cpu 2,5W-ot HTT-vel a hozzávaló északihíd (amit az Msi Wibndbe használnak) 4W-ot eszik látom még mindíg nem vetted a fáradtságot, segítek:

fogyasztás

teljesítmény

konklúzió: Conclusion: Athlon 64 Is More Economical, Faster, And Quieter(than atom system)
;)

nem tudom te alább hogyan számoltál, de a tények az AMD egyértelmű győzelmét hozzák ezesetben, kevesebbet fogyaszt és gyorsabb, ennyi, Keldor érti :R

az árat félretéve az AMD "zöldebb", ez nem az atom proci hibája hanem a gagyi intel gpu-nak ami jellemzi az atomos rendszert(sajna sem a proci sem a 945G nem cserélhető, szal az egészet váltani kell, ellenben amd-nél fejleszthető, igaz az AMd valszeg drágább, de árat félretéve nyert)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#344) gV válasza Bluegene (#343) üzenetére


gV
őstag

az nettopos Atom én a netbookosról beszélek

(#345) Frigo


Frigo
őstag

khmmm.... csak szólok a topik témája a Nehalem és annak 32nm-es utódja , a Westmere illetve minden ami szorosan kapcsolódik hozzájuk (architektúra ,socket-ek, chipset ,alaplapok stb.).Szóval az Atom ,Phenom ,GPGPU-s témákat kéretik a saját topikjaikban kitárgyalni . Köszönöm a figyelmet. :R

(#346) Dare2Live válasza Bluegene (#343) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hagyad mindenki érti csak gV nem.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#347) gV válasza Dare2Live (#346) üzenetére


gV
őstag

mit nem értek?

(#348) TESCO-Zsömle válasza gV (#347) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Na ugye! :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#349) gV válasza TESCO-Zsömle (#348) üzenetére


gV
őstag

ez nem válasz

(#350) Bluegene válasza TESCO-Zsömle (#348) üzenetére


Bluegene
addikt

jó GV nem érti mindenki más érti :)) :R
térjünk vissza a nehalemhez ;) :K

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.