Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Robb202 válasza gV (#1400) üzenetére


Robb202
tag

köszönöm a válaszaitokat, sajnos még nem vagyok olyan dörzsölt mint ti :) de igyekszem

(#1402) Raymond válasza Robb202 (#1399) üzenetére


Raymond
félisten

A problema nem a lappal (lapokkal) van hanem azzal hogy nincs 4GB olcso (non-registered non-ECC) DDR3 modul, ergo a mostani lapokba csak max 12GB-t tudsz belerakni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1403) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Intel Nehalem szerver CPU-k 2009 elején [link]

Érdekesek ezek az új elnevezések. Eddig az X széria 120W TDP-vel bír, az E 80W TDP-vel, az L 50W TDP-vel. Most viszont az L nem szerepel egyik proci elnevezés előtt sem, de megjelent egy új W. Vajon rotálódik az egész és új TDP kategóriákat kap? Már a Dunningtonnál új TDP-ket kezdett használni az Intel és már a korai Nehalem pletykák esetén is olyan hírek voltak hogy a Nehalem TDP értékei 10-15W-tal magasabbak lesznek.

Vajon az E széria most már 65W TDP-t jelent majd, az X 90-95W-ra változik a W meg 130W lesz? Mondjuk az nem értem az L 50W TDP-s kategóriát miért nem tartották meg, a legkisebb órajelű példányok már oda is beférnének.

(#1404) Raymond válasza shabbarulez (#1403) üzenetére


Raymond
félisten

Nevetsegesek es egyben pofatlanok az 5-os szeria arai.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1405) gV válasza shabbarulez (#1403) üzenetére


gV
őstag

engem az érdekelne, hogy mi a szösz ez a két magos E5502, gondolom nem 2 rossz mag letiltásával jött létre

(#1406) #95904256 válasza slett27 (#1393) üzenetére


#95904256
törölt tag

slett27:"Te jó ég ! Mihez kell ennyi RAM ? És ilyen gép ? Szimuláció ? "

Van egy pár dolog amit szeretnék kipróbálni és a legegyszerűbb módja ha van memória gépben, mint azon agyalni hogy hogyan zsugorítsam még tovább az adatmennyiséget. (Eternity-II)

Robb202: "van 24GB-ot is fogadó alaplap"

Raymond: "Van, csak nem i7 ala es nem az akosf altal specifikalt (=olcso) memoriaval"

Gigabyte-ék állítják hogy az ő lapjaik (példa) mennek 24GiB RAM-mal is. Viszont ha jól láttam a 4GiB-os modulok darabja annyi mint egy 920-as processzor...

(#1407) westlake


westlake
félisten

i920 320$
i940 600$
965 1070$
msi x58 platinum 220$
msi x58 eclipse 353$
intel x58 280$
asus p6t deluxe 300$
asus p6t deluxe oc palm 339$
asus rampage 2 extreme 399$
gigabyte ex58-ud5 299$
gigabyte ex58-extreme 329$

newegg.com

szerintem az msi eclipse nem er 353$-t

Play nice!

(#1408) jugeen válasza westlake (#1407) üzenetére


jugeen
addikt

egyelőre csak az áron lehet észrevenni, ha az MSI valamelyik lapját a high-end kategóriába akarja soroloni :P

(#1409) sniper elite


sniper elite
senior tag

Törőm a fejem egy új proci beszerzésén, mostani QX9650 processzorom szerintetek megéri lecserélni egy Intel Core i7-940 - 2.93 GHz procira? Mennyi teljesítmény növekedést tapasztalnék kb? És melyik x58 alaplapot javasolnátok hozzá?

(#1410) Myers


Myers
senior tag

Akkor holnap start? Van már az országban? :D

http://www.muszaj.hu/

(#1411) Robb202


Robb202
tag

Nagyjából átfutottam az alaplapokat az MSI kivételével.

Amit észrevettem: Az ASUS az 5 év garanciát vállal kb. 5000 órával. Ez most jó vagy rossz?

A Gigabyte sok használható cuccot nyomatott a lapjába. 10 sata ebből 4db 3gb/s az asuson csak 1 van (extreme)
24Gb ram max. ez jól jöhet akkor mikor a 4gb-os ramok olcsóbbak lesznek. Persze ez annak éri meg aki nem 6 hónapra vesz alaplapot.

Viszont az Asus mellett szól az LCD poster, illetve a ?jobb hangkártya?

Ami viszont számomra rendkívül érdekes az a GA-EX58-EXTREME amihez adnak egy Hybrid Silent Pipe 2 cumót és azt rakod a proccancsra. Ez most jó önmagában is vagy csak vízhűtéssel? Kép

Ti melyiket vennétek? Vagy szerintetek jönnek még jobb alaplapok is, nem érdemes komolyabban bele invesztálni?

[ Szerkesztve ]

(#1412) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Van olyan aki már holnap meg akarja venni? :) Kíváncsi lennék vmi PH-s fórumtárs tesztjére !

(#1413) keIdor válasza Robb202 (#1411) üzenetére


keIdor
titán

Gigabyte GA-EX58-Extreme és Asus Rampage II Extreme-nál szerintem már tuti nem lesz jobb. Én Gigabyte EX58-UD4 vagy UD5-öt vennék.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1414) Ottoka válasza Myers (#1410) üzenetére


Ottoka
őstag

Apának már van :B

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#1415) Oliverda válasza westlake (#1407) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez alapján olyan 83-85K körüli összegre tippelem az i920 itthoni kisker árát.

Majd megkérem apukámat hátha mikulásnak öltözve majd beledob egyet a csizmába. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1416) sniper elite


sniper elite
senior tag

Processzor kérdésemre nem válaszolt senki :O Amúgy MSI X58 Eclipse alaplaról tud valakit biztos infot? Megéri? vagy Asus Extreme2 nyerőbb párosítás egy Core i7 940-hez?

(#1417) Ottoka válasza Oliverda (#1415) üzenetére


Ottoka
őstag

Reméljük nem fog.... mert a Mikulás is tudja az ár/érték arányt... :(((

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#1418) Oliverda válasza Ottoka (#1417) üzenetére


Oliverda
félisten

Így van, a Mikulásnak van esze. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1419) gV válasza Oliverda (#1415) üzenetére


gV
őstag

én 77k ért láttam [link]

#1416 a drmos amiért max megéri az msi

[ Szerkesztve ]

(#1420) Ottoka válasza Oliverda (#1418) üzenetére


Ottoka
őstag

Ettől függetlenül elmegy felétek is, bedobja a gyógyszered a csizmádba meg virgácsot is mellé, mer nem szeded rendesen

[ Szerkesztve ]

Mezőhegyes

(#1421) nixx-21 válasza sniper elite (#1416) üzenetére


nixx-21
senior tag

szerintem magát a procit nem érdemes venni mert:
-Intel Core i7-920
2.66GHz Clock Speed
-Intel Core i7-940
2.93GHz Clock Speed

és ugye bár csak a Intel Core i7-965 Extreme Edition van unlock-olva tehát a 940-es nem éri meg a felárat arra az órajelre simán felhúzható a 920-as is:) az alaplapok közül meg az Extreme II-t venném nem tudom nekem az ASUS minőségérzetet ad :)

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#1422) gV válasza nixx-21 (#1421) üzenetére


gV
őstag

sztem az asus minőségérzetet sem éri meg kifizetni, ha egy mezei Intel x58-as lapban is így meglehet hajtani az i7-920-at [link]

(#1423) sniper elite válasza nixx-21 (#1421) üzenetére


sniper elite
senior tag

Inkább marad a Core i7 940! Csak alaplap még a kérdéses! Asus lapokon a 6 sata2 hely nekem kicsit kevés lenne, gigabyte meg msi lapokon azért 10 sata2 elég jól hangzik!

(#1424) Achill3uS válasza sniper elite (#1416) üzenetére


Achill3uS
veterán

azért mert 2 nap mulva official launch még nem biztos, hogy a kiskerek polcai roskadozni fognak az i7-ektől nem gondolod? arról nem is beszélve, hogy triple channel kitekből külföldön is hiány van még, nemhogy itthon.
nézz meg pár tesztet, minden X58 hasonlóan teljesít mivel tuningnál úgyis base clock limit van (kivéve ha 965-öt veszel), így nincs az a helyzet mint C2D-nél, hogy olyan nagyon válogatnod kéne melyik (gyártó/chipset) lap megy nagyobb fsb-t. azt veszed amelyik szimpatikus design-ú, felszereltségű vagy olcsóbb.
btw. Rampage 2 Extreme-nek hívják amire te gondolsz ;)
btw2. Gigabyte EX58-UD5P + i7 920 teszt - szerintem bőven elég egy ilyen kombó advanced usereknek.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1425) Robb202 válasza sniper elite (#1423) üzenetére


Robb202
tag

Én alaplapból már olyan 95% hogy Gigabyte, nekem is kevés a sata főleg hogy egy 3GB/s-es van.
Az Asus nagyon szép és jó, nekem is Asus lapom van de a Gigabyte-ba fogom most fektetni a bizalmamat. Haveromnak most Gigája van core2-höz és meg van elégedve vele (az ő szavára adok), szóval egy próbát megér, főleg hogy 24 giga ram is tehető lesz majd bele. Egyik gyártó sem enged ennyit ez nekem sokat számít főleg ha renderelni szeretnék majd.

Szóval vagy ez:

GA-EX58-UD5 vagy ez: GA-EX58-EXTREME.

Nekem már csak annyi kérdésem lenne, ha valaki megnyugtatna, hogy: A két lap abban különbözik ahogy látom hogy az egyikhez jár a procira réz hűtő.

Azt mondjátok meg hogy ez vízhűtésre jó csak vagy önmagában is elég jó hatásfoka van, ergó nem kell hozzá ventilátor? Vagy ha picit emelek az órajelen akkor már ez nem jó?

Én is a 940-es procin gondolkodom. Max ha lesz több pénzem akkor cserélek 965-re ha nem lesz elég a 940 :)

Annyit tudok hogy 80 ezerért láttam 920-at de 940-est még sehol.

[ Szerkesztve ]

(#1426) m4rc!


m4rc!
őstag

Jobb későn, mint soha: DFI LanParty X58 UT T3eH8

We are analog players in a digital world

(#1427) Ottoka válasza m4rc! (#1426) üzenetére


Ottoka
őstag

Érdekes színvilág.... de az a házon kívülre kilógó hűtő elrettentő

Mezőhegyes

(#1428) beteg válasza Robb202 (#1425) üzenetére


beteg
őstag

procira?? nem! ahogy írja: "connecting SB, NB, VRM and rear panel "
és nem elég önmagában az extreme blokja, mert az eleve egy vizes blok, vagyis be kell kötni a vízhűtő rendszerbe.

Amúgy kíváncsi vagyok, mikor fogsz 24Giga ramot tenni bele. Megtennéd, hogy majd megírod, ha megtörtént!?

Csak futni kell!

(#1429) KaYaK


KaYaK
tag

["They're the best desktop processors on the planet.¹
"]
Hivatalosan is megindult. Nem szerényen! ;] :R

[ Szerkesztve ]

élni és élni hagyni...

(#1430) Sonja


Sonja
veterán

ASRock X58 chipset-es alaplap, KATT! :C

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#1431) keIdor válasza m4rc! (#1426) üzenetére


keIdor
titán

Hát a P35-nél bevezetett színvilág sokkal jobban bejött, ez a fekete NB hűtő nagyon nem kellett volna rá, meg talán a NYÁK is feketébb/sötétebb lett... :)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1432) westlake


westlake
félisten

p6t deluxe 63500
x58-ud5 58560
x58-extreme 68500
msi x58 platinum 57650

expert - netto arak (elmeletileg raktaron is vannak)

Play nice!

(#1433) Bluegene válasza KaYaK (#1429) üzenetére


Bluegene
addikt

hát igen az és kész, nincs okuk szégyellni

amikor P4 volt akkor miért nem mondta el ugyanezt az A64-re?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1434) Oliverda válasza KaYaK (#1429) üzenetére


Oliverda
félisten

A fastest még oké is lenne.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1435) Lcapitano válasza westlake (#1432) üzenetére


Lcapitano
tag

ezeket az árakat hol találtad?
LINkET dobsz?

(#1436) Lcapitano


Lcapitano
tag

Milyen lapot és milyen procit érdemes venni ja és milyen memóriát bele?

prociból i7 920 bőven elég egy Thermalright Ultra-120 eXtreme-1366 RT hűtővel és máris 3.2-3.4 döcög

940i 965i nem éri meg az árát szerintem.

Alaplap hát nem tudom a tesztek alapján az ASUS P6T Delux OC bizalommal kecsegtet
de hát gondolom a BIOS még nem az igazi egyik gyártónál sem.

Szóval lesznek még gondok főleg a ramoknál kell egy kis idő míg belővi az ember őket stabilra.

Ramokat milyent ajánlatok?

Ha lehet Corsair!!! kedvenc:)

Ha valami tesztelt mér ilyet vagyvan tapasztalat akkor írjon vagy küldjön linket.

Várom a tanácsokat.

Ja és érdemes várni karácsonyig estleges árcsőkenésért:D

(#1437) prmcsk válasza Ottoka (#1427) üzenetére


prmcsk
addikt

de az a házon kívülre kilógó hűtő elrettentő

Viszont a táp légkimeneteléhez pozícionálva roppant hatékony, ezt tapasztalatból mondom...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1438) Myers válasza Bluegene (#1433) üzenetére


Myers
senior tag

Tán csak azért, mert egyik gyártó sem szokta a másik termékére azt mondani, hogy a másiké a leggyorsabb. :U Dedebár.

http://www.muszaj.hu/

(#1439) Ottoka válasza prmcsk (#1437) üzenetére


Ottoka
őstag

Ez eszembe se jutott, tehát hasznos, de csúnya... :DDD

Mezőhegyes

(#1440) sniper elite


sniper elite
senior tag

MSI Eclipse és Core i7 940 Megrendelve ;) Valaki ramok tekintettében segíthetne, sehol se találok olyan 3 csatornás ramot, nagyon megköszönném a segítséget!

(#1441) keIdor válasza Lcapitano (#1435) üzenetére


keIdor
titán

Ott írta, hogy Expert!

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1442) westlake válasza sniper elite (#1440) üzenetére


westlake
félisten

kifejthetned, hogy miert dontottel az eclipse mellett ;)

Play nice!

(#1443) Ottoka válasza sniper elite (#1440) üzenetére


Ottoka
őstag

Én csak az ebay-en tudtam ramot venni, 3x2gb-os kitet, de Iponban van 3 csatornás kit, de csak 1333mhz-es.

Mezőhegyes

(#1444) sniper elite válasza westlake (#1442) üzenetére


sniper elite
senior tag

Anno Gigabyte lapom elég ratyi volt bios szinten, akkor elment tőle a kedvem, de már szóltak is hogy msi lapot se tudják beszerezni mostanában :((( Ha megtudsz győzni Gigabyte lapról akkor lehet azt választom mégis...

(#1445) sniper elite


sniper elite
senior tag

Lehet amcsiból veszek procit inkább, itt csak 3-4-5 héten belül ígérik!Legalább is előbb ezt mondták...

(#1446) Lcapitano válasza keIdor (#1441) üzenetére


Lcapitano
tag

Hogyan tudom az oldalra regisztrálni magam?

(#1447) Lcapitano válasza Lcapitano (#1446) üzenetére


Lcapitano
tag

Már tudom hogyan kell regisztrálni:D

Egy kérdés sima felhasználonak is lehet vagy csak cégeknek?

(#1448) Oliverda válasza Lcapitano (#1447) üzenetére


Oliverda
félisten

Az egy nagykereskedés tehát csak regisztrált viszonteladók vásárolhatnak ott.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1449) Jack O'Neill válasza Robb202 (#1411) üzenetére


Jack O'Neill
tag

"A Gigabyte sok használható cuccot nyomatott a lapjába. 10 sata ebből 4db 3gb/s az asuson csak 1 van (extreme)"

Honnan szedted ezeket az infókat, hogy hány darab 3gb/s-os..? :F Én a honlapokon nem látok ilyen megkülönböztetést, szóval érdekelene. Azt hittem mind az :B

[ Szerkesztve ]

JAJJMÁÁÁÁ

(#1450) westlake válasza sniper elite (#1445) üzenetére


westlake
félisten

szerintem a gar miatt nem erdemes amcsibol procit venni.. ha vissza kell kuldeni, akkor 10k alatt nem lehet megoldani a kipostazast..

#1444: eleg meggyozoek az interneten fellelheto tesztek.. az msi eclipse nem tud felmutatni semmi olyat, ami indokolna az arat.. az x58-extreme meg magaert beszel..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.