Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Bluegene válasza Oliverda (#700) üzenetére


Bluegene
addikt

jah, mire eljön hogy négymagot is használnának rendesen addig sztem egy húzott q6600 vagy yorkfield is elég lesz, én arra pályázom, de ez inkább jövő ősszel fogja megérni(mármint a négymagos CPU-k), tekintve a fogyasztást is

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#702) Dashes


Dashes
őstag

MSI X58
" 4-way ATI Crossfire X" :U

(#703) gV válasza Dashes (#702) üzenetére


gV
őstag

"sok értelme" van a 4 db X16-os PCIe-nek, miután sosem fog menni egysszerre X16-os sebességen az összes

[ Szerkesztve ]

(#704) Oliverda válasza gV (#703) üzenetére


Oliverda
félisten

Viszont x8-as slotba nehezen menne bele a VGA főleg úgy hogy tudtommal nem is létezik csak x1,x4 és x16.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#705) Dashes válasza gV (#703) üzenetére


Dashes
őstag

Manapság már ez megy, ki tud több slotot elhelyezni egy lapon, a sebesség már mellékes.. A hozzá nem értőket meg jól megtévesztik az X * X16-os feliratokkal.

(#706) gV válasza gV (#703) üzenetére


gV
őstag

"hála" a barom nV-nek javithatom magamat ugyanis 2db szemétdombra való nf200-al megy a 4*X16, igaz az északi hídal már 2*16-on kommunikálnak az SLi chipek [link] ugyhogy hajrá-hajrá TBD-s MSI lap :U

[ Szerkesztve ]

(#707) schwartz válasza Oliverda (#700) üzenetére


schwartz
addikt

A fudzilla szanalom cikket bun lett volna kihagyni, igaz? :D Hisz mindig megmondjak a frankot... :DD

If he dies, he dies.

(#708) Oliverda válasza schwartz (#707) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért szánalom? Azért mert netán éppen igaz? :)

Korábban már itt is volt erről szó: [link]

Persze még van egy kis időd reménykedni abban hogy majd 200FPS föltt fog vele menni a Crysis. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#709) schwartz válasza Oliverda (#708) üzenetére


schwartz
addikt

Pedig majd, hogy pofara esek, ha VGA limites beallitassal nem hoz csak 10% pluszt az i7... :DD

If he dies, he dies.

(#710) Oliverda válasza schwartz (#709) üzenetére


Oliverda
félisten

Inkább próbáld értelmezni az imént linkelt írást, hátha összejön.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#711) schwartz válasza Oliverda (#710) üzenetére


schwartz
addikt

Bocs, de az iment azon atsiklottam. :B Most potolva... (az anand tálalasába mar nem kotok bele. Hiheto... Igy mar boldog vagy? :P )

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#712) Andre1234 válasza schwartz (#711) üzenetére


Andre1234
aktív tag

Szerintem kitalált, időhúzó cikkeken, elmélkedéseken, amely csak valahány százalékban tartalmazzák az eljövendő igazságot, azon fölösleges így tépelődni.Feltételezett ipari kémkedésből, ismeretlen forrásokra hivatkozva, amelyek valóságtartalma inkább konvergál a nullához nem kell öszeveszni.

Inkább olvasd el az én fejtegetésem. :D

Amd oldalon a túl sokat adtak a natív négy magnak, és a B2-es a várakozásokon alul teljesített.A csiszolt B3-as, és tpd opsztály csökkentés már egyre inkább azt a teljesítmény hozza amit tőle várhattunk.Véleményem szerint az Phemon B3as partiban van az intellel.
A Core I7-et az intel a nulláról fejlesztette, és ebben van hátrányuk.Nem lesz rosz proci, de véleményem szerint desktop szinten az optimalizálatlan programok, és az ismeretlen bugok miatt még csiszolódnia kell. AMD oldalról ne feleljtsük el hogy a barcelonát úgy fejlesztették ki hogy a régi opteronok helyére egyből berakható legyen alaplap, memória, és egyéb periféria cseréje nélkül.Mindez intelnél nem így van. Az teljesen igaz hogy a teljesítményétől függően lesz sikere, de közel sem biztos, hogy olyan fényes győzelme lesz mint várják. Talán gyártó részről azért is maradnak ennyire csöndben (amd oldalról is) , hogy majd a megjelenés követően beszéljenek majd a számok. Próbáltam párhuzamot vonni a két cég útvonala között, mert a két cég feljesztése nagyon hasonló.
A megjelenő hibák is hasonlóak lehetnek, amelyre nem 1-2 példa volt a.( itt említsük meg az integrált memóriavezérlőt és a 64bites kiterjesztést, az 1 szilícium lapkán több magot), Ha valaki más szemszögből közelíti meg a dolgokat mint én, attól még nem hülye.Lehetek az ő szemszögéből én is az.Ultra off:mondjuk az meg nagyon nem érdekel. :DDD

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#713) westlake


westlake
félisten

(#714) Raymond


Raymond
félisten

Intel next generation CPU Core i7 tested

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#715) sNORh válasza Raymond (#714) üzenetére


sNORh
addikt

nemrossz.. főleg a winrar tömörítése..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#716) gV válasza Raymond (#714) üzenetére


gV
őstag

kár hogy az everest képet a QX prociról lőtték, amugy szép eredményeket ért még a játékoknál isa Core i7, a tmpg grafikon viszont fura, nem hiszem hogy lassabb lenne a multkori hexusos tesztnél még gyorsab volt a 3.2GHz-es Quadnál is uez a 2.93GHz-es Bloomfield

[ Szerkesztve ]

(#717) Oliverda válasza Raymond (#714) üzenetére


Oliverda
félisten

A több magot normálisan kihasználni képes alkalmazásokban jól teljesít a C2Q-hoz képest, de ahogy várni is lehetett a játékokban ezt képtelen kamatoztatni, sőt. Az számomra érdekes hogy TMPGEnc alatt elvérzik.

A WinRAR benchmark eredmény szép, gondolom hogy ebben nagyon jól jön a 8MB L3. A 3DMark vántázs teszt pedig ha jól látom akkor a feladatkezelőben található CPU-k számából kalkulálja ki a CPU pontszámot. :)

Fogyasztást még mérhettek volna.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#718) gV válasza Oliverda (#717) üzenetére


gV
őstag

3d mark06-ot is hozza, a játékokban is jobb 3:2-re az azonos órajelű QX-el összevetve illetve 2x a 3.2GHz-en járatottnál is, kiváncsi lennék cl9 helyett ha cl6-on járatták volna a DDR3-1333-at hogy alakultak volna az eredmények.

Vantage 34%-ot gyorsul a HTT-vel
________

most nézem 0.8xx v üresjáratban vagy terhelve?! igy is ugyis szép

[ Szerkesztve ]

(#719) Oliverda válasza gV (#718) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerinted hány embert érdekel a 3DMark és hány embert érdekel maga az alkalmazás amit használ? Legyen az játék vagy bármi más. Majd páran a rekord hajhászok szépen megveszik egy-két screenshot erejéig, de aki nem a teszt pontszámokra hajt az valószínűleg nem fogja. Főleg hogy még bizonyos esetekben lassab is illetve valószínűleg többet is fogyaszt, az áráról meg ne beszéljünk.

Amúgy szerinted mennyiből áll(t) beleírni azt a 3D Mark-ba azt hogyha x fajta CPU-t érzékel x értékkel több pontszámot adjon? Főleg úgy hogy ezt már egyszer (legalábbis eddig ennyiről tudunk biztosan) eljátszokkák futuremárkék. [link]

Jó ez. Photoshop, 3ds MAX, Maya, és társaikhoz. Tehát elsősorban munkára meg majd server-be.

Nem hiszem hogy különösebben meghatná a CL6 mivel ott van a magok és a memória között a röpke 8MB L3.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#720) gV válasza Oliverda (#719) üzenetére


gV
őstag

sok embert érdekelnek a markok elég benézned a ph-s topikjaiba.

rendszer fogyasztást már az anand mért egy előszériás darabbal, nem vészes a helyzet,

az ára: sztem nem sok a 284 dolcsi a 2.66GHz-es ért és a legdrágább is olcsobb lesz mint most a QX9650

sztem meg érdekelheti hogy cl6 vagy cl9 és emiatt engem is

[ Szerkesztve ]

(#721) Oliverda válasza gV (#720) üzenetére


Oliverda
félisten

Az lehet, de sok embernek nincs pénze vagy nem olyan hülye hogy emiatt több tízezret ráköltsön a gépére. Persze kivételek mindig vannak. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#722) Gorneck válasza Oliverda (#717) üzenetére


Gorneck
titán

Azt Én is hiányoltam... :(

Gorneck#1239

(#723) Oliverda válasza Gorneck (#722) üzenetére


Oliverda
félisten

Arra már biztosan nem maradt idő. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#724) Oliverda válasza gV (#720) üzenetére


Oliverda
félisten

A Nehalem-ek megjelenésével valószínűleg csökkeni fognak az árak.

Tudtommal a JEDEC szabány 9-9-9-22-es késleltetéseket ír elő DDR3-1333 modul esetében. Persze nyilván némi tuninggal ezen lehet segíteni csak valószínűleg pár százaléknál többet nem fog jelenteni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#725) Raymond válasza Oliverda (#717) üzenetére


Raymond
félisten

A WinRAR-nal a memoria savszel tett jot szvsz. A TMPGEnc-nel valami baki lehet, majd kiderul ha kijott hivatalosan is.

A jatekoknal kb. egyenlo a Penryn-el (a tesztelt 5-bol 2-nel lemaradt, 3-nal gyorsabb) ami egy OK-s eredmeny, de figyelembe veve a mostani 2mag vs. 4mag helyzetet meg mindig az olcso ketmagos C2D-k lesznek a legjobb vetel erre a celra. Ha a jatekok a 4 magot nem tudjak kihasznalni akkor az a +4 thread nem segit rajtuk semmit :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#726) rootkiller válasza Raymond (#725) üzenetére


rootkiller
őstag

thread=szál

Artengo TR 990 Pro

(#727) Oliverda válasza Raymond (#725) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezzel kicsit vitatkoznék. Az eddigi összes WinRAR-os tesztem során sokkal inkább számított a latecy mint a sávszélesség. Úgy is mondhatnám hogy a sávszélesség egyáltalán nem befolyásolta az eredményt. Ha jól emlékszem akkor anno a rekordot is valaki 800/CL3-as RAMmal tartotta Core 2-vel. Core-nál (is) az FSB és a latency volt a befolyásoló tényező. Ezért gyanítom hogy a 8MB L3 a maga alacsony késleletetésével sokat dob a latba ennél az eredménynél.

Nem rég volt: [link] :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#728) gV válasza Oliverda (#727) üzenetére


gV
őstag

én nem szorakoztam sose a winrar tesztjével, mindenesetre érdekes kivétel ha Corenál is a késleltetés számít, mivel azokban a tesztekben amiket futtatam -volt nem egy- mindig a nagyobb sávszéllel értem el jobb eredményt (csak az fsb:mem arányon állítottam illetve mem órajel/cl: 733/3; 833/4; 1000/5)

(#729) Raymond válasza rootkiller (#726) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, es mit akarsz ezzel modani? Az i7-es 4 core 8 thread chip.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#730) westlake válasza gV (#720) üzenetére


westlake
félisten

"sok embert érdekelnek a markok elég benézned a ph-s topikjaiba."
nem akarok senkit sem megserteni, de eleg nagy "szegyen".. :(

#727: pontosan.. a winrar-nal a legtobbet a memoria(k) kesleltetese nyom a latba..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#731) westlake válasza Raymond (#729) üzenetére


westlake
félisten

szerintem inkabb igy kellene irni: 4 core + 4 thread :B

Play nice!

(#732) Oliverda válasza westlake (#730) üzenetére


Oliverda
félisten

Pont ezt a linket kerestem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#733) Raymond válasza Oliverda (#727) üzenetére


Raymond
félisten

Pedig nalam mas a tapasztalat :) Itt egy pelda (legalul): [link]

E8200 es E6750 ugyanugy 2.66Ghz 1333Mhz FSB-vel. Az eredmeny is gyak. egyforma picit az ujabb chip fele huzva.

Ha viszont megnezed az E6550 -> E7200 -> E4700 triot ott hiaba novekszik az orajel (2.33->2.53->2.6) az eredmeny egyre roszabb, mivel a savszel csokken (1333->1066->800). Igen, csokken az L2 merete is, de az E8200 vs. E6750 peldajan lathatod hogy az nem okoz komolyabb diferenciat.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#734) Raymond válasza westlake (#731) üzenetére


Raymond
félisten

Azt hittem a szovegbol vilagos volt. Ha mar a 2->4 mag (= 2->4 thread) nem hoz semmit akkor a +4 (osszesen 8) szinten nem fog.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#735) Oliverda válasza Raymond (#733) üzenetére


Oliverda
félisten

Nálad más vagy a különféle tesztoldalaknál? Ez szerintem nem mond egyáltalán ellent annak amit írtam. Gondolom hogy Core 2 esetében (is) az FSB nővelésével nem csak a busz sávszélesség nő hanem ezzel párhuzamosan a latency-je is csökken és éppen ezért romlik az eredmény az FSB működési frekvenciájának csökkentésével.

Tallózgass a westlake által linkelt eredmények között. Azokból sok mindent le lehet szűrni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#736) gV válasza Raymond (#729) üzenetére


gV
őstag

sztem csak azt, hogy mivel van magyar szó a threadre azt használhatnád egy magyar forúmon

(#737) Oliverda válasza gV (#736) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, a CPU helyett meg használjunk a KFE rövidítést. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#738) Raymond válasza Oliverda (#735) üzenetére


Raymond
félisten

"Nálad más vagy a különféle tesztoldalaknál?"

Nalam. A te velemenyed sajat tapasztalatbol van vagy westlake oldalarol? ;) Egyebkent a temaval kapcsolatban gyak. semmit nem lehet leszurni onnan max hibas kovetkezteteseket :)

Itt van par eredmeny egy P2140-el 1600Mhz-en ket kulonbozo FSB beallitassal. A mem mindket esetben 800Mhz. Az olvasasi es kesleltetesi eredmenyek az Everest-bol vannak, a RAR a WinRAR 3.71-bol.

FSB Mem Read Laten RAR
266 800 5882 109.7 860
200 800 5445 _88.0 815

Az Xbit-es linkbol lathattad hogy az L2 merete gyak. lenyegtelen (E8200 vs. E6750) es ha az ottaniak nem lett volna elegek az en szamaimbol meg azt hogy az alacsonyabb kesleltetesu konfig adta a roszabb eredmenyt. Ami szoges ellentete az allitasodnak. Ha van valami amivel ala tudod tamasztani akkor ne habozz :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#739) Oliverda válasza Raymond (#738) üzenetére


Oliverda
félisten

Saját tapasztalat AMD-s oldalon az Intel-lel kapcsolatos infók pedig a már említett topikból származnak ahol jópár tag elég sok időt és energiát áldozott azokra az eredményekre.

Pontosan milyen beállításokat eszközöltél ahhoz hogy a latency és a read érték és magasabb legyen?

Bár már linkeltem de lehet hogy elkerülte a figyelmedet:

FSB Mem Read Write Copy Latency RAR
200 800 5208 5291 4829 58.2 488 (1 modul, single channel 64bit)
200 800 5711 5299 6761 58.3 476 (2 modul, dual channel 128bit)

DC screenshot és SC screenshot

"Az Xbit-es linkbol lathattad hogy az L2 merete gyak. lenyegtelen"

"A tömörítőprogramokban jön ki először a gyorsítótár csökkentésének áldatlan hatása, ez betudható a tömörítőprogramok működési elvének. Ezekben a programokban az X2 3600+ az utolsó, és még 2,8 GHz-re tuningolva is épphogy csak megközelíteni tudja a 2,4 GHz-es, de 512 kB L2 cache-sel rendelkező 4600+-t."

forrás: [link]

A tesztben illetve táblázatban szereplő 3600+ és 3800+ között csak a cache mérete a kölönbség. Az előbbiben 2x256KB még az utóbbiban 2x512KB lakozik. Itt egy másik teszt ahol az 5000+ és az 5200+ között áll fent hasonló különbség csak ott 2x512KB vs. 2x1024KB formájában.

A továbbiakkal javaslom hogy inkább várjunk meg egy olyan tesztet ahol hasonló beállítások mellett 1, 2 és 3 modullal is kipróbálják a Nehalem-et és majd akkor talán kiderül hogy mi is az igazság. Én továbbra is fenttartom azt hogy a latency a dontő a WinRAR esetében, pontosabban jelen esetben az L3 cache.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#740) Raymond válasza Oliverda (#739) üzenetére


Raymond
félisten

Csak a BIOS-ban volt allitva 6x266 a CPU-nak es 3-as szorzo a memoriahoz illetve 8x200 es 4-es szorzo. Mas nem. P35-os Giga alaplap. Mindegy, ez van. We agree to disagree :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#741) Oliverda válasza Raymond (#740) üzenetére


Oliverda
félisten

Értem. Pontosabban agree. :))

Arra esetleg van valami tipp hogy hogyan lehetett ebben az esetben a Multiprocessor Speedup több mint négyszeres? Egészen pontosan 4.16x. HT?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#742) gV válasza Oliverda (#741) üzenetére


gV
őstag

ha az a HT HTT akar lenni, akkor igen

(#743) rootkiller válasza gV (#742) üzenetére


rootkiller
őstag

Az Hyper-Threading bizony.

Artengo TR 990 Pro

(#744) Oliverda válasza gV (#742) üzenetére


Oliverda
félisten

Az a HT természetesen Hyper-Threading akart lenni. Az én olvasatomban a HTT az a Hyper Transprot Technology rövidítése, persze tudom hogy hivatalosan a Hyper-Threading után is ott van a Technology, ennek ellenére az esetek többségében HT-ként emlegetik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#745) westlake


westlake
félisten

a cpu-z meg mindig nem all a helyzet magaslatan ;)

Play nice!

(#746) westlake válasza Oliverda (#744) üzenetére


westlake
félisten

ht-nek az amd fele hypertransport-ot roviditik.. a hyper-threading technology-nak pedig htt a roviditese (egyebkent eleg gyakran csak hypert-threading-nek hivjak).. hyper transport technology-rol nem tudok ;] :P

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#747) Oliverda válasza westlake (#746) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor mostmár erről is tudsz: [link]

Jópár helyen (itt a PH!-n is) HTT-nek rövidítok a Hyper Transport-ot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#748) gV válasza Oliverda (#747) üzenetére


gV
őstag

Az Everest hogy röviditi Hyper Transport-ot? Mert a Hyper-Threadinget HTT-nek, én ezért alkalmazom ezt a röviditést nála.

(#749) Oliverda válasza gV (#748) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem rövidíti, azt írja rá hogy HyperTransport.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#750) westlake válasza Oliverda (#747) üzenetére


westlake
félisten

nem tudom, hogy ki hogy roviditi, de a legtobb helyen a technology szo nelkul emlitik.. nalam a hypertransport az mindig is ht volt (es lesz is)..

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.