Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) westlake


westlake
félisten

(#752) slett27 válasza westlake (#751) üzenetére


slett27
addikt

Ez magyarul azt jelenti, hogy a tesztek, amik eddig készültek nem megbízhatóak (fake)? :F

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#753) Laslow


Laslow
senior tag

Az i7 várhatóan mikortól lesz kapható Magyarországon? (nem venni akarok, csak azt várom hogy emiatt néhány ezer Ft-tal lemenjen az E7200 ára..)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#754) Laslow válasza Laslow (#753) üzenetére


Laslow
senior tag

(...vagy ami lesz hasonló kategóriában...)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#755) Raymond válasza westlake (#751) üzenetére


Raymond
félisten

Ez benne volt az IDF-es doksikban. Akik most jonnek ra azok nem olvastak? A max TDP hataraig hajtja a magokat (annyi magot amennyi epp hasznalva van). De mondjuk szerintem ez kikapcsolhato lesz majd BIOS-ban vagy az oprendszerbol ugyanugy ahogy a mostani Speedstep/EIST es tarsai.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#756) Oliverda válasza Raymond (#755) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem hiszem hogy túl sok annyira elvetemült ember van aki pusztán hobbiból szabadidejében IDF doksikat olvasgat. Persze ha csak nincs köze a munkájához.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#757) whitehand válasza Laslow (#753) üzenetére


whitehand
senior tag

kereső! kolléga

[ Szerkesztve ]

(#758) Laslow válasza whitehand (#757) üzenetére


Laslow
senior tag

(Köszönöm.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#759) gV válasza Oliverda (#756) üzenetére


gV
őstag

micsoda? én nem csak a doksikat hanem az előadásokat is megnézem, szerintem tök természetes dolog, nem kell elvetemült ember-nek lenni

(#760) Oliverda válasza gV (#759) üzenetére


Oliverda
félisten

No comment. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#761) Bluegene


Bluegene
addikt

A Socket F tokozásba passzoló újdonságok a gyártó állítása szerint mintegy 20%-kal nagyobb teljesítményre lesznek képesek, mint a 65 nm-es csíkszélességű, Barcelona maggal felszerelt, jelenleg is forgalomban lévő társaik. Az új processzorok háromszor annyi, egészen pontosan 6 MB-nyi harmadszintű gyorsítótárral lesznek ellátva.

20%? reszkethet a nehalem??

az csak 10%kal gyorsabb a core-tól[link]
márpedig az AMD nem arról híres hogy blöffölne, az intel is indított már félresikerült procit(P4), lehet ez a nehalem se lesz olyan állat a konkurrenciához képest, hehe jólesne ha egy kicsit kapnának az arcukba mint most az NV ;], persze lehet az órajelnövekedéssel együtt, na mind1, úgyis kiderül; türelem rózsát terem, szurkolok nekik

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#762) keIdor válasza Bluegene (#761) üzenetére


keIdor
titán

Jó lenne, mert az Intel is kezd elszállni, mint az nVidia...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#763) Bluegene válasza keIdor (#762) üzenetére


Bluegene
addikt

ha a deneb is beválna eléggé büntetné a konkurrenseit az AMD :D
bár az intelnek mint szúnyogcsípés az elefántnak, de az nvidia talán érzékenyebb

emlékszem amikor az AMD volt a jobb, vagy legalábbis hasonló(A64 vs P4), akkor is mindenki intelt vett :(((

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#764) keIdor válasza Bluegene (#763) üzenetére


keIdor
titán

Marketingben mindig is elsők voltak... én gyűlöltem a NetBurst procikat, egyetlen egy P4-em se volt, és Én erre igenis büszke vagyok.:D :DD
"Játékra AMD" szép kis mondás volt ez 3-4 éve...

Egyébként visszatérve a Marketingre: Válassz ki 100 embert az utcán és kérdezd meg tőlük melyikről halott már valamit: Pentium, Athlon :( szerintem tudod mit fogsz hallani 95%-ban.

Arról nem is beszélve, hogy vannak még a Földön olyanok, akik Pentium 5-ről meg 6-ról is halottak már, mert a havernak olyan van...:DDD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#765) gV válasza Bluegene (#761) üzenetére


gV
őstag

20%? visszakérdezek, ezt miért itt kérded?
reszkethet a nehalem??
nem

az csak 10%kal gyorsabb a core-tól hazugság

[ Szerkesztve ]

(#766) Oliverda válasza Bluegene (#761) üzenetére


Oliverda
félisten

Játékok alatt szvsz könnyen előfordulhat majd hogy megelőzi. Remélem hogy tuningban sem lesz rossz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#767) whitehand válasza Bluegene (#761) üzenetére


whitehand
senior tag

az a +20% jó ha a core 2 szintjét hozni fogja...és annál gyorsabb lesz a nehelem nem is kevéssel az nv se kapott akkorát az arcába az hogy a 2 gpu kártya veri az egy dolog de továbbra is övék a leggyorsabb egy gpus kártya

[ Szerkesztve ]

(#768) SzlobiG válasza keIdor (#764) üzenetére


SzlobiG
félisten

"Arról nem is beszélve, hogy vannak még a Földön olyanok, akik Pentium 5-ről meg 6-ról is halottak már, mert a havernak olyan van"

Ez a kedvencem amikor elkezdik mondogatni csak röhögök rajta egy jót azt rávágom ja biztos jó.:DDD

(#769) Oliverda válasza SzlobiG (#768) üzenetére


Oliverda
félisten

Remélhetőleg a Blizzard-dal kötött szerződés hatására ez is megváltozik majd kissé.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#770) gV válasza whitehand (#767) üzenetére


gV
őstag

ha nem elég nagy pofon az a 2 gpu-s ati akkor majd a Larrabee, mindenki néz majd amikor megjelenik a piacon, ütni fog és nem lesz rá válasza az nv-nek + a tegrájukat meg a SoC Atom fogja kiütni a mobil szegmensből

[ Szerkesztve ]

(#771) shabbarulez válasza Bluegene (#761) üzenetére


shabbarulez
őstag

Miért kellene reszketnie a Nehalem-EP-nek? Volt már pár korábbi Bloomfield teszt ahol a masszív párhuzamosságot jól kihasználó, 3d render, video encode alkalmazásoknál akár 30-50%-os gyorsulást produkált az azonos sebességű Penrynhez képest. 2 utas szerverek esetén ahol az integrált 3 csatornás ddr3 memória vezérlő és a qpi hatásai még inkább ki fog ütközni, ennél akár nagyobb előnyre is szert tehet a korábbi 45nm-es Xeon rendszerekhez képest.

Emlékezz vissza a februárban a Suntól kiszivárgott slideokra [link], ahol igen nagy teljesítmény növekedést jósoltak a korábbi Xeon rendszerhez mérten. De más nyilatkozatok is voltak már, amik hasonló jelentős teljesítmény növekedés prognosztizáltak szerver alkalmazások mellett. Jővő szeptemberben a Nehalem-EX-től is hasonlóan nagy mértékű javulást lehet majd várni a Dunningtonhoz mérten.

[ Szerkesztve ]

(#772) keIdor válasza SzlobiG (#768) üzenetére


keIdor
titán

Igen és ők az egész gépet nevezik így, nem tudják, hogy a Pentium az egy processzorcsalád neve. Nem. Az maga a doboz... :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#773) Bluegene válasza gV (#765) üzenetére


Bluegene
addikt

nagyon egyoldalúan kék szemüvegen keresztül látod a dolgokat, attól még mert a legutóbbi fejlesztésben övék volt a jobb(korábban szvsz vesztettek), most nehogy azt hidd ez örökre így lesz

whitehand: azonos órajelen a phenom 7%-kal van lemaradva a yorkfieldtől(ez is átlag hol jobban hol kevésbé, most ehhez adj kábé 15-20% javulást, akkor már ott van nem messze a nehalemtől(a nehalem elvileg 10%-kal lesz gyorsabb azonos órajelen a yorkfieldtől, és ezt intel állítja)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#774) szacsee válasza keIdor (#772) üzenetére


szacsee
nagyúr

Az még a jobbik eset, ettől sírni fogsz...mámint röhögve. :D

(#775) gV válasza Bluegene (#773) üzenetére


gV
őstag

kérdeztél pár dolgot, illetve irtál egy valotlanságot, ezekre reagáltam, nem volt itt "kék szemüvegen" át nézés a részemről

(#776) Oliverda válasza shabbarulez (#771) üzenetére


Oliverda
félisten

Az a baj csak hogy Gainestown és Beckton sincs még gyakorlatilag sehol. Ameddig nem ér ide addig lehet nézegetni a szép slide-okat. :) Ezzel szemben a Shanghai pár héten (3-4) belül már hivatalosan is elérhető lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#777) Jack O'Neill


Jack O'Neill
tag

Először is üdv mindenkinek!
Kicsit kezd már unalmas lenni, hogy rendszeresen ez a Deneb istenítés megy itt egy két kollégától..like Oliverda. A topik felét teleszemeteltétek már vele, ha ennyire rávagytok kattanva adjatok le előrendelést rá :) . Az első pár oldalt követően 10lapon át ment az agymosás a tuninggal. Aztán jöttetek a memória kezeléssel. Könyörgöm már volt egy rakat előzetes teszt, ha nem nézitek meg rendesen, akkor mit kommenteltek. Kérdés...láttátok a cpu vcore-ját? Tudjátk a ddr3 memória voltage igényét? Akkor meg mit jön mindenki ilyen faszságokkal hogy ha lockolva van a két szorzó akkor mejd nem lehet használni ezt meg azt. Akinek még mindíg nem esett le az pech :W .Utána jött a game performace meg az ár? Mindíg lesz valami. Várjátok meg akkor a megjelenést. A phenomról meg annyit hogy szar proci volt és az is maradt, ezen nincs mit szépíteni. A deneb talán fasza lesz, sőt remélem hogy végre beváltja azt aminek a phenomnak kellett volna lennie, de ne is álmodjatok róla, hogy egy kategória lesz a nehalemekkel. A denebeknél ugyan úgy határig elfognak menni a TDP-ben hogy magas órajelekt tudjanak kihozni belőle, és sztem 2009-ben a ddr2 már nem erény. Aki gépet akar váltani (P4-ről és nem a 4magos York-ról) az igen is a legkisebb nehalemekben fog gondolkodni. Mindenben jelentős előrelépést képvisel, persze kivéve game. na és? Majd ha valami rendesen meg lesz írva akkor láthatják a performance jumpot. Ugyan ez volt ATI vidkarikkal is. A nehalem turbóról meg annyit hogy bios szinten kikapcsolható, és azt tényleg fingunk sincs hogy azzal teszteltek-e vagy sem. Most lehet majd erről szemetelni megint a topicba. Amúgy sztem igen azzal, és sztem nagyon hasznos function. Az overclocker kikapcsolja és húzhatja a procit míg van mersze. A 130Wattos tdp meg abszolút nme gáz...Az életben nem fogyaszt annyit egyik nehalem sem. Az intel rossz fogyasztási mutatói már megtörtek egy ideje...Nézd csak meg milyen TDP-ben vannak a yorkok és névleges órajelen meg sem közelítik azt. A nehalem sztem turbó-val jó ha a közelébe ér. És akkor még hol vannak a további steppingek. Sztem nagyon jó kis prockó lesz. A deneb meg majd a Yorkok-kal fog csatázni árban és performacban is, végre kiegyenlített lesz a meccs, ami jó nekünk. A nehalem viszont nagyon innovatív, elsősorban szerverekbe és én mint mérnök palánta mellette voksolok Én így látom :DD

JAJJMÁÁÁÁ

(#778) gV válasza Oliverda (#776) üzenetére


gV
őstag

a Gainstown 2 QPI-s Bloomfield és már vannak eredmények vele 2.4/2.93/3.06GHz-en [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#779) Oliverda válasza gV (#778) üzenetére


Oliverda
félisten

Oké. Melyik boltban vehetem meg és mikor?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#780) gV válasza Jack O'Neill (#777) üzenetére


gV
őstag

a turbo jó, kivevéve tesztek alatt, remélem, hogy még nem müködött az eddigi tesztek allat, mert pl a CB r10 1 szálas és SPi eredmények kukásak

(#781) gV válasza Oliverda (#779) üzenetére


gV
őstag

miért, vennél?
#782 és lap nélkül mit érsz vele?

[ Szerkesztve ]

(#782) Oliverda válasza gV (#781) üzenetére


Oliverda
félisten

Vennék.

#781: Na ez az... :U

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#783) keIdor válasza szacsee (#774) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem csak szórakozik, ennyire gyökér senki sem lehet...:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#784) laci666 válasza Jack O'Neill (#777) üzenetére


laci666
senior tag

Úgy beszélsz a nehalemről mintha már a kezedbe lennének.
Ezek a tesztek amiből te indulsz ki szerintem Fake kategóriába tartoznak.Majd ha ki jön akkor lesznek reális tesztek.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#785) Myers válasza Jack O'Neill (#777) üzenetére


Myers
senior tag

Na ez szép szösszenet volt! :C
Végre a topiktémáról van szó.

Szerintem is lesznek itt pofára esések. Pozitív értelemben.

http://www.muszaj.hu/

(#786) Jack O'Neill válasza laci666 (#784) üzenetére


Jack O'Neill
tag

Hát de jó lenne :C Az anandos tesztek meg a többi mind fake lenne??? :Y Nem hiszem...Sztem több szálon tényleg ennyire erős lesz, s nekem ez nagyon fontos lesz. Más területeken meg majd hozza a yorkok szintjét kb. Ugyan úgy lehet tuningolni őket, ez már intel confirmed. De ahogy te, én is várok már egy reális PH tesztet!!! rem 2hónap múlva együtt olvasgathatjuk itt a PH-n a 20oldalas cikket róla :D
A platform viszont sztem jövőbemutató aki az alapoktól vesz új gépet (ideje eldobnom a P4-em) annak sztem érdemes lesz ezen gondolkodni.. más esetben én sem cserélnék, de sajnos nekem csak kb februárban lesz ilyen rendszerem. :O

JAJJMÁÁÁÁ

(#787) shabbarulez válasza Oliverda (#779) üzenetére


shabbarulez
őstag

Ezeket úgy írod mintha a Shanghait már a sarki fűszeresnél is lehetne kapni, holott még meg sem jelent. A Nehalem-EP nem sokkal később fog megjelenni mint a Shanghai, november közepe max pár hét többlet. És ugye az még erősen kérdéses hogy mikor lehet majd mindkettőből szerelt szervereket kapni, mert az utóbbi években paper launch fronton AMD verhetetlen volt.

[ Szerkesztve ]

(#788) Oliverda válasza shabbarulez (#787) üzenetére


Oliverda
félisten

"A Nehalem-EP nem sokkal később fog megjelenni..."

Ez mind szép és jó kár hogy ez csak egy 2 procis rendszer lesz a Shanghai pedig ugye kijön 8xxx-es szériában is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#789) shabbarulez válasza Oliverda (#788) üzenetére


shabbarulez
őstag

Az ellen ott van a Dunnington, azt már kapni is lehet.

(#790) Oliverda válasza shabbarulez (#789) üzenetére


Oliverda
félisten

A Dunnigton már csak egy kényszermegoldás volt. A 4 magos Shanghai ott lesz mellette/előtte jópár alkalmazásban. A fogyasztásról meg az áráról nem is beszélve. A gyártási költséget már ne is említsem.

Kíváncsi leszek egy 8 utas Shangahi vs. 8 utas Dunnington alapú tesztre.

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#791) Jack O'Neill válasza Oliverda (#790) üzenetére


Jack O'Neill
tag

Majd meglátjuk. Úgy legyen. Azért az a Dunnington nem olyan rossz proci. Elég jól sikerült Intelnek összehegesztenie ezt a gány megoldást. :) Majd ha lesz teszt mind a kettőről egymás mellett meglássuk, most még csak a Dunnigtonról vannak érdemi eredmények. Abban egyetértek hogy intel kényszerből hegesztette a garázsban, mert nem tud egyszerre mindenhova betörni a nehalemmel. Azért próbálokozik vele és jövő ilyenkor már mindent lefog fedni vele.

JAJJMÁÁÁÁ

(#792) Raymond válasza Oliverda (#776) üzenetére


Raymond
félisten

"Ezzel szemben a Shanghai pár héten (3-4) belül már hivatalosan is elérhető lesz."

Ugye tudod hogy ez ugy hulyeseg ahogy van. Ugyanugy lesz vele mint a Barcelonaval tavaly. A nagy megrendelok (es abbol is csak a tenyleg nagyok mint IBM, Cray az allami megrendelesekkel es HP/Dell mint a ket legnagyobb gyarto plusz meg talan a Sun) kapnak valamit es Retail-be meg lesz egy mareknyi Opteron hogy ne szoljak meg a haz elejet. A mainstream elerhetoseg mind Opteron mind Phenom neven nem lesz hamarabb mint februar vege vagy marcius eleje. Es ez a legnagyobb joindulattal sem 3-4 het :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#793) Jack O'Neill


Jack O'Neill
tag

Én csak azt nem értem, hogy az intel jövőre a natív 8magos nehalemet mért 45nm-re tervezi eleve :(( ? Alacsony órajeleket fog csak elérni vele, vagy valami nagyon alacsony szivárgási árammal megspékelt gyártástechnológiát kell tolniuk alá. és mennyi L3-lesz azokban? 24mega? 32nm-en biztos mindent alázna egy ilyen, de 45-ön kétségeim vannak. És rohadt nagy lesz a magméret is..de hát intel az intel. Erőből legyártja aztán majd szórja a szerver szegmensbe majd mint a cukrot aranyárban :C :

[ Szerkesztve ]

JAJJMÁÁÁÁ

(#794) whitehand válasza Bluegene (#773) üzenetére


whitehand
senior tag

ezt a 10%ot honnan szedted? nehalem pl memoriakezelésben alsó hangon 50%al gyorsabb lesz ....meg azonos orajelen ne haragudj meg de amd nem képes átlépni a 3ghzet.... tehát azonos orajelen max a két alsokategoriás nehalemmel lesz versenyben de csucskatagoriában...

(#795) Oliverda válasza Raymond (#792) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem az. Elérhető lesz, és ha megfigyeled nem írtam sehol hogy kinek/kiknek.

"A mainstream elerhetoseg mind Opteron mind Phenom neven nem lesz hamarabb mint februar vege vagy marcius eleje."

Phenom-ból már decemberben elérhető lesz a 2.8GHz-es verzió, természetsen csak korlátozott darabszámban kapnak belőle bizonyos nagykerek. Valószínűleg az Opteron-ból is hasonló lesz a helyzet, de a február vége március eleje egy nagy hülyeség. Persze ha van valami amivel alá tudod támasztani akkor ne habozz. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#796) Jack O'Neill válasza Oliverda (#795) üzenetére


Jack O'Neill
tag

gyerekek majd ha póóócon lesz meglássuk. Sztem kár ezen görcsölni. :)

JAJJMÁÁÁÁ

(#797) Raymond válasza Oliverda (#795) üzenetére


Raymond
félisten

Tedd be azt a Favorites koze es majd januarban visszaterunk ide :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#798) Oliverda válasza Raymond (#797) üzenetére


Oliverda
félisten

Decemberben. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#799) gV válasza Jack O'Neill (#793) üzenetére


gV
őstag

turbo mód szerintem ennél is müködni fog, nem lesz gond az órajelével csak izmos hűtés kell majd rá :)

[ Szerkesztve ]

(#800) shabbarulez válasza Oliverda (#790) üzenetére


shabbarulez
őstag

Az biztos hogy a Dunnington átmeneti megoldás a Nehalem-EX-ig, de annyira nem kell leírni, a feladatát el fogja tudja végezni. Az hogy melyik gyártó terméke van előbb, mindig erősen alkalmazás függő. Ott ahol az intergrált memória vezérlő és a HT előnyei erősen kiütköznek ott az Opteron tud jeleskedni. Ott ahol az nagy méretű integrált cache, a nagyobb órajel és az erősebb cpu dominál ott meg a Xeonok jeleskednek. Ez eddig is így volt szerver fronton és az elkövetkezendő 10 hónapban is így lesz majd, azzal megfejeleve hogy a Dunnington még inkább szűkítette a két termék közötti határvonalat.

Pl. ha ennél bechnmarknál( [link] ) ha felszorzom az Opteron órajelét 2.8-ra és még 20% többletet hozzáveszek, akkor hozza a Dunnington szintjét. A 8 utas rendszer meg elég jó arányban skálázódik. Ha az alatta lévő javas bechmarknál elvégzed az előbb említett felszorzásokat Opteronnál, akkor ismét azonos eredményt produkál a Dunningtonnal.

Árban olyan nagy különbség eddig sem volt 2 és 8 utas termékek esetén, a fogyasztás terén sem olyan rossz a Dunnington. Anandos teszben [link] a korábbi 65nm-es Xeonhoz képest még kevesebbet is fogyasztott rendszer szinten. És azt sem szabad elfelejteni hogy az FB-DIMM modul elég energia éhes fajta, ez rendszer szinten mindig is hátrányt jelentett Xeon fronton rendszer fogyasztásnál, annak tükrében egyáltalán nem teljesít olyan rosszul. Nehalem rendszereknél meg már RDIMM-ek lesznek. A gyárthatósága valóban költségesebb, de azért ez ebben az igen drága szegmensben sosem olyan húsbavágó mint mainstream szegmensben. Egész más egy nagy méretű monolitikus magot gyártani egy 500-2000 dolláros árszegmensű piacra és egészen más egy nagyméretű monolitikus magot gyártani a 100-200 dolláros mainstream szegmensbe, utóbbiánál sokkal húsba vágóbbak a gazdaságossági tényezők.

Nem véletlen hogy nem akar nagy méretű monolitikus chipet gyártani Intel a mainstream szegmensbe, épp ezért amíg lehet kitolja a Nehalem mainstream termékek indulását. Utána nagy valószínűséggel elég gyorsan 32nm-re fogja migrálni őket, azok életciklusa messze nem lesz olyan hosszú mint a Penryn termékeké. Egész 1xűen mainstream szegmensbe túl gazdaságtalan egy 250mm2-es monolitikus 4 magos, az Intel nem akar abba a zsákutcába belesétálni amiben AMD hosszú ideje tartózkodik, és ahonnan csak a L3 cache nélkül 4 magos Propussal tud majd kijönni jővő nyár felé. De 32nm-en már le lehet vinni egy ilyen chip méretét egy gazdaságosabb 100-150mm2-es tartományba, ami már megfelel a mainstream gazdaságossági elvárásainak. A Bloomfield pont azért van az extreme kategóriába pozícionálva, mert ott magasabb árat lehet elkérni így a gazdaságtalanabb kialakítás ott kevésbé húsbavágó. De egy nagy volumenű mainstream termék esetén ez már üzletileg komolyan visszaütne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.