Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Myers válasza jugeen (#1350) üzenetére


Myers
senior tag

Akkor ezt most nem értem. Ekkora Vdimm nem csinálja ki a procit? Vagy a Vdimmnek mégsincs köze a procihoz?

Vagy akkor úgy kérdezem, hogy melyik V nem lehet nagyobb 1,6-1,65-nél?

http://www.muszaj.hu/

(#1352) Achill3uS válasza Myers (#1351) üzenetére


Achill3uS
veterán

a régebbi ES revizioknal egyböl megölte az 1.60v+, a C0/C1-ben ezt elvileg javították valamilyen szinten, de a gyártók nem véletlenül csinálnak low voltage kiteket, nem tesz jót a nagy vdimm a procinak, viszont minuszban sokan már 2.0v fölött is mernek adni, őszintén ennek a hatását senki nem tudja még, egyelőre úgy néz ki nem öli meg a procikat, de mint tudjuk a hardware-kre nem érvényes az a törvényszerűség, hogy ami nem öl meg erősít, szóval inkább maradjon az ember ésszerű határokon belül amíg bizonyított tények nem kerülnek napvilágra - ami egyelőre csak idő kérdése...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1353) Achill3uS válasza Oliverda (#1349) üzenetére


Achill3uS
veterán

hát ezt passzolom neked mivel egyelőre mi is ram gondokkal küzdünk, micron-ok sajnos feszigényük miatt X58-ban felejtősek lesznek, 6GB-os Samsung kitek pedig nagyon ritkák még... illetve ha arra gondolsz gyárilag milyen osztások vannak, a Giga X58-ban 920-al 133bclk mellett ddr3-800 és 1066 volt, 965-tel ez bővül 1333-mal de lehet hogy alatta is kapsz még pár osztást ezt jugeen tudná megmondani Rampage2-ben hogy néz ki a helyzet.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#1355) jugeen válasza Oliverda (#1349) üzenetére


jugeen
addikt

íme a RAM szorzók :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1356) Oliverda válasza Achill3uS (#1353) üzenetére


Oliverda
félisten

Egészen pontosan arra gondoltam hogy i7-nél leveszitek a lehető legalacsonyabbra a RAMok órajelét illetve a CAS latency-t felemelitek, ezzel párhuzamosan Core 2 esetében pedig fel az órajelet ameddig bírja, a CAS-t pedig le, hogy közel azonos legyen mindkét rendszernél az (everest szerinti) RAM latency. Persze a prociknak is azonos órajelen kellene járniuk. Majd ezután ilyen beállítások mellett egy 32MB-s teszt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1357) Myers válasza Achill3uS (#1352) üzenetére


Myers
senior tag

Így már ok.

http://www.muszaj.hu/

(#1358) gV válasza Jack O'Neill (#1268) üzenetére


gV
őstag

itt bekapcsolták játékok alatt a turbot

(#1359) Oliverda válasza gV (#1358) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem sokat ért...sőt néhol még lassabb.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1360) Ottoka válasza Oliverda (#1359) üzenetére


Ottoka
őstag

Pont mint az amd procik általában.

Mezőhegyes

(#1361) Oliverda válasza Ottoka (#1360) üzenetére


Oliverda
félisten

:DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1362) Overlocker válasza jugeen (#1354) üzenetére


Overlocker
veterán

(#1363) Armando_19 válasza Overlocker (#1362) üzenetére


Armando_19
őstag

Woot.
Hány órától?

(#1364) Ottoka válasza Overlocker (#1362) üzenetére


Ottoka
őstag

:C

Mezőhegyes

(#1365) gV válasza Oliverda (#1359) üzenetére


gV
őstag

viszont ahogy emlitettem, 2560-as felbontásban is érezhetően jobb multi gpu-s rendszereknél [link] amikor hajlandó müködni, na ,de mit is váratnánk az amd driver iroitól megannyi hotfix a fc2 nek és még mindig van h el se indul

[ Szerkesztve ]

(#1366) Overlocker válasza Armando_19 (#1363) üzenetére


Overlocker
veterán

10-11 óra között sztem elkezdjük :K

(#1367) Oliverda válasza gV (#1365) üzenetére


Oliverda
félisten

3db GTX 280-nál legalábbis (90K/db).

Gyerekcipőben járnak még az X58-as lapok, de majd idővel nyilván csiszolnak még rajtuk.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1368) jugeen válasza Overlocker (#1362) üzenetére


jugeen
addikt

(#1369) Overlocker válasza Overlocker (#1366) üzenetére


Overlocker
veterán

Úgy néz ki lesz az dél is..!

[ Szerkesztve ]

(#1370) Jack O'Neill válasza gV (#1358) üzenetére


Jack O'Neill
tag

THX :R Nem is rossz... :)

JAJJMÁÁÁÁ

(#1371) beteg válasza Overlocker (#1369) üzenetére


beteg
őstag

:Y
de nem tudok elmenni, megnézni Teteket :W
:O :O :O :O

Csak futni kell!

(#1372) Frigo


Frigo
őstag

Na ma volt a kezembe egy Giga EX58X-Extreme és egy P6T Deluxe , g*ci jól nézznek ki . :) :Y Majd lehet feltőrni a malacperselyeket Nehalem rajt elött . :DD

(#1373) beteg válasza Frigo (#1372) üzenetére


beteg
őstag

dejóneked! :)

Csak futni kell!

(#1374) Myers válasza Frigo (#1372) üzenetére


Myers
senior tag

Készülgetünk 17.-ére? ;]

http://www.muszaj.hu/

(#1375) whitehand


whitehand
senior tag

asus alaplapok

[ Szerkesztve ]

(#1376) bajusz15


bajusz15
senior tag

Csak tessék, csak tessék
:DDD :DDD :DDD egyből 3at veszek :DD

[ Szerkesztve ]

(#1377) beteg válasza bajusz15 (#1376) üzenetére


beteg
őstag

:DDD :DDD
ez tényleg vicces ár. de van itteni kolléga, aki már 2 kilóért is tud. (az már ingyen van :P :DDD )

Csak futni kell!

(#1378) kutyatm


kutyatm
tag

pár alaplap ...

(#1379) gV válasza bajusz15 (#1376) üzenetére


gV
őstag

a 920-as is 80e Ft pff, ez azért túlzás gyenge forint ide vagy oda, külföldről beszerzés meg megvan lőve a szállítási díj miatt

[ Szerkesztve ]

(#1380) Ottoka válasza gV (#1379) üzenetére


Ottoka
őstag

Nincs riválisa, a fasorbe se, egyértelmű hogy elkérik az árát....

Mezőhegyes

(#1381) gV válasza Ottoka (#1380) üzenetére


gV
őstag

igen, de itthon hatványozottan

(#1382) westlake


westlake
félisten

egyik nagykerben 60+faert lesz a p6t deluxe

Play nice!

(#1383) Jack O'Neill


Jack O'Neill
tag

Pfff...most olvastam...AMD-nél ugrott swift és fusion. Legkorábban 2011-ben 32nanométeren. Ez rossz. Intel árak maradnak a plafonon :( :O És még 1dolog...a gyártástechnológia lemaradását nem hogy behozná, hanem még jobban leszakad. Tuti Intel is elcsúsztatja emiatt a 32nanométert...Legalábbis nem fogja siettetni, ha 2010H1-ben rááll, akkor is közel 1éves előnyben lesz még. AMD-től én már csak project törlést látok, meg csúszást csúszással. A terméktervük felét kitörölték már és mindíg csak új kódneveket irogatnak ráadásul egyre későbbre. Egyáltalán bejárnak náluk dolgozni 2004-5 óta? Mert azóta kb..oliverda miatt nem is írom hány ember munkájával ért fel amit felmutattak. :W

JAJJMÁÁÁÁ

(#1384) Robb202


Robb202
tag

Nemtom mi a véleményetek kicsit off, de a GIGABYTE GA-EX58-UD5 nagyon fullosnak néz ki. szerintem ehhez képest az a 73 ezer elég szerény, főleg aki nagykerben hozzá tud jutni.
24GB ram? Te jó ég. Akkor ez támogatja a 4GB-os modulokat? Az ASUS alaplapok miért nem? Melyik a jobb márka? Például a 10 SATA port is felizgat.

Valaki látott itthoni árban Core i7 940-es CPU-t mert talán ez érné meg a legjobban.

Memória szetteknek hol lehet utána nézni? Pl. egy 4GB-os modulokat tartalmazószettnek? Már nagyon várom a rajtot.

[ Szerkesztve ]

(#1385) Myers válasza Jack O'Neill (#1383) üzenetére


Myers
senior tag

Jack O'Neill: Ha csúsztatná a 32 nanót, akkor eltérne a tik-tak utitervtől. :)

Robb202: Szerintem pont a 940-es az, amit nem éri meg venni. 920-at az ára miatt "érdemes", 965-öt pedig a "szabadság" miatt. A 940-ben ugyanúgy bennevannak a korlátozások (szorzó, és mem szórzó állítás), mint a 920-ban, csak órajelben tér el. Amelyik 940-es nagyon ment, abból valszeg 965-öst csináltak. Bár nem tudom, hogy "mennyire hardveres" az a megoldás, amivel a szorzót lockolják.

http://www.muszaj.hu/

(#1386) Jack O'Neill válasza Myers (#1385) üzenetére


Jack O'Neill
tag

így is lassítja magát folyamatosan...a Westmeret valszeg már ki sem adja 2009Q4-ben inkább csak H1-ben nagyon úgy néz ki, és csak egy paper lunch lesz vagy max szerver fronton valami. Bár én imádom a tick-tock stratégiát ;]

JAJJMÁÁÁÁ

(#1387) #95904256


#95904256
törölt tag

Vannak már LGA1366-os foglalathoz hűtők a piacon? Rendelném a konfigot, de még nem találtam normális hűtőt... :(

(#1388) wmarci válasza #95904256 (#1387) üzenetére


wmarci
senior tag

Vannak. Elárulod, hogy milyen konfigot fogsz rendelni?;):D :K

[ Szerkesztve ]

(#1389) Laraxior válasza #95904256 (#1387) üzenetére


Laraxior
titán

sőt...vannak már LGA775ről 1366ra átalakítók is ;)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1390) #95904256 válasza Laraxior (#1389) üzenetére


#95904256
törölt tag

Vannak? És merre? Típust tudnál adni? Rákeresnék...

(#1391) Chosen


Chosen
addikt

Akinek van már tapasztalata az i7-el , mondani valami személyes véleményt? Pl mennyivel gyorsabb az egész rendszer , meg ilyesmik. :K

(#1392) #95904256 válasza wmarci (#1388) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nekem elég a 920-as, a lényeg hogy 12GiB RAM-ot tudjak elérni gyorsan / olcsón.

(#1393) slett27 válasza #95904256 (#1392) üzenetére


slett27
addikt

Te jó ég ! Mihez kell ennyi RAM ? És ilyen gép ? Szimuláció ? :U

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#1394) keIdor válasza Jack O'Neill (#1383) üzenetére


keIdor
titán

Annyira nem gáz, ha Intel se siet, legalább tuti nem lesz Prescott a 32nm-ből is. :U AMD-nek se kell sietni, hova? Legalább több pénz marad a pénztárcánkban.:) Jó dolog lesz ez a Fusion ha elkészűl (lesz rá igény), de én közel se látom ennyire katasztrófálisnak a helyzetet... AMD-nek meg nincs elég pénze és mérnöke, ezért törőlgetnek.

Robb202: Jó az Asus és a Gigabyte is, nekem mondjuk egyelőre 1366-ban Gigabyte szimpibb, én azt venném. UD5 szerintem is jó vétel 73k-ért. Szerintem vagy 920-at vegyél vagy 965 XE-t. A 940 pont annyira drága, hogy már nem éri meg, mert ugyanúgy lockolt verzió.(szígórúan szvsz)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1395) Robb202 válasza #95904256 (#1392) üzenetére


Robb202
tag

12GB ram ne legyél kispályás :) :) :) van 24GB-ot is fogadó alaplap. Na az kell ide :)

Na de ha már volt szó hűtőkről, 4GB-os ram szettek vannak már?

De amúgy ha jól értem az előző kommentek alapján, akkor aki most vesz Core i7-et annak legalább 2 évig olyan gépe lesz ami nem avul el. Egyrészt köszönhető az AMD gyengélkedésének másrészt az Intel szerintem kezd belefáradni abba, hogy saját magával versenyzik. Tehát miért sietnének.

Ti hogy látjátok? Azért nagy kár, hogy a 965-ös baromi drága. Sajna most még az USA-ból sem éri meg rendelni, mert a dollár plafonon. Viszont a 920-as mennyivel gyengébb a 940-esnél?

(#1396) shabbarulez válasza Jack O'Neill (#1386) üzenetére


shabbarulez
őstag

Nem hiszem hogy lassítaniuk kellene. Azért a Westmere egy 1xűbb váltás lesz, mint most a Nehalem, így gyorsabban is megtörténhet. Mivel moduláris a proci felépítése, csak többet kell a részegységekből belepakolni. 1.5x több mag, 1.5x több cache, még egy memória vezérlő, még kettő QPI. A magok nem nagyon fognak változni, egyedül talán csak az AES-t gyorsító utasítás készlettel egészül ki, de gyakorlatilag egy 1xű shrink lesz. És mivel az már nem lesz egy teljesen új architechtúra ellentétben a Nehalemmel, a validáció is jóval 1xűbb lehet.

Gondolj arra a Penryn is egy ilyen shrink volt, ott 2007 januárájában volt a tape-out, 2007 novemberében már árulták a procikat. Inkább a 32nm gyártástechnológia esetén valószínűbb ha történik valami, de időben ott is jól állnak. Tavaly szeptemberben mutatták be 32nm-es SRAM wafereket, nemrég volt hír arról hogy 1 hónap múlva az IEDM-en fognak újabb infókat felfedni a 32nm-es technológiáról: [link] Időben már akár az is beleférhet, hogy bejelentik a tape-outot és mutatnak egy Westmere wafert és akkor bőven beleférnek abba hogy még jővő év 4. negyedévben piacra kerüljön ahogy eddig. Maximum akkor lesz érdemes 2010-es startban gondolkodni, ha még jővő februárban sem hallunk Westmere tape-outról.

A mostani AMD slideok között benne van hogy AMD 2008Q4 legvégére tervez hogy elérje a 32nm-es SRAM wafer fázist. 2010 elején készülhetnek el a proci tape-outok, 2010 legvégére indulhat meg forgalmazás és 2011 elejétől a nagyobb volumenű felfutás.

Egyébként szerintem is vicc már az amit AMD művel ezeken az Analyst Dayeken. Ha az ember egymás mellé rakja a tavaly júliusi, tavaly decemberi, idén május környékén és most kiadott slideokat akkor szinte alig lesz közös pont. Szinte minden alkalommal totál lesöpörték az asztalt, új nevekkel, új termékeket pakoltak fel, új időpontokra folyamatos csúszásokkal. Ezek után már igen nehéz bármit is elhinni nekik és szinte borítékolható hogy a fél év múlva érkező következő slideok tartalma sem lesz köszönőviszonyba a mostani slideokkal, ahogy az elmúlt 3 korábbi eset során is ez történt.

Az Intel szerintem pont hogy sietni fog a 32nm bevezetésével, mert elemi érdeke. A Nehalem 45nm-en túl nagy méretű monolitikus chip ahhoz hogy mainstreamben, nagy volumenben gyártani lehessen épp ezért szerintem igen rövid lesz az életciklusa és az Intel arra fog törekedni hogy minél rövidebb idő alatt kiadja a 32nm-re kicsinyített változatát. 65nm-en az Intel bele sem ment a natív 4 magban, mert olyan nagy chipet eredményez ami totál gazdaságtalanul gyártható. AMD is ettől szenved hogy van egy marha nagy monolitikus chipje ami drágán gyártható, de közben nyomott mainstream áron kényszerül értékesíteni. Ebbe a zsákutcába az Intel szerintem nem fog belemenni. Gyanítom jővőre is a Nehalem mainstream inkább csak a mainstream felső szegmense lesz, az drágább árszegmensbe és a fő vonal továbbra is a Penryn fog maradni, mert az roppant kicsi és rendkívül gazdaságosan gyártható. Viszont egy minél korábbi 32nm-es shrink után a 2 és 4 magos Nehalemek is kellően kis méretűre zsugoríthatók hogy bekerüljenek a széles körben teríthető termékek közé, de addig ez üzletil megfontolásból az Intel részéről nem lesz erőltetve. Gondolj bele az Intel igen nagy volumenben gyárt, ha a Nehalem miatt a procijainak die mérete a 1.5x-ére nőnek és mint mainstream termék azokból nagyon sokat kell gyártani, az a gyártó kapacitás bővítését is magával kell hogy hozza. Most van 4 gyáruk 45nm-en, ez kvázi azt jelentené még kettőt kellene mellé építeni. De egy gyár 3-4 milliárd dolcsis költség, költség oldalon nagyon nem mindegy hányat kell építeni. Egy mainstream Nehalem termék ára a mainstream jellege miatt fix árkategóriákban mozog, így a bevétel oldalon ez növekedést nem hoz, de ha 1.5x több gyár kell ahhoz hogy ugyanazt a bevétel szintet elérjék, az könnyen hazavágja a gazdaságosságot és a profitot. Szerintem pont ezért a 45nm-es Nehalem nem lesz erőltetve az olcsóbb szegmensbe, ott továbbra is a Penryn lesz a húzóerő, a Nehalem mellett még jővőre is megmaradnak a drágább árcédulák a Penrynhez mérten. De a 32nm-es shrink után már megnyílik az út a gazdaságosabb nagy volumenű gyártás előtt és onnantól megkezdődhet a Penryn nyugdíjazása. Szerintem pont ezért fogja az Intel minél inkább sürgetni a 32nm mielőbbi bevezetését, mert az üzleti érdeke azt diktálja.

(#1397) keIdor válasza Robb202 (#1395) üzenetére


keIdor
titán

-1 szorzó...

Majd ha kijön a Deneb kiderűl minden, szerintem a Core i7-nek nem lesz ellenfele egy darabig, de a Penryn generációnak szerintem méltó ellenfele lehet a Deneb/Shanghai.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1398) Raymond válasza Robb202 (#1395) üzenetére


Raymond
félisten

"van 24GB-ot is fogadó alaplap"

Van, csak nem i7 ala es nem az akosf altal specifikalt (=olcso) memoriaval...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#1399) Robb202 válasza Raymond (#1398) üzenetére


Robb202
tag

Link

Ahogy elnézem ez Core i7-es? Vagy ez olcsó? Elég jó lapnak néz ki. Szerintetek?

Buta kérdése meg alap, de a nehalem az natív 4 magos?

(#1400) gV válasza Robb202 (#1395) üzenetére


gV
őstag

[...] másrészt az Intel szerintem kezd belefáradni abba, hogy saját magával versenyzik. Tehát miért sietnének.?

1. mert van egy tik-tak fejlesztési ütemük
2. ez szolgálja az üzlti érdekük
de erre akkor térjünk vissza amikor elvileg meg kéne jelennie a Sandy Bridgenek (2010)

#1399 a nehalem az natív 4 magos? igen

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.