Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) whitehand


whitehand
senior tag

igaz a hir h oktober 13-16 közt kijön?

(#352) gV


gV
őstag

kicsit ránéztem a wikire [link] és kicsit változott a helyzet: mobilba jön csak a 32nm-es frissités 2009-ben, asztali prociknál csak 2010 első félévében és nekem újdonság a Clarkdale ami a Lynfieldet(?) váltja mindössze félévre annak a megjelenés után, furcsa. Én megprobálnám azt kiadni már jövőre utóbbi helyett.

whitehand: az alaplapok még szeptemberben a procikra napra pontos dátum sztem nincs

[ Szerkesztve ]

(#353) shabbarulez


shabbarulez
őstag

2 nap múlva az IDF-en szerintem sok minden ki fog derülni Nehalemmel és utódaival kapcsolatban. Kíváncsi leszek lesz-e 32nm-es cpu demonstrációs, ahogy pl. tavaly ősszel demozták a Nehalemet.

(#354) whitehand


whitehand
senior tag

"Originally scheduled to launch in November or December this year, Intel Nehalem-based Bloomfield processors will now launch in September along with X58 chipsets, sources at motherboard makers revealed. However, the sources pointed out that CPUs and motherboards will not officially appear in the channel until early October."

(#355) gV


gV
őstag

Nehalem 2.93GHz teszt

nagyon szép eredmények :K :C

(#356) keIdor válasza gV (#355) üzenetére


keIdor
titán

Nem rossz, de hála istennek úgy érzem, hogy nem sietős a váltás, főleg nem egy 4GHz stabil QX9650-ről.
Másrészt a kezdetleges BIOS-okkal szvsz a tuning se fog simán menni az elején, illetve ott van még a kevés tapasztalat is vele... meg csak játszom, ahhoz meg egy alap QX9770 is elég volt... (jobb is volt) szóval majd 2009-ben, de akkor is csak a kiváncsiság miatt. :K

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#357) Bluegene válasza keIdor (#356) üzenetére


Bluegene
addikt

4GHz stabil QX9650-ről.arról én se váltanék :DDD , bár lehet a nehalem 3ghz-en tud többet mint amaz 4ghz-en, de én nem cserélném le akkor se, vagy kicsit később mikor normalizálódnak az árak(jól megkaszálják aki türelmetlen, nemhiába türelem rózsát terem)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#358) Bluegene válasza keIdor (#356) üzenetére


Bluegene
addikt

Looking back through the numbers, the 2.93GHz Nehalem naturally comes into its own when the cores, be they physical or virtual, are pushed by the software. When this happens, it's up to 33 per cent faster than a 3.2GHz Intel Core 2 Extreme QX9770, and some 50 per cent quicker than an equivalently-clocked (Kentsfield-based) Core 2 Quad CPU.

50%-kal gyorsabb a 2,93 nehalem a 2,93 65nm-es quadtól, sőt 3dmark vantage cpu score 70%-kal [link]

szal kemény lesz, de az ára is, kiváncsi vagyok jövő nyárra mennyit fog érni egy 775-ös quad, kábé egy tizest :DDD (most 25K használtba a q6600), én inkább arra harapok majd, bőven elég a játékokhoz(le is írták a tesztben)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#359) Telefunen válasza gV (#355) üzenetére


Telefunen
őstag

Nem értem a magyarázatot, miért olyan gyenge játékok alatt a nehalem.? -ok-ok hogy GPU limit, de az a többi konfignál is fennállt és mégis 1,5x annyi FPS-t toltak..

(#360) Telefunen válasza gV (#355) üzenetére


Telefunen
őstag

---------------------

[ Szerkesztve ]

(#361) gV válasza keIdor (#356) üzenetére


gV
őstag

A tuning nem hinném hogy probléma lenne, a Core 2-nél sem volt az se bios se tapasztalat miatt, én pl mikor betettem az alaplapba a C2D-met és bekpacsoltam a gépet, egyből a biosban az fsb magasabbra állításával kezdtem, majd mentés.. és sikerült is.
A játékokhoz még mindig a mhz számít, bár az UT3-nál már van értelme a több magnak, kiváncsi vagyok, hogy az gyorsulna még a HTT-vel.

Telefunen: ezt így nem mondanám, ha a felszozom az órajelét 3.2-re már jobb mint a QX9770 a Quaket kivéve.

amugy 1066-os ddr3-ak csak cl7-be mentek ami finoman szolva is gyenge szóval ebben látom a bios kezdetlenségét (sztem nem lehet még az időzitéseket állítani) viszont így is nagyon szép a késleltetés

[ Szerkesztve ]

(#362) gV válasza gV (#361) üzenetére


gV
őstag

vagyis a vga limites Quaket kivéve :B

(#363) Telefunen válasza gV (#362) üzenetére


Telefunen
őstag

Nem, felszorozva 3,2-re még mindig alulmaradna a Vantage overall tesztben (teljesen lineáris gyorsulással számolva).. mind1, valószínűleg nem mérvadó, valami BIOS bug lesz a dolog mögött (bár a CL7-es, 1066-os RAM is elég szépen visszafoghatja a teljesítményt)

(#364) gV válasza Telefunen (#363) üzenetére


gV
őstag

de annál csak a proci tesztnél ér a felszorzás -overall-nál nem egyenlően sulyozzva számit a vga és cpu pont- ott pedig már 2.93-nál is agyon veri a QX9770-et ;)

[ Szerkesztve ]

(#365) Telefunen válasza gV (#364) üzenetére


Telefunen
őstag

Tudom hogy nem, de ha a CPU pont már alapon is magasabb mint penryn-el 3.2-őn, akkor miért gyengébb overallban? (a VGA pont jelentősen kevesebb, ami arra enged következtetni hogy egyelőre nagyon-nagyon bugos az X58-as chipkészlet -vagy pedig a nehalem-nek vannak nagyon súlyos gyenge pontjai -de ezt kizártnak tartom)

(#366) Oliverda válasza Telefunen (#365) üzenetére


Oliverda
félisten

Esetleg bugos a remek benchmark? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#367) keIdor válasza Bluegene (#358) üzenetére


keIdor
titán

Csak kiváncsiságból fogok majd váltani. Mint mindig...:D

gV: Aki tuningolt már NetBurst-öt, annak a Core 2 is simán ment... nekem sem okozott gondot az első E6300-assal belőni egy 400×7-et 2006 közepén, de ez már teljesen más lesz. Itt nem is lesz FSB, 3 csatornás memvezérlő lesz stb.
Biztos menni fog a tuning, de nem fogsz ezekkel menni 4GHz-eket egyből az elején.

Telefunen: Szerintem inkább az X58-nak, de pont az ilyenek miatt nem sietek. Na meg drága is lesz... még a 2,66GHz-es is...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#368) gV válasza keIdor (#367) üzenetére


gV
őstag

A C2D-vel most sem megyek 4GHz-et. Nem is cél nálam a 4 GHz, én mindig arra törekedek, hogy a leggyorsabb kapható változat órajelét elérjem a lehető legolcsóbb változattal lehetőleg fesz emelés nélkül.

Nekem nem kell a 2.66Ghz-nél gyorsabb, mert: van a 133mhz, ami a proci, QPI és mem/l3cache referencia órajele. Ezeknek lesz külöböző szorzója, elsőnek 20 a többinek 18. Szerintem bőven elég lesz azt 166-ra állítom, müködni fog és ez már 3.32GHz. Csak az lesz a kérdés kell feszt emelni, az majd kiderül, a mem-től nem tartok 166*8 ugyanis 1333 amit cl6-ba még a 8e ft-os csx is tudott a PH!-s tesztben. A TC meg biztosan nem fog nagyobb gondot okozni mint anno a DC a P4-nél, azt pedig megoldottam. L3 és QPI órajel meg ha negyon szarakodnak akkor hagyni fogom a gyári 2.4GHz körül.

Ja és a QX9650-nél olcsobb lesz a proci, mig az X58 meg egy jobb 790i-nél bár ez csak szerintem. Azért eddig még sosem az alaplap ára volt a befolyásoló tényező nálam, hogy váltsak, most sem hinném, hogy megtörténne.

[ Szerkesztve ]

(#369) whitehand válasza keIdor (#367) üzenetére


whitehand
senior tag

x58 nem lesz drága lesz már alaplap 150 dollárért az asusnál is....
Telefonguru ez még egy optimalizálatlan teszt volt kiforott cuccok ellen

(#370) wmarci válasza whitehand (#369) üzenetére


wmarci
senior tag

Kétlem..Hogy ilyen olcsó lesz az X58. Hol láttad? Esetleg link? :P

(#371) gV válasza wmarci (#370) üzenetére


gV
őstag

Ha nem is 150 dolcsi lesz, de az Abit biztos nem fog elszállni az X58 árával.

(#372) wmarci válasza gV (#371) üzenetére


wmarci
senior tag

Abit, de nem Asus...

(#373) westlake válasza wmarci (#370) üzenetére


westlake
félisten

az osszes nagy gyarto lapja (x48) 40k folott van nettoban.. eleg valoszinutlen, hogy az x58-as lapbol legyen low-end kategorias kiszereles is.. raadasul uj platform, ami eleve dragabb szokott lenni a "kifuto" dolgoknal..
mod: termeszetesen nem neked irtam valaszkent :B
mod2: valami kis szosszenet

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#374) wmarci válasza westlake (#373) üzenetére


wmarci
senior tag

Gondoltam.. ;) Mert azért én eléggé tisztában vagyok az alaplap árakkal.
Mégsem váltok Nehalemre, majd Márciusban 775-re, meg hozzá vízhűtés. Az is nagy lépés P4 után. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#375) keIdor válasza gV (#371) üzenetére


keIdor
titán

Khm... Abit? Még élnek?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#376) wmarci válasza keIdor (#375) üzenetére


wmarci
senior tag

Ez már közelíti a LOL szériát.:DDD
Régebben jobb volt valamivel az Abit. :(

[ Szerkesztve ]

(#377) Andre1234 válasza gV (#355) üzenetére


Andre1234
aktív tag

Egészen véletlenül az architekturális különbséget nem azonos cpu, memória órajelen kellene tesztelni?
az időzítést már említeni sem merem mert csak híú remény.amd-t ki is hagyhatták volna.alaplapi drivert vista alapon hagyják.ez már tényleg teszt

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#378) whitehand válasza westlake (#373) üzenetére


whitehand
senior tag

hát eleve kezdjük ott ha proci se fog horribilis árba kerülni 45-50k (286$) körül lesz a 2,66-os
az x58-ban lesznek különbözö felszereltségüek és tudásuak..p35-x38-x48 ezt a szegmenst fogja lefedni
az alaplapról hiányozni fog a memvezérlö ez is olcsobbá teszi a chipet az amd alá sem véletlenül tudott olcsobb lapokat csinálni
volt egy oldal ami összerakott egy nehalemes gépet 1000$-ból és ott irták h kb 150$ lesz az alaplap
jah és az x48 azért ilyen dráéga mert pár honapja még ugy volt h év vége fele jön a nehalem aztán az intel rákapcsolt és elörehozta szeptemberre igy a gyártók rohamléptekkel kezdik fejleszteni a x58at én biztosa vagyok benne h az x48 pár héten belül esni fog méghozzá nem keveset

[ Szerkesztve ]

(#379) gV válasza Andre1234 (#377) üzenetére


gV
őstag

memoriáknál megvolt mert 1066*3=1600*2-vel a proci órajele khm.. ennyi elönye legyen a penrynek ;) + ott egy másik quad ami órajelben is megegyezett a Nehalemel igaz az még 65nm

a többieknek: igen Abit, nekem az volt (ic7) van (ab9 pro) és lesz (ix-58) is amig léteznek, kell a francnak a cpu frekiét össze-vissza ugráltató asus, p4p800: 1.65v beállitva a p4-nek evvel szemben 1.55(!)-1.6-1.7 között ugrált

(#380) westlake válasza whitehand (#378) üzenetére


westlake
félisten

en sehol sem olvastam, hogy az x58-on kivul lenne barmilyen masik chipset az i7-es procik ala.. esetleg lemaradtam valamirol? :B
#381: nem tudom, hogy "mindenki" hogy van vele, de nekem nem a ph!-s teszt szamit az etalonnak..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#381) Andre1234 válasza gV (#379) üzenetére


Andre1234
aktív tag

végülis 1-2 oldalt leszámítva úgy is a ph-s teszt lesz az etalon mindenkinek. :))

Ha x tart végtelenbe, akkor a prímek reciprok szorzatának negáltja 0-hoz tart...

(#382) whitehand válasza westlake (#380) üzenetére


whitehand
senior tag

nvidia chipes is lesz lehet már mire kijön a proc de max 1-2 héttel utána
[link]
de éppen ezért mert nem lesz más chip kell a teljes felsö kategóriát lefedni
itt a link:[link]

(#383) Oliverda válasza Telefunen (#365) üzenetére


Oliverda
félisten

What Nehalem is really about

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#384) gV válasza whitehand (#382) üzenetére


gV
őstag

nvidia chipes is lesz lehet már mire kijön a proc de max 1-2 héttel utána

kiváncsi leszek az SLi felárra

Oliverda ha már anandról linkelsz, remélem el is hiszed amit irnak evvel együtt:

We've been told to expect a 20 - 30% overall advantage over Penryn and it looks like Intel is on track to delivering just that in Q4. At 2.66GHz, Nehalem is already faster than the fastest 3.2GHz Penryns on the market today. forrás
és elfeljted a THG-s bénázást a több éves pcmarkal stb

[ Szerkesztve ]

(#385) Oliverda válasza gV (#384) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi a bajod gévé? :) Ja, szerintem még mindig kicsit buta vagy.

Amúgy arról a pcmark-ról beszélsz ami ha Intel CPU-t érzékel alapból magasabb eredményt ad? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#386) gV válasza Oliverda (#385) üzenetére


gV
őstag

már megint onolsz ami off lenne :U

szal mostmár a thg-nek nem hiszel, mondtam h az anandot olvasd :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#387) Oliverda válasza gV (#386) üzenetére


Oliverda
félisten

Amit írnak az általam linkelt kis cikkben azt már egy ideje megmondták mások is. Én további GPU limites szép álmokat kívánok!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#388) gV válasza Oliverda (#387) üzenetére


gV
őstag

honnan veszed h engem az annyira érdekel? :F

ne tévesszen meg az SLi-vel kapcsolatos érdeklödésem, elöttem már az nv elásta magát, eddig is csak a 3dfx miatt vettem őket, szóval a Larrabeeig még megtüröm a gf-t oszt irány neki a wc csésze

[ Szerkesztve ]

(#389) Telefunen válasza Oliverda (#383) üzenetére


Telefunen
őstag

köszönöm, ezek szerint talán mégsem az X58 sara a gyenge játékok alatti teljesítmény..

(#390) Oliverda válasza Telefunen (#389) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem. Főleg miután már a chipset-nek ezekután Intel-nél sem lesz sok köze a teljesítményhez. Egyszerűen a Nehalem-et legkevésbé a játékokhoz fejlesztették. Arra ott van a Penryn/Wolfdale ami még egy jópár hónapig/évig a piacon lesz pont ezért. Tehát a gémerek nem Nehalem-et fognak venni ha van egy kis eszük (persze némelyiknek úgysem lesz vagy már nincs :D).

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#391) Raymond válasza Oliverda (#390) üzenetére


Raymond
félisten

Ezekrol az eredmenyekrol van szo?: link

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#392) Oliverda válasza Raymond (#391) üzenetére


Oliverda
félisten

Arról is.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#393) Raymond válasza Oliverda (#392) üzenetére


Raymond
félisten

Azon a linken pedig nem a proci problemaja az alacsony QW: ET es Vantage overall eredmeny. Hol vannak meg jatek tesztek?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#394) Oliverda válasza Raymond (#393) üzenetére


Oliverda
félisten

Biztos nem. GPU limitről magyaráznak úgy hogy ugyanazzal a GPU-val a Nehalem 52.9 FPS-t ment Quake Wars-ban a másik három proci pedig 70 FPS fölött. Persze biztos csak az én figyelmemet kerülte el valamit. A Vantage CPU score pedig.... öhömm... elég mókás. :)

Na de majd fény derül mindenre ha 10 játékkal tesztelnek.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#395) whitehand válasza Oliverda (#394) üzenetére


whitehand
senior tag

lehet nagyon sok minden probléma pl a vidkari kevés memoriája, ddr3 alacsony sebessége, kompatibilitási probléma, pcie bugossága,
nem intel a két régebbi intel proci alatlévö lap hanem nvidia,
nvidia meg amugy is játékra fejleszt chipszetet

[ Szerkesztve ]

(#396) Raymond válasza Oliverda (#394) üzenetére


Raymond
félisten

Nezd meg meg egyszer a szamokat es gondolkodj el rajtuk egy kicsit ;)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#397) gV válasza Telefunen (#389) üzenetére


gV
őstag

Azért a 3dmarkra nem ad magyarázatott, mert a vantage vga tesztjeit nem befolyásolja a cpu.

(#398) Oliverda válasza whitehand (#395) üzenetére


Oliverda
félisten

Ugyanaz a vidkari van mindegyik rendszerben, ha megnézed a memória teszteket a mem. sávszéllel és késleltetéssel nincs gond. Elég durva bug lehet még benne így bő 1 hónappal a megjelenés előtt ha ennyit jelent. Bár szerintem bugról itt most szó sincs. Inkább olvasd el ezt: [link]

Illetve: [link] (legalja)

"Igaz, ez csekély vígasz a Phenom számára, ebben a játékban elvérzett, szerintünk a kis méretű (L2) és lassú (L3) gyorsítótárak miatt. Ezt a következtetést abból a tényből vontuk le, hogy a Penryn-alapú Core 2 CPU-k jelentős mértékben megelőzték elődeiket is. A játékok tipikusan FPU-intenzívek, az FP-műveletek pedig sávszélesség-igényes szituációt teremtenek, ahol is az óriási másodszintű gyorsítótárral felfegyverkezett Penrynek tarolnak. Ez egyébként az összes játékra igaz."

...és ugyebár a Nehalem-ben magonként csak 256K L2 cache lakozik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#399) whitehand válasza Oliverda (#398) üzenetére


whitehand
senior tag

a sávszélnek meg a méretnek nem sok köze van egymáshoz tehát ha ugyanakora a kijárat mint a bejárat hiába nagyobb a szoba lassabban pakolod tele és ürited ki mintha van egy széles átjáród és kisebb szobád sokkal inkább az optimalizálatlanságra irható ez hisz a phenom is 70 felett van holott a többi tesztben igencsak alatta van ezt viszont mivel magyarázod?

(#400) Oliverda válasza whitehand (#399) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát ez egy "érdekes" hasonlat. :D

Nem tudom, az viszont tény hogy a Phenom-ban kétszer akkora az L2 magonkét mint a Nehalem-ben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.