Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) Rimuru válasza Visormail (#34550) üzenetére


Rimuru
veterán

Gondolom az is localhostra irányít, böngészőn kikapcsolja a proxy beállításait és annyi (nem néztem utána nem tudom pontosan hogy működik).

Már Szegeden is láttam Firefox OS reklámot.

Vigyázat, csalok!

(#34552) #68216320 válasza Visormail (#34550) üzenetére


#68216320
törölt tag

Természetesen azt is menet közben érdemes állítgatni és hamar egy jól összerakott filter-block rendszer lesz belőle. Iszonyat jól konfigolható és sok trükköt tud. Rengeteg OP rendszeren fut. Viszont nem feltétlen kezdőknek való. Ráadásul, mivel egy proxy-ról beszélünk, minden böngészővel és neten kommunikáló programmal használható, nem csak FF-al. A szoftver open source, tehát biztonságos is.
Webfelületen lehet a szűrőket állítani és újakat létrehozni, azokba URL-eket felvinni.

colomb2: Localhost-on saját hibaoldalra irányít. Amolyan 404-szerűen. Működik https-el is, tartalom és url alapján is tud szűrni. Sok olyat tud, amit más nem.

[ Szerkesztve ]

(#34553) Rimuru válasza #68216320 (#34552) üzenetére


Rimuru
veterán

Milyen jó dolgokat csináltak hozzá. :D AUR Megnézem már én is, hallottam már párszor róla, de persze a Tor egyből bekavar. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#34554) kispx válasza Visormail (#34550) üzenetére


kispx
addikt

Okozhat gondot. Amiket tapasztaltam:
- a 8-as szoftverközpontja nem működik privoxyn keresztül (azóta megjelent egy pár verzió, nem tudom, hogy ezt orvosolták-e már)
- ubuntu alapú disztrókon egyes animált gifeket rosszul tölti be, de ez orvosolható a konfig fájlokkal.

[ Szerkesztve ]

(#34555) Teaway válasza oszy (#34544) üzenetére


Teaway
veterán

Ja, különösen a Fórumokból pucol ki mindent, ami nem szöveg.

Nincs itthon csokid??

(#34556) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy hol találom azt a listát a Firefox-ban, ahová azokat a címeket rakja a böngésző, amiket ő úgy ítélt meg, hogy a tanúsítványuk lejárt, de én ennek ellenére (megértettem a kockázatot :-) ) felvettem őket a kivételek közé.

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#34557) csako válasza Mr.Mercury (#34556) üzenetére


csako
veterán

Beállítások -> Speciális -> Tanúsítványok

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#34558) kispx válasza Visormail (#34530) üzenetére


kispx
addikt

"Bizonyos szerencsétlen VGA-kártya és -driver kombinációk esetén hibásan jelentek meg a szövegek Windows 7 operációs rendszer alatt a KB2670838 frissítés után. Ezt a hibát részben javították, de mindez egyelőre csak megkerülő megoldás, azaz külön kell engedélyezni:

keressük fel a „about:config” oldalt
hozzuk létre a „layout.paint_rects_separately” kulcsot a megjelenő listán jobb gombbal kattinva, majd az „Új” → „Logikai” lehetőséget kiválasztva
állítsuk be a true értéket
a javítás teljesítménycsökkenéssel járhat, így ha nincs hiba, nem érdemes bekapcsolni"

Link

Ezért nem szűnt még meg a hiba. :)

(#34559) csako


csako
veterán

A 28-as aurora nem hozott izgalmakat és az Australis téma sem került bele.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#34560) Darkness válasza #68216320 (#34549) üzenetére


Darkness
aktív tag

Üdv!

nekem is ez a problémám vele. Bent a gyárba egy HDD -n van a rendszer, AB+ -al, fergeteges gyorsasággal indul.
Itthon, SSD -n a rendszer, AB+ bekapcsolva 4-5mp mire megjelenik. kikapcsolva 1-2 mp...

ötletem sincsen, hogy miért csinálja... :(((

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#34561) HZoli87 válasza Darkness (#34560) üzenetére


HZoli87
veterán

4-5 mp az tényleg nagyon sok, az én 4 éves Core 2 Duo + SSD-és notebookomon sem tart tovább 1-2 másodpercnél, hogy elinduljon a Firefox. Hufilter + saját szűrőt használok (AB+), meg egyéb kiegészítőket.

Asztali gépen pedig még gyorsabb (4th gen i3).

[ Szerkesztve ]

(#34562) kispx válasza Darkness (#34560) üzenetére


kispx
addikt

Más filterekkel is lassít? Pl: hufilterrel?

(#34563) Visormail válasza kispx (#34558) üzenetére


Visormail
addikt

Jahh, na ez nagyon izgalmas kösz az infót. Én hagyom kikapcsolva az azuret, nem fogok ennek a kipróbálásával szórakozni, akkor már tök mindegy hogy melyik about:config értéket kell átállítani, főleg a jól hangzó teljesítménycsökkenés belengetésével.

"Bizonyos szerencsétlen VGA-kártya és -driver kombinációk esetén" ez meg különösen tetszik, pl minden HD4-es sorozatú kártyán előjön a hiba az összes driverrel.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#34564) Darkness válasza HZoli87 (#34561) üzenetére


Darkness
aktív tag

Flashblock és AB+ 2.4. ezeket használom csak. amit letöltöttem. semmi egyéb kiegészítő. max annyi, hogy a host file van kibővítve.

ugyan az az itthoni beállítás mint a gyárban. annyi a különbség, hogy bent i3 van itt i7... ja é ott NOD itt AVG....

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#34565) ledgeri válasza Rimuru (#34553) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ohh Tor-ozol?

(#34558) kispx Én tapasztaltam mindig, amikor VGA drivert frissítettem majd egyből neteztem via FF, egészen 1., de max 2. újraindításig...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34566) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,

egy gyors segítségre lenne szükségem. Van egy gép, amiről át kell raknom gyorsan mindent a másikra ami fontos. A firefox kedvenceket, beállításokat mentett jelszavakat hogyan tudnám egyben, gyorsan átrakni?
Köszönöm!!

(#34567) DS39 válasza -conrad- (#34566) üzenetére


DS39
nagyúr

kimented a profilt. (az első hsz-ben megtalálod hogy melyik rendszeren, hol találod ezt) vagy about:support :)

[ Szerkesztve ]

(#34568) Faterkam válasza Darkness (#34564) üzenetére


Faterkam
addikt

Nekem a 26-os és AB+ nagyon belassult, pedig csak a hufilter volt belőve. -én inkább leszedtem annyira idegesített :/ I7 + Ssd

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#34569) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
Mivel ebben a 26-os verzióban nem működik a régi letöltési panel, szeretném visszaállítani a 25.0.1-es változatot, amiben még ugye rendesen megy. Honnan tudnék ilyen telepítőt letölteni? ( Szerencsére a 25.0.1-es változatról van mozbackup mentésem, tehát vissza tudnám állítani, de sajnos azt hiába engedem rá a 26-osra, a program verzió nem változik)

(#34570) Rimuru válasza ledgeri (#34565) üzenetére


Rimuru
veterán

Hát ha mondom. :DDD Egyébként nem mindenre használom.

Vigyázat, csalok!

(#34571) kispx válasza Bodor (#34569) üzenetére


kispx
addikt

(#34572) Faterkam válasza Bodor (#34569) üzenetére


Faterkam
addikt

Itt minden kiadás megvan. És itt a magyar 25.01 :R

Szerk: Megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#34573) DS39 válasza Faterkam (#34572) üzenetére


DS39
nagyúr

vagy vissza lehet állni a 24-es esr verzióra, az feature updatet nem kap, csak bugfixeket, emiatt a használata javallottabb. :)

és még a ctrl-shift-t bug sincs benne (gondolom).

[ Szerkesztve ]

(#34574) Bodor


Bodor
veterán

Köszönöm mindenkinek! Sikerült!

(#34575) Rimuru válasza DS39 (#34573) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem eddig se volt bajom az említett billentyűkombinációval. :N ;] (plusz ott van a vimperatoros megfelelője is)

Vigyázat, csalok!

(#34576) DS39 válasza Rimuru (#34575) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor nem magyar verziót használsz (a 25-ös hun-ban cseszték el) :)

(#34577) Rimuru válasza DS39 (#34576) üzenetére


Rimuru
veterán

Tudom, ezért volt ott a gonosz fej is. :) Amúgy szerintem a legegyszerűbb megoldás az lett volna a többieknek hogy addig amíg nem készül javítás angolul használják, semmi hátránya nincs.

Vigyázat, csalok!

(#34578) DS39 válasza Rimuru (#34577) üzenetére


DS39
nagyúr

dehogy, felesleges lett volna ezért rátelepíteni egy angolt, hamar megtalálták a megfelelő fájlt amit módosítani kellett, utána jó lett. (de ezt csak egy pluszként említettem, az ESR-nek inkább a támogatottság az előnye, egy korábbi hagyományos verziónál leragadni hosszútávon nem feltétlen jó)

(#34579) Rimuru válasza DS39 (#34578) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem alapból angolul érkezik tárolóból, de amúgy aurora-t használok azt is angolul fordítom.

Vigyázat, csalok!

(#34580) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, figyelmetlen voltam és egy program telepítés során hagytam, hogy a yahoo "rátelepedjen" a gépemre.
Miután észrevettem, töröltem, amit csak tudtam, de így is maradt még sajnos nyoma a firefoxban, ami rettentő idegesítő tud lenni.

About:configban ezek a yahoo-s értékek, de se visszaállítani (mert már alapértelmezett értéken vannak), se törölni nem tudom őket.

Hogy tudnék megszabadulni végleg tőlük?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34581) kispx válasza Zirowe (#34580) üzenetére


kispx
addikt

Egy frissen felrakott FF-ben is megvannak ezek a kul- érték párok. Szóval szerintem ne töröld őket.

(#34582) Zirowe válasza kispx (#34581) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ok, akkor a két lezavaróbb az, ha duplán kattintok a +-ra, akkor az új lapon a yahoo search nyílik meg, illetve ha hibás címet írok be, akkor egy fél pillanatra előjön a hibás oldal felirat, majd kidob egy yahoo találati oldalt az elrontott címre.

Ezeket vajon hol kell keresnem about:configban, hogy visszaállítsam?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34583) DS39 válasza Zirowe (#34582) üzenetére


DS39
nagyúr

nem kell ehhez a config, a jobb felsőben a kereső dobozt lenyitod, és törlöd a yahoo-t a szolgáltatások közül, és átváltasz a google-re, ha ott a google van kiválasztva, defaultnak, akkor a címsorba írt szöveget is ott fogja keresni.

(#34584) Zirowe válasza DS39 (#34583) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ezt már megcsináltam, google a default, minden mást töröltem, de mégis maradt a yahoo.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34585) kispx válasza Zirowe (#34584) üzenetére


kispx
addikt

Szerintem a legegyszerűbben a Hibakeresési információknál a FF alaphelyzetbe állítása gombbal jössz ki. Töröl mindent és csak ezeket hagyja meg.

Vagy még az about:support oldalon a gomb mellett még van "Fontos, módosított beállítások" ami segíthet megkeresni a módosított beállításokat.

Vagy még ami hirtelen eszembe jutott, az a SearchReset addon.

(#34586) Zirowe válasza kispx (#34585) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi, sajnos csak az alaphelyzetbe állítás segített. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34587) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nagyjából mindent sikerült visszaállítanom, kívéve azt, hogy ha új linket nyitok meg új lapon, akkor ne ugorjon rá, hanem maradjon a jelenlegi lapon.
A beállításoknál nincs bepipálva az ugrás hivatkozásra új lapon, de még ugrik.
Hogy kell ezt beállítani?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34588) Zirowe válasza Zirowe (#34587) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Helyesbítek, ha új linket nyitok meg, marad a mostanin, csak ha a gyorssávba rakott könyvjelzőre kattintok, akkor vált át rá.
Ez így okés?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34589) DS39 válasza Zirowe (#34588) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem ezt keresed:
browser.tabs.loadBookmarksInBackground -> true

(#34590) Zirowe válasza DS39 (#34589) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, köszönöm. :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#34591) Matthewus


Matthewus
őstag

Ablakos letöltés addon: [link]

(#34592) Bodor válasza Matthewus (#34591) üzenetére


Bodor
veterán

Hát ezt gyorsan megcsinálták! Akkor mégis csak frissítek 26-ra, de azért elszomorító, hogy lassan egy rakás kiegészítőt fel kell tenni, hogy az ember normálisan használni tudja a böngészőt...

(#34593) Steelmanus válasza Matthewus (#34591) üzenetére


Steelmanus
addikt

Köszönet a linkért :R

(#34592) Bodor Sajnos ez igaz, nem tudom hogy miert vesznek ki olyan opciokat amiket mar nagyon megszoktunk - sejtem hogy majd a leendo Australis felulet miatt - de akkor is.

(#34594) DS39 válasza Steelmanus (#34593) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem még az sem érv erre, mert simán megférnének választható funkcióként ezek: letöltés ablak, alulra helyezhető fülek, stb.
érdekes egy szemléletben fejlesztik ezt a böngészőt, az átlag usert (akik ugye többségben vannak) ez érdekelné, és értékelné, nem a webfejlesztő cuccokat meg a 26-osba integrált Firefox OS appkezelőt :U

[ Szerkesztve ]

(#34595) mrszitya válasza DS39 (#34594) üzenetére


mrszitya
senior tag

Hát, ha konkrétan a letöltési ablakról van szó, én a kezdetek óta sosem használtam például. Nem láttam ennek a megvalósításnak sok értelmét. A mostaninak már kicsit több van.
A Chrome megoldása viszont rögtön bejött, így a FF-ban is ment fel a Download Statusbar, ami viszont az új API miatt elhalálozott a 26-tal. Szerencsére valaki felkarolta már a dolgot, és készített egy újat, majdnem azonos néven: Download Status Bar

Amíg nem korlátozzák le túlzottan a kiegek tudását, hozzáférési jogait, addig nem lesz baj ezzel a böngészővel. Én pont a kiegek, meg az about:config, a testre szabhatóság miatt szeretem.

(#34596) Mr.Mercury válasza csako (#34557) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Köszi! :R

Mercury

(#34597) Steelmanus válasza DS39 (#34594) üzenetére


Steelmanus
addikt

Teljesmertekben egyetertek Veled, ugy kellene valtoztatni a API-n, hogy maradjon meg a valaszthatosag. Es igen, en levalasztanam a webfejlesztos reszt a bongeszorol es kulon kiadnak direkt a fejlesztoknek szant verziot hiszen csak a felhasznalok toredeke hasznalja. Biztos hogy gyorsabban is toltodne be a bongeszo.

(#34598) Maszki


Maszki
tag

Sziasztok!

Van egy érdekes hibája a firefoxnak nálam, nincs hang videókban.(youtobe, videa, stb.)
Viszont próbáltam más böngészővel és azzal jó. Újra raktam a firefoxot, flash playert, de nem segített.
Valakinek lenne esetleg ötlete, hogy mi lehet az?

◄ Maszki ►

(#34599) Fandango válasza Maszki (#34598) üzenetére


Fandango
veterán

Windows mixerben nincs lehuzva a hangero kulon a Flashre vagy Firefoxra?

(#34600) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello.

Van rá valami egyszerű, biztonságos módszer, hogy ne 5.1-ben szóljanak a YT videók?
chrome alatt sztereóban szól és az én fülemnek kedvesebb, ha a sztereó forrás sztereó és nem kamu 5.1.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.