Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) Fandango válasza #59070464 (#35498) üzenetére


Fandango
veterán

Otletem nincs, hogy tesztelt, de +1 szavazat az AdBlock Edge-re, eleg regota azt hasznalom.

(#35502) L7wy válasza Fandango (#35501) üzenetére


L7wy
őstag

Adblock Edge is a fork of the Adblock Plus version 2.1.2 extension for blocking advertisements on the web. This fork will provide the same features as Adblock Plus 2.X and higher but without "acceptable ads" feature.

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#35503) Fandango válasza L7wy (#35502) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt tudtam eddig is.

(#35504) Tercsifercsi


Tercsifercsi
csendes tag

Sziasztok!

A 27.0 verziót telepítettem, majd megpróbáltam a letöltési mappát beállítani, ami nem sikerült, mert a kijelölendő meghajtóra kiírja, hogy nem elérhető. Hiába próbálom a meglévő másik meghajtót kijelölni, arra is ezt írja ki. :F Segítséget kérnék, hogy mit kell(ene) beállítanom.

Köszönöm

(#35505) Vakegérke válasza Tercsifercsi (#35504) üzenetére


Vakegérke
veterán

Állítsd be úgy, hogy rákérdezzen, hova töltse. Én is így tettem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35506) Tercsifercsi válasza Vakegérke (#35505) üzenetére


Tercsifercsi
csendes tag

Köszi, de ugyanaz a helyzet. :U

[ Szerkesztve ]

(#35507) Vakegérke válasza Tercsifercsi (#35506) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor uninstall, és mindent takarítson ki, a beállításokat is. Telepítsd újra, szerintem nem lesz probléma vele.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35508) Tercsifercsi válasza Vakegérke (#35507) üzenetére


Tercsifercsi
csendes tag

Már túl vagyok ezeken. Még a registryből is kitakarítottam, mert egy hete szopat. Alapértelmezettre állítottam a böngészőben a browser.download bejegyzést is, de az sem használt. Emiatt jelenleg a chrome-t használom, de nagyon nem szeretem.

(#35509) Vakegérke válasza Tercsifercsi (#35508) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már csak egy ötletem van. Csutkára pucold le a tűzrókucit, és telepíts fel egy régebbi verziót
Itt például a legelső a 22-es.
Ha minden stimmel, akkor Súgó, A Firefox névjegye, Frissítések keresése. Működnie kell.

Az még poén lehet, hogy Sajátgépen jobb klikk, Kezelés, Lemezkezelés. Látja egyáltalán a rendszer a lemezeidet?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35510) Tercsifercsi válasza Vakegérke (#35509) üzenetére


Tercsifercsi
csendes tag

Megpróbálom, jelzem az eredményt. A meghajtókat látja a rendszer.

(#35511) Tercsifercsi válasza Tercsifercsi (#35510) üzenetére


Tercsifercsi
csendes tag

Semmi új, nem tudom mi lehet a gond. :((

(#35512) Vakegérke válasza Tercsifercsi (#35511) üzenetére


Vakegérke
veterán

A 22-es jól működött?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35513) Tercsifercsi válasza Vakegérke (#35512) üzenetére


Tercsifercsi
csendes tag

Nem, ezért írtam, hogy semmi változás.

(#35514) Vakegérke válasza Tercsifercsi (#35513) üzenetére


Vakegérke
veterán

Értem. Pontosabban nem értem, hogy miért nem.
Részemről ennyi, megállt a tudományom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35515) Tercsifercsi válasza Vakegérke (#35514) üzenetére


Tercsifercsi
csendes tag

Mindenesetre köszi a segítséget! :K

(#35516) Vakegérke válasza Tercsifercsi (#35515) üzenetére


Vakegérke
veterán

Sajnos igaz, hogy tényleg nincs mit. :(

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35517) Matthewus válasza Tercsifercsi (#35504) üzenetére


Matthewus
őstag

Közvetlenül egy meghajtóra, vagy meghajtón belül egy mappába próbáltad?
Próbáld pl így: D:\Downloads

(#35518) Tercsifercsi válasza Matthewus (#35517) üzenetére


Tercsifercsi
csendes tag

Igen, próbáltam, de egyikre sem engedi. Felugrik egy ablak, benne "D:/ Letöltések A meghajtó nem elérhető"

(#35519) hun005a


hun005a
tag

Olyan gondom van hogy egy darabig jól megy a böngészés mondjuk 15-20 percig aztán meg szinte leáll.
Újra kell indítani,de a firefox.exe is bennragad a futó programok között és ki kell lőni.
Csináltam már másik profilt de nem változott semmi.
Ez most konkrétan a 27.0 de asszem egy ideje már ezt csinálja.

(#35520) Faterkam válasza hun005a (#35519) üzenetére


Faterkam
addikt

Csak kósza gondolat, Flashplayer csere? Malwarebytes-t lefuttattad? Hátha...

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#35521) Pityu. válasza hun005a (#35519) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én újra raktam az egész firefoxot,mert az enyém is omladozott most a jelenlegi is össze omlott vagy kétszer először de most lekopogom egyenlőre működik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#35522) Puma K


Puma K
veterán

Sziasztok!

Eddig használtam 2 a Firefox-hoz telepített kiegészítőt YT-ről való letöltéshez, konkrétan az alábbiakat:

1-Click YouTube Video Download

MP4 YouTube Downloader

Ezek kb 2 hete nem működnek rendesen.

A hiba konkrétan úgy jelentkezik, hogy rákattintok a kívánt formátumra pl 1 click esetében full HD ha elérhető az adott videónál majd elkezdené a letöltést, de nem ment le semmit. Csak csinál egy ikont az adott videó nevével és ennyi.

A másik azaz a MP4 YT DWNLDR szintén ugyan ezt csinálja. Viszont érdekes mert van mikor működnek... Pl tegnap sikerült lementenem 2 videót amiket szerettem volna.

Tudtok valamit a hiba okáról?
Mindig frissítem a böngészőt (27.0) és a kiegészítőket is.

A Firefox az alább leírtak szerint van beállítva:
Completely disable Firefox disk caching and thumbnail generation for speed and paranoia

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#35523) HZoli87 válasza Puma K (#35522) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Keress rá a topikban a Complete Youtube Saver kiegészítőre. Ez most talán a legjobb ilyen kiegészítő. Elmúlt hónapokban sok változás volt a YouTube-on, egyik ilyen a 1080p+ videó letöltést érintette, ezért nem működnek megfelelően az általad említett kiegészítők.

(#35524) Puma K válasza HZoli87 (#35523) üzenetére


Puma K
veterán

Köszönöm a gyors választ!

Még egy kérdés az előző esetben azért volt 2 kiegészítő mert az egyikkel a videókat szedtem le a másikkal pedig csak a hangokat MP3-ban.

Nézem a beállításokat és ez a CMPLTE YT SVR progi csak videoformátumokba tud lementeni.

Van olyan kiegészítő ami jelenleg csak MP3-ban vagy jobb minőségben tudja lekapni a hangot?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#35525) HZoli87 válasza Puma K (#35524) üzenetére


HZoli87
veterán

Audiót is tudsz vele letölteni természetesen (több fajta minőségben is), erre nem kell még egy kiegészítő. Nézd meg jobban azokat a beállításokat.

Gondolom beüzemelted hozzá a ffdshow-t is, ahogy a leírásban van.

[ Szerkesztve ]

(#35527) vlevi válasza netpeti98 (#35526) üzenetére


vlevi
nagyúr

Remélem csak elnézték a naptárat, és azt hitték április elseje van...

(#35528) HZoli87 válasza netpeti98 (#35526) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam szerencsére sok vizet nem fog zavarni.

browser.newtab.url -> about:blank

(#35529) #59070464


#59070464
törölt tag

Előre jegyzem, Android-ról van szó, de ez most nem hiszem, hogy befolyásol bármit is.

Verzió: v30 mai nightly. Az új sync rendszerrel volna problémám. A Sign in fülön email-t és password-t kér. Beírom, nem jó. Tudom, hogy jó, de ám legyen: reset pswd. Beírom a mail címem. Áh, ilyen account nincs. WTF?

(#35530) Zola007


Zola007
veterán

Valahogy mostanság lassacskán indult a róka, olvasgatva itt gondoltam kikapcsolom én is az AB+-t

utolsó a legfrissebb, kikapcsolt AB-vel, látványos a különbség. Nem mintha sokat számítana, inkább az hogy böngészés is jóval simább, pedig éppen reklámok nélkül kellene annak lennie

a netünk átlagos 20/10, de ettől már átlag weboldalaknál nem kellene függjön.
van valami beállítás az AB-ban amivel gyorsítható?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35531) lck válasza Zola007 (#35530) üzenetére


lck
senior tag

Bluhell-t tegyél fel helyette, ha nem zavar hogy 1-2 reklám itt-ott azért bennmarad, és nincs beállítási lehetőség benne. De fontosabb a sebesség.

(#35532) Zola007 válasza lck (#35531) üzenetére


Zola007
veterán

meglesem, köszi

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#35533) ferke72


ferke72
aktív tag

Sziasztok!
mit csináljak mozillával ha nem hajlandó flash tartalmakat megjeleníteni? és konkrétan ilyen oldalon vagyok villog mint egy diszkólámpa.. :((
köszi :R

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#35534) miku84 válasza lck (#35531) üzenetére


miku84
tag

Én pedig a privoxy- ra váltottam az adblock plusról, itt leltem rá én is a topicban. Azóta szétületes gyorsan indul meg a böngészés is sokat javult.

(#35535) lck válasza miku84 (#35534) üzenetére


lck
senior tag

Valamikor 1000 éve már foglalkoztam vele. De már egyáltalán nem is emléxem rá, csak a nevére. Lehet újra megnézem :)

(#35536) Fandango


Fandango
veterán

Szep meg jo a Bluhell es a Privoxy is, probaltam mar oket, de mindig visszatertem az AdBlockhoz. Az ok nagyon egyszeru: Element Hiding Helper

(#35537) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Hogy lehet azt beállítani, hopgy a Firefooc indításakor egyből a speed dial jelenjen meg?

(#35538) DS39 válasza Hauptmann (#35537) üzenetére


DS39
nagyúr

beállítod kezdőoldalnak ezt: about:newtab

(#35539) Krystal_s válasza Fandango (#35536) üzenetére


Krystal_s
addikt

Az a gond, hogy egyre több oldalon nem csak sima reklámok vannak, hanem többszörösen felugró ablakok, ami ellen az Element Hiding Helper nem sokat ér tudomásom szerint. Viszont az Adblock listák, főleg az Easy egyre rosszabb, egyre jobban lassít és egyre több oldal jelenik meg hibásan miatta. Aki gyakran néz külföldi oldalakat, azoknak sajnos nem elég a Hufilter. Én is egy ideje küzdök már ezekkel a listákkal, próbálom személyre szabni, de egyre rosszabb. Néztem már többféle listát, de azok semmit sem értek a felugró, külön oldalon megnyíló reklámablakok ellen pl online videós oldalakon nagyon zavaró, Adblock nélkül használhatatlan.
Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás. :U

(#35540) pethYeti válasza Krystal_s (#35539) üzenetére


pethYeti
addikt

Nekem pl a bluhell ezeknek a felugróknak elég nagy részét megfogja, persze ez sem 100%-os.

(#35541) DS39 válasza Krystal_s (#35539) üzenetére


DS39
nagyúr

van az AB-nek popup-os verziója. azzal kis "tanítás" után elég jól lehet szűrni a felugrókat.

(#35542) Fandango válasza Krystal_s (#35539) üzenetére


Fandango
veterán

Az Element Hiding Helper egy nagyon nagy plusz az adblock mellett. Ezen kivul ugye AdBlock sokkal tobbet szur es blokkol mint a masik 2 emlitett alkalmazas ami szinten +1 pont neki.
Az, hogy lassabban indul ettol a Firefox nem erdekel, bongeszes kozben meg nem tapasztaltam lassulast. Nemreg irtam, hogy milyen listakat hasznalok, az nekem bevalt.

(#35543) netpeti98


netpeti98
addikt

Ghostery-vel van valakinek tapasztalata?
Jelenleg engem is az Element Hiding Helper tart az ADB-nál.
De nálam a tartalomszűrész nagyrészt a NoScript végzi, de az reklámblokkolás terén nem olyan jól konfigurálható (pl.: a PH oldalak kihagyása a szűrésből), ezt sajnos csak úgy tudtam megoldani, hogy engedélyeztem a hirdető webhelyeket a NoScript-ben, és tiltottam az AdBlockot működését a PH!-n.
Így a Prohardver oldalakon van reklám a többin nincs.

[ Szerkesztve ]

(#35544) kispx válasza netpeti98 (#35543) üzenetére


kispx
addikt

Én használom a Ghosteryt. Lehet vele whitelistet megadni. Nem memleakes és nem lassítja a FF-ot több órás böngészés után sem.

903 advertising
265 widgetet.
300 analytics
366 bacon
17 privacy trackerst blokkol.

Ezek megfogják a reklámok nagy részét.

[ Szerkesztve ]

(#35545) ferke72


ferke72
aktív tag

Válasz nem révén lepucoltam a francba csak azt nem értem mit szívhatott fel mert ilyen gáz működést rég nem láttam böngészőnél.. :W

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#35546) Krystal_s válasza DS39 (#35541) üzenetére


Krystal_s
addikt

Most próbálom, de tanítás ide, vagy oda, így sem elég pl az adott videós oldalon és ez még csak egy oldal.
Annyira sok a pofátlan felugró ablak, vagy átirányító oldal, hogy ennyi helyen képtelenség már saját szabályokat létrehozni, mivel változnak a címek, alcímek. Rá kell jönnöm EasyList nélkül használhatatlan a net számomra, mert sokféle témában böngészek.

pethYeti: Ezt a kiegészítőt viszont még sosem próbáltam, most nézem, jelenleg jobban teljesít, mint az AB+ Pop-up addonja, de az említett oldalon ez is hagy zavaró felugró oldalakat sajnos, kell hozzá az AB+ Pop-upja.

Azért még próbálkozom. Köszönöm az ötleteket. Még azt kell megtudom, hogy mi lassít jobban.
Simán AdBlock, Hufilter és EasyList, vagy ha törlöm az EasyListet marad
a Hufilter, AdBlock Pop-up, Element Hiding és Bluehell-t.

Fandango: Nálam nem csak a böngésző indításnál lassít, hanem böngészés közben is érződik egyre jobban és ez köztudott, hogy az EasyList ilyen, mert már olyan nagy az adatbázisa. Még elviselhető, de attól félek ez egyre rosszabb lesz. Fanboy'sList nekem sokkal szimpatikusabb volt, de már külön nem fejlesztik...
Adblock Edge-ben is ugyanazok a listák, mint a sima AB+-ban...

(#35547) HZoli87


HZoli87
veterán

(#35548) Matthewus válasza Krystal_s (#35546) üzenetére


Matthewus
őstag

Írj pár olyan oldalt ahol sok a felugró ablak, hátha sikerül valami megoldást találni.

(#35549) Hauptmann válasza DS39 (#35538) üzenetére


Hauptmann
addikt

Köszönöm. :)

(#35550) netpeti98 válasza kispx (#35544) üzenetére


netpeti98
addikt

:R
Kb. 80 MB-t esett Ghostery-vel a Firefox memória használata és valamivel gyorsabban is indul.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.