Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) Maszki válasza Fandango (#34599) üzenetére


Maszki
tag

Zseni vagy! Egy órája bújom a fórumokat, mindent kipróbáltam, megnéztem de ezt nem! Köszönöm szépen.
Végre működik. :C

[ Szerkesztve ]

◄ Maszki ►

(#34602) Fandango válasza Maszki (#34601) üzenetére


Fandango
veterán

Ezert vagyunk itt. :)

(#34603) Maszki válasza Fandango (#34602) üzenetére


Maszki
tag

Az igazat megvallva furcsállom a dolgot, mert én azokat a csúszkákat soha az életben nem állítottam... :B De a lényeg, hogy végre működik. Köszönöm még egyszer.

◄ Maszki ►

(#34604) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Véletlenül töröltem a könyvjelzőimet, de Recuva-val sikerült visszahoznom több, eltérő dátumra vonatkozó .json fájlt. Ezekből kettőt teljesen, négy némi torzítással menekült meg.

A gond az, hogy amikor megpróbálom visszaállítani a könyvtárat, az alábbi hibaüzenetbe ütközöm (még ha a hibátlanul megmentett állományt próbálom betölteni, akkor is):
"Nem sikerült feldolgozni a mentésfájlt."

Ez mitől lehet? Mégsem tökéletes a mentett fájl, ezért nem fogadja el?
Vagy mert 12.08-as dátumra vonatkozik, és akkor még a 25.2-es Firefox volt elérhető, most meg már a 26.0-áson nem működik?
Egyáltalán utólag lehet telepíteni egy régebbi verziójú Fox-ot?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34605) kispx válasza AxBattler (#34604) üzenetére


kispx
addikt

Jól mondod, nem lett tökéletesen visszaállítva a fájl és ezért kapod a hibaüzenetet. Utólag lehet telepíteni régebbi verziójú Firefoxot, de nem fog ez segíteni.

(#34606) Storms


Storms
őstag

üdv!

A legújabb 26.0-ás firefox miért nem írja ki a letöltések végeztével, alul jobb oldalt ,hogy a letöltés kész? Se a 27-es beta, a 25.0.1 még kiírta. van erre valami megoldás? köszi

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#34607) AxBattler válasza kispx (#34605) üzenetére


AxBattler
félisten

Ejj, ettől féltem... :O
Más megoldás esetleg?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34608) kispx válasza AxBattler (#34607) üzenetére


kispx
addikt

Megnyitod jegyzettömbbel a fájlt és kézzel kimented azokat amik nem sérültek meg.

(#34609) AxBattler válasza kispx (#34608) üzenetére


AxBattler
félisten

Hű, ilyet még nem csináltam, de megpróbálom. Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34610) headhunter válasza mrszitya (#34595) üzenetére


headhunter
addikt

Ez is használható alternatíva : [link]

(#34611) AxBattler válasza kispx (#34608) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem fog menni, bonyolult ez a notepad-es dolog nekem.
Esetleg nincs erről vmi wiki-leírás, hogy hogyan is kellene?

Esetleg megy még egy deep scan, aztán meglátjuk... :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34612) ledgeri válasza Storms (#34606) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nálam mindig is volt kis pop-up.. gondolom valahol kapcsolható... várj a szakikra..

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34613) AxBattler válasza kispx (#34608) üzenetére


AxBattler
félisten

Illetve van esetleg olyan editor, ami szemléletesebb, ill. egy analfabétának is használható?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34614) kispx válasza AxBattler (#34613) üzenetére


kispx
addikt

[link]
A jobb oldalinál a háromszögeknél le lehet nyitni az elemet. Bár nem tudom, hogy egy hibás jsonnal mit fog tudni kezdeni.

(#34615) AxBattler válasza kispx (#34614) üzenetére


AxBattler
félisten

Közben sikerült notepad++-ban egy december 12-ei állományt visszaállítani.
Ha dohányos lennék, most eltolnék vagy három szálat, de így marad a kakaó... :))

Köszönöm a segítséget! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34616) csako


csako
veterán

Mégis találtam egy jó kis újítást a 28-asban... ha a Beállítások új fülön nyílik meg új ablak helyett, akkor most már van oldalt választható menü és nem csak a backspace-cel lehet visszalépni, ha én pl. mégis az Adatvédelmet akarom a Biztonság helyett.
Apropó, tudja valaki melyik about:config-os beállítással csináltam meg? :B :D
Kép

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#34617) mrszitya válasza headhunter (#34610) üzenetére


mrszitya
senior tag

Köszi! Még egyik sem az igazi az eredetihez hasonlítva, de alakulgatnak. Amúgy feltették AMO-ra is (de Mozilláék még nem ellenőrizték), linkelem.

Download Statusbar utódok Firefox 26-hoz:
- Download Nubs
- Download Status Bar

(#34618) Rimuru válasza csako (#34616) üzenetére


Rimuru
veterán

Mire gondolsz? Aurora alatt így van nekem is.

(#34606) Storms: browser.download.manager.showAlertOnComplete értéke legyen igaz ha nem az.

Vigyázat, csalok!

(#34619) csako válasza Rimuru (#34618) üzenetére


csako
veterán

Arra, hogy hogyan lett a külön beállítások ablakból csak egy fül. Amíg a laptopról át nem másoltam a profil mappát, mert az asztali gépen valami félresiklott, addig az asztalin külön ablak volt.

Közben megtaláltam, rájöttem az előbb, hogyan fogja kiköpni a google :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#34620) Rimuru


Rimuru
veterán

Kis érdekesség hogy Windows alatt nem tűnik el az Aurora gomb (Linux alatt alapból nincs ilyen módban ahogy ezt csináltam).

Vigyázat, csalok!

(#34621) Storms válasza Rimuru (#34618) üzenetére


Storms
őstag

Köszi, de itt ez van:

Mi lehet a gond? :F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#34622) oszy


oszy
veterán

Sziasztok!

Adblock Plus 2.4 true
Avast! Online Security 9.0.2006.53 true
ClipConverter 1.3.0 true
DownloadHelper 4.9.21 true
Element Hiding Helper az Adblock Plushoz 1.2.3
Google Translator for Firefox 2.1.0.3 true
iCloud-könyvjelzők 1.0.18 true
Memory Restart 1.13 true
YouTube Center 2.0.1 true

Ezek közül van olyan, ami teljesen fölösleges és lassítja a Firefoxot?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34623) DS39 válasza oszy (#34622) üzenetére


DS39
nagyúr

az avastos cucc felesleges szvsz, mert a webvédelme bármelyik böngészőt használod ellenőrzi, hogy nem veszélyes-e az adott oldal.

(#34624) HZoli87 válasza Storms (#34621) üzenetére


HZoli87
veterán

Gondolom frissítettél a 26-os verzióra, amiben végleg kiirtották a régi letöltési panelt.

Kész letöltést egy felvillanó zöld nyíl jelzi a letöltés ikon felett. Kicsit visszaolvasol. akkor találhatsz megoldást, hogy visszaállítsd a régi stílust (bár megjegyzem egyik sem tökéletes, ezért én nem is használom őket).

(#34625) #22237440


#22237440
törölt tag

Érdekes. Az volt a gondom, hogy a böngésző és a gép is lelassul, akadozik a flessek betöltéskor. Beállítottam, hogy ne minden betöltését engedélyezzen, csak amit én akarok. Látszólag bevált, de végül kiderült, nem. :F El kezdett összevissza betöltögetni mindent. Közben azt sem tölti be amit nem blokkoltam, van mikor semmit nem tölt be, akkor hirtelen eszébe jut, hogy de mégis betölti, akkor lelassul az egész böngésző. :W

(#34626) kispx válasza #22237440 (#34625) üzenetére


kispx
addikt

Nálam úgy működik, ahogy kell.

Próbáld ki a FlashBlock addon-t.

(#34627) oszy válasza DS39 (#34623) üzenetére


oszy
veterán

letiltottam :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34628) nfsu17


nfsu17
veterán

[link]

akkor nálatok nem 5.1-ben játsza a flash a YT videókat?
vagy titeket nem zavar az ál-5.1?

(#34629) Gabika1986


Gabika1986
csendes tag

Sziasztok!

A mozillában teljesen megváltoztak a betűk? Ma reggel minden rendben volt, hazajöttem a munkából és már ezzel találtam magamat szembe:

Ez mitől lehet és hogyan lehet kikapcsolni, már korábban is volt ehhez hasonló bajom akkor az alábbi dolgot átállítottam és ok volt: gfx.content.azure.enabled;false, de most nem segít!

Próbáltam újra rakni (full törlés), de ez sem segített!

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv,

[ Szerkesztve ]

(#34630) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Youtubeon változott valami mostanában? Eddig Flashgot-tal szoktam lekapni a videókat, amiket Serviio-val osztok meg TV-re, és mostanában az összesre azt írja a TV, hogy nem támogatott audioadatok.

(#34631) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Két napja, amikor egy új lapot nyitok meg böngészőn (MozillaFirefox, ver. 25.0.1) akkor a következő "oldal" nyílik meg állandóan:

Amikor először találkoztam ezzel, a települt programok listájában találtam ill. töröltem egy Outfox TV programot, amit biztos, hogy nem én telepítettem. Ez a program megváltoztatta a böngészőm beállított kezdőlapját Outfox TV-re. Ezt ugyan tudtam orvosolni, de amióta új ablakot nyitok meg, ez jelenik meg mindig és elég idegesítő.

Tudnátok segíteni, hogy hogyan lehet ezt eltávolítani?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#34632) Rimuru válasza BenJoe80 (#34631) üzenetére


Rimuru
veterán

browser.newtab.url; -t íírd át (pl. erre: about:newtab)

Vigyázat, csalok!

(#34633) BenJoe80 válasza Rimuru (#34632) üzenetére


BenJoe80
senior tag

És azt hol?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#34634) Rimuru válasza BenJoe80 (#34633) üzenetére


Rimuru
veterán

about:config alatt.

Vigyázat, csalok!

(#34635) BenJoe80 válasza Rimuru (#34634) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Bocsi, le tudnád írni pontosabban, hogy hol? Végignéztem az összes menüt, almenüt nem találom amit írsz.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#34636) ledgeri válasza BenJoe80 (#34635) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A webcímek helyére írd az about configot ahogy előrébb látod... (úgy megnyílik a FF vezérlőmenüje!)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#34637) Visormail válasza privacy99 (#34535) üzenetére


Visormail
addikt

Nálam is mindenhol megakad, ph görgetésnél is sokszor ahogy írod. Eddig semmi ilyesmi nem történt, minden vajsima lett mióta 4magos a proci is, de ez a 26os FF egyáltalán nem gyorsult hanem pont fordítva. Ezt a hszt is írom és valamelyik betűnél megakad 1mp-re csak utána jelenik meg amit leütöttem, aztán 1 percig nincs semmi akadás. Ugyanez a görgetéseknél, de teljesen mindegy hogy épp mi történik percenként megakad maga az egész böngésző 1mp-re, megállnak a smile-ik is meg minden. Felszuszakoltam a 13.9es legacy vga drivert, de semmi változás, kaki ez a 26os :(

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#34638) barisj


barisj
aktív tag

Sziasztok!

Bárhogy kicsinyitem,nagyítom a képet,nem tudok játszani,mert nem fér bele a képbe. Ez azóta van,amióta újra raktam a winfost. VGA driver fent van és a max felbontáson van a képernyő. Valaki tud erre valamit?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#34639) BenJoe80 válasza ledgeri (#34636) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Aha... megtaláltam! Köszönöm szépen!

Neked is colomb2!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#34640) lufi7


lufi7
aktív tag

Sziasztok!
Új ablak nyitásakor idáig a beállított kezdő oldal jött be, de amióta frissítettem a
26.0-ra csak egy üres oldal.
Mit kell állítani, hogy úgy működjön mint idáig.
Előre is köszi!

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#34641) oszy válasza lufi7 (#34640) üzenetére


oszy
veterán

beállítások-általános-kezdőlap

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34642) lufi7 válasza oszy (#34641) üzenetére


lufi7
aktív tag

Így van beállítva.
Ezért kértem segítséget.
Újra indítottam és megjavult. :) Nem tudom mi az anyja volt vele.
Azért köszi!

[ Szerkesztve ]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#34643) barisj válasza barisj (#34638) üzenetére


barisj
aktív tag

valaki?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#34644) oszy válasza lufi7 (#34642) üzenetére


oszy
veterán

szívesen! ;) :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34645) DS39 válasza barisj (#34643) üzenetére


DS39
nagyúr

próbáld ki letiltott kiegészítőkkel, bővítményekkel, ill. nézd meg másik böngészőben milyen.

(#34646) barisj válasza DS39 (#34645) üzenetére


barisj
aktív tag

letiltottam a felesleges kiegészítőket,de így sem lett jó. Másik böngészőt nem szeretnék használni. Firefoxxal eddig is jó volt,csak amióta újra raktam a win7-et azóta nemjó :/ pedig semmit nem csináltam másképp..

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#34647) DS39 válasza barisj (#34646) üzenetére


DS39
nagyúr

nem kell hosszú távon más böngészőt használj, de muszáj lesz kipróbáld másik böngészővel (pl. IE, azt telepíteni sem kell), különben esélytelen kiszúrni a hiba okát. ráadásul lehet oldal/játék hiba is.
a firefoxban pedig minden bővítményt és kiegészítőt tiltsd le időlegesen, akkor kiderül alap állapotban mi a helyzet.

(#34648) barisj válasza DS39 (#34647) üzenetére


barisj
aktív tag

mondjuk igaz. Minden le van tiltva kivéve az avast online security izé. Google chrome-t felrakom,az IEvel nem jó,mert flashplayert kéne telepíteni (már fent van) szal nem értem,miért nem jó.. Google chrome-val kipróbálom aztán írok :R

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#34649) Ryder62


Ryder62
őstag

Mi baja ennek a vacaknak?

Tegnap óta ha új lapot nyitok meg (kis + ra kattintva a fülek mellett) másodperceket kell várni utána mikor előjön a lap még várni kell hogy rá tudjak kattintani a könyvjelzőkre.

De ha megnyitott lapok közt váltok, kattingatok akkor minden rendben.

(#34650) oszy válasza Ryder62 (#34649) üzenetére


oszy
veterán

érdekes, mert nekem is egyre több bajom van vele... sajnos! :( mert szeretem. de lehet megpróbálok hozzászokni párhuzamosan a C-hoz! :(

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.