Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Azt hol tudom beállítani,hogy a kezdőoldal jelenjen meg az új lapon is?Köszi.

(#34302) TigerCat válasza lajosx (#34301) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Így a legegyszerűbb:

Ja, a leírás: [link]

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34303) lajosx válasza TigerCat (#34302) üzenetére


lajosx
őstag

köszi

(#34304) DS39 válasza degec (#34297) üzenetére


DS39
nagyúr

szívesen ;)

nagyon sok mindent bele lehetne építeni alapból és ki is lehetne venni, az Operánál anno úgy gondolták kell ilyen nagyítós csúszka, a Mozillánál meg nem.

viszont az hogy kétszer legyen használva az új tab gomb valószínűleg kevesek igénye, ezért nem alapfunkció.

de pl. egy mezei user szemszögéből a sok webfejlesztős cucc tűnhet feleslegesnek, hogy miért van benne alapból. míg mondjuk egy kattintható nagyító kimaradt.
bár én szoktam használni ha webfejlesztek, de ezen már gondolkoztam, hogy ebbe a részbe mindig tolnak újdonságokat, de ezt a Firefox-ot használók 80%-a észre sem veszi :D
lehetne egy opció a telepítésnél hogy kell ez a része vagy sem, és akkor talán még gyorsabb is lenne a böngésző, ha vki ezt nem telepíti fel hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#34305) degec válasza DS39 (#34304) üzenetére


degec
senior tag

:R :R
persze persze.. logikus mindent nem raknak bele más elgondolás stb.. jó kis progi ez..de még van egy bajom vele aztán nem szemetelem a fórumot !! help ! pls !
Minden ablak előtérben nyílik meg.. kedvencek meg címsor jó volna ha háttérben nyílna meg.. ilyet lehet ?
Tényleg köszöntem !

(#34306) TigerCat válasza degec (#34305) üzenetére


TigerCat
nagyúr

CTRL + kattintás
Középső gombbal kattintás

Mindkettő új tabon nyitja meg a hivatkozást, háttérben.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34307) degec válasza TigerCat (#34306) üzenetére


degec
senior tag

:R
igen igen de nem így szeretném hanem gomb megnyom és úgy nyitja.... :) fentebb is ezt írtam végig hogy NO bill combó és NO bill egér kombó :D

(#34308) TigerCat válasza degec (#34307) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hát rendben... Itt megállt a tudományom.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34309) Visormail válasza degec (#34305) üzenetére


Visormail
addikt

"kedvencek meg címsor jó volna ha háttérben nyílna meg" akkor ezt csak én nem értem?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#34310) degec válasza Visormail (#34309) üzenetére


degec
senior tag

jobb oldalon kedvencek panel mint operánál..ph megnyitva semmi fül másik nincs.. kattingatok a kedvencekre és midig előtérbe nyílik meg ahelyett hogy ph maradna aktív ablak és e mögé-mellé pakolgatná, nyitná meg a kedvenceket.. így szeretném... !.. bill egér kombó nélkül ! :) :R :R bocs fárasztás !

[ Szerkesztve ]

(#34311) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Verziófrissítés óta a Ctrl+Shift+T kombináció a fejlesztői konzolt jeleníti meg a "Lap bezárásának visszavonása" funkció meghívása helyett. Le lehet valahogy tiltani azt a konzolt?

(#34312) kispx válasza Panthera (#34311) üzenetére


kispx
addikt

(#34313) oszy


oszy
veterán

Srácok! Mióta megcsináltam ezt a FF "gyorsítást", azóta a www.sorozatbarat.cc oldalon nem tudok megnézni egy filmet sem. :/
Lehet az oldallal van a baj nem is a böngészővel? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34314) kispx válasza oszy (#34313) üzenetére


kispx
addikt

Nincs Flashem, szóval nem tudom kipróbálni, de első körben a pipelining-os rész csináld vissza.

(#34315) Panthera válasza kispx (#34312) üzenetére


Panthera
őstag

Önmagában a magyar nyelvet biztosító kiterjesztés nem, de a manuális megoldás eredményt hozott! Köszönöm!

(#34316) Pityu. válasza oszy (#34313) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem az oldallal lesznek gondok mert nálam is azt csinálja mint nálad még exploreren is más oldalakon mindent le tudok játszani tehát a gyorsításnak semmi köze hozzá.

Firefox

Explorer

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34317) Steelmanus válasza Pityu. (#34316) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem lehet hogy regisztralni kell es belepve lehet csak videot nezni?

(#34318) Pityu. válasza Steelmanus (#34317) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Eddig ment regisztráció nélkül mert még anno mikor találtam meg örültem hogy minden sorozat egy helyen és akkor ment.

De lehet azóta változott a helyzet meg is nézem

Aha úgy látom regisztrációs lett

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34319) Pityu. válasza Steelmanus (#34317) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Regisztrációval belépve is mind két böngészőben ugyan azt csinálja tehát akkor az oldal szar

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34320) Steelmanus válasza Pityu. (#34319) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen, akkor biztos hogy nem jo az oldal, en is megneztem es azt mutatta nalam is amit Te is mutattal a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#34321) DS39 válasza degec (#34310) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt a funkciót én is szeretném, remélem vki tudja :)
mert ugye normál esetben egy weboldal linkjére kattintva jobb gomb, megnyitás új lapon, az a háttérben nyílik meg vagy a középső egérgombbal. de mindez az oldalsó könyvjelzőablakból kattintgatva nem működik, mert az új lesz az aktív.

[ Szerkesztve ]

(#34322) degec válasza DS39 (#34321) üzenetére


degec
senior tag

:C :R csak nem vagyok annyira béna akkor.. !

[ Szerkesztve ]

(#34323) Pityu. válasza Steelmanus (#34320) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na rá jöttem az oldal trükkjére van egy kis rubrika pirossal jelöltem oda kellet beírni a kérdésre a választ

Aztán a helyes válasz után itt a végeredmény

Tehát a firefox gyorsító beállítás nem hibás.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34324) Steelmanus válasza Pityu. (#34323) üzenetére


Steelmanus
addikt

Lattam en is a kerdest, csak nem akartam megadni a valaszt mert nem bizok abban az oldalban. Ha eddig nem kellett ilyen bugyuta kerdest kozbeiktatni csak siman lehetett nezni videot rajta, akkor nem ertem hogy milyen jelentosege van ennek a kerdes feltevesnek, hiszen egy kulfoldi is aki netan nem tudna ra a valaszt konnyen rakereshet.
De azert kosz' hogy megnezted.

[ Szerkesztve ]

(#34325) Pityu. válasza Steelmanus (#34324) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát ezt én sem értem de ha nekik így jó

szívesen

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34326) TigerCat


TigerCat
nagyúr

A Shift+Ctrl+V (formázás nélküli beillesztés) is másként működik az új verzióban. Erre valami ötlet? Gugliztam, de nem találtam...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34327) DS39 válasza degec (#34322) üzenetére


DS39
nagyúr

na, találtam rá megoldást, két dolog kell hozzá:

1. [link] - ezt a kiegészítőt kell telepíteni, ez megoldja hogy a könyvjelző listában ha bal gombbal kattintasz akkor automatice új fülön nyissa meg. (de így még átvált rá, ami nem jó)

2. ezért kell egy about:config módosítás, hogy mindezt a háttérben tegye:
browser.tabs.loadBookmarksInBackground -> true

és siker van :))

[ Szerkesztve ]

(#34328) oszy válasza Pityu. (#34323) üzenetére


oszy
veterán

Jajj de jó :) Akkor nem kell visszaállítani semmit és regelni sem :))) Köszi!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34329) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok nem találtam topicot gondolom itt megkérdezem. Twitch.tv-t elég sokszor nem töli be a mozzila de pl ha telefonon nézem ott bejön mindig mi lehet a probléma ?

El. Psy. Congroo.

(#34330) Pityu. válasza oszy (#34328) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szívesen :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34331) Pityu. válasza adamkaa777 (#34329) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Utána olvasva mások is panaszkodnak van akinek szaggat van akinek nem jön be.Talán vagy az oldal szarakodik vagy valami kiegészítő nálad,javaslom próbáld meg mondjuk az expolerben is megnézni én úgy szoktam ha valami nem működik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34332) degec válasza DS39 (#34327) üzenetére


degec
senior tag

:R :R :R :R :R :R
ez de mekkora már !! köszzzzzzzz !
Project operát csináljunk a mozzillából kényelmi szemponból 0.1 pre alfa by DS39.. :D:D
imádom mikor ilyen egyszerűnek tűnő dolgohoz 65 féle plugin kisf*z dolog kell :D istenem...na de legalább lehet :)

(#34333) Wasp91


Wasp91
aktív tag

A Youtube csak nekem szórakozik mostanában? Nézek egy videót tölti valameddig, aztán megáll gondolkozni és bele kell hogy tekerjek hogy megint töltse. Flash playerrel lenne a gond? Protected mode ki van kapcsolva. Youtube Centert és Ad Block Plust használok.

[ Szerkesztve ]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#34334) Krystal_s válasza Wasp91 (#34333) üzenetére


Krystal_s
addikt

YouTube Centerben, ha kikapcsolod a Dinamikus pufferelés-t ,akkor nem lesz jó ? Nálam az okozott hasonló jelenséget.

(#34335) Wasp91 válasza Krystal_s (#34334) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Ki van kapcsolva.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#34336) zoltanz


zoltanz
nagyúr

FF -hez van EQ bővítmény amivel tudok így hangszínt állítani? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#34337) DS39 válasza zoltanz (#34336) üzenetére


DS39
nagyúr

általában a zenéket/hangokat valamilyen külső plugin (flash, silverlight, quicktime) segítségével játssza le a böngésző, így ezt egy kiegészítő nem tudom hogy befolyásolhatná. OS szinten kellene erre keresni a megoldást szerintem.

(#34338) zoltanz válasza DS39 (#34337) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Chrome-hoz van pl. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#34339) DS39 válasza zoltanz (#34338) üzenetére


DS39
nagyúr

ahogy rákerestem, csak html5-ös (amit ugye natívan lejátszik a böngésző) playerek hangját tudja ott is szabályozni, tehát az egyéb külső pluginekre nincs hatással.

a másik különbség hogy egy chrome kiegészítő külön folyamatként fut az operációs rendszerben, így lehet több joga van módosítani ilyet, hasonlóan pl egy hangkártya szoftverhez.

[ Szerkesztve ]

(#34340) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Hali!
Valaki tudna segíteni?:
Az lenne a gondom, hogy ha firefoxban youtube alatt a videók felbontását próbálom átállítani akár 480p 720p 1080p, akkor a videó rögtön elsötétedik. Csak abban a felbontásban tudok videót nézni, amiben elindult a videó. Ha átállítom, akkor azonnal fekete lesz, ha tekerek akkor sem működik semmi. Chrome-ban pedig minden működik rendesen. Próbáltam már a firefox csökkentett módot, ott is rossz volt, többször újratelepítettem a flasht is. De chrome-ban működik csak, de szeretném firefoxban is használni rendesen a youtube-ot. Köszönöm!

(#34341) oszy válasza jozsef8 (#34340) üzenetére


oszy
veterán

Ajánlanám a YouTube Center-t. Nekem bejött :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34342) jozsef8 válasza oszy (#34341) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Köszönöm szépen! Ez megoldotta a problémámat! :)

(#34343) jozsef8 válasza jozsef8 (#34342) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Amúgy érdekes, hogy csak akkor működik ha HTML5-ben játszom le. Flash-el nem működik. De se baj, jó ez így nekem :)

(#34344) besaints


besaints
tag

Bővítmény tipp azoknak, akik sok Firefox tabot/ablakot használnak, és szeretnének egy gombnyomással sok memóriát felszabadítani egy böngésző újraindítással (a memória fogyasztást is jelzi):
Memory Restart

Ingyen elvihető 2 hónapos fekete kiscicák... Samsung Galaxy S22 Ultra...

(#34345) jozsef8 válasza oszy (#34341) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Amúgy én állítgattam benne a dolgokat, és amikor beállítom az egyes gombok tulajdonságát, akkor nem tolja utána a képet. Azt még külön be kell állítani? Például beállítok a nagyobb képre (nem a legnagyobbra), és akkor kitolja a keretet. Egy része fekete lesz, de az alap videó nagysága az meg megy a fekete mellett. Köszi! :)

(#34346) egykori


egykori
őstag

Sziasztok, miért ragad be mostanában a memóriába a Firefox (25.0.1)? Csak a feladatkezelőben lőhető ki, ha ismét el akarom indítani. Eddig nem volt ilyen hiba.
Köszi, ha tudtok valami tanácsot adni. Ja, még annyit, hogy Win7 van a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#34347) Pityu. válasza besaints (#34344) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na ezt ki próbálom köszi

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#34348) jozsef8 válasza oszy (#34341) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Sikerült megoldanom a problémát, újraraktam a firefoxot, így sokkal gyorsabb is lett. Köszönöm! :)

(#34349) szabeska


szabeska
addikt

Udv! Valamiert nem hajlando betolteni a Bitdefender Trafficlight ikonja a linkeknel. Csak porog a kis karika, ha rakattintok behozza az oldalt amit kell ,de nem jelenik meg az ikon. Mas is tapasztal ilyet?

F1

(#34350) t420s


t420s
aktív tag

üdv!

vajon mennyi lehet a mostani firefox-ban még a hajdani netscape kódból?
ha százalékban nézzük a forrást, akkor egy mostani ff és egy hajdani netscape rendering engine forrása hány %-ban azonos?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.