Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37751) mpierre válasza Ispy (#37746) üzenetére


mpierre
veterán

Egész pofás, de hol a radi? ;]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#37752) t72killer válasza Ispy (#37746) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Wow! hosszú idő után az első hasznos konfi, amit látok: pálinkát főz és felporszívózik :DD

#37751: csatlakozik a központi fűtésre, azon passzolja el a felesleges hőt;)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37753) >Deego..


>Deego..
senior tag

ASROCK DESKMINI 110

Ezen megakadt a szemem. Számomra teljesen jó lenne egy G-s cpuval netezni, streameket nézni és böngészni.
Sőt a hűtést is meg lehet oldani ügyesen.

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#37754) HookR válasza mpierre (#37751) üzenetére


HookR
addikt

Az alaplap mögött. bit-tech.net

Amúgy ez pont jó példa arra, amit a #37745-ben írtam. A dVGA az alaplap mellé került és a teteje az alacsonyabb hűtőhöz lett igazítva egy hosszú flexibilis riser segítségével.

(#37753) >Deego..: DeskMini 110 teszt

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37755) radi8tor válasza shteer (#37736) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaa értem. Hát akkor a kijelző csak az időt fogja mutatni.

⭐ Stella

(#37756) KőkorSzaki


KőkorSzaki
tag

Szervusztok!
- PicoPSU-hoz keresek 12V-os 90W-os adaptert. Honnan lenne érdemes beszerezni? Adapter.hu-t ismerem.
- Chieftec IX-03B házról van valami, amit tudni érdemes? Akasa AK-CC7122EP01 coolerrel használnék benne egy H61-es lapot + egy SSD kell még, hogy elférjen benne (+ a PicoPSU).

[ Szerkesztve ]

(#37757) t72killer válasza KőkorSzaki (#37756) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jól szellőző LED-tápegységet, ne műanyag kockát:R Egy ilyesmi megbízhatóan ki fog szolgálni 90W-on is, míg a zárt kockák nagyon nem szeretik, ha maxon nyúzzák őket.

Persze ha csak egy T-s i3 proci lesz benne, VGA és 3.5"-os winyók nélkül, akkor jó lehet a 90W-os tápkocka (gyakorlatilag <50%-on fűtve).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37758) Kodiak88


Kodiak88
tag

Üdv!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Szeretnék építeni egy kisebb méretű gépet nappaliba (komódban történő elhelyezéssel).
Főként játékra szeretném használni de nem feltétlen szükséges, hogy erőmű legyen, inkább a kisebb méret hallkabb működés irányába szeretnék elmozdulni vele. Szeretnék külön NAS-t is hozzá, a filemeket sorozatokat erről szeretném nézni a TV-ken hálózaton keresztül.
Jeleneg csak a megjelenítők állnak rendelkezésemre, korábbi asztali gépeimből nem szeretnék átépíteni semmit.
Nagyságrendileg 150k HUF állna rendelkezésre a projectre.
Nézegettem az ASUS ROG GR8-t de annak elég borsos az ára és több hozzászólásban olvastam a teszt alatt, hogy hasonlót olcsóbban is ki lehetne hozni.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#37759) t72killer válasza Kodiak88 (#37758) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Főként játékra szeretném használni" <-> "nem feltétlen szükséges, hogy erőmű legyen" - ez itt a kulcskérdés, milyen VGA+CPU-ra van szükséged? A "főként játék" nálam dVGA-t jelez, legalább egy gtx 1050 magasságában - ami a költségre+méretekre elég komoly kihatással van.

NAS: szükséged van külön NAS-ra, vagy futhat minden a kisgépről? A villanyszámlásnak sztem nem fog sokkal jobban fájni egy kis ITX gép, mint egy NAS.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37760) Kodiak88 válasza t72killer (#37759) üzenetére


Kodiak88
tag

Próbálnék kisebb méretben maradni, nem vagyok nagy gamer de szeretném ha újabb játékok is értékelhetően futnának (worms, autós stb amiket kontorllerrel lehet irányítani) Mekkora költséget és méretet jelente a a jobb VGA?

A NAS futhatna a gépről is, de a méretkorlátok miatt gondolkodtam, hogy külön rakom.

(#37761) t72killer válasza Kodiak88 (#37760) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amire azt mondanám, hogy már játékos grafika az a 1050 Ti, kb 50kFt magasságában kapsz egyet. Van belőle rövid meg félmagas (low profile), úgyhogy a legszűkebb házikókon kívül elég sok kompakt darabba találni beleillőt.

A 150k-ban a NAS/winyók is benne vannak?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37762) Luskan válasza mpierre (#37731) üzenetére


Luskan
tag

Tetszik :)
Megnézegettem a gyártó honlapján a képeket erről a házról. Jól értem, hogy ennek nyitott az egyik oldala?

(#37763) Rolcsao válasza Pete55555 (#37749) üzenetére


Rolcsao
csendes tag

Egy ugyanilyen tápot szereztem és ár szeretném alakítani, mert kicsit hosszú és a kábelei is :D
A 2 db 4 centis ventilátort is hangosnak találtam. Felülről egy db 8 centis ventivel szeretném hűteni. Szerinted életképes ötlet?

(#37764) dugo_ válasza Luskan (#37762) üzenetére


dugo_
veterán

Van annak oldala, csak a gyári oldalon nem sikerült egyetlen olyan képet se kitenni. :D
https://www.youtube.com/watch?v=eBqtQq4h6v4

(#37765) Kodiak88 válasza t72killer (#37761) üzenetére


Kodiak88
tag

A NAS nincs benne, az hálózati eszközöket egy következő projektben szeretném beszerezni/frissíteni.

Igazából most csak egy kisméretű "asztali gépet" szeretnék összerakni, ami kiszolgálna játékra, irodai munkára (CAD,stb de ez viszonylag ritkábban kellene), valamint a későbbiekben lehessen fejleszteni majd a dolgokat ha amirt most berakok már gyenge lenne.

(#37766) HookR válasza Kodiak88 (#37760) üzenetére


HookR
addikt

Ha megelégszel az aktuálisan elérhető legerősebb alacsony profilú (Low Profile) videokártyával (ez jelenleg GTX1050 Ti-t jelent), akkor háznak a Silverstone ML06-E vagy az ML09 jó lehet. Nem írtad, hogy a komód kapcsán van-e valamilyen méretkorlát.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37767) Buckey válasza t72killer (#37757) üzenetére


Buckey
senior tag

Jó félét linkeltél, de azt hozzá kell tenni, hogy azért a megfelelő érintésvédelmi szabványoknak megfeleljen. Az olcsóbb fajta márka nélküli kínaiak ezt nem teljesítik! Igaz, hogy a feszültséget és valamennyire az áramerősséget kiszolgálják, de nem biztonsági transzformátorok (tápegységek).

Én ezt javaslom, mert ez a fajta teljesíti a villamos biztonságtechnikai követelményeket.
[link]
[link]

(Az olcsó, kínai félén a 230V-os és a 12V-os rész nincs rendesen elválasztva, nincs kimarva a nyáklap, így egy kis párától is kúszóáram lephet fel pl.. De van más nyalnkság is, ami miatt ez jobb.)

(#37768) Kodiak88 válasza HookR (#37766) üzenetére


Kodiak88
tag

Méretkorlát mégcsak részben van. Igazából a komód sincs még meg csak egy olyan koncepció, hogy egy az általad mutatt házhoz hasonló méretű, utólag is módosítható rendszert építsek. Jelenleg nincs asztali gépem, de szeretnék egy alapot építeni amire egy egész lakást rábízhatok.

Hálózaton keresztül erre szeretnék csatlakoztatni minden tv-t például (lejátszás és esetleg rögzítés), de ezt szeretném használni a nappaliban játékra is. Olyanban is gondolkodtam, hogy a jelenlegi (700TPRO) gépemnél combosabb teljesítményből egy normálisan kialakított (Cat6e behúzva mindenhova) hálózaton tudnék streamelni is magamnak.

Nincs tapasztalatom ilyen rendszerek kialakításában, főleg software téren, de igyekeztem az alapoktól kiindulni és átgondoltan kialaktani egy olyan szisztémát ami kicsit több a megszokott gép+monitor párosnál és hosszú távon kényelmesebben használható.

A gép kialaktásával kapcsolatban, csak annyi a megkötésem, hogy halk legyen és a falra szerelt max 30cm mély komódba elférjen A komódot asztalossal csináltatnám.

Nem zárkózóm el attól sem, ha valamilyen szinten építeni, vagy egy használt házat felújítani és módosítani kell.

Lehet kicsit hosszú lett a válasz de igazából most írtam le először azt amit amit szeretnék kiépíteni.

(#37769) HookR válasza Kodiak88 (#37768) üzenetére


HookR
addikt

Tehát nincs szélesség és magasságbeli megkötés? A komódban szem előtt sem lesz a masina, tehát a kinézet sem számít különösebben?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37770) Kodiak88 válasza HookR (#37769) üzenetére


Kodiak88
tag

50x40 cm lenne kb a teteje annak amit kényelmesen bele tudnék rakni a bútorba, de amennyire lehet szeretném kompakktá tenni. A kinézet sem számít, de ha vmi kopott cuccot vennék lefújnám matt feketére. A kábeleket is rejtetten vezetném el, de 1-2 usb aljzatot tennék a bútorra.

(#37771) HookR válasza Kodiak88 (#37770) üzenetére


HookR
addikt

A fenti Silverstone házakba is lehet csendes gépet építeni:
- félpasszív SFX(-L) táppal
- leszabályzott, csendes 120x25mm-es venti alá is beférő CPU-hűtővel (pl. ID-Cooling IS-60)
- MSI GTX1050 Ti 4GT LP, vagy Zotac GTX1050 Ti LP-vel, a gyári ventijeik helyett 1 vagy 2db leszabályozott, csendes 80mm-es ventivel a ház oldalában. (A GTX1050 Ti LP kártyáknál a DVI csatlakozó házon belüli kialakítása elég sok helyet elfoglal, az beleszólhat az oldalsó házventik elhelyezésébe.)

Ha jól értem nem szükségszerű ilyen kompaktnak lennie, a komód úgy is eltakarná, ráadásul úgy készül majd rendelésre. Lehet jobban járnál, ha az alkatrészeket eleve abba építenéd be. Így a szellőzést is optimalizálhatnád, pénzt is spórolnál a házon, és akkor az LP dVGA-t sem kellene erőltetni. Helyette teljes magas kártyában gondolkodnék.
Tulajdonképp egy fiókba kellene beépíteni, így azt könnyen kiveheted, ha szerelni kell.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37772) Kodiak88 válasza HookR (#37771) üzenetére


Kodiak88
tag

Lehet valóban a fiókos megoldás lenne a legjobb, normál méretű kártyával.

(#37773) Buckey válasza Kodiak88 (#37772) üzenetére


Buckey
senior tag

Én is „fiókos” gépet építek. Már megvan minden alkatrész, alkotóelem hozzá, amivel elkezdhetem. Az SSD jövő héten érkezik, így akkor már véglegesen működőképes is lesz.

(#37774) Kodiak88 válasza Buckey (#37773) üzenetére


Kodiak88
tag

Írtam privátot!

(#37775) KőkorSzaki válasza Buckey (#37767) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Buckey (#37767)
t72killer (#37757)

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ! Most kifejezetten egy tokozott ("brick") adaptert keresek, 5A-t (@12V) várnék tőle folyamatosan, 24/7-ben. A t72killer által is emlegetett megfontolások miatt kérdeztem rá a 90W-ra méretezett megoldásokra, feltételezve, hogy a 60-70%-os terhelésen gond nélkül működne folyamatosan is. (Az LRS-100-12-ről jó tudni, hogy megbízható, más esetben jól jöhet, az ára is jó.)

[ Szerkesztve ]

(#37776) t72killer válasza KőkorSzaki (#37775) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Zárt tápkockát úgy 30-40% terhelés körül üzemeltetnék 24/7-ben.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37777) sigidi


sigidi
tag

Sziasztok,

gépet kéne összetennem ~70e alatt, ez mennyire életképes?

LCPOWER 1370BII LC90ITX ~14e
ASROCK H110M-ITX ~22e
INTEL G4400 ~13e
CORSAIR Vengeance LP 4GB ~8e
KINGSTON V300 120GB SSD ~17e
Összesen: ~74e
SSD helyett gondoltam egy HDD-re, szülőknek lesz, egy régi ~10 éves gép helyett. Böngészés, e-mail, filmletöltés, ház mindenképp ez lenne, monitor alá kerülne. :))

Köszi

Ami lemaradt:
Szerk.: win 7 v. 10 lesz rajta, fullHD monitorral, elég sokat futna egy nap (10+ óra). Egy 2D-s vektoros térképszerkesztőnek el kell rajta futnia, ami jelenleg simán megy virtualboxban nekem xp-n, egy Dell E6420-on.

[ Szerkesztve ]

Expect the unexpected.

(#37778) dugo_ válasza sigidi (#37777) üzenetére


dugo_
veterán

Szerintem ha nem akarnak nagy terjedelemben filmeket halmozni, akkor a HDD-t felejtsd el, nagyon visszafogná. V300 helyett pedig inkább Fury.
Skylake-en ne erőltesd a Win7-et, mert rendszeresen kell vadászni a letiltandó frissítéseket az MS hadjárata miatt.

(#37779) t72killer válasza dugo_ (#37778) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha jól látom, játék nem téma - akkor minek egyáltalán win? A win10 elég megbízhatatlan rendszer.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37780) dugo_ válasza t72killer (#37779) üzenetére


dugo_
veterán

Az egy további téma. :D
Kérdés milyen az a speciális térképszerkesztő, elérhető-e más platformra is.

[ Szerkesztve ]

(#37781) t72killer válasza dugo_ (#37780) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Á, arról lemaradtam:R. Annak csak a gazdája tud utánajárni...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37782) Márton


Márton
nagyúr

Üdv
az LC-Power 1400mi tápjával mi is pontosan a probléma?
Miért kell cserélni? Nem megbízható? Ha max. 75W-ot kell leadnia (megmértem másik gépben), akkor sem ajánlott?
Az LC-Power 2039MB-vel elégedett vagyok évek óta. Annak a tápja milyen? Szintén ez a kategória? Mert akkor nem katasztrófa. (ezt akarom cserélni a mérete és súlya miatt.az 1400mi-re.)

köszönöm!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#37783) #25954560 válasza t72killer (#37781) üzenetére


#25954560
törölt tag

mehet ugyanugy virtualboxban, mint nalad :D

(#37784) Speed® válasza sigidi (#37777) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Esetleg kompromisszumos megoldásként SSHD. Páromnak azt építettem be, teljesen korrekt tempót diktál a masina.

(#37785) t72killer válasza #25954560 (#37783) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

wine-vel is lehet próbálkozni, valszleg kevesebb hajtépés, mint a win10 random felbukkanó okosságai.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37786) #25954560 válasza t72killer (#37785) üzenetére


#25954560
törölt tag

persze, csak ha virtualbox-ban mar bizonyitott, akkor sima ugy. mar a g4400-ban is van vt-x tamogatas meg ept, szoval akar jo is lehet.
nalam pl a source insight megy wine alatt es nagyon keves gondom van vele.

(#37787) sigidi válasza Speed® (#37784) üzenetére


sigidi
tag

Köszi a válaszokat!

V300 helyett Fury
RAM pedig: Crucial 4GB DDR4 2133MHz
Proci pedig lehet hogy G3900 lesz, így kb. ugyanannyira jön ki, mint az előző konfig.
Szerintem az is bőven elég lesz.

Expect the unexpected.

(#37788) HookR


HookR
addikt

Biostar Racing X370GTN hivatalos oldal - [link]
- AM4
- M.2 csatlakozó

==============================================

Biostar Racing B350GTN hivatalos oldal - [link]
- AM4
- M.2 csatlakozó

(Ugyanazok a képek vannak ehhez is, mint az X370-eshez.)

==============================================

Biostar Racing Z270GTN hivatalos oldal - [link]
- LGA 1151
- M.2 és U.2 csatlakozó egyaránt
- M.2 csatlakozó Wi-Fi kártyának is

==============================================

Biostar Racing B250GTN hivatalos oldal - [link]
- LGA 1151
- M.2 és U.2 csatlakozó egyaránt

==============================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37789) t72killer válasza HookR (#37788) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nocsaknocsak, kezd ez érdekessé válni. A Ryzen procik (starcraft2-játékosként pláne) nem győztek meg 100%-osan, de jöhetnek még ebbe a foglalatba finomságok:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37790) AxBattler válasza HookR (#37788) üzenetére


AxBattler
félisten

Racing B350GTN teljes jó kis budget lapnak tűnik! Várós!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37791) imibogyo válasza HookR (#37788) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak én keveslem a hátlapi csatlakozók számát? :U

(#37792) HookR válasza imibogyo (#37791) üzenetére


HookR
addikt

Akadnak felszereltebb lapok is az tény, ám ha nincsenek extra igények (pl: Wi-Fi, Dual Gb LAN, DP, D-SUB), akkor tulajdonképpen minden lényeges dolog megtalálható rajtuk.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37793) Ispy


Ispy
veterán

Metis szürke füst plexivel.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37794) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Sziasztok!

Mi a velemenyetek a Corsair Obsidian 250D kuckorol? Nezegetem mar egy ideje a hazakat, es eddig ez tetszett meg a legjobban. Szerintetek ebbe lehetne epiteni egy i7+1070 konfigot?

Sorry az ekezet hianyaert, ceges gepen nem tudok meg nyelvet se allitani.

(#37795) #16939776 válasza Ispy (#37793) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nagyon elegáncsos :K

Egymás mellé tudnád tenni két képet, hogy beltér-látványban milyen különbséget ad a kétfajta oldallap?!

(#37794) Yiggdrasil: "Első ITX házam"-nak ezt szoktam ajánlani, mert: tágas házikó, jó sok funkcióval, negatívuma a 2db 80mm-es ventillátor a hátoldalon, ha azokat ki tudod hagyni, akkor csendes-hűs gépet lehet bele építeni.

[ Szerkesztve ]

(#37796) t72killer válasza Yiggdrasil (#37794) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szerintem belefér, de nekem túl személytelen a külseje :B .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37797) Ispy válasza #16939776 (#37795) üzenetére


Ispy
veterán

Hát megpróbáltam...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37798) #16939776 válasza Ispy (#37797) üzenetére


#16939776
törölt tag

Három nap múlva (addigra elmúlik az újdonság varázsa) mond meg melyik tetszik jobban. :)

Nekem az első, annyit változtatnék, hogy feketére/szürkére/antracitra lefesteném a plexi éleit, és pont.

(#37799) HookR válasza Yiggdrasil (#37794) üzenetére


HookR
addikt

A kiszemelt házba 290mm a megengedett dVGA hossz. Ehhez képest több gyártónak is van rövid modellje (169 / 184 / 210 mm-es hosszal) GTX1070-esből, azaz kisebb házakba is be lehet építeni. Ha neked tetszik a ház és a mérete is rendben van, akkor hajrá! :)

(#37797) Ispy: Az anyagok, textúrák kombinációja szép, ízléses. Ellenben a bumszli csavar és a Rajintek logó számomra illúzióromboló, szembemegy a letisztultsággal.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37800) AxBattler válasza Ispy (#37793) üzenetére


AxBattler
félisten

Szép, mutatós. :C

De honnan a szürke szín, én csak ezüstről tudok? :F

(#37799) HookR
A logó engem is zavar az elején, simán leszedném, de összekarcolnám az előlapot, az meg fail.
Te hogyan csinálnád?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.