Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) betyarr válasza Buckey (#37950) üzenetére


betyarr
veterán

no,akkor megnyugodtam,elég lesz ez a 120-as fsp :C amúgy,most megnéztem a tápodat és azon gondolkodtam,hogy abba csak simán a csavar alá van fogatva a 220.érintésvédelmi szempontból ez hogy van :F

engem is először megfogott ez a panoráma,de talán jobb lenne egy 12-es.nem tudom.majd még mondanak valamit a hűtős topikban is.tény hogy árban azért barátibb lenne... :K

szép kis építmény lett,gratu a konfighoz! :C

(#37952) Buckey válasza betyarr (#37951) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszi, igyekeztem. :R
A külcsínen (előlapon) még csiszolok egy kicsit.
A tápegység földelt (fázis, nulla és nullázó), ezen kívül SELV rendszerű (biztonsági transzformátor).
A pár ezer forinttal olcsóbb kínai tápok NEM azok, így egy meghibásodás akár áramütést is okozhat!

Én eddig nagyon meg vagyok elégedve a panoramaval, semmi hangja a gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#37953) cinemazealot válasza Buckey (#37950) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nagyon kis szolid lett, grat! :K

(#37954) Buckey válasza cinemazealot (#37953) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszönöm szépen! :R
De mint írtam, még egy kicsit csinosítom majd az előlapot.

És mindenkinek köszönöm a segítségét, tanácsát! :R
Jó kis gépet sikerült összehoznom.

[ Szerkesztve ]

(#37955) betyarr válasza Buckey (#37954) üzenetére


betyarr
veterán

nem tudom próbáltad-e rajta a 4k videókat.ha igen,akkor jól viszi?egyáltalán megbirkózik vele?

(#37956) Buckey válasza betyarr (#37955) üzenetére


Buckey
senior tag

Elvileg viszi, a youtube 4k simát fut. Lehet, hogy még a 8K ia menne, csak a 20 mega net kevés.

(#37957) AxBattler válasza Buckey (#37950) üzenetére


AxBattler
félisten

Szép lett, grats! :C
A kasztni miért nem legalább akkora, mint a TV talpa?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37958) burny


burny
aktív tag

(#37959) AxBattler válasza burny (#37958) üzenetére


AxBattler
félisten

Érdekes, bár ITX házakba inkább rövid VGA kell, nem keskeny.

Persze van néhány ház, ahova ilyen kell, illetve amiről most volt szó: ha egy ITX házba valaki kisméretű mATX lapot pakol, és két PCIE eszközt szeretne működtetni, oda ez a single slot megoldás fog kelleni. Mondjuk ilyen esetben én max. 75W-os kártyát keresnék, mivel az ilyen hűtés nem hiszem, hogy sokkal nagyobb fogyasztást kezelni tudna, elviselhető zajszennyezéssel. Mondjuk egy GTX1050, vagy pl. az XFX Slim RX460-asa még oké...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37960) Buckey válasza AxBattler (#37957) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszi! :R

Mert először csak 10 cm magasításra készült, és mellette férjen el a set-top-box és a router, no meg a TV-hez a külső HDD.
Most meg már nem akartam új üveget vágatni a tetejére.
Meg így könnyű bekapcsolni az oldalán a rejtett gombbal és a kettő db USB kütyüt is könnyű csatlakoztatni ami persze el is fér.

(#37961) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!

Szól valami az Asus B150I PRO GAMING/AURA ellen?
Dobnék bele egy G4560-at, valami ramot, ha jól olvasom a speckóját az m.2 tud s-ata és pci-e módot is, így mehetne bele a Crucial mx300 ssd, talán még a hangja se rossz (de nekem az is jó, ha az optikai kimenetre jó minőséget tol ki, azt elvileg rá tudom kötni az X-Fi HD toslink optikai bemenetére, amivel a takstar Pro80-at hajtom)

Vagy legyen inkább MSI B150I GAMING PRO AC? (Árban nagyjából azonosak, a wi-fi-t nem használnám)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37962) shteer válasza Mercutio_ (#37961) üzenetére


shteer
titán

van wifis asus az aprón megbízható eladótól

..szerintem jónak tűnik

(#37963) Mercutio_ válasza shteer (#37962) üzenetére


Mercutio_
félisten

Láttam, de ez sokadik szemponty :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37964) Seep válasza Mercutio_ (#37961) üzenetére


Seep
senior tag

Szervusz, a b150-es csipszet alapból nem támogatja a kaby lake procikat, erre vigyázz . Bios update kell nekik.

[ Szerkesztve ]

(#37965) Mercutio_ válasza Seep (#37964) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen ezt tudom :K a konkrét lapok pro/kontra dolgai kérdésesek számomra vagy, hogy max ennyiért van-e jobb m.2 (sata) támogatással, átlagnál jobb hanggal.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37966) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok!

Valamerre találok ajánlott ITX házak listáját? :R

(#37967) maláj válasza Mukucs (#37966) üzenetére


maláj
őstag

(#37968) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

....a képek.
Egyébként "csak" azért hoztam, mert mikor én akartam a Core V1-et nem találtam szinte sehol összehasonlítást a V21-hez, hogy mekkora lehet egymás mellett a kettő.

Továbbra is nagyon boldog vagyok ezek láttán :K




Thermaltake , Core V1 , Core V21

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#37969) #16939776 válasza Mukucs (#37966) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mivel HookR elég naprakész és széleskörű ismeretekkel rendelkezik ajánlanám az ő hozzászólásait tanulmányozni:[link]

Itt egy összefoglaló ABC szerint, szintén az Ő tollából: mini-itx hazak listaja

(#37970) kisza25 válasza enginev3.0 (#37968) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen így kicsinek tűnik, na és így ;]



Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#37971) #25954560


#25954560
törölt tag

voltmar?
az sffn egyik szerkesztoje epitett egy tap kinezetu gepet stx alapokra. josh pedig az nfc maga, csinalt egy videorivjut. szerintem szorakoztato. angolul van.

(#37972) #16939776 válasza #25954560 (#37971) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igen, Itt van róla nyom:#37470

[ Szerkesztve ]

(#37973) enginev3.0 válasza kisza25 (#37970) üzenetére


enginev3.0
félisten

Első ventilátor kicsit​ hangos

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#37974) #25954560 válasza #16939776 (#37972) üzenetére


#25954560
törölt tag

persze, azt lattam. ugyertem h a rivjut valaki linkelte-e :) kovettem sffn-en ahogy epult a pici, drukkoltam nagyon. pcie v3 x4-gyel majdnem ki is tudnek hajtani egy 2x10G-s halokartyat :D

(#37975) kisza25 válasza enginev3.0 (#37973) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

350-500rpm nem

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#37976) enginev3.0 válasza kisza25 (#37975) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hogy lehet visszafogni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#37977) betyarr válasza enginev3.0 (#37976) üzenetére


betyarr
veterán

én bios-ból szoktam állítgatni.

(#37978) kisza25 válasza enginev3.0 (#37976) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én tudtam vezérelni az alaplapra dugva

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#37979) HookR válasza Mukucs (#37966) üzenetére


HookR
addikt

Ajánlani leginkább a konkrét igények alapján érdemes.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37980) VTom válasza enginev3.0 (#37976) üzenetére


VTom
veterán

Nekem egy ilyennel volt a tápra kötve, a kapcsolót kihúztam az előlap alatt (Suppressor F1) és tetszés szerint tekergettem. :K

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#37981) Mukucs válasza HookR (#37979) üzenetére


Mukucs
senior tag

A lényeg, hogy beleférjen egy 2 ventis VGA, jól szellőzzön, ha egy mód van rá, örülnék egy ablakosnak, és letisztult legyen, amennyire csak lehet!

Max 25-30ezrem van rá. :)

(#37982) HookR válasza Mukucs (#37981) üzenetére


HookR
addikt

Az ablakos, jól szellőző kívánalmaknak talán ezek felelnek meg legjobban:
- Thermaltake Core V1
- Thermaltake Supressor F1

A plus kivitel elvileg javított a szellőzésen, úgyhogy talán ez az aranyközépút. Van a topikban néhány Metis tulaj, ők majd elmondják a tapasztalataikat.
- Raijintek Metis Plus

Ezek letisztultabbak, de valami más paraméterben elmaradnak (Jonsbo, alias Cooltek):
- Jonsbo U1 Plus - Beszerezhetőség, 2 ventis dVGA fogadása
- Jonsbo VR1 - Ár, szellőzés

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37983) Mukucs válasza HookR (#37982) üzenetére


Mukucs
senior tag

Köszönöm szépen! :R

Ezekbe hogy a fenébe fér bele egy 2 ventis VGA ? Brutál... :N

(#37984) Mukucs válasza Mukucs (#37983) üzenetére


Mukucs
senior tag

Fractal Design FD-CA-DEF-NANO-S-BK-W szóba jöhet még?

[ Szerkesztve ]

(#37985) HookR válasza Mukucs (#37983) üzenetére


HookR
addikt

Ez ugye attól függ, hogy konkrétan melyik 2 ventis dVGA-ról van szó. Például egy Zotac GTX 1070 Mini 210mm hosszú, ami a felsoroltak közül csak az U1 Plus-ba nem fér bele. De például egy MSI GTX750 Ti LP meg mindössze 146mm, megfelel a 2 ventis kívánalomnak és szinte bármibe belefér, ami fogad 2 slot-os bővítőkártyát. :)

A Fractal Design Define Nano S-t azért nem ajánlottam, mert a tápegység közvetlenül a dVGA mellé kerül, ami 2 ventis hűtés esetén útban van. Abba inkább az ilyesmi hűtéssel felvértezett dVGA-k illenek. De ha ilyen nagyobb, mini-ITX kuckók határait feszegető darabok is szóba jöhetnek, akkor egyrészt akad még néhány jelölt, másrészt felmerül a kérdés, hogy biztos mini-ITX-et akarsz-e egyáltalán? :DDD

Hogy mi mindent be lehet passzírozni pöttöm térfogatba, arra jó példa a Dan A4-SFX, csak arra kell ügyelni, hogy az árcéduláját meg ne nézd! :) Na meg az árán túl a kompatibilis CPU-hűtő is erős kompromisszum.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37986) Grave_444 válasza HookR (#37982) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ez az U1 Plus nem tűnik rossznak. :) Gondolom senkinek sincs tapasztalata vele. Na meg kérdés a proci mennyire melegedne első venti nélkül. Nem, nem kell szétvágni. ;]

(#37987) Mukucs válasza HookR (#37985) üzenetére


Mukucs
senior tag

Értem! :)

Nem gond, ha nem a legkisebb modellt ajánlod, a lényeg, hogy kicsi legyen. Az asztalon akarom tudni a gépet, az a lényeg! Ugye felrakhatom a mostani gépet is, de egyrészt nem egy bizalomgerjesztő darab, másrészt meg nagy.. jelenleg ebbe van bent az ITX lapom... :DDD [ASUS B150I PRO Gaming/Aura]

Minimum 1060 at szeretnék majd bele, egy ilyen megfelel a Nano S be?

Brutál ez a DAN A4-SFX házikó... :K

(#37988) Vertigo18 válasza Mukucs (#37966) üzenetére


Vertigo18
addikt

Esetleg egy Bitfenix Prodigy Itx-es változat? Van mindenféle színben...

Szerintem szép is, bele is fér a kívánt kártya, ha jól tudom, és nem is szoktak rá panaszkodni. Annyi, hogy egy kicsit nagyobb, és nem kocka...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#37989) AxBattler válasza HookR (#37982) üzenetére


AxBattler
félisten

Tetszik ez az U1 Plus, de vajon...
- mennyi plusz időráfordítást igényelt volna 1 helyett 2 ventit tervezni a hátsójába?
- mennyi plusz előállítási költséggel járt volna ha hátulra 2db 92mm-es ventinek terveznek helyet?
- mennyi plusz előállítási költséggel járt volna ha kb. 25mm-rel magasabbra tervezik a házat, és alulra is befér egy 140mm-es venti?
Szóval megint csak majdnem sikerült egy tökéletes ITX tornyot összehozniuk... :U

Esetleg még az lehet a megoldás, ha 1 slot-os VGA alá házilag fúrunk helyet tetszőleges méretű légkavarónak. Vagy jöhet a kétoldalú ragasztó.

Egyébként az feltűnt, hogy az U2-nél nem sokkal kisebb?
U1 Plus --- 170mm (W) x 220mm (D) x 320mm (H)
U2 ----------- 208mm (W) x 246mm (D) x 319mm (H)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37990) HookR válasza Mukucs (#37987) üzenetére


HookR
addikt

Őszintén szólva ajánlásnál egy kicsit mindig bajban vagyok, mert nincs személyes tapasztalatom a mini-ITX házakkal (építettem magamnak és ez nagy valószínűség szerint változó igények esetén sem lesz másképp). Leginkább a házak körének - elvárások szerinti - leszűkítésében tudok segíteni a fellelhető képek és információk alapján.

A linkelt GTX 1060-as hűtő kialakítást tekintve jónak tűnik. A hűtés hatékonysága és csendessége már másik kérdés, azzal kapcsolatban szaktopikban érdemes érdeklődni, vagy tesztet vadászni.

(#37989) AxBattler: 2db 92mm venti elhelyezése az alaplaptól legalább 2cm-rel távolabb pozicionált tápegységet vonna maga után. Az alaplapi IO nyílás hosszabbik oldala ~159mm (6.25in -> 158,75mm). A mostani felállásban már 2db 80mm-es venti is igen passzentos lett volna, tekintettel a teljes magas bővítőkártya hátlapjának tetejére, ami az alaplap felé türemkedik. Ott a venti rögzítőfurata és szellőzőnyílásai mellett még kellő anyagvastagságot kell hagyni, hogy a ház ne gyengüljön el nagyon. A tervezők inkább a kisebb házmagasságot (még ha az csak néhány mm-t is jelent) és a nagyobb ventiméretet részesítették előnyben.

"Egyébként az feltűnt, hogy az U2-nél nem sokkal kisebb?
U1 Plus --- 170mm (W) x 220mm (D) x 320mm (H)
U2 ----------- 208mm (W) x 246mm (D) x 319mm (H)"

Két dolog tűnt fel. Az egyik, hogy már a megadott méretekből látszik az U1 Plus ~4 cm-rel keskenyebb és ~2,5cm-rel rövidebb mivolta. A másik, hogy a magassággal valami nem kerek. Az alaplap a 2 slot-os bővítőkártyával kb. 20cm mindkettőnél, viszont az U2 ATX tápja bő 2cm-rel magasabb az U1 Plus SFX tápjánál (86 vs 64 mm), ráadásul előbbinél a dVGA alatt még van ~1cm-nyi ráhagyás a ház aljáig. Tehát a plusz ~3cm és az anyagvastagság különbségéből fakadó mínusz 4mm alapján az U1-nek ~2,5cm-rel magasabbnak kellene lennie. A közel egyező magasságot csak az magyarázza, hogy mindkettőnél a talppal együtt számoltak, ami az U1 Plus esetében lényegesen magasabb (legalább 2cm-rel).

De amúgy mihez kell a plusz légkavaró alulra? Teszel bele egy félpasszív rövidített PCB-jű kártyát és kész. :) HDD-nek meg úgyis 2,5"-esben gondolkodsz, az nem igényel olyan komoly hűtést.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37991) AxBattler válasza HookR (#37990) üzenetére


AxBattler
félisten

Azért alulról egy 140*140*25-ös venti jobban meg tudja tolni a levegőt, mint egy félpasszív, rövidített VGA. Hátulra meg 1db 80cm-es venti... hát... maradjunk a 35W-os, T-s Intel prociknál. :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37992) HookR válasza AxBattler (#37991) üzenetére


HookR
addikt

"Hátulra meg 1db 80cm-es venti..."
Annak a légszállítására aligha lenne panasz. ;] Helyette be kell érni 92mm-essel.

=================================================

MEG i08L - [link]
- 151 x 203 x 323 mm - 9,9l
- DAN A4-SFX klón.

=================================================

MEG i09 - [link]
- 151 x 222 x 323 mm - 10,82l

=================================================

MEG i09T - [link]
- 151 x 222 x 323 mm - 10,82l

=================================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37993) AxBattler válasza HookR (#37992) üzenetére


AxBattler
félisten

Nah, 80mm... :P
Szvsz egy közepes gémer konfighoz sajna ez karcsú.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37994) AxBattler válasza AxBattler (#37993) üzenetére


AxBattler
félisten

Bár... egy Noctua NF-R8 Redux 1800rpm, szabályozva, egy rezgéselnyelő kerettel, vagy gumirögzítéssel... még jó is lehet.

Kíváncsi vagyok, mikor lesz kapható nálunk ez az U1 Plus.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37995) HookR válasza AxBattler (#37994) üzenetére


HookR
addikt

"Kíváncsi vagyok, mikor lesz kapható nálunk ez az U1 Plus."
Ha jól értem, ezt a 'költői kérdést' a topikban ólálkodó Merlin-esnek szántad. :D

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37996) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mikor befejezed a hónapok óta készülő géped, 1 napja lelkesen használod, majd az egyik 3TB-os HDD-n megjelennek a szektorhibák

WD Purple 200nap alatti

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#37997) HookR válasza enginev3.0 (#37996) üzenetére


HookR
addikt

Nem volt véletlenül áthelyezve más orientációba (vízszintesből függőlegesbe, vagy fordítva), mióta formáztad?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37998) enginev3.0 válasza HookR (#37997) üzenetére


enginev3.0
félisten

De az volt, ház csere miatt, de azóta volt gyorsformázva, windows telepítés után Raid-ot csináltam belőle, és töröltem mindent

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#37999) HookR válasza Mukucs (#37987) üzenetére


HookR
addikt

Ez sem a legkisebb példányok egyike és kissé árban is kilóg a költségkeretedből, viszont nagyon szép, letisztult darab: Jonsbo UMX1 Plus - Window

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#38000) Nagynozi


Nagynozi
aktív tag

Sziasztok! FRACTAL DESIGN Node 202 alapokon építenék egy Mini-ITX-es gépet az alábbi komponensekkel, a véleményetekre lennék kíváncsi!

Alaplap: MSI B250I PRO
CPU: INTEL Core i5-7500 3.40GHz 1151 BOX
Memória: HyperX 16GB Savage DDR4 2400MHz CL12 KIT
VGA: MSI GTX 1070 AERO 8G OC ( ez így elviekben kifele fújja majd a levegőt a házból )
SSD: HyperX 240GB Savage SATA3 2,5"
HDD: ( ez laptop HDD ): WD Black 1TB 7200 rpm 32 MB SATA3 WD10JPLX

A táp a házzal együtt jön 450W-os, azt olvastam elegendőnek kell lennie.

Ez így összesen 370 ezer körülre jönne ki. Mi a véleményetek róla?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.