Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37201) toldy válasza energy4ever (#37192) üzenetére


toldy
őstag

Létezik, pl ASROCK QC5000M-ITX/PH, és egy forumtárs tesztje erről a platformról.
Egy kis utána járást megérhet.

Az élet nem habostorta.

(#37202) gerleimarci válasza Speed® (#37200) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Bocsi a megfogalmazásért, de: Minek kis ház ha a seggéből kilóg egy b@szott vastag radi? ;]
Ja és az AIO+csőkivezetést már végképp nem értem :F

[ Szerkesztve ]

(#37203) Speed® válasza gerleimarci (#37202) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ahol egyébként is kilógnak a kanócok..? Nem oszt nem szoroz helyigényre.

(#37204) tippm86 válasza energy4ever (#37192) üzenetére


tippm86
tag

Szia! Nekem van egy AMD A8 6600K, sokáig a benne levő APU-t használtam csak, a GTA V-t is vitte minden húzás nélkül. A ram a lényeg abból kell min 8 GB és minél nagyobb mhzs legyen a ram, és lehetőleg dual channelben legyenek.

(#37205) Ispy válasza Pete55555 (#37199) üzenetére


Ispy
veterán

Én vettem ilyen kézzel tekerős csavaros cuccot, 10 darabos, szóval van még 6 darab, ha kell fel tudok ajánlani neked 4 darabot.

Képet találsz róla itt a fórumban.

Más: nagyon izgatja a fantáziámat, hogy lecseréljem a gyári bekapcs gombot a metisben, de ami beférne (21 mm hosszú) azok mind 12 voltról mennek, rezisztor nélkül. Na most én az elektronikához nem értek egyáltalán, a lap front panel juperén mennyi kakó megy? Az menne, hogy csak simán rádúgom, vagy kell még hozzá valami?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37206) Csokilama válasza Ispy (#37205) üzenetére


Csokilama
tag

Én egy ilyet vettem, teljesen korrekt, simán csak rá kellett forrasztani a gyári kábeleket(vagy rátekerni, sztem úgy is működne).
Nekem 2-3 nap alatt megjött.

(#37207) Ispy válasza Csokilama (#37206) üzenetére


Ispy
veterán

De én ledesed szeretnék :))

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37208) Csokilama válasza Ispy (#37207) üzenetére


Csokilama
tag

Ugyan az a szisztéma, vannak ledesek is. Ott még ki kell találnod melyik a led kábele.
Persze ha nem a gyárit szeretnéd felhasználni, akkor kábelt is szerválnod kell. :D

(#37209) #16939776 válasza Ispy (#37205) üzenetére


#16939776
törölt tag

Többféle megoldás van ezeknél a "12V-ról világító" kapcsolóknál: amelyikben előtét ellenállással van 1db led 1,6-3,2V@20mA->12V@20ma ott halványan de világítani fog.
Ahol 3db-led vagy több van sorba kötve 4,8-9,6V@20mA->12V@20mA + előtét ellenállás ott nem fog az alaplapi Power led csatlakozóról életjelet adni, ezeket mindenképpen 12V-ra (pl.: ventilátor csatlakozó) kell kötni.

Teljes fényerőhöz olyat kell keresed ahol a beépített led-re 1,6-3,2V közötti (4V alatti) nyitófeszültség van megadva, a többit intézik az alaplapon lévő 21mA-es áramgenerátorok, amik fix árammal hajtják a ledeket színüktől, nyitófeszültségüktől függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#37210) gerleimarci válasza Ispy (#37205) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Azt vagy molex csatira kötöd, és onnan kapja a led a 12V-ot, vagy szétszeded a kapcsolót(nem ajánlom) és kitakarítod belőle az ellenállás, és közvetlen a ledre forrasztod az alaplapból jövő vezetéket.
Szerk:már megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#37211) Ispy válasza #16939776 (#37209) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi.

Egy ilyet találtam, ez elvileg beférne.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37212) #16939776 válasza Ispy (#37211) üzenetére


#16939776
törölt tag

3V-os opciót választva OK, ha nagyon erős, vakító fénye lenne, akkor 1-200-500Ohm-ot sorba kell kötni vele.

Megj.: esztétikusabb hatást ad, ha csak a kör, vagy csak az embléma világít a kapcsolón, kisebb is lesz a fényszennyezés a szobában.

[ Szerkesztve ]

(#37213) Ispy válasza #16939776 (#37212) üzenetére


Ispy
veterán

Találtam ebből sima angel eyet, az egyébként is jobban tetszik.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37214) gerleimarci válasza Ispy (#37211) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Amit linkeltél az kapcsoló, nem pedig nyomógomb, tehát bekapcsológombnak nem jó.

(#37215) #16939776 válasza gerleimarci (#37214) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ekkora mélységben, ilyen olcsón nem fér bele a reteszelő mechanika, ami a kapcsoló funkcióhoz kell illetve a leírásban az szerepel: Contact Configuration: 1NO tehát elengedve nyitott, az ON/OFF funkció nem.

Megnéztem még pár terméket, azoknál sem egyértelmű...Inkább felvenném a kapcsolatot az eladóval, műszaki-orosz tolmáccsal a hónom alatt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37216) Ispy válasza #16939776 (#37215) üzenetére


Ispy
veterán

Hát mindegy, tegnap este nagy örömömben megvettem, szóval vagy jó lesz, vagy megy a megvettem, de nem lett jó semmire dobozba. Nem fogja magát egyedül érezni :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37217) >Deego..


>Deego..
senior tag

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#37218) xEon1337 válasza >Deego.. (#37217) üzenetére


xEon1337
őstag

Na, végre egy QBX. :)
Öcsémnek tervezünk heteken belül egy ilyen házba (egészen pontosan a Kaze verzióba) építeni egy gépet, érdekelnének majd a tapasztalataid és jöhetnek a képek is minden mennyiségben!

"Less but better" - Dieter Rams

(#37219) #16939776 válasza >Deego.. (#37217) üzenetére


#16939776
törölt tag

6db ventillátor doboza van a képen. A gép várható hőtermelése indokolja a 6db zajforrást?

(#37220) AxBattler válasza >Deego.. (#37217) üzenetére


AxBattler
félisten

Sok Metis között végre akad valami ritkább... pedig olcsóbb a Raijintek-nél. :C
A tápra kíváncsi leszek!

(#37219) Duracellm...
A Titan X még biztos úton van. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37221) Nirvanus válasza AxBattler (#37220) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Pont ezt akartam írni. :DDD

[iTX-or-GtfO!]

(#37222) jim bcs válasza >Deego.. (#37217) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Betyáros lesz, várjuk a kész konfigot :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#37223) >Deego..


>Deego..
senior tag

:R

Eddig nem a tervek szerint halad a dolog. De próbálkozom.
A flex ATX túl hosszú vagy a ház kisebb mint amire számítottam. :))

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#37224) #16939776 válasza AxBattler (#37220) üzenetére


#16939776
törölt tag

A gonosz keleti boszorkány is így járt a forgószéllel, és a könnyűszerkezetes házzal:

Nem lennék a gép közelében, ha az az 1U-s táp Tamb.: 25C° felett kap 300 W terhelést ;]

[ Szerkesztve ]

(#37225) AxBattler válasza >Deego.. (#37223) üzenetére


AxBattler
félisten

Már korábban sem értettem, hogyan gondoltad? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37226) Ispy válasza >Deego.. (#37223) üzenetére


Ispy
veterán

Menni fog az ;]

Kérdezd meg Csokilámát...

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37227) >Deego..


>Deego..
senior tag

Alakul. A kábelrengeteggel majd később kezdek valamit.
Lehet marad így majd elválik.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#37228) zolika15 válasza >Deego.. (#37227) üzenetére


zolika15
tag

Nalam is qbx-ben zakatol a gep tehetek kepet ha gondoljatok! Tapcsere elott allok epp mert a harisnyazott kabelek eleg csisszrsen fernek el a vga miatt! :)

Zoli

(#37229) sphe


sphe
senior tag

Sziasztok!
Mini PC - t szeretnék venni és a "milyen pc - t vegyek" topicból ide küldtek.
Amire használni fogom: emailezés, film nézés, néha zene keverés
Eddig egy I5 / 4GB konfiggal teljesen meg voltam elégedve. (csak az új lakásba nagy)
Amire szükségem lenne, az egy közel ilyen erősségű proci és ram, kis winchester (külső usb - s van), cd dvd író nem, de beépített sd kártyaolvasó fontos.
Max 70 ezret szánnék rá, használt is érdekel, ha létezik ilyen opció.
Előre is köszi :R

(#37230) Oliverda válasza AxBattler (#37225) üzenetére


Oliverda
félisten

Na, akkor itt.:D

Jól látom, hogy az ML06-E és az ML09 között gyakorlatilag csak az előlap kialakításában van különbség?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37231) HookR válasza Oliverda (#37230) üzenetére


HookR
addikt

Igen. És persze ebből kifolyólag az árban.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37232) gerleimarci válasza #16939776 (#37215) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Akkor miért írják, hogy: Operation type:Latching

(#37233) Oliverda válasza HookR (#37231) üzenetére


Oliverda
félisten

Árulják itthon normális áron az ML06-E-t, vagy érdemesebb külföldről megrendelni?

Véletlenül nem tudod, hogy ha feltöltöm azt a vízszintes teljes magasságú helyet egy egy slotos kártyával, akkor milyen magas proci hűtőnek marad hely?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37234) Nirvanus válasza Oliverda (#37233) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Varázslónál van, igaz, az ML09B

[iTX-or-GtfO!]

(#37235) Oliverda válasza Nirvanus (#37234) üzenetére


Oliverda
félisten

Csúnyácska, ha veszek, akkor már inkább a szebb kivitelűt szerzem be.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37236) #16939776 válasza gerleimarci (#37232) üzenetére


#16939776
törölt tag

Reteszel, ha jó a fordítás...

Ez hasonlít hozzá, leírásban reteszel, rajzban sima nyomógomb: [link] itt melyik az igaz? :)

(#37237) HookR válasza Oliverda (#37233) üzenetére


HookR
addikt

Ezeket találtam csak: arukereso / [link] (ML06-E is van a varázsló kínálatában)
Fontos, hogy nem keverendő a sima ML06-tal, annak más a belső elrendezése.

Ezen kép nagyobb felbontású változata alapján* olyan 42mm (+/- 1mm) marad a CPU-hűtő számára. Viszont top-flow hűtő ventijének szellőznie is kellene, úgyhogy ilyen esetben például a 37mm magas Noctua NH-L9-nél magasabbat nem célszerű berakni. Közben látom, hogy Silverstone honlapon is "37~70mm"-t adnak meg hűtőmagasságra a különböző variációk függvényében.

* CPU tetejétől a hátlap alaplapi IO nyílásának teteje ~32,5mm. Onnan viszont a single slot-os kártya szélét érzésre lőttem be.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37238) Oliverda válasza HookR (#37237) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi! :R

Szimpi a Noctua. Mennyire lehet csendes egy 65 wattos procin? Esetleg van más egyéb alternatíva hasonló magasságban (vagy inkább alacsonyságban)?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37239) HookR válasza Oliverda (#37238) üzenetére


HookR
addikt

A hosszú lista alján találsz párat: Hűtés

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37240) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Ryzen procikhoz hajlandó lesz végre valamelyik gyártó kiadni egy normális ITX alaplapot? NVME M.2-es csatlakozó bonus pont. Mert Intel alaplapokból Dunát lehet rekeszteni, de szégyen, ami van AMD fronton. Van ennek valami nyomós oka szerintetek?

(#37241) gerleimarci válasza #16939776 (#37236) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Én úgy nézem, hogy amin 'bekapcs' jel van, az reteszelős, amin sima világító kör, az nyomógomb.

Annál szerintem nem a hozzávaló rajzot raktak be.

(#37242) Oliverda válasza HookR (#37239) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi, de a három hasonló magasságú közül a Noctua tűnik a a legnormálisabbnak.:)

SFX táp ügyben itt puhatolózzak, vagy inkább menjek át a tápos topikba?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37243) HookR válasza UdVi86 (#37240) üzenetére


HookR
addikt

Amennyire látom, ezen érvek kombinációja okozza a 'késlekedést':
- Bár az évek előrehaladtával a mini-ITX alaplapok egyre nagyobb népszerűségre tesznek szert, továbbra is rétegterméknek számítanak.
- A méretbeli kötöttségek és az ebből adódó zsúfoltság több fejtörést okoz tervezésnél a nyákterületben bővelkedő nagyobb formátumokhoz képest, jellemzően hetekkel, hónapokkal későbbi megjelenést eredményezve.
- Jelenleg az Intel processzorok piaci részesedése elsöprő fölényű, érthető ha a gyártók elsősorban a szélesebb tömegeket érintő termékekre koncentrálnak. Tulajdonképp már annak is örülhettünk, hogy elfogadható választék volt ilyesmi lapokból.
- A Ryzen-ből egyelőre a magasabb kategóriába szánt, sok magos változatok elérhetőek. A mini-ITX-ben gondolkodó vásárlók nagyobbik hányada minden bizonnyal főleg a kevesebb magos CPU-kra és a Raven Ridge APU-kra kíváncsi, amikre még szintén várni kell.

Tudom nem túl üdítő ebbe így belegondolni, de sajnos ez van. :) Türelem AM4-es mini-ITX alaplapot terem. :)

(#37242) Oliverda: Ha méretbeli kérdések, vagy felhasználói tapasztalatok érdekelnek, akkor itt jó helyen vagy. Ha tápos mélylélektan, akkor szaktopikban célszerű érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37244) #16939776 válasza gerleimarci (#37241) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem zárkózom el ettől a megoldástól. :))
Tanulság: angol nyelvű PDF nélkül nem szabad beleugrani ilyenbe.

(#37245) Nirvanus válasza HookR (#37239) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Nekem egy Kodati hűt egy G3220-at egy ISK 310-ben hang nélkül és hatékonyan, bevált. :)

[iTX-or-GtfO!]

(#37246) shteer válasza UdVi86 (#37240) üzenetére


shteer
titán

Nincs fókuszban, ha beindul a Ryzen szekere, biztosan lesz

..szerintem jónak tűnik

(#37247) HookR válasza sphe (#37229) üzenetére


HookR
addikt

Nem teljesen értem, hogy egészen kicsi, már gyárilag összerakott Mini PC-t keresel, vagy mini-ITX alaplap köré kellene összelegózni valamit?

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#37248) shteer válasza Oliverda (#37242) üzenetére


shteer
titán

mit kell rajta puhatolózni? :)

..szerintem jónak tűnik

(#37249) Berv válasza Geree (#37111) üzenetére


Berv
csendes tag

Esetleg ez(ek)? Ha nem, akkor bocsánat.

Nem vagyok aláírásra jogosult !

(#37250) AxBattler válasza >Deego.. (#37227) üzenetére


AxBattler
félisten

No, mi történt? Ennyi volt?

Nálam most ez a helyzet, VGA érkezőben:

(#37242) Oliverda
SFX-ből a 350W-os Chieftec, vagy Zalman ajánlott általában.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.