Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#221451) tboldi válasza slett27 (#221449) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem szabonagyur arra akar kilyukadni, hogy a folyamatos cserélgetésnek nincs értelme, mindegyiken buksz pénzt, tökéletes használt autó meg nyilván nincs, főleg nem egyre kisebb összegekért. :R
Én még annyit tennék hozzá, hogy az 1.4 T-Jet Bravót nem lett volna szabad eladni féltengely és váltófelújítás után, csak vígan használni, még most is boldog lehetnél vele. :B

szerk.: Ne érts félre, nem hibáztatni akarlak, biztosan jó okod van minden egyes döntésre és autócserére, csak ezt külső szemlélőként nehezebb felfogni. :D

[ Szerkesztve ]

(#221452) molnarpeter válasza tboldi (#221451) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ennyi átírással csak az állam jár jól.

(#221453) hobizoli válasza molnarpeter (#221452) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mindig ugy kell szamolni, hogy egy atiras + elso szerviz az 300k alatt nem jon ki

több drón kell ;P

(#221454) WasabiTrsr


WasabiTrsr
csendes tag

Sziasztok, van valami ellenjavallat Mazda 3 Skyactiv, Skyactiv X (122 LE) motorokra? Nehany helyen latom, hogy kokszosodasrol beszelnek, de elegge keves a talalat.

(#221455) slett27 válasza tboldi (#221451) üzenetére


slett27
addikt

Pont a Bravora gondoltam a minap. Valószínű igazad van. Valóban egy élhető autó lett volna. Hirtelen felindulásból nem szabad döntéseket hozni. Mert aztán szögelhetem a bontószökevényeket. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#221456) pető bá'


pető bá'
őstag

sziasztok,

Honda Civic 9gen (2015) 1.8 Sport - van bármi amire oda kellene figyelni egy relatív sokat futott (250k+) példánynál? Motorról az a hír járja, hogy egyszerű és megbízható, nyilván kopók előjöhetnek, de van valami egyéb ismert nyűgje?

"... and I hope you have a great day!"

(#221457) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

3,5M Ft vételárig kellene egy 7 személyes autó, 2 literes dízelmotorral, manuális váltóval. 10 éves Zafirákat néztem, vehető a 2.0 CDTI-vel? Esetleg más tipp?

Köszi :R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#221458) vzsryl válasza kovacsroli (#221457) üzenetére


vzsryl
nagyúr

S-Max, Galaxy, Touran, Sharan, Alhambra, (Grand) Scenic.
Ezek mindegyike megbízhatóbb 2.0 dízel motorral rendelkezik.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#221459) Tothgera30 válasza rbalint88 (#221441) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Uh, az A2 az eléggé tuti cucc. Sima 1.4 szívóval ajánlanám napi 30km-re.

#221454 WasabiTrsr: Mi nem kokszosodik manapság? Bátran vehető.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#221460) batai15


batai15
félisten

[link] nektek mi erről a véleményetek ? Még mindig nézelődöm, nem sietek , és alapvetően a dsg + több kratft vonz. Voltam tegnap előtt megnézni a kereskedő elég pökhendi de legalább kezembe nyomta a kulcsot hogy nyugodtan indítsálam be. Nem sok érte ez egy kicsit ?
Náluk is elérhető ez a defense insurance biztosítás , ér ez valamit vagy tényleges védelmet nyújt a nagyobb kiadások ellen használt autó esetén ?

(#221461) Kickass válasza batai15 (#221460) üzenetére


Kickass
őstag

Drága.
Csak az egy xenyon meg dsg miatt ez nem ér ennyit.
Majdnem RS, az… :U

TSI? Nincs DPF. Talán az egy darab magasnyomású benne hibaforrás. Átlag 6-6.5 literből. Lehet matekolnék egyet kell-e a dízel.

[ Szerkesztve ]

(#221462) batai15 válasza Kickass (#221461) üzenetére


batai15
félisten

130km járok naponta melóba :)

(#221463) BigBlackDog válasza batai15 (#221462) üzenetére


BigBlackDog
veterán

122 lovas 1.4 TSi Leonban 5.5 l / 100 km körül fogyasztott sík terepen, országúton. Dízelt emiatt én én átgondolnám, hogy mennyivel jön ki jobban a matek (pl. adblue-t hozzászámolva), illetve járáskultúra, zaj is másabb.

[ Szerkesztve ]

(#221464) batai15 válasza BigBlackDog (#221463) üzenetére


batai15
félisten

Ha ennyiből ki lehet hozni akkor oké lehetne ,bár az egyik helyi szerelő szerint nem igazán olcsóbb a karbantartás / javítás mint egy crtdi . Meg már akkor inkább akkor az 1.6 HDI abban jobban bizom ,csak a plusz garancia miatt kérdeztem rá itt a topikban .
Egy biztos ha főnök 3as focusa (1.6 TDCI ) wagon eladó lesz arra fogok rá repülni . (106 ezer van benne ) csak az még kérdéses hogy kap e a felesége céges autót.

(#221465) molnarpeter válasza kovacsroli (#221457) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Olajpumpa tömítés, M32 váltó amikre figyelni érdemes szerintem.

(#221466) molnarpeter válasza batai15 (#221464) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kézi váltós? Motor tartó szokott hamar tönkre menni, szervó hibás konstrukció a széria elején és drága a csere (először bontott kell a széria második feléből, de az sem örökös nyilván). Piezo-s porlasztók bármikor bedöglenek. Összességében jó autó, ha az ár/érték arányt nézzük, de nyilván itt is figyelni kell pár dologra. (Ha eladóvá válik az autó, írj rám, küldök check listát sok hibalehetőségről.)

(#221467) batai15 válasza molnarpeter (#221466) üzenetére


batai15
félisten

Persze insten mentsen a powershiftől.
2016 kiadású asszem technologi. Szervot azt tudom , elvileg ezt már nem érinti .
Néztem a múltkor nem rossz kocsi , a km miatt meg sokáig jó lesz nekem . Főleg hogy 3.5 körül beszéltük az árát .
Mondjuk a mostani 407be is csak 225 ezer van (2.0 HDI ) gondolkoztam hogy rendbe vágom totálisan, és megtartom mert millióért egyre inkább megalázó árulni annak fényében hogy mennyivel öregebb rosszabb autók találnak gazdára ennyiért , de fiatalítani akarok és dobpergés , jön a baba :B (8 hetes ) most már kell tényleg a kombi mert a szedán valóban szűkös sokszor amikor sógor gyerkőce jön velünk bevásárlásra.

[ Szerkesztve ]

(#221468) freelanced


freelanced
addikt

A Volvo V70-ről mi a véleményetek az XC70-el szemben? Jobb vétel lehet ha nem kell az összkerék? Mondhatni behúzott az XC70, de közben meg vannak kétségeim, hogy mennyire jó vétel kettő millió körül, tekintve, hogy gondolom ezeket jobban is nyúzzák.

Mi ezeknek a gyenge pontja, vagy mennyire gondoljátok rossz vételnek alapvetően?

Amit én eddig olvastam ott főleg az AWD meg az automata váltó kapcsán panaszkodtak, azokkal volt probléma.

De közben meg vélhetően nem érdemes emocionális dolgok mentén dönteni ha autókról van szó, főleg ha nem hobbija az embernek az egész, mert minden addig szép és jó amig nem kell rákölteni az eredeti autó dupláját, aztán hirtelen megkeseredik az egész, bármennyire is volt jó kinézetre, vagy felszereltségre egy-egy darab. Bár abban még bizok, hogy van valahol egy olyan kompromisszum ami tetszik is, meg jó is. :B
_____________

Eddig az ajánlottak egyébként szimpatikusak alapvetően, nem feltétlenül kinézetre, de nem is az a fő cél feltétlenül, szóval nézelődöm, keresgélek, de gondoltam addig bekérdezek erről a Volvo témáról. :K

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#221469) Qru válasza freelanced (#221468) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 6 gangos az sokkal kevésbé problémás mint az 5 gangos automata. De ha nem cserélték benne az olajat és a szűrőt akkor az is lehet lyukra futás (már mint a 6-os). Az AWD-nél az osztómű/haldex ugyanez.

#nincsbennetarcsi

(#221470) freelanced válasza Qru (#221469) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, akkor ezek alapján szerinted melyik lehet a legbiztonságosabb vétel, évjárat, motor és felszereltség szempontjából? :B

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#221471) Qru válasza freelanced (#221470) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

V70/XC70-ből a 2.4-es szívóbenzines 140 vagy 170 lóval. Amelyikből jobb állapotút találsz mert csak sw-es a különbség. Tehet egy sima frissítéssel lehet 170 lovasat csinálni a 140-esből.

Dízelből meg szintén a 2.4-es (2.4D vagy D5).

#nincsbennetarcsi

(#221472) freelanced válasza Qru (#221471) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm. És évjáratból van olyan amivel jobban járok a többihez képest? (Kettő millió körül keresek).

Váltó terén a manuális kevésbé problémás nem? Avagy ha gond van, olcsóbb szerelni legalább. Csak fél szemmel láttam valamit anno, hogy egy modern automata váltó javitása ilyen 500k körül is lehet, gondolom ez azóta nőtt is.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#221473) Qru válasza freelanced (#221472) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érdemes minél újabbat venni de nyilván itt már állapotot veszünk. Egy öregebb de jobb karban lévő inkább mint egy 1-2 évvel újabb de széthajtott példány.

Igen ha nem idegenkedsz a manuálistól az olcsóbb lehet valamivel de nem sokkal mert a kettős tömegű lendkerék miatt már azok is drágán javíthatóak.

#nincsbennetarcsi

(#221474) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
6-7,5m Ft között keresek új autót. Kb 2x50 km ingázásra amiből 2x45 autópálya.
Néztem már MG zs-t, yaris crosst, látom van kb Ford puma talán még illetve sajnos lecsúsztam Nissan qashqai-ról múlt héten volt 7,49m. Fontos a minél több gari is. Benzines 1.5 mg elég lomha volt de 1-es turbós verziója már elég semmi száguldozás (arra ott a motor :D )
Valami tanács tapasztalat ezekkel? Jó irányban nézelődök? Kis autót nem szeretnék (bár clio egész pofás 6-ért). :R

[ Szerkesztve ]

(#221475) molnarpeter válasza bigdady (#221474) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Autópályára ne ilyen emeletes szélkakasokat nézz, földszintes jármű stabilabb lesz, kevesebbet fogyaszt, stb :R
Rövid válaszom amúgy annyi, hogy Scala 1.0 TSI.
A szalonauto.hu alapján Ceed, i30 kifogható 7 körül. Kifogás nélkül Tipo van ami kompakt méret. Kisebbek közül 500, Clio, meg esetleg a Swift 1.2 amit néznék.

[ Szerkesztve ]

(#221476) kisza25 válasza bigdady (#221474) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ssangyong tivoli 1,5t, suzuki vitara 1,4t,

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#221477) cappa72 válasza molnarpeter (#221475) üzenetére


cappa72
nagyúr

Autópályára ne ilyen emeletes szélkakasokat nézz.
:C A szélkakasnál hangosan felnevettem....
Vagy legyen áramvonalas szélkakas.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#221478) kisza25 válasza cappa72 (#221477) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az a helyzet, hogy egy középkategóriás méretű autó ami nem emelt és 7,5 M Ft ba belefér az egyedül a fiat tipo. De autópályára nem vennék 5 sebességes 1.0t-t sokkal inkabb egy dieselt.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#221479) cappa72 válasza kisza25 (#221478) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, azért is tettem off-ba, meg raktam szmájlit, mert ha már értelmeset nem tudok javasolni, akkor nehogy komolyan vegye a kérdező. :B
De annyira jó volt a megfogalmazás molnarpeter részéről, hogy tényleg nevetve írtam.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#221480) Gombinyó válasza molnarpeter (#221475) üzenetére


Gombinyó
őstag

Scala 1.0TSI a 6-os váltóval részemről is ajánlott.
60e km-nél tartok vele, hasonló felhasználás mellett. Sokkal inkább autózhatóbb városon kívül, mint egy Vitara.

(#221481) TrollBalint válasza Gombinyó (#221480) üzenetére


TrollBalint
addikt

Mikor autóvásárláson törtük a fejünket, gondolkodtunk, hogy vadiújat veszünk kb. 10M-ig, és abba nagyjából egy Scala / Kamiq fért bele, de azokból is inkább csak az 1.0. Nem kevés az autópályára? Én végül ezért vetettem el (meg az ára miatt, mert ha nem volt muszáj, azért nem akartam 10M-ig elmenni :DDD)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#221482) molnarpeter válasza TrollBalint (#221481) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Turbós, 95 lóerő, szvsz egy kisebb autóba az bőven elég. Szívó szívás a magas fordulat miatt.
cappa72: csak modoros megfogalmazásnak szántam :D

(#221483) dj79


dj79
senior tag

Linea, GrandePunto t-jet mennyire lehet jó választás másfél méter alatt? :R

[ Szerkesztve ]

(#221484) Gombinyó válasza TrollBalint (#221481) üzenetére


Gombinyó
őstag

Viszonylag könnyű az autó, az 1.5 TSI-vel kimondottan jól halad, az 1.0 TSI 110 lovas van nekem, azzal is el lehet evickélni. 130-nál forog egyébként 3000et 6. fokozatban.
Ha lejössz pályáról országúton kicsivel 100 km/h felett meg elvan 4L alatt már jobb időben.
Sztem tök élhető. Előtte 1.2T Corolla TS-em volt, annál jobb zajszigetelés szempontjából és jobban is megy az 1.0 TSI-vel.

(#221485) bigdady


bigdady
nagyúr

Köszi. Scala még nem volt a fejemben eddig.
Az árakat elnézve lehet kis km-t futott használtban kell gondolkodnom vagy inkább kisebb de új autóban, pl új Clio (használttól fázok..)

[ Szerkesztve ]

(#221486) molnarpeter válasza dj79 (#221483) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sima, vegyed. 5 gangos 120 lóerővel amit érdemes nézni, akkor nincs M32 gond. Turbó, leömlő repedés lehet ami drágább. Meg a szervó hiba.

(#221487) TrollBalint válasza Gombinyó (#221484) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hát ez most meglepett, nem gondoltam volna róla, a 4L-es fogyasztást meg pláne nem. (Mondjuk útolag belegondolva, a babakocsi nem biztos, hogy belefért volna, az Octavia-ba is éppenhogy bele tudjuk tenni :D ) De ettől függetlenül ez szép egy kis autótól :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#221488) f4lcon válasza Gombinyó (#221484) üzenetére


f4lcon
őstag

+1 szerintem is el lehet lenni a 110 lovas 1.0 TSi-vel pályán abban a bódéban

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#221489) bigdady válasza f4lcon (#221488) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tsi 95 LE verzió vajon még élhető? :U

(#221490) tboldi válasza molnarpeter (#221486) üzenetére


tboldi
nagyúr

5 gangos 120 lóerővel amit érdemes nézni
Ami ennél erősebb, azt már Abarth-nak hívják, és nem kevéssel drágább is. :)

(#221491) f4lcon válasza bigdady (#221489) üzenetére


f4lcon
őstag

mivel turbós, annyira nem veszed észre a lovak hiányát, főleg városban
pályán nyilván más lesz, mert hiába pakolod vissza a fokozatokat, csak a hangja nő a sebessége nem
biztos tennék vele egy próbakört

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#221492) dj79 válasza molnarpeter (#221486) üzenetére


dj79
senior tag

:R
Sajna elvitték előlünk, a hirdetés két órán keresztül élt kb...
tboldi: ez egy kb szalonállapotú kevéskm fullmagyar linea 120le változat volt, mire el tudtunk volna indulni érte, már mondta a hölgy, hogy ennyi volt.

1.6hdi esetében emlékeim szerint a régebbi 90 lovas az ideális választás, jól tévedek? :D

[ Szerkesztve ]

(#221493) cappa72 válasza dj79 (#221492) üzenetére


cappa72
nagyúr

T-jet-et tudok mutatni élőben, bár nem Punto/Linea, hanem csak egy másik Fiat fork....

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#221494) TeeJay


TeeJay
félisten

Ford Galaxy MK4 is ajánlott autó?
2015-2018 között hozták még TDCi motorral ugyanúgy
120-150-180-210lóerővel
Ebből a 150-180LE szimpatikus és ha azt nézem 2015-ös példányok már 9évesek persze nem most venném hanem 3év múlva majd az akkori 10-12éveseket ezzel a motorral.
6-os manuális váltó persze

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#221495) Yany válasza bigdady (#221474) üzenetére


Yany
addikt

Ha Qashqai szóba jöhet, azt rebesgetik, áprilisban megint lesz egy komolyabb akció. A fb csoportban a kocsiját épp most átvevő tag jelezte...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#221496) tboldi válasza dj79 (#221492) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sajnos benne van a pakliban, mi egy 5 hengeres, bordő bőr és világos fa belsős Volvo C30-ról maradtunk le anno, amit azóta is sajnálok. 😕

(#221497) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv ismét!

Változott pár dolog, úgyhogy most már új autót keresek az alábbi paraméterekkel:
-keret: 8M
-benzines
-turbós
-városi terepjáró (vagy terepjárónak kinéző, mert csak ezek tetszenek feleségemnek)
-addig használnám, amíg totálkáros nem lesz (20+ év) - azaz nem cserélgetném 5-évente na
+1 - lehetőleg kis fogyasztás és olcsó fenntartás, de mintha az új motorok már mind keveset zabálnának

Találtam egy Suzuki kalkulátort: S-CROSS, lágy hibrid motorral, majdnem alap felszereltséggel 9,5 M, de valami hűségprogrammal 8M-ből pont kijön. Nem tudom, hogy ez jó árnak számít-e...
Ha nagyon nincs semmi, akkor Sedan kialakításúak is szóba jöhetnek, arra például ezt találtam, ami első ránézésre jó árnak látszik:
https://www.opelcmobil.com/opelgepjarmuvek/szemelygepjarmu-raktarkeszlet/?caru-smPage=1&caru-smVehicleId=376306

A hosszú távú használatnál mennyire gáz, hogy hibrid? Nem lenne jobb egy szimpla benzines? 5-7 év múlva gondolom kuka az akkupakk, ami nem olcsó, plusz gondolom alapból drágább a szervizelés a bonyolultabb hajtás miatt.

Bármilyen észrevételt szívesen veszek, mert nagyon nem értek a témához :B
(én kerestem nagyobb autót, de mint kiderült, egy pici IV-es Clio-ba is befér hátra egy babahordozó+gyerekülés+1 felnőtt)

Make Love not war!

(#221498) BigBlackDog válasza SirRasor (#221497) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A linkelt Opel nem szedán. :B Tartósság terén szerintem manapság azért nincs nagy kényeztetés a piacon sajnos. 20 év alatt azért 1-2 dolog elő fog jönni tippre, de a Suzi nem feltétlen rossz opció.

(#221499) Yany válasza SirRasor (#221497) üzenetére


Yany
addikt

Épp itt írok 2-vel fentebb egy alternatíváról. Nekem egy jóval drágább változat van, de a 8 millás keretbe egy korrekt darab a Qashqaiból is be fog férni, ha igazak a pletykák.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#221500) szőröscica válasza BigBlackDog (#221498) üzenetére


szőröscica
addikt

Stellantis 1.2T-vel 5 évre tervezni is elég erős kincstári optimizmus lenne, nemhogy 20-ra. :DDD

Ha mindenképp SUV kell, akkor egy 115 lovas 1.0TSI Kamiq kijöhet 8 millióból.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.