Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#221401) TeeJay


TeeJay
félisten

Még csak 3 darab Ford Galaxy-t néztem meg autókereskedésben de biztos velem van a baj hogy úgy megyek oda hogy töviről hegyire átnéztem minden adatát a kocsinak, extrákat, ajtókat miket kell nézni. Varga Tibor videóját vagy 10x megnéztem mik a hibalehetőségek egy Galaxy-n...
A kereskedők a legalapvetőbb kérdésre sem tudnak válaszolni
Csak a duma hogy hibátlan, rozsdamentes, tökéletes, karbantartott meg minden

Aláfekszek rozsdás, hátsó fék totál rozsda, ja kiderül klíma nem megy de elengedi az árát, jelzem neki hogy klímás vagyok nem tud annyit engedni hogy elvigyek egy kocsit klíma nélkül és sok százezret locsoljak majd rá mire kiderül hogy kompresszor vagy kondenzátor vagy elpárologtató vagy csövezésnél lesz hiba...
Ma egy faszi konkrétan flegmán besértődött hogy azt mertem neki mondani megnézek még párat és jelzek neki. Tiszta hülye vagyok hát meg kell venni rögtön tőle mert ő tökéletest árul, a többi mind sz@r lesz vagy drágább és legrosszabb amit teszek hogy 6-8 autót átnézek :D Becsapta a kocsit és vissza ment a kis kuckójába hogy felesleges innentől beszélnünk :D
Azután sem szeretnek mikor kérdezem van-e alatta DPF vagy nincs vagy hogy lehet-e hívni szakit aki A-Z-ig átnézi meg rádugja a gépet... Persze lehet hívni de már látom hogy torzul az arca hogy kiderülne valami nagyobb baj és vagy meg sem veszem vagy százezrekkel olcsóbban csak.
Vagy ha megkérdezem hogy porlasztó vagy turbó vagy egyéb javításról van-e papír vagy mindig csak olajcsere és higyjem el 300-400e km-es autóban minden gyári és tökéletes.

Ja tegnap pont mondta egyik fickó Tatabányán hogy tavalyhoz képest fele annyi autót adnak el havonta. Nem is csoda ha ilyen drágán adják és még flegmák is mellé meg nulla tudásuk nincs :D
Pont itt jártak úgy hogy erőltette a fickó hogy beindítja megmutatja milyen pöccre megy aztán jött a lebőgés hogy szar a kocsiba az akku de bebikázza :D
Ja köszönöm megnéztem már hogy 40-50ezer egy Exide vagy Varta akku bele meg kopott nyári gumi volt rajta az is vagy 150-160ezer és már pörgettem a számokat hogy mennyivel olcsóbban kellene elvinnem hogy ne bukjak nagyot

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#221402) cappa72 válasza TeeJay (#221401) üzenetére


cappa72
nagyúr

Melyiknél voltál Tbányán?

Amúgy nagyon türelmesnek kell lenni. És simán jó, a otthagyod a kereskedőt...

Ne add fel, és remélhetőleg jól jössz ki belőle.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#221403) vzsryl válasza TeeJay (#221401) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A fék attól is rozsdás lesz, ha esős időben fél napot áll a verda.

Magánszemély eladó nem játszik? Nekem az mindig sokkal jobban bevált.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#221404) szebe válasza TeeJay (#221401) üzenetére


szebe
őstag

Becsapta a kocsit és vissza ment a kis kuckójába hogy felesleges innentől beszélnünk

Ha "hozzáértő" megy, azt nem szokták szeretni, mert nem tudják eladni "akadékoskodás" nélkül, közel teliáron. Meg nem tudja nyomni a parasztvakító rizsát.

Ja köszönöm megnéztem már hogy 40-50ezer egy Exide vagy Varta akku bele meg kopott nyári gumi volt rajta az is vagy 150-160ezer és már pörgettem a számokat hogy mennyivel olcsóbban kellene elvinnem hogy ne bukjak nagyot

Ezeken szvsz felesleges fennakadni, olyan kopó dolgok, amiknek a cseréje használtnál bele kell (kéne) férjen.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#221405) TeeJay válasza cappa72 (#221402) üzenetére


TeeJay
félisten

[link] Alja rozsdás, hátsó elektromos fék full rozsda, kipufogó dob hátul szét rohadva
hátsó ajtó már lóg mert látszik a kopás
Ja 2,3m-ért van kint a papír a kocsiban ha.hu-n már 1,9-re vitte gondolom így sem kell senkinek, turbót felújíttatta haverral meg állítólag vadiúj porlasztók németből garanciásan... klíma nem megy ezt persze sehol nem írja de elengedi az árát... Ja 3-400ezret akkor talán de így biztos nem kellene

[link] Kevésbé rozsdás, hátsó ajtó zsanér jobb oldalon már sajnos látszik hogy kezd átrohadni
nyárigumi kopott, jövőre cserés lenne kapásból
akku kuka pont előttem bőgött le vele hogy beindítani sem tudta :D
beltér amúgy szép de nem ér 2,3m-t
van pár külső hely ahol sárvédőnél rozsdafolt van, németből hozták nem is tudtam lekérdezni nincs magyar rendszám rajta, eladónak fingja se volt van-e alatta DPF és van mert alá fotóztam

[link] Ez volt a mai, higyjem el 304e km, fiához hordták szervizbe mióta magyarországon van, tökéletes gép, minden működik, hülye vagyok ha még 5-6-ot megnézek mert ettől jobb nem lesz... Motortérben már alul láttam rozsdás elemet bőven
hátul alá néztem, futómű még elmegy de rozsdás, hátsó résznél kipufogó dob gumipókkal oda rögzítve
beltér szép volt, klíma elvileg megy de ahogy mondtam hogy DPF van alatta meg hívnék szakit átment az idős fickó flegmába és becsukta a kocsit hogy úgysem lesz üzlet minek beszélünk többet ha én még megnézek 5-öt akkor legnagyobb hibát követem el
Úgyse lesz jobb mint ez mert ez a tuti :U

Lehet végül én is magánszemélyt is megkérdezek párat, vicc hogy nem álom autót keresek csak olyat amivel pár évig még a család kutyával el tud menni ide oda meg ha klímázok befér pár cucc de már előre látom nem lesz könnyű dolgom megtalálni a legkevésbé sz@r Galaxy-t :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#221406) TeeJay válasza vzsryl (#221403) üzenetére


TeeJay
félisten

Persze minden autó múlthét óta van náluk, már nem akarom mondani hogy 1 hónapja is néztem ha.hu-n és kint volt akkor is de még nyáron is kint lesz szóval akár még 3x visszamehetek, nem kell sietnem nem fogják másnapra elvinni azonnal :D

Valamelyik meg tuti hónapok vagy bő fél éve is ott van és rozsdál a fék ha esik rá az eső :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#221407) TeeJay válasza szebe (#221404) üzenetére


TeeJay
félisten

Persze hogy belefér csak ne úgy kelljen már 2,3m-ért egy autót megvennem hogy szar benne az akku és még csak beindítani sem tudja :D
Máshol 1,8-ért meg vadiúj akku van benne legalább. Nagyon sok cuccot átnéztem mibe kerül javítani, ezeket én kíméletlenül oda fogom pörkölni hogy alkudjak maximum nem szeretnek vagy elhajtanak de ha fele annyi autót adnak el mint máskor akkor oda állítok kápéval és azt mondom 2,3 helyett 2 millióm van megnézem hogy nemet fog-e mondani

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#221408) Ádám16 válasza Ádám16 (#220945) üzenetére


Ádám16
addikt

Na, a felállás megszületett a fejemben.
Jön egy MX5 nyáron.
A kérdésem az lenne, hogy NCFL-lel van valakinek tapasztalata? Többet láttam a hirdetések közt, ami motorfelujitott volt. Problémásak lennének?

(#221409) vendingo


vendingo
veterán

Üdv

Tipp, tanács kellene autó vételhez.
Elvárások:
-2016 utáni
-140k km alatti futás
-nagy, kombi, egyterű
-Max 3milla
Extrák nem érdekelnek, klíma legyen benne, teljesítmény se érdekel. Kertezni, melóba járni, néha vidékre menni kell. Csomagtér fontos a kerti cuccoknak, kutyáknak, bringának.
Amúgy egyedül használnám, hátsó lábtér meg hasonlók nem érdekelnek. Csicsa, kanyarkövető fényszóró, tolatókamera és egyéb úri huncutságok hidegen hagynak, csak a hibaforrást látom bennük. Legyen egyszerű (fapad), de megbízható.
Év várható futás ~5-8k km.

Amiket néztem:
Logan mcv 1.0 sce, 0.9tce, esetleg dci, bár nem használnám ki a rövid utak alatt.
Clio grandtour 1.2, dci
C4 cactus, bár ez már feleslegesen tele van extrákkal számomra, illetve nem praktikus a kisebb mérete, korai (2015) 1.2 pt motorokról olvastam rosszakat, bár lehet nem így van.
Ibiza, fabia, bár ezek nem különösebben mozgatnak meg.
Fiatal logan és a kicsit idősebb clio nagyon tetszik.

A felsoroltak közül mik miért kerülendőek?
Egyéb tipp?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#221410) BigBlackDog válasza vendingo (#221409) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Renault-Dacia vonalon a 0.9 TCe és 1.2 TCe kerülendő, ha jól tudom (kivéve talán az egyszerűbb, 101 lovas 1.2 TCe, amin igazából csak egy turbó van). Renault topikba is kérdezz be, ott vannak többen is szerintem személyes tapasztalattal! :K

[ Szerkesztve ]

(#221411) vendingo válasza BigBlackDog (#221410) üzenetére


vendingo
veterán

ott már jártam.
Azért bizonytalanodtam el dacia motoroknál, mert valahol az sce-t fikázzák és a 0.9tce az Isten, itt meg pont fordítva van. :D
Ismerősök is csak jókat mondtak a tce-ről, de hiszek nektek, sok évre terveznék vele. Nálam a járművek végelgyengülésben távoznak kizsigerelve.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#221412) rbalint88 válasza vendingo (#221409) üzenetére


rbalint88
addikt

Dizel logan, lodgy, ha belefer a keretbe

(#221413) molnarpeter válasza vendingo (#221409) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kevés éves km miatt elsőre talán előnyös lenne aminek láncos a vezérlése, de ha van szerelő aki emberi áron dolgozik, akkor (száraz) szíj sem elvetendő szerintem, némelyik hiba el tud vinni többet is...

Clio 1.2 szívó egy szavazat, faék egyszerű régi motor, lehet vele tervezni hosszabb időre nyugodtan - 1149 ccm szívó vagy turbós változatban is ajánlott, 1197 köbcentis turbós a problémás. (0.9 TCe is neccesebb eset, rokona az 1.2 azonos problémákkal, annál kb 2016 végére lettek elvileg kijavítva a problémái, de nekem nincs sok bizalmam így sem, komoly gépműhely munkával sem feltétlenül menthető némelyik eset, ami aztán nem túl pénztárca barát.) 1.0 sce motorról nincs információm. 1.5 dci esetén magasnyomású hiba fordulhat elő, előbb-utóbb felújítás megelőzésképp megéri, de ez igényli a hosszú utakat is a DPF miatt, szerintem nem dízel a nyerő az adott használatra.

Citroën 1.2 pár éve lett csak láncos, olajos szíjjal kockázatosabb az is, plusz a cseréje is drágább a száraz szíjnál.

Újabb 1.0-1.2-1.4-1.5 TSI motorok kifejezetten jól sikerültek.

[ Szerkesztve ]

(#221414) TeeJay


TeeJay
félisten

AE HQ 820
Ford Galaxy 2008/4 DPF 2.0 TDCi
JSZP-n műszaki résznél

Műszaki érvényesség
2023.12.20.

AZONOSÍTOTT HIBÁK
1. hiba
Vizsgált részegység
Tengelyek, kerekek, gumiabroncsok és felfüggesztések / Tengelyek / Tengelyek
Hiba leírása
Tengelyek, kerekek, gumiabroncsok és felfüggesztések / Tengelyek / Tengelyek - A járműhöz nincs biztonságosan rögzítve
Hiba minősítése
KOMOLY HIÁNYOSSÁG
VIZSGÁLAT SORÁN TETT FELJEGYZÉSEKZáradékok
180 Motorszám természetes elhasználódás miatt olvashatatlan

ha.hu-n [link]
2025/10-ig van műszaki rajta
Most akkor minek higyjek? JSZP-n nem kellene fent lennie valósan hogy meddig van műszaki rajta?

FORGALOMBAN TARTÁS
Jelleg
Kérelemre ideiglenesen kivonva
Kezdete
2023.12.13.

Ez azt jelenti hogy minimum azóta van az autókereskedésben vagy még régebb óta és nincs műszaki csak bekamuzzák? Van náluk egy másik is szóval itt 2 Galaxy-t is megnézek de tisztában szeretnék lenni ezek mit jelentenek mire számítsak ha vakítani akarnak majd :D köszi előre is a tippet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#221415) vendingo válasza molnarpeter (#221413) üzenetére


vendingo
veterán

Köszönöm. Cactust elengedtem, régebbi 1.2-re futná csak.
1.0 sce motornak még alaposan utánanézek, mert ezzel szerelve jó mcv felhozatal van.
Az 1.2 clio egyre jobban tetszik, bár méretileg a logan jobb lenne.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#221416) bigrob válasza vendingo (#221409) üzenetére


bigrob
őstag

Én most Fabia kombit vagy Rapidot keresek 1.0 fölötti motorral, bár lehet idén még inkább gyűjtök és jövőre egy Octavia lesz helyette.
Szerintem megnézhetnél 1-2 Skodát, hátha elég méretre neked is.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#221417) kenguru99 válasza TeeJay (#221414) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"Most akkor minek higyjek? JSZP-n nem kellene fent lennie valósan hogy meddig van műszaki rajta? "
De, egyértelműen. Elírták véletlenül vagy szándékosan. Én azt tapasztalom, hogy a kereskedők a külföldről behozott autóknál, sokszor beírják a hirdetésbe, hogy érvényes műszaki, forgalomba helyezve. Valójában meg majd csak akkor csináltatják meg ha jön a vevő. Itt is ez van szerintem. Lejárt a műszaki 2023 októberben, a hirdetésbe meg beírták a plusz két évet.

"Ez azt jelenti hogy minimum azóta van az autókereskedésben vagy még régebb óta és nincs műszaki csak bekamuzzák?"
Azt.

Amúgy nagyon nehéz lesz (közel lehetetlen) ilyenből szépet találni, ennyi kilométerrel. És még ha lesz is, az is sok pénzt fogy benyelni. Szóval azon ne akadj fel, hogy rozsdás a fék, szar az akku, kopott a gumi stb. Ezeket eladás előtt senki nem fogja kicserélni. Átírás, első szerviz egy ilyen autóval minimum 500 ezer. De inkább több.

(#221418) molnarpeter válasza TeeJay (#221414) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

1. Kódos forgalminak örülj, ha motorcsere kell bármikor az autó életében, nincs papír gond.
2. Ez nem kamu. Ez egy vállalás, hogy friss vizsgával adják át az autót, benne van az árban.
3. Piac földbe van állva, néhány hónap full átlagos.
4. Futómű stb hibára rá lehet kérdezni, szerintem egy gömbfej csere aktuális (15-20e Ft?), de alá kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#221419) szabonagyur válasza kenguru99 (#221417) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na igen ilyen koru autobol a szep az draga lesz :K

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#221420) tboy93 válasza vendingo (#221409) üzenetére


tboy93
nagyúr

Clio, fabia hogy jott kepbe ha nagy, kombi vagy egyterű a cél? Ezek kisautok. 3M szűkös a 2016 evjarathoz.

(#221421) vendingo válasza tboy93 (#221420) üzenetére


vendingo
veterán

Logan volt a cél, de az 1.0sce nem győzött meg, a 0.9 tce-ről meg itt a fórumon mindenki lebeszél.
Amit nem értek, hogy ph-n mindenki írja, hogy nem jó, de konkrétan senki nem tudja/mondja, hogy mi a baj velük.
Más oldalakon (renault, dacia) mindenki az újabb 0.9tce-t ajánlja.
Próbálok utánanézni, hogy vajon mi lehet az igazság, beszélek majd szervizes ismerőssel is.
A clio így került képbe, hogy abból a szívó 1.2 nagyon jó, twingoba az ketyeg itthon 22 éve. Sajna a clio kicsit magasabb árszabás nekem, de nem adom fel, nem sürgős.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#221422) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Tudtok esetleg autot ajanlani 2-5m kozotti savban?

Egy diesel corolla versom van, de mar nem mai csirke, ezert csere. Szeretem, elferek benne es minden mas is, keveset eszik, baja erdemben nem volt eddig.

Amit keresek:
- legyen kenyelmes es elferjek (194cm), es a csalad is
- jo toresteszt, lehetoleg nagyobb suly
- kis fogyasztas, diesel es megbizhato legyen, de benzin is ok, ha kis fogyasztas
- 2010 utani legyen
- magas legyen, mert gerincservem van(egyteru, suv)
- minel alacsonyabb karbantartasi ktg

Nem erdekel a marka, csak a fentiek. Fontos, hogy 120e km alattit veszek, minel kevesebb kilometerrel, es szervizkonyvvel, ami nalam prioritas. (inkabb veszek oregebbet, zero hiusag van bennem kocsi teren) A lenyeg, hogy Abol Bbe elvigyen mindig.

Köszönöm ha segitetek tipusban es motorfajtaban.

[ Szerkesztve ]

(#221423) lorcsi válasza sakal83 (#221422) üzenetére


lorcsi
veterán

Ebbe mar egy korrekt xc60 is belefer, a felso savba

(#221424) sakal83 válasza lorcsi (#221423) üzenetére


sakal83
addikt

Neztem, de sajnos ezek 6-8m ftok keves kmrel.

(#221425) lorcsi válasza sakal83 (#221424) üzenetére


lorcsi
veterán

Ja, latom ok.. 120e km alattit keresel
ok..

(#221426) vzsryl válasza sakal83 (#221422) üzenetére


vzsryl
nagyúr

S-Max 2.0 TDCi, manuális váltóval.
Keretbe beférhet egy kellően fiatal példány, egyterű (magas, hatalmas beltér), nagyon sok szaki és alkatrész van hozzá, nagyon kényelmes és jól fogyaszt.
Az úttartása kiemelkedően a legjobb a kategóriájában, de cserébe ha hozzá kell nyúlni a futóműhöz, akkor az húzós tud lenni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#221427) tboy93 válasza vendingo (#221421) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy picit regebbi 1.6 szivo megane kombi nem jatszik? Azok jo motorok es bőven nagyobb mint egy clio.

[ Szerkesztve ]

(#221428) szebe válasza tboy93 (#221427) üzenetére


szebe
őstag

Abból nehéz ilyet találni, de nem lehetetlen: [link]
Egy hónappal csúszik ki a 2016-os kitételből, de azon kívül fapad.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#221429) TeeJay válasza molnarpeter (#221418) üzenetére


TeeJay
félisten

Bocsi de mi az a kódos forgalmi? Ezt a mondatot nem értem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#221430) dellfanboy válasza TeeJay (#221429) üzenetére


dellfanboy
senior tag

forgalmiba gondolom motorkód van beírva: abc, nem pedig komplett egyedi motorszámazonosito: abc123, igy lehet cserélni blokkot abc 123-t abc532-re. egyszerűbb a story-

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#221431) Lisztok válasza molnarpeter (#221418) üzenetére


Lisztok
lelkes újonc

Csak tudnám miért tartják akkor ennyire magasan az árakat, ha ekkora kereslet csökkenés van…

(#221432) vendingo válasza tboy93 (#221427) üzenetére


vendingo
veterán

Ötletnek jó, de kisebb, takarékosabb gépet szeretnék.
Vadászom az 1.2-es clio kombikat, ráér még a vétel, van mit hajtani.
Még a logan is kalapban van, ha látnék egy megfelelőt.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#221433) BigBlackDog válasza vendingo (#221421) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Robnál kérdezz rá esetleg, szerintem kifejti. :D De pl. itt egy rövidebb összefoglaló.

(#221434) molnarpeter válasza vendingo (#221421) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szomorúan vesszük tudomásul ;] lehet én értettem félre valamit, de én csak a "melyiket" kérdést láttam. A dák fb csoportok az szekta, meg lett véve az új autó, nehogy valaki rosszat merjen rá mondani, hiszen 4 év alatt 10 ezer kilométert ment már hiba nélkül (csak kispórolta a gyár a reléket). Tisztelet a kivételnek. Gépműhely munka alatt a hüvely problémára utaltam a korábbiakban.

[ Szerkesztve ]

(#221435) Lisztok


Lisztok
lelkes újonc

Sziasztok!

3 millió körül (vételár) milyen sedant, esetleg kombit lehet/érdemes venni manapság? Bmwben (e90/e60) gondolkozok jó ideje, de pár helyen azt olvastam, hogy ennyi pénzért csak olyat lehet belőlük venni, amire rövid idő alatt rá kell még ugyan ennyit költeni csak az miatt, hogy üzemképes legyen :DD
éves futásteljesítmény kb 15 ezer km.

(#221436) cappa72 válasza tboldi (#221377) üzenetére


cappa72
nagyúr

Megnéztem a Delta-t. (A motor beindítása nélkül...)
Érdekes, hogy az első ülést nem annyira sikerült beállítani jól, mint amennyire szerettem volna.
Viszont magam mögött kb. úgy elfértem, mint egy Mondeo-ban. Lehet, hogy túlzás, de így éreztem.
És a 2/3-os, az 1/3.os ülés is előre-hátra toligálható, illetve dönthető a háttámlája. Egész meggyőző.
A csomagtartó szép nagy.

Na egy negatívum. Amit néztem, annak a váltójánál a felhúzógyűrű nagyon lent volt. Olyan bugyután mélyről kell felhúzni. Fura, de az eddigi autóink zöme (Astra, Astra, S-Max, S-max, Giulietta) felhúzógyűrűs volt, de ez nagyon bugyuta...

4 személynek szerintem jól variálható autó. Kár, hogy nincs már újabb belőle, csak 10 éves. T-jet motorral (nem M32 váltóval :D) megvenném.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#221437) Pfiucska válasza Lisztok (#221435) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

7gen honda accord és marad még egy kis $ tankolni is ;]

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#221438) Lisztok válasza Pfiucska (#221437) üzenetére


Lisztok
lelkes újonc

Azt elfelejtettem írni, hogy inkább az európai vonalon maradnék ;] De azért köszi a tippet :)

(#221439) tboldi válasza cappa72 (#221436) üzenetére


tboldi
nagyúr

👍

Képről nekem nem tűnik olyan vészesnek az a gyűrű, de elhiszem, ha nem áll kézre. Szerintem az olaszoknak jóval hosszabb ujjaik lehetnek, a bajuszkapcsolók is messzebb vannak a kormánytól, mint egy random másik autóban. :DDD

Az M32-től nem kell annyira fosni, csak lealkudni az árból a felújítás összegét. :D
De nem is mindben van.

(#221440) slett27


slett27
addikt

Smart Forfour 1.5 CDi. Erről mit érdemes tudni ? Valamilyen Mitsubishi klón Mercedes módra ? Egyszerűen nem tudom kihámozni. Mire kell ennél az autónál figyelni ? Egyáltalán javítani tudják itthon ? :D

Feleségemnek néznénk valami cirkálót napi 30km-re.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#221441) rbalint88 válasza slett27 (#221440) üzenetére


rbalint88
addikt

Mitsubishi Colt alapokon van, jo a megerzes. Ha mar nem hetkoznapi dizel kiscirkalo, akkor Audi A2 1.4tdi?

(#221442) molnarpeter válasza slett27 (#221440) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lupo/Arosa, Polo/Ibiza/Fabia?

(#221443) szabonagyur válasza slett27 (#221440) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ignist neki sem lett volna jo megtartani? :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#221444) slett27 válasza szabonagyur (#221443) üzenetére


slett27
addikt

Többet Ignis nem lesz. Én beszéltem rá. :DDD

Lupo/Arosa, Polo/Ibiza/Fabia : ezeket is körbenézem. Melyikből nem ajánlott még a közelébe menni sem ? 1.2-es kizárt, az alapból.

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#221445) szabonagyur válasza slett27 (#221444) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem teljesen ertelek :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#221446) slett27 válasza szabonagyur (#221445) üzenetére


slett27
addikt

Megbízható. Ami persze nem utolsó szempont. De kivenném az autó kategórából. Nekünk nagyon nem jött be. A rugózás, az úttartás, stabilitás, fék, kényelem. Ráadásul a karosszéria elemek itt is egy vagyon. Előtte Seat Leon II, Grande Punto volt. Már bánjuk mindkettőt. :( Ha költeni kell pénzt autóra, akkor inkább lesz "autó formájú" autó.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#221447) molnarpeter válasza slett27 (#221444) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

1.7/1.9 SDI motorral nézd.

(#221448) szabonagyur válasza slett27 (#221446) üzenetére


szabonagyur
félisten

En az autovasarlos koncepciodat nem ertem csak :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#221449) slett27 válasza szabonagyur (#221448) üzenetére


slett27
addikt

Az ember sokat olvas, sokat utána jár, időnként nem enged a sztereotípiáknak de az igazi próba mindig 1-2 hónap (fél év ?) használat után derül ki amikor már birtokában van az autó egy ideje. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#221450) szabonagyur válasza slett27 (#221449) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mindegy.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.