Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#221101) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
A minap egy barátom felkapta a fejét, mégis miért nem hozok Németországból kocsit, elvégre ott olcsóbb...?!
Olcsóbb? Nos, én átteintettem a mobile.de és autoscout24.hu oldalakat, de nem látok érdemi különbséget.

Én nézek el valamit, de nagyon, vagy tényleg elmúlt az az idő, hogy még az Autóbehozatal procedúrájával együtt is érdemes legyen ezzel foglalkozni?

Mik a tapasztalatok manapság?

(#221102) Pttypang válasza zsoltip (#221101) üzenetére


Pttypang
veterán

Azert mar a kettes twingonal is latok jopar olcsobb, jo felszereltsegu peldanyt, amire rafutnek.

A behozos nepperek mennyi jutalekkal szamolnak?

Everybody lies.

(#221103) zsoltip válasza Pttypang (#221102) üzenetére


zsoltip
őstag

Passz.

(#221104) Qru válasza zsoltip (#221101) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szr a Ft arfolyam ami kb elviszi a nyerheto osszeget. Ami miatt erdemes az a jobb allapotu es felszereltebb peldanyok fellelhetosege.

#nincsbennetarcsi

(#221105) dellfanboy válasza zsoltip (#221101) üzenetére


dellfanboy
senior tag

a nepperek altalaban foglalkozos-torott-serult autot hoznak be. nemhiaba nem latsz semmi arat a nepper roadmovie-jaban mert azok a jo allapotu verdak kint se olcsoak.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#221106) IreN!CuS válasza Pttypang (#221102) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Én csak a becsületesnepperèt tudom, nem tudom mennyire titkos nem feltétlenül drága amúgy. Talán ami nagyobb limit nála, hogy asszem 5 autót néz meg neked

Dellfanboy: ez szerintem nem feltétlenül igaz, kimondottan meglepett pl az a6 mennyivel olcsóbb kint - pár résszel korábban mutatott párat a "kopasz" és lehetett az árakat is látni valami 34 K euró rémlik

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#221107) jozefgucci1 válasza zsoltip (#221101) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Nem olcsóbb sajnos. Aki viszi haza az jellemzően licites kocsikat visz + foglalkozós kocsikat vagy ugye a 30-40 k feletti prémiumokat , mert itt nagyobb a merítés. A nepper is jellemzően bejáratott kapcsolatok alapján keres , itt Núrnergben is van egy prémium kereskedő , Magyar alkalmazottal aki keres neki ezért aztán nem igen fut lukra. A kapcsolatai viszik az üzletet , megdolgozott érte.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#221108) tototos válasza Pttypang (#221102) üzenetére


tototos
őstag

Hollandiából ~1100 euró a plusz költség az autó árára. Ebben benne van a nepper díja, a papírok és a hazaszállítás.

(#221109) f4lcon válasza zsoltip (#221101) üzenetére


f4lcon
őstag

ez mindig függ az aktuális €/HUF árfolyamtól
az erős forint lassan gyűrűzik be a használt piacra (ha egyáltalán) így akkor vannak jó vételek. most, hogy gyengül a forint, megszűnik az árelőny, tényleg csak a niche market dolgokat kell keresni kint, olyanokat amiből itthon csak 1-2 eladó van, vagy annyi sem

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#221110) Micsurin


Micsurin
nagyúr

1.3CDTi / 1.3JTD jól rémlik ha 5 sebességes akkor mind a 77 mind a 90 lovasok nélkülözik a DMF-et? :D

Jazz kezd rozsdálni és kéne valami nagyobb erősebb apumnak ~40% pálya 60% városra és a H GTC érkezése révén nagyon szimpatizálna egy 5 ajtós H-val főleg ha valid lenne az olvasott infó, hogy 5-ös váltóval nem került az 1.3-asokba DMF.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#221111) tboldi válasza Micsurin (#221110) üzenetére


tboldi
nagyúr

A 90 pacis Lancia Ypsilonban nincs DMF, ennél bővebben nem tudom.

De hogy nem lesz fürgébb a Jazz-nél, az biztos, legyen szó bármelyik kivitelről a 1.3 Multijetből. A mi Ypsilonunk sem gyorsabb, sőt állóból elinduláskor még lomhább is hála a turbólyuknak. Hát még egy nagyobb kasztniban…

[ Szerkesztve ]

(#221112) tboldi válasza tboldi (#221111) üzenetére


tboldi
nagyúr

Oh, az kimaradt, hogy 5 gangos C510-es váltó van benne.

(#221113) molnarpeter válasza Micsurin (#221110) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Astra az mind kotla M20, gyengített M32 egy az egyben, kettőstömegű is van. Váltó függő a SMF/DMF.

[ Szerkesztve ]

(#221114) Micsurin válasza molnarpeter (#221113) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az 5 gangosak is M20? Az nem a 6-os lenn? :F

tboldi de whaat? Mentem Punto 1.3-assal és ég és föld volt az 1.2-es Jazz után. Volt nyomatéka ha ráléptél. :F
Most elvesztem. :DDD Lehet marad az az 1.6 akkor...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#221115) tboldi válasza Micsurin (#221114) üzenetére


tboldi
nagyúr

Oké, nálunk a Jazz 1.4-es big blockos. :P

Persze rugalmasabb a MJ, ha már megvan a turbónyomás, egy-egy előzés könnyebben abszolválható, de igazából nincs számottevő különbség. A 100-as sprintjük szinte ugyanaz.

(#221116) molnarpeter válasza Micsurin (#221114) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az 1.3-hoz tartozó 6-os váltó az M20, de Astra biztos hogy létezett 90 LE 6 gang változaton kívül más 1.3 CDTI-ből? Opel még DPF-et is rakott rá szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#221117) Micsurin válasza molnarpeter (#221116) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha tudnám nem kérdezném. :D
Próbálom apum az 1.4-es Ibiza (2009<) fele terelni de az nem igazán begyere neki, Focust anyám zárja ki kategorikusan míg a Grande Punyeszt apum, mondván Jazz méret és nagyobbat akar beltérre.

GK Jazzt nem akarunk mert kegyetlen hamar elrohadnak a tankbetöltő környékén + amúgy is... Jazz és Civic után még egyszer 10+-os japán ide nem jön. :B

Szóval maradna a H Astra ~1,5-2 közt. Ha az 1.3-asból is csak MXX van akkor viszont erőltetem feléjük az 1.6 benzint...

Per pill:
Ceed 1.4, i30 1.4, H Astra 1.6, talán talán az ibiza van képben. Őszintén nem tudom már mit merjek nekik felhozni. Ja igen Golfot kilőttük mert apum szerint nagyon lopják. :D 60-hoz közeledve egyre nehezebb nekik tanácsot adni. :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#221118) molnarpeter válasza Micsurin (#221117) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ibiza SDI volt 2006-ig, az bírná a várost és keveset eszik. Mondjuk méretben ez sem előrelépés. Octavia mk1 Tour 1.9 PD?(101 LE, 2010-ig.)

(#221119) Micsurin válasza molnarpeter (#221118) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az a baj apum szeretne dízelt, de én marhára nem preferálnám neki. 40-60%-os pálya város aránynak nagyon meh plusz szeret csak elszaladni ide oda. Arról nem beszélve az Astran összeírtam mi és mennyiért vár rám az évek során* és rendesen láttam a szörnyülködést. Nekik valami 1.6-os valamivel nagyobb és fürgébb benzines kéne, nem dízel. Ezért bíztam benne van H-ból nem M32 származék és DMF mentes 1.3-as. De ha nincs nincs... sajnos a 90 lovas Punyeszre nem tudom meggyőzni mondván kicsi az... :N

Ha nem Golf nem Focus és nem az említett pár darab közép alsó kat 5 ajtós mi van még ~100 le körül benyából ennyiért? Bravo 1.4 16V-t nyomom még neki nagyon, de az Albea 1.2 16V után nagyon húzza a fogát... :W
Úgy érzem komolyabb feladat lesz ez mint nekem volt az autó keresés. :DDD

*Turbó, DMF, Denso porlasztók, M32

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#221120) tboy93 válasza Micsurin (#221117) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ceed, i30 1.4-et ne, 1 milliós motorgenerál befigyelhet. Ezekből a dízel az ajánlott.

(#221121) szabonagyur válasza Micsurin (#221117) üzenetére


szabonagyur
félisten

10+ japán miért rosszabb, mint a 10+ Opel vagy bármelyik? :F

GK Jazz nem a 2016+?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#221122) Qru válasza szabonagyur (#221121) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A GE-re gondol, a GK nem rohad a tanksapesznál.

#nincsbennetarcsi

(#221123) szabonagyur válasza Qru (#221122) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én is így gondoltam :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#221124) Micsurin válasza Qru (#221122) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Bocsi :R GE lesz az.

szabonagyur mert egyetlen céges Opelünk vagy Fordunk sem rohadt el még annyira mint a ~15 év körüli japánok amikkel találkoztunk. :(((
edit.: ismerős garantáltan sózás mentesen szerzett olasz GE-t, ~5 évet használta télen minden harmad nap lecsapatta az alját, alvázvédelem by üregúr. Tanksapka rohadás miatt komplett hátsó falat cseréltek neki benne. :U :U
#221125 Hát nem tudom, egyre inkább azt érzem a ~2000-2010 közti szériákat a kis benzines japánból mind a rozsda fogja elvinni és a kérdés a mikor. Szüleim 1-2 éven belül mindketten töltik / közelítik a hatvanat. Nem tudom akarnak-e újra autót cserélni a következő után. :N Egy biztos még a J és a H excégeseink is járják az utat aránylag rozsdamentesen ahogy a céges kettes fókák is. Ellenben az elvileg rozsda mentes német de még a fiatalabb rozsdamentes olasz is kirohadt alattunk is és ismerős alatt is. Ahogy azért Boldinak a bőven megvigyázott darabját is kezdi meg megnyalintani.

tboy a sima szívó? Nem a TGDi-re gondolok hanem a régi cicaszemes szívó 1.4-re. Tudtommal az még csak nem is direkt befecsis, nem kokszol. :F
1.6CRDi alapvetően ritka pedig szeretjük, céges 17-es FL-be már belecsavartunk közel 130-150-et.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#221125) szabonagyur válasza Micsurin (#221124) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát nem tudom, szerintem mindből ki lehet fogni ilyet is meg olyat is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#221126) Micsurin válasza tboy93 (#221120) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha a gyűrű témára gondolsz az kb megkerülhetetlen. Ahogy a Foka2-es 1.6-osa a Mazda származás révén érintett úgy az Astra 1.4/1.6 is hamar gyűrűsödik ahogy a CVVT 1.4 is. Rossz irányból közelítek? :F
CRDi tudom, hogy DMF mentes de azt meg ki kell fogni 5 ajtósban ha a kombit kizárod. :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#221127) molnarpeter válasza Micsurin (#221119) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kia/Hunyadi euro 4 1.6 CRDI jó lehet, DMF nincs, DPF nélküli létezett, turbó játszik ilyen korban, Bosch rendszer. Toyota 1.4 D-4D euro 4 nem jó? (Asszem 5-ös váltó a DPF nélküli, 6-os a DPF-es euro 5, ha évjáratból nem derül ki)
Ha Octavia nem, akkor Seat Leon/Altea? DMF van csak, 2.0 PD BKD korrekt darab, van 1.9 PD és akkor vásárlás után hajtókar csapágy csere, később erre lehet egytömegűt tenni.

(#221128) molnarpeter válasza Micsurin (#221126) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Focus 1.6 az Yamaha, 101 lovasban nincs okoskerék sem, vehető nyugodtan. 1.8-2.0 ami Mazda. Sőt, az 1.6 90 LE dízel is vehető, nincs DPF.

(#221129) Qru válasza Micsurin (#221124) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Néha én is összekeverem nyugi. :DDD

Hyundai/Kia 1.6 crdi-ről pont most volt egy jó használt teszt: [link]

#nincsbennetarcsi

(#221130) TeeJay


TeeJay
félisten

Azt hiszem most tanácsot kell kérnem ha vannak itt szakik

Ford Galaxy 2008-as ausztriából behozott
Rendszám alapján lekérdeztem az infókat és van egy ilyen rész

AZONOSÍTOTT HIBÁK
1. hiba
Vizsgált részegység
Tengelyek, kerekek, gumiabroncsok és felfüggesztések / Tengelyek / Tengelyek
Hiba leírása
Tengelyek, kerekek, gumiabroncsok és felfüggesztések / Tengelyek / Tengelyek - A járműhöz nincs biztonságosan rögzítve
Hiba minősítése
KOMOLY HIÁNYOSSÁG

ha.hu-n 2025/10.-hó-ig van műszaki azt írják és 212e km
Lassan 16éves autó, nem is várok sokat de ez a komoly hiányosság jelzés mi lehet? Mennyire redflag így az autó vagy alkudni kell a kereskedővel? Természetesen vásárlás előtt független szervizzel átnézetném

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#221131) Qru válasza TeeJay (#221130) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Alá kéne nézni, lehet ki van rohadva a felfüggesztés bekötése felül (rugótorony).

#nincsbennetarcsi

(#221132) dellfanboy válasza TeeJay (#221130) üzenetére


dellfanboy
senior tag

ezt a komoly hiányosság, hol írják?jszp?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#221133) TeeJay válasza dellfanboy (#221132) üzenetére


TeeJay
félisten

JSZP igen, gondoltam ránézek
Felhívtam őket, csábító hogy minden extra működik és képek alapján a beltér is szép meg van szervízköny befotózva mert ausztriából lett behozva így gondolom ott azért nem spórolták ki a javításokat.
Ez viszont ami be van írva eléggé redflag szagú
Eladó mondta 3hete kapott vadiúj akkut meg 2025/10-ig érvényes műszakija van
Gondolom műszakit nem kapna ha ekkora hiba lenne benne, meg nyugodtan mondta hogy független szervizben át lehet nézetni hogy kiderüljenek a hibák

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#221134) tboy93 válasza Micsurin (#221124) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen, a régi, 1gen szivocso befecsis kia es hyundai 1.4-es motorok azok hulladekok. Lanc problema, olajeves, katalizator gondok, millios motorfelujitas. Felejtsd el, mar 150e km-nel szar tud lenni. Javor Gabor udvara tele van felujitasra varo peldanyokkal. (O a Kia-s Toth Imi)

[ Szerkesztve ]

(#221135) tboldi válasza Micsurin (#221124) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mindig is azon a véleményen voltam, hogy az öreg GD kevésbé rohad, mint a GE. :K
Persze hátsó íveket a régin is cserélni kell előbb-utóbb, a miénken is. :D

(#221136) gr1nko


gr1nko
újonc

Sziasztok! Autóvásárlásban szeretném a segítségeteket kérni. Nem értek igazán az autókhoz így kikérném a véleményetek, hogy milyen autót válasszak. Körülbelül ezek a dolgok lesznek jellemzőek a használatra:

Napi szinten munkába járáshoz használnám elsősorban (~15km naponta)
Pár havonta meglátogatnánk vele a nagyszülőket Bp-en (kb.: 500 km oda-vissza)
Van egy két hónapos kisbabánk, és szeretnénk majd még egy kisbabust a közeljövőben
Körülbelül 3,5-4,0 M Ft a keret rá (~ 4-4,5 M-ből jöjjön ki az átíratás+szervíz)
Nincs preferált márka, a lényeg hogy megbízható legyen és ne menjen benne minden tönkre pár év alatt
Üzemanyag: Eddig benzines autót ajánlottak hasonló igényekre.

Nagyon köszönöm a segítségeteket előre is!

(#221137) bandus válasza gr1nko (#221136) üzenetére


bandus
veterán

1.5 tsi golf kombi, manualis valtoval. ezen a vonalon nezegetenek. esetleg octavia 3 FL, szinten ezzel a motor-valto komboval.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#221138) Yany


Yany
addikt

Ha valaki hitel nélkül töri a fejét új autóban, a Nissan elég durva akciót tol: [link] 6M Ft-os kedvezmény Leaf, Qashqai és X-trail verdákra is. A Speed Shop linkekre kell kattintani.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#221139) Parci válasza Yany (#221138) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt vajon pályázható az állami támogatás is a leafnél? (gondolom az már kéz a biliben..)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#221140) cappa72 válasza Yany (#221138) üzenetére


cappa72
nagyúr

Még így is iszonyat árak vannak...

Miért van az, hogy a Wh/km az nekik áramfogyasztás? grrrr.... A Wh eleve energia mértékegység, ezt elosztva távolsági mértékegységgel nem lesz belőle áram (Amper). :W

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#221141) Yany válasza Parci (#221139) üzenetére


Yany
addikt

Szerintem nem bili, volt egy HVG cikk, mindjárt előkeresem...
Ehun... [link]

Lassan fizetnek is, csak vigyed... pedig elég jó masina mindegyik akciózott kocsi. Én egy e-Power Qashqait tolok, ahogy ezt itt nemrég bőségesen megírtam, szívesen válaszolok, ha van kérdés és tudom rá a választ. :DDD

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#221142) kenguru99 válasza TeeJay (#221130) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Megbukott a műszaki vizsgán. Akkor kerül be a jszp-be ilyen bejegyzés. Utána nyilván újravizsgázott, azért érvényes a műszaki rajta.
Az én véleményem. Egy 16 éves osztrák piacos fordot el sem mennék megnézni. Hacsak nincs nagyon közel. Szinte biztosan rozsdás az alja.

(#221143) Parci válasza Yany (#221141) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmmm, az tényleg brutál a korábbi árakhoz képest

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#221144) szabonagyur válasza Yany (#221138) üzenetére


szabonagyur
félisten

És azt lehet valahol egyben látni mi is a készlet? Mert ugye csak arra vonatkozik ami készleten van, ergo jól hangzik a belépő szint 7,15-ért ha az nincs :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#221145) Parci válasza szabonagyur (#221144) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát meg március végéig legyen forgalomba helyezve, oszt lehet, hogy az lehetetlen már a támogatásos verzióval stb. ugye most az van, hogy megveszed, aztán adod be a pályázatot és reménykedsz...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#221146) szabonagyur válasza Parci (#221145) üzenetére


szabonagyur
félisten

A támogatás ebben az esetben úgy gondolom bónusz ha sikerül.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#221147) Parci válasza Yany (#221141) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

közben olvasom a kommentjeid... szóval akkor ez egy soros hibrid, épp, mint a micu outlander phev. igen, az jó dolog tud lenni, gratula hozzá!

szabonagyur: jogos, de sajnos +/- 3-4m ft nálunk abszolút kritikus...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#221148) OPiiPO válasza Parci (#221145) üzenetére


OPiiPO
addikt

Vehetek még pár évnyi plusz prémium előfizetést, ha már csak annyi hiányzik hozzá :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#221149) Parci válasza OPiiPO (#221148) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyi, meg az azon kívüli teljes ára :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#221150) Yany válasza szabonagyur (#221144) üzenetére


Yany
addikt

Bakker, 2 kattintás a nissan.hu-n. Nem dolgozom nekik, csak van egy ilyen autóm, azért szerintem akit érdekel egy ilyen akció, csak megtalálja már... :DDD
[link]

Ha most csak a Qashqaiokról beszélünk, egy 7.5 millás alsó árért érdemes összevetni a konkurenciával, hogy mit lehet ennyiért venni. Aztán a számokon túl érdemes abba is belenézni (szigorúan személyesen!), hogy kívül milyen/mekkora, belül milyen minőségű és korszerű és végül, hogy műszakilag mennyire korrekt. Ahogy említettem, korábban én már leírtam a saját véleményem, de ahányan vagyunk, mások az igényeink, ízlésünk.

Speciel az egyik legnagyobb (de ez röhej) örömöm ebben az autóban a brutál e-Power után az az, hogy nem ült fel a "minden legyen a touchscreenen" trendre. De sokminden más is tetszik sokminden hátrány mellett. Én tuti megnézném ugyanennyiért a Skodákat, Suzukikat, de a Toyota pl. ezzel az akcióval kikerült a képből, mert a Corolla Cross, ami valódi versenytársa, az már drágább ennél, de nekem ugyanannyiért sem az kellett volna, csak a bevált megbízhatósága, az azért elvitathatatlan Toyota-dolog. :)

szerk: aztamindenit, de csorog a nyálam arra a Tekna+-ra. Sajnos Tekna volt a legmagasabb elérhető modell anno, amikor vettem... persze nem mintha bánnám, de akkor is már a Tekna+ volt a célkeresztben.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.