Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#221251) tboldi válasza tboldi (#221243) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem érkezett válasz, úgyhogy kifejtem. :)

4 autónk van, de csak 3-ra van szükség, 1-től meg kellene válni. 2 jelölt van:

1, 2004-es Suzuki WagonR+ 1.3 GLX 5MT
• 245k km-t futott
• nincs benne klíma
• volt egy kisebb sérülése, nekitekert egy biciklis, a motorháztető és az első lökhárító javítva volt
• ~400-500k Ft-ot rá kellene költeni (váltófelújítás, kuplung, fék, stb.)
• apum rettentő makacsul ragaszkodik hozzá 🤷‍♂️
• ha jól saccolom, 5-600k Ft-ot érhet

2, 2006-os Honda Jazz 1.4 LS 5MT
• 160k km-t futott
• majdnem minden benne van, ami egy GD Jazz-ben lehet
• vannak ritka gyári kiegészítők is, pl. könyöklő, spoiler, LED-es hátsó lámpák
• van 1-2 nem gyári dolog is, pl. ültető rugók (hivatalosan bejegyezve), erősebb EBC fék
• 2 baleseménynek is részese volt, egyszer nekitolattam egy villanyoszlopnak figyelmetlenségből (csomiajtó komplett csere), egyszer meg nem adtak elsőbbséget (első lökhárító, bal első sárvédő fújva, első lámpák cserélve)
• 300-400k-et erre is rá lehetne költeni (hátsó sárvédőívek lakatolása, új gumiszett)
• az enyém, és több hajlandóság is van bennem megválni tőle
• 1,4-1,5 millióra taksáltam volna eddig, de AxBattler példáit nézegetve talán 1,6-1,7-et is megérne 🤔

Egyértelmű lenne a Suzukitól megválni, anyum és én határozottan így is gondoljuk, de apum nem akarja. Ő napi 2x40 km-t ingázik a munkahelyére, és arra ugyan sikerült rábeszélnünk, hogy az idei pályamatricákat inkább a Hondára vegyük meg, de látom rajta, hogy nem lettek barátok. Nem engedi el a régi, jól megszokott dolgokat, és az újat nagyon nehezen fogadja be, neki a WagonR A KOMFORTZÓNA immár 20 éve. A Jazz megtartásával jobban járnánk szinte minden tekintetben, de ha mégsem, legalább jóval többet kaphatnánk érte, amit vissza lehetne forgatni ebbe-abba.

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#221252) molnarpeter válasza tboldi (#221251) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jazz kezd rozsdásodni és kérni nagyobb összegeket. Suzuki költsége 2 peták évente. Szerintem Honda gyárira alakítás,.aztán mehet piacra,.kiegészítők meg külön. Suzuki javítást otthon kell csinálni, ha elrontod, akkor max veszel hozzá valamit bontottan 20 ezerért, nem kell tőle félni. Karosszéria össze van kicsit pofozva, legalább nem kell félteni. Viszont ésszerűbb lenne a dízelt használni hosszú utakra és az esztétikailag deficitesebb, klíma nélküli kicsit fognám be vonathoz járni (amihez munkahely csere is kéne gondolom a sofőrök között :D mindegy, csak eszembe jutott).

Matrica átíratható egyik autóról a másikra pici pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#221253) bandus válasza tboldi (#221251) üzenetére


bandus
veterán

szerintem mindent leirtal, igazabol nem tudom milyen valaszt varsz? :)

semmi logika nem szol a wagonr mellett, de te szeretnel megnyugtatast, hogy nem rossz dontes megtartani, vagy ha mar a ket legkozelebbi csaladtagja nem tudja meggyozni, akkor egy random forum random hsz-eivel akarsz apudra hatni? :)

ne agyaljatok rajta sokat, ha a suzukivalmakar jarni, jarjon azzal aztan kesz. felnott ember el tudja donteni mi a jo neki.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#221254) tboldi válasza molnarpeter (#221252) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Honda ha ki van lakatolva és kap egy új garnitúra gumit, akkor túlzás nélkül költségmentes. Na jó, még egy új szélvédő kellhet, ha műszakin nem fogadnák el a javított, de viszonylag nagy kiterjedésű sérülést.
Inkább a Suzuki van abban az állapotban, hogy mindig van valami. És az is kezd rozsdásodni már itt-ott, küszöbök, hátsó lökhárító merevítője, vonóhorog…

Egyébként nem igazán tudom gyárira visszaalakítani, rugó pl. nincs más. Max. a hátsó lámpákat meg a könyöklőt lehetne. :D

A dízel Ypsilon tabu, azt anyum nem engedné. Ahogy én sem a MiTót. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#221255) tboldi válasza bandus (#221253) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igazad van. Én csak arra gondoltam, hátha akad még olyan aspektus vagy forgatókönyv, amin el lehet rágódni. :R

Nekem az jutott még eszembe közben, hogy ha esetleg a Suzukit és a Hondát is eladnánk, akkor lehetne akár egy teljesen más járgány harmadiknak. Viszont ebben az esetben megint ott az a bizonyos komfortzóna.

[ Szerkesztve ]

(#221256) saen válasza tboldi (#221251) üzenetére


saen
veterán

Sokat nem lehet hozzátenni. Ha faterod napi 80km-t akar vezetni klíma nélkül, akkor hagyni kell. Az autó nemcsak a logikáról szól, érzelmek is játszanak keményen. Én megkérném faterod, hogy döntsön, és amit választ az marad.

(#221257) Qru válasza tboldi (#221251) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

El kell engedni a WagonR-t. Ertem hogy legalabb 2x kifizette a hitel miatt de semmi nem szol a megtartasa mellett.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#221258) szabonagyur válasza tboldi (#221255) üzenetére


szabonagyur
félisten

Eladni mindkettot amig ernek valamit :K

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#221259) golf válasza Gombinyó (#221249) üzenetére


golf
kezdő

1.5-ös automata Swifttel az a baj, hogy fehér holló. És ha nagy ritkán fel is bukkan egy-egy darab, az is hasonlóan elmebeteg árakon.

Jazzből legalább van valamennyi választék, frissen cserélt indítókuplunggal is akár.

Vagy még talán Corsa D-ből a 4 sebességes hagyományos automata...

(#221260) bandus válasza szabonagyur (#221258) üzenetére


bandus
veterán

jah, ez amúgy egy szintén logikus opció lehet, hogy a kettőt eladva venni egy haramdik, jobb verdát az ingázáshoz.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#221261) Gombinyó válasza golf (#221259) üzenetére


Gombinyó
őstag

Miután leírtam rá is kerestem és egy darabot nem találtam. :D mikor én kerestem akkor azért volt belőle választék. 2,5m körül talán már az újabb swift is van az 1.2essel, ha jól emlékszem az is korrekt automata.

(#221262) AxBattler válasza AxBattler (#221250) üzenetére


AxBattler
félisten

Nos? Tippek esetleg? :F

Vagy mégiscsak a piacnak van igaza, és nincs hasonló modell, maradjon a Jazz?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#221263) dj79 válasza AxBattler (#221262) üzenetére


dj79
senior tag

Faceliftes nissan note? Vagy az túl öreg?

(#221264) footy válasza AxBattler (#221262) üzenetére


footy
addikt

Nissan Note

(#221265) tboldi válasza saen (#221256) üzenetére


tboldi
nagyúr

Amióta megvan a Lancia, azóta kérjük, hogy válasszon végre, de csak telik az idő.

(#221266) golf válasza dj79 (#221263) üzenetére


golf
kezdő

Automatát abból se találni. :(

AxBattler:
Én arra szavazok, hogy maradjon. A korábban említettek mellett még a Splah/Agila 1.2 jó lehet megbízhatóságban és fenntarthatóságban, de praktikumban jobb a Jazz. Más meg nem nagyon van ilyen feltételekkel.

Ezt felvenném a listára, szerintem megérhet egy átnézést.
Ha nem rohad és nem volt törve, akkor talán túl nagy kockázatot nem rejthet felújított, garis váltóval.

(#221267) tboldi válasza Qru (#221257) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, anyum és én ezt szeretnénk inkább.

Viszont ha a Jazz menne, akkor visszaforgatnám a MiTóba egy részét a pénznek, váltó és kuplung upgrade, EBC fék, új rugók, keményebb lengéscsillapítók, GT1446-os turbó, stb. :D
Ja, meg akkor átvenném az Ypsilont üzembentartóival, hogy ne vesszen el a 7-es bónuszom.

[ Szerkesztve ]

(#221268) tboldi válasza szabonagyur (#221258) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, bennem is felmerült. Jöhetne a másik kedvenc, amiről anno lemaradtunk, a Volvo C30. :D

Ááh, ez a legvalószínűtlenebb. :N

[ Szerkesztve ]

(#221269) AxBattler válasza dj79 (#221263) üzenetére


AxBattler
félisten

+ #221264 footy
Nem találok automatát a Note-ok között. :F
Végül is csak az egyik legfontosabb szempont maradt ki... így én is tudok ajánlgatni.

#221270 footy
Még JóAutókon sincs, mobile.de, ahol egyedül találtam.

#221266 golf
Köszi a tippet, kicsit messze van, de 20+ példányt ígér a kereskedés, lehet érdemes körülnézni náluk jobban.
Ezt viszont elvinném automatával, bár csak 2.0... Honda Accord:Y :C

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#221270) footy válasza AxBattler (#221269) üzenetére


footy
addikt

Szokott beloluk lenni. Sajnos nincs a fejemben a komplett hasznaltauto adatbazis. :N
Nezegetni kell!

(#221271) Gombinyó válasza AxBattler (#221269) üzenetére


Gombinyó
őstag

Az accordon az aliexpresses kiegészítők helyett inkább a kormányt meg a váltót bőröztettem volna újra. :D

(#221272) grizlisandor válasza Gombinyó (#221271) üzenetére


grizlisandor
addikt

Sport Special Edition eredetileg, de rengeteg extra Honda fan tulajtól. ;]

(#221273) tboldi válasza Gombinyó (#221271) üzenetére


tboldi
nagyúr

Special edition = bevásárolt Alin :D

(#221274) dj79 válasza AxBattler (#221269) üzenetére


dj79
senior tag

Szívesen. Az 1.6 benzin mellett előfordul belőle automata, csak ritka.

(#221275) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Hozzáértőktől szeretném megkérdezni hogy az alábbi típus mennyire megbízható, illetve vásárlás esetén mire kellene odafigyelni hogy ne keljen folyamatosan szervizbe járnom vele.

Főleg városi használatra lenne megvásárolva.
Köszönöm!

(#221276) dellfanboy válasza creed33 (#221275) üzenetére


dellfanboy
senior tag

nem az auto tipusa-gyartoja miatt fogsz szervizbe járni. ez alsóhangon +13éves HASZNÁLT verda itt többet nyom a latba, hogy mennyire volt-nemvolt szervízelve élete során...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#221277) molnarpeter válasza creed33 (#221275) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jó motor, de nézz be a Renault topikba.

(#221278) zsoltip


zsoltip
őstag

Skoda Kodiaq miért nem konfigutálható L&K változatban? Offolta a gyár ezt a kiadást?
Superbre van ilyen lehetőség is mind máig... Ezért csodálkozom.

(#221279) slett27


slett27
addikt

Na srácok eladtam a cirkuszi Ignisemet. ;]

Kérdésem lenne hogy Citroen Xsara 1.6 109LE mennyire megbízható konstrukció ? 2001-2004 közötti lenne. "Munkábajárós" autónak. Tudom F-es, meg elektronikai nyűgök de pl népítéletben annyira azért nem rossz. Ignis sem kap sokkal jobbat.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#221280) grizlisandor válasza slett27 (#221279) üzenetére


grizlisandor
addikt

Rögtön itt van a TC és V használt tesztje, tessék átolvasni.

(#221281) eWro válasza slett27 (#221279) üzenetére


eWro
csendes tag

20+ eves autokrol mar kb irrelevans velemenyt kerni. Meg kell nezni az eloeletet, szervizmultjat, mennyire voltak gondos tulajai, helyszinen kell meggyozodni az allapotarol, egy atomstabil konstrukcio is siman lehet egy leelt hulladek 20-25 evesen, sot, tobbnyire mar azok.

(#221282) slett27 válasza grizlisandor (#221280) üzenetére


slett27
addikt

Már olvasom, köszönöm.

eWro : :R Jogos.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#221283) rhunseeker


rhunseeker
tag

Sziasztok,

Bravo/Mito mellett felmerült a Volvo C30 is, úgy látom 2 Misi körül ezekből is ki lehet fogni.
Leginkább 2.0D-t nézegettem, ezeknek van valami kínja ami miatt nem lenne ajánlott?
Olvasgattam itt, hogy Focus platform, talán nem vinné el a szervízelése se az összes pénzem :DDD
Vagy az 1.6d megbízhatóbb? Bár attól már félek, hogy nem lenne elég dinamikus :N

(#221284) creed33 válasza molnarpeter (#221277) üzenetére


creed33
aktív tag

Köszönöm dellfanboy és molnarpeter a választ!

(#221285) molnarpeter válasza rhunseeker (#221283) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

2.4 lenne a legjobb, bár néhány dolog drágább hozzá a tucat 1.6/2.0 változatokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#221286) AxBattler válasza dj79 (#221274) üzenetére


AxBattler
félisten

Pl. egy ilyet el tudnék képzelni, de ahogy írod: ritka...
Inkább egy népszerűbb, gyakori modellt választanék.

+ Várom a további ajánlott modelleket! Köszi mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#221287) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Sziasztok,

Két egymással összefüggő kérdésem van hozzátok:
Van a családban egy 1987-es évjáratú Daihatsu Charmant: [link]
Szinte első tulajdonosok vagyunk, pár száz km-el vettük és a családon belül volt 3 tulajdonosa. Korához képest jó állapotban van, sértetlen fényezéssel, jó műszaki állapottal, de OT rendszám nélkül. Végig garázsban volt tartva.
Gondolkozunk az eladásán és próbáltam felmérni, hogy milyen értéke lehet, de egyetlen eladó példányt se találtam, nem hogy a hahun nagyon máshol se. A hahu-n konkrétan ez a kategória nem is létezik. Van esetleg ötletetek, hogy mennyit érhet, vagy hogyan tudnám kideríteni az értékét?

Amennyiben van értelme eladni, akkor helyette milyen egyszerű, megbízható benzines autót ajánlanátok 1 millió forintig bezárólag?
A Daihatsu helyett lenne, szóval minimális igény van. Induljon be mindig, lehetőleg ne fogyasszon túl sokat. Nem kell bele erős motor, klíma, elektromos ablak, stb. Egy egyszerű közlekedőedményben gondolkodunk az éppen nyugdíjassá váló nagymamának.

Előre is köszönöm szépen a segítséget! :R

(#221288) dellfanboy válasza Beerwolf (#221287) üzenetére


dellfanboy
senior tag

A hahu-n konkrétan ez a kategória nem is létezik.
ez jól reprezentálja a magyar piacot, ergo ennek a tipusnak nincs piaca itthon.

annyit ér amennyit adnak érte, hiába írjuk le, hogy 2 kiló ha felet se adnak érte a piacon :U

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#221289) rhunseeker válasza molnarpeter (#221285) üzenetére


rhunseeker
tag

Nem szeretnék automatát :(

(#221290) dj79 válasza AxBattler (#221286) üzenetére


dj79
senior tag

Régi sx4 automata? [link]

[ Szerkesztve ]

(#221291) TeeJay


TeeJay
félisten

Ford Galaxyval kérdés
2. generációs
Melyik évtől kapott DPF-et és lett EURO5-ös a 2.0 tdci motor?
Jobb még a régi 2.0-t venni DPF nélkül EURO4-es ként?
Lesz bármi hátrányom ha DPF nélkülit veszek?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#221292) AxBattler válasza dj79 (#221290) üzenetére


AxBattler
félisten

A praktikum és a minőségérzet a közelében nincs a két másiknak.
Nem látom, ez mitől lenne jobb, mint pl. a Jazz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#221293) dj79 válasza AxBattler (#221292) üzenetére


dj79
senior tag

Ok, ez igaz, csak az elvárásoknak, mint megbízható automata ennyi pénzért, nem sok minden felel meg, ezért sincs annyi ajánlás.

(#221294) molnarpeter válasza rhunseeker (#221289) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Volt kézi váltóval is...

(#221295) WasabiTrsr válasza Beerwolf (#221287) üzenetére


WasabiTrsr
csendes tag

Ha jo allapotban van, akkor lehet beadatnam valamelyik ilyen autos jutubernek. Speedzone szokott ilyet csinalni, amikor valami pajtaban talalnak valamit.

Ott bemutatjak, hogy milyen fasza regi, biztos van akinek megtetszik, nekik meg tartalom. :D

Persze ha ez csak a par szazezres kategoria, akkor nem biztos hogy megeri.

(#221296) AxBattler válasza dj79 (#221293) üzenetére


AxBattler
félisten

Értem, tehát mégsem akkora melléfogás az a néhány linkelt Jazz! Köszönöm!

Egyébként most nézegetek teszteket, videókat a Note-ról, és kicsit még jobban tetszik a Hondánál... 1.6-ossal magamnak is el tudnám képzelni.
Árban kb. megegyezik az ugyanolyan évjáratú / futásteljesítményű két modell.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#221297) dj79 válasza AxBattler (#221296) üzenetére


dj79
senior tag

A note előnye, hogy nem rohad. Jazz meg jobban variálható (illetve nehéz kinyírni, pedig exanyósom mindent megtett az elmúlt 6 évben)

(#221298) rhunseeker válasza molnarpeter (#221294) üzenetére


rhunseeker
tag

Hát, sajnos 4db van hahun, abból mind automata, gondolom nem lehet túl gyakori manuális váltóval. :(

[ Szerkesztve ]

(#221299) szabonagyur válasza AxBattler (#221296) üzenetére


szabonagyur
félisten

Majd jarj utana a Jazzekben mikor, mikyen gyakran es milyen fajta valtoolaj csere tortent, szamlaval igazolva. Ha ez nem max 40e km es gyarival volt akkor allj tovabb. Ezt sokan szeretik elsporolni, mert 100e+ tetel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#221300) zsoltip


zsoltip
őstag

Ezt a weboldalt, kereskedőt, ismeri valaki? Van már tapasztalat?
Kb. 2 éve indították állításuk szerint.
https://www.webcar.eu/hu-hu/

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.