Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64682) St3ven válasza hcl (#64680) üzenetére


St3ven
addikt

Köszönöm, hogy utánanéztél a szétbontásnak. Ha szét is lehet valahogy szedni, nem hiszem, hogy azt magam tudnám vállalni. :(

Az adapter kikerülése jó ötlet, meglátom, mire jutok úgy, tudok-e szerezni monitort. Aztán legrosszabb esetben még mindig jöhet az átalakító.

- Azt mondtad, távolról eléred a Winfost a telefonról (Safe mód után normálban is el kéne indulnia...)

Valamiért a Safe mód óta már nem érem el, pedig direkt nem pipáltam be a Make all boot settings permanent kapcsolót.

- Ha nem, akkor továbbra is, akár live Linux (Bootolható Ubuntu pendrive, amire tettél persistent storage-t, SSH szervert feltenni, bemenni SSH-ról (a gép IP-jét a routeren meg tudod nézni), és megnézni, mit mond a dmesg, lspci, stb stb.

Ezt talán még meg tudom csinálni, csak előtte meg kell oldanom, hogy lássam a képet. Ha összejön, szerintem még jelentkezem az SSH-val kapcsolatban (az nincs telepítve, legalábbis szerver biztosan nem). :R

- Esetlegesen egy másik gépben felbootolni valamielyik Linuxot a géped háttértáráról, és úgy tenni rá SSH szervert. (Meg esetleg akkor már a Win indítást is ki lehet javítani.)

Na ez nagyon jól hangzik, mert másik gépem legalább van, bár az egy száz éves laptop. Mi lenne ennek a megoldásnak a feltétele?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.