Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54355) cappa72 válasza ubyegon2 (#54325) üzenetére


cappa72
nagyúr

& @(#54324) lev258
Köszönöm a támogatást.
A vége aztán az lett, hogy kipróbáltam live módon az Ubu 16.04 és Mint 18 verziókat.
Ami fontos volt azt sikerült kipróbálgatni, és azt tapasztaltam, hogy az Ubuntu pörgősebb volt live módban.
Persze a Cinnamon-t ki sem próbáltam, egyszerűen nem vitt rá a lélek. A Gnome után fájdalommentesebb lesz (marad) a Mate.

Még nem döntöttem el, hogy ténylegesen melyik lesz, még másik gépeken is megpróbálom (mert az asztali PC-n van a sok felhasználó a régi Ubi-val, a régi p4-es laptop az csak zenehallgatásra van, a saját laptopon meg a Mint 13 volt a javasolt MTK alapú telefonok flesseléséhez), melyi hogy muzsikál, melyiket egyszerűbb/gyorsabb... de ez már ugye szájíz kérdése).

Lev258: igen ettől a konfig fájlok rejtelmeitől azért kicsit tartottam, szerintem a tiszta telepítés és user létrehozások után csak a levelezés, játétok dolgait fogom csak átmenteni mást nem. Remélem újra bejön.
Aztán ha lesz gondom, és nem tudom megoldani, akkor a megfelelő (Mint vagy Ubuntu) topikba írok.
Úgy néz ki, hogy mintha még elérhető lenne a legacy grub. Azzal is teszek egy próbát, mert kicsit könnyebb egy régi emléket felfrissíteni, mint idő hiányában az újat megtanulni.

@(#54320) metaxx
:C

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.