Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52238) ubyegon2 válasza teleahocipöm (#52237) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nem te vagy az egyetlen, aki így jár, persze, hogy nem, de a leírtakból az jön le, hogy nem figyelsz eléggé, ezzel meg a szerencsére bízod, hogy sikerrel jársz-e vagy nem. ;)

Azt már régebben is írtam, hogy a kitartásod az nem mindennapi! :Y

Új Linux telepítése előtt nem formatálom a HDD-t, talán kellene, azt hittem a telepítésközbe törlődik rendesen.

No, itt már lehet valami gubanc akár, mert a telepítéskor a partícionálóban, amikor kijelölöd a megfelelő particiónál a /-t, akkor ott gondolom vagy bepipálod a formázást vagy nem.... Az utóbbi az nem jó. Erre nagyon erősen figyelj a legközelebbi telepítésnél, nem tudom mennyit tervezel még e hétre, de egyszerűen figyelni kell a legapróbb dolgokra is. Ez egy ilyen műfaj.

A Peppermint 7 az 16.04 alapú (LTS) így gondolom 5 évig támogatott, de te nem fogod kihasználni ezt az időt szerintem, bár ha beválik....jó kis pörgős disztró az amúgy.

A fájlrendszered remélhetőleg ext4, de lehetne akármi is, ha nem szoktál figyelni a telepítéskor, mert azt is akkor adod meg sajnos.

A középső kis ablakban láthatod, hogy ott van a fájlrendszer kijelölése és a formázás bejelölésének helye is és persze a csatolási pont megadása is! Ezekre mint oda kell figyelni, mert nagyon fontos beállítások.

Az inxi -P parancs is megmondja a fájlrendszert, de a gparterd vagy a disks alkalmazás is, most ezek jutnak eszembe hirtelen.

Legjobb lenne egy inxi -F parancs kimenet ide, abban minden benne lesz.

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung 980 M.2 PCIe 3.0 NVMe SSD 1TB 0TB írás, samsung store vásárlás

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.