Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50955) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Sziasztok! Gépvásárlással kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Egy HP 250 G5 W4EA (15,6 coll, 1920x1080, Intel Core i5-6200U Dual-Core 2x2,3 GHz , 4GB Ram, 500 GB HDD, Intel HD Graphics, DVD-RW, freeDOS) notebook vásárlásán gondolkodok, 129.999 Ft lenne akciósan, máshol 150-160 e környékén láttam. Sok minden nem tetszik a gépen, pl kevés a ram, a VGA vezérlő integrált :( , SSD-vel jobb lenne, ráadásul házilag nem lehet bővíteni :( .

Na, erős kompromisszum, de az ára ne rossz. Amit remélek, hogy a Full-HD filmek futnak rajta szaggatás nélkül (bár valahol azt olvastam, hogy csak a 4 magos procis gépek nem szaggatnak), ha megnyitok 10-15 ablakot a böngészőben + táblázatkezelő, szövegszerkesztő, nem fog gondolkodni.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy LINUX-ot tehetek-e rá, nem lesz-e valamilyen hardveres illesztési problémám, mert úgy tudom, hogy nem minden hardver támogatott linux alatt. Valószínűleg Manjaro-t teszek rá, az volt legutóbb és nagyon tetszett, de ha nem lesz hw gond akkor lehet, hogy többet végigpróbálok. Előre is köszönöm a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.