Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6851) nb18


nb18
tag

és az lehetséges, hogy csak a Sata vinyónál jelentkezik a probléma? mert egy 200as pata vinyót a mai napig hibátlanul kezel a lap. :W

(#6852) liksoft válasza nb18 (#6851) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egyszerre több kérdést teszel fel, keveredve.

- A látszólagos kapacitás a különböző számrendszerek használatából más és más.
- A 137GB 28 bites LBA használatából adódik, holott a drive-ot 48 bitessel kell használni.
- Ha semmilyen partíciót semmilyen OS alatt nem tudsz létrekozni, akkor vagy a drive, vagy az alaplap, vagy a driver a hibás, esetleg az alaplapot tuningolod, és így a SATA órajel is változhat, amit a drive utál!

Vagyis vagy hibás a drive, vagy nem. Vagy hibás a környezet, vagy nem. Egy biztos, hogy XP telepítő esetén minimum SP2-es használandó!

Ja, tuningolni tilos tesztelés, installálás idején. Utána lehet próbálkozni, mit visel el a rendszer.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6853) nb18


nb18
tag

Eddig ok, de ha rádugtam egy 200as pata vinyót ami ugye 128g feletti akkor elvileg megvan a 48bit nem :F

(#6854) liksoft válasza nb18 (#6853) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hol? A sarki fűszeresnél?

XP SP2 esetén igen. Ha nem SP2 de a PATA csatlakozáshoz egyedi driver kell, akkor a driver tartalmazhatja, így jó, míg ha a SATA csak 28 bites címzést tud driver szinten, akkor lehet ilyen anomáliád. Mivel nem egy csatlakozóban használod (SATA / PATA), lehetnek különbségek. Tudod, a Trabant és a Merci is összehasonlítható, hiszen útun megy, személyt szállít, stb... :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6855) nb18


nb18
tag

:) tehát akkor patát lehet h kezel de satát nem (mármint ilyen kapacitásnál) , és mi tudok tenni hogy pl partícionálni tudjam :F bár még az nem világos, hogy miért látja 275gnek :DDD
gyári sp2 nemkell neki semmi, hogy tudja kezelni a vinyót

[ Szerkesztve ]

(#6856) Eagl3 válasza Eagl3 (#6823) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem votlam balfasz.
Hibás volt a winyó, jövőhéten jön másik. Bár amilyen pehhes vagyok mostanában, tuti lesz valami kehéje ennek is :D

(#6857) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Valakinek van tapasztalata HDD Regenerator-al kapcsolatba?
Van egy Western Digital 500GB-s winyóm amin van 44 bad sector szeretném kijavítani vele!
Kiválasztottam a Regeneration>Create bootable CD-t fogta kiírta rá a dolgait majd kérte indítsam újra a gépsast!
Újraindítottam! BIOS-ba kiválasztottam az írómat hogy arról bootoljon ugyebár és igazából nem nagyon történik semmi a HDD LED nem piros egyeltalán hogy legalább "dolgozna" vagy valami a CD-t is egy ideig pörgeti aztán leál...
Egyeltalán kiír valamit hogy helló elkezdtem alkotni? :DD
Annó mintha valami olyasmit hallottam volna valakitől hogy csak floppyról hajlandó bootolni!
Ebből igazából nemtudom mi igaz sajna nekem nincs így nemtudom tesztelni se... :(

(#6858) 2rok


2rok
csendes tag

Hali, a porblémám a követhező lenne: van egy 500gs hddm (samgung) és észrevettem rajta egy filet amit ha másolni porbáltam a felénél leállt és 3 másodpercenként kattant egy nagyot és a filet sem másolta át.. lementettem róla az adatokat viszont jó lenne valami program ami generál mondjuk 4gbs filekat, hogy (bár mechanikai hibára gyanakszom nem bad sectorra, de azért format + hdd regenerátor le fog rajta menni) és kellene valami progi amivel később letesztelem hogy sikerült e valamit elérni.
Köszi

(#6859) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv mindenkinek! A minap vettem a gépembe egy Samsung HD252HJ vinyót. Tökéletesen működik, de a gépet újra összerakva és becsukva őrjítő pulzáló zúgás vette kezdetét. Miután megbizonyosodtam róla, hogy az új jövevény a hibás, a következő kérdésem lenne: milyen házi megoldást tudnátok ajánlani a zúgás/rezonancia kiküszöbölésére? (A házam egy Chieftec torony, amelybe csavarozásmentesen 2 műanyagpálcára pattintható és tolható helyére a vinyó.) A választ előre is köszi

[ Szerkesztve ]

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#6860) Bocaa


Bocaa
senior tag

Ha felrakom a satára az ujj 640-es wd- vinyóm akkor miért nem látja a xp? :F

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#6861) Thrawn válasza Bocaa (#6860) üzenetére


Thrawn
félisten

Lemezkezelőben partícionáld meg és formázd le.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6862) clayman


clayman
aktív tag

Garizás előtt toltam a Hitach DFT tool-al egy Erase disk-et a 15+20 bad/gyenge szektoros vinyómon a maradék adatok leradírozására. Meglepetésemre viszont ez kérésem ellenére megjavította a bad sectorokat is.

Egészen pontosan mit csinált a bad sectorokkal ez a tool? Úgy tudtam, hogy a vinyó önmaga lecseréli a rossz szektorokat egy nem használt szektorra, és ez jelenik meg SMART-ban reallokált szektorként. Mivel ez az érték a tool futtatása után nullázódott, ezek szerint visszatette azokat az eredeti helyükre? Ha igen, akkor mitől javultak meg azok a szektorok, mi volt a bajuk?

A vinyó mennyire megbízható ezután? Főleg azt figyelembe véve, hogy a bad sectorok először is csak késéssel jelentek meg, volt olyan, hogy egy adott fájlt 2-3x visszaolvastam, negyedjére már nem ment. Ez ugyebár nagyrészt kizárja, hogy rosszul lett felírva. Ezen kívül az normális, hogy amikor belefutott egy bad sectorba, kb. 1 percen keresztül irtózatos kattogás volt? Mintha rendre parkolóállásba küldené a fejet, mi okból teheti ezt? Illetve azt mi okozza, hogy általában idleben 10 percekig dolgozgatott magának a vinyó rendszeresen? Nyalogatta a sebeit?

Hogyan lehet ilyet gariztatni? Számíthatok arra, hogy miután a tool-lal most ideiglenesen eltüntettem a bad sectorokat, nem nyomják vissza a kezembe mint jó? Illetve, ha nem futtattam volna a toolt, minden alkalommal Quick Repair-t lefuttatják nekem és visszaadják, hogy jó, és 1 hónap múlva megint elveszik az adat és mehetek vissza?

Sok a kérdés, így előre köszönöm mindenkinek, aki veszi a fáradságot a válaszokra!

[ Szerkesztve ]

(#6863) szucsinka


szucsinka
őstag

sziasztok N agyon kéne egy kis segitség!!

uncsitesóm gépébe vettünk egy 250 gb-os samsung vinyót a meglévö maxtor 120gb mellé
a maxtor pata -ás a samu satás de a maxtoron van az xp de nem bootol be ha rá van dugva a samsung is csak ha lehuzom akkor hajlandó be bootolni a gép és mihelyt be jött az xp vissza dugom a samsungot és smmi baja látja rendesen meg minden a bios ba már álligattam mindent de csak igy birtam megoldani
mi van ilyenkor ?? az alaplap.: asrock 4core dual vsta
segitsetek léci!! :R

(#6864) szucsinka válasza szucsinka (#6863) üzenetére


szucsinka
őstag

lehet az a baj hogy sata2.ess a samsung és nem kezeli lap csak a 1.5-ösöket?? :U

(#6865) hodostamas válasza liksoft (#6829) üzenetére


hodostamas
addikt

Most végre sikerült eljutnom odáig hogy kiszedtem vinyokat gépből, és megnéztem a csatlakozókat. Nem is figyeltem eddig hogy a két vinyó ágán, volt még két 8cm-es venti is rákötve az 5V-os ágra.. :( Leszedtem őket onnan, és most csak a két vinyo van 1 ágon.
Így most eltűnt a lassú bootolás hiba, a Win sec perc alatt betölt.
Akkor így viszont a vinyónak elvileg további baja nem várható, nem ?:)
A 16 gyenge sectorral meg majd kezdek valamit.

[ Szerkesztve ]

(#6866) superecneB


superecneB
őstag

Üdv!
Seagate Barracuda 120GB 7600rpm-es winchesterem van kb. 4 éves. Normális az idle 52°C?

(#6867) hodostamas válasza superecneB (#6866) üzenetére


hodostamas
addikt

Szia,
Nem! Az sok neki, próbálj rakni elé egy ventit.

(#6868) superecneB válasza hodostamas (#6867) üzenetére


superecneB
őstag

Hova elé? ;)

(#6869) hodostamas válasza superecneB (#6868) üzenetére


hodostamas
addikt

Akkor úgy mondom hogy bárhova körülötte hogy ráfújja a levegőt:)

Más:

Így áll most a vinyóm, mire számíthatok?

A 16 gyenge sectort HDD regenerator-al megoldottam, most nincs gyenge/hibás szektor a vinyon.

[ Szerkesztve ]

(#6870) superecneB válasza hodostamas (#6869) üzenetére


superecneB
őstag

Rá kell fújni ez tuti?

(#6871) hodostamas válasza superecneB (#6870) üzenetére


hodostamas
addikt

Igen, mivel ha nincs mozgatva a vinyó körül a levegő, befülled, és nem megfelelő a hűtése.
A venti ezt a meleg levegőt elfújja onnan, és "friss" levegővel pótolja mindig.

(#6872) Jarod1


Jarod1
addikt

hogy tudom megállapítani, hogy milyen progi csinálja a virtuális cd/DVD-t? :F :F :F

(#6873) superecneB válasza hodostamas (#6871) üzenetére


superecneB
őstag

Nah mostmár csak 50fokos! Az már jó?

(#6874) hodostamas válasza superecneB (#6873) üzenetére


hodostamas
addikt

Hát, Az igazi 40-45 alatt lenne jó. 2 fokot vitte csak le a venti?

(#6875) superecneB válasza hodostamas (#6874) üzenetére


superecneB
őstag

Aha, pedig én fázok a szobába :D - jó mondjuk reggel óta csak egy törölköző öltöztet de ilyen 20-25 fok van max

(#6876) 1/2kilo


1/2kilo
csendes tag

Hali!
Van egy Maxtor DiamondMax Plus 9 vinyóm (6Y120LO Yar4)
Low-Level Formatálom, hibátlanul lefut rajta (Hard Disk Low Level Format Tool 2.36 build 1181 -el). Az xp mégse tudja utána formattálni, se FAT se Ntfs. A rendszer másik vinyón van.
:)) Jól jönne egy kis segítség! :))
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#6877) Jarod1 válasza 1/2kilo (#6876) üzenetére


Jarod1
addikt

A bios látja?

(#6878) superecneB válasza hodostamas (#6874) üzenetére


superecneB
őstag

Most megy már kb 1-2 órája a gép, most 24°C. Mi a franc ez?

(#6879) superecneB válasza hodostamas (#6874) üzenetére


superecneB
őstag

Most megint megy felfele. Mi az a hőmérséklet amin mindenképp kapcsoljam ki?

(#6880) liksoft válasza superecneB (#6879) üzenetére


liksoft
nagyúr

50 fok fölé ne engedd. Viszont a beépített hőmérő saccográf! Tessék infrás hőmérővel, vagy valami más korrekt hőmérővel nézni!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6881) superecneB válasza liksoft (#6880) üzenetére


superecneB
őstag

És olyat hol tudok beszerezni? Mi az amivel itthoni cuccok közül meg tudom mérni?

(#6882) liksoft válasza superecneB (#6881) üzenetére


liksoft
nagyúr

Logarlőcs. :P

:D Honnan tudjam Neked mid van otthon? :D :))

Pl: gyógyszertár - infra lázmérő.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6883) m1garand


m1garand
tag

Sziasztok!

Van egy samsung HD501LJ hdd-m össze-vissza keletkeznek hibás szektorok, de formázás után eltünnek, és másik helyen újra előjönnek. Volt samsung utilities hdd törlés de utána is talál a hdtune másik helyen mint előtte. Kérném a véleményteket.
Előre is köszi!

(#6884) Kovatis


Kovatis
csendes tag

Hello
Néhány napja van egy samsung hd252hj vinyóm és van egy kis gond. Tegnap bolond apám lazán lehuzta a hálózatról a gépet. Ezután mikor odaér a gép hogy bootolna, vagy mondjuk win telepitőről indulva el akarja érni a gép a vinyót, egyszerűen kifagy. Már azt hittem ihatok rá hideg vizet, de más gépbe berakva, simán működik. Ha valaki tud valami tanácsot adni, mi lehet a gond annak nagyon megköszönném.

(#6885) liksoft válasza m1garand (#6883) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Tápellátás, hűtés, tuningolás (SATA esetén nem ajánlott), driver, adatkábel, memória, video,....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6886) x_o_n válasza liksoft (#6885) üzenetére


x_o_n
veterán

szia!

mi a teendő ha behalt egy hdd..de voltak rajta magándolgok és vinné az ember gariztatni..de nem szeretné ha bárki halászhatna róla dolgokat?

[ Szerkesztve ]

(#6887) liksoft válasza Kovatis (#6884) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg alaplap SATA csatornája.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6888) liksoft válasza x_o_n (#6886) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nem viszed gariztatni. :D

Ha szétszeded, hogy megsemmisítsd az adatokat a felületen, akkor elveszíted a garit. Ha viszont nem, a felület olvasható marad.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6889) x_o_n válasza liksoft (#6888) üzenetére


x_o_n
veterán

köszönöm:)sejtettem hogy mágnesezés semmit sem érne:)

(#6890) liksoft válasza x_o_n (#6889) üzenetére


liksoft
nagyúr

De igen. Viszont van akkora mágnesed ami áthatol a fém házon? A réseken keresztül "elvileg" megoldható. Gyakorlatilag nem találkoztam vele otthoni kivitelezésben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6891) x_o_n válasza liksoft (#6890) üzenetére


x_o_n
veterán

hát sajna nem van,de annyira nem vészes.
köszönöm:)

(#6892) m1garand válasza liksoft (#6885) üzenetére


m1garand
tag

újgép, újtáp stb. nincs tuning, kábelcsere volt de nincs változás, másik tápkábel szint úgy ( másik hdd simán megy)
mi lehet még?

(#6893) m1garand


m1garand
tag

25-30 fokos, hűtve is van

(#6894) dany27


dany27
őstag

hi

Még anno múlt év végén írtam ide hogy meghalt a vadonat új egy napos Samsung HD501LJ típusú winyóm.
Nah eddig bírta a csere szerintem mert ma reggel amikor felébredtem csak azt hallom hogy valami őrjítően kattog és szerintem ő lesz az. De még nem tudtam megnézni mivel csak távoliról használom a gépemet monitor hiányában de sajnos a távoli elérést szolgáltató noti is meghalt ma :D
Olyan kérdésem lenne hogy ha én most azt mondom a boltosnak hogy ide figyelj komám nekem Winchestert adj és ne samsungot akkor milyen árban cseréli a mostaniba vagy amennyibe vettem ?? :F

Előre is köszi!

UI: bakker a maxtort szarozzák azt van egy 160GB-os SATA2es melette(még annó azt vettem a gépemhez), nah az még most is szuperál tökéletesen pedig már egy év üzem idő van benn a samu-ba meg nem lehet több 2 vagy max 3 hó lehet benn!

(#6895) laloca


laloca
csendes tag

Sziasztok!
" hete vettem egy WD 500GB My book-ot. és eddig minden rendben volt de most ahogy bedugtam, nem történt semmi, csak villog a ledes kijelzője.Pedig folyamatosan kéne neki.Most voltunk nyaralni és ott is jó volt anyum laptopján.Persze egyszer egy kisebb ütés érte, de működött rendesen.Az a baj hogy rajta van minden, több évnyi nyaralási kéáp, meg a mostani is, Bár előtte összedugtam a laptop kábelével is, hogy áramot kapjon, mert nem találtam az eredetit, aztán megtaláltam 10 perccel később és most ezzel sem jó., csak villog néha, de már azt sem. Ha van rá vmi megoldás, légyszi!!!!
MSN:laloca@citromail.hu

(#6896) m1garand válasza dany27 (#6894) üzenetére


m1garand
tag

nekem is így járt ha olyan helyen olvas akkor kattog

(#6897) liksoft válasza laloca (#6895) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Kicsit kusza a leírásod. Amit kivettem belőle:

- Egyszer leesett, de jó volt utána.
- Nem találtad a 230-as tápját, így a laptopét használtad.
- Ettől a pillanattól a sajátjával sem megy.

Ha a fentiek igazak, akkor azt kell mondanom, ha a winyó mechanikája és a mechanikán belüli elektronikája nem sérült, akkor az adataid még meglehetnek (a WD a winyó mechanikáját "egyszer összerakottra" készíti). Ellenkező esetben temethetőek az emlékek, vagy nagyon drága mentésnek nézel elébe. Az adatok mentését nem biztos, hogy otthoni módszerekkel célszerű végezni. Ha azok a képek fontosak és értéket is képviselnek, akkor szakemberhez (adatmentéses!) célszerű vinni. Lehet, hogy nem lesz olcsó, de az esélyek nála nem csökkennek a próbálozási kisérletek során.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6898) laloca válasza liksoft (#6897) üzenetére


laloca
csendes tag

Amikor bedugtam a laptop kábelével, már akkor sem működött, besem villant, hangot sem adott, egyszerüen nem kapcsolt be még annál sem, aztán gondoltam megkeresem az eredetit, lehet csak azzal jó vagy vmi ilyesmi, de azzal sem.
2 hetes, garanciás.A környékünkön van számitogép szerviz, rem.ott megtudják csinálni.HA nem akkor marad a szakszerviz.
Köszi a commentet::)!!

(#6899) liksoft válasza laloca (#6898) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem a kérdésre válaszoltál.

A laptop tápja előtt még működött? A laptop táp bedugásának pillanatában ugyanis túlfeszültség esetén a másodperc tört része alatt megy tönkre, ne csodálkozz ha nem működik!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6900) laloca válasza liksoft (#6899) üzenetére


laloca
csendes tag

előtte működött, mert nyaraláson használtam utoljára.Szétszedtem, becsomagoltam->kocsiba->hazaút->otthon meg a laptop kábelével nem működött, és csak aztán jött az eredeti.Működött előtte, valszeg a kábel megsütötte:(

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.