Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#6301) liksoft válasza tzimash (#6300) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Ez alapján gyanús.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6302) Daemon09 válasza liksoft (#6299) üzenetére


Daemon09
őstag

Ez durva... :(

(#6303) tzimash válasza liksoft (#6301) üzenetére


tzimash
őstag

több mint gyanús. pedig annyira dicsérték ezt a vinyót, ezek után nem is tudom mi legyen az utódja, a samsungot sokan nem ajánlják, mégis túlélte a wd-t... bár ez semmit sem jelent éppúgy történhetett volna fordítva is.

(#6304) heaven


heaven
tag

Mivel jelenlegi vinyóm igen megtelet, asztali gépembe vettem egy második vinyót:
Seagate 500Gb (IDE)

A BIOS felismeri, de az XP nem látja Partition Magic sem ismeri fel, mintha nem is lenne bekötve.

Felmentem a Seagate honlapjára és letöltöttem a SeaTools progit.
Ha ezt elindítom akkor az XP is elkezdi felismerni a vinyót és szépen tudok dolgozni rajta.
Újraindítás után viszont megint nincs ott az 500-as! Ismét csak a SeaTools segítségét kell igénybe venni, hogy használni tudjam. Most már ott tartok, hogy beraktam a SeaTools-ot az indítópultba, de majdnem 1 perc eltellik mire érzékeli az új vinyót.
Ötlet?

Alaplap: ECS P4VMM2
Primary Master: Maxtor 80GB
Primary Slave: DVD-RW
Secondary Master: Seagate 500Gb
Secondary Slave: CD-RW

(#6305) liksoft válasza heaven (#6304) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem találom a leírásban a 48bit LBA kezelést az alaplapnál. 120GB-nál nagyobb winyót kezelt már ez az alaplap?

Azt érdemes kipróbálni, hogy a BIOS-ban a második IDE csatornát engedélyezed, így a drive rajta keresztül elérhető. Viszont a drive detekt esetében a "None" (vagyis tiltod a BIOS drive felismerését) opciót választod. Ilyenkor ugyanis az általam feltételezett 128 (137)GB / 500GB anomália nem áll fenn, így az OS a saját driver-én keresztül még jól is kezelheti.

Pont a hiba miatt csak az OS lemezkezelőjét szabad használni a drive inicializálásához! [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6306) sss


sss
senior tag

Lenne egy problémám. 80Gb-s seagate vinyómat, átraktam másik gépbe, és bootoláskor pár pillanatig kattogásszerű hangokat ad. Eddig nem csinált ilyet. Hdsentinel szerint 100%-os. Lehet, h téved a hdsentinel? Vagy vmi más gond lehet táp mittomén. :F

(#6307) Dzsekó válasza heaven (#6304) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha az a probléma, amit liksoft írt, akkor próbálj meg bios frissítést nézni a laphoz,
amiben benne van, hogy "support above 137GB hard disk". Ha nem olyan régi az alaplap, akkor vinnie kéne bios frissítés után, nekem 2003-as alaplapok vitték így már.
Ha nem megy mégse, akkor marad liksoft által javasolt megoldás, hogy biosban letiltod, és windows-al felismerteted, és az el is kezeli, persze egy Win xp sp2 vagy újabb op. rendszer nem árt hozzá.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#6308) pitlak6


pitlak6
csendes tag

Sziasztok!

Egy elég érdekes problémám van, de hátha találkozott már vki hasonlóval és tudja a megoldást. Egy-két napja egyszer csak dobott egy kék halált a gépem, majd rögtön utána egy átváltott szivárványszinekbe a képernyő. A hiba használat közben mindig megjelent. Ezek alapján először vid kártyára gyanakodtam, de egy jó videó kártyával ugyanez a hiba jelent meg. Következő lépésként kicseréltem az ide kábelt, mert azt hittem szakadás van, de ez sem oldotta meg a problémát, majd végül egy win újratelepítéssel azt hittem mindent megoldottam, de itt kezdődtek csak a komolyabb gondok. Most a rendszervinyómon (típus: Hita t7k250 250gb, 1 éves még garos) elég érdekes jelenséget tapasztaltam. A winchester 2 partícióból áll: 10 gb a winnek, 233 gb filmeknek és zenéknek. A 2. partíciómon nagyon sok filmet nem tudok megnyitni, vagy ha meg nyitja a bsplayer, akkor file is corrupted hibaüzenet fogad, néhány filmet azonban megnyit. Van olyan is, hogy egyes filmek helyett a zeneszámok közül játsza le mindig ugyanazt. Ilyenkor a filmet indítva több tíz órás műsoridőt ír ki. Néhány filmnél csak hang van és fekete képernyő. A zenéknél szintén vannak furcsaságok: néhány számot egyszerűen nem hajlandó elindítani, holott korábban minden működött. Futattam scandisket és lemeztöredezettségmentesítőt, de semmi hatása nem volt. Ha megoldható valahogy nem szeretném elveszteni a vinyón lévő adatokat. Gépem adatai: amd xp 2000+, epox 8rda+, hita t7k250 250 gb, seagate 120 gb, fsp 400 pnf táp, nec dvd író, inno 3d geforce 3 ti200 vid kártya. Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv. Pitlak

[ Szerkesztve ]

(#6309) liksoft válasza pitlak6 (#6308) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

[link] Ennek az első hozzászólását olvasd el. Hátha ez a gond.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6310) Gresident válasza liksoft (#6277) üzenetére


Gresident
csendes tag

linksoft Ez a gépet távasztalról érem el ezért van itt gond (150KM)

Na hátha így de lehet nem is ide kelene hogy írjam (én vinyó problémának gondolom)

Kérdésem az lenne hogy!

Utorrent 1.7.7 WIN Szerver 2003 alatt 1Gbites net

Wincester WD 250Gbos 16Mb cashes vinyó(6DB sata2-esen)
RAM 4GB (Virtuális 5977MB)
MSI K9N SLI-2F AM2 alaplap Chip-készlet: nVidia nForce 570 SLI

Problémámletárolás az alapvető utorrent max 32MBot hasnál (Ez ADSL-eseknek tökéletesen megfelel)
Nekem ez növelve van 300MB-ra!

De még is disk owerload van (Ez azt jelenti hogy a 300MBból már 300at megevett és nincs már hová írnija)És eközben nem megy felfelé sem semivel és kletöltésem is belassul! (NEM TERHELT A VINYÓ PRIVÁT DISK)

Hozzá teszem kikapcsolni nem kapcsolhatom ki az írási casht mert megenné az összes memoriámat amugyis ha már olyan 1600-1800at elér akkor utorrent behal egy kicsit!

Ez már 5MB/sec (5000Kbájt/sec) letölténél probléma!

A kérdésem az hogy vane erre megoldás vinyók UDMA-ba vannak nincs problémájuk Maximális UDMA mód 300MB/SEC Aktív is ennyi!

Valaki valami okosságot arra hogyna tudnék én pl ugy letölteni 30-40-50MB/seccel hogy a Winchester ne töltsön be az az a letárolás jobb legyen(az a 300MBnyi cash)

Feltöltés megy 30-40-50MB/sec

RAID NÉLKÜL

-Asrock 970 extrem -3 AMD FX 8350 -COOLERMASTER Hyper 612S +2db NF-F12 -KINGSTON 4*4GB HyperX XMP DDR3 1866MHz CL9 -HD7950 FLEX BOOST -OCZ 120GB Vertex 3 -WD 2000GB Green -CHIEFTEC CTG-500 -M-Tech NOB09A-BK +3db NF-P12 +1db NF-P14 FLX

(#6311) liksoft válasza Gresident (#6310) üzenetére


liksoft
nagyúr

150km távolságból kicsi az esélyed a hiba javítására. Ezen felül torrentet nem használok, nem tudom mi van arra a gépre installálva, a háttérben hány taszk fut, stb..., stb....

Sajnos azt hiszem ebben így segíteni még ötlet szintjén sem fogok tudni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6312) sss válasza sss (#6306) üzenetére


sss
senior tag

Tegnap írtam, hogy bootoláskor kattog a vinyó, ehhez képest ma kb 5x indítottam a gépet meg párszor újra is indítottam, ehhez képest semmi kattogás...Mostmár semmit sem értek. :F

(#6313) heaven válasza liksoft (#6305) üzenetére


heaven
tag

Köszi a segítséget, majd a jövő héten kipróbálom.

(#6314) pitlak6 válasza liksoft (#6309) üzenetére


pitlak6
csendes tag

Kosz a segitseget, sajnos ez nem valt be. Marcsak azt nem tudom, hogy erdemes e Pestre felmenni gariztatni a vinyot, vagy formazzam le es hasznaljam igy. [P:J][/P]

(#6315) liksoft válasza pitlak6 (#6314) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART mit mond? Voltak adatátviteli hibák?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6316) -AD4M-


-AD4M-
tag

Hy aLL!

Van egy olyan problémám, hogy elromlott a notebookomban lévő vinyó.
A gépet 15 hónapja vettem, és 1 év gari volt rá.
A Seagate oldalán néztem ,hogy arra vinyóra 5 év garit adnak (st9120821as).
Mit lehet ilyenkor tenni?

Köszi!!

Allons-y!

(#6317) gardener


gardener
senior tag

Van egy P3 serverem.
Beraktam egy Adaptec 1210SA Sata controllert.
Elnidul a boot, fel is ismeri a kártyát.
A rárakott vinyót is szépen felismeri.
A bios részébe is be tudok lépni.
Végigmegy, kiírja,hogy: BIOS installed successfully!
És itt megáll nem megy tovább a bootolás menete.

Ha boot közben (F2,F12,del,stb) nem nyomkodok semmit, akkor elindul a bootolás,
kiírja,hogy Adapter scan, de 50%-nál megáll és nem akar tovább menni. :O

A gépben alaplapon van scsi vezérlő. Raktam még a gépbe egy Silicon image Ide kártyát is.
Ezeken vannak vinyók. Viszont ez a sata kártya kifog rajtam.

Mi lehet a gond? :F

(#6318) seawolf570


seawolf570
aktív tag

Üdv!

Vettem egy Hitachi HDT725032VLA vinyót (320GB SATA II, új) és nem működik a SMART.
Sem az Evereszt sem a Hard Disk Sentinel nem olvassa a SMART adatokat ( se hőmérséklet, se stb).
Segítséget kérnék abban, hogy ez tulajdonséga vagy hibája a készüléknek.
Van mellette egy Hitachi HDS721616PLA (160GB SATA II) és egy Maxtor 6E040L0 (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133), azoknál műkszik.

Kép a Hard Disk Sentinel-ből:[link]

Előre is köszi!

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#6319) seawolf570


seawolf570
aktív tag

Időközben megnéztem Vista alatt is, ott műkszik.
Op. rendszer Win XP SP3.

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#6320) liksoft válasza -AD4M- (#6316) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a gyártó felé garis, akkor Neked kell intézned. Ezt a Seagate oldalán a gyári szám alapján tudod ellenőrizni. Vigyázat, csak ellenőrizd, mert ha RMA számot kapsz, vagyis elindítod a garanciális cserét, akkor korlátozott időn belül a gyárba KELL érnie a drive-nak, vagy elveszíted a garit. Ha viszont OEM drive-ként adta el a gyár, akkor a gépépítő (laptop gyártója) a garancia vállalója. Ebben az esetben CSAK Rajta keresztül lehet a garit érvényesíteni. Ekkor valószínűleg már nem garis.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6321) liksoft válasza gardener (#6317) üzenetére


liksoft
nagyúr

A több BIOS kiegészítés összevész egymással. A PCI csatlakozókban a kártyák más sorrendjével talán tudsz működő állapotot összehozni. Más lehetőség, hogy a kártyát behelyezve (engedélyezve), de a BIOS-át letiltva használod. Ilyenkor a driver fogja kezelni a rárakott eszközöket. (Konfiguráláshoz engedélyezni kell a kártyán a BIOS-t, használathoz tiltani.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6322) liksoft válasza seawolf570 (#6319) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagyis rájöttél, nem a drive a ludas, hanem a controller driver-e "nyeli" le a SMART adatokat. Egyébként a Sentinel oldalán van lista erről, hátha segít Neked is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6323) Piero89


Piero89
aktív tag

Sziasztok! Eltűnt egy partícióm,de elég érdekes módon. Minden particionáló program látja,sőt az egyikkel még adatot is tudtam róla leszedni,de azon kívül, hogy tudnak róla, mást nem igazán tudnak vele csinálni. Egyik program azt hiszi hogy üres terület mégse tudja particionálni,a másik meg látja hogy van, de se törölni,se újraformázni nem tudja.Szóval tudnak róla hogy van ott vmi közel 100 gigás izé,de itt meg is állt a tudományuk(a Windows nem is látja).Ha tudnátok egy-két ötletet adni,hogy tudnám azt a 100 gigát újra munkába fogni megköszönném :R

(#6324) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy vincseszternél mi az a hőfok, ami soknak számít?
A jelenlegi 120-as vinyóm sokszor kerül 50 fok közelébe, túl nem lépi, de picit aggódom , hogy ez is sok már neki.

(#6325) Dzsekó válasza dangerzone (#6324) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Gyártók max 55-60 fokra határozzák meg a működést, de tartósan nem jó, ha 50 fok fölé megy. A tiéd még elmegy azért, bár egy ventivel megspékelném a dolgot, legalább nyáron.
Üdv!

(#6326) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Van egy érdekes problémám:
Adott egy Gigabyte GA-7N400 Pro2 alaplap ezen van egy SATA RAID ... következő történik ha 1 db HDD van a SATA 0-on akkor a SMART info látszódik (Windows alatt - Hard Disk Sentinellel) ha viszont 2 HDD van a vezérlőn a SATA 0-n lévő HDD SMART infója nem látszik ... ez SATA RAID vezérlő hiányossága vagy a Sentinel nem működik tökéletesen ebben a szituációban?

Előre is köszi a válaszokat.
üdv
lakisoft

(#6327) liksoft válasza lakisoft (#6326) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

"Ha már semmi sem segít, vedd elő a kézikönyvet." [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6328) lakisoft válasza liksoft (#6327) üzenetére


lakisoft
veterán

Néha nem árt egy bölcs öreg oltalmazása :D

megtaláltam a választ!
Silicon Image SiI 3112 Igen (részben) Részleges információt nyújt (2)

2) - Csak az első S-ATA merevlemezről ad meg tökéletesen minden információt és csak ha nincs második merevlemez csatlakoztatva. Az esetleges második pozícióra csatlakoztatott meghajtóról nincs S.M.A.R.T. információ, így többek között hőmérséklet és állapot kijelzés nem működik.

kb. ha nem is teljesen így van a valóságban ... de segített

mod: köszi a segítséget! ... nem tudtam merre induljak :D

[ Szerkesztve ]

(#6329) gardener válasza liksoft (#6321) üzenetére


gardener
senior tag

Ahm. Thx.

Hasonló hibára ill. megoldásra gondoltam én is,
de brutálisabb megoldást találtam.
Az ide kártyát mellősztem a gépből, mivel szerencsére a végén sikerült az alaplapi vezérlővel megetenem az ide vinyót.
A sata rész viszont csak nem akart menni. Aztán szembe jutott,hogy ez az adaptec kártya még sata1-es. Átjumpereltem a vinyót, ...és végre működik minden :) :K

(#6330) lakisoft válasza gardener (#6329) üzenetére


lakisoft
veterán

amúgy ez a vezérlő is SATA1-es - viszont 2 vinyóval is próbáltam. Az egyik SATA1 a másik SATA2 volt. Bár a tesztet erre nem hegyeztem ki. Valószínűleg ez is befolyásolhatja a dologot. Bár ezt nem írták a Sentinel Support-on.

(#6331) liksoft válasza gardener (#6329) üzenetére


liksoft
nagyúr

Imádom a kompatibilisnek kikiáltott eszközöket és technológiákat! :O

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6332) gardener


gardener
senior tag

Létezik,hogy egy Adaptec sata kártyára kötött vinyóról a HDsentinel nem tudja kiolvasni a smart értékeket?

(#6333) liksoft válasza gardener (#6332) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, ha az Adaptec driver-e nem támogatja a SMART utasításokat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6334) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Vettem a napokban egy ilyen vinyót:HDD Samsung 1000/SATA2/32M (HD103UJ)
Beüzemeltem,felismerte a gép,eszközkezelőben is látja,de a sajátgép/merevlemez meghajtóknál nincs ott :F Mit csináljak?

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#6335) liksoft válasza manutdzoli (#6334) üzenetére


liksoft
nagyúr

Particionáltad? Formattáltad?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6336) gardener válasza liksoft (#6335) üzenetére


gardener
senior tag

Ravasz kérdés :) :P

(#6337) easy...rider válasza Thulcandra (#6043) üzenetére


easy...rider
őstag

Tudnál ajánlani pár progit amivel bad sectort tudnék keresni?
Légyszi fontos lenne, mert akkor még tudnám gariztatni a vinyót.

(#6338) Thrawn válasza easy...rider (#6337) üzenetére


Thrawn
félisten

Egyet már írt, HDSentinel, de a gyári tesztprogram a mérvadó.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#6339) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vista boot-nál ez milyen hibára utalhat azon kívűl hogy olvasási:D [link]
Egy reset után bootolt a gép.

(#6340) easy...rider válasza Thrawn (#6338) üzenetére


easy...rider
őstag

okés csak többel is le akartam. :) köszönöm a segítséget

(#6341) Dzsekó válasza ToBeY (#6339) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha maga a vinyó jó fizikailag (azaz nem pont most rogyott be), akkor szerintem megsérült az MBR, ezt vista cd-vel helyre lehet rakni. XP-nél még ment az fdisk /mbr parancs, de vistánál nem tudom ez mükszik-e.

(#6342) ToBeY válasza Dzsekó (#6341) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Néha csinál olyat hogy betölt a win majd a vinyó leáll restart és jó:)

(#6343) Dzsekó válasza ToBeY (#6342) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hogy érted, hogy leáll? Mintha kikapcsolnád?
Mert ha ez van, akkor az táp probléma is lehet, nézd meg a tápcsatlakozót,
illetve a vinyó smart-ját sem ártana, mert lehet vinyóhiba is.

[ Szerkesztve ]

(#6344) ToBeY válasza Dzsekó (#6343) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Táp az egy éves 400-as chieftec, a vinyó egy 6éves maxtor és néha mikor bejön a vista, egy halk kattanás és megfagy a gép.De nem mindig van így max 1-2héten 1-2x.:D

(#6345) liksoft válasza ToBeY (#6344) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor a winyó tápcsatlakozását tesség megtisztítani, a Molex csati "csövecskéit" összébb nyomni, hogy tökéletes érintkezést adjanak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6346) ToBeY válasza liksoft (#6345) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Feltettem ezt a HDD Sentinel-t vagy mit és 100% a teljesítmény és a kondicíó is.

(#6347) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Hello!

Van egy 80gigás SAMSUNG winchesterem, amiből a primary partíció egyik napról a másikra RAW fájlrendszert kezdett használni...(Acronis DiskDirector szerint NTFS - a másik partícióját gond nálkül használom) tudtok valami megoldást erre a problémára? :F Mielőtt szó érné a ház elejét...utánakerestem itt a topikban de én nem lementeni akarom róla a cuccokat...mert sajna nincs annyi fölös helyem, viszont szeretném használni...vagy más megoldás nincs? :F
előre is köszi! :)

(#6348) liksoft válasza ToBeY (#6346) üzenetére


liksoft
nagyúr

Most a HDSentinelt tetted fel vagy mit? :P

Két lehetőség van. Vagy a winyó a hibás, vagy nem. De az biztos. :D

A TÁPELLÁTÁST ELLENŐRIZTED? :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6349) liksoft válasza TonTomika (#6347) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Az a biztos, ha leformázod, ráírsz, törlöd, újraformázod, esetleg rátöltesz még egy keveset, majd visítasz, hogy semmi nincs meg, elviszed adatmentő céghez méregdrágán, de Ők sem tudnak segíteni, utána leformázod, rámásolsz, majd adatmentő csodaprogik tömkelegét próbálgatod ide telepített win-re installáltakat persze.....

Szerintem millió helyen le lett írva, ha az adatok kellenek, akkor azokról fizikailag másik drive-ra KELL kópiát készíteni. Az eredeti drive-ot NEM buzeráljuk!

Az adatoknak ÁRUK van. Ha annyit nem érnek meg, hogy egy másik drive-ot beszerezzen a mentéshez az ember, akkor azok az adatok annyit sem érnek. Ebben az esetben nyugodtan kidobhatjuk az ablakon, és formázhatunk.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6350) TonTomika válasza liksoft (#6349) üzenetére


TonTomika
aktív tag

Hello!

Oké akkor ha más megoldás nincs akkor próbálok helyet szorítani...azt hittem orvosolható a probléma egyszerűbben is mint az adatok mozgatása:)...igazából a baj csak az hogy nem tudom hogy mi van rajta...nagy valószínűséggel ezen vannak az elveszettnek vélt Horvátországi nyaralás képei...az egész merevlemezt formázzam le vagy csak a partíciót?

Köszönöm a gyors reakciót!

Üdv

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.