Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5051) kovaripeti válasza Imco (#5050) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Köszönöm szépen, sokat segitettél, de még azt mond meg, hogy mikor be akarom helyezni őket, akkor honnét tudom meg, hogy ami kijön az alaplapból, az melyik a Primary, és melyik a secondary?

jaj. és még egy kérdés. A DVD íro az oké, de mi a DVD-ROM?

[ Szerkesztve ]

(#5052) depmod


depmod
senior tag

Sziasztok!

Problémám van.
Van egy külső SATA-s notebook vinyóm USB-s mobilrack-ben. A laptopom felismeri, de más gépekben nem történik semmi, ha rádugom az usb-re. SATA a probléma, mert a másik gépek ide-sek, nem ismerik a satat?

Remélem tudtok megoldással szolgálni :DD

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#5053) gaben válasza liksoft (#5016) üzenetére


gaben
aktív tag

Lehúztma az összes IDE eszközt,a bővítő kártyákat is kiszedtem, csak az alapok maradtak benne,de így sem tudom tesztelni a Samsung programjaival.A Hutil felismeri,de egyetlen menüpont jelenik meg,az exit.Nem tudok így semmit kezdeni vele.A másik Samus progi meg fel sem ismeri a HDD-t.

(#5054) Thrawn válasza gaben (#5053) üzenetére


Thrawn
félisten

HUTIL a legfrissebb? (2.10 ha jól tévedek)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5055) gaben válasza Thrawn (#5054) üzenetére


gaben
aktív tag

igen,2.10

(#5056) Thrawn válasza gaben (#5055) üzenetére


Thrawn
félisten

És kiválasztva a vinyót csak exit van? Meg kéne nézni egy másik lapban.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5057) Imco válasza kovaripeti (#5051) üzenetére


Imco
őstag

Még mindig nem irtad ide a hardveredet, akkor tudnám milyen a lapod!
Elvileg a kék a primary ill. oda van irva a lapra hogy pri és sla ill. ha mindkettő
hiányzana akkor a biosban olvasd el! :K
Ha az írón kivül nincs másik optikai kütyüd akkor nem számit, ha van akkor azt tedd az iró után! A rom az olvasó lenne! :)

Üdv! Imco

(#5058) Imco válasza depmod (#5052) üzenetére


Imco
őstag

Nem kell neki plus táp? Ill. ha igen, használsz ilyet?
HA az usb-t ismerik szerintem fel kéne ismernie.
Talán ha túl régiek a lapok, vagy usb1.1, akkor lehet az a baj...
Ezek csak tippek persze.

Üdv! Imco

(#5059) Thunderzolee válasza kovaripeti (#5051) üzenetére

Rá van írva általában az alaplapra a csatlakozó(k) mellett;
...van, h nagyon picurka betűkkel:
Primary IDE
Secondary IDE

Primary: elsődleges IDE port,
Secondary: másodlagos IDE port.

Aztán a kábel egyik vége megy az alaplapra, a másik végére megy a MASTER egység, kicsit visszább pedig a SLAVE egység.

És amit Imco is írt, h ha nincs SATA port, akkor:
a PRIMARY portba kell a rendszer hdd-t kötni a kábel végére MASTERként,
kicsivel visszább SLAVEként lehet egy másodlagos hdd-t kötni aztán, (vagy ide mehet a DVD író is akár).

A SECONDARY portba pedig lehet kábel végén MASTER, kicsivel visszább SLAVE üzemmódban kötni még két másik egységet. Ezek lehetnek akár két DVD is, vagy két HDD is, vagy koedukáltan, vagy MOBIL RACKet, kinek mi tetszik.

A DVD-ROM pedig egy olyan DVD író, ami nem tud írni, csak olvasni. Tudod, régen amikor még új volt a DVD, akkor még nem volt amivel írni lehetett volna, csak sima olvasó egység. Olyan mint a CD-ROM. Azzal se lehet írni, csak olvasni. Vagy mint most például a BLUE RAY, abból is egyelőre inkább csak olvasót lehet kapni..
És azért jó a két DVD egység, mert gyorsabban lehet másolni (egyikről a másikra - olvasóról az íróra), de van egy hátránya is, h gyorsabban lehet vele lemezt elrontani (ha nem sikerül az olvasás, akkor ugyebár az írás is félbemarad, de folytatni már nem lehet..) :))

Nekem pl. sata rendszer hdd-m van, master ágakon van két dvd íróm (egyformák), slave ágakon pedig két mobil rack. Azért két dvd, mert régen még nagyüzemben írtam, de ma már nem használom igazából.. :B

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5060) gaben válasza Thrawn (#5056) üzenetére


gaben
aktív tag

igen,néztem másik lapban is,igaz azon sincs alapból sata(Asus a7n8x-x),de ugyanezt csinálja.

(#5061) Thrawn válasza gaben (#5060) üzenetére


Thrawn
félisten

Az a baj, hogy azon is külön chip vezérli a SATA-t, natív kellene :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5062) depmod válasza Imco (#5058) üzenetére


depmod
senior tag

Nem kell neki plusz áram, egyről megy.
Az én laptomomon semmi gond, haverom gépén usb2.0 is van, de nem ismeri fel.

Külső satás vinyó usb-s rackben igényel valamilyen drivert, hogy működjön ide-s gépben????

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#5063) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Thunderzolee és Imco

Nagyon köszönöm mind a kettőtöknek a segitséget. Nagyon sokat segítettetek!!!!!
Nem rég ajánlották ezt az oldalt, de nagyon jó!!! Itt tényleg mindenre választ kapok. Régebben egy másik helyen probáltam mindig segítséget kérni, de ott az volt a baj, hogy álltalában ott mindenki csak kérdezett, de választ senki nem kapott. Ha kaptál rá, az meg nem válasz volt, hanem egy moderátor, és azt írta, hogy a mondatot egy helyen nem kezdted nagybetüvel, ugyhogy addig lezárja a topikot, míg meg nem tanulsz írni!!!
Többszöri figyelmeztetés után ítram is neki, hogy sok sikert, de azt gondolom, hogy itt már csak Ti fogtok maradni moderátorok, és egymást fogjátok ellenőrizni, hogy ki milyen helyesírási hibát vétett.
Na tehát köszönöm szépen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#5064) liksoft válasza depmod (#5062) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha ugyanolyan OS van a haver gépében mint Nálad, akkor fel kéne ismernie a külső winyót. A SATA vagy PATA csatolás USB külső eszköz esetén nem szokott különbséget okozni az USB-s meghajtásnál. Viszont ahogy már írták, a nem elegendő tápellátás rengeteg gondot okozhat. Akár azt is, hogy a drive hibásan ír a felületre, de ezt csak az adatok visszaolvasásakor érzékeled. Vagyis a tápellátás KRITIKUS! Pont ezért találták ki a két USB csatornáról vett tápellátást. Az sem mindegy, hogy az alaplap hátsó (forrasztott) USB csatornáját, vagy előlapi (kábeles, plusz csatlakozós) darabját használod. Ajánlom a hátsót!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5065) depmod válasza liksoft (#5064) üzenetére


depmod
senior tag

Az rendben van, de hogy laptopra dugva mindkét usb, akkor sem ment a dolog.

MISZTIKUM

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#5066) liksoft válasza depmod (#5065) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezt nem értem. Adj egy linket a termékhez, mert számomra nem értelmezhető amit írsz.

Dual tápellátással akkor nem megy, ha a tápkábel nem az eszközhöz való.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5067) depmod válasza liksoft (#5066) üzenetére


depmod
senior tag

Na szóval.

Adott egy hitachi sata 80gb-os notebook vinyó, 2 partícióval. Benne van egy külső mobil rack-ben.
Az én laptomom gond nélkül kezeli, 1 usb-n keresztül.
A haverom laptopja és a pc-m viszont nem ismeri fel, se akkor, ha 1 usb-t, se akkor, ha 2usb-t kötök rá a áramforrás gépre.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#5068) liksoft válasza depmod (#5067) üzenetére


liksoft
nagyúr

OS azonos? Driver nem szükséges hozzá? (Találkoztam már XP alatt is driver-es eszközzel. :Y ) Eszközkezelőben megjelenik? Nem titkosított a partíció?

Szerk: Azért a külső ház típusa (esetleg link a gyártói oldalhoz) NEM ÁRTANA!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5069) depmod válasza liksoft (#5068) üzenetére


depmod
senior tag

OS tök azonos.
Semmi nem történik, nem látszik sehol a vinyó.

Én nem tudom, hogy driver kell e hozzá, de furcsálnám.
Titkostva nincsen.

Háztípust linkelek.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#5070) Imco válasza depmod (#5069) üzenetére


Imco
őstag

Probáld meg direktbe beépiteni valamelyik gépbe / már ha van sata bennük/.
Igy a táp probléma ki van szürve!
Egyébként szinte minden külsőház plusz tápos szerintem, épp a leirtak miatt.
Engem is érdekelne a ház tipus. :K

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#5071) pete_21


pete_21
addikt

Hello!
Adott egy SATA-2 WD 500 GB 16 MB cache winchester. Ha egyik partícióról a másikra másolok, akkor a Total Commander azt írja, hogy 60 MB/s-sel másol, de lecsökken kb. 30 MB/s-re. Valamikor maximum 40 MB/s-sel másol.
Ennyire lenne képes egy SATA-2 -es winyó?? :F :F

(#5072) Thrawn válasza pete_21 (#5071) üzenetére


Thrawn
félisten

:K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5073) pete_21 válasza Thrawn (#5072) üzenetére


pete_21
addikt

Ilyen sebességre viszont egy IDE-s HDD is képes.
Bevallom, azt hittem, a SATA-2 gyorsabb.

(#5074) Thrawn válasza pete_21 (#5073) üzenetére


Thrawn
félisten

A nagyobb adatsűrűségű tányérokkal szerelt HDD-k sem képesek egyelőre sokkal jobb eredményre ha vinyón belül másolsz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5075) pete_21 válasza Thrawn (#5074) üzenetére


pete_21
addikt

Értem. Tehát akkor normális ez az 50-60 MB/s sebesség helyi winyón?

(#5076) Thrawn válasza pete_21 (#5075) üzenetére


Thrawn
félisten

Igen az.

#5077: Nincs mit :)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5077) pete_21


pete_21
addikt

Akkor megnyugodtam :)
Köszi a gyors választ :)

(#5078) kyru74


kyru74
aktív tag

Sziasztok!
Van egy olyan gondom hogy aWD400 Gb sata16Mb winyombol a gép csak kb:127Gb-ot lát.esetleg tud valaki valami tippet? Xp-vel a drivereket sem ismeri fel a gép az xp nem sp2-es .Vistával is. :(((

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#5079) Thrawn válasza kyru74 (#5078) üzenetére


Thrawn
félisten

SP2-es XP-vel már látná a maradékot is. Gondolom azért látja a Vista is 127 GB-osnak, mert annyira lett megformázva. Nézd meg a Lemezkezelőben, ott kell lennie a maradék területnek is partícionálatlanul.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5080) kyru74 válasza Thrawn (#5079) üzenetére


kyru74
aktív tag

Köszi. :R
Meg próbálom a biosba nem kell át állitanon semmit?
:U

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#5081) Thrawn válasza kyru74 (#5080) üzenetére


Thrawn
félisten

Ott nem.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5082) kyru74 válasza Thrawn (#5081) üzenetére


kyru74
aktív tag

Oké. :)
Megprobálom. :K

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#5083) kyru74 válasza kyru74 (#5082) üzenetére


kyru74
aktív tag

Újra lett formázva és most már jó.Köszi :R

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#5084) Thrawn válasza kyru74 (#5083) üzenetére


Thrawn
félisten

Nincs mit! :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5085) k78chriss


k78chriss
tag

Help!

Van egy 120Gb os samsung winyó ATA-s, Egyik pillanatról a másikra csak ennyit látni belőle: [link] az I meghajtó, Bios látja windows látja, vista x86 32bites op van fent. A számítógép kezelés ben a lemezkezelő is látja és a foglalt partriciót is mutatja meg a nem foglaltat is. Mégse tudok hozzáférni a meghajtóhoz. Nincs ilyen meghajtó cimmel. viszont olyan dolgok vannak a meghajtón amire szükségem lenne!
Mi lehet a baj vagy mit lehetne csinálni? Van e mód az adatokat lementeni?

Elöre is kössz a helpet

(#5086) liksoft válasza k78chriss (#5085) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Itt nézz körül.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5087) k78chriss válasza liksoft (#5086) üzenetére


k78chriss
tag

THX

(#5088) Achtung


Achtung
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy nemrég vettem egy samsung 160gigás vinyót, be is kötöttem, nagynehezen jó helyre mert szar volt az egyik busz, aztán felismertettem a windows-al. Eddig még jó is, működik is. De az normális, hogy a 160 gigából, csak 127 áll rendelkezésemre? Ennyi hibás része lenne zsír ujan is? Vagy az miért lehet, és mit lehet vele tenni,h több legyen elérhető...?
Előre is köszi a segitséget. És lehet,h korábban volt ilyenről szó, de csak bele-bele olvastam a hozzászólásokba...

(#5089) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok!
Próbáltam a topicba rákeresni a problémámra, volt hasonló, de érdemleges választ nem igazán láttam
2 HDD-m van: 1 80GB Hitachi (ezen van a rendszer, WinXp SP2) és egy 120Gb Samsung.
A Samsung 2 részre van particionálva (egyik fele Fat32, másik NTFS). A Samsung olyan, mint ha kezdene meghalni, és nem örülök... Minden újraindításnál mindig indul a Checkdisk (vagy Scandisk, mindegy... világoskék képernyő vékony fehér betükkel :-D).
Mindig talál olvashatatlan mappákat, és törli. Amit tudtam, már átmentettem a Hitachira.
Hogy tudom elkerülni a további romlást? Ne indítsam újra a gépet?

Másik kérdes: a nagyobb bajom. A Samsung nagy része (NTFS) átment RAW-ba, nem tudja olvasni a WinXP, formázni szeretné.
Ott fontos adatok voltak. Visszakapom valaha?
Jobb, ha egyelőre kihúzom egyszerűen a Samsung vinyót?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#5090) liksoft válasza Achtung (#5088) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

[link] Ennek az elejét célszerű elolvasni. Talán pont ez a gondod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5091) liksoft válasza DrSoul (#5089) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nagy valószínűséggel valóban a végén lehet. Erős hűtés mellett a GDB talán tud segíteni az adatok visszaszerzésében. Ami viszont a drive-ot illeti, nagy valószínűséggel elfelejthető. Erre a HDSentinel nagy valószínűséggel választ fog adni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5092) Thrawn válasza Achtung (#5088) üzenetére


Thrawn
félisten

Volt. Tedd fel az SP2-t. Egy partícionáló programmal utána használhatóvá teheted a maradékot.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5093) DrSoul válasza liksoft (#5091) üzenetére


DrSoul
őstag

Szia, köszi a választ. Megnézem a HD Sentinelt. A GDB-t is majd kipróbálom: régen használtam, de most a PC Inspectorral próbálkoztam. Ez néhány képet vissza is varázsolt (bár pont azok már el voltak mentve), de 2 nap folyamatos működés mellett jutott csak el 14%-ra... Így lekapcsoltam.

Valószínű, hogy a GDB-hez fog kelleni egy új HDD (mert gondolom nem lehet részletekbe csinálni, tehát hogy ma 10Gb, stb.. és közben DVD-re menteni). De akkor melyik márka megbízható? Semmi probléma nem volt a Samsunggal, nem tudom, miért kezdte ezt... Egy formattal sose lesz már a régi?
Egy olyan HDD kéne, mely majdnem 100%-ban megbízható, mert a CD-k, DVD-k se azok (egy csomó régi CD-met fel se ismeri már a rendszer, nem olvassa).

És milyenek a külső, USB HDD-k? Látom, már kb egyárban van a sima PATÁval, egy 320GB WD ennyibe kerül:
[link]

Mindig az X jelöli a pontot...

(#5094) Dj Dekko!


Dj Dekko!
őstag

Sziasztok Nagy, és elég *kényes problémám van, amire megoldást keresek!
Van 2db Samsung SATA2 200G 8M Cache vinyom..
szépen felmegy a vista minden ... amikor meg már kezd megtelni ... majd hogy teli van...
(Raidban járatok öket * Spben * ) akkor mindig kiírja az nforce driver hogy hiba, dvd írásnál stb... nél
KRITIKUS HIBA A...*x* meghajton (és leírja a vinyó nevét... akár hányszor telepítettem, frissítettem mindig ugyan úgy arra vinyóra panaszkodik)
Vistával is probáltam Frissíteni de akkor meg nem rakta fel rá a Raid *Controlert...
pls help :( :U :O

(#5095) DrSoul válasza liksoft (#5091) üzenetére


DrSoul
őstag

De a HDSentinel ingyenes verziója is megmondja?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#5096) M3oH


M3oH
addikt

Sziasztok HDGuruk!
Kovetkezo a problemam. Igazabol bevallom nem szoktam halalra figyelni a vinyokat. Kb. 1,5-2 honapja Seagate250Ges meg 91% kondicioval porgott. Tegnap ralestem es megszedultem. Kondicio 30%... HDSent ezt irta:
A lemez felületén található 125 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 1 hibás szektort.
A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
Raeresztettem a chkdsket de az csak osszesen 1db 4KB rossz szektort talalt, az 1ik particion(ami megvolt elotte is), a masikon semmit. Ilyenkor mi van? Uj vinnyo vasarlas kozeleben vagyok(ez is csak epp 1 eves)? Koszonom a segitseget, tanacsokat.

[ Szerkesztve ]

(#5097) liksoft válasza DrSoul (#5095) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, és nincs atomstabil HDD. A tápellátás viszont kritikus! Gyanítom (statisztikával NEM tudom alátámasztani - és ezt az állandóan mindenhol ott lévő figyelő és kukacoskodó Fórumtársak miatt írom ide !! :((( ), hogy három winyóhalálból kettőt a hibás tápellátás okoz. A maradék a hűtés, majd az egyéb hibák.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5098) liksoft válasza M3oH (#5096) üzenetére


liksoft
nagyúr

Neked is fontos: [link]. A fontos adatok mentését ne halogasd. (Ami beszerezhető az NEM fontos. A fényképek, családi videók, emberi munka az ami nem pótolható.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5099) dcsabesz


dcsabesz
tag

Hali!

Tanulságképpen írom le a sztorim, hátha valakinek van-lesz hasonló gondja.
Már régóta szívok a géppel. Véletlenszerűen lefagyásokat produkált. Egyszerűen megált a vin és nincstovább. Újraindít, de nem lépett tovább a BIOS ellenörzés után. A hardverek biztos jók, mert másik vinyóról minden münködött. Vettem egy új vinyót is, azzal is ment egy darabig aztán megint kezdőtött a sz@patás!
Tegnap gondoltam egyet és kicseréltem a sata kábelt és láss csodát elsőre gond nélkül megy a gép. Remélem ez így is marad. A kábel meg ment a kukába. Én pedig azóta elégedett vagyok. :DD :DD :DD :DD

(#5100) liksoft válasza dcsabesz (#5099) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Tudod, ha a SMART adatokban az UDMA adatátviteli hibákat megnézed, akkor ezt már az első hibák után ki tudtad volna deríteni. Vagyis nem muszáj szexualizálni. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.