Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5551) liksoft válasza s.zero (#5541) üzenetére


liksoft
nagyúr

A driver nem engedi át magán a SMART információkat. Próbáld megnézni a program honlapján a Gy.I.K. résznél. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5552) liksoft válasza cybm (#5542) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinel tudása és felhasználási módja le van írva a honlapján, és a help-ben is !!!!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5553) liksoft válasza Mr. XXL (#5543) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez már a gyári adatok nehéz olvasását is jelentheti. Ha igen, a halálán van a winyó. Fontos adatot ne tárolj rajta.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5554) liksoft válasza zsaron (#5547) üzenetére


liksoft
nagyúr

Fontos adatokról másik gépen tessék mentést készíteni.

A Te géped meg vagy OS szinten fagy be, vagy az USB controller ment az örök vadászmezőkre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5555) liksoft válasza kem (#5549) üzenetére


liksoft
nagyúr

Persze, hiszen nem tudja azokat az UDMA üzemmódokat mint a winyó.

Szerk:

A Raptorról ebből semmi nem derül ki. Sentinel nem mond rá semmit? (Nem érdekelnek a pipák! A nyers adatok a fontosak.)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5556) kem válasza liksoft (#5555) üzenetére


kem
addikt

HDTune smartot linkelem, mert az tömören összegzi.

szerk:

A probléma az, hogy nem tudom se particionálni, se formázni, se low level formázni, semmit.
Bebootolok linuxal, hátha az eltünteti a FAT16 particiot.
Sentinel szerint rendbevan a vinyó.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#5557) kem válasza kem (#5556) üzenetére


kem
addikt

Sentinel Az információ fülön azt írja az ATA információknál,
hogy ATA ellenőrző összeg érnénytelen.

Köszi!

(#5558) 04ahgy válasza liksoft (#5516) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szia!

Igazad lett. :( A merevlemez bad szektoros. SeaTools talált rajta ~184-et... Kiválasztottam, hogy újraallokálja őket. Gondolom, ezt a SMART közreműködésével teszi, mivel ezután a windows jól ment.
A 184-ből, amit sikeresen javított, pont annyi lett a Reallocated Sector. Amit pedig nem tudott javítani (gondolom, azért, mert nem volt teljesen rossz, vagy nem tudom, miért, az pont annyival növelte a Current Pending Sector számát.

Az mitől lehet, hogy egyik napról a másikra így behal, bad szektorosodik? Ebben az állapotában (ha HDSentinelt figyeve az állapota nem romlik) nem fontos adatok tárolására még jó lesz (pl. filmek)?

Köszi: HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5559) liksoft válasza 04ahgy (#5558) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Túlmelegedés, kontakthiba, táp vonalon pillanatnyi zavar, felületi sérülés, stb...

Nehéz megmondami. Egy darabig nyúzd, ha nincs változás, nem életbevágó anyagok tárolására jó még.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5560) liksoft válasza kem (#5557) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor a driver nem a teljes SMART adatterületet adja vissza. A legfontosabb paramétereknél nem szokott gondot okozni, de az új drive-ok több adatot adnek vissza. Ezek már érvénytelenek.

Másik nativ drivert kéne megnézni. (RAID driver eleve lenyeli az adatokat.)

A gyári tesztprogrammal leellenőrizted már a drive-ot?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5561) zsaron válasza raskolnikoff (#5548) üzenetére


zsaron
csendes tag

a gép tiszta, a rendszer nem új, de egyébként minden ok vele.

(#5562) zsaron válasza liksoft (#5554) üzenetére


zsaron
csendes tag

hat, ha felvetne a pénz... na akkor fontosabb dolgokra költenék többet, és ha azután is maradna, akkor invesztálnék a számítástechnikába:)
viszont ez az usb kontroller dolog érdekes, eddig azt hittem, hogy más usb eszközeim működnek, most viszont észrevettem, hogy ha belövöm a nyomtatót, akkor is kifagy a cucc, viszont a billentyűzeteim és a bankkártyaolvasóm faszán megy, szóval nem értem. ezt a dolgot lehet szoftveresen frissíteni, vagy cserélni kell vmit? vagy ezek szerint az oprendszer a gond? xp pro egyébként. köszi!

(#5563) liksoft válasza zsaron (#5562) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valami vagy fontos és "invesztálunk bele", vagy nem fontos. Ha meg az USB csatorna döglött meg, az sajna az alaplap része. Ha viszont OS gondod van, az OS újratelepítése segíthet. De előtte ments le minden fontosat. (Gonoszkodás: felesleges menteni, hiszen nincs fontos. - Ugyanis nincs rá pénz.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5564) zsaron válasza liksoft (#5563) üzenetére


zsaron
csendes tag

nem olyan fontos, hogy backupoljam annyi pénzért, viszont kurva idegesítő, ha nem férek hozzá 500 gb adathoz. szerintem ez érthető minden gonoszkodás mellett. a megoldásokat már értem, de szerinted ez oprendszer vagy alaplap gond? hogy tudom eldönteni?

(#5565) CSorBA válasza zsaron (#5564) üzenetére


CSorBA
őstag

azokban a portokban ahol pl a leolvasó megy, ott megy az ami máshol esetleg nem megy? illetve fordítva.. (mert akkor lehet h. csak azok a portok döglöttek meg..)

(#5566) zsaron válasza CSorBA (#5565) üzenetére


zsaron
csendes tag

nem, a két billentyűzet, az egér és a bankkártyaolvasó bármelyik portban működik, a külső hdd, a nyomtató, a szkenner és az mp3 lejátszó viszont mindegyikben fagyaszt.

(#5567) CSorBA válasza zsaron (#5566) üzenetére


CSorBA
őstag

értem, elég érdekes porbléma.. nem lehet h. azoknak nagyobb fesz kell usb-n keresztül? és vmi miatt nem képesek megkapni, talán ezért?

(#5568) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

Lenne egy komoly gondom, a gép ujra indulgat elég sürün :W
A HD sentinel szerint a Maxtor 80gb ide(5 éves) vinyón a kondi 20% és 388 hibás szektor van :W
egy honapja néztem akkor semmi gond se volt vele.
Ezzel mi a teendő?Ebben a témában nem vagyok játras :B
Uj vinyot kell esetleg venni?

WOT: kissio

(#5569) Thrawn válasza Dr.Én (#5568) üzenetére


Thrawn
félisten

Adatmentés sürgősen és új vinyó.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5570) Dr.Én válasza Thrawn (#5569) üzenetére


Dr.Én
veterán

Szoval bucsú a vinyonak.Akkor mentek mindent és veszek a héten egy uj vinyot :O
köszi :R

WOT: kissio

(#5571) CSorBA válasza Dr.Én (#5570) üzenetére


CSorBA
őstag

jaja, mostanában nagyon jó árban vannak amúgyis a winyók... :)

(#5572) Dr.Én válasza CSorBA (#5571) üzenetére


Dr.Én
veterán

ugyis 4 éve nem vettem már vinyot :) :C

WOT: kissio

(#5573) zsaron válasza CSorBA (#5567) üzenetére


zsaron
csendes tag

az mp3-am töltődik, ha bedugom, csak a gép fagy le. a többi meg 220-ba csatlakozik. úgy tűnik, hogy csak egy bizonyos adatsebbesség felett fagy ki, de ettől még mindig nem tudom, hogy oprendszer, vagy alaplaphiba. ebben nem tudtok segíteni? köszi!

(#5574) Thrawn válasza zsaron (#5573) üzenetére


Thrawn
félisten

Ötletem sincs :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5575) kem válasza zsaron (#5573) üzenetére


kem
addikt

Szerezz egy PCI-os USB bővítőkártyát,
vagy vegyél egyet kb 2000Ft-ért(aztán eladod ha már nem kell).
Nekem van de nem nagyon járok BP-n hogy kölcsönadjam pár napra.
Ha alaplapgond van, akkor ez megoldja.
Próbáltad már, hogy eltávolítod az eszközkezelőből az usbket?
Restart után visszarakja a vindoz sp2-es drivert(apropo SP2 fentvan?).
Azt is érdemes még kipróbálni, hogy ha valami usb eszközről bútolsz valamilyen OS-t, akkor azt is kiüti-e. Van egy csomó lehetőséged...

Köszi!

(#5576) kem válasza liksoft (#5560) üzenetére


kem
addikt

Nincs fönt RAID driver, csak sima sata.
Ma már 2 alaplapban próbálkoztam vele(DFI nF3 és nF4)
Egyik sata, másik sata2.
Ugyanaz a jelenség, ugyanazok a smart értékek.

Ubuntu azt írja hiba történt, amikor új particiót akarok létrehozni,
viszont ő üresnek látja telljesen a vinyót.
A WD lifeguard kilép errorral, de lehet hogy ez a boot lemez hibája, még próbálkozom vele.
A Kill data vagy micsoda elindul(DFI boot lemezről, mélyformázó program),
de 0%nál azonnal lefagy.
Nem driver hiba van az tuti. BIOSban ha Large-ra állítom auto helyett, akkorse jó.

A vinyó működött az előző (átmeneti)tulajnál, aki csak tesztelte.
Viszont több ugyanilyen vinyó ugyanezt csinálja a teszt óta.
Ezért gondolom, hogy valami softveres gond lehet.
A sebeség értékeket azért linkeltem, mert gondoltam hátha az utal valamire amivel már találkoztál.

Egyáltalán nem tudok a lemezhez semmivel hozzáférni.
Ha a lemezen egy tömb töredék lenne akkor kellene hogy menjen a low level format ugye?!

Köszi!

(#5577) zsaron válasza kem (#5575) üzenetére


zsaron
csendes tag

van sp2, de ez az eltávolítás-újraindítás nem használt. viszont vannak előlapi usb-portjaim , és azok sem működnek, ez akkor nem jelenti azt, hogy pci-ról se fog?

(#5578) kem


kem
addikt

Nem jelenti azt.
Nekem volt már olyan gondom, hogy egy alaplap hátlapi integrált USB-jei nem működtek,
és az alaplapi csatlakozóra dugható kivezetések se működtek.
Betettem egy PCI-os USB 2.0 kártyát, és az tökéletesen működött/kezelt minden usb eszközt amit rádugtam.

Köszi!

(#5579) zsaron válasza kem (#5578) üzenetére


zsaron
csendes tag

akkor szerzek egyet, köszi a tanácsokat!

(#5580) ^Boss


^Boss
őstag

hali

nem tudom talalkoztatok-e mar ezzel a problemaval, eleg fura jelenseg: teljesen veletlenszeruen jon elo a kovetkezo hiba: befagy minden, megall minden muvelet, majd, ha turelmesebb vagyok, percek mulva a kovetkezo hibauzenetet kapom: {Nem sikerült a késleltetett írás} A Windows nem tudta menteni a fájl () összes adatát. Az adat elveszett. A hibát hardverhiba vagy a hálózati kapcsolat hibája okozhatja. Próbálja máshova menteni a fájlt. forraskent az esemenynaplo ntfs-t jelol. namost, mint irtam, ez akkor van, ha turelmes vagyok. ha nem, es resetet nyomok, kb 3-4 restartig kapom ezeket az uzeneteket, majd a chkdsk elkezdi kezelni a lemezt, de ebben az esetben is 3-4 alkalom kell ahhoz, hogy hasson, az elso par alkalommal o is azt irja, hogy nem tudja menteni a javitasokat.

valakinek valami otlete? konfigom adataimnal reszletesen..

szerk:
termeszetesen alap orajeleken is volt ilyen gond, nem a tuning hozta elo..
illetve hozzatennek meg annyit, hogy a chkdsk valami usn journalt javitgat fokent..

(#5581) 04ahgy válasza liksoft (#5559) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szia!

A hibás szektorok eloszlásából lehet-e (szakember tud-e) az áltad felsorolt mágneses rétegbeli sérülést kiváltó okok listájából szűkíteni?

Egy ilyen korú merevlemeznél még játszhat-e a mechanikacsere véleményed szerint? (Természetesen azonos típussal.)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5582) 04ahgy válasza ^Boss (#5580) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez olyannak tűnik, mintha pont szektort vizsgálna a merevlemezed. Tipikusan akkor jelentkezik ilyen jellegű tünet. Legalább egy azonnali HDSentinel futtatás, megnézni, hogy van-e 0-tól különböző érték a Reallocated Sector Count és a Current Pending Sector Count háza táján. (SMART elemzés). Ha az nem nulla, akkor a merevlemez korától függően:
- vagy leszállóágba került már az élete, amennyiben már korosodó,
- vagy korai hibás szektor, ha viszonylag új a HDD.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5583) ^Boss


^Boss
őstag

HDsentinel teljesen jonak irja, 100%-osnak. kabelt most csereltem egy masik kolega javaslatara, hatha az ment szet..

(#5584) ^Boss


^Boss
őstag

1,Raw Read Error Rate,51,200,200,OK,000000000000,0,Engedélyezve
3,Spin Up Time,21,205,184,OK,000000001A5E,0,Engedélyezve
4,Start/Stop Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000265,0,Engedélyezve
5,Reallocated Sectors Count,140,200,200,OK,000000000000,0,Engedélyezve
7,Seek Error Rate,51,200,200,OK,000000000000,0,Engedélyezve
9,Power-On Time Count,0,99,99,OK (Mindig rendben),000000000489,0,Engedélyezve
10,Spin Retry Count,51,100,100,OK,000000000000,0,Engedélyezve
11,Drive Calibration Retry Count,51,100,100,OK,000000000000,0,Engedélyezve
12,Drive Power Cycle Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000219,0,Engedélyezve
192,Power off Retract Cycle,0,200,200,OK (Mindig rendben),0000000000B2,0,Engedélyezve
193,Load/Unload Cycle Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000266,0,Engedélyezve
194,HDD Temperature,0,119,108,OK (Mindig rendben),000000000021,0,Engedélyezve
196,Reallocation Event Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
197,Current Pending Sector Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
198,Off-Line Uncorrectable Sector Count,0,100,253,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
199,Ultra ATA CRC Error Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000042C8A,0,Engedélyezve
200,Write Error Rate,51,100,253,OK,000000000000,0,Engedélyezve

(#5585) zsaron válasza kem (#5578) üzenetére


zsaron
csendes tag

ez a pci dolog működik, köszi szépen mégegyszer!

(#5586) 5teve válasza ^Boss (#5583) üzenetére


5teve
senior tag

ilyen jelenséget akkor tapasztaltam, amikor kevés volt a "kakaó" a hdd-nek.
pontosan egy külső HDD volt az illető, és hol elég volt neki az USB-nek az árama, hol nem.
ilyenkor írt ki hasonló üzenetet.
próbálj meg tápot cserélni, vagy lehuzogatni (fölösleges) eszközöket.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#5587) lajos001


lajos001
aktív tag

Van egy másfél éves 250 GB-os Samsung HDD-m amire a HD Sentinel azt írja ki, hogy van rajta 22 hibás szektor és a kondíciója 68%.
Lehet bízni a Sentinelben, mert van még rá másfél év garanciám.
Egyáltalán garanciális probléma 22 hibás szektor?

A működésében nem tapasztaltam semmi hibára utalót. Igaz, már egy ideje csak biztonsági mentésre használom egy belső rackben arra is ritkán.

(#5588) Thrawn válasza lajos001 (#5587) üzenetére


Thrawn
félisten

Igen, ez garanciális probléma.
Ha biztosra akarsz menni, akkor a gyári tesztprogrammal is nézd meg (valószínűleg a boltban is azzal fogják tesztelni), be van linkelve ide is valahol.
Előtte célszerű lementeni az adatokat róla.

Biztonsági mentésre használni egy bad sectoros vinyót elég nagy merészségre vall :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5589) liksoft válasza lajos001 (#5587) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hivatalosan akkor válik garanciálissá, ha az egyik kritikus SMART paraméter átlépi a gyár által meghatározott küszöbértéket. Ekkor jelenik meg a piros kereszt. Ritka, amikor működési bizonytalanság is jelentkezik, ez a gyári tesztprogrammal ellenőrizhető. Ilyenkor a program megáll, és hibakódot ad. Ekkor is garira érett.

A 22 szektorhiba ha a drive működését nem zavarja, nem garira érett állapot, bár több kereskedő a nagyobb gond elkerülése érdekében sokszor szó nélkül cseréli.

Vagyis a gyári tesztet futtasd le. Ha az ad hibát, akkor egyértelműen kell cserélni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5590) lajos001


lajos001
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek!
Megnézem a gyári szoftverrel is.
Egyébként csak most jöttem rá a hibára, edig nem használtam a Sentinelt.

(#5591) lajos001


lajos001
aktív tag

Melyiket használjam: HUTIL, SUTIL, SHDIAG?

(#5592) liksoft válasza lajos001 (#5591) üzenetére


liksoft
nagyúr

Típusszám alapján a gyártó oldaláról deríthető ki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5593) Thrawn válasza lajos001 (#5591) üzenetére


Thrawn
félisten

Szerintem a HUTIL lesz az.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5594) lajos001 válasza Thrawn (#5593) üzenetére


lajos001
aktív tag

Igen, az lesz. :R

(#5595) Lothargia


Lothargia
csendes tag

Hali!
Vettem 1WD MyBook 500GB Essential2.0 külső vinyót és van vele 1kis problémám.
Alapból Fat32-esre volt beállítva,de így nem lehetett rámásolni a 4GBnál nagyobb filéket,de felismerte a PS3. Megformáztam NTFS-re így már lehet nagyobb filéket is rárakni, de a PS3 már nem ismeri fel (meg sem jeleníti). Ráadásul a windowsba jobbegérgomb/formázás után már nem is enged más fajta formázást csak NTFS-t, tehát nem is birom vissza állítani.
Van erre vmi megoldás??? (azon kívül,h kettépartícionálom a winyót,h az 1ik fat32 a másik NTFS lenne)
Ja PC-n semmi gond vele
előre is köszi

(#5596) CSorBA válasza Lothargia (#5595) üzenetére


CSorBA
őstag

Ez inkább nem a ps3 problémája h. nem látja az ntfs-t? Szerintem kérdezz rá a topicjában, h. mire kéne formáznod.. Hátha ot tudnak segíteni.

(#5597) Vogel


Vogel
csendes tag

Sziasztok!

"Meghalt" az 500as samum. (nem bootol, bekapcsolás után kattog hangosan, normál körülmények mellett). Gari elött mondom adok neki még egy próbát. Win reinstallal, partició törlése és format nélkül a régi win mellé ugyanarra a particióra. Feltette!!!!! Ekkor leraktam a hajamat. Ugy tudtam hogy a windows nem csinál boot elött kattogást és nem-olvasást (?). Áttettem másik satára hátha vmi változás. Bootol az új win, de a régit választva a betöltésénél kattog és nem tölt. Akkor most partició törlése verzió jön; de amikor cd-ről vizsgálná a vinyót akkor megin kattog és nem hozza be a partició választása ablakot.

Most mi van ilyenkor? HD sentinel 92%osra tette, 14 gyenge szektorral. Lehet más a hiba mint a vinyó? Esetleg alaplapi SATA kezelő szaródik (A8N-SLI)? Mert így már nem tudom, hogy mit vigyek a szervízbe. thx 4 help.

(#5598) gombavadasz


gombavadasz
tag

Sziasztok!

Az lenne a gond, hogy van 2 hdd-m, egy 80as és egy 160as.
160asra áttettem mindent ami kellett a 80asról, mert a 80as tele volt szeméttel
újra raktam rá a windowst, és most újratelepítés után a 160asat nem hajlandó megnyitni, formázni akarja, ha a nem formázra kattintok, akkor meg kilép, és nem nyitja meg, pedig azon van minden mentett adat.

Eddig a köv. tanácsokat kaptam: lehet,h más fájlrendszer van rajta (ezt kizárom mind2 ntfs)

- lehet, h optikai meghajtónak ismeri fel
-lehet, h nem aktív meghajtó ( part. magic-ben állítsam át)

A legfontosabb viszont az lenne,hogy semmilyen adat ne vesszen el, mert az nagyon nagy gond lenne!!!
Vmilyen particio doctor nevű program lefuttatását is tanácsolták, de nem találtam meg a keresőben, hogy mi is lehet ez? Tudja esetleg vki mi a progi neve,és honnan tölthető le?
Illetve a hibára vki segíteni?

Előre is köszönöm

(#5599) liksoft válasza gombavadasz (#5598) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Az új OS ha XP akkor SP2 ([link])? Nem dinamikus drive volt a 160-as?

Először ments le róla minden fontosat, utána lehet bögyörészni. [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5600) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Hány foknál kezdjek aggódni, hogy "túlmelegszik" a vinyóm? 7200rpm SATA

All Black...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.