Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41587) Amur


Amur
addikt

Üdv!
Az adatlapon szereplő konfigban van egy 1terrás WD Blue(1éves-WDC WD10) és egy 250gigás Samsung
sp2504c. A rendszer egy Kingston 120gigás SSDről fut.
Két napja néha nem látta sem a win, sem a bios a WD-t, miután megmozgattam a csatit újra látta, viszont
nem tudtam belépni a mappákba, komplett mappákat másolni,törölni sem.
Kicseréltem a SATA csatit újra. Ezután 1 napig jó volt, majd újra jelentkezett ez a hol elérhető a winyó hol nem effektus.
Közben kattogást jött a gépből(mint mikor a dvd olvasó nehezen boldogul egy lemezzel), azt hittem a WD-ből jön, de miután azt lehúztam hogy viszem vissza a boltba mert még pont garos, ért a meglepi hogy a kattogó hang a samsungból jött, visszadugtam a WD-t, és bebootolás után azt látta rendesen, most a samsungot nem érte el, nem is látta a win.
Mindkét winyó az alaplap SATA3mas csatiján volt, tettem egy próbát, a régebbi SATA2-es samsungot átdugtam a SATA2-esre, a wd-t hogy az is változzon egy másik sata3mas csatira.
Azóta viszont mindkét winyó elérhető, több gigát tudtam oda-vissza másolni.
Kérdés vajon meddig, és mi lehetett egyáltalán a gond?
Létezik hogy azért mert az egyik SATA3mas csatin volt SATA2 helyett a másik winyón is okoz "elváltozást"?
A sztori része hogy pár hete cseréltem alaplapot(intel-intel csak újabb ugye), win újratelepítés nem volt, de az alaplapi driverek le lettek szedve majd utána felrakva az újak. A biosban a winchesterkezeléssel kapcsolatos beállításokra is figyeltem hogy megegyezzenek a két lapon.
A csere utáni 2 hétben nem is volt gond egyikkel sem. Nem kötném ehhez, viszont nincs tippem.
Sőt igazából nem bízom ezek után egyik winyóban sem..pedig lehet nem ők a ludasok.
A HDD sentinel egyiknél sem jelez gondot, a réginél pár napja írta hogy van egy gyengébb szektor, és ennyi.
Ma már azt sem írja, hanem 100%-osan rendben van mindkettő.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.