Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33901) Jim74 válasza liksoft (#33900) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm az infót :R
Most Seatools-szal nyomtam egy Fix All Short-to, ami hibára futott.
Elindítottam egy long-ot is, az még fut, és szerintem még egy darabig fog is futni :DDD

Viszont az adatátviteli hiba nőtt a Sentinel szerint (jelenleg 334) és a kondíció is már csak 73%....

(#33902) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Mire kell akkor gyanakodni, hogyha egy külső vinyóra másolt cuccok, pl. filmek, nem látszódnak másik gépen, tv-n, vagy médiaboxon, csak az "anyagépen" avagy a "forrásgépen"?
Lövésem sincs... :(

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#33903) Füge007


Füge007
senior tag

Sziasztok!

Telepítettem egy gépet, lementettem az adatokat róla egy ilyen HDD-re. Ma menteném vissza, de kattogó hangot ad, Seagate desktop drive with bad heads slowly clicks and beeps on spin up. Pontosan ezt a hangot adja ki mint a mellékelt oldalon, mit lehet ezzel tenni? Kábelcsere, vadi új táp mint megoldást kipróbáltam, sajnos az nem segített. van rajta kb 40 Gb amire szükségem lenne, a többi lénytelen.

Füge

(#33904) pjen válasza Füge007 (#33903) üzenetére


pjen
félisten

Kürt? :(( (tudom egy vagyon) :((

(#33905) Füge007 válasza pjen (#33904) üzenetére


Füge007
senior tag

Sajnos nem tudok rá vagyonokat áldozni :(

Füge

(#33906) pjen válasza Füge007 (#33905) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos úgy érzem ahhoz hogy biztonságban legyünk DVD re kell irni az adatokat,strapás viszont nem túl drága. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#33907) peti_s válasza pjen (#33906) üzenetére


peti_s
addikt

Lassú, drága mert csak 1x írható, és drága mert u.úgy néhány év alatt behal. HDD-nél olcsóbb adattároló az átlagfelhasználóknak sztem nincs.

(#33908) pjen válasza peti_s (#33907) üzenetére


pjen
félisten

DVD RW.?Nekem vannak még dos os játékaim CD n,semmi bajuk,ha gondolod adok belőle.Persze attól is függ mekkora az az adat mennyiség ami igazán fontos.Szerintem a filmek nem tartoznak ebbe a kategóriába. :R :)Persze két HDD ugyanazokkal az adatokkal,de az sem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#33909) peti_s válasza pjen (#33908) üzenetére


peti_s
addikt

De, ha változik a mentés, pl. hozzá kell dobni vmit, vagy a már mentett dologra nincs szükség, egyszerűen hozzámásolok, vagy törlök belőle. a DVD RW sokkal drágább már GB-ra levetítve. És mint mondtam is, sokkal időigényesebb. Én is csináltam egy időben, nagyon nem éri meg, és kényelmetlen.

(#33910) _Roy_


_Roy_
tag

hali

adott egy platinum márkájú külső hdd amibe samsung 500gb st500lm012 hdd van
használat közben le akarták választani, majd vmi fájlt nem tudott bezárni és úgy választották le, ha minden igaz
most ha bedugom, a kereten a led világít, érzésre a hdd nem pörög fel, viszont kiad ilyen sípoláshoz hasonlító halk hangot kb 20x aztán semmi
mit lehetne csinálni, garis visszaviszik, akkor ezt a hdd el lehet kérni adatmentésre, vagy gariba megcsinálják azt is, esetleg elektronika része nem jó a keretnek, szét kéne szedni(nem csavaros csak szét feszíteni lehet) és át tenni egy másikba?
van hasonló tapasztalatotok?

(#33911) pjen válasza peti_s (#33909) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk ezt mind megteheted csak egy progi kérdése de mondom ami nekem fontos az pár giga.

(#33912) peti_s válasza pjen (#33911) üzenetére


peti_s
addikt

Az úgy kényelmes, nekem csak a fényképezővel rögzített dolgok ~200 GB körül vannak. :U

(#33913) djculture


djculture
félisten

Úgy oké ezek a nagy hdd adattárolásra ha csak rámásoljuk a cuccot utána kikötjük, de ha folyamatosan megy garantáltan lesz olyan hogy bedöglik esetleg el is veszik róla minden. Viszont még ha le is lehet menteni a végelgyengülés előtt jó érzés 1-2 vagy több tera anyagot 10-20 megával lemásolni. Én ezért maradtam a lemeznél lehet kínlódás de gondom még nem volt vele

[ Szerkesztve ]

(#33914) somasz válasza somasz (#33902) üzenetére


somasz
addikt

erre valaki?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#33915) djculture válasza somasz (#33914) üzenetére


djculture
félisten

Ez teljesen normális dolog akkor ha a fiókbeállitásban belettek állitva a fájlkezelési jogosítványok.. Ezzel egy másik gépen elő se jönnek ezek a fájlok csak a saját megadott gépen /felhasználói fiókon

[ Szerkesztve ]

(#33916) Zsivaagoo válasza somasz (#33914) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Arra kell gyanakodni, hogy a kérdező nem adott meg lényeges információkat és emiatt nem fog válaszolni senki.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#33917) Zsivaagoo válasza djculture (#33915) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Arra gondolsz, hogy NTFS jogosultságokat is másol a delikvens TC-vel? (Pl.)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#33918) djculture válasza Zsivaagoo (#33917) üzenetére


djculture
félisten

Hát szép is lenne ha én beállitok pl egy fényképet a laptopon hogy saját használtba veszem, valaki meg átmásolná egy pendrive-raés ott már meglehetne nézni másik gépen is. Minden fájl atributumába tárolva vannak ezek a jogosítványok az xp óta.

[ Szerkesztve ]

(#33919) pjen válasza djculture (#33913) üzenetére


pjen
félisten

Ezekszerint nem olyan ritkaság az én 8 _900 lemezem.

(#33920) djculture válasza pjen (#33919) üzenetére


djculture
félisten

Hát nekem jóval több van, csak még odaáig nem jutottam soha hogy könyvtárazzam őket de szerintem most télen neki kezdek.

(#33921) Zsivaagoo válasza djculture (#33918) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Engem nem zavar, ha mindenki levédi a "Dokumentumok" mappáját, de máshol ne garázdálkodjon, ahol én vagyok a gazda, mert ki lesz baszoá.

Aki meg magával cseszik ki, az úgy járt és ne ríjja tele a fórumot. Oszt "Dzsamana ragarda!" :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#33922) Jim74 válasza liksoft (#33900) üzenetére


Jim74
nagyúr

Úgy néz ki, hogy a HD Sentinel felület, írás tesztje helyre fogja rakni a dolgokat. Most jár 64%-nál a teszt éa már eltűntek a bad sectorok és a kondíció is 96%-ra növekedett :R
Még egyszer köszönöm a segítséget :R

(#33923) somasz válasza Zsivaagoo (#33916) üzenetére


somasz
addikt

Igyekszem segíteni unokatestvéremnek, ennyi infóm van kb. sajna, ez van. :B
Milyen infót szerezzek be, mi segít behatárolni a hibát?

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#33924) Zsivaagoo válasza somasz (#33923) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ezzel lehet megpróbálni.

Eredeti gépen, eredeti username + PW és rádugsz egy külső vinyót. Aztán vagy működik, vagy nem.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#33925) somasz válasza Zsivaagoo (#33924) üzenetére


somasz
addikt

jogosítványos részt nem találtam, a fájltitkosítási tanúsítványok kezelése menüpontra gondoltatok? ha ott el van állítva valami, akkor jelentkezhetnek ezek a tünetek?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#33926) Zsivaagoo válasza somasz (#33925) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ha már saját használatba vétel és fájl titkosítás is játszott, valamint egyéb gépekben is járt a vinyó, akkor szerintem felesleges tovább erőlködni.

Elveszett a cucc és kész. Én nem tökölnék vele még egy másodpercet sem.
A hülye júzer meg tanulja meg, hogy nem klikkelget minden szarra rá, amiről azt sem tudja, hogy micsoda.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#33927) b.vr válasza b.vr (#33893) üzenetére


b.vr
őstag

"Szóval van valami más lehetőség, akár win, akár osx alatt, ami megoldja a problémát? Egyáltalán mi lehet itt a probléma, hogy csak az osx látja de a win7 nem"

Na míg másoltam az adatokat, nyomozgattam kicsit. A fájlrendszer átkerült RAW-ba, amit ezek szerint az osx gond nélkül használ, de a windows 7 nem.

Van arra lehetőség hogy ezt formatálás _nélkül_ visszaállítsam ntfs-re?

(most már ugyan az adatokat lemásoltam, de innen még mindig hosszú idő lenne visszamásolni, meg hát ki tudja... szóval örülnék ha nem lenne muszáj formatálni)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#33928) Garf.


Garf.
tag

Van egy titkosított vinyó az adat nem érdekel ami rajta van letudom törölni a titkosítást esetleg particionálással és formázással?
Köszönöm a válaszokat!

(#33929) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Egy olyan problémám volna, hogy van egy 750 gigás 3 éves wd winyóm és egyik napról a másikra elkezdett kerregő hangot adni töltésnél, mint a régi maxtorom.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#33930) Constant


Constant
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy ilyen gondom! [link]
Hogyan tudnám inicializálni, ha a lemezkezelőbe még csak rákattintani se tudok?
Ha leválasztva-ra megyek, adathiba (crc)...

Remélem megtudjuk oldani! :)
Köszönöm előre is!

(#33931) pjen válasza Constant (#33930) üzenetére


pjen
félisten

Szia,ha máshogy nem megy próbáld a telepítővel megformázni. :)

(#33932) Constant válasza pjen (#33931) üzenetére


Constant
csendes tag

Ott se engedi! Hibát ír... :(

[ Szerkesztve ]

(#33933) pjen válasza Constant (#33932) üzenetére


pjen
félisten

Az egészet sem tudod újra particionálni és formázni,elindulnál az alapokról. :F

(#33934) liksoft válasza Constant (#33932) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33935) Constant válasza pjen (#33933) üzenetére


Constant
csendes tag

A windows nem telepíthető erre a hdd-re!

Liksoft: Hd sentinel smart tesztre gondolsz?

(#33936) Constant válasza pjen (#33933) üzenetére


Constant
csendes tag

És se formázni particionálni nem enged!
Ilyen hd regenerator, hd sentinel, windows lemezkezelő látja, de csak ennyi... DÍSZ

(#33937) pjen válasza Constant (#33936) üzenetére


pjen
félisten

Erre mondják azt hogy szar ügy,sajnos szerintem ezek kukák,max adat tárolás.Hol fel áll a rendszer hol nem ,csak kinlódás,tudom sokba kerü l de én tartalékba helyezném.

(#33938) AirBundy1


AirBundy1
tag

Sziasztok,

Egy régi, de idáig működő XP-s gépben 2 HDD van:
Maxtor 6E040L0 40GB IDE
Maxtor DiamondMax20 80GB SATA

A 40GB-osról fut a Windows, a 80GB-oson az egyéb dokumentumok vannak. Szükségem van a 80-asra, ezért kiszedtem. Logikusan a 40-esről továbbra is indulnia kéne a Windowsnak (Bios-ban beállítva, hogy arról Bootoljon először), ehhez képest egy American Megatrends kezdetű lapon ezt látom:
Pri Master: HL-DT-ST DVD RAM
Pri Slave: MAXTOR 6E040L0

No IDE Master HDD Detected!
Press F1 to Resume

Visszadugtam a 80-ast, akkor nem jön elő ez a lap, de nem is indul a Windows.

Van valami ötletetek, mi lehet a baj?

Köszönöm.

(#33939) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Letöltöttem ezt a hdd sentinel programot és a wd winyóra 100% ot ir 0 hibával, viszont a másik samsung winyóra pedig azt irja ki, hogy tele van bad sectorral és alig 20 napja v an hátra.De akkor nem értem ha ez a rossz akkor miért ez kerreg a programok indításánál.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#33940) Zsivaagoo válasza AirBundy1 (#33938) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az IDE vinyót masternek kell jumperelni és a 80 eres Ide kábel végére dugni.

Az LG DVD írót pedig egy másik IDE kábellel kell a második IDE vezérlőre dugni.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#33941) ggg666


ggg666
őstag

Én alapból minden új winyót tesztelek és talán kevesebb meglepetés ér, bár eltart egy darabig, de szerintem megéri.

Mindenkinek ajánlom ezt a műveletet.

(#33942) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Van egy 1 év 2 hónapos notim egy M500MBB hdd-vel. A rendszer egy ssd-n van. Tegnap óta nem tudok írni rá és az állapota romlik, hdd sentinel szerint tegnap 5 hibás szektor volt, ma már 7db van és a teljesítmény 75%-ra esett. Mit lehet ezzel csinálni, a program azt írja, hogy ez még nem garanciális cserealap.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#33943) liksoft válasza pjen (#33937) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem akarok nagyon beleszólni, de ha nem engedi particionálni, akkor hogyan tegyen rá partíciót, és hogyan használja bármire is? :F Ha meg bizonytalan, akkor adattárolásra meg még inkább alkalmatlan! Hiszen nem a rendszer miatt használunk gépet, hanem az adatok miatt. A rendszer csak eszköz az adatokhoz. :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33944) liksoft válasza Bagira01 (#33942) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Adatokat menteni, fontossági sorrendben! Utána eldönteni mi legyen vele! A gyors változás nem túl jó előjel!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33945) Bagira01 válasza liksoft (#33944) üzenetére


Bagira01
veterán

Már 9db van, utorrent nem tud rá írni I/O hibával leáll, vagy nem válaszol. HDD sentinel rövid önteszt hibával megáll.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#33946) liksoft válasza Bagira01 (#33945) üzenetére


liksoft
nagyúr

A rövid teszt minden hibánál megáll. Azért rövid, hogy bármi esetén hibát dobjon, ne kelljen az egész drive tesztjét végigvárni.

De azt írtam, hogy AZONNALI mentés, nem azt, hogy írásos nyúzás. :W Legalábbis ha van rajta fontos cucc. mert ha nincs (gondolom, mert nem írtad, hogy mentesz), akkor mindegy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33947) Bagira01 válasza liksoft (#33946) üzenetére


Bagira01
veterán

Nincs rajta semmi, csak filmek. Csak letöltésre volt használva, de ahogy elindítok valamit rögtön lefagy a program.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#33948) Jim74 válasza Bagira01 (#33947) üzenetére


Jim74
nagyúr

HD Sentinelben teljes felület teszt --> írás. Ez minden adatot töröl, tehát előtte mentsd le a HDD-ről, ami kell. Ha tudja, akkor át fogja helyezni a hibás sectorokat és a kondíció javulni fog.

Nekem most rakott rendbe egy 2 TB-s HDD-t (Még egyszer köszönöm Liksoft a tanácsot :R). Sokáig tart, de megéri ;)

[ Szerkesztve ]

(#33949) Bagira01 válasza Jim74 (#33948) üzenetére


Bagira01
veterán

Csak a hdd-re a notebook-al együtt még 8 hónap garancia van, ha lehet inkább valahogy garanciáztatni kéne, mert én ebbe már nem igazán bízok :(

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#33950) djculture válasza Bagira01 (#33949) üzenetére


djculture
félisten

Visszaviszed és legariztatod mi a probléma ezzel? Ha i/o hiba van akkor az már bőven csere érett attól függetlenül hogy a sentinel mit ír...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.