Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#33501) gabro0 válasza SaGaIn (#33499) üzenetére


gabro0
őstag

Az a baj, h egy ideig még az eszközkezelő sem látta a winyót. Amióta chkdsk-et futtatok (többször próbáltam, csak még az elején megszakítottam), azóta látja, de a pl. jpg képfájlok félig vagy sehogy sem jelentek meg. Értsd: csíkosak szürkék és mindenféle össze-vissza színűek voltak némelyek.

Szóval a chkdsk ahhoz kell, h hozzá tudjak férni egyáltalán. Persze tudom van többféle program is ilyen problémára, de na.

A kábel dolog kizárva, mert 4 féleképpen is ugyanezt a hibát produkálta:
- apám gépébe, az alaplapra dugva
- apám gépére külső házzal
- az én gépembe, az alaplapra dugva
- az én gépemre külső házzal ( :P )

Szóval ez valami hardveres hiba lesz.

Ezzel kapcsolatban érdekesség, h szinte egyik pillanatról a másikra mutatta a hibajelenséget. Előtte kifogástalanul működött.

Többiek?

(#33502) liksoft válasza gabro0 (#33501) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak gratulálni tudok. A CHKDSK a hibásan olvasott adatok alapján :Y véglegesen rögzítette a hibás adatokat!! :Y Így jobb eredményre nem is számíthatsz, ezt sikerült "konzerválni"!

Adatmentéskor a mentendő drive-ra írni szigorúan TILOS! Ez nagyon-nagyon sokszor le lett írva, és mindenhol ezt tanítják! A kapkodás meg rossz tanácsadó! Tilos ide-oda nyúlkálni, mert megégeti magát az ember.

Az egyetlen megoldás ilyenkor, ha adatmentő programmal egy másik drive-ra ÁTMÁSOLJUK az adatokat. Ja, és az adatmentő programnak elegendő, ha az eszközkezelő látja a drive-ot, a lemezkezelőnek sem kell látnia, drive-ként sem kell feljönnie! (Azért a lemezkezelő fogja látni, de nem kell ez sem a mentő proginak.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33503) dzsóbácsi válasza djculture (#33494) üzenetére


dzsóbácsi
aktív tag

Köszi a segítséget!!

(#33504) gabro0 válasza liksoft (#33502) üzenetére


gabro0
őstag

Hát jó, ennyi baj legyen. Az adatok tudtommal pótolhatók, írásodra megállítottam a chkdsk-et és megvan minden kb. 10 kép fele hiányzik, na bumm.
Őőő, még annyit, semmi nem látta, se lemezkezelő, se eszközkezelő...

Tudnál ajánlani valami adatmentő programot? Miután jó helyre raktam az adatokat, utána lehet csekdiszkelni, meg a HD Sentinel tesztjeit futtatni?

[ Szerkesztve ]

(#33505) ggg666 válasza gabro0 (#33504) üzenetére


ggg666
őstag

Egy 1TB-os winyót ennyi idő alatt át tudtál nézni,hogy megvan minden?

A hibák és az adatok elvesztése még ezután jön!!!

Attól hogy látja, nem tudja lementeni a hibás szektorok miatt.

(#33506) liksoft válasza gabro0 (#33504) üzenetére


liksoft
nagyúr

Iszonyúan sok az adatátviteli hiba! Ez okozhat adatvesztést. Ettől nem látta a drive-ot. Írás nélkül első a hiba megszüntetése, majd adatmentés, utána lehet bűvészkedni. Tippem a tápellátás, adatkábel hibája, vagy nem kompatibilis vezérlő, driver. Nagyon sok gondot okozhatnak!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33507) liksoft válasza gabro0 (#33504) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Kifutottam az időből. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33508) Exodius


Exodius
őstag

Olyan problémám lenne, hogy van egy 500 gigás vinyóm, amit adattárolásra használok és az évek alatt összejöttek rajta igen furcsa mappák, amikben igen furcsa fájlok vannak. Elmondaná valaki, hogy mennyire lehet baj belőle ha ezeket letörlöm és hogy egyáltalán mi a funkciójuk? Előre is köszönöm a választ. :)

[ Szerkesztve ]

(#33509) Simivok válasza Simivok (#33500) üzenetére


Simivok
senior tag

Még egy kérdés: van egy másik ugyanilyen vinyó. BIOS felismeri, pörög. De amikor indul a windows leáll.
És így windows alatt nem is érhető el.
Mi a teendő?

Galaxy S23 256GB Cream

(#33510) gabro0 válasza liksoft (#33507) üzenetére


gabro0
őstag

Ezzel ismerem, próbáltam is :)

Előző írásodra tulajdonképpen itt már válaszoltam, de hozzáteszem, mindig különböző kábellel kötöttem rá.

[ Szerkesztve ]

(#33511) liksoft válasza gabro0 (#33510) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az élete során összeszedett összes hibát mutatja, mert a drive megjegyzi. Az első, eredeti helyén volt vele a gond, ott veszett el a drive, sérültek az adatok. Utána a próbálkozások során a kontakthibák szűntek meg a csatlakoztatásokkor. Nem szabad hagyni, hogy idáig fajuljon a helyzet. Ez amit leírtál, már a végjáték volt, ami egy folyamat eredménye. Már régen közbe kellett volna avatkozni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33512) SaGaIn válasza liksoft (#33511) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Tudok esteleg a adni infót vagy egy cikket arról hogy hdd sentinellel olvasható smart ban olvasható adatok közül melyek a nagyon fontosak és melyekre kell odafigyelni nagyon ha véltoznak és melyek mire utalnak?
Szeretnék jobban beletanulni a témába.

pl most az 500 as smasung HDD -n ami nálam van nem megy végig a gyors önteszt vagyis végigmegy de újrakezdi és kb 9 perce megy most és negyedénél van és úgy tűnik áll. válaszra azt írja: 0xf8 meg hogy nincs probláma, még 730 napot jósol neki működési idő 1090 nap

szeretnék jobban vigyázni rá meg odafigyelni de nem tudom a smart adatoknál mit kell nézni jobban persze van egy kettő ami egyértemű de nem minden. Amúgy semmi gond ninsce ddig arendszeremmel kb 3 éve hiba nélkül megy a win7 annyi vátozott telepítés óta hogy kicsit lassaban tölt be kb 6-7 perc mire feláll a rendszer. Ezt annak udom be hoyg sokminden megfordult már rajta. játékok szofter stb.

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#33513) gabro0 válasza liksoft (#33511) üzenetére


gabro0
őstag

Na igen. :K Én csak azért kaptam, h tegyem valahogy használhatóvá.

(#33514) Frod válasza SaGaIn (#33512) üzenetére


Frod
addikt

6-7 perc? :Y
Én nagyon laikus vagyok, de az előző, 9 éves konfigomon kb 30-40 mp alatt jön be a mai napig az XP, most az új gépen meg kb 15 mp a Win7 (mondjuk itt ssd van), de a te időd az rengeteg.
Egy rendszer újrarakás ennyi idő után azért már ajánlott.

Sentinellel kapcsolatban pedig van egy másik topic, inkább ott kérdezz, de biztosan tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#33515) liksoft válasza SaGaIn (#33512) üzenetére


liksoft
nagyúr

A program honlapján magyarul van minden. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33516) liszi70 válasza SaGaIn (#33512) üzenetére


liszi70
nagyúr

"3 éve hiba nélkül megy a win7 annyi vátozott telepítés óta hogy kicsit lassaban tölt be kb 6-7 perc mire feláll a rendszer. Ezt annak udom be hoyg sokminden megfordult már rajta. játékok szofter stb."

Hallottál már olyanról, hogy "újratelepítés"? :D

(#33517) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Szeretném megköszönni a semmilyen válaszokat azoknak a kollegáknak ,akik végigolvasták a segítséget kérő hozzászólásaimat ,és tudnának segíteni ,de nem tették meg.
2x írtam ezen a héten :
33474#
33490#
.Igazán nem értem hogy miért nem jön segítség.Rosszul fogalmaztam,vagy csak mindenkit a saját nyomora érdekel.

De legalább más fórumokban korrektebbek ,ez vígasztal.

:C Még egyszer gratula...

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#33518) djculture válasza Bacusuz (#33517) üzenetére


djculture
félisten

Én olvastam de nem tudtam rá mit írni, abszolute semmit mondó a kérdésed, nulla infóval. Van egy kerékpárom recseg mit lehet vele csinálni? Talán ha leirnád hogy kerültek ilyen állapotba netán a hd sentinel mit ír a vinyókra bentebb lennénk. Vagy netán megpróbáltad e a merevlemezkezelésbe paticionálni, az meg mit irt ki rá.. Mert magától egy vinyó se veszti el a particiókat, csak ha van rajta kismillió bad sector vagy a fej döglődik vagy az elektronikájával van gond.

[ Szerkesztve ]

(#33519) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Milyen teszterprogramokra esküsztök a SMART kiolvasáson kívül? Van itt egy egyáltalán nem rossz kis gép, ugyan még xp van rajta, de az is kerek 3 percig bootol. No nem azért, mert ilyen lassú, hanem addig darálja magát a HDD userlogin után, mire szépen elindít mindent.

Hirens CD-n lévő HDD Scan (old version)-t szoktam használni a szektor elérési idők ellenőrzésére, és bizony nem tetszik, amit ott láttam, egyes helyeken nagyon nagy értékeket láttam. Nem tudom mennyire hihetek ennek a programnak, ezért kérdezem, hogy ti mivel szoktatok tesztelni, mit érdemes használni, ami megbízható eredményeket ad?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#33520) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#33519) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Egész pontosan 2 gépről van szó, hasonló helyzet áll fenn mindkét gépen.

Képek:
Egyik
Másik

Utóbbiba nem túl régen, 2 éven belül lett vásárolva újonnan a winyó.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#33521) Bacusuz válasza djculture (#33518) üzenetére


Bacusuz
őstag

Elhozom őket fateromtól ,és akkor megpróbálok egy-két dolgot megnézni rajta.
Nem láttam őket,csak az ő kérdését tolmácsoltam.
Valószínű hogy nem csak SATA lesz köztük,.Akkor majd írok ,ha itt vannak.Milyen progikkal kezdjem?

ja és köszi a választ.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#33522) lajszer


lajszer
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy két winyó van a gépben, az egyiken a rendszer (C:), a másikon a "dokumentumok" (D:). Amikor bekapcsolom a gépet a D: winyó nem látszik, csak ha egyszer-kétszer újraindítom a rendszert, de úgy hogy kikapcs-bekapcs. Mi lehet a probléma? :W

(#33523) pjen válasza lajszer (#33522) üzenetére


pjen
félisten

Szia nézd át a kábelezést,szerintem kontakt hiba,odd van a gépben?,azt mindíg látja? :F

(#33524) liksoft válasza Bacusuz (#33517) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem lehet, hogy öreg a gép és kuka már a tápja? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33525) djculture válasza Bacusuz (#33521) üzenetére


djculture
félisten

Legelőszőr hdsentinel-t néz meg hogy mit ír rájuk, ami nagyon gyatra állapotú azzal nem érdemes kínlódni mert ha sikerül is particionálni újra elfog róla veszni minden. Ami még használható állapoitú azon a regisztrált hd tune progival csinálsz egy irás olvasás tesztet (destruktív). Utána megprobálod particionálni a lemezkezelés segédprogramban.

(#33526) djculture válasza lajszer (#33522) üzenetére


djculture
félisten

Ez típikus nem tud felpörögni az egyik vinyó, ez olyankor szokott lenni ha nem direktbe van kötve hanem valami átalakitón (y kábel és egyebek) lóg, vagy maga a tápegység őreg és vagy gyenge.

(#33527) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

Meg tudja mondani valaki pontosan, hogy a Windows XP mekkora HDD-t tud kezelni maximálisan?

Mert úgy tűnik a 3TB már sok ...

:U

Press any key to continue ...

(#33528) liksoft válasza marsu (#33527) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

4 byte - 32bit címzése pont 2TB-nál ér véget. Az MBR (amit az XP kezel) csak ennyit képes kezelni, így az OS is. Sőt, a driver esetén is kérdéses, tud-e egyáltalán 4 byte fölötti értéket kezelni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33529) ggg666 válasza marsu (#33527) üzenetére


ggg666
őstag

És most jön a DE... :-)

Mindez akkor érvényes, ha az alapértelmezett szektorméretről beszélünk. A Western Digital ezt úgy oldotta meg, hogy gyárilag nagyobb szektorokat használ a szokásosnál, ezért kevesebb szektort kell megcímezni, és nagyobb a korlát. Így lehet az, hogy az előre formázott WD lemezed működik Windows XP alatt is. Mindez addig működik, amíg le nem formázod a külső lemezt. Onnantól nem fogsz tudni nagyobb partíciót létrehozni rajta XP alatt, mint 2TB. A Western digital viszont ha jól tudom ad a lemezhez valamilyen programot, amivel ismét leformázhatod 3TB-ra

(#33530) marsu válasza ggg666 (#33529) üzenetére


marsu
addikt

Köszi ...

... ez egy Toshiba DT01ACA300 tip. HDD, amiről szó van.

:R

Press any key to continue ...

(#33531) ggg666 válasza marsu (#33530) üzenetére


ggg666
őstag

Hát akkor annál lehet nem működik, a honlapon mit ír?

De a vezérlő sem mindegy mi van az alaplapon, tehát nem olyan egyszerű összehozni és úgy látszik a winyó sem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#33532) marsu válasza liksoft (#33528) üzenetére


marsu
addikt

Pacsi liksoft!

Az sem lehet megoldás, ha mondjuk egy Win7-es gépre teszem fel, és ott 500GB-os részekre particionálom?

:U

... csak egy gondolat, lehet hogy nem működik úgy sem.

:N

Press any key to continue ...

(#33533) marsu


marsu
addikt

No, most meg az van, hogy csk 746,5 GB-os HDD-nek látja a Win XP lemezkezelője.

Nincs rajta partíció semmi.

:(

Press any key to continue ...

(#33534) liksoft válasza ggg666 (#33529) üzenetére


liksoft
nagyúr

És akkor jön a következő DE. Az M$ bedrótozta az 512 byte-os szektorkezelést az OS-be (XP és előtte). Ennek megkerülése gondokat szokott okozni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33535) liksoft válasza marsu (#33533) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, W7 után sok-sok adatvesztésed lesz.

Ha ehhez az értékhez hozzáadsz 2TB-ot, 1024-el felszorozgatod, pont 3TB lesz az eredmény. Vagyis a 33. bitet kidobja az ablakon, és csak a maradék 32-vel dolgozik. ;)

Ez pont ugyanolyan gond, mint közel 10 évvel ezelőtt a 128GB (132) -nál volt. Ott a 28/48 bites ATA címzés volt ugyanilyen.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33536) marsu válasza liksoft (#33535) üzenetére


marsu
addikt

Nincs rajta semmi adat, nem tud elveszni semmi ...

:N

Press any key to continue ...

(#33537) pjen válasza marsu (#33527) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha ragaszkodsz azXp hez mért nem próbálod elcserélni 2db. 2terrásra.Itt az aprón biztos megoldható. :)

(#33538) liksoft válasza marsu (#33536) üzenetére


liksoft
nagyúr

Próbáltam, nekem nem sikerült XP alatt 3TB-ot még 2 partícióban sem használni. Ha az alaplap vagy a drive gyártója ad segédprogramot, megpróbálhatod. A fizikai drive-ból 2 virtuálisat fog készíteni, és így már a teljes kapacitás kihasználható. De a konfigurációból nem emelhető ki, és drive sem cserélhető benne! Vagyis annyi a kötöttsége, hogy köszönöm, inkább NEM!

Vagy lekorlátozod MAXLBA vonalon 2TB-ra, vagy ahogy javasolták, elcseréled.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33539) ggg666 válasza marsu (#33536) üzenetére


ggg666
őstag

Vagy ha netán mégis felmenne a gépre a 32 bites windows 7 az már másodlagos meghajtóként támogatná.

(#33540) marsu válasza liksoft (#33538) üzenetére


marsu
addikt

Igen, feltehetően csere lesz.

:K

Press any key to continue ...

(#33541) ggg666 válasza marsu (#33540) üzenetére


ggg666
őstag

Én tavaly cseréltem le 35 darab 2Tb-osat, ha még maradt volna cseréltem volna veled, de már elfogytak.

(#33542) marsu válasza ggg666 (#33541) üzenetére


marsu
addikt

Ezen a gépen Win XP van, és még nem is cserélném le, ha nem muszáj ...

... van egy másik kis gép, amin Win 7 van, de abba meg nem kell ekkora HDD.

Egy adatmentés projektre kellett a HDD, nem sokat ment, gondolom könnyen eladható / elcserélhető lesz majd. Számla, gari, minden megvan ...

:K

Press any key to continue ...

(#33543) Bacusuz válasza djculture (#33525) üzenetére


Bacusuz
őstag

rendben köszi,kezdésnek jó lesz

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#33544) samfishR


samfishR
senior tag

Sziasztok,

Írtam az alaplapos topikba is, de beírom ide is, hátha tudtok segíteni :R

Vettem egy Asus z87-a alaplapot. Rájöttem, hogy nincs rajta IDE csatlakozó, így vettem egy konvertert a régi vinyómhoz. először felismerte, majd tegnap óta sehogy sem bírom előcsalni... Tudnátok segíteni, hogy hogy lehetne működésre bírni? van különbség 2 boot között, ha csatlakoztatva van a régi vinyóm és ha nincs:

ha csatlakoztatom, POST előtt kb 10mp-ig gondolkozik a gép, valamint a windows is a töltés elején ("Starting Windows") kb 10mp-ig nem csinál semmit, nem hallani a másik vinyót amin a win7 van, hogy töltene. Ha leválasztom a régi vinyót, azonnal jelentkezik a POST is, és a windows is szinte egyből betölt.... Ötletek? Próbálgattam gányolni BIOS-ban, de nem sikerült még működésre bírni.. Köszi előre is! :R

(#33545) _DiEGO_ válasza Bacusuz (#33543) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ment Privi ;)

(#33546) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Szia liksoft!

Erre és erre mit tudsz nekem mondani? :)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#33547) liksoft válasza A_ScHuLcZ (#33546) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Tesztelni csak úgy lehet, ha írhat is a program. Vagyis legyalulni az egészet. Pont emiatt csak tipp az, hogy érintkezési hiba miatt bizonytalanul működhet a drive. És ez a rendszer összes pontjára igaz lehet, nem csak a tápcsatlakozóra. Egy-egy hirtelen eltérés lehet tesztelés során elérési időben, hiszen az OS is "mókol" a háttérben, de a futást megismételve máshol kell ezeknek jelentkezniük. Ha több teszt után mindig ugyanolyan az elérési görbe, az felületet jelent. Az összes érintkező takarítása után a teljes felület gyalulásával lehet esetleg javítani rajta, de 5-10 menetet célszerű a tesztelésekből, írásokból végigfuttatni, és a rendszert folyamatában kiértékelni.

Sok sikert!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33548) apaszka


apaszka
veterán

Üdv. Ma jött meg egy Toshiba 500 as winyóm,mit a vakerán rendeltem. Sajnos amin beraktam a laptopomba úgy kerepel mint egy kávéfőző! Ki is kaptam belőle. Hogy fel ismeri? Meg se mertem várni,bár kétlem. Mi lehet a baj? :F :Y

ez az

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#33549) liksoft válasza apaszka (#33548) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem hibás. Az eladó sem állította, hogy jó, így nem fogható meg, ha hibásat árult. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#33550) djculture válasza apaszka (#33548) üzenetére


djculture
félisten

Tanuló pénzként elkönyvelheted hogy a nem tudom kipróbálni hogy jó e xyz okok miatt hírdetés 100%-ban híbás cuccot takar. Nagyon régi szakálas trükk...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.