Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#31251) liksoft válasza anonymus89 (#31244) üzenetére


liksoft
nagyúr

Jogosultsági probléma is lehet. Olvass utána, a rendszergazda nem teljes jogú! (W7 esetén)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#31252) Lunky88


Lunky88
tag

Sziasztok!

Van egy 1 tb-os sata II-es samsung vinyóm amit adattárolásra használok. Igazából működik egyelőre rendesen, (a hd sentinel szerint sem vészes a helyzet), de amikor bekapcsolom a gépet a windows logónál kb. 2 percig gondolkozik mire hajlandó bebootolni. Az oprendszer SSD-n van, a samsung hdd-t pedig csak adattárolásra használom. Érdekes módon ha lehúzom a kábeleket a hdd-ről akkor semmi gond nincs a win indulásával, másodpercek alatt betölt, de ha visszadugom akkor percekig tököl vele...

Amit eddig próbáltam:
- sata tápkábel ill. adatkábel cseréje, másik portra dugása
- bios frissítés
- hdd regenerator-t is lefuttattam (ez annyit csinált hogy a 12 hibás szektor helyett most már csak 5-öt ír de a bootolás ugyanolyan nyögvenyelős maradt)

A felsoroltak közül semmi nem vezetett eredményre, ezért kérném a segítségetek. :(

Szerk.: azt elfelejtettem írni hogy az eseménynaplóm ezzel a hibával van tele induláskor "Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Ide\IdePort3." Amikor pedig másik sata portra dugtam rá a vinyót, akkor értelemszerűen meg arra panaszkodott...

[ Szerkesztve ]

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#31253) ggg666 válasza Lunky88 (#31252) üzenetére


ggg666
őstag

Tápegység be van tesztelve?

Amíg a gyenge szektorok nem kerülnek áthelyezésre addig nem sok javulást várhatsz.

(#31254) Lunky88 válasza ggg666 (#31253) üzenetére


Lunky88
tag

Lehet hülyeséget kérdezek, de azt hogyan tudnám letesztelni?

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#31255) ggg666 válasza Lunky88 (#31254) üzenetére


ggg666
őstag

Ha nincs tápegységtesztered, akkor csak valami boltban.Mert sok táp hibásan is ugyanúgy működik tovább.
De a gyenge szektorok az elsődleges problémák, már néha egy darabtól is kifekszik a win.Amíg át nem helyezi őket.

(#31256) #01682176 válasza Lunky88 (#31254) üzenetére


#01682176
törölt tag

Biosban próbáld meg letiltani, hogy a hdd-ről is bootoljon (boot sorrend). Hátha segít.

(#31257) Lunky88 válasza ggg666 (#31255) üzenetére


Lunky88
tag

Csak azt nem értem miért bootoláskor problémázik vele a win amikor nem is a hdd-ről tölt be? Gondolom egy teljes formázás után máshova kerülnének a hibás szektorok, de jó lenne valami egyszerűbb megoldást találni.

#31256

Köszi, de azt már próbáltam és sajna nem oldotta meg a gondom. :(

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#31258) ggg666 válasza Lunky88 (#31257) üzenetére


ggg666
őstag

Egyszerűbbet sajnos nem hiszem hogy találsz, lementeni és teljes formázás vagy a sentinellel felületteszt.

Amíg gyenge szektorok vannak rajta tetű mód be tud lassulni.

(#31259) fidor2 válasza djculture (#31250) üzenetére


fidor2
tag

Értem, pontosan ez van ráírva WD3200AAKS a panelra pedig 2060-701590-000 REV A. Annak mennyi az esélye, hogy pont ilyen elektronikát talál az ember és ki az aki meg tudja csinálni?

(#31260) djculture válasza fidor2 (#31259) üzenetére


djculture
félisten

Hát ki kellene először mérni hogy egyáltalán mi van vele, mert bármi száll el rajta annak eleve szokott hangja lenni meg látványilag vagy szagilag látható/érezhető. Olyan nem szokott lenni hogy bedugom és spontán nem indul. Valami előzménye mindig van a dolognak még ha csak pillanatnyi is, ha letapad a fej akkor is recseg egyet a tányér meg a mechanika és fémes hang van, ha meg az elektronikán dögöl meg egy fet vagy zéner akkor is hallani egy kis pukkanást. Tehát számomra műszerészként a történet nem kerek.

[ Szerkesztve ]

(#31261) Lunky88 válasza ggg666 (#31258) üzenetére


Lunky88
tag

Na ez lett a felület teszt eredménye. Ez a 2 új gyenge szektor gondolom nem túl bíztató a riport ablakban...

Akkor nekiesek lementeni a dolgaimat és nyomok neki egy teljes formázást.

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#31262) Lunky88


Lunky88
tag

Bocsánat, szerkeszteni már nem tudtam az előző hsz-t, de még annyit hogy sentinelben a rövid-önteszt elvégzése után azt írja pirossal hogy "Sikertelen olvasó egység hibája miatt".

Ezek szerint az olvasófejjel (is) van gond?

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#31263) fidor2 válasza djculture (#31260) üzenetére


fidor2
tag

Ok, inkább a fiam írja le mi volt mert nála ment gajra.Bekapcsolta a pc.-t és az egyből ki is kapcsolt maga a gép és utána már se kép se hang állítólag éget szagot lehetett érezni kb. ennyi.Nálam rendesen működött mindig nem volt kerregő hanngja soha.Kimérni sajna nem tudom mert érteni ennyire nem értek hozzá, sajnos nem ez a szakmám.

(#31264) djculture válasza Lunky88 (#31262) üzenetére


djculture
félisten

Mint a felület teszt is mutatja van egy hibás szektor ahonnan ha olvasna szerencsétlen fej io hibát eredményez. Elég gyakori dolog ez ha elvan használódva egy ponton az adatrögzítő felület, jó esetbe rálehet kényszeríteni a logikát hogy kivonja a használatból és betegyen tartalékot helyette.

[ Szerkesztve ]

(#31265) djculture válasza fidor2 (#31263) üzenetére


djculture
félisten

Na így már oké. Akkor ha van torx csavarhúzótok letudjátok szerelni a panelját óvatosan és látni lehet hogy melyik chip vagy fet ment tönkre. Valószínűleg nem a bemeneti részen ment tönkre valami mert akkor ha rákötnéd a tápra el se lehetne indítani a zárlati érzékelés miatt.

(#31266) Lunky88 válasza djculture (#31264) üzenetére


Lunky88
tag

Ja most már tiszta, köszönöm! Viszont az érdekelne hogyan lehetne a hibás részt kivonni a használatból? A formázás egyáltalán meg fogja ezt oldani?

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#31267) djculture válasza Lunky88 (#31266) üzenetére


djculture
félisten

hd tune program erase fül verify-hoz pipa start és ha lehetséges akkor megoldódik. Ha úgy is marad piros kocka akkor sajnos így fog maradni, Legföljebb az lehet csinálni hogy másodlagos tárnak berakni és a hibás részt partició mentesen kell hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#31268) Lunky88 válasza djculture (#31267) üzenetére


Lunky88
tag

Köszi, bár egy külföldi fórumon azt olvastam hogy ez elég megterhelő a merevlemeznek, mert hogy ilyenkor az egészet teleírja 0-val. Volt aki azt is írta hogy bekrepálhat tőle a vinyó. Van ebben valami igazság vagy hülyeséget beszéltek? :)

Szerk.: ja és ha úgy döntök hogy megcsinálom akkor előtte kell a teljes formázás, vagy felesleges mert ez is kb. azt fogja tenni?

[ Szerkesztve ]

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#31269) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy samsung 1Tb-os HDD-m amit kb 2 hónapja vettem.Nem rég elkezdett lassulni.
Ha nézek egy filmet és mondjuk mellette elindítom a torrent klienset is akkor elkezd szaggatni a videó és nem a processzor vagy a videokártya miatt.Másoláskor ha próbálok egy firefox-ot indítani elég sokat kell várni.Vagy ha egy mappát nyitok meg ami tele van zenékkel elég sokat kell várni mire betölti.Eddig nem volt ilyen probléma.

(#31270) djculture válasza Lunky88 (#31268) üzenetére


djculture
félisten

Semmivel se jobban megterhelő mint logikai hibákkal terhelten tovább használni, a drive is elvégzi ezt magától ha a saját pogijával full tesztet végzel. Ez egy tisztítási művelet. Nem előtte annyit kell csinálni hogy a partíciókat elkel távolítani a lemezkezelő segédprogramban, előtte meg ha van rajta olyan ami kell kimenteni.

[ Szerkesztve ]

(#31271) perfegor17


perfegor17
senior tag

Ja és nem az olvasási sebesség szokott nagyobb lenni? mert nálam most 120mb/s-el olvas és 151-el ír.Én nem tudom mi van most a videó tekerése is szaggat.Eddig nem volt ilyen probléma alig bírja betölteni.

(#31272) kiru2


kiru2
csendes tag

Szevasztok!
Táphiba miatt egy 1 terás Western Digital Green Caviar Hdd-hez keresek elektronikát.
Sajnálom az adataimat...
Milyen azonosítók kellenek? :F

(#31273) fidor2 válasza djculture (#31267) üzenetére


fidor2
tag

Akkor most lehet segíteni házilag vagy nem?

(#31274) fidor2 válasza fidor2 (#31273) üzenetére


fidor2
tag

Találtam egy bontót ahol van egy ugyan ilyen vinyó ami bad sectoros de viszont az elektronikája jó.Ott ők kicserélik és csak akkor kel kifzetni a működik vele.Gondolom nem egetverő pénzt kérnek érte.

(#31275) djculture válasza kiru2 (#31272) üzenetére


djculture
félisten

Ha visszaolvasol épp arról beszélgettünk egy 320-as vinyóval kapcsolatosan...
fidor2 : Akkor hajrá... Annyi lehet csak gond hogy a gyártáskor beállított badek előjöhetnek jó szektorok meg eltűnhetnek. Úgyhogy lehet lesz adat ami sajnos sérült lesz rajta. De ha kimentesz mindent ami fontos utána lehet ezt javítani irás olvasás teszttel és a másnak is ajánlott hdtune törléssel.

[ Szerkesztve ]

(#31276) spiritex


spiritex
veterán

Jól tudom, hogy egy külső vinyót nem kell "biztonságosan eltávolítani" (Safe remove) a gép kikapcsolása előtt, mert a gép leállása leparkolja a fejet? Tehát az úgy jó ha safe remove nélkül egyszerűen a gép kikapcsolása után kapcsolom ki a külső vinyó házat?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31277) Lunky88 válasza djculture (#31270) üzenetére


Lunky88
tag

Na ez érdekes. Tegnap este elkezdtem lementeni a fontos dolgaimat, gondoltam majd ma reggel ráeresztem a hd tune progit erre most meg teljesen megszűnt a probléma. Már az eseménynaplóban sem jelzi a hibát, sőt még a hd sentinel felület teszt sem jelez pirossal hibás szektort.

Ez most csak átmeneti dolog lenne mert töröltem adatokat a vinyóról?

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#31278) djculture válasza Lunky88 (#31277) üzenetére


djculture
félisten

Nem biztos hogy átmeneti a sok szemét töredék fájl is okozhat logikai hibákat. Pont ezért kell néha teljesen letakarítani. Azért a hd tune-t nyomasd végig rajta biztos ami biztos hogy fájl bejegyzések is törlődjenek.

[ Szerkesztve ]

(#31279) fidor2 válasza djculture (#31265) üzenetére


fidor2
tag

Sajnos nem jött össze a HDD elektronika csere mert a rev szám nem egyezett.Majd leírom pontosan mi a szám de nem tudom menyi az esélye,hogy talál az ember egy ugyan olyan elektronikát.Viszont arra jó volt,hogy kiderüljön az elektronika a rossz mert a másikkal felpörgette lehetett hallani. De ugyanúgy nem látta a gép mert nem egyeztek a számok.

(#31280) Lunky88 válasza djculture (#31278) üzenetére


Lunky88
tag

Köszönet a segítségedért djculture! :R Egyelőre úgy néz ki minden rendben. Mióta végignyomtam rajta a hd tune-t még a hd sentinel is 100%-osnak írja a merevlemezt. Ha valami baj lesz majd megint írok. :)

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#31281) #01682176


#01682176
törölt tag

Létezik, hogy amiatt hűvösebb lett a HDD, hogy a win-7et energiatakarékos sémára állítottam?

Szerk.:
Eddig hűtővel 42 fokos volt, most 38, hűtő nélkül 40.

[ Szerkesztve ]

(#31282) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Amd achi drivert tudok felrakni egy inteles alaplapra? (asrock b75m r2.0) Kingston ssd-hez lenne.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#31283) djculture válasza Lunky88 (#31280) üzenetére


djculture
félisten

Nem hiszem hogy lenne vele már gondod, de néha ezt meg kell ejteni mert logikai hibát tud okozni bármilyen hirtelen áramszünet vagy rendszer összeomlás.
gegszee Egyértelmű hogy ha kisebb teljesítménnyel működik a gép a részegységek kevesebb hőt termelnek és ezáltal a házban is csökken a hőmérséklet ami minden részegységre hatással van.
t.kristof Intel chipszetre az életbe nem tudnál amd chipsetes drivert tenni, nincs is értelme a chipset gyártójának driverét kell felrakni.

[ Szerkesztve ]

(#31284) t.kristof válasza djculture (#31283) üzenetére


t.kristof
senior tag

Akkor jól gondoltam...Köszönöm! :R

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#31285) Colinka


Colinka
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy a 320 gb külső hdd-t a gép nem látja, a formázást ajánlja fel, és crc hibát ír ki. Elég fontos adatok is vannak rajta.. Szerintem a partícióval lett valami. Hogy bírnám vissza állítani a képeket/videókat??
Űdv.

(#31286) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok
Remélem jó topicba írok a problémámmal kapcsolatban:
Adott egy HP 655 típusú laptop. Be akartam kapcsolni, erre nem bootol be, azt írja ki hogy nem található OS, telepítsek egyet. Itt néztem egy nagyot, hiszen egy pár órával ezelőtt tökéletesen működött. Win7 telepítő berak, eljutok a particionálás részig, igen ám, de semmi hdd szerűséget nem lát, tehát mintha hdd nélkül menne a gép.
Tapasztalt már valaki ilyen hibajelenséget? Jó lenne ha meg lehetne menteni valahogy, mert számomra nagyon fontos adatok vannak rajta :(

(#31287) nandi17


nandi17
tag

sziasztok
lehet hogy hülyeséget kérdek de lehet a merevlemez fejel lefelé ? hol lenne a leghatékonyabb elhelyezni a ventilátor,a merevlemez elektronikájánál vagy egyből előtte hogy lehetőleg jól hideg maradgyon,vagy az nem gond ha 28 fokos ? :F előre is köszönöm a válaszokat :R

(#31288) djculture válasza kozicsd (#31286) üzenetére


djculture
félisten

Ha egy telepítőbe nincs benne a tárolóegység vezérlőjének drivere akkor nem is fogja látni a hdd-t. Meg kell nézni hogy maga a laptop látja e, de több mint valószínű hogy látja. Három verzió van vagy beleintegrálja az ember vagy szerez hozzá gyári módosított telepítőt vagy esetleg telepítéskor beadja usb-n a vezérlő drivert(usb3 kilőve mert ahhoz szintén driver kell)

[ Szerkesztve ]

(#31289) Gabor8634


Gabor8634
tag

Sziasztok vettem egy gigabyte 750 pure classic 9jp-pc750cvb 5n00 usb3 külső vinyót és az a bajom hogy ha filmet akarom róla nézni majdnem minden film akadozik vagy le se játsza mert kilép a filmből vagy akadozik nézhetetlenül! Egy lg dm2350d monitorom és egy lg 32lw4500 es tévén használom szerintetek mi lehet a baj vagy csak az hogy usb 3 mas a vinyó?

(#31290) fidor2 válasza djculture (#31265) üzenetére


fidor2
tag

Ilyen elektronika kellene bele..
WD: 3200AAKS-00L6A0
REV: 2060-701590-000

(#31291) spiritex


spiritex
veterán

Azt meg tudná valaki mondani, hogy egy külső vinyónak árt-e ha nem csinálok "biztonságosan eltávolítást" a gép kikapcsolása előtt, csak egyszerűen kikapcsolom a külső vinyó házat a gép leállása után?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#31292) kozicsd válasza djculture (#31288) üzenetére


kozicsd
tag

Szia
Ugyan erről a telepítőről már volt telepítve a laptop, minden gond nélkül. Biosban nem látok hdd-t :(

(#31293) rob90


rob90
csendes tag

Sziasztok!
Hard Disc Sentinel program az egyik merevlemezt duplán mutatja,két különböző néven Mi lehet az oka?

(#31294) Kernel válasza spiritex (#31291) üzenetére


Kernel
nagyúr

A gép kikapcsolása előtt felesleges is szoftveresen leválasztani, ugyanis szabályos leállítás esetén a Windows ezt elvégzi kérés nélkül is.

Sőt, külső meghajtónál igazság szerint a manuális leválasztás amúgy sem lenne fontos, ezek ugyanis olyan üzemmódban működnek, ahol az írási gyorsítótár legfeljebb a pillanatnyilag futó feladat gyorsítására van igénybe véve (például konkrétan másolunk valamit). De a folyamat végén az átmeneti tár gyakorlatilag szempillantás alatt kiírásra kerül. "Nem szokás" félúton tárolgatni az adatot, mert minek.

A számítógépbe épített (nem kivehetőként kezelt) belső meghajtóknál már nem ilyen egyértelmű helyzet.

Itt nem fér el, de érdemes elolvasni a Help többi részét is, ami még alatta következik:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31295) Kernel válasza nandi17 (#31287) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ami nekem legjobban bevált, ha alatta és felette fúj, normál fekvő helyzetben:

------->
===============
------->

Egy HDD amúgy üzemelhet bármilyen helyzetben, akár ferdén is, csak az fixen rögzített legyen, üzem közben ne mozogjon. A csapágynak mindenképpen precízen tartania kell, mert az a dolga. Ámbár élére állítva, a lehetséges aszimmetrikus csapágykopás miatt nem olyan szimpatikus a helyzet, de a gyártók azt sem korlátozzák. Sőt, a természetes légáramlás szempontjából még jobb is állítva. De ha úgyis rásegítünk ventilátorral, akkor ez mellékes.

28 °C pedig egyáltalán nem számít melegnek. Sokan túlzásba hűtenék, holott annyira azért nem érzékeny.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#31296) djculture válasza kozicsd (#31292) üzenetére


djculture
félisten

Akkor sajnos cserés a hdd.

(#31297) djculture válasza fidor2 (#31290) üzenetére


djculture
félisten

Specifications
SN: WMAV23719457
Model: WD3200AAKS-00L6A0
Date: 18 MAR 2009
DCM: HHNNNT2CG
Product of: Malaysia
PCB Sticker: 2061-701590-G00 AD
PWB: 2060-701590-000 REV A
Lehet szerezni de nagyon drágán direkt panelekre szakosodott helyekről.

(#31298) fidor2 válasza djculture (#31297) üzenetére


fidor2
tag

Értem, és tudsz valami linket küldeni?Mert én ilyenről nem hallottam.

(#31299) djculture válasza fidor2 (#31298) üzenetére


djculture
félisten

Arról nem tudok mert csak szervizesek tudnak belépni a honlapjára de hasonló arany áron nyomatják az ebay-en komplett vinyó is: [link]
Amúgy magát a panelt 20000ft körül lehet hozzá szerezni direkt erre szakosodott cégektől úgy hogy ha nincs fontos rajta ami sokat érne akkor nem érdemes vele vesződni. Esetleg egy hirdetést megér az aprón hátha van valakinek.

[ Szerkesztve ]

(#31300) spiritex válasza Kernel (#31294) üzenetére


spiritex
veterán

Nagyon köszönöm neked a részletes és egyben megnyugtató magyarázatot! :R

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.