Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14501) liksoft válasza SH4D0W87 (#14500) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor marad a GDB. Titkosítás nem volt rátéve?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14502) SH4D0W87 válasza liksoft (#14501) üzenetére


SH4D0W87
csendes tag

nem, nem volt titkosítva.
rendben, akkor megpróbálom majd a dgb-t, csak előbb szerzek valakit, akinél le tudom menteni az adatokat, mert nekem nincs ennyi szabad helyem.
köszönöm a segítséget! :)

http://4ndre.deviantart.com/

(#14503) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nekem egy gyors kérdésem lenne, bár nem tartozik szorosan a tárgyhoz, de más topikot nem találtam.

Nemsokára eladósorba kerül egy 1.8"-os PATA noti vinyóm. Az a kérdésem, hogy mivel / hogyan formázzam le úgy a HDD-t, hogy az átlagjúzer ne tudja visszahozni róla az adatokat.

Köszi! :R

(#14504) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok, pár hete-hónapja vettem innen egy használt WD Raptort, 74gb-ost, jó áron. a hdd sentinel szerint kb 92%-os volt a kondíciója. rendszervinyónak használom, de sajnos azóta fokozatosan lement ez az érték 61%-ra, és egyre jelennek meg a gyenge szektorok rajta. vajon mi lehet az oka, hogy így elkezdett tönkremenni? és lehet-e valami megelőző intézkedést tenni, hogy ez a romlás ne folytatódjon?
köszi előre a tippeket,

(teljes konfig a profilomban)

(#14505) Ceree válasza Ceree (#14472) üzenetére


Ceree
senior tag

Tényleg nem tud erre senki semmit mondani? :((

Másolat_eredetije

(#14506) Osibaa válasza liksoft (#14497) üzenetére


Osibaa
senior tag

A szarkazmusod bizonyára megoldotta a srác problémáját. ;]

nagygabor519 futtass kérlek egy hdsentinelt, lássuk milyen állapotban van a vinyód

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#14507) Osibaa válasza ^Clown (#14503) üzenetére


Osibaa
senior tag

sose csináltam ilyet, de a "secure erase" és "secure format" kereső szavakra sok találat van a gugliban - ahogy nézem van aki a 0-vál való feltöltésre esküszik, más a többszörös felülírásra, de egyik progit se ismerem

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#14508) Adiking


Adiking
tag

Sziasztok
Volt egy AsRock 775V88+, Intel P4 630, 1GB DDR1 RAM, 9600 Pro 128MB konfigom, egy 80GB-os Maxtor vinyó volt benne. Az ezen lévő op. rendszert tudom majd használni egy olyan konfiggal, amiben csak a proci marad ugyanez?

(#14509) Osibaa válasza Adiking (#14508) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szia!

Nagy valószínűséggel nem fog menni, az alaplap változását általában rosszul viseli az op. rendszer (csökkentett módban valszeg elindul, így le tudod menteni a dolgaid)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#14510) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

A géppel nem mászkálok Lan-partykra, szünetmentes van a gép előtt, jó táppal (Coolink 500, 2 hónapja pedig Coolink 450, jövő hónaptól valszeg cserélem Corsair-re) és egy 12-es venti hűti a 3 vinyót. És még elvileg a rendszer is tiszta az esetleges kártevőktől. Lassan már csak a klimatizált terem hiányzik nekik. De ettől függetlenül behalnak a vinyók. 2 hónapja volt lap csere (Gigabyte 965p DS4-ről P45 DS4-re).
A vinyók pedig egy külön beépítőkertben vannak, ami a Thermaltake Armor házhoz jár.
Ami viszont sűrűn előfordul az hogy 4.-ik vinyó van csatizva a géphez ideiglenesen míg a nagyobb adatmennyiség fel nem kerül rá. És ez mindig más és más vinyó.
2 éve gariztattam egy pár hónapos WD 500 Re2-t, 1 éve ugyanezt megint. Az idén februárban a Samsung 750 F1-est kellet. Most meg egy Hitachi 1Tb lett szektoros.
Nincs szerencsém, vagy tényleg ilyen szarok a mai vinyók, vagy valami bibi van géppel?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#14511) Imco válasza Adiking (#14508) üzenetére


Imco
őstag

A chip változást viselik rosszul az os-ek. Ha VIA PT880 az új lapod is akkor van esélyed.
Van erről bövebb leirás is mert van megoldás másra váltásnál is, de nem javaslom. Gyorsabb a reinstall.
Intel chipes lapok között simán cserélgetem a system vinyokat. Kb 3 hete tettem át a vinyóim egy P5 K PREMIUM WIFI AP lapból egy P5E3 PREMIUM WIFI AP lapba és simán megy tovább az élet. Win7-en is és XP-n is. A WIN 7 egész barátságos a témában, de az XP is megoldja.
Persze egy mentés azért nem árt! ;)

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14512) Imco válasza 7Heads Drago (#14510) üzenetére


Imco
őstag

2 év alatt 4 vinyó az tuti gáz. Tápra tippelnék vagy táp csatira, vagy még hütés miatt is lehet. Tudom, hogy "jó" a tápod, de olvass vissza 5-6 hsz-t és látod miről beszélek. RE2 vettem évekig és egy sem volt rossz még belőle. /5 év gari/ Ügyfeleknek is szereltem. Talán összesen volt 6-8 HDD cserém az elmult 4-5 évben 100-as nagyságrendből.

Nem vagyok számolgatos tipus és talán ez most Thebossnak is szól.
A 3-4-5 db sokszor 1-1.5 TB-os HDD+VGA-hoz már kevés a ~400 W táp.
"Brutális" megoldást választottam 2 éve. 850 W táp van a gépemben, és csak az ár miatt nem vettem 1200-t. A HDD-k elött egy 12cm cooler van. Tipus függöen 20-26 fokosak most.
Egy "kalkulált" hibám volt. Hiszem -amit már itt ki is tárgyaltunk-, hogy a vinyó élete a hütés-táp kettösön múlik, ha nem focizunk vele!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14513) Dávid_007


Dávid_007
csendes tag

hello. Elszállt az egyik vinyóm elektronikája. 2,5 colos Western Digital 120GB SATA laptop vinyó (WD1200BEVS)
A kérdésem hogyha veszek egy ugyan ilyet és átrakom az elektronikáját akkor működni fog?

(#14514) 7Heads Drago válasza Imco (#14512) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Én gép javítással foglalkozok a környéken. :D
Jövő hónapban fogok egy 650-es Corsairt (tápot) beszerezni.
Én inkább arra gondoltam, hogy a javított gépek vinyóját rá szoktam dugni a gépre kikapcsolt gépre. (filmek, mp3 illetve a rendszer partíció fontos fájljainak mentése) És lehet hogy onnan szedek össze valamit?
Az érdekes az hogy van egy külső 60gb-s 2,5 Wd vinyóm. Az meg (kop-kop) gond nélkül megy évek óta.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#14515) liksoft válasza Dávid_007 (#14513) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Először is azt kérdezném, honnan tudod, hogy az elektronika és nem a mechanika ment tönkre?

Ha jól emlékszem a WD gyári számra párosít, vagyis nem megoldás. (Kollégám tudná pontosabban megmondani.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14516) liksoft válasza 7Heads Drago (#14514) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a gép oldala hiányzik, akkor a hűtés nem a megtervezett módon működik a házon belül. Ha a táp kábelét mozgatod, akkor mozdul a többi is, így a hőtágulással és az anyag fáradásával együtt kilazulhatnak a beépített winyók tápcsatijai. Ez kontakthibát okoz, így hibás a tápellátásuk.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14517) pierpont


pierpont
csendes tag

Sziasztok egy kicsit komplett problémám van, hátha tud rá valaki megoldást:

Samsung HD321KJ vinyóm van a gépben, amely SATA2-es, de az alaplapom csak SATA1-et tud. Korábban rendszeresen jött elő olyan gond, hogy xp-ben 'Delayed Write Failed Error' után lefagyott a gép. Ha kikapcsoltam a gépet, megmozgattam a kábeleket, akkor utána megint jó volt egy darabig (csináltam kábelcserét 2x, nem segített).

Gondoltam, lehet hogy a SATA2 zavarja az alaplapomat (GA 7VT600 1394), és így a Samsung ESTOOL-lal visszaállítottam SATA1-re a max sebességet, viszont innentől kezdve sem az xp, sem egy másik gépben a w7 nem látja a vinyón lévő partíciót. A vinyót magát igen, az eszközkezelőkben látszik, de a Disk Management-ben 'unreadable'.

A dolog trükkje, hogy az ESTOOL-lal a rendszervinyómat is csekkoltam (Samsung SP0812C), ott nem állítottam semmit, de az xp már nem töltődik be, még csökkentett módban sem (a színes zászlóknál mindig újraindulé). Az xp install lemezéről a recovery console-lal be tudtam lépni gépre, ott csináltam egy fixboot-ot, de ez se segített (ez a vinyó egyébként a w7-es gépben tökéletesen működik).

Valakinek van valami ötlete? Előre is köszi az erre pazarolt perceket. :)

(#14518) nagygabor519 válasza liksoft (#14497) üzenetére


nagygabor519
tag

köszi az építő jellegű hsz-t :)

Nagy Gábor

(#14519) nagygabor519 válasza Osibaa (#14506) üzenetére


nagygabor519
tag

Hmmmm.
Teszt utáni eredmény:

"A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.

Nincs szükség beavatkozásra."

Ezek szerint minden flott a vinyómban.

Nagy Gábor

(#14520) liksoft válasza nagygabor519 (#14518) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szívesen.

Fagyás: Memória, video, winyó átviteli gondok, winyó felületi hiba, tápellátás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14521) 7Heads Drago válasza liksoft (#14516) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hiányzik az oldallap. Viszont a lég mozgás még kézzel is érezhető illetve a hőfokok max 38 környékére mennek fel. A kilazulás benne van a pakliban, csak kár hogy mióta a Hitachi vinyót megvettem (2009.12) Nem is volt kivéve a gépből. Illetve 2 hónapja, lap cserekor ki volt belőle húzva az összes csati. És nem is örült módjára van kiszedve a gépből.
Lehegesztem a gépet, és egy betontuskóra rá-dübelezem és nem fog mozogni semmi se. :W
Valamit pedig rosszul csinálok. :F :F :F
Veszek a gépbe 3.0 Usb kártyát, meg egy külső vinyó mentőt. És bele se nyúlok a gépbe. Mert ez kezd az idegeimre menni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#14522) liksoft válasza 7Heads Drago (#14521) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vezess ki a házból egy SATA és egy tápcsatit. Ha ezeket a házon belül rögzíted, akkor nem tudod "kitépni", és mozgatásuk belül nem mozdít meg másik kábelt, így azok nem tudnak kilazulni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14523) Jarod1 válasza pierpont (#14517) üzenetére


Jarod1
addikt

legelőször csnálj valami ghostot a rendszerről hogy ha valami gikszer törénik adatok megmaradjanak, GHOST15 cd ről indul és lementi a particiot, érdekes probléma, nekem hasonló esett USB s sata winyóval volt, de ott az okozta hogy a usb 5V 1 vezetéken nem elég neki.( van rajta másik usb ami csak táp) gyanítom hogy nem stabil az 5V a lapodon
vagy próbáld ki az összes sata csatiban egyesével a vinyókat

(#14524) doc


doc
nagyúr

nem talaltam jobban passzolo topicot...

szoval a kerdes: el lehet valahogy erni, hogy a kulso WD vinyoim (MyBook es Element) ne kapcsoljanak le X ideig tarto inaktivitas utan? nem hiszem hogy nagyon jot tenne, hogy naponta 4-5 alkalommal is felporognek, csak jobb lenne egyfolytaban menniuk...

(#14525) Imco válasza 7Heads Drago (#14521) üzenetére


Imco
őstag

Magam is gépeket javitok az én vidékemen.! :)
Rendszeresen szedegetem szét én is a gépeimet, ha szükség van rá.
A levett oldal miatt 10-15 fokkal melegebbek a vinyóim.
Javaslom a vipowernek 5,25-ös külső házát. Van ide és van sata is. Esata csatin csatlakozik a géphez, saját tápja van. Kiváló mentéshez. Az USB-s vinyókat nem látja minden szoftver.
Tudom nem vigasztal, de bizti valami nem stimmel nálad mert az túl magas hibaarány.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14526) erikszon


erikszon
csendes tag

Helló!
Vettem egy új western digital hdd-t (sata) az ősrégi maxtor (ide) helyett.
Felraktam az xp-t.
Azóta a rendszer csak 3-4 próbálkozásra indul.
A sikertelen induláskor nem találja meg a hdd-t és a biosba sem tudok belépni. :W
Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#14527) 7Heads Drago válasza Imco (#14525) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A levett oldal miatt 10-15 fokkal melegebbek a vinyóim.
Szerintem ez se normális. :U
Én csak Total Commander-t használok. :)
Próbálok valami hasonlót beszerezni: [link]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#14528) pierpont válasza Jarod1 (#14523) üzenetére


pierpont
csendes tag

akkor ezzel kezdem, köszönöm!

(#14529) Imco válasza erikszon (#14526) üzenetére


Imco
őstag

Táp.

Adatlapod?

Üdv! Imco

(#14530) Imco válasza 7Heads Drago (#14527) üzenetére


Imco
őstag

Személy szerint ezt jobban preferálom.
Van egy hasonlom IDE-be is.
Igen a Tied költséghatékonyabb viszont, az enyém E-sata is.
Jól beválltak már.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14531) Osibaa válasza Imco (#14530) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ezekből is van e-sata / usb3 csatolós, de azok csak sata vinyókat fogadnak :F

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#14532) Koczka


Koczka
tag

hi

hogy kell elindítani a hdd tányért?
kivezetésnek van 4 pines flexibilis áramkör.

(#14533) liksoft válasza Koczka (#14532) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ugye nem adatmentéshez? :D

Háromfázisú motor.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14534) Anonimjozsi


Anonimjozsi
csendes tag

Van egy Samsung 400GB-s vinyóm és az utóbbi időben folyamatosan kerreg, mintha írna vagy olvasna; a házon lévő led is bevillan.
(a) tudtok valami programot, amivel tesztelhetem?
(b) elképzelhető, hogy emiatt az internet sebességmérő pl.:speedtest.net nem valós eredményt mutat?

(#14535) Anonimjozsi


Anonimjozsi
csendes tag

Közben teszeltem Hard disk sentinel-lel és ezt írta:

A lemez felületén található 1 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Ez gond lehet?
Ha igen javítható?

(#14536) Imco válasza Anonimjozsi (#14535) üzenetére


Imco
őstag

Nem feltétlenül. Ez csak jelzés. Meg is javulhat még. Táp, csatlakozók átvizsgálása, életmű lementése javasolt. Esetleg egy önteszt futtatása. Utána használd tovább.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14537) Anonimjozsi válasza Imco (#14536) üzenetére


Anonimjozsi
csendes tag

Kösz. :R
Az önteszt alatt a windows saját merevlemez ellenőrző szoftverét érted.
Azt lefuttattam, nem talált semmit.
A merevlemez naplóját hol tudom megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#14538) ufocsalad


ufocsalad
tag

Sziasztok!

2 hete vettem WD 1TB 64MB SATA (WD1002FAEX) vinyót
Már kétszer azt játszotta, betölt a rendszer, majd baromira lelassul
a winyónak olyan a hangja mintha elakadt volna.

Futtatni kellett rajta a chkddsk-t mind a kétszer.
HDD sentinel először 98% most meg
már 96%-os kondiciót jelez.

Sata 2-ben használom AHCI 1.0-módban Win7-el
területe kb 50%-a még szabad

(#14539) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Udv,

8-9 honapos WD passportomban levo WD500BEVT [szamomra] elegge furcsa jelensegeket produkal.

Win7 rendszerparticio, "adat" particio es egy sys reserved. [2+1]

Az "adat" particiot se Win7, se Vista alatt nem lehet olvasni, formazni akarja.

OSX alatt csak olvashato a particio, irni nem tud ra, viszont semmifele sebessegcsokkenest nem vettem eszre [30MB/s olvasasi sebesseg USB-n].

Win7 particiot es a sys reserved 100MB particiot latja minden, viszont amint valamelyik program megprobalna olvasni az "adat" particiot, kisebb-nagyobb idore kifagy [explorer, hdsentinel, stb].

HD Sentinel 95%-osnak latja.

Formazas nelkul lehetne valamit kezdeni ezzel a HDDvel? [nincs akkora hddm amire lementhetnek ennyi adatot egyszerre]

///

(#14540) Imco válasza Anonimjozsi (#14537) üzenetére


Imco
őstag

Hard disk sentinelről beszélünk!
Olvass vissza egy kicsit!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14541) Imco válasza ufocsalad (#14538) üzenetére


Imco
őstag

Táp. Táp? Konfigod?

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14542) Imco válasza Frenky87 (#14539) üzenetére


Imco
őstag

Nem egészen értem a particiokat. Egy problémás vinyónál az első az adatmentés, amig lehet. Után lehet kisérletezni a hiba elháritásával. Persze, persze. Nem biztos, hogy szükséges, de amikor sirás van akkor már általában késő. Sajnos ez egy patt helyzet.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14543) pierpont válasza Jarod1 (#14523) üzenetére


pierpont
csendes tag

adatmentéssel megoldódott, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14544) Frenky87 válasza Imco (#14542) üzenetére


Frenky87
aktív tag

X: System Reserved [Win7 csinalja]
C: Win7
D: "adat", kb 300GB, nagyreszt zene, de van sok szemelyes cucc is.

Ha berakom notebookba az OS is bebootol/elindul, csak nagyon fagy.

Megprobalom majd lementeni az adatokat, de jo lenne, ha az os is mukodne rendesen, itunest deauthorizalni nem nagyon lehet sima adatmentessel tudtommal :)

Azert koszi

///

(#14545) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok!
Egy 3.5" Samsung sata-s 400gb/os hdd-t nyuzok 3 eve. Usb-n van gepre kotve, JMicron interfeszu csatolon keresztul (vid:152d,pid:2338). Semmi baj nem volt.
Most egy 1.5TB hd154ui-t ujitottam be, felismeri megy, de neha lefagy az egesz gep tole. Nem tudjatok mi lehet a baj? Ha nem fagy le akkor is eszrevettem, hogy ha masolok es zenet jatszok le rola egyszerre akkor a zene nem folyamatos, meg-megakad par masodpercenkent. Elkepzelesem nincs mi lehet a gond. Igaz ez egy 5400rpm-es winyo, az elozo 7200-as volt, joval lassabb is, 20-25MB/s (gondolom ez a fordulatszam miatt lassabb, de nem vagyok benne biztos)
Hdd sentinel megy miota 1-2 hete hasznalom, semmi kulonlegest nem jelez, hogy gond lenne. Ja, Vista.
Vélemény???Ötlet??
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#14546) Má-T


Má-T
csendes tag

Helló mindenki! Lenne egy NAGY PROBLÉMÁM!

tegnapi nap(Hétfő) délelőtt filmeket néztem a gépen,miközben a vihar folytán elkezdődtek a kisebb áramszünetek(a gép 1-2szer újraindult a hirtelen áramszünet folytán) , nah de a lényeg rá 1órára jött egy 5-6mp-es áramszünet és ugyebár a gép ennek következtében teljesen kikapcsolt!

Mire visszakapcsoltam csak annyit vettem észre hogy a bejelentkezés a gépen elkezdődik (Mikor a Windows XP felirat és a töltés megy) de a fiókomba már nem lép be HANEM HELYETTE egy Kék alapon HIBAÜZENETET ír ki,ami valahogy így néz ki: "A Windows hibát észlelt...(Fizikai memória hiba...) és kiír egy "Unforgetable Volume BOOT" nevet !(LÁSD A KÉPET)!

És amint újra indítom megint csak elkezd tölteni és újra Hibaüzenet!

Próbáltam másik op. rendszerrel beolvastatni a winyót de ott meg 0Megásként ismeri fel,vagyis SEHOGYSEM ismeri fel!

Az Áramszünet következtében valami sérülhetett a winyón/ban ?!?!

Ilyenkor mi a teendő? (Formázást NEM szeretnék mivel elég sok anyagom van rajta amit nem biztos hogy visszatudok szerezni)!

Esetleg CD-ről tudnám BOOT-oltatni hogy bejelentkezzen?!

KÉRLEK SEGÍTSETEK! Előre is Köszönöm szépen! Üdv!

A CPU füstel üzemel...mert ha kijön belőle a füst akkor nem működik

(#14547) Imco válasza Má-T (#14546) üzenetére


Imco
őstag

Elszállt a vinyód, esetleg ram, vagy a táp.. Másik OS alatt HDsentinel mit mond rá?
A kép kb. olvashatatlan, a hibakodokra is rákereshetsz.
Valami Live CD-vel probálkozhatsz, de ha másik OS alatt sem látszik akkor kicsi az esélyed.
Mentésre itt olvashatsz.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14548) Má-T válasza Imco (#14547) üzenetére


Má-T
csendes tag

A Vinyó az lehet a Ram és a Táp ép! (jelenleg egyik haver XP-s HDD-jét használom az én gépemmel)!!

A Képen: Probléma lépett fel és a Windows leállt a károsodás megelőzésében!! UNFORGETABLE VOLUME BOOT!

De sajnos ezen az XP-n sem tudom használni a winyót (Azt írja:szabad:0bájt felhasználható: 0bájt ) :(

Azért köszi a HELP-et! ;)

A CPU füstel üzemel...mert ha kijön belőle a füst akkor nem működik

(#14549) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Vettem egy Sil3512-es sata vezérlőkártyát, ami egy régi Asus Tusi-M alaplapban van és a kártyára asszem egy Samsung HD103UI van kötve. A kártyát felismeri rendesen az alaplap POST után/közben, viszont a kártya nem talál semmilyen eszközt. :O

Próbáltam jumperelni a vinyót sata1-re, egyik tüskepáros esetében sem találta a kártya.
Ménykű van, mert a vinyó felpörög. Adatkábelt is többet próbáltam már és mindkét aljzatra a kártyán.

Hol a hiba?

Sürgős lenne!
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14550) rebbag


rebbag
tag

Sziasztok, bocs ha láma a kérdés, de sürgős lenne.
Adott egy dell vostro 1310 notebook, a windows 7 azt írja ki hdd-re hogy dinamikus lemez, ezt valami módon vISsza lehet állítani alaplemezzé? válaszokat előre IS köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.