Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14201) Ryu77 válasza liksoft (#14200) üzenetére


Ryu77
aktív tag

Természetesen képletesen értettem.
Azért jó lett volna adatokat hurcibálni öcsémhez meg ilyesmire.
Van egy másik is de az még régebbi ezáltal ATA csatolós s ezért nem szeretem használni viszont tökéletesen jó (Seagate).
Akkor köszönöm. :R

(#14202) Igel


Igel
csendes tag

Sziasztok!
Segítségért szeretnék folyamodni: a wd 1 tb-os My Book Essential Edition külső merevlemezemet ugyanis nem ismeri fel a pc (sem xp, sem vista oprendszerrel). Kipróbáltam különböző usb zsinórokkal és tápokkal, hátha bennük van a hiba, de nem. Általában eljut odáig csatlakoztatásnál, hogy felismeri a rendszer, de csak mint helyi lemezt, megnyitni nem engedi, még a tulajdonságait sem hagyja megnézni. Az eszközkezelőben azonban szabályosan látszik a merevlemez, és azt írja ki, hogy megfelelően működik.
Letöltöttem a wd honlapjáról a firmware és software updat-et is. Előbbi szintén nem látja a merevlemezt, az utóbbi pedig programhiba miatt nem települ (a hibaüzenet: "az alkalmazás inicializálása nem megfelelő"). Ráadásul nincs particionálva, szóval azokkal sem lehet gond.
Még valami, ami talán nyomravezethet: iszonyatosan lelassítja az oprendszert a csatlakoztatása után, még egy egyszerű ablak/program/stb megnyitásával is csak pár perc eltelte után sikerül megbirkóznia.
Amennyire olvasgattam a vonatkozó wd-s, my book-os topicokban, ilyen probléma még nem jelentkezett senkinél. Tud valaki segíteni?
Nagyon köszönöm!

(#14203) Porcupain válasza Ryu77 (#14199) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Papírnehezéknek még jó lehet:D

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#14204) katsi válasza liksoft (#14198) üzenetére


katsi
tag

Szia!

Soha nem szerettem az átalakítózgatást, de ennél kénytelen voltam.
Most már tudom: jobb lett volna vennem egy alkalmas tápegységet is.
Válaszod köszönöm! :)
A merevlemezt feláldozom Murphy oltárán..

Üdv,
katsi

(#14205) Dany007


Dany007
veterán

Sziasztok!

Hallottatok már olyanról, hogy windows közben, menet közben egyszercsak leáll a vinyó!?
Mert az én egyik vinyóm ezt csinálja. Ez normális?
Van egy 1TB-os samu, meg egy 250-es samu...
A 250-es azt szokta csinálni, hogy menet közben egyszercsak leáll. Hallani ahogy megállnak a lemezek. Szabályosan hallom, olyan a hangja, mint amikor kikapcsolod a gépet és a legvégén a vinyó elhalkul. Elég tipikus hangja van.

HDD sentinel nem mutat semmilyen hibát, se túlmelegedést se semmi... Ez normális dolog?
Van olyan, amikor bemegyek az egyik mappába a vinyón és pár másodpercre lefagy a gép, megáll minden, majd hallom ahogy beindul a vinyó és minden megy tovább... ez valami energia takarékosság ? Vagy mi?
Teljesen szabálytalan mikor áll le és mikor indul el. Legalábbis látszólag. Van hogy nem is működök azon a vinyón (nem arról fut a rendszer.) és csak hallom hogy mindennélkül leáll. Majd egyszer csak újraindul ha van kedve.

[ Szerkesztve ]

(#14206) Ryu77 válasza Dany007 (#14205) üzenetére


Ryu77
aktív tag

Vista-ban és a 7-esben ez az energiagazdálkodás része. Ha jól emlékszem 20 percre van állítva alapból. A rendszerlemezt nem állítja le. Ha mondjuk a másikkal torrentezel akkor azt sem...

(#14207) Dany007 válasza Ryu77 (#14206) üzenetére


Dany007
veterán

Oh értem! Igen vistán és hetesen volt ez a jelenség.
Igaz akkor is, amikor ez volt a rendszer, de tény, hogy akkor az meg volt osztva 3 partícióra. És azokat akasztotta be amelyiken nem volt vista.
Akkor megnyugodtam! Köszönöm! :R

(#14208) Imco válasza Dany007 (#14207) üzenetére


Imco
őstag

Azért ezt tisztázni kéne! Külön particiót nem kapcsol le az energiagazdálkodás!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14209) Dany007 válasza Imco (#14208) üzenetére


Dany007
veterán

És hogyan lehetne tisztázni? :) Nem tudom megkérdezni tőle hogy ezt most mért csinláod... =/

Kb 5 napja van win 7 a gépen. Előtte Vista volt, és ez a vinyó volt a rendszer. Particionálva volt 3 felé. Volt egy rendszer egy játék meg mittomén milyen partíció. Az 1 terrás meg volt külön, filmeknek. Viszont azt nem kapcsolta ki...
Szóval nemtudom....

(#14210) Imco válasza Dany007 (#14209) üzenetére


Imco
őstag

Megkérdezném én tőle, de forumon keresztül nem megy. :)

Viszont az energiagazdálkodás a hardvert kapcsolja le és nem a particiót.
Tehát ha a vinyodon volt "egy rendszer, egy játék, meg mittomén milyen partíció", akkor a játék ugyanolyan aktiv mint a rendszer. Ha akad a particiók közti váltás akkor az nem az energiagazdálkodás számlájára irandó.

Ezért javasoltam a tisztázást, mielött fájdalmas modon szembesülsz egy nem várt hibával.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14211) Dany007 válasza Imco (#14210) üzenetére


Dany007
veterán

Azért gondoltam, hogy külön partíció állt le, mert mondjuk film / TV vagy munka (PS) közben is hallottam ezt a leállást. Szal akkor pedig elvileg használtam a 'rendszer' partíciót...
Amúgy hogy tudnám 'megkérdezni' tőle van-e gondja? :)
Csak mert HDD sentinel nem mondott semmi értelmeset. Szal a progi szerint minden rendben 100%-os. Esetleg v.mi ötlet?

(#14212) Imco válasza Dany007 (#14211) üzenetére


Imco
őstag

Pl. a vinyó saját gyári teszt progija, sentinelben a teljes önteszt. Persze még igy is lehet hogy jónak látszik. Addig is menteni, menteni, menteni! :)

Üdv! Imco

(#14213) Krisinto


Krisinto
őstag

Üdv
Lenne egy Samsung 500gb-os Sata HDD-m 7200rpm,16mb cache
A következő a probléma:
A HD sentinel 2 gépénél is ezt írj rá:
"A számítógép és a merevlemez között előfordultak adatátviteli problémák",ez mitől lehet?

(#14214) peti_s


peti_s
addikt

Hy!
Hogy lehetne azt megoldani, hogy ha rákötöttem a gépre még1 HDD-t, amin 2 partíció van, de a Windows 1-nek látja, úgy látja mintha RAW lenne a fájlrendszere, és meg akarja formázni. Mit tegyek ilyenkor?

(#14215) peti_s válasza peti_s (#14214) üzenetére


peti_s
addikt

Probléma megoldva.

(#14216) liksoft válasza peti_s (#14215) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tanulhatunk? Hogyan?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14217) villamos


villamos
őstag

Nos...
Adott egy kicsit öregecske masina, közel 10 éves. Ebben jelenleg kettő darab merevlemez foglal helyet. Mindkettő ATA100 -as. Egy kábelen lógnak. Az egyik 160Gb -os Maxtor,ez a master, a másik egy 40Gb -os Seagate, ő lenne a slave.
Valamiért újabban nem akarnak együtt működni, külön-külön kipróbálva mind a kettő működik. A jumperek jól vannak állítva, és bekapcsoláskor is látja a bios minkettőjüket. Windows alatt azonban a 40G vinyó valami miatt nem látszik, sem az explorerben, sem pedig a lemezkezelőben. Mitől lehet ez?
Régebben fordítva volt, és így együtt működött a kettő, azonban állandóan újraindult valamiért a gép, ezért úgy döntöttem, hogy teszek a nagyobbikra is egy rendszert, hogy ezentúl az legyen a rendszerlemez. Azóta nem indul újra, de most hirtelen a kisebbik valamiért eltűnt.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14218) liksoft válasza villamos (#14217) üzenetére


liksoft
nagyúr

Talán a táp már nem bírja. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14219) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok!

Mi okozhatja azt, hogy olvasás tesztnél ilyet produkál a hdd?
hdd teszt

Seagate 500GB notebook Hdd, AHCI módban, Win7 64bit home premium.

Háttérben semmilyen lemezműveletet igénylő alkalmazás nem fut!

[ Szerkesztve ]

(#14220) villamos válasza liksoft (#14218) üzenetére


villamos
őstag

Hm... Az lehet, tény hogy eléggé dzsunka táp van benne... valami 300W -nak mondott kódgány. Valami lomi bontóban vettük 300Ft -ért, pár éve, idáig egészen jól is ment, most télen kezdett a gép bolondozni... :U

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#14221) liksoft válasza Sz.Miki (#14219) üzenetére


liksoft
nagyúr

Erősen figyeld a SMART adatokat! Időnkénti "bezuhanás" elfogadható, de a Tiédnél úgy érzem a sűrűsége és a mértéke inkább a drive-hoz köthető. Nem jó jel. Fontos, hogy az adatok mentéséről gondoskodj, és figyeld a SMART-ot, ami előre figyelmeztethet. Ajánlom a Hard Disk Sentinel programot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14222) Sz.Miki válasza liksoft (#14221) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Lefuttattam a Seagate saját progiját, a Dell saját dos-os merevlemez tesztjét és a Hard Disk sentinelt is, mindegyik PASS.
A Sentinel is 100%-os kondíciót ír.

Érthetetlen.

(#14223) akoos123


akoos123
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy Western Digital 500Gb WD5000BEVT Scorpio SATA winchestert, és egy külső házban szeretném használni. Mikor hozzá kapcsolom a géphez, nem ismeri fel új meghajtóként. Az eszközkezelő beolvassa a köteteket, felismeri a szabad helyet, de azt írja h
Típus: Ismeretlen
Állapot: Nem inicializált
Nem tudjátok mi lehet a baj?

(#14224) liksoft válasza akoos123 (#14223) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Esetleg valamilyen tárolási formátumot kéne meghatározni a számára. :B (NTFS, FAT32, stb...)

Ez partícionálást és formázást jelent.

Saját gép (jobb klikk az egéren)/ kezelés / lemezkezelés

:K :K :K :K :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14225) akoos123 válasza liksoft (#14224) üzenetére


akoos123
csendes tag

nagyon köszi :C
gyakrabban kéne új winyót vennem :)

(#14226) Burku


Burku
csendes tag

Sziasztok!
Külső vinyóról (USB) szertnék lejátszani DVD-t, de a MPClassic az IFO fájl megnyitásakor ezt az üzenetet írja: Incompatible Disc and Decoder Regions.
Ugyanez az IFO fájl belső merevlemezről símán elindítja a DVD-t és gond nélkül lehet vele mindent csinálni.
Az üzenet alapján valami merevlemezes beállítási probléma lehet, a lemez meg van osztva és a többi avi, vagy mpg, vagy divix fájlokat simán lejátssza.
Kérlek segítsetek!!!

[ Szerkesztve ]

(#14227) BigG.(nnnnn)


BigG.(nnnnn)
tag

Hali!

Adott az aláírásomba lévő konfig, bekaplolom, néha kiírja, hogy BOOTMGR hiányzik jobb esetbe elkezd bebootolni.
Bebootol bejön a win7 telepítő nagyjából félóra 1 óra alatt, rámeek h telepítés, újjabb óra...
és itt van a bibi mert 2 hdd-t is rákötök de 1et se érzékel:S:S
nem látja, tehát nem lehet hova feltelepíteni az OS-t...
lehet, hogy mind a 2 vinyó szar??:S
le lettek formázva s ujra patricionálva többször is...

(#14228) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Akkor ez így egy kicsit ellentmondásos nem?

teszt plusz sentinel

(#14229) Imco válasza Burku (#14226) üzenetére


Imco
őstag

Ez nem a Te topicod. Másik lejátszóval probáltad? Pl. Vlc player BS player, power dvd?

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14230) Imco válasza BigG.(nnnnn) (#14227) üzenetére


Imco
őstag

BIOS-ban mi látszik? Acronis vagy más /nem PM/ particiónáló progival töröld és épitsd újra.
A TB-s vinyót helyesen kezeli a lap?

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14231) peti_s válasza liksoft (#14216) üzenetére


peti_s
addikt

:K , átkötöttem masterra, és így már látta. :) Pedig egy eszköz volt az IDE kábelen, tehát mind1-nek kellett volna lennie hogy slave vagy master.

(#14232) Fulmi


Fulmi
senior tag

hello!

elrontottam a hhtottam, a partition wizard progi meg mondta h restart kell neki, restartot nyomtam...

az inditas utan a kepernyon a kovetkezot latom (ubuntu es vista van rajta):

grub loading.
unknown filesystem.
grub rescue>

remelem tudtok vmit tanacsolni, mert eleg fontos lenne hasznalni...

elore is koszonom a helpet: fulmi

(#14233) Fulmi válasza Fulmi (#14232) üzenetére


Fulmi
senior tag

bocsi, csak nehez pda rol, szoval:

elrontottam a gepem.

particionalo progival szerettem volna vista alol novelni az egyik particio meretet a masik rovasara, be is allitottam, a partition wizard progi meg mondta h restart kell neki, restartot nyomtam...az inditas utan a kepernyon a kovetkezot latom (ubuntu es vista van rajta):

grub loading.
unknown filesystem.
grub rescue>

remelem tudtok vmit tanacsolni, mert eleg fontos lenne hasznalni...

koszi

(#14234) bercee


bercee
tag

sziasztok
van egy corsair voyager mini 4gigás pendrivom és firmwaret szeretnék rajta frissíteni. hogyan tudok?

(#14235) liksoft válasza Fulmi (#14233) üzenetére


liksoft
nagyúr

Install.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14236) liksoft válasza bercee (#14234) üzenetére


liksoft
nagyúr

Minek?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14237) Fulmi válasza liksoft (#14235) üzenetére


Fulmi
senior tag

vissza szeretnem csinalni... arra vmi otlet?

(#14238) BigG.(nnnnn) válasza Imco (#14230) üzenetére


BigG.(nnnnn)
tag

biosban mindent lát, a 160-at meg az 1tb-t is...
igazából a 160-asra akarnám felrakni az egészet, és azt többször is formáztam, a win7 telepítőnél is töröltem isa patriciókat, újjat is csináltam de semmi:S:(

(#14239) liksoft válasza Fulmi (#14237) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nincs. Ha fontos adat volt rajta, akkor az mentendő, egyébként install újra.

Lehet, hogy van más lehetőség is, de így távolról nem tudok jobbat, és biztonságosabbat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14240) netseft válasza Fulmi (#14233) üzenetére


netseft
aktív tag

Másik topicban válaszoltam, egy próbát megér.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#14241) Fulmi válasza liksoft (#14239) üzenetére


Fulmi
senior tag

oke, kozben sikerult megoldani. a problema az volt hogy a particionovelesnel elrontottam a linux particiojat es a grub nem tudta ertelmezni a sajat particiojat, ezert irta amit irt. egyebkent utana letoroltem a linux particiojat, maradt egyedul a vista, innentol meg mar a telepito dvd-je megoldotta a problemat es "repair the system" megoldassal gondolom beallitotta a vinyon az LBA-kat az MBR-ben ugy hogy egy ervenyes fajlrendszert lasson es adatvesztes nelkul sikerult megoldani.

koszi a helpet!!!

(#14242) Imco válasza BigG.(nnnnn) (#14238) üzenetére


Imco
őstag

A vasadnak vinnie kéne. A vinyó másikban megy? Ha igen akkor frissits egy biost állitgasd be szépen és probáld újra, esetleg másik telepitővel.

Üdv! Imco

(#14243) Prosector


Prosector
addikt

Lehet nem a legjobb helyre írom,de nem találtam jobbat.

Mi van,ha törlöm a vinyóról az MBR-t ?

(#14244) BigG.(nnnnn) válasza Imco (#14242) üzenetére


BigG.(nnnnn)
tag

áhá az 1tb-os vinyóval van vmi bibi me nem is lehet ujra telepíteni más gépbe se:Y
viszont a kis 160-asat most telepítem az xp-vel, aztán átdugom a másik gépre és ott is ujratelepítem ha minden jolmegy akkor jo lesz, de tuti megin kijön vmi hiba...
a 160-asnak jonak kéne lennie...

azt h állítgassam be a biost az h gondoltad?:)
meg frissíteni nemtudom, me fel se áll arendszer:(

(#14245) liksoft válasza Prosector (#14243) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elveszíted az OS számára a partíciókhoz szükséges indulási pontot ("kályhát"), vagyis logikailag törlöd az egész drive-ot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14246) Prosector válasza liksoft (#14245) üzenetére


Prosector
addikt

Ergo installnál nem tudok particionálni és ezért nem tudok telepíteni sem?

(#14247) BigG.(nnnnn)


BigG.(nnnnn)
tag

The file may be corrupt or missing. Make sure all files required for installation are available, and restart the application. Error code: 0x80070017

ez mit jelenthet??
ezt dobja ki telepítésnél:(

(#14248) liksoft válasza Prosector (#14246) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha nem, akkor nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14249) Sz.Miki válasza liksoft (#14221) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Azt nem tudod, mi okozhatja ezt?
Akkor miért jelzi minden teszt azt, hogy a vinyó hibátlan, hol ott az olvasási tesztnél elvérzik?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#14250) bercee válasza Sz.Miki (#14249) üzenetére


bercee
tag

sziasztok
van egy corsair voyager mini 4gigás pendrivom és firmwaret szeretnék rajta frissíteni. hogyan tudok?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.