Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14051) liksoft válasza dsonja (#14050) üzenetére


liksoft
nagyúr

Erre így nincs segítség. Adatmentéses szakember talán tud segíteni, ha az adott típus hozzáférhető a számára. Másik megoldás, hogy új winyóval dolgozol tovább.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14052) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok,

Arra van valamilyen lehetőség, hogy egy 120-as ATA 133-as HDD-ről egy 320-as SATA 2-esre klónozzak egy működő és belakott Windows 7-et? Az újratelepítés egyszerűbb lenne tudom, de sokkal időigényesebb is. A Norton Ghostal próbálkoztam, elviekben sikerült is a dolog, a gyakorlatban el is kezd betölteni, de aztán az "Üdvözöljük" képernyőnél megáll a dolog és semmi tovább. Gondolom kicsit bonyolultabb a folyamat, mint ahogy én azt gondoltam (ha egyáltalán lehetséges.)

Köszi a segítséget :)

Üdv.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#14053) Imco válasza The DJ (#14052) üzenetére


Imco
őstag

A ghost megcsinálja hibátlanul. Most is egy ilyenről irok. Az acronisnak is van ilyen funkciója.
Vagy létrehozod a particiókat és utána azt copyzod vagy van disk to disk is. Ott lehet állitani
a particók méretét is ha nem uo. méretű az új HDD.
Egyébként régebben jártam már igy én is. Nem tudtam mi az oka, de 2. 3. probára sikerült.

Még az jutott eszembe, hogy ha eljut az üdvözlésig akkor egy javitást rányomhatsz a W7 lemezről. Lehet hogy rendbe hozza magát.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14054) Dy9i9q


Dy9i9q
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám vettem egy:

WD Caviar Green Hdd-t
SATA Hard Drives
640 GB, 16 MB Cache, SATA 3 Gb/s

Bekötöttem a gépbe SATA benne, áramot kap.
Ha megnézem a Bios-t látja Sata 5-ön ott van.
Windows Vista Business Service Pack 2 operációs rendszerem van, ha ez számít,
Itt az eszközkezelőben is látom.
Viszont sajátgépben, Total Commanderben viszont nem, mintha benne se lenne :W !

Valakinek valami ötlet hogy mi lehet az oka?

Előre is köszönöm a segítséget!

Mono

(#14055) Imco válasza Dy9i9q (#14054) üzenetére


Imco
őstag

Lemezkezelés> jobb egér katt a vinyón> adj neki egy betűt vedd használatba> köszönd meg> élvezd> ;) :)

Ha bevállalós vagy, akkor valami particó kezelő progival is neki futhatsz!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14056) kecz


kecz
aktív tag

Sziaszok! Már a 3. hdd romlik el ugyanabban a gépben. Lehetséges, hogy valami elrontja?
Kicsit bővebben: Egyszercsak kattog a hdd, nem bootol az os. Na mondom, már úgy is régi volt, veszek egy újat. Az új egy wd 160-as volt. Ez kb egy hétig bírta, bevitem a boltba, mondom, hogy mi a baja: kattog és nem bootol az os(ennél sem). Azt mondják, oké, felküldik Budapestre, megnézik mi a baja. 2 hét múlva visszakaptam, azt mondták javítva lett. Hazavittem és 3 napon belül elromlott az új wd ismét. Ugyanazok a tünetek, csak most halkabban kattogott. Minden előről kedződött, megint 2 hét, visszakaptam, most cserélték. Berakom tegnap az új hdd-t, és ma csodák csodájára megint fagy a boot közban a gép. Megnéztem hdd sentinellel és azt mondta, hogy Kondíció:97%...(szerintem egy vadi új hdd-nél nem ezt kéne írnia). Windows-os scandisk is azt mondta, hogy van rajta 12 kb-nyi rossz szektor.
Először azért nem fogtam gyanút, mert az eredeti hdd régi volt, aztán meg azért nem, mert előfordul nagy ritkán, hogy az ember gyári hibás alkatrészt kap(ritkán, de megesik). 3-adjára meg azért nem volt nekem gyanús még mindig, mert a kattogó hdd-t javítják?!... Azt úgy tudom nem nagyon lehet. De így 4.-re kezd gyanús lenni a dolog. Tud valami bad sectorokat gyártani a hdd-ken?
Segítségeteket előre is köszi!

(#14057) The DJ válasza Imco (#14053) üzenetére


The DJ
addikt

Az lehet gond, hogy nem ugyanolyan méretűek a partciók? Én ugyanis csak egy az egyben átmásoltam ghost-al a 320-asra a 120-as tartalmát, de partícióméretet nem állítottam.

kecz: A hibás, nem megfelelő feszültséget leadó tápegység okozhat ilyesmit. A kimozgósodott vagy nem jól érintkező tápkábel szintén.

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#14058) tothl válasza kecz (#14056) üzenetére


tothl
addikt

Lehet, hogy csak nincs szerencséd....

A ide, vagy sata kábelt cseréld ki, illetve nézd meg, hogy a pci buszod sebessége nem lehet-e túl nagy. Fizikai bad sectort nem okozhat egyébként semmi a gépben.
Régen ide-s vinyónál volt olyan még a 386-486 korszakomban, hogy ha túlhúztam véletlenül az ide vezérlőt, akkor sérültek szektorok, és egy format mindig helyrehozta.
Kattogni mondjuk nem kattogott, az durva hibajelenség.

(#14059) liksoft válasza tothl (#14058) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hibás tápegység túlfeszültség tüskéket hoz létre. Azok "szurkálják" az elektronikát. Egyszer csak megunja, és BASIC tovább működni! :D

Már megint tápellátás!! :W :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14060) tothl válasza liksoft (#14059) üzenetére


tothl
addikt

Ennyire durva táppal azért még nem találkoztam, hogy csapkodósra üsse a hdd -t... :)
Ettől függetlenül lehet, csak érdekes, hogy miért pont csak a hdd-t viszi ?

(#14061) liksoft válasza tothl (#14060) üzenetére


liksoft
nagyúr

Durva számot hallasz most tőlem. Szerintem 10 tápból 5-6, de lehet, hogy 7 ilyen. Csak a mértéke különböző. A tápok korával arányban romlik a szűrési tulajdonságuk, és egyre több és nagyobb tüske jelenik meg az 5 és 12 volton. Öreg táp ezért életveszélyes!

A winyóban van a legérzékenyebb elektronika. A legkisebb jellel és ugyanakkor a leggyorsabbal dolgozik (fejek). Ráadásul "relatív" a legkisebb szűrést kapja. Ugyanis az alaplapon és a videokártyán többlépcsős további tápszűrés van. A winyóban csak a belső erősítőhöz. Tehát ez a "leggyengébb láncszem".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14062) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Van egy külső vinyóm ami eSatán csatlakozik a géphez. Van egy kis gond vele mert hiába van bedugva a gépbe és bekapcsolva, mégsem ismeri fel, csak akkor ha eszközkezelőben plug@play eszközöket keresek. Ez nem lenne baj, csak minden újraindulásnál meg kell csinálni. Amíg 32bites win7 volt fenn fel tudtam rakni a JMicron driverjét és működött rendesen, de most, hogy felraktam a 64bitest egyszerűen sehogy sem akar felmenni, pedig szedtem le hozzá 64bitest. A Jmicron vezérlő típusa: JMB36X.

A következő hibákat dobja:

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#14063) kecz válasza tothl (#14058) üzenetére


kecz
aktív tag

Akkor szerintem bevizsgáltatom a tápot valahol. Most hírtelen jobb nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#14064) stigma


stigma
addikt

Hi.Van egy Samsung SP2504C-s HDD-m és egyik pillanatról a másikra újraindult majd nem volt látható, elérhető, bootolható (Ezen van a windows is).
Ez a vinyó 2 részre van osztva, egyiken a windows másikon a programok.
Probléma az hogy kivetem majd megvizsgáltam és lemez kondció a HDD sentinel alapján 87% os és van 22 gyenge szektor, ha dos alatti chkdsk-al néztem akkor talált 15 rossz szektor.Úgyhogy akkor az adatokat akarom átmenteni ezt hogy tegyem, illetve ha sikerül átmentenem el tudom különíteni a bad sectorokat és használni a későbbiekben a vinyót még?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#14065) Imco válasza liksoft (#14061) üzenetére


Imco
őstag

:K :K :K

Üdv! Imco

(#14066) Imco válasza Snowy_owl (#14062) üzenetére


Imco
őstag

Már bocsi, de tök világos, hogy ez driver probléma.
A Jmicronnak keress egy megfelelő drivert.
Kisérletezz mással ha a gyári frissel nem megy.
Esetleg W7 topicba nézz szét.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14067) Imco válasza The DJ (#14057) üzenetére


Imco
őstag

Sajna innen nem tudom mi a gond. Probáld meg még 1x. 100% sikerülnie kéne. Vagy igy, vagy úgy. Elvileg nem kell megyegyezni a particiók méretének. Nagyobb vagy egyenlő legyen.
Elvileg ha elinditod a disk to disket akkor felajánlja a particiok manuális méretezését is.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14068) Snowy_owl válasza Imco (#14066) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Igen talán csöppet eltévesztettem a topikot. Köszi az útbaigazítást. :D

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#14069) setherian


setherian
tag

sziasztok!

van egy kb 4-5 éves samu(SP2514N) vinyóm amit már jó ideje használok adattárolásra, miközben arra számítok, hogy bármikor vége lehet : ezért
sok program nem ismeri fel, de amit tárolok rajta, azt elérem rendesen.
van erre valami orvosság, vagy hagyjam így amíg fut, vagy vállaljam a kockázatot, hogy bármikor elveszhet róla minden?

[ Szerkesztve ]

(#14070) liksoft válasza setherian (#14069) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy drive a Sentineltől függetlenül is bármikor beadhatja a kulcsot. Így a fontos adatokról biztonsági mentést célszerű készíteni. (Különben Kuncsaft leszel, és az többe kerül. ;] ) Itt a driver az ami nem engedi a drive SMART adatait kiolvasni. Javaslom, hogy a Sentinel témában olvasgass, vagy a honlapot tanulmányozd végig.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14071) setherian válasza liksoft (#14070) üzenetére


setherian
tag

ez más programra is érvényes(pl.crystaldisk), nem csak a sentinel nem látja. hőmérsékletét sem tudom. szóval erre nincs jóslat..
a biztosági mentés már megtörtént, amiről kell :)

(#14072) csimmasz


csimmasz
aktív tag

Sziasztok.
Kis segitség kellene.
Azt hiszem megöltem az uj f 3-as samsungomat.
Van egy 1800+ os konfigom letöltőnek,erre akartam sata winyót rakni, ezárt vettem egy ide/sata átalakitót.
Rádugtam a régi 250-es hitachi winyomat remekül mőködött,de mivel a 250 es máshova kellett ezért kelene vennem egy másikat de nem tudom mi az amit kezel max.
Ezért megpróbáltam az 1 T -ással ,nem ismerte föl,erre vissza akarom rakni a régi helyére azóta semmi sem ismeri fel a winyot.
Bioszban sem.
Ezzel lehet valamit kezdeni vagy kuka?

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#14073) zolyka1205


zolyka1205
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit lassan indul a gépem nem magyarázom itt egy videó miközben "tölt" a HDD lámpa folyamatosan világit, és ha rányomok egy re startot és indítom normál módba akkor egyből bejön nem vár semmit.

Előre is köszi a segítséget

VIDEÓ --> http://data.hu/get/2365454/S7302093_1.3gp.html

Számítógépem

TripleCore AMD Athlon II X3 425, 2700 MHz Gigabyte GA-MA78LM-S2H ATI Radeon 3000 (640 MB) DIMM1: Kingmax KLEE88F-B8 2 GB DDR2 DIMM2: Kingmax KLDD48F-B8KU5 1 GB DDR2 Videokártya ATI Radeon HD 2400 Series (256 MB) WDC WD6400AAKS-00A7B2 (596 GB, IDE) HDT722525DLAT80 (250 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133) Nyomtató EPSON SX210 Series

"Igaz hogy a munka még nem ölt meg senkit,de hát miért kockáztasson az ember."

(#14074) Imco válasza csimmasz (#14072) üzenetére


Imco
őstag

Első pillantásra, ha a táp megfelelő volt és helyesen kötötted be a vinyót, illetve nem dobáltad, akkor szimplán kimult. Másik gépben-gépekben is megnézném. Gyári progival, Sentinellel vizsgálnám mielött temetném. Ha pl. forditva tetted rá a tápot -ami persze nem fordulhat elő- akkor nem érdemes vizsgálgatni.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14075) Imco válasza zolyka1205 (#14073) üzenetére


Imco
őstag

Feltételezve, hogy az OS hibátlan, és nem a vinyó rossz amit 1-2 teszttel kiszürhetsz, akkor lehet hogy a tápod kevés.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14076) sunci_02


sunci_02
aktív tag

:FSziasztok!

A következőt tapasztaltam. Adott egy Compaq gép, ami nem akart bekapcsolni, rájöttem ha a HDD-t rádugom a tápra akkor nem indul el. Gondoltam haza hozom, és itthon is ezt csinálja. A HDD nélkül elindul és feláll a gép, de ha kikapcsolom és a HDD-re rádugom a táp csatit be se kapcsol. Ez egy 40GB WD400-as. Ötletem sincs hogy mi lehet a baja..... :F

(#14077) Imco válasza sunci_02 (#14076) üzenetére


Imco
őstag

Béke poraira!

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14078) sunci_02 válasza Imco (#14077) üzenetére


sunci_02
aktív tag

Köszi a gyors választ!

Jajj.. nem hangzik túl jól. Kérdeztem a tulajdonost, hogy nem kapcsoltátok ki menetközben, vagy húztátok ki hátul a tápkábelt, de azt mondták nem. Este kikapcsolták, (Xp) majd reggel azt vették észre hogy villog a piroslámpa a Compaq gép elején. Én is megnéztem, ha kihúztam a tápkábelt és visszadugtam akkor abbahagyta a villogást, de amikor be akartam kapcsolni, újból elkezdett villogni. Ilyet én még nem is láttam, hogy egy rossz vinyó miatt nem is indul el a gép. Védi a táp a többi eszközt? A HDD zárlatos lett? :F

(#14079) sunci_02


sunci_02
aktív tag

:O Közben kaptam választ. Telefonos segítséggel. :D Sajnos zárlat....

(#14080) csimmasz válasza Imco (#14074) üzenetére


csimmasz
aktív tag

A táp,adat kábelek,stb mind rendben előtte a 250 es ment rendben.
Akárhova rakom a hdd-t a bios sem látja mintha rá sem dugtam volna.másik gép ugyan ez.
Az nem lehet hogy az inkompatibilitás miatt valami kiment benne?
Az IDE egyáltalán képes kezelni 1T-ás winyot?
A diagnosztikai progira én is gondoltam de ha a bios sem látja a hdd-t akkor hogyan képes bármit is csinálni vele?

[ Szerkesztve ]

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#14081) liksoft válasza csimmasz (#14080) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mi a pontos típus? 1TB-os PATA winyó?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14082) csimmasz válasza csimmasz (#14080) üzenetére


csimmasz
aktív tag

Jobban megvizsgálva fel sem pörög a motorja.
Tegnap észre sem vettem,mert ahogy rádugom az adatkábelt a másik winyó leáll amikor lehuzom akkor megint elindul a másik winyo.
Igy ugyhallottam mintha felpörögne.
Lehet csak simán kimult.

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#14083) csimmasz válasza liksoft (#14081) üzenetére


csimmasz
aktív tag

Nem! pata/sata adapterrel hajtottam.

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#14084) liksoft válasza csimmasz (#14083) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor nem kapott az átalakító csatlakoztatásakor fordított tápot?

Egyébként vagy a drive, vagy az átalakító halott. Meg kéne nézni másik gépben is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14085) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! A vaterát mostanság elárasztotta jópár 320GB os 2,5' os Notebook Sata HDD. Mindegyik eladó arra hivatkozik, hogy nincs gari, mert külföldről van ha elromlik kicseréli. Azt szeretném tudni, hogy ez véletlenül nem valami fake Hdd lehet ? mert már láttam elkelni ilyet 6XXXFtért is és érdekel engem is csak félek, hogy valami átcimkézett kamu WD :F

(#14086) zolyka1205 válasza Imco (#14075) üzenetére


zolyka1205
csendes tag

hy
HDD kondíció teljesítmény 100% hiba nincs TÁP Codegen 450W

"Igaz hogy a munka még nem ölt meg senkit,de hát miért kockáztasson az ember."

(#14087) csimmasz válasza liksoft (#14084) üzenetére


csimmasz
aktív tag

Már próbáltam másik gépben,fel sem pörög ,rögtön sata csatin se.
Enyi valami megadhatta magát az elektronikaban.
Az adataimnak akkor lőttek mi?

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#14088) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

Van egy probléma a HDD-vel, csak nem tudom, hogy mi a baja....

Adott egy Hitachi 160GB SATA merevlemez (SATA módban) és Asus P5B alaplap (...)

Ott sem ment zökkenőmentesen a telepítés, néhányszor telepítettem, míg nem kaptam meg a tökéleteset.... néhány nap múlva ezt kaptam: "A disk read error occurred" és utána elindítottam a Win7 indítási javítását, kaptam hibaüzenetet és nem ment tovább.... (lásd kép)

Kivettem a merevlemezt és betettem egy másik gépbe, leellenőriztem HDSentinel program segítségével és nem talált semmi hibát....

Akkor mi lehet ennek az oka?

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#14089) Viperator válasza Viperator (#14088) üzenetére


Viperator
őstag

Egy CMOS resetet csináltam, most megy a gép és meglátom, hogy meddig megy és mennyire stabil....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#14090) Imco válasza csimmasz (#14087) üzenetére


Imco
őstag

Nem feltétlenül, de macerás és /vagy költséges lesz a viszontlátás.

Üdv! Imco

(#14091) Imco válasza Viperator (#14089) üzenetére


Imco
őstag

Lehet hogy Liksoft megcáfol, de nincs köze a lemez olvasáshoz a BIOSnak.
Ne legyen igazam, mert akkor baj van. Inkább hibás táp, vagy laza csatlakozó okozhat hasonlót. Már ha nem a HDD rossz.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#14092) almafa42


almafa42
aktív tag

Sziasztok.

Van 2 HDDm, még működnek, de HDD Sentinel szerint egyik 0%-os, másik meg 24%-os. WD mindkettő, egyik egy RE, másik egy GP. Kérdésem, hogy milyen esetben lehet gariban cseréltetni őket, elegendő-e ez az indok (és az embertelen lassúság, néha napján partíció eltűnés - restart után visszajön), vagy totál nem szabad elindulnia vinyónak ahhoz, hogy gariztatva legyen.

Köszi előre is
-almafa42

(#14093) Imco válasza almafa42 (#14092) üzenetére


Imco
őstag

Keresőben a megoldás.

WD oldalról leszeded a gyári progit /DLdiag/, és ha az hibát dob akkor érdemes nekifutni a garinak. A sentinelt nem tekintik hitelesnek gari szempontból.

Évekig RE-t használtam és hibátlanok voltak. Lehet hogy megérné belemélyedni, hogy mitől megy tönkre 2 különböző HDD egy gépben.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#14094) Jarod1 válasza almafa42 (#14092) üzenetére


Jarod1
addikt

defrag volt?

(#14095) almafa42


almafa42
aktív tag

Thx a válaszokat:

Mitől megy tönkre? Nem tudom. Másik 3 vinyómmal semmi gond. Táp pedig egy Seasonic S12, kétlem, hogy ezzel lenne a gond.

Defrag van folyamatosan.

Thx a linket, este megnézem azzal a progival.

(#14096) almafa42


almafa42
aktív tag

Épp most futnak a tesztek, de már indításnál SMART hibát talált a GP vinyó esetében a dldiag. Ha jól emlékszem "Too many reallocated sectors" a probléma.
Ha lefutnak a tesztek még jelentkezem.

(#14097) liksoft válasza Jarod1 (#14094) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mi köze a defragnak a drive állapotához? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14098) LackoMester


LackoMester
addikt

Hello, olyan problémám volna, h. tegnap raktam össze a (félig) új gépemet. Összesen 4 winyóm van, ezen pedig 11 partícionált hely. Na probléma itt kezdődik, uganis a Win7 csak 10 winyót lát, a legnagyobb 400 GB részt nem. A kérdéses HDD egy 640 GB Sata2 Samsung F1-es, ezen 4 partíció is van, ebből 3 OK, de az 1, az sehol nincs.
Előtte Vistat használtam, semmi gond nem volt a winyóval.
Már többször újraraktam a OR, a Bios-ban is rendben láttam mindent. Egyébként OR a telepítés elején a Win 7 telepítő még látja, a kérdéses HDD, de már maga OR nem.
Az Everest a kezdő ofszetként 0 MB lát, mintha nem volna megformázva, pedig megvan :K .
Valakinek valami ötlet?

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#14099) Blaze71 válasza LackoMester (#14098) üzenetére


Blaze71
őstag

Nézd meg lemezkezelőből, hátha valamiért nem aktív a meghajtó/partíció. :U

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#14100) LackoMester válasza Blaze71 (#14099) üzenetére


LackoMester
addikt

Megpróba, köszi az ötletet. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.