Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15901) liksoft válasza Joe fiú (#15900) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ott valószínűleg nem csak a külső elektronika füstölt el! A mechanikán belül is lehetnek gondok. Ha az adatok kellenek, vidd adatmentéses szakemberhez. Az otthoni javítás ezen a ponton "nem javasolt".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15902) Joe fiú válasza liksoft (#15901) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Köszönöm szépen.Azért gondoltam,hogy müködőképes lehet,mert a másik elektronikával bekapcsol a winyó,müködik a motorja,mégsem látja,de akkor ezekszerint valami belső eszköz is halott lehet.

(#15903) ruti


ruti
Közösségépítő

sziasztok, segítséget szeretnék kérni :R
igen, előtte visszaolvastam ezt a topic-ot, meg gugliztam, de nem találtam megoldást

a következő történt:
egy WD 3200AAKS betegedett meg, az alábbi szomorú tüneteket produkálva: :(

1. XP alatt, játék közben fagyás (nem kékhalállal) --> reset
2. win felállt, vinyóval semmi panasz. Ráküldtem a WD data lifeguard diag-ot, extended teszt is hiba nélkül lement
3 következő boot-tól kezdődően mindig a POST-ban ,amikor az eszközöket listázza, azon a sata port-on elfagy, amin a vinyó van (átdugtam kábelcserék, stb... megvoltak)
Mivel a POST fagy, BIOS-ba nem tudok belépni (más vinyóval az alaplap és a slotok rendben) GA-EP35-DS4
4. vinyó pörög. áramot kap
5. ötletelve rádugtam egy jumpert, és a "PM2" állásba téve a POST legalább túlment a vinyó felismerésen, de név, típus nélkül, csak "Hard Drive"-ot írt ki
6. Így már tudtam legalább indítani egy rendszert egy másik vinyóról
7. de sajnos WINXP SP3 alatt sem eszközkezelő, sem diag progi semmi sem látja, még annyira sem, mint a BIOS

Segítségeteket előre is köszi,
ruti

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#15904) ruti


ruti
Közösségépítő

előző hsz-hez kiegészítő info:

a vinyón egy kis rdsz partíció van az XP-nek, és egy extended partíció
legalább a nagyobb logikai partícióhoz hozzá kellene férjek :O

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#15905) liksoft válasza ruti (#15904) üzenetére


liksoft
nagyúr

USB-n nézd meg, ha a rendszer már betöltött. Vagy a controllert engedélyezed, de a drive detektet tiltod a BIOS-ban. Majd az OS megtalálja.

Ha semmi sem segít, és másik gépben sem látható, akkor van esélyed rá, hogy elhalálozott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15906) cross17


cross17
csendes tag

Miért nem ismeri fel az XP az IDE HDD-m ???

Nemrég raktam újra az Xp-t és a saját gép nem látja az IDE HDD-t. Van még egy SATA amiről a rendszer megy, régen felismerte meg többször volt már ilyen, de most elakadtam.

A BIOS látja a vinyót, meg az eszközelő is, már próbáltam átrakni a hardvert master ra de változatlan most slave -n van.

hát az a helyzet a hogy tele van fontos adattal , amúgy telepítés előtt kihúztam szóval biztos meg van minden rajta
a lemezkezelő az viszont nem látja ,az eszközölő látja

Ha jól tudom valamit a BIOS ban kéne alítani, segítség

:O :O :O

(#15907) ruti válasza liksoft (#15905) üzenetére


ruti
Közösségépítő

köszi a gyors választ :R

A drive detect-ek le voltak eddig is véve, csak a controller találta meg a drive-oket, és itt fagy le (az adott porton nem lép át, amikor a vinyó rajta van)

USB rackem nincs kéznél, de azóta a Hiren's-CD-vel megnéztem minden HDD és MBR Tools-t!

sajnos minden MRB-es progi azt írja, h nincs boot record
a HDD utilok meg nem találnak meghajtót

Közben egy fontos adalék eszembe jutott:
másik rendszeren Part. Magic-eztem az utolsó sikeres boot előtt, bent volt ez a vinyó is, és a PM indítása valami hibát jelzett, aminek javítására ráokéztam. Csak disk "n" -el azonosít ez az előzetes vizsgáló Norton modul (se méret, se név) ezért lehet hogy véletlen ehhez a diszkhez nyúlt, és elmozgatott valamit? :((

Ezek tükrében esetleg újabb javaslat, ötlet, kapcsolat a MBR visszaállítására?

Előre is köszi
ruti

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#15908) Imco válasza ruti (#15907) üzenetére


Imco
őstag

Keress rá a partition magicre vagy a PM -re. Megtalálod a megoldást is!
Irtam már néhányszor róla. Probáld meg GDB-vel lementeni.
Majd ezután helyreállitani.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#15909) ruti válasza Imco (#15908) üzenetére


ruti
Közösségépítő

köszi a tippet :R

Nem használtam még a GDB progit, mert nem is volt adatvesztésem soha
gondolod, hogy ha a BIOS nem ismeri fel, a GDB fog tudni kezdeni vele valamit?
Win alatt eddig semmi nem látta a vinyót...

ahhoz h oprendszert (bármit!) tudjak indítani, át kellene jutnom a POST-ban a controller meghajtó azonosításán, ami azonnal elakad, amikor rászkennel a portra, ahova rá van dugva a rossz vinyó
innen nem tudok továbblépni, BIOS-ban nem tudom ezt a controllert kiváltani vagy lelőni

felállt rendszerben USB-n nem tudok ránézni, keret híjján,
szerinted is esélyes, hogy úgy megtalálja?

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#15910) DeaTHeX


DeaTHeX
tag

olyan problemam lenne h megy a gep es egyszer csak a winyo leall, lefagy minden, csak az eger mozog semmi mas. Illetve ha ujrainditom a gepet nem erzekeli a winyot
en tapra gyanakszom de ha nem biztos h a tap a hunyo akk nem akarok feleslegesen masikat venni,
utana meg gondol egyet es mukodik, majd megint egy ido utan kezdi
elore is koszi a helpet

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#15911) liksoft válasza DeaTHeX (#15910) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tápellátás, drive, adatkábel vagy controller. Bármelyik lehet.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15912) DeaTHeX


DeaTHeX
tag

alaplapi csatlakozók nem hiszem mert mindegyiknél előfordult kábel úgyszintén mert 3-4 kábellal is kipróbáltam...a vinyó összes byte-ja működik ugyanis állandó használat alatt van és dugig van cuccal rakva szal más ötletem nekem sem marad...
általában úgy szokott ideiglenesen megoldódni a problémám hogy ha várok egy kicsit és utána pöccintem be a gépet...volt olyan hogy amikor másoltam a vinyóra akkor offolt, illetve volt olyan is amikor felkapcsoltam a fénycsöveket akkor állt le a vinyó

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#15913) liksoft válasza DeaTHeX (#15912) üzenetére


liksoft
nagyúr

Fénycsövek? Ez most számítógép, vagy lakásvilágítás?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15914) DeaTHeX


DeaTHeX
tag

természetesen a gépbe :D

AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz ; FORTIS 5 ARGB; ASUS ROG STRIX B450F GAMING II ; 16GB 3200MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z RGB CL16 (4x8GB); ASUS TUF 3070TI 8GB ; Samsung NVMe M.2 500 GB SSD ; WD 500GB Sata II; WD 1TB Sata II, WD 2 TB SATA II, CORSAIR RM650x

(#15915) cross17


cross17
csendes tag

Helló!
Tud valaki segíteni tegnap leírtam, összetett.

(#15916) Jarod1 válasza ruti (#15903) üzenetére


Jarod1
addikt

Van képed az elektronikájáról?

(#15917) laciakos


laciakos
csendes tag

Sziasztok.

Olyan gondom van,hogy vettem egy külső dvd írót és kettes sebeségnél nem tudok gyorsabban irni vele.
Mindig azt irja ki,hogy ez a lemez 2x-es sebességel irható.
Próbáltam maxel és verbation dvd-vel.
lg hl-dt-st dvdram gsa 4082b a tipus száma.

laci

(#15918) Jarod1 válasza laciakos (#15917) üzenetére


Jarod1
addikt

próbálj firmware frissítéssel javítani rajta..

(#15919) liksoft válasza DeaTHeX (#15914) üzenetére


liksoft
nagyúr

:F Én olyant még nem láttam. Ez űrhajó?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15920) dcsabesz


dcsabesz
tag

Sziasztok!

Miért csinálja azt a vinyó, hogy ki-be kapcsolgat? Vagy az alaplap kapcsolja le? Vagy talán a windows "mondja" az alaplapnak, hogy tedd "c" vágányra a vinyót?
Szóval furcsán viselkedik a kicsike. Mi lehet ennek az oka?

Köszi: Dcsabesz

(#15921) laciakos válasza Jarod1 (#15918) üzenetére


laciakos
csendes tag

Köszönöm a segitséget.Sikerült.
Most már 4x-es sebességgel tudok irni.
Esetleg ezt 8x-ra feltudom vinni?

laci

(#15922) hekkerman


hekkerman
tag

Üdv!

Van egy maxtor 160-as hddm. Felismeri a windows, de ha ráküldök valami erősebb tesztelő progit, néha kattan egyet. Ez táp betegség lehet(moduláris cooler master), vagy sz@r a hdd? (Van három másik a gépben, azok működnek)

(#15923) Jarod1 válasza laciakos (#15921) üzenetére


Jarod1
addikt

neroval írod? más tipusu dvd is 4X esen ír?

(#15924) alexi13


alexi13
csendes tag

Kérdésem van és sűrgős:

Vista volt a laptopon, kernelhibát írt ki, a rendszerbe se csökkentett se semmilyen módon nem tudtam belépni. A rendszer meghajtót újraformáztam, próbáltam rá tenni új rendszert (többféle win-t is) de hibaüzeneteket kaptam - XP-nél stop 0x0000007b hibaüzenetet - és nem indult a telepítéskor újra a gép. Egyedül a linux ment rá, nem volt baja az újraindulással sem, az kiírta h rengeteg badsector van a gépen, de erre meg nem tudom a mobilnet drivert telepíteni.

Több kérdés is felmerült bennem: 1. Okozhatja-e fizikai sérülés a problémát - gondolok itt arra például hogy sérült a winchester? 2. Ha esetleg vírus ami miatt a win-rendszerek nem mennek fel rá, mivel tudom kiirtani úgy, hogy a többi partíciómról ne vesszenek el az adataim? 3. Van-e valami megoldás arra hogy win-t tudjak rátenni (esetleg kijavítani a badsectorokat) anélkül h új winchestert kellene vennem a laptopba?

Gondolom az látszik h nem nagyon értek a gépekhez... Sűrgős lenne, ha valaki tud segíteni előre is köszönöm!

(#15925) Badman 4ever válasza Badman 4ever (#15862) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Megoldódott a probléma, de nem tudom mitől, valószínűleg a regisztrációs adatbázis kipucolása tett jót.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#15926) Imco válasza ruti (#15909) üzenetére


Imco
őstag

Igen lehet, hogy úgy megtalálja.
1 probát mindenképp megér.

Üdv! Imco

(#15927) Imco válasza alexi13 (#15924) üzenetére


Imco
őstag

Igen, nem , kicsi az esélyed.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#15928) paller válasza alexi13 (#15924) üzenetére


paller
csendes tag

1. Szerintem okozhatja.
2. Biztos, hogy nem vírus, azok a formázással eltűnnek. Persze van néhány ami az MBR-ben ver tanyát, de nagyon ritka
3. Próbáld meg a HDD regenerator nevű programot, csodákat tud tenni :)
Ha letöltöd a Hiren's boot cd-t, rajta van azon is, és ezzel rögtön be is tudsz bootolni, hogy elindítsd.

(#15929) Imco válasza laciakos (#15921) üzenetére


Imco
őstag

Sokkal célszerűbb lenne ha leirnád az iró tipusát, firmwar számát.
Egyből tudnánk hogy mit kéne tudnia.
Arról nem beszélve, hogy a DVD irós topicban még értenek is hozzá! :D

Szerintem...

Üdv! Imco

(#15930) Imco válasza hekkerman (#15922) üzenetére


Imco
őstag

Tápbetegség is lehet, de az a HDD elmúlt.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#15931) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Nem tudom, hogy mennyire komoly a jelenség, de a samu HD322HJ vinyómon eddig volt egy hibás és két vagy három gyenge szektor, a Kondició 97%-os Kíváló volt.
Ma reggelre újabb gyenge szektorokat jelzett a HD Sentinel, most összesen van egy hibás és 6 gyenge szektorom.
A lemez Teljesítménye 100% kiváló, míg a Kondiciója 95% kiváló minősítést mutat.

Mennyire kell komolyan venni ezeket az újabb hibákat, esetleg javíthatók vagy mi a teendő ilyenkor?

Természetesen a "Napló"-zást (is) fokozottan figyelem.

Előre is köszi a segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#15932) Logic83


Logic83
csendes tag

Sziasztok

Nem tudom hogy ide valo tema-e, ha nem akkor bocsi.
A laptopomban van egy 250gb-os vinyo amibol a C particio 25gb. Ezen van a windows es a meghajton kb 9-10gb a lefoglalt terulet (rejtett fajlokkal,mindennel egyutt). Ha bekapcsolva hagyom a gepet par orara es nem csinalok vele semmit(csak a torrent fut,de letoltes nem ,csak a feltoltes miatt) akkor rgy ido utan jon egy kis ikon az ora melle es azt mondja nincs eleg hely a C-n. Megnezem sajatgepben es azt irja hogy 0byte szabad hely,de ha mindent kijelolok (rejtett fajlok,minden) akkor meg mindig csak a 9-10gb-ot mutatja.

Egyszeruen nem talalom meg hova tunik 15gb ugy hogy nem talalom meg.
Van valami otletetek formazason es ujra telepitesen kivul?
Elore is koszi

(#15933) Logic83


Logic83
csendes tag

Elfelejtettem,hogy ezeket mar megcsinaltam:
-cclener,defrag megvolt tobbszor
-eset32,kaspersky nem talalt semmit

Ujrainditas utan ujra fasza minden par oraig (neha 1 napig is)

(#15934) Badman 4ever válasza Logic83 (#15932) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A rendszer helyreállítás csinált ilyet nálam, egyszerűen kikapcsoltam minden meghajtón, azóta nincs gondom vele és a rendszer helyreállításra se volt soha szükségem.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#15935) laciakos válasza Jarod1 (#15923) üzenetére


laciakos
csendes tag

Szia.
Nero expressel és burning rommal irtam,de probáltam xp cd burnerrel is.
Használtam vettem a külső lg irót.
Állitólag 2-3-szor használták csak.
Cd-ét 46x-an is tud irni,de a dvd-ét 2x-es sebességnél nem engedte gyorsabban.
Frissités után 4x-es sebességel engedi.
De elvileg 16x-ra is képes.

laci

(#15936) laciakos válasza Imco (#15929) üzenetére


laciakos
csendes tag

Szia.
Az iró tipusa.
lg hl-dt-st dvdram gsa 4082b
Firmware:
LG Electronics GSA-4082B firmware A209

Előre is köszönöm. :DD

laci

(#15937) laciakos válasza Imco (#15929) üzenetére


laciakos
csendes tag

Szia.
Az iró tipusa.
lg hl-dt-st dvdram gsa 4082b
Firmware:
LG Electronics GSA-4082B firmware A209

Előre is köszönöm. :DD

laci

(#15938) Logic83 válasza Badman 4ever (#15934) üzenetére


Logic83
csendes tag

A rendszerhelyreallitas minden meghajton ki van kapcsolva, ugyhogy sajnos nem ez a gond

(#15939) Imco válasza sz.j (#15931) üzenetére


Imco
őstag

Vedd komolyan!
Ezek általában táphiba miatt alakulnak ki, ha egyébként a HDD állapota nem indokolja.
Sokszor elég egy áramszünet hozzá.

Nézd át a csatlakozokat, ments és figyeld hogy van-e változás.
Ha változik akkor baj van. HDD és/vagy tápcsere lehet indokolt.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#15940) Imco válasza laciakos (#15936) üzenetére


Imco
őstag

Nincs ilyen iró az lg-nél. /kereső szerint/
A száma alapján ez egy régebbi BELSŐ iró.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#15941) sz.j válasza Imco (#15939) üzenetére


sz.j
nagyúr

Háááát, nem is tudom...

Mivel olykor több vinyó is van a gépbe (de min. kettő), és azoknak semmi bajuk, ezért a tápot én kizárnám ..., bár ki tudja.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#15942) Zolás


Zolás
addikt


Ez milyen hibát jelent?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#15943) peti_s


peti_s
addikt

Üdv!
Ez a HDD ugye garanciában cserélhető? :)

(#15944) laciakos válasza Imco (#15940) üzenetére


laciakos
csendes tag

Szia.

Ezt ha beirod talán sikerül:
gsa-4082b
Az a baj,hogy nem tudom mit keressek hozzá,hogy gyorsabban irjon.

laci

(#15945) liksoft válasza peti_s (#15943) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha a zöldet elolvasod, ott van a hivatalos leírva. Vagyis, hivatalosan NEM!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15946) peti_s válasza liksoft (#15945) üzenetére


peti_s
addikt

De a boltban azt mondták hogy 1 bad szektor után is garanciálisan cserélhető. Ezek ugye nem logikai bad szektorok, mert ha beviszem nem szeretnék pofára esni. :D

[ Szerkesztve ]

(#15947) 19tibcsi57


19tibcsi57
csendes tag

Helló,
vettem egy 1,5 tb-s WD vinyót. Bedugtam annak rendje és módja szerint a gépembe, a bios felismeri, de csak 500 gigát ír ki rá. :W Tudnátok-e segíteni, mit kéne tennem, h mind a 1,5tb-t használhassam? Előre is kösz

(#15948) Zolás válasza Zolás (#15942) üzenetére


Zolás
addikt

Sikerült kideritenem hogy elvileg hibás kábel okozza. Nos az összes kábelemmel megmarad a hiba. Sikerült szereznem egy másik vinyót most azon megy a rendszer. Ugyanaz a kábel és ezen a vinyón nincs hiba.
Kérdésem az hogy ezzel a hibával garanciális-e a vinyó vagy nem? A baj az hogy eddig ezen volt az oprendszer de folyton összeomlott. Tehát igy szerintem használhatatlan ez a vinyó.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#15949) liksoft válasza peti_s (#15946) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor ezt Tőlük kérdezd. A gyártó hivatalosan nem fogja cserélni. A kereskedő ettől függetlenül saját hatáskörben próbálkozhat, cserélhet, legfeljebb neki nem cserélik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15950) liksoft válasza Zolás (#15948) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tuning nincs?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.