Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170751) mettek válasza Mikisys (#170750) üzenetére


mettek
addikt

Nem az a baj hogy sok inkább ezzel szeretném egyenletesebbé tenni plusz azt elérni hogy ne dúsuljon a szoba egyes részeiben és ezáltal is kevésbé gallatszon le az emeletről, kevésbé vegyék át a falak a rezonanciát.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#170752) denesdr válasza mettek (#170751) üzenetére


denesdr
addikt

A bedúsulás javításához el kell nyeletni a mélyeket, ami általában nem egyszerű. Vagy marad az EQ.

(#170753) mettek válasza denesdr (#170752) üzenetére


mettek
addikt

Tudna valaki ajánlani olyat aki ilyen tervezéssel és kivitelezéssel foglalkozik?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#170754) VoidXs válasza mettek (#170751) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha a sarkakat csillapítod, annak pont ez lesz az eredménye, viszont erre bőven képes bármilyen bemérő.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#170755) mettek válasza VoidXs (#170754) üzenetére


mettek
addikt

Az arra jó hogy egy adott pontban jol szóljon de nekem az kellene hogy sehol se döngjön túl, dúsuljon fel és ezáltal kevésbé hallatszon le. Így jobban tudnám hajtani is a rendszert.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#170756) Khaosz55 válasza ada19 (#170745) üzenetére


Khaosz55
addikt

Minden esetre az M8 tetszene az M6-hoz képest mert nem nagy az árkülönbség.
Viszont az M8 center elhelyezésével nagy gondba lennék, sehol sem fér el.

Mostani árakat nézve nem drága a komplett szett M8 kb 1,7 millákra jönne ki kb 500-al olcsóbba most akcióba.

(#170757) Tamoo válasza mettek (#170755) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Küldeném neked és mindenkinek aki szereti Zámbó Jimmytől az Álmodj királylányt! :D

(#170758) alphamooncam válasza Tamoo (#170757) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem azért, de ha meg sem próbálod, úgy persze hogy nem megy.

Mettek: [link]

http://arqen.com/wp-content/gallery/bass-traps-101/corner-bass-traps-foundation-3.jpg

Nekem ebből a képből olybá tűnik, hogy van realitása annak ahogyan elképzelted a csillapítást...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#170759) alphamooncam válasza mettek (#170753) üzenetére


alphamooncam
őstag

Keresd fapacit a fórumról ( hangmérnök-zenész ) ő foglalkozik méréssel tervezéssel, és ha kéred vélhetően tud ajánlani kivitelezőt is.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#170760) Tamoo válasza alphamooncam (#170758) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mit? Egy dizájn kartonozást körben? Kb. arról volt szó.

Amúgy nekem az egész álmennyezet karton+gyapot, meg a poszter mögötti fal is, a sarok meg kb. 40cm vastagságban. De ész nélkül készült ez is sajnos, lehet pont ez okozza a rezonanciámat 100-400 közt.

surround tartó rész. :D

[ Szerkesztve ]

(#170761) NomadND1 válasza Quetz (#170747) üzenetére


NomadND1
senior tag

Hogy ez a fránya járvány mire nem kényszeríti a szegény embereket :D

(#170762) VoidXs válasza mettek (#170755) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ebben az esetben az oldalfalakat támadd meg (+ előtét), vagy jöjjön a multi-sub, de sarkak kezelésétől nem lesz sokkal kisebb különbség két hely közt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#170763) mettek válasza VoidXs (#170762) üzenetére


mettek
addikt

3 szub már elegendő az egyenletesebb mélyhez? Ez csökkenti a nem kívánatos dúsulást és kioltást?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#170764) ctrlaltdel13 válasza mettek (#170763) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kettő is.
Ha tökéletes a fázis és késkeltetés.

(#170765) Dorian válasza mettek (#170763) üzenetére


Dorian
félisten

A kèrdèseid alapján a legjobb tanács az, hogy fordulj szakemberhez, aki mèr, mèretez, meghatároz neked.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#170766) alphamooncam válasza Tamoo (#170760) üzenetére


alphamooncam
őstag

Így már érthető - szerkesztés után - hogy miért vannak kétségeid a házi kivitelezéssel kapcsolatban, bár az számomra nem világos, hogy "előtte" mi volt a helyzet. Mindenesetre a 100-400Hz közötti rezonancia "könnyebben" javítható, mint a 80-100Hz alatti.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#170767) mettek válasza ctrlaltdel13 (#170764) üzenetére


mettek
addikt

Azeket beállítja a bemérő rendszer nem? Dirac-kal mérek.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#170768) ctrlaltdel13 válasza mettek (#170767) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Dirac-os eszközöm nem volt, így tanácsot se se tudok adni.

(#170769) Mikisys válasza mettek (#170753) üzenetére


Mikisys
őstag

Arató akusztika. aratokft.hu weboldalon is elérhető. Profik, profi megoldásokkal.
Érdeklődj.

Üdv!

(#170770) VoidXs válasza mettek (#170763) üzenetére


VoidXs
nagyúr

3 mindenképp, néha 2 is, de 2-től még szoktam látni durva kioltásokat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#170771) mettek válasza Mikisys (#170769) üzenetére


mettek
addikt

Köszönöm a tippet, ránézek. Void-nak is Köszönöm es igen amikor 2 zárt svs-sel peóbálkoztam akkor kioltották egymást.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#170772) python1


python1
veterán

Bass teszt. :D
Nálam a giga center, igencsak mellbevágó hangot produkált, asszony is lefosta a bokáját. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#170773) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Az normális, ha az AVR (X7200WA) azt írja, ki egy DTS-HD MA hangsávra, hogy DTS-HD +Neural:X ? Az micsoda pontosan? Az előző AVR-em 4520, ilyet nem írt ki csak Dolby TrueHD vagy DTS-HD MA. A 7200-es menüjét vagy 20x átnéztem, és nem találok erre vonatkozó konfigurálási lehetőséget.

Sztornó.

Meggugliztam, elolvastam, megértettem és beállítottam most már helyesen. Nem kérünk belőle, hanem csupán DTS-HD MA.

https://www.audioholics.com/editorials/dts-x-listening-evaluation

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#170774) lenox válasza python1 (#170772) üzenetére


lenox
veterán

En erre szeretnem, de a mostani sub annyira nem adja. Holnap jon az uj, remeljuk majd az.

(#170775) python1 válasza lenox (#170774) üzenetére


python1
veterán

Ja ez is adja. :D
De basszus, centerem egyszerűen túlszárnyal sok szubnak csúfolt dobozt, és semmi zavaró nincs a hangjában, üt mint állat :D , ilyet sem hallottam még. Iszonyat mennyire tiszta és dinamikus tud leni a mocsokláda. De ami még érdekes, hogy zenénével is fantasztikus, és az asszonynak is tetszik. :DD Most oda értem, hogy jobb a rendszeren bármit hallgatni mint fülessel, csak úgy vibrál a levegő.

(#170776) SPEA válasza python1 (#170775) üzenetére


SPEA
aktív tag

Hol lehet belépőjegyet rendelni, befizetném magam valamikor egy bokafosásra :D :DDD Én itthon már mondtam, a következő szett cserével már költözünk is :D

(#170777) python1 válasza SPEA (#170776) üzenetére


python1
veterán

Ha minden kész, szeretettel várok mindenkit. Pelenka kötelező! :DDD
Holnap elkészülnek a "giga" surroundok is, na azok csapnak még rendesen majd, csak, hogy hátul se legyen hiányérzet. :D

(#170778) ctrlaltdel13 válasza python1 (#170777) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Egyszerűbb lesz szkafanderbe menni.
Maszk se kell, és a csomag se marad ott😉

(#170779) python1 válasza ctrlaltdel13 (#170778) üzenetére


python1
veterán

:D

(#170780) Tamoo válasza Quetz (#170747) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Méretes tölcsérek. :D Nem semmi.

(#170781) lemmy9 válasza python1 (#170772) üzenetére


lemmy9
őstag

Ez Te vagy? ;] :DDD

Szerintem!

(#170782) denesdr válasza Tamoo (#170780) üzenetére


denesdr
addikt

Azok a tölcsérek néznek ki mint valami ipari mosogató vagy mosdókagyló! :D
Amúgy brutál lehet.

[ Szerkesztve ]

(#170783) python1 válasza lemmy9 (#170781) üzenetére


python1
veterán

Sajnos nem. :(
Mondjuk, akkor még a saját hangomtól is lef...... a bokám. :DDD

(#170784) hosszug


hosszug
tag

Sziasztok!

Építkezés közben vagyunk most értünk el a villanyszereléshez, segítséget szeretnék kérni a hangfalak elhelyezésében kicsit nagyra sikerült a nappali 45m2. Annyi már biztos hogy gipszkartonból épített különálló médiafalon fog lógni a tv és alatta a komponensek. Center egyértelműen a tv alá a frontokkal és a sorround hangfalakkal valamint a sub ládával vagyok gondban vagyok gondban.

(#170785) Saughassy


Saughassy
aktív tag

Tegnapi sub tologatás eredménye:

Azért az alap adottságok látszanak. Ez csak a sub, hallgatói pozícióban, EQ nélkül. Szerencsére jobban szól, mint ahogy kinéz. :)

(#170786) python1 válasza Saughassy (#170785) üzenetére


python1
veterán

Hol vágod a szubot?

(#170787) Saughassy válasza python1 (#170786) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Alul vagy felül? :)

Ezen most nincs vágás, a merojel direktben a sub seggébe ment. De amúgy 28 hz-nel lett egy hpf. -12db, többet nem tud a MultiEQ editor app.

(#170788) python1 válasza Saughassy (#170787) üzenetére


python1
veterán

Értem, azért majd alkalomadtán EQ-t adj neki.

Más.
Ha már mérés, akkor jövök a centerem , szerintem végleges aktív váltása, utankénti erősítéssel.
Első kép, passzív összedobott váltó, némi próbálkozással a lila görbe amit tudtam itthon összetákolni, jól szolt úgy is.
A második viszont minidsp-vel korrigálva, kicsit mást mutat.


Var smoothing a felbontás, 80- Hz nél HPF filter, mer alatta nem szól.

[ Szerkesztve ]

(#170789) mpo válasza hosszug (#170784) üzenetére


mpo
veterán

Ezt lapozd át.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#170790) Saughassy válasza python1 (#170788) üzenetére


Saughassy
aktív tag

MultEQ32xt van, és használom is, de mérni így tűnt logikusnak. A frontokra is szanok meg egy napot csak ott rohadtul ellentmondásos paraméterek vannak. Ha ratolom a falra, jobb lesz a mély, de szarabb a tér. Melyik ujjamba harapjak.

(#170791) Dorian válasza Saughassy (#170790) üzenetére


Dorian
félisten

MI az, h jobb lesz a mély? Több lesz vagy jobb? Hangnyomáson kívül a torzítás görbét szoktad nézni?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#170792) python1 válasza Saughassy (#170790) üzenetére


python1
veterán

Érdekes ez a falra tolósdi, nálam a falra vannak építve, és bizony nálam is volt ilyen, igaz nálam csak a falnál dúsultak fel a mélyebb hangok. Már úgy voltam, hogy nem működik ez az elhelyezés, aztán a frontok alsó hangszóróit kikötöttem, és minden helyreállt. Azt figyeltem meg, hogy pont a padló erősítette fel nálam a mélyhangokat, így most 50cm -ről kezdődik a frontom és centerem, így viszont korrekció nélkül + -5dB en belül van a frekvenciamenetem, nem is kell, csak a fázissal törődnöm. A szub meg hátúl lesz, ott szintén ez a helyzet.
De nálam nyilván más a helyzet szobához van építve minden.

[ Szerkesztve ]

(#170793) Tamoo válasza python1 (#170792) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A miniDSP-n használsz EQ-t? Az is korrekció.

(#170794) python1 válasza Tamoo (#170793) üzenetére


python1
veterán

Tulajdonképpen igen minimálisat a crossover miatt, külön a magassugárzót, és külön a mélyközepet, viszont a váltási meredekség a meghatározó, ezért sokkal tökéletesebb az átvitelem. Szerintem sok problémát tud okozni a padlóról visszavert hang, talán a legtöbbet nálam, de szerencsére sikeresen orvosolni tudtam. Center sem szól jól a padló közelében, hiába a szuper frekvenciamenet.Talán ezért indulnak előnyben a falra szerelt LCR rendszerek is, vagy a vászon mögé.

[ Szerkesztve ]

(#170795) Saughassy válasza Dorian (#170791) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Jobb, sokkal kisebb a reflexio miatti kioltas.

(#170796) denesdr válasza python1 (#170788) üzenetére


denesdr
addikt

Nem rossz átvitel, de azt a 2kHz körüli dombot ki lehetne simítani még, valószínűleg könnyen.

[ Szerkesztve ]

(#170797) python1 válasza denesdr (#170796) üzenetére


python1
veterán

Igen, jól látod, észre is vettem hogy a magassugárzóhoz 0,1 ms késleltetést párosítottam, ami kissé megemlte, a 0,016 volt a megfeleő csak véletlenül rajtahagytam. :B

(#170798) denesdr válasza python1 (#170797) üzenetére


denesdr
addikt

Ha a késleltetés állítása megemelte az átvitelt a váltási pontnál (feltételezem ott van), akkor az azt jelenti, hogy így jobb lett a két (vagy) hangszóró fáziskövetése egymáshoz képest.

(#170799) python1 válasza denesdr (#170798) üzenetére


python1
veterán

Igen, tökéletesen látod. Egyelőre még nem is rögzítettem a magassugárzót, ma készítek neki egy fix bakot, és finomhangolon még kicsit.

(#170800) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

"sokéves" Denon X1000-ről tervezek egy ideje magasabb kategóriára váltani, elsősorban Audyssey XT32 és Atmos miatt.
X3600-at szemeltem ki, de arról tavaly sajnos lecsúsztam. Az utód (X3700) meg lényegében 5 hónapja nem kapható covid/chiphiány miatt.

most szembejött egy eladó X4300-as. Esetleg ismeritek a típust?
A pár generációs utódja (X4700) 600-ért nekem túl sok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.