Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171351) Lacielvtárs válasza Q (#171342) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

mi a fenét keresnek a képek más oldalán? :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#171352) liszi70 válasza Lacielvtárs (#171351) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az egy csaló, kamu webáruház, mindenhonnan a netről összeollóznak fotókat az adott tárgykörben. Véletlenül a tiéd is bekerült. :)

(#171353) Lacielvtárs válasza liszi70 (#171352) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ejha de jó tudni :W
hát tényleg az internet nem felejt :(

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#171354) guppy_83


guppy_83
tag

Sziasztok,

A belépő csoportban tanácsolták, tegyem fel itt is a kérdésem mivel teljesen tanácstalan vagyok már.

Az alábbi eszközökkel próbálom összerakni a 4K HDR-t.
Forrás: Apple TV 4K
AVR: Marantz 7009
Kábelek: 2x Audioquest Pearl 18Gbps HDMI
TV: LG - 4K - HDR

A jelenlegi setup: Apple TV - HDMI kábel - AVR 5-ös in HDMI portja - HDMI OUT monitor ARC portja out-jára kötve - HDMI kábel - TV.

A problémám: A marantz hivatalos oldalán képes átengedni 4K/60/50Hz-es jelet amennyiben kikapcsolom a i/p Scaler-t (ha minden igaz??)
De sajnos nem, hiába állítom az apple tv-t 4K SDR-ről - HDR-re sajnos nem működik.
Ha direktbe kötöm a tv-ra az apple tv-t úgy működik csak sajnos új az AVR marad ki a buliból és nincsen normális hang. Azaz a kábel és a forrás tudja és a tv-is - így még az apple TV menüje is HDR....

Mit kellene beállítanom, hogy a jelenlegi setuppal, forrás - AVR - TV-vel működjön a 4K HDR, 4:2:2? Esetleg valaki le tudja nekem írni pontosan melyik menüpontban mit kellene ki-be kapcsolni?

Nagyon hálás volnék, mert én már teljesen tanácstalan vagyok és szeretném ha működne rendesen. /lassan már fizetek is érte.. ;) /

Köszönöm!
További szép napot!

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#171355) powerup2 válasza guppy_83 (#171354) üzenetére


powerup2
addikt

Lehet nem mindegyik HDMI port tudja a HDR jelet :( ez előfordulhat.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO, Panasonic DP-UB9000 Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris

(#171356) gab1ka válasza guppy_83 (#171354) üzenetére


gab1ka
aktív tag

A másik topicban már kiderítetted hogy az AVR nem támogatja a HDR passthrough-ot, még alá is húztad.Ennek ellenére HDR jelet akarsz rajta átküldeni.Ha valamit nem támogat egy eszköz, az nem fog működni.

(#171357) mpo válasza guppy_83 (#171354) üzenetére


mpo
veterán

Ezt nézd meg:
HDR PASSTHROUGH NOT WORKING
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#171358) guppy_83 válasza gab1ka (#171356) üzenetére


guppy_83
tag

Azt nem én derítettem ki hanem egy fórumtárs internetes linkjén szerepelt ellentétben több helyen ahol az ellenkezőjét írják. Ezért kezdtem bele újra a megfejtésbe...

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#171359) Saughassy


Saughassy
aktív tag

Akit érint a Denon/Marantz 4K120 bug. A Denon oldalán elkezdődött a regisztráció a csodás "megoldásnak" szánt külső dobozkára, de persze magyar cím nem választható. A hazai kereskedoknek ezen a héten még nem volt információjuk, hogyan is kapjuk meg.
Remélem lesz egy közös nemzetközi per, mert elég vicces, hogy bő fél évvel a megjelenés után még mindig nem tudja a hirdetett specifikációt és a legjobb amivel elő tudtak állni egy conrados fém doboz külön táppal, amit még meg sem kaptunk. Ráadásul azt sem tudni, pontosan mit csinál. Mert ha 4:2:2-re butít, akkor sokan morcosak lesznek.

(#171360) Quetz válasza guppy_83 (#171358) üzenetére


Quetz
őstag

A Marantzod nem tudja a HDR-t. Vegyél olyat, ami tudja. A hivatalos kompatibilitási lista: https://support-uk.marantz.com/app/answers/detail/a_id/4725/~/hdr-format-compatibility

(#171361) guppy_83 válasza Quetz (#171360) üzenetére


guppy_83
tag

Köszönöm,

Tehát eladó egy Marantz 7009...

További szép napot!

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#171362) mpo válasza guppy_83 (#171361) üzenetére


mpo
veterán

Amit a #171357-ben írtam, azt azért nézd meg, mert a tévét is érinti.

Ha érted, akkor már elavult.

(#171363) guppy_83 válasza mpo (#171362) üzenetére


guppy_83
tag

Köszi, kipróbáltam de sajnos a #171360 lesz a valóság uh ki kell hogy cseréljem ha szeretném a HDR-t élvezni....

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#171364) Quetz válasza guppy_83 (#171363) üzenetére


Quetz
őstag

Mielőtt "kidobod" a Marantzot, hívd fel a kábelvilágot. Sokféle HDMI splitter van náluk, hátha tudnak segíteni. https://kabelvilag.hu/hdmi-elosztok

(#171365) guppy_83 válasza Quetz (#171364) üzenetére


guppy_83
tag

...a Marantz már eladó... ;)

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#171366) Ijk


Ijk
nagyúr

Vettem egy HDMI splittert, amit vsx-832 után kötöttem be hogy projektort és tv-t is tudjam etetni. Tegnap filmeztem vele projektoron, tv is ment. De este tv közben eldobta az input jelet. Ha ki-be kapcsoltam az avr-t visszajott a jel fél percre, de utána már akkor sem. Reggel aramtalanitottam, ujra osszedugtam. 20 percet ment és kezdődött elölről. Már nem is világít a splitteren az avr kimenete.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#171367) python1 válasza Ijk (#171366) üzenetére


python1
veterán

Próbáld megcserélni a két kimenetet, hátha.

(#171368) Ijk válasza python1 (#171367) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csak érdekes hogy ha iptv boxot kötöm rá, és ugyanazon a kimeneten a tv, másikon az avr akkor megy rendesen.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#171369) alphamooncam válasza Ijk (#171366) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem lehet, hogy kevés neki a táp? Mármint a splitter tápja.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#171370) Ijk válasza alphamooncam (#171369) üzenetére


Ijk
nagyúr

Splitter tápja elég erős, 15m kábel mögötti projektort gond nélkül meghajtotta. Az AVR kimenettel sem volt gondom eddig, közvetlen róla ment a projektor a 15m kábellel, igaz raktam rá repeatert a projektor előtt, mert 60hz-en néha már eldobta a jelet. De most 1m kábellel volt a splitter az AVR-hez kötve. Most gond nélkül megy úgy reggel óta hogy a iptv box jelét küldtem szét. De amikor az AVR jelét dobtam szét egy idő után össze vissza villogott a splitter input ledje és elment a kép a tv-n, hang persze volt az AVR-en.
Mintha az AVR HDMI outja lenne problémás, de akkor nem értem eddig miért működött splitter nélkül. De érdekes hogy tegnap 2 óra projektorozáskor sem volt gond amikor médialejátszó->AVR->splitter->projektor ment.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#171371) dino_m válasza Ijk (#171370) üzenetére


dino_m
senior tag

A splitter támogatja a HDPC 2.2-őt?

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#171372) Ijk válasza dino_m (#171371) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem nem mert nem említi sem az specifikáció, sem a doboza/leírása.
Elvileg ez támogatja.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#171373) alphamooncam válasza Ijk (#171370) üzenetére


alphamooncam
őstag

[link]

Nem bízom a tápokban, volt vele elég rossz tapasztalatom, de szerencsémre nem okozott nagyobb kárt, ami meg elhalálozott, azt meg megtértítette az Amazon.

Azóta mindíg az első gondolatom, hogy hogyan cserélhetném egy megbízható tápra, az ilyen elektronikák elektromos ellátását, de te tudod.

Általában a gyakorlottabbaknál, mint amilyen Te is vagy, általában van elfekvőben 5V-os megbízható táp, és úgy elvetni egy ötletet hogy nem tart semeddig kipróbálni nagyfokú magabiztosságra utal.

Persze, ha mégsem tápprobléma, akkor sem vesztesz semmit, csak kizársz egy lehetőséget. ;)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#171374) Ijk válasza alphamooncam (#171373) üzenetére


Ijk
nagyúr

Megpróbálok jövőhéten szerezni mésik tápot.
De lehet hogy valami HDCP probléma lesz.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#171375) abéla


abéla
senior tag

TL:dR

A helyi trendek és hangulat ellenére bátorkodtam mégis beszerezni egy SVS PB1000 Pro-t.
2.1 és főleg zene, némi játék/film; kicsi helyiség, meg "fejlődő" szobaakusztika, az :B .
A fentiekben szereplők miatt az EQ mindenképpen jól jött(főleg, hogy nem kell bogarászni a hátulját, a -nagyon jó- app-ot letöltve gyakorlatilag elflejthetjük azt), nem beszélve az erre a típusra, kevésbé jellemző reflexes hátúlütőkről (a zárt alternatívától viszont annak subbasszus hiánya, relatív gyengesége tántorított el).

Tudom, hogy az SVS itt sokak szemében vörös posztónak szamít, de ezt ne feledjük, ez nem a régi PB1000, lévén szinte mindenben feljebb léptek/fejlesztettek ahhoz képest (inkább a PB2000pro az, amire hajaz ez az új 1000pro), így ár/(hangzás)értékben már egész jó, nem beszélve, a későbbiekben taglalt egyéb előnyökről.
Emellett megjegyezném, az egész világon minden tesztelő elismerően nyilatkozik a ládáról + igen jók a mérések is.
Természetesen, mindenképpen tegyük azt hozzá, ezen tesztelők, kivétel nélkül le vannak fizetve (főleg, hogy az SBpro-t azért nem nagyon fényezték sehol; ergo az SVS azért fizetett, hogy a PB-t vegyék sokan, az SB-vel meg be akar fürödni :DDD ),
emellett, az esetleges későbbi nézeteltérések elkerülése végett, tisztázzuk: a topikbölcseknek mindig igazuk van! ;]

No, de akárhogy is, itt csücsül az SVS PB-1000pro az alig 10m^2-es szobámban :) .
Beraktam a régi Nekkst, már kipróbált helyére, kicsit járattam, majd végigbogarásztam ezzel a tone generatorral, letöltöttem az app-ot, belőttem az EQ-t (1: 44hz/3dB/8Q, 2:62hz,3dB,8.5Q, 3:71hz,-4dB,8.5Q), biztos majd egyszer mikrofonnal is kipróbálom, de most így, a csúszkával játszva is szépen ki lehetett vasalni a fq-menetet, a lehallgatási pontból nekem most ez így megfelel.
(nem beszélve azokról a példákról, amikor műszeresen beállítva mégsem lett valami fényes a hallgatási végerdemény)

Emellett beállítottam: (a tól-ig érték a több elmenthető beállítás miatt van)
LPF: 66-74hz/slope:6-12-18dB, (svs honlap ajánlott a MA G100-hoz ~60hz LPF-t, az nekem kicsit száraz, vérszegény volt volt)
(mivel a MA frontok HPF-ét nem tudtam, az ajánlott módon állítani az erősítőn (SV-227), így annak reflexnyílásait szakszerűen bétömtem szivaccsa' :DDD )
Room gain comp: off vagy 31hz /slope:6dB (végül is ez láda sub-basszus HPF funkciójaként is értelmezhető)
Sub gain: -8-(-18)dB között.
Füleltem, állítgattam, végül lementettem 3 beállítást(melyet azóta is folyamatosan buherálok :) ) ;
végeredményben mesze várakozásomon felül össze lehetett lőni a szobával/hangfalakkal, olyannyira, hogy végül -igaz nem ide szántam- de permanens, urambocsá, hifi kiegészítőként itt marad a hallgatózós szobámban; elégedett vagyok, így hallgatva, egyértelműen kellet ez ide. :K

Érdekes, hogy az LPF slope-pal játszva mennyire lehett a hangzásra hatni: 6dB-lel terjengősebb, de kiterjedt, teljesebb, mondhatni zeneibb hangja lett(ez relatív sub-szegény, hangszeres zenéknél jól jött),
18/24dB mellett pedig egy megfogott, de talán kevésbé zenei, kicsit száraz (ez utóbbi elektronikus, bass túlsúlyos zenéknél viszont jól jön);
itt a 12dB a kb "mindenes" beállítás (de inkább álítgatom zenénként annyira jó a hangja a különböző beállításokkal)
Room gain comp. hasonló: off lecsegős, kiterjedt, áradó hang; on: pedig megfogott, de talán "szegényebb" hangzás.
Sub gain: -8-(-10)dB: csak filmhez, de ott se mindnek áll jól ennyi basszus,
-12-(-14)dB: sub-szegény keverés és/vagy gitár/rock/énekdomináns zenék,
-16-(-20)dB: mélydús keverés és/vagy hip-hop, rap, elektronikus, pop
Az egész nagyon jó egyébként, imádom a hangját, hogy mennyit adott a zenéhez, hangzáshoz.

Az 5 év mo-i képviseleti garancia mindenre (tehát erősítőre is), pedig jó.
Plusz, ha mégsem jönne be, 1 éven belül lehet feljebb ugrani úgy, hogy az eredeti teljes árát beszámítják a cuccnak, azért ez nem mindennapi fícsőr, valljuk be.
Így, ha megunom a hangját vagy véletlenül hallok jobbat, simán feluppolom SB-3000-re. ;]

Összességében, mindezeket figyelembe véve, igencsak megondolandó alternatíva a mostani "belépős" pro vonal SVS-éknél, főleg a PB. (persze engem is megvettek kilóra, ezért írogatok ilyeneket :DDD )

ps: ha lett volna Elac 2070 300k körül, értékelhető állapotban/garival, lehet azt vettem volna, de egyrészt nem nagyon van/volt, másrészt nem is nagyon akartam használtan sub-ot venni

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#171376) python1 válasza abéla (#171375) üzenetére


python1
veterán

Miért csak 70Hz-ig engedted fel, így volt legjobb a frontokkal, HPF hol van vágva?
Másik, hogy a frontod reflexnyílásait miért tömted be, főleg szivaccsal?

[ Szerkesztve ]

(#171377) Tamoo válasza abéla (#171375) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Elvonatkoztatva a szubtól (amit még nem hallottam soha), csak pár gondolat ha már vettem a fáradtságot és végigolvastam ezt a wall off text-et. :D

Nyilván ezek az opciók is már mérföldekkel jobbak mint a semmi. Viszont ha sztereó mellé akarod illeszteni, akkor nagyon kellene a miniDSP+UMIK kombó még a sztereó erősítő elé, hogy a frontokhoz is meglegyen a HPF, vagy legalább egy rendes utánmérés, így nem kapsz korrekt képet a váltásról. Most nagy átfedésben is dolgozhatnak, meg nem tudod leellenőrizni a delay helyességét.

Ha csak -4.5dB-t kellett lehúznod, akkor nagyon kíváló lehet az a kis szoba. De én ezt csak akkor venném hiteles infónak ha látnék egy rendes mérést is. :)

[ Szerkesztve ]

(#171378) I'am Dony válasza abéla (#171375) üzenetére


I'am Dony
őstag

Gratula az új szerzeményhez! Nem volt rövid... :P

Nyilván segítenek ezek az extrák, de mégis azt gondolom, hogy vmi nem jól van, ill. lehetne sokkal jobb. Ilyen szoba nincs és föleg nem ilyen kis méretben, ahol hatvànyozottak a problémàk. Nagyon rá kellene ellenőrizni az appra. Másrészt ahol emelni lehet, ott van miből csökkenteni is, ami sokkal célszerűbb. Azon pedig, hogy együtt szólnak nem igazán segít a tömés. Az MA G100-t, nem ilyenre tervezték. Sztem sem úszod meg egy EQ eszköz nélkül. Így nagyon sok benne marad, pedig elég jó kis rendszer.

(#171379) abéla válasza Tamoo (#171377) üzenetére


abéla
senior tag

SVS ajánlás, MA G100-hoz (mondjuk u.ezt adja meg BW606s2-höz is, szóval az egyébként jócskán eltérő (mély)hangkarakterrel bíró dobozok között nem nagyon tesz különbséget, gondolom, méret/kategória alapján számol, meg hát (sub)basszusban lehet tényleg nincs is nagy különbség, mert hogy nem nagyon van egyiknél sem :DDD ...MA-t mondjuk nem mondanám mélyhiányosnak, ellentétben a B&W-vel).
Azt azért hozzátenném, hogy ezt -lévén a pb1000pro-t nem lehettett választani/nem dobta fel a fronthoz- egy PB3000prohoz írja, de ezzel magyarázható a "jobb" eredmény a feljebb állított LPF frekinél (~70hz), mivel a pb1000pro messze nem olyan mellszéleséggel tolja és nem is megy le annyira, mint a PB3000.

Egyébként szinte biztos, hogy ez így még nem ideális, de még én is csiszolódok, a cuccok is járatódnak ... adok nekik/nekem időt mindenhez, feltehetően el fog jönni a dsp-s/mikrofonos "idő" is, de most még hagyom, hadd vigyen a flow :))

Meg hát, bár tudom ez "itt" nem menő, de kicsit fázom is a hangkép ilyen fokú belenyulkálásától ...persze tisztában vagyok vele, ezzel a subbal/szobámmal óhatatlanul is erre az útra léptem.
Viszont autó-hifis érintettségemnek hála (+ pc forrás/usb dac/stream) nem zárkozom el ilyen hifis szentségtörésektől, mint dsp, meg EQ...
...de még nem tudom, az is lehet, hogy kellene ;] .

A "tökéletestől" (bár kinek, mi is az voltaképpen? - ugye kimérjük, azt' lehet kevésbé fog tetszeni, bár tény, úgy legalább lesz objektív viszonyítási pont, ha más nem ahhoz, hogy hogyan nem szeretem ;) ) való eltérést, feltehetően az is jelzi, hogy gyak. zeneszámonként lehet állítgatni, hogy egy korábban, bizonyos zenéknél nagyon jól eltalált hangzást repodukáljam az újakból is.
Bár mindezt még most nagyon élvezem, nyilván eljön majd a pillanat, amikor teherré kezd mindez válni.

python: sajna fronterősítőn HPF lehetőség nincs, így éltem a fizikai lehetőségekkel (ld. gyári szivacs a MA seggébe :D ), így talán nem megy le olyan méjjjre, legalábbis értékelhető/hallható intezitással, ergo így "vágtam" rajta.
..hát nyilván nem ideális, de ez van, ezért nem cserélek -egy egyébként alapból is kitűnő hangzású, de még egy drága csőcserével azt is überelő- erősítőt
...akkor már sokkal inkább egy -amit Tamoo is javasol- dedikált dsp + bemérés.

I'am Dony : köszi, igazad van, van még mit tanulnom, állítgatnom és igen, nagyon úgy néz ki hogy valami minőségi dsp/EQ cucc tenné kerekké a történetet
Nah, ez viszont az asszonyfaktor (ami ugye: ár^2 * design^(-1)) - idő görbe, (-)slope-jától is függ :)) ;
és amíg e faktor bizonyos kritikus érték alá nem esik (és hát, mivel e sub-láda sajna design terén nem domborít), az idő múlásának szerepe (ha már egy jó dsp nem olcsó -bár tény, egy batár dobozzal ellentétben, elrejthető- ;) ) most fokozott jelentőséggel bír, tehát úgy gondolom, még egy ideig nagyon szép lesz a hangja így is :DDD

Hallgatózás -főleg nyilván jobb rendszeré- pedig ezidő alatt szigorúan tilos ;] .

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#171380) Quetz


Quetz
őstag

(#171381) denesdr válasza Quetz (#171380) üzenetére


denesdr
addikt

Cool!

(#171382) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hétvégén szórakoztam kicsit. Megfogtam a két zárt 15"-os ultit és beraktam hátra a kanapé mögé, elöl semmi nem volt. Kimértem, eq-val nem foglalkoztam most csak, hogy mit mutat a görbe ami nem volt rossz szerintem elsőre.
Viszont azt hiszem ezt a projektet elengedem. Ez nekem így már túl sok. Nem kell nekem hatalmas hangnyomás. Nem hajtottam ki teljesen, de a 3 méterre polcon lévő közel 1,5kg-os butha szobrocska elfordult 90 fokot. Fury-ban aminkor a tigris tank megindult beremegett a szemgolyóm és az arcbőröm. Szóval akartam még 2 db 18"-os zártat előre. Ha megvalósulna, a párom szerint konkrétan petíciót fognak benyújtani az utcában lakók az agyonlövetésemért. Úgyhogy ezt most hagyom egy kicsit pihentetem.
Mi lenne itt reflex kivitelben te atya ég :F

[ Szerkesztve ]

(#171383) Quetz válasza Khaosz55 (#171382) üzenetére


Quetz
őstag

El kellene kérnem kölcsönbe azt a két dobozt, elől már van két 180as beépítve, de... :K

(#171384) spiky03 válasza Quetz (#171383) üzenetére


spiky03
veterán

Egyet tudok adni esetleg. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#171385) Tamoo válasza Khaosz55 (#171382) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nálam közel sem érzékelhető hasonló "élmény". Pedig meg van kínálva annyival amennyit elbír.

(#171386) Khaosz55 válasza Tamoo (#171385) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem is csak a kanapé mögött jön az érzés. Front oldalon azért nagyon sok a mˇ2. Hátul meg elég közel van a kanapéhoz.

(#171387) Khaosz55 válasza Tamoo (#171385) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok lehet van benne barokkos túlzás, de én letiltottam magam a projektről egyenlőre. Lehet másnak ez csak gyíkfing.

(#171388) Tamoo válasza Khaosz55 (#171387) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem feltétlen. Én óvatos duhaj vagyok, nem neveznék hangnyomás versenyre. A ref szint sem érdekel, úgy mozizok ahogy kényelmes.

(#171389) Khaosz55 válasza Tamoo (#171388) üzenetére


Khaosz55
addikt

Pontosan én is így teszem.

(#171390) VoidXs válasza Khaosz55 (#171386) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha lehetséges (sajnos általában nem), akkor a kanapé mögötti elhelyezés elég ideális: közel van, mehet kisebb teljesítményen, kevésbé zavarja a szomszédokat, kisebb a visszaverődések rontó hatása, stb.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171391) Khaosz55 válasza VoidXs (#171390) üzenetére


Khaosz55
addikt

Akkor ezért érzem a kanapé mögött jónak a 2 svs +xtz triót jónak, elégségesnek.

[ Szerkesztve ]

(#171392) VoidXs válasza Khaosz55 (#171391) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, két hátsó zárt akár hozza is egy első reflexes szintjét.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171393) Khaosz55 válasza VoidXs (#171392) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen én is ezt tapasztaltam. Azt hittem bolond vagyok amikor azt tapasztaltam, hogy ez a kanapé mögötti elhelyezés nagyon nagy élményt ad jól vágva. Viszont kizárólag a kanapé mögé pakolni mindet sem jó, kell hogy előröl is jöjjön valami.

(#171394) VoidXs válasza Khaosz55 (#171393) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem mindenki érzékeny erre, de ha nem vagy szerencsés, akkor érzed, hogy a lökés hátulról halad át rajtad.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171395) alphamooncam válasza Ijk (#171374) üzenetére


alphamooncam
őstag

Mizújs? Sikerült megoldani ?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#171396) Quetz


Quetz
őstag

Trinnov Altitude 16 Review

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
"Trinnov has figured out the cause of this and is working on a fix. It was not important enough for me to hold up the review."

(#171397) Quetz


Quetz
őstag

Home Theater Acoustics case stude - Savoy

A Savoy a hónap házimozija volt az AVSforumon

HT of the Month: The Savoy | AVS Forum

(#171398) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni Atmos beállításban?
Jelenleg 5.1 a rendszer, most lesz belőle 5.1.2 egy pár SVS Prime Elevation segítségével.
Az erősítő egy Denon AVR X4300.

A Dolby Atmos guide szerint 5.1.2 esetén picivel a nézőpozi elé kell tenni a hangfalat:

5.1.4 esetén jóval előrébb, 45 fokos szöggel:

Mivel most csak 1 pár felső hangfalam van - és a fotel amúgy is csak a hátsó fal előtt van kb 1 méterrel - ezért az 5.1.2-es setup.
Tehát gondolom az erősítő társításnál (Amp. assign) a felső hangalakat ilyenkor Top Middle-re kellene állítani... ?

Viszont olvastam valahol olyat is, hogy ilyen esetben is érdemes inkább előlrébb helyezni (2. ábra, 6. pozíció), és Top Front beállítást használni, és a hátsó surroundokat picit magasabbra tenni.

Mivel betonba kell befúrni a tartókat, ezét nem nagyon látok arra lehetőséget, hogy ezt próbálgassam.

Mit gondoltok erről?

Köszi szépen!

(#171399) BBéci válasza Dudee (#171398) üzenetére


BBéci
titán

Számodra nem egyértelműen hitelesebb a Dolby ajánlása, mint az "olvastam valahol"?
Valami módon oldd meg, hogy mindegyik lehetséges elrendezést meg tudd hallgatni, annak alapján dönts!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#171400) mettek


mettek
addikt

Sziasztok!
Gondolkodom egy svs pb2000 vagy pb2000 pro között. Jól gondolom hogy ha a sima pb2000re rákötök egy minidsp 2x4-et akkor kb ugyanott vagyok dsp szintjén mintha a pro-t venném?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.