Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) #09634560 válasza KisTücsök (#79999) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen még a kapcsoló is rajta van.

(#80002) Tamoo válasza BBéci (#79997) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Biztos van olyan rendszer ahova passzol és megér annyit. Lehet rosszul fogalmaztam. Szóval nekem nem érne annyit.

(#80003) Gombinyó válasza Tamoo (#80002) üzenetére


Gombinyó
őstag

Volt, hogy én is keresgéltem kábelt Arcam AVR250 és Dali Concept közé és a barátom adott 2 hétre 8TC-t tesztelni, de nálam nem hozott értékelhető javulást a jóval olcsóbb Sinus Live L3.0-08-hoz képest. :(
Ami számomra még meglepőbb volt, hogy mikor visszavittem neki akkor átvittem a sajátom is hallgatózni és a sztereó rendszerén nem hogy én, Ő nem tudta megmondani éppen melyik kábel van bekötve.

(#80004) hétalvó válasza Gombinyó (#80003) üzenetére


hétalvó
addikt

Ez igy ok. Femmagashoz es ribbonhoz szoktam ajanlani, ha lagyitani kell. Dalihoz ezustozottet erdemes probalgatni. Qed,vdh.
Tamoo: igazi kabel ellenes vagy meg mindig. 1x szivesen latlak tesztelgetni :K

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#80005) devil-k válasza KisTücsök (#79998) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Dalin belül Lektor 6. :D

- mozi bolondéria -

(#80006) bajnokpityu válasza Gombinyó (#80003) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez furi, tök más tónusúak.

7alvó.sztem jó forrás esetén nem kell lágyítani a jó fémmagasat.egy gyenge forrás esetén a kevéssé bántó áll a rangsor élén, közben nem neki kéne.

jobb forrás nem csak a magasadat rakná rendbe, és totál felesleges lesz a kábelekkel való mosoda, de organikusabb, valósághűbb hangszerhangokat is adna. idő után a felbontás nem a sok magasat jelenti, hanem a sokszínű hangszerhangot, amitől, mivel közelebb van a valósághoz, lúdbőrözöl.

sztem a 9xx focaloknak már nem kell mosoda, csak a forrást kell rendbe tenni. és egyébként tótágast fog állni a véleményed is a mosásról, a furu drótokról, a ródiumos csatikról,stb..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#80007) Tamoo válasza hétalvó (#80004) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem vagyok kábel ellenes, szerintem 1 éve még pont másik végletnek tartottak páran. :D
Nekem szimplán az a véleményem (jelenleg :D), hogy "középkategóriában" és alatta erősen el van túlozva a jelentősége.
Magam részéről próbálok ésszerű határok közt költeni erre. Most is azon gondolkozom, hogy még kiveszek belőle egy kis lóvét táp oldalról.

(#80003) Gombinyó: Van ez így. :) de legalább nem került sokba. Nekem se volt rossz a Concept sinussal, de azért megmondom őszintén, volt hiányérzetem. Többet tud a doboz.

[ Szerkesztve ]

(#80008) Dorian válasza Tamoo (#80007) üzenetére


Dorian
félisten

Pontosan így gondolom én is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#80009) Toobee válasza Tamoo (#80007) üzenetére


Toobee
veterán

Én azt hallom itthon, hogy ha nincs rendben valami kábel fronton, akkor nem szívesen ülök le zenét hallgatni. Legalább haladok a sorozatokkal is :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#80010) Patice válasza Toobee (#80009) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor te még "középkategóriásnak", vagy az alattinak tartod a rendszeredet? :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#80011) Tamoo válasza Toobee (#80009) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én csak elvétve ülök le sztereóban zenét hallgatni. Ha le is ülök akkor többnyire elalszok. :D Ezért is inkább mozi vonalon próbáltam feljebb araszolni. Sorozat, film, koncert, háttérzene... nálam ez megy.

[ Szerkesztve ]

(#80012) Dorian válasza Tamoo (#80011) üzenetére


Dorian
félisten

Kellene valami idegesítő hangú kábelezés aztán nem aludnál el :P

Toobee:
Ugyanmár. Nem kell szerénykedni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#80013) Toobee válasza Patice (#80010) üzenetére


Toobee
veterán

Közép, annál biztos nem jobb.

https://barbieripnk.hu/

(#80014) hétalvó válasza bajnokpityu (#80006) üzenetére


hétalvó
addikt

Ezt a forras dolgot hamarosan rendbe tesszuk es utana visszaterunk erre. Nagy gond nem lesz, par csatlakozot le kell cserelnem. Ha nem lesz banto a teljes rodium szett, jovok egy talca sorrel :K

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#80015) Toobee válasza hétalvó (#80014) üzenetére


Toobee
veterán

HTPC feléled alatt mit értesz? Milyen okosság miatt fordult át a véleményed?

https://barbieripnk.hu/

(#80016) krichd1 válasza Tamoo (#80007) üzenetére


krichd1
addikt

Ezekben az árkategóriákban a dobozok belső kábelezése azért erősen behatároló tényező, a többi alkatrészen is spórolnak rendesen. Kivéve talán a csatlakozó, mert azt a vak is látja.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#80017) Tamoo válasza krichd1 (#80016) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Biztos igazad van. Látszatra nekem az MA RS-ben nem tűnt annyira gagyinak a kábel, hogy rohanjak cat-et belerakatni... Persze ettől még lehet hogy az. :D

(#80018) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, mert bízok benne, hogy itt hasznos tanácsokat kapok problémámra. Mivel nem vagyok hangtechnika téren jártas, ezért mondhatni zöldfülű vagyok, így kéretik e-képpen kezelni kérdéseim szakmai megfogalmazásait. :)

Tehát van egy Logitech x-540 5.1 hangfalszettem, amit ezidáig egy 6 éves 32" LG lcd hd-vel kötöttem össze a tv-n található fülhallgató csatlakozóval.

A napokban vettem egy LG 42"LN5400 típusú LED tv-t, amit szintén e módon szerettem volna megoldani, azonban ekkor jött a felismerés, hogy nincs rajta fülhallgató csati. A probléma az, hogy a TV-n csak egy optikai csati van, meg AV IN részen 5 csatlakozó, de ugye ott nem találok megoldást. Próbáltam egy scart - rca átalakítóval, ami elvileg nem volt használva (tehát jónak kell lennie), de azzal nem sikerült kicsikarni hangot.

Nos, most azon a ponton vagyok, hogy vagy eladom ezt a szettet, és veszek egy másikat, ami megoldást adna jelenlegi problémámra. Csak kérdés, hogy milyet vegyek? Milyenre lenne szükségem? Ugyebár a TV-ből csak egy optikai jön ki. Na most itt jön a nagyon buta"?" kérdésem: ha csak egy sima optikai kábellel kötöm össze a TV-t és a leendő hangfalszettemet, az úgy oké? Vagy semmiképp sem lehet 5.1-re kikötni a TV-t?

Amúgy a fő használat: laptopon filmnézés, illetve konzolozás.

Várom válaszaitokat, amit előre is köszönök!

(#80019) Toobee válasza Tamoo (#80017) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem is szét kéne borítani a Micro-t, nem találtam róla belső fotót :D Ezen a csatit nem spórolták le, a nagy WBT van rajta.

https://barbieripnk.hu/

(#80020) Mezga Aladár válasza Toobee (#80019) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:Y :Y :Y

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#80021) BBéci válasza Gombinyó (#80003) üzenetére


BBéci
titán

Akkor az a kábel vagy hamisított, volt, vagy a Concept nem tudta megmutatni, hogy mit tud. Audia Flight Three és Aurum Orkan VIII között cserélgetve a kábeleket, tisztán hallható volt, hogy mennyire jó a 8TC.

(#80018) bexinho23
Házimozi erősítőt vegyél, ahhoz csatlakoztasd a laptopot HDMI kábellel, majd abból tovább a tévébe szintén HDMI-vel vidd a képet. Csak ez a jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#80022) hétalvó válasza Toobee (#80015) üzenetére


hétalvó
addikt

Jon a procim csak dts, 7.1 analog be. Oppo az egyeduli megoldas abbol is csak a 105. Ott pedig ott a cinavia vagy orosz hack es 400k.+150 kabel
Hdmi proci nem kellene mar tobbet.

Akkor legyen htpc. Ennyi. Van jo otletem meg, de ezek a filmek annyit nem ernek. Zene maxon lesz, mozi pedig docogosbe :)

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#80023) Toobee válasza hétalvó (#80022) üzenetére


Toobee
veterán

Egy Tablát tudok adni 1-1,5 hétre, ha gondolod. Az még megérhet egy misét mozin is.

(#80020) Mezga Aladár: nem fogom, csak viccelődtem :D

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#80024) nuke7 válasza krichd1 (#80016) üzenetére


nuke7
veterán

Klipsch rf-62 II-nek is vajon gagyi a belső kabelezese..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#80025) Mezga Aladár válasza Toobee (#80023) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#80026) bajnokpityu válasza Toobee (#80023) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mozira nem erőltetném a koaxot, HDMIvel szemben. 7alvó:jól emlékszem,h az új procid lesz a dacod, ami HDMIs?

a mostani, modernebb cuccok már jobban szólnak hdmin,mint koaxon. denonnak hiába adok sztem igen durva koax forrást, nem jó a hangja. hdmin meg igen.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#80027) JohannZimu válasza hétalvó (#80022) üzenetére


JohannZimu
senior tag

"Zene maxon lesz, mozi pedig docogosbe"

Lemaradtam, mi lesz zenére a forrás?

(#80028) robi-k válasza hétalvó (#80022) üzenetére


robi-k
őstag

HA! OPPO 105-öst vennél, akkor ahhoz tök felesleges bármilyen procit venni, az analóg 7.1 kimenetét direktbe rákötöd a végfokra, oszt csókolom.
Tehál lespórólnál egy proci árat ;)

Elvben a 103-sal is eljátszható ez, de a 103-ban lévő analóg rész nem high-end kategória a 105-sel szemben.

(#80029) Gombinyó válasza BBéci (#80021) üzenetére


Gombinyó
őstag

AVX-ről volt használtan 45e körül a 2X2m. Többet én se tudok róla. A Dali meg egy gyári Concept 6. Nem tudom hol akadt el a dolog, de az itt olvasottak alapján hallanom kellett volna a javulást.

(#80030) bajnokpityu válasza robi-k (#80028) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mi egy nufrce tuningolt változatát próbáltuk talán a 95ös opponak, sztereon még a tuningos változat is szodával elmegy kategória. sabre ezen a szinten még több hátránnyal bír,mint előnnyel. (állítólag a 2.8millás Lumin már oké)

300ért sokkal jobb sztereo dacokat lehet kapni, mint az oppo kijárata.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#80031) devil-k válasza Tamoo (#79978) üzenetére


devil-k
nagyúr

Most kaptam meg a választ, hogy egy bejáratott kábelről van szó.

- mozi bolondéria -

(#80032) polberto válasza BBéci (#80021) üzenetére


polberto
tag

A tv optikán nem adja ki az 5.1-et?

(#80033) dunkel válasza bajnokpityu (#80030) üzenetére


dunkel
őstag

300-ért az oppo nem csak dac hanem média és blu-ray pléjer is.

(#80034) BBéci válasza polberto (#80032) üzenetére


BBéci
titán

A tévéadások és a beépített médialejátszó hangját kiadja 5.1-ben, de az vacak minőségű. Amit HDMI-n adsz a tévének, az csak sztereóban jön ki belőle.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#80035) krichd1 válasza nuke7 (#80024) üzenetére


krichd1
addikt

Kép alapján ilyen villanykábel szerűség.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#80036) bexinho23 válasza BBéci (#80021) üzenetére


bexinho23
őstag

Értem. A véleményedre kíváncsi lennék azért, hogy milyen erősítőt ajánlanál jó ár/érték arányban.

(#80037) JohannZimu válasza dunkel (#80033) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Én még nem láttam Európában Oppo-105-öst 300-ért...

(#80038) hétalvó válasza bajnokpityu (#80026) üzenetére


hétalvó
addikt

Az uj procim lesz a dacom, de nem hdmis.

Tudom mit tud az oppo, ossze is lesz hasonlitva a procival.
Vehetnek csak oppot, de azzal nem tudnam a vegfokom szimmetrikusban hajtani. Megkapja a vegfok a sajat procijat amivel illesztve lesz igy.

Utana meg lehet lesz egy 751bd veve, ha nagyon elegedetlen leszek, de szerintem ez nem igy lesz. :N

Internetradiozni biztos jo lesz a htpc.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#80039) mivamma válasza BBéci (#80034) üzenetére


mivamma
senior tag

Nanana! :( Nem minden esetben, vannak LG tv-k amik kiadják 5.1-ben! (pl: ld750, de tuti van másik is)

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#80040) BBéci válasza bexinho23 (#80036) üzenetére


BBéci
titán

3-4 éves használtat ajánlok, azoknak van a legjobb ár/érték arányuk. Böngészni kell a hirdetéseket.

(#80039) mivamma
Járt nálam kb. 70 tévé, köztük LG is és egyik sem tudott olyat. A HDCP szabvány szerint nem lehetséges, persze lehetnek kivételek, mint mindenben a világon, de arra nem alapozunk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#80041) nuke7 válasza krichd1 (#80035) üzenetére


nuke7
veterán

Azért annyira nem tunik siralmasnak a helyzet... ( nem olyan vékonyka kábelek ezek)

De akkr bejáratas utan egy tuningra érdemes lehet elvinni majd..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#80042) BBéci válasza nuke7 (#80041) üzenetére


BBéci
titán

Számtalan esetben bizonyult jobb hangminőségűnek vékonyka kábel, a nálánál vastagabbaknál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#80043) dunkel válasza JohannZimu (#80037) üzenetére


dunkel
őstag

...95 opporól volt szó eddig :F

(#80044) krichd1 válasza nuke7 (#80041) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem nem érdemes, utána nehéz eladni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#80045) Tamoo válasza nuke7 (#80041) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vastag villanydrót is van. Persze ennyiből nem derült ki a minőség.
Enyémben valamilyen Monitor Audio feliratú kábel van KÉP (center), de hogy milyen minőség, fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

(#80046) JohannZimu válasza dunkel (#80043) üzenetére


JohannZimu
senior tag

" Oppo az egyeduli megoldas abbol is csak a 105"

:F

(#80047) Toobee


Toobee
veterán

:F

https://barbieripnk.hu/

(#80048) KisTücsök válasza #09634560 (#80001) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszi! :)

Tényleg, észre sem vettem. És az mire jó? Hogy egyszerre küldje ki a hangot, vagy eltolt fázissal? Vagy nagyon hülyeségeket beszélek? :D Izgatja a fantázimat egy ilyen hangfal.
___

devil-k: Jaaa. Az még jobb. :D Bocsi.
___

Tamoo: Meg úgy mindenki. Az azért feltételezhető, hogy a doboz kategóriájának megfelelő minőségű belső kábelezést alkalmaznak, nem?

[ Szerkesztve ]

(#80049) dunkel válasza JohannZimu (#80046) üzenetére


dunkel
őstag

mi egy nufrce tuningolt változatát próbáltuk talán a 95ös opponak, sztereon még a tuningos változat is szodával elmegy kategória. sabre ezen a szinten még több hátránnyal bír,mint előnnyel. (állítólag a 2.8millás Lumin már oké)
300ért sokkal jobb sztereo dacokat lehet kapni, mint az oppo kijárata.

Én úgy értettem a második bekezdés az elsőre irányul. Ugyanarról a posztról van szó. A tévedés jogát fenntartom. :)

(#80050) JohannZimu válasza dunkel (#80049) üzenetére


JohannZimu
senior tag

:)
Én meg úgy értettem, bármelyik Oppo-nál jobb egy 300k-s DAC hangja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.