Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187001) Quetz válasza VGYke (#186992) üzenetére


Quetz
őstag

Először megcserélném az AVR oldalán a két csatornát. Ha a hiba megszűnik, vagy vándorol, akkor kábel/csatlakozási problémád van. Ha marad a hiba akkor viszont AVR végfok lesz a ludas és irány a szerviz.
Ha kábelhibád van, akkor a régi kontakthiba kereséssel folytatnám, szakaszonként mozzgatva, hajlítgatva a kábelt.

(#187002) python1 válasza Squirrel (#186998) üzenetére


python1
veterán

Az emotiva erősebb végfokban, tulajdonképpen ezt meg kellene hallgatnod saját rendszerben.
Egyikkel sem lősz mellé, a korábbi CA-hoz képest kategória ugrás lesz mindkettő, hogy ebből te mit fogsz tudni kihozni, eldönteni?
Nekem zenére eddigi rendszereimnél a Marantz hozta a legjobb hangot, moziban tulajdonképpen annyira nem vagyok válogatós.

(#187003) VoidXs válasza Gino20 (#186997) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A pro support bizony ilyen. :K

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#187004) VoidXs válasza VoidXs (#186996) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Úgy alakult, hogy lett jobb dolgom, szóval itt hagyom a koncepciót, valamikor kifejtem a témákat, amiknek felírtam a címét. Szerintetek jók? Mit tennétek hozzá vagy vennétek el?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#187005) Squirrel válasza python1 (#187002) üzenetére


Squirrel
őstag

Igen, tudom, hogy meg kéne hallgatni, csak ennek földrajzi akadálya van :)
Csatornából szerintem marad a 7.2, plafonba biztosan nem építek semmit be, ahogy olvastam a frontok tetejére helyezett mennyezetre irányított atmos sugárzóknak meg olyan hű de sok értelme nincs. Ebből a szempontból elég az xpa 9-es is, árban a 11-eshez képest különbség nincs. Emotivát hallgattam másodszor M&K sugárzókkal, lehet emiatt a frissebb élmény miatt az intenzívebben él bennem, bár ott a szoba akusztikája szinte tökéletes volt. Az szerintem irgalmatlanul sokat dobott a hangzáson, ezt sajnos nálunk javítani tudom, de igy is ramaty lesz. Csak kicsit belemèlyedve az emotiva fórumokba, olyan érzésem van, hogy van egy nagyon ígéretes proci, erre tele van sok idegesítő hibával, kezdve hogy egy nyamvadt 2.1-es hdmi nincs rajta. De mint írtad, biztos, hogy bármelyik előrelépés lenne.
Viszont készül a bútor amibe kerülnének. Milyen mélységű a marantz végfok, ha belemennek az xlr kábelek? Gondolom azzal illik a procival összekötni.

(#187006) python1 válasza Squirrel (#187005) üzenetére


python1
veterán

Egy jótanács, ha szekrènyt kèszítetsz, ahol a processzor ill a vègfok lesz legalább 10cm- rel legyen magasabb ès ne legyen hátulja ahol lesznek, így lesz jó szellőzès, ès a kábelekt is kènyelmesen tudod mozgatni, nem törnek meg.
Így is kell majd valami aktív hűtès rájuk, ha szeretnèd hosszútávon használni őket problèma nèlkül.

[ Szerkesztve ]

(#187008) python1 válasza bajnokpityu (#187007) üzenetére


python1
veterán

Ez igaz, meg amit csak gondolok, hogy a Focalok az emóval jobban össze is illenek.

(#187009) Quetz válasza Squirrel (#187005) üzenetére


Quetz
őstag

Ha a legjobb hangminőség a cél, akkor
- Vegyél hypex végfokot, a legolcsóbb az audiophonics 4 csatornás modellje.
- Felejtsd el a marantzot és az emotivát, használj PC-t, DAC-nak pedig Motu Ultralite MK5 , vagy minidsp flex HT-t, vagy bármi más ami szimpatikus.
- Ha nem akarsz PC-vel szívni, akkor vegyél Dirac képes Denon/Marantz AVR-t, használd őket processzor módban. Pl.: Denon x4800, Marantz 40.
Tavaly BF alkalmával jelentős kedvezmények voltak Dirac licenszre és az AVR-ekre is.

(#187010) krx21


krx21
nagyúr

Kérdésem lenne, hogy Denon X4800H audio beállításokban, melyiket érdemes bekapcsolni és ha igen miért?
Audyssey
Dynamic EQ ON/OFF
Reference Level Offset dB
Dynamic Volume ON/OFF
Audyssey LFC ON/OFF

Köszönöm az érdemi segítséget. :K

(#187011) python1 válasza Quetz (#187009) üzenetére


python1
veterán

A PC- s megoldás ok a Hypex vègfokokkal, de AVR- t èn messze kerülnèm mint processzort, ha csak már megvan az AVR, ès elèg amit tud minősègben.

[ Szerkesztve ]

(#187012) Vhiktor válasza krx21 (#187010) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem csak a Dynamic EQ-t, segít a mélyhangokon ha le van tekerve a fő hanegrő. Én csak azt használom ezek közül.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#187013) Quetz válasza python1 (#187011) üzenetére


Quetz
őstag

Egy Denon/Marantz processzor egy AVR, amiből kioperálták a végfokokat. Cserébe jóval drágább. Ha a csatorna szám nem indokolja, akkor fölösleges pénzkidobás beruházni rá.

(#187014) -KP- válasza Quetz (#187013) üzenetére


-KP-
addikt

Ez így csak félig igaz. A 7-es sorozatú proci egy kiherélt AVR, a 8-as már nem. Azt pedig továbbra sem értem miért szajkózod hogy az entry level AVR majd olyan hangot fog adni, mint egy komoly processzor. Nem fog.

[ Szerkesztve ]

(#187015) -KP- válasza Squirrel (#187005) üzenetére


-KP-
addikt

Számomra egy XPA9 vagy afeletti végfok teljesen felejtős lenne. Ha Emotivával 7 csatorna fölé mész, akkor bejönnek a sztereó modulok amik már csak ilyen 50-60W teljesítményűek. Számomra teljesen agyrém ez a konstrukció. Kapnál 5 nagy végfokot, és 4 kicsi 60 wattosat. Amúgy sem értem, ha 7 csatornát szeretnél kiépíteni, akkor miért az XPA9-et vennéd az XPA7 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#187016) xxlongikaxx válasza krx21 (#187010) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Nalam X3800:

Audyssey
Dynamic EQ
Dynamic Volume

Vannak bekapcsolva mozizashoz, nincs Diracom, Dynamic jol jon ha halkan akarsz filmezni.

Zenenel nalam minden Direct ben van.

(#187017) python1 válasza Quetz (#187013) üzenetére


python1
veterán

Mondjuk itt elmondják mik a különbségek, ennél jobban nem lehet érzékeltetni.

Nálam még a PC processzáláshoz is hozzátett, igazából egy PC segitségével bármit megtehetünk a kombóval, dinamikában, rugalmasságban mindenképpen, és nem kell hozzá agysebésznek lenni.
Másik, hogy használtban egy ilyen processzor ár-érték bajnok.

[ Szerkesztve ]

(#187018) Squirrel válasza Quetz (#187009) üzenetére


Squirrel
őstag

Érdemesebb akkor direkt proci helyett pl a cinema 40-et megvenni? Miert jobb, ha az hajtja egy processzor helyett?

Ok, közben tovább olvastam.

Gondolkozok tovább.

Szekrénynek hátulja nem lesz, tetején lehet lesznek rácsok. Illetve aktív hűtésen is gondolkodok, ahogy olvastam, mind az emotiva, mind a marantz szeret melegedni. Az rmc-1- nek még mindig lassú és bizonytalan a szoftver része?

[ Szerkesztve ]

(#187019) Squirrel válasza -KP- (#187015) üzenetére


Squirrel
őstag

Megnézem, végül is, igazad van. Árban miért ugyanannyi az összes?

(#187020) Quetz válasza -KP- (#187014) üzenetére


Quetz
őstag

Nem tudom, miért ragadt be nálad az entry level AVR. A Denon x4800 minden, csak nem entry level.

(#187021) Quetz válasza Squirrel (#187018) üzenetére


Quetz
őstag

Tegyük fel inkább fordítva a kérdést, miért jobb ha processzor hajtja meg a rendszert. Pár ok:
- A legtöbb processzor képes 16 csatornát kezelni. A Trinnov/Storm páros pedig akár 32-t is.
- A legfejletteb szoba korrekciós rendszerek Lyngdorf/Tinnov/Storm processzorokhoz érhetők el. A
- Ezekhez a processzorokhoz már van lehetőséged arra, hogy távolról a support segít a kalibrálásban vagy egyéb problémák megoldásában.
- Fenti processzoroknak olyan konfig lehetőségei vannak mintha PC elött ülnél, keverheted a passzív/aktív hangfalakat a rendszeredbe, illeszthetsz Audio over IP eszközöket, stb...

Direkt nem írtam pl. Emotiva-t, mert azt a céget bottal sem piszkálnám. A mai audio eszközök sokkal inkább informatikai mintsem audió termékek és az emotivának csapnivaló a fejlesztői részlege. Direkt processzor gyártással foglalkozó cégek esetén a Lyngdorf/Storm/Trinnov ami szóba jöhet. A hátrányuk, hogy erősen limitált a piaci szegmens, kicsi a gyártott volumen, tehát drágák.

Ha egy AVR-t használsz, akkor szimplán olcsóbban jössz ki. A jel/zaj viszony mérhetően rosszabb lesz, de ezt maximum műszerrel tudod kimérni, a Dirac meg úgyis elfedi.

(#187022) -KP- válasza Quetz (#187020) üzenetére


-KP-
addikt

Bocs, éppen hogy entry level feletti. ;]

(#187023) -KP- válasza Squirrel (#187019) üzenetére


-KP-
addikt

Miért lenne ugyanannyi az összes? :F Ahogy mész felfelé csatornaszámban úgy növekszik az ár is.

(#187024) krx21 válasza xxlongikaxx (#187016) üzenetére


krx21
nagyúr

És Vhiktor
Köszi, még én is kísérletezek vele..
Ha van még másnak is tapasztalata az jól jönne… :R

(#187025) BBéci válasza Squirrel (#187005) üzenetére


BBéci
titán

Marantz processzorok kimenetei közül mindenképpen az XLR-eket érdemes használni, ezt AV8801 és 8802 modellekkel próbálgattam. Már emiatt is sokkal inkább ajánlom a 8805-öt, mint az említett AVR-eket. Mindegyiknek dugig van pakolva a belseje alkatrészekkel, akkora a tömegük, mint a nagy AVR-eknek, pedig azokban ott a legalább 9 végfok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#187026) Turbo73 válasza BBéci (#187025) üzenetére


Turbo73
tag

Azt ugye tudod, hogy hiába az XLR a Marantz 88xx procikon, belül az összes processzálás unbalanced-ben megy? Csak a kimeneteken/bemeneten vagy egy unbalanced/balanced átalakító.

(#187027) I'am Dony válasza Squirrel (#186998) üzenetére


I'am Dony
őstag

A legfontosabb lenne a számodra elérhető legjobb szobakorrekciót elérni. Ez Denon/Marantz esetében a régebbi modelleken kizárt, az újakban viszont még mindig nyűgös a Dirac és korlátba ütközöl teljesitményt tekintve. A 4800H nem erőltetném egyáltalán és a Cinema 40 sem egy top vas. Mindenképpen "régóta" Diracot futtató AVR-t néznék, Lexicon, Arcam vonalon. A középső lépcsőtől és az felett. Kapod a 7x90/100W valós teljesitményt, az egyik legjobb korrekcióval, minőségi hanggal. A másik a hangdobozok kérdése. Ismerem az Aria családot, végig próbáltam őket. Egész jó dobozok, de megvannak a korlátaik, ami miatt nem erőltetnék külön proci/AVR vonalat sem ill. Lyngdorf, Trinnov stb. vasakat, mert a dobozok kevesek hozzájuk.

(#187028) Squirrel válasza -KP- (#187023) üzenetére


Squirrel
őstag

Nem, emotiva oldalán az összes xpa gen 3 2400 usd plussz az apró.

Nem kellett volna meghallgatnom egy sokkal jobb rendszert :W
Komplett hangrendszert nem gondoltam cserélni, asszony kikészülne. Azt "sejtettem" hogy az Aria 948-asok egy idő után már kevesek lesznek, de azért remélném, hogy első lépcsőben elég lenne ugrásban a CA- t lecserélni.

[ Szerkesztve ]

(#187029) Squirrel


Squirrel
őstag

Na mit találtam:

[link]

Csak úgy kíváncsiságból beírtam, milyen áron fut mondjuk egy Lexicon, azt gondoltam, hogy nem olcsó :) de ezen az oldalon ez nem nem rossz ár, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#187030) I'am Dony válasza Squirrel (#187029) üzenetére


I'am Dony
őstag

Ez egy nagyon jó vas, ilyet állítottam be már pár helyen. Itt is van Devilnek és Khaosznak.
De az Ariakhoz az RV9 is tökéletes lenne, ami egy tovább faragott AVR850.

[ Szerkesztve ]

(#187031) Squirrel válasza I'am Dony (#187030) üzenetére


Squirrel
őstag

Csak úgy kíváncsiságból, ehhez milyen végfok van? Mert design-ban a gx, zx 7 nagyon elüt ettől. Vagy gyártottak egy jó procit es a vegfokot old meg ahogy akarod? Lehet elmegyek megnèzni, nincs messze.

(#187032) Squirrel


Squirrel
őstag

Vagy egyszer halunk meg alapon Arcam av41+pa720 és radöbbenek, ezekhez milyen kevés az Aria :)
Sajnos ezekből az Arcamokból nem találtam használt darabokat.

(#187033) Khaosz55 válasza Squirrel (#187029) üzenetére


Khaosz55
addikt

3000CHF az Kb 1.2 Millió. Azért nem kevés, azért már körül lehet nézni. Személyesen hozod el? Azért kérdem mert ha postázzák neked, nem tudom, hogy van-e vámkötelezettség. Én jó áron vettem Angliából aztán jött a mail, hogy vámolni kell. Hiába volt használt, rádobták a 27% áfát. Vámérték nem volt sok csak az áfa. Még az adásvétel levelezését és az utalási bizonylatot is bekérte a vámhivatal, hogy valóban annyiért vettem. Csak néztem, de így is lényegesen olcsóbb mint 1.2 Millió. Tehát Angliából ilyen történet volt, hogy Svájca mi van, nem tudom.

Amikor Livignoba megyünk síelni, akkor 30-50km svájci szakaszon át kell menni. 1 Liter töményet lehet hozni Livinoból vámmentesen. Én mindig hoztam 1 liter valamit mert Livignobóba olcsó az ital (Olasz áfamentes terület). Haverjaim meg pakolták a kocsit, aztán jól kipakolták a határon a kocsit aztán fizették a vámot, meg a büntit. :D Ebből kiindulva át kel jutni vele a határon. Azért 1.2+vám+Áfa... Utána kell kérdezni.

Amúgy a procit szeretem. Kicsit oldscool a menü, illetve a lehet nincs annyi ficsőr benne mint manapság, de nekem nem is kell. Alapból full dirac jár hozzá. Nekem egy Rotel RMB-1585-el és egy Audiophonics HPA-Q250NC van rákötve. A Rotelnek kisebb a gain értéke így dirac kalibrálás esetén a komplett célgörbét kb 3.5-4dB-vel megemelem. Ez azért kell mert különben nem tudom kihajtani a végfokot. A proci már koppon, de végfokban sok power benne marad. Ez el van cseszve mert ha 4dB-bel magasabb célgörbét adok meg a proci simán torzítás nélkül bírja, de szerintem többet is. Maga a proci is alapból mindent csatornát feltól +10dB-re a dirac szűrő feltöltése után, és a lehalkabbhoz halkítja vissza (amit hagy +10dB-n) a többi csatornát.
Ha a végfok gain értéke magas ilyen gond nem lesz, pl a Audiophonics HPA-Q250NC-nek szerintem +6dB lehet nagyobb a gain értéke.
Már a 17. verziójú dirc szűrő van fent, mindig változtatok valami, nekem a gyári Harmann görbe nem jön be nagyon lapos lesz minden és betompul a magas....

(#187034) I'am Dony válasza Squirrel (#187031) üzenetére


I'am Dony
őstag

Régről volt még a CX, LX, de amit irtál újabbak. Olyat választasz mellé ami tetszik, ebböl náluk nem igazán van választék.

(#187035) I'am Dony válasza Khaosz55 (#187033) üzenetére


I'am Dony
őstag

Itt van egy kis zavar az erőben :)
A célgörbe emelésének nincs köze ahhoz, hogy kihajtod-e a végfokot csupán hangosabb lesz valamivel a fizikai korlátain belül egy adott hangerő álláson. Ha bemenő jel értéke nem elég a végfoknak az állandó és nem tudod befolyásolni csak érzékenyebb végfokra váltással. Egyébként ha nagyon nem lenne megfelelő a jelszint ez a legelején, a beállításnál kibukik úgyis.

(#187036) Khaosz55 válasza I'am Dony (#187035) üzenetére


Khaosz55
addikt

Az elején megfelelő a jelszint. Végigmegy a mérés, a célgörbét ha 0 db-re rakom akkor 84-es hangerőn közel sincs kihajtva a végfok, alig szól. 84-es hangerő felett meg semmit sem hangosodik. Ha kikapcsolom a dirac EQ-t lazán kihatja a végfokot már 80-on is, lebontok vele mindent. Nem tudom van-e köze hozzá hogy PC-ről jön a forrás. Tehát az EQ miatt valamiért nagyon lehúzza jelszintet, annak ellenére hogy durva korrekció egyáltalán nincs benne.
Egyszerűen a görbét 3.5dB-vel feljebb raktam és megjött a hangerő. Még így sem éri az EQ nélküli jelszintet, de a végfokot már kihajtja.
Nem hinném, hogy a dirac egyszerűen felhúzza az egészet EQ-val hanem a komplett gaint növeli meg a szűrőben.
Ha 0-ra rakom a dirac szűrőt, akkor jó ha 60W-ot kiprésel a végfokból.

(#187037) Squirrel válasza Khaosz55 (#187033) üzenetére


Squirrel
őstag

Köszönöm a beszámolót! Körülnézek persze. Főleg ha proci+végfok lenne, erősen gondolkozok használt/kiállítási darabokon. Ezért irtam fentebb is, hogy az arcamból nincs még használt. Gondolom az is ez a kategória.
Idén lesz tv csere (vt60-ról lg g4), a nappaliba a tv mögött dekorfal kialakítása, tv alá a szekrény a házimozi komponenseknek, kábelek eldugásának. Bele se merek gondolni, mennyi lesz a vége.


Csak ami szürke, az barna valóságban. Meg mindhárom fiók nyitott.

[ Szerkesztve ]

(#187038) Khaosz55 válasza Squirrel (#187037) üzenetére


Khaosz55
addikt

Kábelt nem lesz egyszerű elrendezni főleg proci-végfok esetén. Kábelcsatornázok, de vezeték bőven van... A végfokot lehetőleg ne zárd körbe illetve vagy venti kell rá, vagy Ac-ifinity hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#187039) Squirrel válasza Khaosz55 (#187038) üzenetére


Squirrel
őstag

Igen, kapnak ventit/hűtőt Pont a hely miatt kell néznem, melyik proci, végfok vagy avr mekkora. Szerintem 60 centi mélységű polc elég lesz. 45 centi a technika, 15 remélem elég a kábeleknek.
A szekrény teteje meg előre kihúzhatós lesz, így fentről szerelhető

[ Szerkesztve ]

(#187040) proci985 válasza VoidXs (#187004) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Szerintem gyarkolatilag egy kvázi kappával kéne kezdeni: Avagy miért fontos mérni ezen a szinten, miért fontos az akusztikai kezelés és/vagy szobakorrekció és miért kell a saját környezetben kalibrálni. 5+1 csatornánál még valamennyire ki lehet csatornánként mérni és igazgatni a rendszert, 7+2 és fölötte egyre kevésbé.

Esetleg még hozzáraknék egy rendszer integráció pontot: Milyen bemenetek kellenek, mi felel a DAért, mi felel az erősítésért, mi felel az EQért, hány kijelző, hány bemenet.

Házimozinál PCs lejátszásnál tudomásom szerint nincs Atmos / DTS:X, plusz gyakorlatilag már nincs UHD lejátszás, szóval forrásfüggően nem egyértelmű, hogy mi a jobb megoldás*.

Esetleg többcélú rendszereket meg lehet említeni, avagy egy jól beállított házimozis setup általában jó lesz zenére is, viszont adott esetben csak front stereo / front stereo + sub módban.

*legális forrásoknál pedig sajnos utóbbi 15 évben PCn csak romlott a helyzet, és anno a DVD érában se volt jó. Viszont ez egy mellékzönge.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#187041) buci68


buci68
junior tag

Naposat

Van / Volt valakinek Lexicon rv 9 elvben ugyanaz mint az Arcam 850 némi válogatott alkatrészekkel így némiképp finomabb hangra.
Igaz egy hirdetés alatt ment a pimpong 850 vagy a rv 9 a macerásabb a frissítések érkezés miatt...
Illetve van a kisteso Lexicon rv 6

(#187042) xxlongikaxx válasza Squirrel (#187037) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Nekem hasonlo panel van a tv mogott. En tettem fel. Ami jo benne hogy a panel kiallo reszeiben siman be lehet fuzni a kabeleket. Nekem az osszes hangszorohoz onnan van a kabel felvezetve az almennyezetbe.

(#187043) Khaosz55 válasza Squirrel (#187037) üzenetére


Khaosz55
addikt

Itt láttam AV860 hirdetést. [link] Gyakorlatilag Lexicon MC-10.

(#187044) buci68


buci68
junior tag

Hátha valakit lázbahoz

Marantz Cinema 30 ::: 3.374,25 €

https://www.projekt-akustik.de/marantz-cinema-30
[link]

(#187045) BBéci válasza Turbo73 (#187026) üzenetére


BBéci
titán

Ez tévedés, láttam a belsejét, a Totelben szedték szét és a főnök pont arra hívta fel a figyelmemet, hogy valódi szimmetrikus, ezért az XLR-eket használjam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#187046) devil-k válasza Squirrel (#187029) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én 750.000 Ft-ért vettem, újonnan, Németországból. ;)

- mozi bolondéria -

(#187047) Khaosz55 válasza devil-k (#187046) üzenetére


Khaosz55
addikt

Jó az nem mostanában volt és akkor azért nem 390 körül volt az eruró. Annak ellenére szerintem is drága a linkelt.

(#187048) Squirrel válasza Khaosz55 (#187043) üzenetére


Squirrel
őstag

Köszi, épp nézem.

(#187049) python1 válasza Squirrel (#187048) üzenetére


python1
veterán

Egyèbkènt ezt a helyisèget előtte rendbe kellene tenni akusztikailag, itt minden egyformán fog szólni, ártól függetlenül, nem lesz az az EQ ami itt rendet tegyen

(#187050) Turbo73 válasza BBéci (#187045) üzenetére


Turbo73
tag

Hmm, erre mit mondjak, ha nem akarom minősíteni a Totelt?
[Marantz 8805a teardown] 18:08-tól ajánlom a megtekintést.
Íme az XLR fogadó IC schematikus rajza:

(#187051) VoidXs válasza Turbo73 (#187050) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azért ez valahol pont az igazi és a kamu XLR közt van. A transzport zajt, ami a nagyobb probléma, kiszűri, a belsőt nem.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#187052) python1 válasza VoidXs (#187051) üzenetére


python1
veterán

Tulajdonkèppen ez lenne az xlr cèlja nem?
Azon felül, hogy jobb csatlakozást tesz lehetővè.

[ Szerkesztve ]

(#187053) VoidXs válasza python1 (#187052) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha szabályosan csinálod, és nem spórolsz ki 200 forintnyi alkatrészt, mint a Marantz, akkor a belső zajokat jelentősen csökkentve egy kellemes 10 dB SNR felett simán tudsz nyerni. Ezért van az, hogy a legtöbb házimozis XLR 100-110 dB körül mozog, míg a stúdiós dolgok 120 felett.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#187054) python1 válasza VoidXs (#187053) üzenetére


python1
veterán

Akkor ha nálam a forrás PC mint processzor ès RCA- XLR átalakítóval megy a Behringer dcx aktív váltóba a jel, de már a Behringerből már XLR- XLR a vègfokaoba, ilyenkor mi a helyzet?
Vagy adott esetben a marantból.

[ Szerkesztve ]

(#187055) Turbo73 válasza VoidXs (#187051) üzenetére


Turbo73
tag

Ez akkor hasznos, ha messze van a végfok a processzortól. Azért az esetek 99%-ában egymás mellé/alá/fölé szokták rakni. 1m-es kábeleknél a szimmetrikus előnye szinte semmi az aszimmetrikushoz mérve. Az XLR haszna leginkább a hangosításnál jön elő, pl. mikrofonok, hangszerek, ahol távol vannak a végfoktól. A vicces az, hogy én is Marantz processzor-végfok párost használok 1m-es XLR kábelekkel. :)

(#187056) Turbo73 válasza python1 (#187052) üzenetére


Turbo73
tag

A szimmetrikus jeltovábbítás célja az, hogy tökéletesen ki lehessen oltani a menet közben a kábelen keletkező zajokat. Ez a professzionális hangtechnikához lett kitalálva, csak később gyűrűzött le a kommersz kategóriába is.

(#187057) VoidXs válasza Turbo73 (#187055) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azért az 50 Hz-es zajcsúcsot szépen le tudja vágni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#187058) BBéci válasza Turbo73 (#187050) üzenetére


BBéci
titán

Nem szükséges minősíteni azt a céget, Denon és Marantz garanciális szervizelését végzik legalább 25 éve.
Az AV8805a készüléket nem ismerem, AV8801 volt náluk, arról írtam tegnap. Azért vittem hozzájuk, mert az XLR-ek közül kettő nem adott jelet, az RCA-kkal nem volt baj. OPAMP-ot és relét kellett benne cserélni.
Még valami: menüben minden kimenetre/végfokra külön kell megadni, hogy RCA vagy XLR van használatban. Relék kattanása rá a válasz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#187059) Rp526 válasza VoidXs (#187057) üzenetére


Rp526
aktív tag

Egy másik témában kérdeznélek. Ezzel az eszközzel és a hozzá való software-el akár lehetne ASIO is és kihagyni az EQ APO-t? Cavern erre is tudna am exportálni? Köszi! :R

(#187060) Rp526 válasza Rp526 (#187059) üzenetére


Rp526
aktív tag

Lejárt a szerk. Közben látom, h kevés az EQ.
"The powerful floating-point SHARC processor enables a full range of digital
audio processing functions, including minimum-phase crossover filters up to
48 dB/octave, ten bands of parametric EQ on every input and output channel,
a compressor/limiter on every output channel, and per-channel delays up to a
full 3 seconds."
Ez így akkor egy nagyon jó minőségű külső hangkártya 8 kimenettel, mondjuk még így is használható, csak picit drága. :D

[ Szerkesztve ]

(#187061) BBéci válasza Turbo73 (#187050) üzenetére


BBéci
titán

Még valami az előbbihez.
A linkelt videóban (18:08-tól) az XLR bemenetekről van szó, nem a kimenetekről. Én csakis az utóbbiakról beszéltem. HDMI-n és RCA-n adok jelet a processzornak, majd feldolgozás után XLR-en juttatom el a végfokhoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#187062) Turbo73 válasza BBéci (#187058) üzenetére


Turbo73
tag

Ismerem a Totelt, nem csak Denon-Marantz-al foglalkoznak. Volt náluk régebben egy Onkyo AVR olyan hibával, hogy Stb-ból nem kapcsolt be. (szívatós hiba volt, mert nem mindig csinálta) 6 hónap után visszakaptam, hogy nem tudják mi a baja.
Más: a 8801 menüjében mutasd már meg, hogy hol lehet váltogatni RCA-XLR között? Nekem 8802a-m van és nincs ilyen menüpont. Egyszerre van jel mindkettőn. A végfokon van külön kapcsoló erre.
[Itt a menü]

[ Szerkesztve ]

(#187063) Turbo73 válasza BBéci (#187061) üzenetére


Turbo73
tag

Ahhoz erre pontos választ tudjál adni, ismerni kéne a konkrét készülék kapcsolási rajzát. Azért élek a gyanúperrel, hogy ha a bemenet analóg részén aszimmetrikus jelet használnak, akkor a kimenet esetében is.

[ Szerkesztve ]

(#187064) VoidXs válasza Rp526 (#187059) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Szerintem ugyanazt a MiniDSP formátumot használja, mint az összes többi. A Cavern tud 48 (DDRC-88A) és 96 (2x4) kHz-es exportot is hozzá.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#187065) BBéci válasza Turbo73 (#187062) üzenetére


BBéci
titán

Olyan hibák, amik a szervizben nem jönnek elő, minden készülékkategóriában előfordulnak, autóknál is, tudnék mesélni.
Volt nálam AV8802 is, írtam róla az AVO-ra, de nem emlékszem a menüjére. Az biztos, hogy kipróbáltam Nordost Blue Heaven RCA-val és XLR-rel is, utóbbi adta a jobb hangminőséget (csak sztereó zenével teszteltem).
Az AV8801 menüjében a legelső lépések között kell megadni az összes kimenetre, hogy RCA-n vagy XLR-en csatlakozik hozzá a végfok. Szép ábrák segítenek ebben. 10 hónapja Cinema 50-et használok, ezért nem tudok képet mutatni róla, de ha majd megint üzembe helyezem, akkor bepótolom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#187066) proci985 válasza BBéci (#187065) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

reset utan ez normalis Marantzoknal, mivel gyakorlatilag az osszes bemenet es kimenet assigneolhato ebben a kategoriaban.

hasznalt SR6012nel meg neztem, hogy miert nem szol egyik RCA sem, aztan elkezdtem olvasni a manualjat. a kb trivialisan atlathato japanok (~20+ ev Sony, Onkyo es Yamaha) utan egyreszrol orulok a testreszabhatosaganak, de UX szinten egy modern Sony telefon szintjen vannak, es nem feltetlenul jo ertelemben.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#187067) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Srácok a Lexicon RV-9 és az Arcam AVR5 / 10 / 20 / 30 készülékek tudnak kezelni/bemérni minőségileg kettő darab mélynyomót?

(#187068) Gino20 válasza Rumcsaka (#187067) üzenetére


Gino20
őstag

Az AVR5/10/11 nem. 2db SUB-ot tudsz rá csatlakoztatni, de egyként kezeli. Több SUB esetén ehhez kell miniDSP 2X4 vagy 2X4 HD.

(#187069) -KP- válasza Gino20 (#187068) üzenetére


-KP-
addikt

Vagy T.racks dsp mini, vagy t.racks dsp 204.

(#187070) Rumcsaka válasza Gino20 (#187068) üzenetére


Rumcsaka
tag

Köszi! :R
Akkor ezek szerint a Lexicon RV-9 és az Arcam AVR20 / 30 tud/tudnak két darab mélynyomót külön is kezelni/mérni...vagy ezekhez a típusokhoz is kellene inkább miniDSP?

[ Szerkesztve ]

(#187071) devil-k válasza Rumcsaka (#187070) üzenetére


devil-k
nagyúr

MC10 + MiniDSP van 4 szubbal nekem. Megoldható :)

- mozi bolondéria -

(#187072) Gino20 válasza Rumcsaka (#187070) üzenetére


Gino20
őstag

Ezek tudnak, de az igazán jó eredményhez ettől még javasolt a dsp.

#187069-KP-: Akár, igaz ezeket én abszolút nem ismerem.

(#187073) Rumcsaka válasza Gino20 (#187072) üzenetére


Rumcsaka
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.