Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) #75912448 válasza devil-k (#82984) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nálam minden idők egyik legrosszabbja a csajos film, elképesztő igénytelenség halmaz.

(#83002) Dorian válasza spiky03 (#83000) üzenetére


Dorian
félisten

Volt 1. rész is? Na utánajárok.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83003) #75912448 válasza Dorian (#83002) üzenetére


#75912448
törölt tag

Inkább ne... :)) A második már némileg értékelhető, mint film is, kiváló hanggal.

[ Szerkesztve ]

(#83004) spiky03 válasza Dorian (#83002) üzenetére


spiky03
veterán

Volt bizony. :D
Akkor nézd meg azt is, ott vezetik fel a karaktert. Majd a stáblista utáni jelenettel a Bosszúállókat.
A 2. résznél is van stáblista utáni jelenet, és itt is a Bosszúállókat vezetik fel, de ugye már abból is a 2. részt.

Azt már meg sem merem kérdezni, hogy a többi Marvel filmet láttad-e, ami kapcsolódik egymáshoz? :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#83005) Dorian válasza spiky03 (#83004) üzenetére


Dorian
félisten

Sejtettem, hogy hiányosak a Marvel-ismereteim :D
Bosszúállókat, Thor-t láttam, jók voltak, Vasemberek nagyon nem jöttek be, Pókember még inkább nem :)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#83006) Norbi 72 válasza spiky03 (#83000) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jól bealudtatok,a tél kapitányát már 2 hete megnéztem. ;] Nem rossz.

(#83007) spiky03 válasza Norbi 72 (#83006) üzenetére


spiky03
veterán

Én meg még a moziban néztem. :P :)
Majd ez is felkerül a polcra a többi mellé szépen, ha leakciózzák. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#83008) Norbi 72 válasza spiky03 (#83007) üzenetére


Norbi 72
veterán

Moziban évek óta nem jártam,és nem is fogok.106 " elég nekem itthon,bármikor megállítom,visszatekerem,kimegyek sörért,klotyóra,stb...így szép az élet. :DDD

(#83009) spiky03 válasza Norbi 72 (#83008) üzenetére


spiky03
veterán

Igen tudom. :)
Nálam még várat magára a projektor/vászon projekt. De remélem jövőre összejön. Igaz nálam nem fér el 106", csak olyan 90" körüli, de azért az is nagyobb lesz, mint a mostani 42". :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#83010) Norbi 72 válasza spiky03 (#83009) üzenetére


Norbi 72
veterán

Erröl van szó! :C

Ha van kedved,átjöhetsz "gyakorolni". :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83011) liszi70 válasza Ance (#82971) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Villámgyorsan alátámasztottátok a fórum hírét."

Te most simán blöffölsz. Elég sok fórumban megfordulok én is, de semmi olyan híre nincs ennek a topiknak, mint amire te gondolsz. Egyik legsegítőkészebb, legjobb közösség. Nem a Hi-Fi topikra gondoltál te valójában? :DDD

"Látom gyorsan összefújta a szemetet a szél."

És ez sokkal finomabb megnyilvánulás, mint ha valaki marhaságnak titulál egy marhaságot? :U

[ Szerkesztve ]

(#83012) zolaas


zolaas
senior tag

Hát gyerekek kövezettek meg, de így vagy 6 hónap után végre 2 :Y szabad estém van ( se csajok se asszony, se senki), és padlógázon néztem filmeket. NFS nekem adta, de csak a hang és látvány. AK2 is. Divergent is. Grand Hotel Budapest is, A lopás művészete is:D Mos este meccsezek utána jöhet a Csodálatos pókember 2 :D
Jah és ami a legjobban tetszett az új Lego movie!!!:)

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#83013) spiky03 válasza Norbi 72 (#83010) üzenetére


spiky03
veterán

Thx, :R igyekszem azért én is. :)

Köszi a meghívást, már beszéltünk róla egyszer.
De majd privátban megbeszéljük, mert kíváncsi vagyok arra a W1070-re, nah meg, hogy látom-e a szivárványt? :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#83014) Oldfighter


Oldfighter
senior tag

Most néztem meg én is a Need for Speed-et. Szerintem van annyira "intellektuel", mint bármelyik Halálos Iramban film, melyeket szintúgy kedvelek. :) Nagyon jó volt mind a kép, mind a hangminőség ( magyar DTS-HD ). Színészi teljesítményről ilyen filmeknél kár szót pazarolni; erős jobb lába legyenek a delikvensnek, oszt jónapot. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#83015) Norbi 72 válasza zolaas (#83012) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát szerintem a Lego film borzalmasra sikerült,gyerekek egyáltalán nem értik(bár az utóbbi 2 év animácios filmjei nem nekik szólnak-ami nem baj nekünk :D -...),szóval szvsz törölni fogom.

(#83013) spiky03 A héten szabad vagyok péntek kivételével... :K

[ Szerkesztve ]

(#83016) liszi70 válasza Norbi 72 (#83015) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Hát szerintem a Lego film borzalmasra sikerült,gyerekek egyáltalán nem értik"

Ez szerintem nem így van. Például az én összes gyerekem is él-hal érte, meg a szomszéd gyerekek is. :D Természetesen vannak benne felnőtteknek szóló poénok, utalások, de az nem megy a gyerekek rovására. Szerintem remek lett gyereknek, felnőttnek egyaránt. Én is jól szórakozom a poénokon, amiből van bőven. :)

[ Szerkesztve ]

(#83017) Norbi 72 válasza liszi70 (#83016) üzenetére


Norbi 72
veterán

Rendben van,mindenkinek másképp "jön" be a film. :R

(#83018) devil-k válasza #75912448 (#83001) üzenetére


devil-k
nagyúr

Amikor azért a pasira rájött a cifra f*sás, az jó rész volt. :P

Dorian
Pedig ma néztem meg a Csodálatos Pókember 2-t. Nekem tetszett. :B

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#83019) ricsik válasza Oldfighter (#83014) üzenetére


ricsik
őstag

NFS nekem nagyon nem jött be, a legutolsó Halálos iramban jobb volt, mint számítottam. Pláne, hogy a Rock srác nem a kedvencem, kellemesen csalódtam. Azért nem nézem meg többször, annyira nem volt jó. Lego film pff, nekem nem volt szupi szuper, Noé botrány, Tokarev nem nagy szám, Non stop jobb, mint vártam, Pókember reboot 1 na ne. Ami egész jó volt az a Nyomtalanul, bár tavalyi. Ami ütött az a Monsters Ball bár az már retro kategória, most láttam csak. Vasember, Transformers jöhet mind, de csak megszokásból. :D

[ Szerkesztve ]

(#83020) spiky03 válasza ricsik (#83019) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem sem. Nekem a FF 1 és 5. része jobban tetszett. Jó de ugye mit is várunk egy autósjátéktól, túl nagy történet nem volt benne. Én angolul néztem DTS-el (1,5 mega).
A Lego kaland egyszer nézhető, volt benne 1-2 jó poén de nem röhögtem halálra magam. :)
Non-stop az nekem is tetszett, de azért még mindig a legjobb az Elrabolva első része. :)
Nekem nincs bajom a Pókemberrel sem, Vasas filmeket is bírom mindet. :D

@(#83015) Norbi 72
Nekem nem jó a héten.
De jövő héttől a jól megérdemelt 2 hetes szabimat töltőm. :C
Abból 1 hét Balaton a másik hét itthon pihenéssel, filmezéssel. Ha akkor jó neked akár össze is hozhatjuk a találkát, de ezt majd megbeszéljük ha eljön az ideje. ;)
Előre is köszi a lehetőséget. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#83021) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!

Segíytséget szeretnék kérni. Van egy Onkyo TX-SR500-as erősítőm. Eddig semmi bajom nem volt vele. Optikai bementen csatlakozik hozzá egy samsung TV ( ezen keresztül szoktam filmeket nézni merevlemezről), valamint egy Sat TV-s set top box. Eddig tökéletesen működött minden. Most 1 hétig nem voltunk itthon, nyaraltunk. Mielőtt elutaztunk, áramtalnítottam mindent ( ki is húztam a konektorból), tekintettel a viharos időre. Hazaértünk, visszakapcsoltam mindent és azóta nem tudok hangot kicsikarni az erősítőből :(. Sem a TV, sem a set top box-on keresztül nem működik. Nem is érzékeli, hogy jelet kapna az optikai kábeleken keresztül. Volt esetleg valakinek ilyen tapasztalata? Mit lehet ne tenni?

Köszönöm!

(#83022) Norbi 72 válasza spiky03 (#83020) üzenetére


Norbi 72
veterán

Pff,még jó,hogy én ezen a héten vagyok itthon...24-25 jó,ha neked is.

(#83021) Gaborka30 2 Optikai bemenete van,próbáld a másikat.Vagy Coax.De lehet.hogy az áramtalanítás kivette az Opt1-et,nézd meg.Jelöld be újra.

[ Szerkesztve ]

(#83023) Gaborka30 válasza Norbi 72 (#83022) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Bejelöltem, mindent visszaállítgattam, cserélgettem a kábeleket... de semmi.. Az egyik optikai bemenetbe megy a tv-ből a kábel, a másikba a set top box-ból. Kipróbáltam a videó3 bemenetre kötve egy videókamerát ( coax), de ott sem volt semmi jel...

(#83024) #09634560 válasza bbmt (#82976) üzenetére


#09634560
törölt tag

5.2 kb 20 négyzetméter felett éri meg de jobban jársz 1 jobb subbal, mintha 2 olcsó subot vennél pl inkább vedd a dynavoice t 12-őt mint 2 gyenge minőségű mélynyomót . Tehát ezért nincs de egy jobb erősítő nem ártana mert ezzel a cserével visszafelé lépnél.

[ Szerkesztve ]

(#83025) #09634560 válasza Gaborka30 (#83023) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sajna ha gyári reset után se javul akkor szerviz .

(#83026) Norbi 72 válasza Gaborka30 (#83023) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ahogy Sanci mondta.akkor full reset.Utána jónak kéne lennie.Ebben az időben még nem spóroltak az alkatrészekkel..Ugye a menüben is beállítottad az Opt1-et?

[ Szerkesztve ]

(#83027) Gaborka30 válasza Norbi 72 (#83026) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Az erősítőn a video1-hez hozzárendeltem az opt1-et, a tv-n pedig beállítottam a külső hangszórót...
Gyári reset: ilyet találtam a használati utasításban: a gyári értékekre történő visszaállításhoz tartsa lenyomva a VIDEO1 gombot bekapcsolt készülék mellett , majd standby/on gomb és a kijlezőn megjelenik a CLEAR felirat és készentlétbe kerül az erősítő.
Ez lenne az?
Kirpróáltam, de semmi változás sajnos :(

(#83028) bbmt válasza #09634560 (#83024) üzenetére


bbmt
senior tag

A 2 egyforma Sub már megvan rég és jól működik a Yamahával. 10 éve darabja vol 130eFt, tudom öreg már,de csak nem olyan rosszak. JBL ATX 100S
Milyen erősítőt ajánlasz? Igazából a Hd hang miatt gondolkoztam el a cserén és feltünt az 5.2 lehetőség.
A nappali 36 nm.
Még a Pioneer vsx423-at néztem,60-70 nél többet nem áldoznék az erősítőre.

A kanál a gyengék villája

(#83029) #09634560 válasza Ance (#82945) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha érdemi válaszra vársz azt senki se jósolhatja meg hogy egy adott készülék hangfal stb mikor adja be a kulcsot. És még gyártmányokban vagy szériákBan se lehet előre jósolni még százalék arányban se. De borítékolható hogy minél jobb kategóriában vásárolsz annál nagyobb az esélye a hosszab élettartamnak tehát ugyanaz a gyártó kisebb kategóriás készüléke hamarabb adja be az unalmast mint egy zászlóshajó. Számokban kifejezve gy jobb erősítő 10 egy jobb hangfal 15 éves felezési idővel számolható. Ez nem azt jelenti hogy 20 évig bírja hanem addig romlik el a készülékek fele utána jóval gyakoribbak a meghibásodott készülékek tehát nem duplája - bár előfordulhat- de olyan 1.4 szeres élettartamra lehet számolni.

(#83030) #75912448 válasza devil-k (#83018) üzenetére


#75912448
törölt tag

Sosem értettem az amik miért gondolják, hogy f*sós-fing*s poénok nélkül nem lehet vígjátékot készíteni.
Mostanában az új filmek közül a The Railway Man volt az egyik legjobb, amit láttam.

A Pókember 2 klasszikus mozis BD transzfert kapott, gyakorlatilag ámulás-bámulás végig.

(#83031) Norbi 72 válasza Gaborka30 (#83027) üzenetére


Norbi 72
veterán

A reset után beállítottad az Opt1-et,a megfelelő bemenethez?

(#83032) Gaborka30 válasza Norbi 72 (#83031) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Igen...

(#83033) #09634560 válasza bbmt (#83028) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sajna rossz a gépem és telefonnal nem tudok készüléket keresni és gépem nem tudom mikor lesz de az általad választott készülékekkel jársz a lehető leg rosszabbul inkább onkyo 876 ra vagy denon 3xxx. vagy jobbra gyűjts, és egy világ fog előtted kinyilni .

(#83034) Norbi 72 válasza Gaborka30 (#83032) üzenetére


Norbi 72
veterán

Komolyan mondom,nem értem...egy szervíz talán segítene,vagy a Stream audio/Netdepó-nál hátha találnak megoldást...ilyet még nem hallottam..mondjuk én sose áramtalanítottam,pedig volt,hogy 10 napra is elmentem.

[ Szerkesztve ]

(#83035) Gaborka30 válasza Norbi 72 (#83034) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Hát.. én sem értem.... álltában elromlott valami? :D Ez az én szerencsém.. de majd kérdezek még az általad jelzett helyeken...
De ezek szerint ez a reset az, amit említettetek?

[ Szerkesztve ]

(#83036) #09634560 válasza Gaborka30 (#83035) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az a menüben a legutolsó szokott lenni az exit előtt . Reset vagy factory reset néven.

[ Szerkesztve ]

(#83037) Norbi 72 válasza Gaborka30 (#83035) üzenetére


Norbi 72
veterán

Tudod,azt nem tudom megérteni,hogy te kihuztad a dugót x napra.elötte minden ok volt majd utána K.O.Ezt nem értem..

(#83038) Gaborka30 válasza Norbi 72 (#83037) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Hát.. én sem. Ezért fordultam hozzátok, mert már nem maradt ötletem. De majd leírom, ha meglesz a megoldás :D
Még eszembe jutott, hogy a visszakapcsoláskor történhetett vmi... dehát.. nem 360-as ipari áramra kötöttem, hanem egy hosszabítóba :D

[ Szerkesztve ]

(#83039) Norbi 72 válasza Gaborka30 (#83038) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én passzolok,vidd el szervízbe.

(#83040) liszi70


liszi70
nagyúr

Sok szórakoztató, ellazító, kikapcsoló, kellemes filmről esett szó ma is, kedvet is kaptam némelyikhez. Mégis azt éreztem, hogy most a Holt költők társaságát kell megnéznem............ Azt mondja a film elején irodalomtanárként Robin Williams, hogy "... Hiszik vagy sem, mindannyian egy napon megszűnünk lélegezni, kihűlünk, meghalunk."............. Pótolhatatlan színész-egyéniség szűnt meg lélegezni...........

[ Szerkesztve ]

(#83041) spitzelhauer


spitzelhauer
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem mennyire jelentős az Audyssey MultEQ XT és az Audyssey MultEQ XT32 közötti különbség? Érdemes lehet az utóbbi miatt drágább erősítőre spórolni?

(#83042) Vikthor válasza spitzelhauer (#83041) üzenetére


Vikthor
nagyúr

íme

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#83043) #09634560 válasza spitzelhauer (#83041) üzenetére


#09634560
törölt tag

Emiatt nem. Ha ez szempont akkor dolby atmosra gyűjts :-) hangminőség miatt kell drágábbra gyűjteni.

(#83044) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Na úgy néz ki, hogy a polk audio PSW 110 et veszem meg. Ahhoz elég lesz egy mono sub kábel ?

(#83045) Vikthor válasza v!ct0y (#83044) üzenetére


Vikthor
nagyúr

én Y RCA-s kábelt használok szintén inaustiktól. Nézd meg a polk seggét, hogy milyen bemenetei vannak.

Ahogy látom van neki dedikált LFE bemenete, úgyhogy tökéletes lesz az általad linkelt kábel hozzá!

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#83046) devil-k válasza #75912448 (#83030) üzenetére


devil-k
nagyúr

Talán azért, mert bárkivel előfordulhat, nem úgy mint a beszélő-füvező-káromkodó "mackó". :D

A Pókember 2 valóban szép transzfert kapott! :K

- mozi bolondéria -

(#83047) Ekkosh


Ekkosh
tag

Lehet ide jobban illik mint a HTPC topikba szóval:
A következő htpc / zene streamer összerakására készülök:
- Asrock AM1H-ITX, AMD Athlon 5150, 4GB RAM, 32GB SSD, Liteon 90W kockatáp, Win Server 2012, Fidelizer, XBMC, JRiver
Mivel a zenei hangminőség lenne az elsődleges, a következő kérdésem van. Jelenleg egy Musilan Digital Times kártyám van. Mivel van vele szoftveres probléma (mi lesz majd 2012 alatt..) és csak átalakítóval menne bele a pci express slotba, szerintem megválok tőle. Ti milyen transzportot ajánlanátok mondjuk 20e-ig, ami jó lenne a rendszerembe? (adatlapon) Megmondom őszintén nem éreztem óriási előrelépést az USB és a DT kártya + Kimber DV30 páros között. Nem tudom minél nyúlhattam mellé. Valami dedikált USB? Ha jól látom itt nincs alaplapi coax. Bármi egyéb? Köszi.

(#83048) Ekkosh válasza Ekkosh (#83047) üzenetére


Ekkosh
tag

További visszaolvasás után még képbekerült hogy esetleg eladom a Digital Times-t és a digit kábelt is, és a HTPC rendszer helyett veszek ebayről egy használt mac mini-t, és egy mezei USB-vel kötöm a MF v90 DAC-be. Csak hangminőség szempontból ez lenne a nyerő?

(#83049) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Hali.

Ezt ismeri valaki? Onkyo TX-SR 876.

Használtan érdemes megpróbálni? Nem ismerem az Onkyokat semennyire.

Kösz a segítséget.

"csak a zene van"

(#83050) Lacielvtárs válasza dgyuri0123 (#83049) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

link
:Y
ezt a típust én nem ismerem, de az Onkyo mindig is név volt... :R
majd jönnek még akik nálam okosabbak, de én magam is egy Onkyo-t hajtok és iszonyat mód meg vagyok vele elégedve :C :R

szerk: mennyibe kóstál egy ilyen használtan?
nem semmi lehet ez a szerkezet :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.