Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129001) arcitec


arcitec
addikt

Azt tudom és tény, ami annó eléggé meg is zavart, hogy egyik érdek mószerolta a másikat, már ez engem speciel nem is érint mert van az ami van és Nemir Ombe is tesztelte többek közt és nem szarozta le. És még azért hallottam ezt azt ... ( érdek - ellen érdek piaci telítettség stb ... itt pesten tuti ) A fülnek kell hinni és kész ...
Ja és ahol beszereztem ott is árultak minden félét Yamahát, a Marantz mellett stb ..

[ Szerkesztve ]

(#129002) Norbi 72 válasza arcitec (#129001) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ezt gondolon BBéci-nek írtad,de ő(jujj,most kicsit védem ;] ) az ismerőse véleményét írta le,nem a sajátját.

Ha megkapja tesztre-ami már a 910-es lesz-megírja milyen volt.

Más: Melyik Marantz-od van?

Jelenleg a mozi+-on nézem a marsos filmet vásznon.Az alap 2.1-ről átkapcsoltam PLIIx 7.1-re.
A proci marha ügyesen terelgeti a hangokat,persze nem először! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#129003) arcitec válasza Norbi 72 (#129002) üzenetére


arcitec
addikt

Nincs semmi gond ..De tényleg nem ragaszkodom semmihez .. De szerintem az akkor is túlzó vélemény volt, akárki is adta elő(bizton vannak karakterbeli eltérések de attól még mind jó lehet)... RZ900 van ... :B

[ Szerkesztve ]

(#129004) Norbi 72 válasza arcitec (#129003) üzenetére


Norbi 72
veterán

Így már érthető... ;)

Milyen a hangfalszett,ha szabad?Sub?

(#129005) arcitec

Pff,jó kis motyó! :C

[ Szerkesztve ]

(#129005) arcitec válasza Norbi 72 (#129004) üzenetére


arcitec
addikt

Dali Opticon ,SB2000 ,A400,GT60 :K

[ Szerkesztve ]

(#129006) nadtom válasza Nemir Ombe (#128986) üzenetére


nadtom
tag

Az első kérdésem pont ez volt, hogy van a hangzásban különbség??? :K

BBéci:
Pont erről volt szó itt a fórumon is, hogy tesztek, review-k, műszaki paraméterek alapján kell az "átlagembernek" (aki nem ilyen területen dolgozik) vásárolnia, mert kb. 0% esély van arra, hogy valahol lesz pont olyan hangfal szett ami nekem van és ott ki is tudom próbálni a különböző AVR típusokat (és akkor még az akusztikai különbségekről nem esett szó).
Szóval igen, elolvastam egy csomó külföldi tesztet, fórumos véleményt, beszéltem magyarországi minden AVR-t forgalmazóval is és 300k körüli kategóriában ezt volt a befutó (a rendelkezésre álló információm alapján).

(#129007) Nemir Ombe válasza nadtom (#129006) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Van különbség. Nem csak a +2 csatorna és a + 20-30W miatt drágább a nagyobb. ;) De ez igy leirva nem adja vissza,ezért ajánlott meghallgatni mindent,még ha nem is “azonos” dobozokkal,mint amivel lesz használva is hallgató különbség van a tipusok között.

Mellesleg 300e környékén már beszerezhető a nagyobb is (7009/7010) de nem hazánkban.

Hmm ....

(#129008) BBéci válasza Norbi 72 (#129002) üzenetére


BBéci
titán

Erősen kétséges, hogy elvállalnám-e. Most kapásból azt mondom, hogy köszönöm nem.

Nálad is SD a Mozi+?

(#129006) nadtom
A két erősítő közti különbségekről volt szó, a hangminőségről nem írnak az adatlapokon, ott csak azt találod, amiket említettél, plusz két csatorna, plusz 30 watt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#129009) Norbi 72 válasza BBéci (#129008) üzenetére


Norbi 72
veterán

Csak egy munka.

Nálad is SD a Mozi+?

Az. :(((

De nincs nagy dráma,élvezhető így is.

[ Szerkesztve ]

(#129010) bajnokpityu válasza BBéci (#128992) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Szvsz egy kutya, amilyen körülmények között kell dolgoznia a cuccnak egy avrben. Ak régen se volt rossz, de most jók marketingben.

Egyébként van olyan tanácsadótok, akinek azt se hiszem el, amit kérdez. Szóval szvsz hallgassa csak meg, lehet h pont az a cucc ami neki megéri.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#129011) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#129009) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

+ BBéci:

Komoly,hogy Ti TV-t (is) néztek!!?? :D

Hmm ....

(#129012) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#129011) üzenetére


Norbi 72
veterán

Komoly. ;]

Most a supergirl-t nézem a viasat3-on. :DDD

(#129013) BBéci válasza Nemir Ombe (#129011) üzenetére


BBéci
titán

Tegnap csodálkoztam rá egy helyen, akkor láttam először, hogy létezik ilyen csatorna. Ma a TV kiírta, hogy van új adó és frissítene. Engedélyeztem, utána láttam hogy gagyi SD. A tegnap esti Gina Carano film éppen csordogál lefelé, csak holnap tudom megnézni.
Egyébként nagyon ritkán nézek tévéműsort, akkor is olimpiát, F1-et.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#129014) Hooper válasza Norbi 72 (#128940) üzenetére


Hooper
őstag

Igen, tudom h kategóriában alatta vannak.
viszont kéne a hdmi 1.4 és egyéb aproságok.
Hangban a sajnos a 807est sem haszálom ki mert a hangfalaim nem egy nagy eresztések.

Szoval tudom h 807et 922re vagy 636ra cserélni nem "éri meg" a kérdés inkább az volt h a 636 megér e felárat a 922höz képest.
:R

(#129015) Norbi 72 válasza Hooper (#129014) üzenetére


Norbi 72
veterán

A ficsőrök miatt 636+2 évvel fiatalabb.

[ Szerkesztve ]

(#129016) #09634560 válasza Hooper (#129014) üzenetére


#09634560
törölt tag

636.

(#129017) Nemir Ombe válasza BBéci (#129013) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én az 5 percenkénti “reklámblokktól” vagyok ki,az F1 OK (és legalább HD) ;)

Norbi 72:
“Supergirl” ... már ilyen is van!!?? Bazi öreg vagyok....... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#129018) jaszy76


jaszy76
aktív tag

Tisztelt Urak! Ismerősömtől kaptam 2x1,5 mm2, fekete köpenyes, piros és fekete érszigetelésű hangfalkábelt. Sajnos a kábelen nincs gyártó megnevezés csak ennyi: Loudspeaker cable 2x1,5 mm2.
A kábel nagyon hajlékony. Tudom, hogy szinte lehetetlen beazonosítani, de nincs tippetek, hogy melyik ismert gyártónak van hasonló kivitelű kábele. Gotham?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#129019) Norbi 72 válasza Nemir Ombe (#129017) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát ahogy nézem,nem nagy durranás...

(#129020) Nemir Ombe válasza Norbi 72 (#129019) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én a “kölcsönzőkbe” szoktam sorozatokat válogatni,jelenleg a Big bang theory és a Mr. Robot vezet. TV nézés max mesecsatorna a kölykökkel. ;)

(már próbáltam lemondani is,de TV csomag nélkül nem “adnak netet”,így van kb. 182 csatornám amit nem nézek....pazarlás) :D

Hmm ....

(#129021) adamssss válasza BBéci (#128970) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi a kimerítő választ. Igazából nem vettem volna csak érdekelt a véleményetek, én nem vagyok MÉG ennyire belebuzulva a hifibe, de ami késik nem múlik. ;]

Viszont azt a Thiel-t feltűztem a bakancslistára. A teszt elolvasása után eléggé meggyőzött. Szerintem nagyon hamar meghallgatom a stream-nél, hogy mit is tud élőben.

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#129022) Ragadozó válasza arcitec (#129005) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Jó cuccok :) meg lehet hallgatózni? :B

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#129023) Norbi 72 válasza adamssss (#129021) üzenetére


Norbi 72
veterán

Gyüjtsél,nem olcsó motyó.

[ Szerkesztve ]

(#129024) Quetz válasza Ribi (#128965) üzenetére


Quetz
őstag

Nem váltottam át, megnéztem a gyártó weboldalát. Sajnos tényleg nem voltam precíz, a keresztmetszetett emlékezetből irtam.

(#129025) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#129020) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1, ezzel én is így vagyok...
a tévé csak a net miatt van :)
már híreket sem nézek, mert csak felbosszantanak, max a rádióban tájékozódom, milyen adónemben kell többet fizetnem ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#129026) Dorian válasza Lacielvtárs (#129025) üzenetére


Dorian
félisten

Pedig "Aki nem politizál, rabszolgának való"

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#129027) Lacielvtárs válasza Dorian (#129026) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

akkor én"rabszolgának való vagyok" :(((

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#129028) sbazsi válasza sbazsi (#128907) üzenetére


sbazsi
veterán

Van valakinek tapasztalata az aida audióval?
emailre 48 óra után sem kaptam választ. :U :U

(#129029) Nemir Ombe válasza sbazsi (#129028) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Miért nem hívod fel őket!!??

Hmm ....

(#129030) BBéci válasza Nemir Ombe (#129017) üzenetére


BBéci
titán

Este leültem filmet nézni, amikor bekapcsoltam a TV-t éppen a Three Days to Kill ment. Ott ragadtam, aztán pár perc múlva, az első reklám kezdetekor átváltottam Dunére, melynek egyik merevlemezén rajta van az a film és végignéztem. 1080p, DTS hang. Tévéműsort/filmet csak merevlemezről jó nézni, 25-30 perccel később kezdve, a reklámokat átugorva.

(#129021) adamssss
Ha másik 20 hangdobozpár társaságában fogod hallgatni, csupán némi fogalmad lesz a valós tudásáról. A helyiségben lévő összes membrán megmozdul az éppen aktív hangdobozok által keltett légmozgástól, ami befolyásolja a hangot. A módosítás lehet pozitív és negatív is, ki tudja.
Tudnék érdekes példákat, tapasztalatokat mondani.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#129031) arcitec


arcitec
addikt

Kábelt szeretnék cserélni(ami van nem említem, mert kritikán aluli)-(csak égnék vele,foszlik törik áááá) ... A centeren 4 mm-es van az jó(?), elég régi(15) Kácsa lapos, de a frontokhoz rövidek lettek. Úgy 2000eft körül számolnám 5 m kellene. A surround-ot is kellene az úgy 15m körül lenne. Az is 4 mm vagy elég a 2.5mm? Tudom minél vastagabb annál megfelelőbb, de drágább is...- (az Atmos az új Inakustik) - Köszönve a hozzáértők válaszait .. ( Tudom többszöri téma, vissza is lapoztam de nehéz rátalálni) - Akár EU-is lehet...

[ Szerkesztve ]

(#129032) Lacielvtárs válasza BBéci (#129030) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ejjj, hogy ezzel én is szinte minden esetben így vagyok :K
a reklámok engem kicsinálnak...
viszont az eredeti hang, meg akár milyen hihetetlen, de felüdít, kezdve Olivia Wilde eredeti hangjával kezdve, melyet a hétvégén meghallgattam, ahogy anno beszéltük is :)
már azt is értem, Ti miért nem néztek szinkronos filmeket.
egy bizony szint - ami nálam még nagyon gyerek cipőben jár - már nem akarok a hangot illetően, lejjebb adni, inkább megtanulok olvasni ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#129033) BBéci válasza Lacielvtárs (#129032) üzenetére


BBéci
titán

ELAC, csupa nagybetűvel írandó, mint a DALI, mert mozaikszó. A vs. kisbetű és utána kell pont, mert rövidítés.
A neves miért nagy kezdőbetű? És még csak az elő pár sornál tartok. Állítólag a PH!-n vannak korrektorok, nem látta senki a cikkedet?
Darwin dupla w-vel írandó! Jófogás egybe, nagy kezdőbetűvel. Úriember csak a mondat elején nagy Ú! :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#129034) szepi0808 válasza sbazsi (#129028) üzenetére


szepi0808
senior tag

Sokan szabin vannak a cégnél, ezért csúszhat a válaszadás, vagy akihez a téma tartozik van szabin és azért csúszik.
Írd meg priviben, hogy mi a gondod és megpróbálok neked segíteni, van ott is kapcsolatom.

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#129035) Lacielvtárs válasza BBéci (#129033) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ezeket javítottam, köszönöm :R
ha találsz még valami és tuti fogsz, mert egy műveletlen marha vagyok, és ezt én mondhatom magamra ;] , akkor javítom...

más, ma hangfal kábel is cserélek, biztos ami biztos elven.
külföldről rendelnek nekem, és amíg ide ér gondolom ez megteszi majd, addig a jelenlegi tyúk belem helyett, ugye?


ezt írták róla:
"Eladó a fent említett Kácsás kábel páros, feljebb lépés miatt. Körülbelül 1,5éves, beégetve, Taga banándugókkal 4%-os ezüst ónnal forrasztva.

Hivatalos oldalról idézve:
"Szövött-fonott lapos, 2*4 mm² OFC réz hangfal kábel, fehér köpenyben, a lapos szerkezet miatt a vezető felület közel másfélszerese a hagyományos felépítésű kábelekének, természetes hangzás és komoly dinamika jellemzi a hangzását.""

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#129036) BBéci válasza Lacielvtárs (#129035) üzenetére


BBéci
titán

A többit később, privátban, mert most mást kell korrektúráznom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#129037) Lacielvtárs válasza BBéci (#129036) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:R
nagyon, nagyon köszönöm, hogy időt szentelsz nekem

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#129038) adamssss válasza BBéci (#129030) üzenetére


adamssss
veterán

Na ebbe sem gondoltam bele. Mondjuk ez már pont az a kategória ahol már tényleg számítanak az ilyen apróságok is.
Azért azt hozzá kell tenni, hogy én életemben nem hallottam még 300e Ft/pár-nál jobb hangfalat, így valószínűleg az élmény így is döbbenetes lesz. Amúgy ez a TT1 nem csak a teszt miatt hanem a képek alapján is nagyon tetszik. Ennyire egyedi, de ízléses dizájnt nem nagyon láttam még.

Kérdés, ha egyszer lenne is rá keret, valószínűleg lennének már prioritások. De talán egyszer... Ha meg nem akkor legalább egy szalonban hallottam ilyent is. :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#129039) Nemir Ombe válasza arcitec (#129031) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kábelből nem árt ha egyformát használsz mindenhol (de legalábbis a front részen),a “vastagság” nem minden és nem is meghatározó tényező.

Bár nem igazán értettem amit irtál :D ,da ha jó kábelt keresel olcsón pl. ez most féláron van: [link]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#129040) arcitec válasza Nemir Ombe (#129039) üzenetére


arcitec
addikt

Köszönöm, mit kellene pontosítani, kérlek jelezzed. Értem a célzást az átmérőre, gondolom, ha jobb minőség, akkor talán elég a 2.5mm is. A centerét is akkor cseréljem?

(#129041) Nemir Ombe válasza arcitec (#129040) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mint irtam; ha egységes a rendszered,akkor az egységes (és normális) kábelezés szinte “alapkövetelmény”.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#129042) arcitec válasza Nemir Ombe (#129041) üzenetére


arcitec
addikt

Köszönve!!!
Nézegettem még párat, kérlek TE mit választanál, azzal együtt ami fenti linket adtál.

[link]

[link]

Audioquest Type-4 amit még néztem, de a fentiek sokkal jobb áron vannak, ebből meg max. a front+centerre jutna..

KÖSZÖNVE ... :R

[ Szerkesztve ]

(#129043) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Ha van itt olyan ember, akinek jelenleg van a birtokában egy JBL Studio 150p t. aktív mély, és akad némi szabad ideje, kérem keressen meg P.Ü-ben!

Pusztán nem tudom elképzelni, hogy mire lehet képes egy ilyen jószág, ezért egy kis tapasztalati eszmecsere lenne a témakör! :K

Köszi előre is! :))

[ Szerkesztve ]

(#129044) Nemir Ombe válasza PrinceHerceg (#129043) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerinted akinek ilyen van,az mit fog mondani róla!!?? ;)

arcitec:
Én inkább azt,ami listáron 3200Ft helyett 1800,nem azt amit 2000-ért bármikor meg tudok venni. (ha már a “hangja” alapján nem lehet dönteni,pedig az lenne a “lényeg”) ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#129045) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

ELAC FS58.2 vajon mekkora előrelépés lenne Wharfedale 10.5-höz képest?
A Klipsch RP 260F a fentiekhez képest milyen szintet képvisel?

üdv,
Viktor

(#129046) krichd1 válasza clyvejhamma (#129045) üzenetére


krichd1
addikt

Szia, szerintem a Diamond 10.5 egy közepes belépő kategóriás hangdoboz, a Klipsch RP 260F egy túlárazott belépő szintű, nem túl jól sikerült, erősen ízlésfüggő típus. Az ELAC FS 58 már egy jobb alsó-középkategóriás hangsugárzó, de ami most az avx-en van, az túlárazott. Annyiért már van például márkán belül ELAC FS 207 is, vagy FS 207.2 Limited Edition.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#129047) Nemir Ombe válasza clyvejhamma (#129045) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Elég nagy előrelépés lehet (ha megfeleő a többi cucc is), az a Klipsch 2 kategória minusz még a 10.5-höz képest is. ;)

krichd1:
A 207.2 LE jó vétel annyiért (JET magassal) ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#129048) krichd1 válasza Nemir Ombe (#129047) üzenetére


krichd1
addikt

Csak ahhoz az ELAC-hoz már elég jó rendszer is kell, nehogy a hallgathatóság rovására mennyen a modern, technokrata hangzás.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#129049) Nemir Ombe válasza krichd1 (#129048) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkora baj még nem történik,ha a doboz esetleg 1-2 kategóriával jobb,mint ami előtte van,forditva általában rosszabb a helyzet. ;) (ami esetleg “benne marad” azt később még “ki lehet csalogatni”)

Ennyiért meg “kihagyhatatlan” vétel.

Hmm ....

(#129050) nadtom válasza Nemir Ombe (#129039) üzenetére


nadtom
tag

Ên is hangfalkábel cserét tervezek, de még nem döntöttem mi legyen.
A kérdésem az lenne, hogy egy [link] ilyen 2,5mm2-es Qed kábel és az általad linkelt kábel közötti minőségkülönbség szerinted kijön egy alsó-közép kategóriás rendszer esetén? Az árkülönbség jelentős.
Arra is gondoltam, hogy a center és front hsz-hoz veszek drágább kábelt a surround és atmos-hoz meg valami olcsóbbat de jót (mert azokhoz kell a nagy mennyiség), pl. a fent említett Qed C-79-et.
Összesen kb. 65m hsz kábel kell.

Szerinted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.