Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156001) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Rég jártam itt. Mozira, 5.1. keresnék vasat. Miket érdemes meghallgatni 500.000 Ft-tal berázólag? Jelenleg egy Denon X4000-es vasam van és Dali Lektor 6.0 + Thunder Sub.

- mozi bolondéria -

(#156002) #98221312 válasza devil-k (#156001) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szia!

Mi a gond a 4000-esDenonnal? :)

(#156003) Joshi válasza devil-k (#156001) üzenetére


Joshi
titán

Én most vettem használtan de még ~8 hónap garival egy Marantz sr7011-et 270k-ért. Majd más is dob valami jó vételt.

(#156004) devil-k válasza #98221312 (#156002) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igazából semmi, nagyon szeretem. :DDD

Joshi
És hogy muzsikál mozin a Marantz?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#156005) -KP- válasza devil-k (#156004) üzenetére


-KP-
addikt

Első körben vegyél egy jó végfokot szvsz. 2-300k körül már szoktak jó használt végfokok lenni avx-en. De ha mindenáron cserélni akarsz, én a Lektor szettet cserélném először, nem a denont.

(#156006) Mosqu!to válasza gt4r4 (#156000) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Azért aki egy ilyen felső(bb) kategóriás vasat vett újonnan, az általában megbecsüli a dolgait. Ez nem az a szint már, amikor bemegyek a MediaMarktba és leveszek valamit a polcról. Továbbá súlyából fakadóan nem egy olyan cucc, amit az ember nagyon hurcibálna, hogy komoly gondja legyen.
A "túlhajtás" szerintem ebben a kategóriában nem kifejezetten létezhet már, az egyetlen dolog amivel diszkomfortot lehet okozni neki, ha nagyon be van szorítva.
Persze ha ott élnék, mint te, akkor lehet én is máshogy állnék hozzá. Itt nagyfaluban, közel a márkaszervizhez, valamint elérhető távra egy nagyon jó másik szervizhez annyira nem ráz meg, ha valami elromlik. Persze azért ne romoljon, de ez alapvetően nem tart vissza :)

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#156007) kpykpy


kpykpy
tag

sziasztok!

XLR összekötőkre vadászok épp, de mindenhol csak párban látom.. Házimozihoz pedig 5 v 7 db kellene.

Nem tud vki olyan boltról, webshopról (akár ebay) ahol 5 v 7db-os csomagban kapható?

Single XLR kábelt pedig csak a drágább kategóriában láttam, abból 5-7db már egy jobb használt 5csatis végfok ára...

Oh long Johnson...

(#156008) #98221312 válasza devil-k (#156004) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ha fejleszteni akarsz, akkor szerintem mindenképp hangfalakat kellene venned mint erősítőt.
A Lektor-nál sokkal jobb dobozokat érdemel az X4000 :K

(#156009) bajnokpityu válasza kpykpy (#156007) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Gyartasd le meterben kaphato dobrol.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#156010) rootmin válasza kpykpy (#156007) üzenetére


rootmin
tag

Parancsolj, itt találsz többfélét is ;)

(#156011) kpykpy


kpykpy
tag

köszönöm!!

fapaci oldalán nézelődtem, ott sem olcsó... és ha jól tudom nincs már olyan lehetőség h letét ellenében elhozni tesztelni... így meg eléggé lutri h egy linkelt klotz, vagy egy noname ezüstözött réz kínából vagy fapaci kábele hozna-e jobb minőséget.

akkor jöhet pár nap teszt olvasgatás... :D :W

[ Szerkesztve ]

Oh long Johnson...

(#156012) kpykpy válasza -KP- (#156005) üzenetére


kpykpy
tag

most lámát fogok kérdezni, de mi számít jó végfoknak?

Vannak ugye használtan a régi nagyvasak, ahol néha 40-50kg súllyal "ijesztgetnek", akkor vannak a vékonyabb kivitelű, kisebb teljesítményű tesói.
De sokan stereo végfokokra esküsznek, de azon belül is van aki crown (diszkósvégfok) és egyéb 140-280e közti D class stereo társai.
ééés persze itt vannak a minőségi D class végfokok is, mint pl az apollonaudio

Olyat is olvastam már, h anthem mrx erősítő után kötve egy primare végfok semmi javulást nem hozott, de D-s végfokkal megtámogatva egy kategóriát ugrott a hangja.

Olyat is olvastam, h nem mind1 a forrás kimeneti erőssége, és ehhez illőt kell választani, mert csak azzal szól jól... na most én laikusként ennek hogy tudok utánajárni? :)

Oh long Johnson...

(#156013) devil-k válasza #98221312 (#156008) üzenetére


devil-k
nagyúr

Focalt? ;]

- mozi bolondéria -

(#156014) #98221312 válasza devil-k (#156013) üzenetére


#98221312
törölt tag

Bizony!! :K Vagy esetleg Elac..

(#156015) kpykpy válasza devil-k (#156013) üzenetére


kpykpy
tag

focaloknál mindenképp olvass is utána, mert nagyon kevés erősítővel kötnek barátságot...

Én is szemeztem anno az aria szériával, de úgy gondoltam (meg sok más fórum is), h sokkal könnyebb dolgom lesz a dali ikonokkal :)

Oh long Johnson...

(#156016) devil-k válasza #98221312 (#156014) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sejtettem, hogy ez lesz a válasz. :DDD Az ELAC-ot nem ismerem sajnos.

kpykpy
Nem is akarom magamat szívatni (annyira). 🤔

- mozi bolondéria -

(#156017) bajnokpityu válasza kpykpy (#156015) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A jo hangert kell egy kicsit szivni. Ikont egy kozepesen jol sikerult parossal is atlep egy 8xx szeria.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#156018) Tamoo válasza bajnokpityu (#156017) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Conceptes időkben sokáig csorgattam a nyálam az Ikonra, hogy az milyen jó lenne. Amíg meg nem hallgattam.

(#156019) bajnokpityu válasza Tamoo (#156018) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Detto.. mai napig nem leptek semmit elore, jo nekik ugy. Viszont hallottam az uj monitor audio goldot, nagyon jo lett. Jobb a femdomosnal is,es a ribbonosnal is.
Ha nem lenne elektra mozim, akkor ebbol elgondolkodnek egy szetten.

Xar ugy volt, hogy otodaron jobban szolt, mint a szomszed taylor acoustic.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#156020) Csabi087


Csabi087
újonc

Erre valaki?

(#156021) #98221312 válasza devil-k (#156016) üzenetére


#98221312
törölt tag

Miből gondoltad? :D Egyébként Focalt nem hallottam, csak az alapján írtam, hogy sokan mondtak róla pozitív dolgokat...

Akkor ismerd meg mihamarabb.. ;)

(#156022) Tamoo válasza bajnokpityu (#156019) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A legújabbat? Gold 200 Gold 300?
Mondjuk nem egy árkategória az Ikonnal. Én már maradok az öreg GS-nél. :)

(#156023) bajnokpityu válasza Tamoo (#156022) üzenetére


bajnokpityu
félisten

200ast hallottuk, roksanrol.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#156024) Mosqu!to válasza bajnokpityu (#156023) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Nemrég végigjártam a Bp-en található bemutatótermeket a Gold 200 árkategóriájában, és nekem is nagyon tetszett, de nekem az AudioSolutions Overture 204f jobban bejött.

Mindazonáltal ezek a dobozok meg már rég túlnyúlnak a kérdező 500k-s költségkeretén ;]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#156025) -KP- válasza bajnokpityu (#156019) üzenetére


-KP-
addikt

Akkor egyszer hallgass meg egy goldeneart. Szerintem van olyan jó, mint egy Elac, Martin Logan Motion, de kedvezőbb áron. Ugyanolyan Air Motion magasat használ, mint a Monitor Gold, vagy akármilyen Elac/Logan. Szerintem méltatlanul kevés figyelmet kap.

(#156026) Tamoo válasza Mosqu!to (#156024) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Bemutatóterem / kereskedő függő is, hogy melyiket akarja jobban eladni. ;] Általában amit ő importál. Persze tök jó hogy van lehetőség valahol meghallgatni őket, de sajnos az otthoni tapasztalattól messze van a különböző helyeken meghallgatott különböző dobozok összemérése. :)

Persze ezt most csak általánosságban írtam.

[ Szerkesztve ]

(#156027) Mosqu!to válasza Tamoo (#156026) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Más kereskedőnél hallottam a két hangfalat, persze ez is lehet az oka, hogy egyik jobban tetszett a másiknál (eltérő helyiség, eltérő erősítő/kábelezés..)

Több helyen is próbálkoztam a letét ellenében hangfal elhozással, de elzárkózott mindenki, így jobbhíján a bemutatótermek végigjárása maradt. Ha esetleg valakinél lapul egy Gold 200-as pár, én szívesen összeeresztem 204f-fel ;)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#156028) Tamoo válasza Mosqu!to (#156027) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Persze, megtetted amit lehetett. Én egyiket sem hallottam, szóval nem célozgattam ezzel kapcsolatban semmire, hogy melyik a jobb. :D

[ Szerkesztve ]

(#156029) Quetz válasza kpykpy (#156007) üzenetére


Quetz
őstag

(#156030) BBéci válasza -KP- (#156005) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértek, de sajnos ritkán bukkannak fel abban az árban jó végfokok. Az egyik legjobb vétel Tonyka Primaréja volt egy éve, 210000-ért hirdette.

(#156019) bajnokpityu
IKON, IKON 2, OPTICON, nem más, mint egy helyben topogás. Ha valóban kiváló hangú lenne, akkor megérteném, de így...

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#156031) -KP- válasza BBéci (#156030) üzenetére


-KP-
addikt

Minek csináljon jobbat a dali ugyanannyiért, ha így is tök sokan megveszik? Nekik van igazuk.

(#156032) bajnokpityu válasza -KP- (#156025) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Elac 407ot, ml-t én az új gold möge tenném

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#156033) -KP- válasza bajnokpityu (#156032) üzenetére


-KP-
addikt

Én meg az összeset a sztatikus ML mögé...

(#156034) bajnokpityu válasza -KP- (#156033) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hu, de utálom őket :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#156035) BBéci válasza bajnokpityu (#156034) üzenetére


BBéci
titán

Vagy szereti az ember, vagy nem, ízlés dolga, én is az utóbbiak közé tartozom. Ha annyira szuper lenne, az eladott hangsugárzók sokkal nagyobb hányadát tennék ki, nem lennének elenyésző kisebbségben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#156036) -KP- válasza bajnokpityu (#156034) üzenetére


-KP-
addikt

az a te bajod :)

(#156037) -KP- válasza BBéci (#156035) üzenetére


-KP-
addikt

Azért ez a kijelentés így több minden miatt sem állja meg a helyét. Egyrészt a legkisebb modell 1 milliós ára igencsak behatárolja az eladott darabszámot, másrészt a Limar tudtommal az egyik legnagyobb forgalmú hazai high end kereskedés. Többek között pont a Logan miatt.

(#156038) BBéci válasza -KP- (#156037) üzenetére


BBéci
titán

Csak pontos adatok birtokában lenne értelme a vitának, ezért ne menjünk bele. De ha vannak konkrét, igazolható számaid, akkkor elő velük!
Másképp fogalmazok: az egymilliónál drágább hangsugárzók között is messze kevesebb az elektrosztatikusokat gyártók és a modellek száma, mint a hagyományos hangdobozoké. Mellesleg lehet kapni félmilliónál olcsóbban is, igaz, nem ML, de a hangjuk azoknak is kiváló.

Remélem nem értettél félre! Nem fikázom az elektrosztatikusokat, a hangjukkal talán együtt tudnék élni a formájukkal, kinézetükkel biztosan nem.
Ismétlem: ízlés dolga.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#156039) bajnokpityu válasza -KP- (#156037) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egyetlen logan se tetszik. Annyira zavar, hogy külön eletet el a mély és magas, hogy inkább ne lenne mélye, lsd magneplanar. Mozira ráadásul dinamika se ártana.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#156040) Tonyka 2 válasza BBéci (#156035) üzenetére


Tonyka 2
tag

Több ok miatt nem annyira népszerűek. Sokakat zavar az x idő utáni panel csere, ami nem filléres móka. Rögtön ebből következik, h nehézkes az idősebb használt példányok eladása. Gombokért szoktak elmenni nagy nehezen a régebbiek, töredék áron a valamikori árukhoz képest. Többen fájlalják a korlátozott sugárzási szögét. Remélem jól fogalmaztam. A hangjuk az meg már ízlés kérdése, van aki imádja, de sokan egyáltalán nem szeretik.

(#156041) Cseneles válasza Tonyka 2 (#156040) üzenetére


Cseneles
őstag

Mit fajlalnak? Elore es hatra sugaroz... Akusztikailag ossze tehetned a ket kezed ha a tied ezt tenne, ez alltal paratlan szellosen szol. Kicsit iranyitottabb a sugarzasa de eppen ezert az ml folia panelok iveltek

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#156042) -KP-


-KP-
addikt

Na reagálok, aztán elengedem a témát.

- Külön életet él a mély és magas, ezt nem vitatom, de pont ebben jobbak generációról generációra. Hifiben nincs olyan cucc ahol nincs kompromisszum. Állítom a userek döntő része ebből semmit nem venne észre, amíg direkt fel nem hívod rá a figyelmet, és még akkor se biztos. Amit te hallgatsz, annak ugyanúgy megvannak a saját kompromisszumai, problémái...

- Mozira ráadásul dinamika se ártana. - ezt így nem tudom értelmezni. Minek nincs dinamikája? A 20 centis mélysugárzónak, vagy a több száz wattot elbíró panelnak? Vagy a nagyobb modelleknek ahol már 25,30, dupla 25 dupla 30 centi a mélysugárzó ráadásul 2-3-4-500 watt teljesítményű aktív erősítőről meghajtva? megfelelő meghajtással még a mostani legkisebb modellel is lehet referencia hangerőn mozizni.

-panelcsere: mire panelcserélsz addigra a hagyományos hangsugárzón meg peremet kell cserélni. Egy véletlenül benyomott dómsugárzó se lesz olyan a benyomódás után, mint előtte volt. Fémdóm, kerámia még akár simán törhet is ill törik is. A panelcsere nyilván drágább, de akinek majomra futja, legyen pénze banánra is... Tudom, hülye autós hasonlat. Egy 20 éves modellt nem biztos, hogy megvennék, de pont azért, mert bőven van jó áron 5-10 éves is.

Irányítottság: ívelt kialakítás és fix 30 fok, állítható függőleges dőlésszög. Ez bizonyos esetekben lehet kevés, de ha kiszámolod, 3 méteres hallgatási távon ez 1,6méteres szélesség. Cserébe kapásból nincs hangvisszaverődés a padlóról és a plafonról, és az oldalfalról is lényegesen kevesebb. Azért ez már rég nem az a kategória, ahol kb. a tested szélessége a sweet spot, és ha jobbra vagy balra tolod a fejed, már nincs magas...

Nekem semmi bajom azzal, ha valakinek ez nem tetszik. Ízlés, nem vagyunk egyformák stb. Csak akkor legalább ilyeneket ne írnátok, hogy nincs dinamika, meg nem jó rockzenére, meg nem lehet rajta mozizni stb, csak hogy említsek néhányat, ami elő szokott jönni...

Na peace :R

[ Szerkesztve ]

(#156043) Tonyka 2 válasza -KP- (#156042) üzenetére


Tonyka 2
tag

Úgy látom ráharaptatok, a hangjáról nem nyilatkoztam, a felhasználok részéről megfogalmazódott aggályokat szemléltettem. Egy perem cserét ne vegyünk már egy kalap alá, egy panel cserével. Mint ahogy a van zseton megcsináltatja sem állja meg a helyét. Ahogy a prémium autóknál, a tehetősebb eladja mikor rá kell költeni. Ő inkább megveszi az új modellt. A másodgazda akinek nincs rá, mert megveszi szíve vágyát fél ár alatt, mert neki akkor válik elérhetővé, aztán komolyabb kiadásnál kipurcan a pénztárca, és kihullik a haja. Sztem ez simán érthető. Kár ezen fogást keresni, megmagyarázni meg még inkább kár........... Nem annyira népszerűek, és ennek megvannak az összetevői, ami nem is mindig a hangban keresendő.

(#156044) -KP- válasza Tonyka 2 (#156043) üzenetére


-KP-
addikt

csak egyben reagáltam bajnokpityu és az általad írtakra. semmi több. panelcserét továbbra se értem miért ekkora gond. még egy használt 10 éves modellt is használsz még simán további 10-15 évet.

[ Szerkesztve ]

(#156045) Tonyka 2 válasza -KP- (#156044) üzenetére


Tonyka 2
tag

Nem értem, mit nem értesz :) Hagyományos dobozokból matuzsálemek is működnek felújíthatók, tehetsz bele akár mást ha már nincs alkatrész ellátás. Egy 10 éves ML-nél, hiába van még 10 év, már elgondolkodik a felhasználó. Adjak ki érte 500-600e. ami ha nem vagyok egy cserélgetős fajta. No meg beleszerettem a hangjába. Szóval adjak ki érte annyit, de 10 év múlva valószínűleg kukázhatom. 20-25 év múlva sztem az ML kiröhög, ha x modellhez szeretnél bármit is. Felújítani nem tudod, még hagyományost sem tudsz belőle készíteni. Szóval ezek azért negatívan hatnak a tudatalattidra amikor vásárlást mérlegelsz. Arról nem beszélve, h nem tudom hogyan ér el egy ilyen hangfal a panelcseréig. 100% működik aztán egyszer csak megáll, vagy már nem az igazi, ami hallható, és úgy jut el a panel cseréig. De ezt nem tudom, fogalmam sincs hogy van, ezek aggályokat vetnek fel sokakban. Ezek tuti levonnak a népszerűségéből.

(#156046) bajnokpityu válasza -KP- (#156042) üzenetére


bajnokpityu
félisten

még az is lehet, h jobbak az újak(annyira nem érdekel a technológia, hogy ezt keressem), de a legutolsó, legdrágább modell is számomra zavaróan külön életet él. nagyon valószinű,hogy annyira nagy a sebességkülönbség a membránok között, hogy soha nem lesz jó. A dinamikus dobozoknál ezért jó a fokozatos membránméret. és valszeg ezért tetszik a sima magneplanar.

ne keverjük a dinamikát a leadott teljesitménnyel. egyrészt dünnyögnek, mert ócska dobozhangú a mélyládájuk (tisztelet az általam még nem hallott kivételnek), így lassú a lecsengésük, ezért nem hat dinamikusnak, másrészt a közép tartománybeli dinamika se lenne rossz.

nézd, van nekem is sztatikusom, fejhallgató méretben. ott aránylag kevés mellékhatása van a technológiának, de ott is hallatszik azért, de ettől még finom zenékhez nagyon szeretem.

én nem azon vitatkozom, hogy tetszhet-e embernek, mert persze, különben nem gyártanák. csak kiragadott paraméterekről beszélünk, amikről nagyjából objektiven lehet beszélgetni.

1x hallottam egész jól szólni ML-t, amikor Huszti Gábor kivitte showra. de ott is a doboz volt a szűk keresztmetszet, amikor lumin meg talán VAT volt előtte.

azt viszont nem tudom, h miért csak habzószájú loganossal találkozom. el kell fogadni, hogy minden technológiának megvan a hátránya. ahogy pl a dómsugárzó biztosan torzabb magas tartományban, mint a sztatikus.

szerintem :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#156047) -KP- válasza bajnokpityu (#156046) üzenetére


-KP-
addikt

én csak leírtam, amit gondolok, amennyire lehetséges, tényekkel alátámasztva mindenféle érzelem bevitele nélkül. nem tudom ettől miért vagyok habzószájú. de hát nem vagyunk egyformák. :R

(#156048) bajnokpityu válasza -KP- (#156047) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az nem tény, hogy de, dinamikus, közben hangerőről beszélsz. :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#156049) -KP- válasza bajnokpityu (#156048) üzenetére


-KP-
addikt

Nem akarom tovább habosítani a témát, úgyhogy nem reagálok többet :)

(#156050) bajnokpityu válasza -KP- (#156049) üzenetére


bajnokpityu
félisten

bocsi, felőlem izekre szedhetjük a fokálokat is :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.