Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171901) VoidXs válasza Vikthor (#171898) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Úgy már IKEA :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171902) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv megint,

Emotiva UMC-200-ról mi a véleményetek egy Denon 3805 elé, hogy legyen HDMI-m?

:R

Switch Tax

(#171903) robi-k válasza Vikthor (#171896) üzenetére


robi-k
őstag

Pl. ilyet (a szélső részek motoros mozgatásúak):

530 eFt volt múlt évben, tehát sajnos ez is 6 számjegyű. Itt vettem.

(#171904) Vikthor válasza robi-k (#171903) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Na ilyesmit keresek én is, ennek mi a pontos neve?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#171905) robi-k válasza Vikthor (#171904) üzenetére


robi-k
őstag

(#171906) Vikthor válasza robi-k (#171905) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Na ez segítség volt, fel is hívtam őket, lehet leugrunk Székesfehérvárra megnézni ezt élőben. 215e az egyszemélyes lábtartóval, a kétszemélyes meg dupla ennyi, de abban van pohár és távkapcs tartó. Ezek minőségi sok év garis termékek, magyar gyártótól. A Jysk-ös fotel tanulópénz volt nekem, soha többet onnan ilyen bóvlit.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#171907) -KP- válasza Vikthor (#171906) üzenetére


-KP-
addikt

Majd számolj be pls, hogy mire jutottál.

(#171908) Vikthor válasza -KP- (#171907) üzenetére


Vikthor
nagyúr

1-2 hónap múlva lesz ebből vmi, ahogy látom nem két filléres tételek ezek, úgyhogy kell nekem egy kis idő mire összeszedem rá a lóvét. Most szombaton megyünk le Székesfehérvárra megnézni élőben ezt.

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#171909) SPEA válasza VoidXs (#171895) üzenetére


SPEA
aktív tag

Ha jól sejtem, akkor erről van szó..

https://www.audioholics.com/loudspeaker-design/vertical-vs-horizontal-speaker-designs [link]

Van még pár folytatása a témának, lesz mit olvasni :)

(#171910) -KP- válasza SPEA (#171909) üzenetére


-KP-
addikt

Jól sejted, de ezek már elég régi cikkek.

(#171911) SPEA válasza -KP- (#171910) üzenetére


SPEA
aktív tag

Nem tudom mennyit számít, hogy mikori cikk. Én most találkoztam először a témával, így rákerestem mert érdekelt és ezt találtam. Van itt még 2009, 2012, 2016-os cikk is, majd azokat is átolvasom.

(#171912) -KP- válasza SPEA (#171911) üzenetére


-KP-
addikt

Amúgy egy pár éve, hangsugárzó teszteknél a nyalábolást is szokták mérni illetve véleményezni.

(#171913) VoidXs válasza -KP- (#171910) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Azóta sajnos nem találtak ki megoldást a problémára, így teljesen releváns.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171914) -KP- válasza VoidXs (#171913) üzenetére


-KP-
addikt

Vannak 3 utas meg koaxiális centerek is.

(#171915) VoidXs válasza -KP- (#171914) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az MTM/WTW centerekre gondoltam, más volt korábban is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171916) -KP- válasza VoidXs (#171915) üzenetére


-KP-
addikt

Ja ok, én meg arra gondoltam, hogy a cikksorozat ezekkel pont nem foglalkozik. Pedig foglalkozhatna.

(#171917) VoidXs válasza -KP- (#171916) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ezzel egyetértek.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171918) BBéci válasza -KP- (#171893) üzenetére


BBéci
titán

3,6 méterre. Ahogy írtam, talán a hallásom nincs erre kihegyezve. Amennyiben zavarna, biztosan csakis középen ülve nézném a filmeket. Ha lesz kedvem hozzá, mindhárom pozícióban meg fogom mérni a frekvencia-átvitelt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#171919) Dorian válasza BBéci (#171918) üzenetére


Dorian
félisten

Èn most jövök rá, h mèg sosem nèztem itthon filmet nem-közèpről :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#171920) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Előbányásztam pár régi mérést a szobámról. Ugyanazok a pozíciók, centerváltás előtt és után, a három ülőhelyen. Csak kalibrálás előtti állapot volt (utánit sose mentek, és lusta vagyok Equalizer APO-ban a középső pozícióra normalizálni), így szegény ábrák elsőre majdnem olyan értékelhetetlenek és átláthatatlanok, mint egy AV-Online mérés, de a lényeget látni. Az egyetlen szobából fakadó durva különbséget külön jelöltem, és nem számítottam bele, de ha így is tettem volna, az új centerem még mindig majdnem kétszer olyan jól teljesítene, a hibája 7 dB lenne a Klipsch MTM 12-je ellen.

Klipsch R-25C, a hibától szenvedő típus mintapéldánya, MTM center:

JBL 8340A, egy egyszerű kétutas hangszóró:

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171921) BIGi75 válasza BBéci (#171734) üzenetére


BIGi75
senior tag

Köszönöm a 3 héttel ezelőtti tanácsokat, megfogadtam.
Ma jött meg a Kube12b, szerelem lett első hallásra.
Nem puffog, nem döng, pontos, feszes, komoly hangnyomással. Nem csak látom és hallom, hogy jön King Kong, hanem érzem is:DD
Köszi még1x

(#171922) Dudee válasza BBéci (#171891) üzenetére


Dudee
senior tag

tyűű mióta keresek olyan 3 személyes kanapét ami középen is dönthető. Végül nemrég egyet találtam, de "csak" mechanikus (nem lustaság, de a motorosokon általában több dolog külön állítható). de basszus, ez is 1.2 milla :-o

(#171923) MasterMark válasza MasterMark (#171902) üzenetére


MasterMark
titán

Na megvettem végül.

A beállításban tudtok segíteni? A Denon-t ext.in-re teszem, felcsavarom 0 dB-ig, de ha jól látom a csatornáknak ettől még megmaradtak a level plusz minusz dB szintjei, azokat nullázzam le?

A trigger kábelhez sima jack kábel jó?

Az Emotiva kalibrálását milyen hangerővel csináljam?

szerk.: A szubot ugye nem kell átvezetni a Denon-on, ha ott nem akarom használni? Rögtön dughatom az Emotivára?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#171924) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

Sziasztok,

Ket ujabb kerdes: Denon 2312 on tegnap a center es a sorround csatronak megadtak magukat, mar a kalibralo test note sem jon ki az erositon, szoval valoszinu a vegfok vagy a digital audio rendszer adta meg magat. Valaki talalkozott mar hasonloval? Ma tervezem szetszedni, de sok remenyt nem fuzok hozza, hacsak nem a vedelmi rele adta meg magat.

Ha cserelnem kell, akkor kineztem az X3700H-t. ebben az ar kategoriaban van esetleg jobb AVR amit tudnatok ajanlani? NAD, Yamaha hasonlo kategorias? X3700 es X2700 hangbeli kulonbseg jelentos, mert igazabol a ket extra csatornara nincs szuksegem, viszont szeretnek hasonlo hang minoseget mint a 2312 volt.

[ Szerkesztve ]

(#171925) -KP- válasza xxlongikaxx (#171924) üzenetére


-KP-
addikt

Én az X3700H-t venném. Nem csak annyi, hogy extra két csatorna, de processzálásban is 11.x-et támogat, a 2700 pedig max 7.x-et. Ezen kívül az X3700H esetén már elérhető a sokat emlegett preamp mód is.

(#171926) Quetz válasza -KP- (#171925) üzenetére


Quetz
őstag

És az Audyssey is XT32 már, nem csak sima XT.

(#171927) Khaosz55 válasza robi-k (#171905) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem ia pont ugyan ez van ami linkelve van. Fektében. Ez az anyaggal drágább volt de 8 éve megvan és semmi baja. Valami textil de nagyon jó tapintású és amit már kibírt meg a mechanika... Köszi a linket mentem, én nem náluk vettem. Nekem egy 2-es mozias és egy egyes van. Brutálisan kényelmes jót lehet benne aludni.
Drága de tartós.

[ Szerkesztve ]

(#171928) spiky03 válasza Khaosz55 (#171927) üzenetére


spiky03
veterán

Király az a Batman szék:D
A mozi székek sem rosszak.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#171929) Vikthor válasza Khaosz55 (#171927) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Haha ez mekkora! Nekem is HERO székem van, igaz nem batmanes. Leadtam én is a megrendelést 2 db egyszemélyes Veronára, miután lementünk Székesfehérvárra és alig akartunk onnan eljönni. Én rendeltem hozzá távirányító tartó zsebeket és 2 db hozzávaló fejpárnát is. Nem motoros, hanem kézi.

Az a mostani Jyskös fotel egy tanulópénz, soha többet onnan kínai bóvlit.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#171930) robi-k válasza Vikthor (#171929) üzenetére


robi-k
őstag

Örülök, hogy nektek is megtetszett. Amikor múlt évben keresgéltem moziszéket, voltam a JYSK-ben is (van Fehérváron is), de beleülve az általuk árult székekbe már menekültem is a boltból :)
Amúgy van Fehérváron egy bútorgyártó cég, aki szintén gyárt többek között egyedi és nagyon jó minőségű moziszékeket, de azok még drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#171931) BBéci válasza robi-k (#171930) üzenetére


BBéci
titán

Szintén székesfehérvári cég, kanapét és puffokat vettem tőlük: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#171932) xxlongikaxx válasza -KP- (#171925) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Koszi, kozben a kiemenet megjavult, viszont erdekes ha a mero mikrofont bedugom akkor azonnal lekapcsol a vedelem es csak tap kihuzas utan jon vissza megint. Szoval elobb utobb tenyleg csere lesz.

Masik kerdesem, jelenleg 5.0 am van, viszont lenne lehetosegem betenni plafon hangszorokat Atmoshoz (3 vagy 4 db), erdemes ezzel foglalkozni, ad akkora pluszt a hangzashoz? Illetve ha igen erdemes Atmos plafon hangszorokat venni venni, vagy egy jobb kategorias Bose/JBL plafon hangszoro is megteszi?

(#171933) BBéci válasza xxlongikaxx (#171932) üzenetére


BBéci
titán

5.0? Mindenekelőtt szubládát vegyél, utána gondolkozz Atmosról!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#171934) -KP- válasza xxlongikaxx (#171932) üzenetére


-KP-
addikt

Szubládát vegyél.

(#171935) xxlongikaxx válasza BBéci (#171933) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Ez egyertelmu, bar itt sem tudom mi most jelenleg a jo sub a piacon. Nalunk itt (nem Mo.) lehet kapni SVS-t es klipschet, tovabba tudok epiteni ha tudok ajanlani valami jo DIY kitet.

Szoval a kerdesem az Atmosra tovabbra is relevans :)

(#171936) VoidXs válasza xxlongikaxx (#171935) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az árak aránya szinte mindenhol azonos, viszont külföldön, főleg Németországban már nem annyira éri meg a DIY, mint nálunk, mert fair ára van a boltinak is. Nyilván kivéve az SVS-t, az árban mindenhol kiemelkedő, minőségben pedig egyenesen szánalmas. Klipsch-ből a legolcsóbbakat nem érdemes venni, ha egy slotos darab túl drága, akkor érdemes inkább olyan márkát nézni, akinek az olcsó példányai is elfogadhatók, pl. JBL.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171937) Rp526 válasza VoidXs (#171936) üzenetére


Rp526
aktív tag

Amennyiben Németország, ez nem rossz húzás ennyiért. 180e körül van. Nem tudom lesz e még készleten, de szoktak jó akciók lenni az SPL-ekre.

(#171938) -KP- válasza xxlongikaxx (#171935) üzenetére


-KP-
addikt

Mit jelent a nálunk? Szerintem meg amíg nincs szubod, addig irreleváns. A jó házizmozi a (jó) szubnál kezdődik.

(#171939) -KP- válasza Rp526 (#171937) üzenetére


-KP-
addikt

SPL 150 vagy semmi, szvsz. Nem akkora az árkülönbség, hogy megéri a kisebbeket megvenni.

(#171940) Rp526 válasza -KP- (#171939) üzenetére


Rp526
aktív tag

Sajna nincs náluk most csak ez, és ez is csak boltokban. Gondolom mindenki nyögi még a koronát, de jaja 150-es nyilván jobb. A lényeg, h a médiában kint szoktak nagy akciók lenni Klipsch-re. Anno én 80e-t fogtam egy belépő centeren és egy kis SUb-on.

(#171941) -KP- válasza xxlongikaxx (#171932) üzenetére


-KP-
addikt

Na még egyszer. Atmos is attól függ, milyen műsorforrást nézel. Még mindig ott tartunk egyrészt, hogy rengeteg film alig használja ki. A másik, hogy eredeti nyelven van atmos, a szinkronizált atmos nagyon ritka. Nem tudom miből áll a rendszered, de szerintem vagy építsd ki normálisan, vagy sehogy. Illetve ha atmost akarsz, akkor rá kell szokni az eredeti nyelvű hangsávokra. Bose felejtős. Nem is értem hogy juthat valakinek az eszébe.

(#171942) -KP- válasza Rp526 (#171940) üzenetére


-KP-
addikt

Mert egész Németországban nincs más bolt, csak az MM? :W

(#171943) mettek válasza Rp526 (#171940) üzenetére


mettek
addikt

Elektrowelt24.de
Csmmusicsysteme.de

Én innen már rendeltem és hazai honba megkaptam a csomagokat. Bár az elektrowelttől érkezett klipsch doboza beszakadt de szerencsére nem sérült a hangfal.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171944) xxlongikaxx válasza -KP- (#171941) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

Nem Nemetorszag hanem annal sokkal meszebb, es angol nyelven elem az eletem szoval en eredeti nyelven nezek filmeket. Nalunk alapvetoen minden HIFI termek tul van arazva, ugyhogy a DIY is megeri (gondolkozom egy Rythmik servo zart dobozos epitesen.) Rendszerem, egy 65col Samsung QLED, denon 2312, Hamarosan update X3700 ra, allo frontok, center es SR, sajat magam epitett (minosegi, mert es tervezett epitesre kell gondolni nem sufnira, villamosmernok vagyok).
Szoval klipschben honnan erdemes indulni? Elerheto meg Focal, SVS talan Jamo es KEF.

(#171945) -KP- válasza xxlongikaxx (#171944) üzenetére


-KP-
addikt

Hadititok, hogy melyik országban élsz?

(#171946) Rp526 válasza -KP- (#171942) üzenetére


Rp526
aktív tag

Senki nem mondott ilyet. :)

(#171947) spiky03


spiky03
veterán

Denon X4300H-ról van valakinek valami tapasztalata?
Megérné a Maranzt 6009-et lecserélni rá?
Ez kb milyen szintet képvisel? Pl 7000-es szériás Marantzokat?
Feltéve ha ektudom adni a Malacot. :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#171948) Dorian válasza spiky03 (#171947) üzenetére


Dorian
félisten

Miért akarod eladni? Azt se használod ki.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#171949) Vikthor válasza spiky03 (#171947) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Vedd meg azt az x7200-t az nagyon jó darab.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#171950) spiky03 válasza Dorian (#171948) üzenetére


spiky03
veterán

De kihasználom, most miért mondod? :D

Pl voltam moziban vasárnap a Család 9et néztük meg:DDD és rájöttem, hogy nem is annyira vonz már a mozi amióta van otthon is projektor, sokkal jobb képek van otthon.
Meg hang is ha fentebb tekerem a hangerőt.:DDD Quetz is azt mondta, hogy azon a hangerőn (-20dB) jók a Cantonok ő nem cserélné őket.
Meg ezen a hangerőn már érezni is lehetett a szubot, de kell egy mini dsp hozzá, mert van mit rendbe tenni rajta.

Azért gondoltam mert ahhoz van Denon app amiben lehet rendesen EQzni és akkor rendben lehetne tenni a hangzást.
Mert a Malacban csak 63 hztol lehet állítani, nah meg ezzel nem kompatibilis az app:(((.

@Vikthor
Annyi pénz a világon nincs. :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.