Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171401) I'am Dony válasza mettek (#171400) üzenetére


I'am Dony
őstag

Nem jól gondolod, mert nem ugyanott lennél, hanem sokkal előrébb. 3xPEQ vs. 10x

(#171402) Dudee válasza BBéci (#171399) üzenetére


Dudee
senior tag

De, igazad van, én is eképp gondolkoztam.
Állítgatni/próbálgatni csak úgy tudnék, ha a mennyezetre valami sínt fúrnék fel, amiben tudnám csúsztatni a hangal konzolját. Elég macera. Szerintem felrakom 80 fokra, és kész.

Tegnap belehallgattam MI: Rouge Nationbe (ez volt kéznél atmosos lemez), nagyritkán szólalt meg valami felső sávon, néha kis dirr-durr, kötelező helikopter, némi szirénázás. Persze lehet más filmnél több mindent kevernek felfele.
De az is lehet, hogy több felső hangfallal több minden kerülne felülre, mert ha jól értem itt már nem dedikált sávok vannak, hanem 'térben elhelyezett objektumok' amik épp a kiépítéstől függően kerülnek oda ahova.

(#171403) Dudee


Dudee
senior tag

Visszaolvastam, és többször volt itt téma a PB1000pro vs SB1000pro.
Ha jól értem, az általános vélekedés az, hogy kifejezetten mozizásra inkább a PB1000 a jó választás egy pici szobába (~10nm).
Tegnap írtam SVS supportnak (pár óra múlva válaszoltak, szombaton), azt a kérdést tettem fel, hogy SB2000pro vagy PB1000pro, ők is a reflexes 1000est ajánlották.

Megint jövök az 'olvastam olyannal' :): szóval olvastam olyat, az én kis szobámba az akusztikai kezeletlenség miatt (egyszerűen nem férnek el a mély tartományt formáló csillapító elemek) jobb a zárt sub a gyorsasága miatt. Ez hülyeség? :)

köszi!

(#171404) powerup2 válasza mettek (#171400) üzenetére


powerup2
addikt

PB2000pro kicsit más kialakitás, de a minidsp 2x4 a hd verziót venném. De mini dsp használatával mindent ki tudsz hozni a subból.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#171405) Dorian válasza Dudee (#171403) üzenetére


Dorian
félisten

Honnan veszed, hogy a zárt szub gyorsabb?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#171406) Tamoo válasza Dorian (#171405) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Honnan honna, csapból is ez folyt meg sok helyen most is ez folyik. :)

#171403 Dudee: Az akusztika nem tudja, hogy neked zárt vagy reflex szubod van. Ha van rá lehetőség azért érdemes sarok akusztikai elemeket (is) berakni. Jó az EQ, de ha hosszú zengések vannak, akkor azok nem tűnnek el sajnos. A kettő együtt a leghatásosabb.

[ Szerkesztve ]

(#171407) Dudee válasza Tamoo (#171406) üzenetére


Dudee
senior tag

borzasztó kicsi a hely sajnos, és ahogy nézegettem ezeket a mély tartományokban valamit is érő elemeket, nem kis helyet foglalnak. Persze egy normál méretű szobában ez nem különösebb gond, de itt azért már nem egyszerű :)

(#171408) -KP- válasza mettek (#171400) üzenetére


-KP-
addikt

Miért nem még egy r115sw-t veszel inkább minidspvel?

(#171409) -KP- válasza Dudee (#171407) üzenetére


-KP-
addikt

Annyira nem borzasztóan kicsi ez, ha ésszel építkezel. Borzasztóan kicsi, ha nem gondolod át mit is csinálsz.

Én ebbe a szobába hangáteresztő vásznat és vékony/lapos vászon mögé rakható lcr sugárzókat és szintén vékony,lapos surroundokat tudok elképzelni jó eredménnyel. Pl. Jamo D600, XTZ Spirit vagy beépíthető hangsugárzókat mint pl. Focal 100 sorozat stb. Egyszer csináld meg a szobádat, de akkor jól. Szerintem pont nem az állódoboz plusz monitorsugárzós felállás adná itt a jó eredményt. A szobádban normális mélyeket pedig egyedül úgy tudsz kapni, ha multiszubos felállást használsz a megfelelő elhelyezéssel. Amit már ezerszer belinkeltünk ide, hogy mik az ajánlott felállások. A 80-100hz alatti állóhullámokat ezekkel a felállásokkal tudod a legjobban kezelni, (plusz eq.) gyakorlatilag a basszuscsapdát helyettesíted a 2. szubbal.


A 80/100-300hz tartományt pedig tudod kezelni hagyományos elnyelőkkel. A kép meg mehetne faltól falig akár, ha a vetítő tudja. Ha megfelelő vékony hangsugárzókat használsz a 7.1 is mehetne, illetve az Atmos.

[ Szerkesztve ]

(#171410) BBéci válasza Dorian (#171405) üzenetére


BBéci
titán

Amikor itt volt nálam mindkettő, folyamatosan hasonlítgattam őket és egyértelműen a zártat hallottam gyorsabbnak, megfogottabbnak, pontosabbnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#171411) mettek válasza -KP- (#171408) üzenetére


mettek
addikt

Azt hallottam hogy az svs részletezőbb de most megrendeltem a mini dsp hd-t ugyhogy vagy sima pb 2000 lesz vagy r115 sw ha lesz használt.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171412) mettek válasza BBéci (#171410) üzenetére


mettek
addikt

Nálad sincs akusztikailag kezelve a szoba tudtommal. Ha lenne lehet kisebb lenne a különbség.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171413) aldebaran


aldebaran
őstag

Sziasztok!
Van egy Onkyo TX-NR 636 erősítőm. Egyszer csak a jobb első hangfalkivezetés megadta magát. (Másik kivezetésbe a hangfalat rádugva működik, másik hangfalat abba a kivezetésbe rádugva nem működik)
Volt már valakinek hasonló problémája? Sajna, garancia már nincs rá.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#171414) -KP- válasza mettek (#171411) üzenetére


-KP-
addikt

részletezőbb :D :D

(#171415) Dorian válasza mettek (#171412) üzenetére


Dorian
félisten

Szubok esetèben inkább az elhelyezès (meg persze a jò eq) a mèrvadò, azokon a frekvenciákon ùgysem nagyon kezelhető a szoba.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#171416) Tamoo válasza Dorian (#171415) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem tervben van még három basszuscsapda, de eddig a lustaság győzött, nem volt időm/kedvem utána szaladozni.
Nem azt várnám tőle, hogy a kiemeléseimet megoldja, mert azt nehéz lenne célzottan, hanem azt hogy alul csökkentem az utózengést.
Kíváncsi leszek mennyit fog érni ha egyszer elkészül. :D

De az tuti, hogy az elhelyezéssel lehet legjobban hazavágni az élményt.

[ Szerkesztve ]

(#171417) Dorian válasza Tamoo (#171416) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem is mèly-utòzengès miatt van tervben olyan rezonátor amit akèt hátsò sarokba èpìtendő leendő könyvespolcok aljába fogok tervezni. De ez több èv mùlva lesz aktuális.

Mondjuk az 50 Hz-es beesès megoldása sokkal jobban èrdekelne, gyakorlatilag a teljes front szekciòban jelen van, ha a szubot máshová teszem azokon a helyeken mèg jobban. A függőleges mòdus az oka azt hiszem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#171418) BBéci válasza mettek (#171412) üzenetére


BBéci
titán

Van kezelve, de még nem végleges az állapot. Basszuscsapdám nincs, ha a mérések elengedhetetlennek mutatják, akkor lesz.
A különbség mindenképpen fennáll, a német HiFi Test újság ugyanezt állapította meg.

#171414-KP-
Mi ebben a nevetnivaló? Te még nem hallottál részletező és elkent szubbasszust? Ha igazán jó a szubláda, akkor kottázható a hangja. Ettől persze a 2000 Pro-k kissé távol vannak, de már mutatnak belőle valamit. Az SB-2000 Pro egyértelműen jobb e tekintetben, mint az a Klipsch. Természetesen szerintem, az én rendszeremben.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#171419) BBéci válasza Dorian (#171417) üzenetére


BBéci
titán

Azt a beesést nem tudtad EQ-val kiegyengetni?
Nálam is kissé halkabb az 50-60 Hz, mint a 25 és a 31,5.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#171420) Dorian válasza BBéci (#171419) üzenetére


Dorian
félisten

A beesès nagy rèszèt ki lehet, egy konkrèt szűk sávot nem, ami maga a kioltás. Szòval mozin ebből annyi maradt, hogy a mèly mellbevágás-rèsze kicsit kevèsbè intenzìv. De sztereò zenènèl ugye nincs eq, ès a frontoknal hasonlòan jelentkezik.
Nem mintha bármi rendesen leülős zenèt hallgatnèk mostanában, ùgyh a problèma mèg egy darabig erősen elmèleti :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#171421) mettek válasza Dorian (#171420) üzenetére


mettek
addikt

"Rendes zenével" a filmek is tele vannak. Lényeges lenne akusztikailag rendbe tenni a szobát. Pláne hogy neked sem belépő rendszered van.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171422) Tamoo válasza mettek (#171421) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nálad tökéletes lesz?

(#171423) mettek válasza Tamoo (#171422) üzenetére


mettek
addikt

Az nem de most nem kevés pénzt és energiát teszek bele. 1,5 hónapja csak a nappalin dolgozom. Jövő héten jön fapaci is beméri és megmondja hogy még milyen panelt hova kellene tenni.
Így áll:

A polcok körül 50 cm mélyen kőzetgyapottal van töltve, filccel fedve és lécekkel takarva. A lécek így nem gátolják a hang bejutását és diffúzorként is működnek. A leugró álmennyezet ugyanígy van megoldva.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171424) Dorian válasza mettek (#171421) üzenetére


Dorian
félisten

Filmek-zenèk? Valamit keversz. Mozis forrás esetèben van eq, ès az 50 Hz-et amùgy is bőven a szub intèzi.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#171425) Dudee válasza BBéci (#171418) üzenetére


Dudee
senior tag

És te mit ajánlanál egy ilyen kisebb szobába, PB-t vagy SB-t?
95% filmezés céljából.

(#171426) Tamoo válasza mettek (#171423) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kíváncsi leszek, hogy hozza-e az elvárásokat, majd rakhatnál be grafikonokat ha be van mérve a végleges, lehet belőle tanulni. Akkor is ha esetleg nem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#171427) Dudee


Dudee
senior tag

És amúgy aki EQzik, az átalában használja az erősítő korrekcióját is? (audyssey, dirac akármi)
Ki tud jönni egymással egy miniDSP és az AVR saját okossága?

(#171428) mettek válasza Tamoo (#171426) üzenetére


mettek
addikt

Én is kíváncsi leszek. Ebbe most nagyon sokat beletettem ugyhogy remélem lesz eredménye. Eddig sok pénzt égettem el technikára de nem tudták megmutatni a tudásukat a szoba miatt.
Most a vetítésre is gondoltam, ezért is lett sötétebb a plafon és méregzöld a falak. A médiafal polcai között ereszkedik le a vászon, így azoknak a belső felét sötétszürkére festettem mert az lesz az elsődleges fényvisszaverő pont a vászonra. Úgyhogy most képben is minőség javulást várok.
A hátsó falak még panelezést igényelnek, ott mondjuk lesz egy könyvespolc, azon a projektor és felette némi panel plusz szivacs basstuscsapda a plafon sarkában. A padló linóleum jellegű régóta így az eleve jobb hang szempontjából és lesz vastag plüss szőnyeg is.

Illetve ez eddig egy nyitott folyosós szoba volt, most berakattam egy ajtót így zárt térré vált végre.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171429) Dorian


Dorian
félisten

Én hétvégén visszafelé haladtam:
Proji lámpacserén + tükörbeállításon,
Vászonnál meg gondoltam ne menetes szárakon lógjon a mennyezetről, hozattam hozzá acél konzolokat, specifikáció szerint 250 kg teherbírással. Felraktuk az egyiket, rá a vászon tokját, ekkor a konzol gondolom elvesztette a potenciáját és elkezdett lekonyulni :DDD
Nagy kapkodás, tartani amíg le nem szereljük. Nézem a konzolt, a sarokmerevítés nem hegesztve volt, hanem ragasztva :Y :W
Csináltatok hozzá U acélból rendes tartót, aki meg ilyent gyárt az dugja fel magának...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#171430) -KP- válasza BBéci (#171418) üzenetére


-KP-
addikt

Használtam pb2000-et és sb12nsd-t is a szobámban. Nem a részletező kifejezés az, ami először eszembe jutna róluk. Az hogy egy szub mennyire részletező amúgyis döntő részt a kalibráción és a szobaakusztikán múlik, illetve az ülőpozíció kiválasztásán.

Mettek esetén egyébként egyszerűbb lenne egy 2. darab Klipsch. Bonyolítaná a dolgokat két különböző szub összehangolása.

(#171431) Quetz válasza mettek (#171423) üzenetére


Quetz
őstag

Miért raktál gyapotot a mennyezetre, ha utána lezártad az egészet egy visszaverő felülettel?

(#171432) Quetz válasza Dudee (#171427) üzenetére


Quetz
őstag

A Két EQ hatásai összeadódnak. AZ előnye pedig az, hogy aki minidsp-vel is dolgozik, annak van hozzá mikrofonja, és addig játszik a beállításokkal, amíg jó nem lesz.

(#171433) Tamoo válasza Quetz (#171432) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Van aki kikapcsolja ilyenkor az AVR-en a szub korrekciót. Már amelyiken ki lehet ezt külön.
Elég változó ki hogy csinálja ahogy nézem ... ki kell kísérletezni egyénileg.

[ Szerkesztve ]

(#171434) mettek válasza Quetz (#171431) üzenetére


mettek
addikt

Mert nem teljesen van lezárva. Laminált padló-rés-léc-rés-laminált padló. Nem nagyok a rések de van. A mély hang biztosan feljut, a többit meg kicsit megtörik a lécek. Tuti jobb lesz ogy mint a csupasz plafon vagy egy két panel.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171435) Tamoo válasza mettek (#171434) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Zsákbamacska, hogy mit fog így csinálni. Nehezen kalkulálható. Ezért vagyok rá nagyon kíváncsi bemérve. Ez így lényegében random frekire hangolt helmholtz rezonátor.

[ Szerkesztve ]

(#171436) mettek válasza Tamoo (#171435) üzenetére


mettek
addikt

Ja. Valóban kérdéses milyen lesz. A jövő héten jön fapaci es beméri a szobát, bár akkor még nem lesznek bent az új nyílászárók meg a függöny sem lesz fent ami sokat számít.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171437) Tamoo válasza mettek (#171436) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Frankó téglalap a szoba, csillapítás is lesz. Ha az üléspozícióval, szub helyzetével is lehet játszani, akkor nagyon jó lehetőségekkel indulsz.
Ha nagyon nincs szerencséd, akkor ott csillapítanak túl a "csapdáid" ahol nem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#171438) -KP- válasza mettek (#171436) üzenetére


-KP-
addikt

Biztos jó ötlet félkész szobát mérni?

(#171439) Tamoo válasza -KP- (#171438) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én is ezen gondolkoztam, de ha jól sejtem az az elsődleges szempont, hogy további útmutatást kapjon. RT60-at tud mérni később magának is a módosítások elvégzése után.

[ Szerkesztve ]

(#171440) Dorian válasza -KP- (#171438) üzenetére


Dorian
félisten

Az, hogy nem lesznek függönyök, semmit sem jelent. Én pont fordítva gondolom, eddig kellett volna mérni, mielőtt megcsinálja ezt az álmennyezetet, ami ahogy Tamoo mondta, egy kérdőjeles frekvenciára hangolt, brutál nagy felületű rezonátor. Most ahhoz kell a nagy mázli, hogy pont ott és úgy hasson ahogyan szükséges. Csak nehogy aztán lehessen lebontani.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#171441) -KP- válasza Dorian (#171440) üzenetére


-KP-
addikt

Új nyílászárók se lesznek. Nem tudom hány darabról van szó és mekkora méretről persze. Amit írtál abban írtál abban is van igazság végülis.

[ Szerkesztve ]

(#171442) mettek válasza Tamoo (#171439) üzenetére


mettek
addikt

Igy van, pont ezt mindta fapaci is, hogy ilyenkor még lehet módosítani ha kell. Ezért most mérünk.
Amugy a plafont nem lehetett volna előre tesztelni mert rz így van most teszt állapotban. Az már tuti úgy marad, sztem az nem fog túlcsillapítani. Ha a médiafalba épített gyapot soknak bizonyul akkor azt vagy kiszedem vagy legipszkartonozom és kész. Nagy rizikó nincs. Sztem ennyi elnyelő amúgy kell de kiderul hamarosan.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171443) Quetz válasza mettek (#171434) üzenetére


Quetz
őstag

Én ilyenre gondoltam volna inkább:

Skyline Diffusers Pro And Cons – Acoustic Fields

Back Wall Diffusers - Gearspace.com

Az egész mennyezet kezelése szükségtelen, hacsak nem hangszigetelés a cél, de arra a laminált padlólap alkalmatlan.

(#171444) BBéci válasza -KP- (#171430) üzenetére


BBéci
titán

Ez így rendben van, a részletezés nem a 200000 forintnál olcsóbb szubládák műfaja. Volt nálam PB-2000 és 12 NSD is, egyértelműen az utóbbi tetszett jobban, azt választottam volna.
Szerintem sem jó ötlet teljesen eltérő tulajdonságú mélyládákat használni.
Azzal viszont nem értek egyet, hogy bármiféle EQ-tól részletező lesz egy alaphelyzetben arra képtelen mélynyomó. Az a hangszórón, aztán az erősítőjén, harmadsorban a ládán múlik. Természetesen az elhelyezés nagyon sokat számít.

#171421mettek
Dorian nagyon sokat tett azért, hogy az akusztika rendben legyen. Többször méretett, paneleket készíttetett, függönyözött.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#171445) Dudee


Dudee
senior tag

csak úgy eszembe jutott: abból gondolom, hogy ez az akkusztikai rendbetétel egy végtelenbe vezető út, hogy UMIK-1 mérőmikrofont senki sem ad el használtan.
Akinek ilyenje van, az tuti folyamatosan méreget vele, és nézegeti hogy mi a hatása annak, hogy lecserélte a hangfalat vmi másra, be van húzva a függöny vagy nincs, kicserélte a fotelt egy kényelmesebbre, vagy épp hízott egy pár kilót a macska, ami amúgy ott szokott a puha szőnyegen dögelni.

de szóljatok ha valaki mégis megválna tőle, én is szívesen méregetnék egy kicsit :)

[ Szerkesztve ]

(#171446) Tamoo válasza Dudee (#171445) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen, rá lehet kattanni, hogy minden apró változtatás után mér az ember. :D Én már csak tudom.
De most kb. 2 hónapja nem mértem semmit. Viszont nem adnám el, mert később is biztosan kelleni fog.

(#171447) ctrlaltdel13 válasza Dudee (#171445) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem hinném, hogy a "közeledbe" ne lenne egy olyan fórum társ aki ne adná kölcsön pár napra.
Esetleg, még el is megy és segít pár dologban.

(#171448) Quetz válasza Dudee (#171445) üzenetére


Quetz
őstag

Egy Umik-1 árából Fapaci kimegy hozzád kétszer. Mérni meg nem csak akkor kell, amikor akusztikát raksz rendbe, hanem minden esetben, amikor változtatsz a rendszeren. Ha pedig Dirac szobakorrekcióra váltanál, akkor ahhoz alap az Umik-1.

(#171449) Dudee válasza Quetz (#171448) üzenetére


Dudee
senior tag

igen, de most akkor mit is mondasz ezzel?
Nem éri meg megvenni a mikit, mert ott van a szaki, aki fele pénzből megoldja, és még javaslatokat is tesz
vagy
úgyis kell a miki, mert hiába a szaki, őt nem fogod minden alkalommal kihívni, amikor varia van :)

amúgy azt gondolom az utóbbi, ha valaki szeretne kicsit elmélyülni benne, megérteni az összefüggéseket, és csak úgy 'elszórakozni' vele.
Az előbbi pedig akkor, ha az embernek megoldás kell, nem a rögös úton akar haladni.

Mondjuk két okból is mindenképp megfontolom a javasolt szakember felkeresését.
Egyrészt sok helyen szembejött már a neve, ahogy látom előadásokat tart a témában, rengeteget mért már, sok a tapasztalat. Az akusztika egy komoly és bonyolult mérnöki terület, rengeteg tudást igényel.
Másrészt szívesen elbeszélgetnék vele mérnökként a kábelekről alkotott állításairól, minthogy pl az arany tisztítja a hangzást, izmosítja a basszusokat, és hogy a pamut kábel burkolat jót tesz a hangzásnak.
Elnézést, de nekem ez a kettő annyira nem ér össze, hogy komolyan érdekelne a mondás. Mert az egyiknél szigorúan műszerekre, mérésre hagyatkozunk, másiknál pedig mindig az jön elő, hogy bizony nem lehet mindent megmérni még 50 milliós műszerrel sem, a szubjektív fülünk a döntő mérce. (na ezért most tuti kapok a fejemre :D bár remélem mégsem, hiszen tényleg szívesen megkérem egy session-re)

[ Szerkesztve ]

(#171450) -KP- válasza Quetz (#171448) üzenetére


-KP-
addikt

Egyszer, nem kétszer ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.