Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110001) Dorian


Dorian
félisten

Hifi topikba írtam előbb, gondoltam ide is bemásolom:

Kivettem a hangfal jumper lemezét, és a magashoz külön kábelt kötöttem, hogy majd mennyivel jobb lesz úgy a hang, mindenki utálja ezeket a lemezeket. A "kábelközösítő" banánaljzat felől banándugóval, mert tartottam tőle, hogy nem lehet a 4mm-es mellé beleerőszakolni még egy kábelt.
Zene elindul, broáf... sok mély, magasak ritkásan...Kénytelen voltam banántalanítani és megerőszakolni a kábeleket és a csatit. Nagy nehezen sikerült és lőn zene.
Nakamichi banán monnyon le.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#110002) Oldfighter válasza Champ1on (#110000) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Ha rendelkezik megfelelő csatlakozókkal az az ízé, akkor igen.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#110003) demars válasza Dorian (#110001) üzenetére


demars
addikt

Ennyire xarok??? Pedig korábban többször is olvastam itt, hogy használjátok, mert olcsó és jó. Akkor be is szereztem belőle 7 párat.... Mivel még alakul a dolog így nem használom őket, de ezek után... :F

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#110004) Ragadozó válasza demars (#110003) üzenetére


Ragadozó
Ármester

hát nem csúcs (inkább az alja kategória), de annyira azért nem is rossz, de be kell járatni, mint a kábelt is...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#110005) Csabroncka válasza Dorian (#110001) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezeket a (és a testvérét) Kácsás dugókat sokan dicsérik, nekem a G-s van Neotech NS-241260-hoz, teljesen ok.

"in medias res"

(#110006) Dorian válasza demars (#110003) üzenetére


Dorian
félisten

Úgy tűnik a MA GS20-hoz már elég kevés. Én utoljára régen, a kácsás kábeleimhez használtam őket.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#110007) Norbi 72 válasza Dorian (#109944) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én most kezdem.Eleje elég jó.A többit majd késöbb.

[ Szerkesztve ]

(#110008) windlord


windlord
őstag

Kácsás hangfalkábelek közül mely kábel ajánlott frontokhoz?
Keresztmetszetben mi az ajánlott amit érdemes venni.

HK avr255 es egy KEF C75 osszekotesere kellene.
Frontok tavolsaga az erositotol max. 3meter.

(#110009) Sefter válasza #72042496 (#109994) üzenetére


Sefter
veterán

Igaz, korán volt még :B

Psn ID: sefter_hun

(#110010) sakal83 válasza DonThomasino (#109972) üzenetére


sakal83
addikt

Ez best buy

[link]

(#110011) *Tata*


*Tata*
senior tag

Akinek esetleg van Pioneer VSX-924-hez magyar használati útmutató.
Fénymásolt vagy bármilyen formátumban.
Megkereshetne privátban. :R

(#110012) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#110007) üzenetére


Norbi 72
veterán

Kép és hang kíváló.

Igen látványos film.

A story kicsit bonyi,lehetett volna gyúrni rajta..

Az ügyintézős jelenetről a Brazil jutott eszembe,ami nem könnyű film. :DDD

(#110013) SpLaSh001


SpLaSh001
csendes tag

Sziasztok!
Van 4db 6ohm-os hangszóróm amit mélyként használok.
Az erősítőm 8 ohm-os szerintetek 6ohmon használjam őket vagy inkább 24? mert 12-re nemlehet ugyebár kötni :S

(#110014) sith7 válasza Ragadozó (#109975) üzenetére


sith7
nagyúr

Asus HD player - t reset - elte, és működik a dolog , van hang is már :))

(#110015) carpediem007 válasza Dorian (#110001) üzenetére


carpediem007
tag

Nekem ez a típus van, de tökéletes a hang, nem észleltem semmi változást. Te melyik típust próbáltad? :Y

(#110016) #72042496 válasza Norbi 72 (#110012) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nekem tetszett az a film. Egy rakat hulladékra számítottam, ezzel szemben lekötött, kikapcsolt, így a célját elérte. Mégegyszer azért nem nézném meg, de egynek teljesen jó volt.

(#110017) #09634560 válasza SpLaSh001 (#110013) üzenetére


#09634560
törölt tag

Látom nagyon nagy hiány van elmélet+tapasztalatban.. nemhogy a 24 de még a24-de még a 16- sem fog megszólalni.. túl nagy lesz az ellenállás..
Hogyan csinálsz belőle 24-et?12-őt könyebb , még az a legvalószinübb megoldás.. nem fog annyi lenni mert a legelső mindjárt szüröként fog viselkedni, mivel ugye tekercs+mágneses erők+Lenz törvény.., második már csak részterhelést kap 4ik meg az összesnek a 8/adát.. az lesz a történet vége hogy a legelső el fog füstölni a rá eső tulterheléstől(akár 12 akár 24) és a többi is néma marad. Párhuzamosan meg reciprok lesz tehát 2*6 ohmos az 3 ohm lesz bár egyenlő lesz ilyenkor a terhelés.De birja e az erősitő a nagyáramú kis impedanciás terhelést? Okyo talán.. vagy mélnyomóra tervezett D osztályú erősitő.. Megoldás vagy beszerzel mély meghajtásra alkalamas d osztályú mélynyomo erősitőt, vagy pedig egy szakember által tervezett hangváltó, méretezve mint erősitő mint T-S paraméterek felé..

(#110018) SpLaSh001


SpLaSh001
csendes tag

végig sorosan kötöm, az 24 lesz..
12-t meg nem lehet csinálni tudtommal, ha meg igen egy kötési rajzot készíts már nekem ha nem nagy fáradtság :) :R

(#110019) demars válasza carpediem007 (#110015) üzenetére


demars
addikt

Nekem ez a csili vili van...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#110020) #09634560 válasza SpLaSh001 (#110018) üzenetére


#09634560
törölt tag

mi lesz akkor ha kétxkét sorba kötöttet alkalmazol?? tehát párhozamosan kötsz két sorba kötöttet?

(#110021) carpediem007 válasza demars (#110019) üzenetére


carpediem007
tag

Neked mi a véleményed a tieidről? Csak mert még akarok rendelni :-)

[ Szerkesztve ]

(#110022) demars válasza carpediem007 (#110021) üzenetére


demars
addikt

Nincs véleményem (tapasztalatom)... ezért
:))

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#110023) SpLaSh001 válasza #09634560 (#110020) üzenetére


SpLaSh001
csendes tag

az le felezi tudtommal, szóval ugyan ott vagyok 6 ohm-on

(#110024) carpediem007 válasza demars (#110022) üzenetére


carpediem007
tag

Oké, megvan :-) ha teszel egy próbát írd már meg hogy mire jutottál, engem érdekel :-)

(#110025) gyurczy válasza demars (#110003) üzenetére


gyurczy
őstag

Még jó, hogy nem erősítőt vagy hangfalszettet vettél bemondásra, kisebb a tanulópénz. Nem mellesleg ékes példa ez arra, hogy a fórumon ajánlani bármit is felelősség, főként személyes tapasztalat nélkül. Megjegyzem az, hogy a fórumon épp mi a sláger gyártó/termék nem jelenti azt, hogy vakon kell hinni benne. A puding próbája az evés, ebben pedig benne van, hogy néha belenyúl az ember a szarba.

(#110026) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Na most jön az, hogy innentől senki nem vesz Nakamichit mert szar. Szerintem meg áráért tök jó. :) Aki nem akar hibázni, az szorítsa be a hangfalkábelt aztán kész ...

(#110027) demars válasza gyurczy (#110025) üzenetére


demars
addikt

Jogos! Bár nem mindegy mit vesz az ember és mekkora értékben!
Azért aki olvassa a fórumot és tisztában van vele, hogy kinek a tapasztalatára lehet hagyatkozni, az nagyon nem fog mellé lőni...
Ha a tapasztaltabb és hozzáértő fórumozók ajánlanak valamit szinte mindig javasolják a személyes meghallgatást, kipróbálást!
Ezek a dugók anno nagyon megtetszettek, az áruk roppant baráti volt és bár tudtam, hogy nem fogom őket rögtön használni de azért berendeltem... :U

(#110026) Tamoo +1 :DDD

110028 Dorian: : Erről beszélek! Valószínű nekem is maximálisan jók lesznek ezek a dugók! Amennyiért sikerült vennem meg pláne... :P

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#110028) Dorian válasza demars (#110003) üzenetére


Dorian
félisten

Srácok,
Nem kell ennyire megijedni. Előző hangfalammal sztem semmit nem vettem volna észre ebből, pedig nem volt olyan rossz, új tulaja Dali Ikon 6-ot cserélt rá. Most is ment 1 hétig tévézéssel, tegnap este mozival, de csak ma, hogy végre összedugtam a sztereó rendszeremet tűnt fel, zenével a dolog.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#110029) Zorrolaci


Zorrolaci
csendes tag

Sziasztok!
Egy különleges problémával,de nem ritka dologról lenne szó! Ha valaki tud valami okosságot arra,hogy mit lehet csinálni szubwoofer reflexnyilással (yamaha yst sw 315),hogy ne "szercsegjen" pl.: ha szivaccsal kitömöm,akkor meg csillapodik a mély hangossága,de nem biztos hogy ez a szercsegő hang megszünik...
Ha van valakinek valami tanácsa,akkor kérem irjon...
Köszönöm! :)

(#110030) Norbi 72 válasza Tamoo (#110026) üzenetére


Norbi 72
veterán

+1.8 Naka Z dugó van a vasban,semmilyen hangzásbeli hátrányt nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#110031) BBéci válasza Zorrolaci (#110029) üzenetére


BBéci
titán

Az egy tipikusan portzajos szubláda, ismerem, teszteltem, csak addig szabad hangosítani, amíg rendben van a hangja. Betömni hatalmas butaság.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#110032) Zorrolaci válasza BBéci (#110031) üzenetére


Zorrolaci
csendes tag

oké! Köszi,és amúgy ha a sub falain nincs hangelnyelő akustik szivacs,az sem segítene?

(#110033) gyurczy válasza demars (#110027) üzenetére


gyurczy
őstag

Azért aki olvassa a fórumot és tisztában van vele, hogy kinek a tapasztalatára lehet hagyatkozni, az nagyon nem fog mellé lőni...

És mi alapján tudod leszűrni, hogy ki az, akinek a tapasztalatára lehet hagyatkozni? Én néha még az enyémre sem merek. Itt a fórumon nagyjából 3 ember van, akinek a véleményére adok, és csak egy, akiét a saját koordináta rendszerembe be tudom illeszteni.

(#110034) demars válasza gyurczy (#110033) üzenetére


demars
addikt

Csak úgy lehet, ha valaki rendszeresen olvassa a topikot! Kb 1 éve én is ezt teszem... és én is arra jutottam, mint Te!!!
Még szerencse, hogy az a néhány ember segít bennünket! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#110035) gyurczy válasza demars (#110034) üzenetére


gyurczy
őstag

Akinek én adok a véleményére, annak ismerem a láncát, annak változását és viszont, az utóbbi 2 évben, meghallgattunk együtt kiállításokon cca 100-150 láncot és átbeszéltük, hogy ki mit hallott. Voltak átfedések és durván eltérő álláspontok is persze, de ez alapján van fogalmam arról, hogy mit is jelent az, amit mond. Attól, hogy olvasom a fórumot még semmilyen információt nem kapok arról, hogy xy fórumtag milyen stílust, milyen hangot szeret, milyen valós tapasztalatokkal rendelkezik, honnan szerezte azt a tudást, ami alapján véleményt formál vagy ajánlást tesz.

Nem kizárólag rólad szól ez a dolog, csak jó apropó volt a téma felhozására a banándugós történet. :R

(#110036) demars válasza gyurczy (#110035) üzenetére


demars
addikt

Értem, hogy miért írtad. Ezért is mondtam azt, hogy igazad van! Bár ha valaki nem csak olvas, hanem értelmez is akkor kiszűrhető, hogy ki az aki odavág valamit és kinek a szavai mögött van valós tudás... Persze mindezt kombinálva más emberek támogatásával azért jó eséllyel rá lehet jönni elég időben, hogy ki az a pár ember aki visz egy topikot... (általánosságban)
Nekem elég kevés szakmai tapasztalatom van a házimozi terén, de amilyen gyakran tudom olvasom a topikot, olvasom a teszteket és megfogadom a tanácsokat! Ha pedig adott témával kapcsolatban érdekel valami, azt megkérdezem!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#110037) gaben88


gaben88
őstag

Erre nincs tippetek mitől lehet? [link] Rossz kábel, hangfal, vagy az egész erősítő? :R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#110038) gyurczy válasza demars (#110036) üzenetére


gyurczy
őstag

Némi ellentmondást vélek felfedezni az elég kevés szakmai tapasztalat és a szavak mögötti valós tudás kiszűrése között, de nekem a 9 is páros.

(#110039) Ragadozó válasza gaben88 (#110037) üzenetére


Ragadozó
Ármester

inkább a forrás a gyanús, a pc...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#110040) carpediem007


carpediem007
tag

Castle Knight 3 két utas álló hangfalnak mennyi a minimális hallgatási távolsága ahol már a hangok egybe olvadnak... remélem érthető mire gondolok... :))

(#110041) Agyzuzo válasza gaben88 (#110037) üzenetére


Agyzuzo
addikt

"MSI GTX970 GAMING 100ME"

Emiatt van. :) A 970-esnél sajnos nagyon gyakori a coil whine effektus és ezt általában áthallod minden erre érzékeny komponensedben. Nekem szerencsére a Yamaha erősítőm nem érzékeny rá, de pl. a studio monitorjaim aszimmetrikus kábelnél felvették az összes zaját, mióta szimmetrikus kábelezést használok azóta nagyjából 90%-ban megszűnt a probléma (nagyon minimálisan így is áthallom, de csak ha rátapasztom a fülem a hangfal membránjára kb).

Szerk: annyival próbálkozhatsz hogy felteszed az nVidia Driver Inspector-t és ott beállítod a VSync-et On-ra, illetve egy frame limitert 58 fps-re - ha csak a magas fps szám az oka a cicergésnek akkor szerencséd van, probléma megoldva.

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#110042) gaben88 válasza Agyzuzo (#110041) üzenetére


gaben88
őstag

Gondoltam én is rá, de mivel a kártyánál nem hallom a dolgot, csak a hangfalakon, így ezt kizártam. De ezek szerint mégis... :( Kár érte! Mindenesetre minden játéknál kapcsolok V-SYNC-et és így fix 60fps-nél nincs gond. Azt vettem észre, hogy olyan 100-120fps-től felfelé lehet hallani. Na, de ez itt már így off és köszönöm! :R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#110043) sting2


sting2
addikt

Hány Wattot tol ki magából a Denon 3805 - 06.- Fejhallgató kimenete?
Sehol nem találok rá utalást/leírást.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#110044) Oldfighter válasza carpediem007 (#110040) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Gondolom sztereó anyagról beszélünk. Egy egyenlő oldalú háromszöget képzelj el a két hangsugárzó és a hallgatói pozíció között. Ettől beljebb romlik a sztereó kép.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#110045) BBéci válasza Zorrolaci (#110032) üzenetére


BBéci
titán

Kétlem, hogy bármi segítene rajta. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#110046) Vikthor válasza sting2 (#110043) üzenetére


Vikthor
nagyúr

eleget ahhoz, hogy halláskárosult lehessél... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#110047) BBéci válasza carpediem007 (#110040) üzenetére


BBéci
titán

Ha arra a távolságra gondoltál, ahol már nem hallod külön a magas- és a mélyközép sugárzókat, azt próbálgatással tudod meghatározni. Általában egy méter már elegendő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#110048) Dagidög


Dagidög
senior tag

Úgy néz ki, hogy fél év(!) alatt sikerült (majdnem) teljesen kiismernem az első rendszerem. A tapasztalatom az, hogy az ördög a rendszer és annak az elhelyezése mellett a beállításokban is nagyban rejlik.
Nagy segítségemre volt ez az Audyssey beállítási útmutató, az itteni topik és lakói és jómagam nagy kísérletezési kedve. Bárki, aki bizonytalan, bátorítom, hogy próbálja ki erősítője beállításait, nyomkodja végig, mert nagyon megéri!

A vágások és a mélynyomó helyes beállítása után a hallgatási módok megfelelőre állítása filmeknél tisztított a hangképen főleg mélytartományban, majd a Dynamic EQ kikapcsolása ezt még jobban fokozta - a mélynyomó hangja teljesen belesimul a hangok összességébe, elértem azt a hatást, amit mindig említetek, miszerint nem szabad, hogy külön kihallható, terjengős legyen a mély, de kikapcsolva hiányozzon. Még Stereo módban történő zenehallgatásnál is teljesen passzolnak a mélyek, csak kiterjesztik a zenét és nem rámásznak. Ezen felül még részletgazdagabb lett a hang mind zenén, mind filmek alatt.

Az egyedüli problémám, hogy PC-n történő játék alatt többcsatornás hang (Multich PCM) mellett nem tudok olyan hallgatási módot, ami mellett működne az Audyssey. Tudtok megoldást arra, hogy lehetne bekapcsolni vagy ez valamilyen általános limitáció, netán az én erősítőm (Onkyo 607) korlátozottsága?

[ Szerkesztve ]

(#110049) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Még csak puhatolózok, de egy lehetőleg legolcsóbb, belépő 5.1-es erősítő+hangfal megoldást keresnék.
Media lejátszó->erősítő->TV felálláshoz. Egy Mede8er MED600X3D lenne majd a MP.

Fontos, hogy tudja HDMI-n fogadni/küldeni a jelet. Ha van ilyen egybe csomag, amihez jönnek jó hangszórók is (az árhoz mérten) az is megfelel, de ha külön-külön jobban megéri (esetleg így spórolósabb) akkor jöhet hangfal szett ajánlat is.

A minél olcsóbb megoldásra törekszem, de azért gagyit sem akarok.

A válaszokat köszi! :)

(#110050) BBéci válasza SunMount3r (#110049) üzenetére


BBéci
titán

Ha még nem olvastad el a Topik összefoglalót, akkor gyorsan pótold és utána áruld el, mennyi pénzből szeretnél házimozi rendszert összeállítani!?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.