Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171051) -KP- válasza denesdr (#171046) üzenetére


-KP-
addikt

Python szerintem nem is akar mozizni. Megépíti, aztán kezdi előlről, mert ő a barkácsolást élvezi igazából :DDD

(#171052) denesdr válasza -KP- (#171051) üzenetére


denesdr
addikt

Igen, valahogy körvonalazódni látszik ez a dolog. :DDD

(#171053) foltang válasza denesdr (#171052) üzenetére


foltang
csendes tag

Pedig!
_A_ megoldás, hogy ne kelljen annyit bajlódni ezzel a fránya akusztikával:
[link] :C

(#171054) VoidXs válasza foltang (#171053) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Elhiszed, hogy lenne piaca? :D Csak kísérletképp feltenném apróra egy pár használt zoknim, és 100%-ig biztos vagyok benne, hogy elvinné egy hifis és ódákat zengene róla.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#171055) python1 válasza -KP- (#171051) üzenetére


python1
veterán

Te is hibás vagy ebben, folyamatosan sugároztad az agyamat, hogy dobjam be az egész motyót a vászon mögé. :D Ok mondtam magamnak, csináljuk meg, hogy a centert bedobom a vászon mögé, 1 db film elég volt hozzá, hogy szétbombázzam a frontoldalt. Tamoék is hibásak DJkoxi-val, hogy céloztak az egységes front kialakításában, tehát kijelenthető, hogy gyenge, befolyásolható ember vagyok, akit kérem itt megvezettek. :O :DDD

(#171056) -KP- válasza python1 (#171055) üzenetére


-KP-
addikt

De legalább kiélheted a barkácsolás utáni vágyakozásod :DDD

(#171057) spiky03


spiky03
veterán

Ha esetleg DYI hangfal építésre szánnám el magam, akkor merre érdemes elindulni?
5 egyforma hangfalat gondoltam LCR típusút.

Amit falra tudok tenni, így gyerekbarát is lenne:D

Jamo D600 felét mondjuk, csak az kicsit drága :O

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#171058) Quetz válasza foltang (#171053) üzenetére


Quetz
őstag

(#171059) robi-k válasza spiky03 (#171057) üzenetére


robi-k
őstag

Tapasztalatból tudom, hogy a DIY hangfal építése sok buktatóval jár. Ennek a topiknak az olvasásával kezdeném.

(#171060) denesdr válasza spiky03 (#171057) üzenetére


denesdr
addikt

Ha nem ragaszkodsz a hifi stílushoz akkor pl.: [link]

Ha mégis hifist vagy valami egyedit szeretnél, írj rám!

(#171061) denesdr válasza foltang (#171053) üzenetére


denesdr
addikt

Duplán hordva még az extrém rossz akusztikát is rendberakja, de mindenkinek hordania kell, aki leül mozizni az ilyen szobában. Egy szandál ráadásul mégjobban felerősíti a zokni jótékony hatását. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#171062) denesdr válasza robi-k (#171059) üzenetére


denesdr
addikt

Uhh, csak abba a topikba ne keveredjen senki, aki most kezdene a hangfalépítéssel ismerkedni.

(#171063) robi-k válasza denesdr (#171062) üzenetére


robi-k
őstag

Hát igen, van ott egy-két érdekes "bennlakó". AVX fóruma is jó lehet kezdeti tájékozódásra.

(#171064) lemmy9 válasza spiky03 (#171057) üzenetére


lemmy9
őstag

[Ez drága? ]

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#171065) Saughassy válasza ctrlaltdel13 (#171017) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Ennek az is az oka, hogy minel tobbet nezel utana valaminek, annal inkabb rajossz, mennyi mindent nem tudsz meg, es hany buktato van egy projektben. Es ezeket tudjak/tudjuk elmondani ilyenkor, mert a megoldas sok ismeretlenes, szamitasigenyes ami egyreszt egy kep alapjan nem vegezheto el, masreszt pedig sokak tudasat meghaladja. Nem kibaszas, nem RTFM ez, hidd el.

(#171066) Saughassy válasza BBéci (#171038) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Általaban még így is kijön egy feketeöves hifista éves kábelköltségéből. :)

(#171067) mettek válasza foltang (#171010) üzenetére


mettek
addikt

Mármint mivel van nálad borítva a plafon? Kőzetgyapot lécek mögött vagy gipszkarton mögött?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171068) python1 válasza mettek (#171067) üzenetére


python1
veterán

Ha azt vesszük, nálam 30cm-nyi kőzetgyapot van a plafonon a lambéria mögött, és van némi gipszkarton is.

(#171069) mettek válasza python1 (#171068) üzenetére


mettek
addikt

Az jó kis réteg. Szépen van megcsinálva, grat. Én nem tervezem "lezárni" ellenben csak 5cm vastag kőzetgyapot fér el. A rétegelt lemezek között hagyok 5cm réseket. Részben dizájn részben funkcionalitás okán. Meglátjuk milyen lesz. A sima beton plafonnál biztos jobb.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171070) foltang válasza mettek (#171067) üzenetére


foltang
csendes tag

Akusztikai gipszkarton fölött van 10 cm XP kőzetgyapot.

(#171071) ctrlaltdel13 válasza foltang (#171070) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Milyen az az xp kőzetgyapot?

(#171072) mettek válasza foltang (#171070) üzenetére


mettek
addikt

Akusztikai gipszkarton alatt a perforáltat érted vagy a sima kéket?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171073) foltang válasza ctrlaltdel13 (#171071) üzenetére


foltang
csendes tag

XD az, bocs.

(#171074) foltang válasza mettek (#171072) üzenetére


foltang
csendes tag

perforált van nálam.

[ Szerkesztve ]

(#171075) SPEA válasza foltang (#171074) üzenetére


SPEA
aktív tag

Hasonló kivitelezésen gondolkodtam, persze szoba mérés, tervezés után. Ha jól látom, egyforma lyukkiosztású mindenhol. A felület mérete tervezve volt vagy ahogy jött?
Én arra gondoltam, hogy helyenként pár fokos szögben megtörném az előtétfal síkját, bár annak hatását nem tudom hogy lehetne előre számolni

(#171076) foltang válasza SPEA (#171075) üzenetére


foltang
csendes tag

A plafon csupasz volt induláskor, az adta magát, hogy telibe rakom ilyen megoldással, mivel hangszigeltelni IS kellett.
Azon felül van/volt egy olyan fal, amit egyébként is hangszigetelni IS kellett, ezért oda is ilyen került.
Említettem, hogy az utózengési idő lecsökkent 0.2 és 0.3 s közé, ami ugye már egy picit túlcsillapított. Megjegyzem, hogy én nagyon szeretem ezt a hangzást. Szempont volt még az, hogy a helyiségben hangszeres zene is lesz, ezért engedtem szabadjára az ilyen felületet, mert így sokkal elviselhetőbb a zárt térben egy rendesen megszólaltatott hegedű, vagy fagott.
Mivel nagyon tovább nem akarom csillapítani, most tervezem a diffúzorok helyét, méretét, típusát. (Plafon, elsődleges visszaverődési pontok, hátsó fal), mert a beszakadások, illetve állóhullámokra ez így önmagában nem elég.
A nem párhuzamos előtétfalon én is gondolkodtam, de a maximális vászon méretét már nem akartam tovább lekorlátozni, így maradt így.

[ Szerkesztve ]

(#171077) mettek válasza foltang (#171076) üzenetére


mettek
addikt

Szép lett. Grat. Az a baj hogy nagyon drága ez a perforált gipszkarton, azért nem ilyet vettem.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171078) fecke78 válasza foltang (#171074) üzenetére


fecke78
senior tag

Hangfalon teritő és virág.
értem én,hogy a fönökőt is érvényesülni kell hagyni , na de na :D

(#171079) SPEA válasza foltang (#171076) üzenetére


SPEA
aktív tag

Használtál hozzá speciális rögzítő elemeket? Esetleg kisebb borda távolságot, hogy az felület merevebb legyen és ne rezegjen?

(#171080) spiky03 válasza lemmy9 (#171064) üzenetére


spiky03
veterán

Erről még nem hallottam.
Packben nem olyan rossz az ára, igaz nekem a szub nem kellene meg én a hatásoknak is olyat gondoltam, mint amik elől leszek.

Köszönöm a többieknek is! :R
Benézek abba a másik 2 fórumra is.

Az építéssel meg még csak kacérkodtam, ha olcsóbban kijönne egy szett mint a gyári. Mint pl az Ultimaxnál. :)
Dobozokat lehet a szomszéddal le tudnám gyártani, ha lenne hozzá rendes rajz. Úgyhogy valami jó hangfalszett kellene csak max 16 centis hangszórókkal. :)

De nézegettem a használt piacot is. Hátha felbukkan valami jó vétel.
Még ráérek amúgy vele, nem sürgős.
Hétfőn jönnek a klímát beszerelni, az meg elvisz egy kis pénz magot. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#171081) foltang válasza SPEA (#171079) üzenetére


foltang
csendes tag

30 cm-enként vannak a bordák mindkét irányban a plafonon. A perforált gipszkarton sokkal nehezebb, mint a normál, és sokkal merevebb is. Az előírtnál a csavarokat is sokkal sűrűbben raktam. Az előtétfalon sokkal ritkábban vannak a támasztékok, gondot ott sem tapasztalok.

(#171082) foltang válasza fecke78 (#171078) üzenetére


foltang
csendes tag

Nyugi, művirág! :DD Bárcsak ez lenne akusztikailag a legnagyobb baj... :)
Apropó: Évek óta műfenyő van karira nálunk. Most az tűnt fel, hogy amikor elpakoltuk, sokat romlott az akusztika a szobában. Kikerült egy diffúz/ elnyelő elem. Ti nem tapasztaltatok ilyet? Számomra döbbenet volt a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#171083) foltang válasza mettek (#171077) üzenetére


foltang
csendes tag

Van ára, és nehéz vele dolgozni. Egyrészt, mert dög nehéz, és a hézagolás sem sima ügy. Ha azt akarod, hogy tényleg szép legyen, ahhoz gyakorlat, és rendes szerszám kell. De szerintem megérte.

(#171084) fecke78


fecke78
senior tag

Jól néz ki , nem gondoltál rá ,hogy lefested . mozira a fehér nem ép előnyös

(#171085) denesdr válasza spiky03 (#171080) üzenetére


denesdr
addikt

Pl egy ilyen Phonar M4 Next (de a többi is) klónja a gyári ár töredékéből kihozható: [link]

[ Szerkesztve ]

(#171086) -KP- válasza foltang (#171081) üzenetére


-KP-
addikt

Az tudatos döntés volt, hogy vetítés mellett minden fal fehér színű?

(#171087) denesdr válasza spiky03 (#171080) üzenetére


denesdr
addikt

De ez is klónozható: [link]

(#171088) spiky03 válasza denesdr (#171087) üzenetére


spiky03
veterán

Ez nem LCR, ha jól látom.
Én abban gondolkodom, hogy egyforma legyen mind az 5 hangfal és falra fel lehessen tenni egyszerűen.

Az fentebb linkelt Taga nem néz ki rossznak, csak kérdés milyen a hangja.
Igaz nekem csak a mozi része a fontos, zenére nem kell, max háttér rádiózásra, vagy Spotifyra.
Gondolom filmzenékre sem lennének ezek olyan vészesek.

Sajnálom, hogy anno nem tudtam meghallgani a Jamio D500-as szettet szly01-nél, amikor az Ultit hoztam el, hogy azok milyenek.

Mondjuk egyik ismerős azt mondta, hogy pl amik most vannak nálam hátsók a Canton Chrono CL 510.2, azokból is hallott jó mozit, hogy 5 olyan hangfal volt felszerelve.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#171089) denesdr válasza spiky03 (#171088) üzenetére


denesdr
addikt

Mitől LCR egy LCR? Kell 5 (vagy amennyit szeretnél) egyforma belőlük és kész.

(#171090) -KP- válasza spiky03 (#171088) üzenetére


-KP-
addikt

XTZ Spirit 8 megérne egy próbát szerintem.

(#171091) mettek válasza foltang (#171083) üzenetére


mettek
addikt

Én most azon gondolkozom hogy ezt a perforációs dolgot rétegelt lemezből oldom meg és magam fúrok lyukakat rá. Nekem összvissz egy 3.8x2.4-es falat kellene vele beborítani meg egy 4.5m x 20cm-es álmennyezet részt és az előtétfalban kb 2 négyzetmétert.

Egyrészt ugye rohadt drága ez a gipszkarton, másrészt nem is lehet kapni itt pécsen csak rendelésre és ugy is 1 hónap kb. :(((

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#171092) fecke78 válasza spiky03 (#171088) üzenetére


fecke78
senior tag

Nálam
Jamo d 7 center
d6 sub
d6 surrand van
fronton meg jamo c 805
atmos Magnat Interior IC 82
Abszolult megfelel az elvárásaimnak

(#171093) BBéci


BBéci
titán

Teszthangokat keresek, egyesével 10-től 20 Hz-ig. Aki tud ilyenekről, árulja el a fellelhetőségét!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#171094) fecke78


fecke78
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=OuNGVkjQw_o
ez nem jó?

(#171095) foltang válasza -KP- (#171086) üzenetére


foltang
csendes tag

Tisztában vagyok a fehér falak előnytelen mivoltával vetítéskor.
Említettem, hogy nem dedikált moziszoba, inkább zeneszoba.
Azonban már megszületett a kompromisszum: lesz sötétített festés, csak ahhoz oda kell érni, jelenleg más felújítási munka is zajlik, meg majd akkor fogok hozzá, ha kint jobb idő lesz, és lehet majd rendesen szellőztetni. Meg még azt is el kéne dönteni, hogy a vászon mögötti falra teszek-e szintén perforált gipszkartont, mert a szoba hosszanti módusát kéne csillapítani, de nem vagyok benne biztos, hogy jó lesz-e így. (Vászon betakar, és nem biztos, hogy az állóhullámot megfelelően csillapítja ez a gipszkarton.) Vagy inkább a hátsó falra csináljak diffúzort, vagy valami nem párhuzamos fa előtétfalat... Ezen lamentálok.

(#171096) foltang válasza BBéci (#171093) üzenetére


foltang
csendes tag

Pl audacity-vel tudsz generálni.

(#171097) Dorian válasza BBéci (#171093) üzenetére


Dorian
félisten

Dobj fel laptopra egy REW-t ès pontosan olyan hangot generálsz amilyent szeretnèl.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#171098) denesdr válasza BBéci (#171093) üzenetére


denesdr
addikt

Vannak sweepek, mindenféle zajok, meg tudsz saját frekvenciát is generálni, letölteni: [link]

(#171099) Dorian válasza foltang (#171095) üzenetére


Dorian
félisten

Szoba mòdusai olyan alacsony frekvenciák, amik csillapìtásához ilyen jellegű megoldás nem alkalmas. Diffùzor meg főleg nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#171100) alphamooncam válasza BBéci (#171093) üzenetére


alphamooncam
őstag

Tudtommal REW-el, és Audacityvel is magadnak is generálhatsz és menthetsz tetszőleges hangot.

jav: Megelőztek.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.