Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122001) sony309 válasza dgyuri0123 (#121936) üzenetére


sony309
őstag

Húzz egy kábelt az ELMŰ alállomástól! :DD

S3x, hifi & rock and roll

(#122002) MasterMark válasza Joshi (#121983) üzenetére


MasterMark
titán

User error miatt nem a technológia a szar...

Switch Tax

(#122003) z123456789 válasza Ragadozó (#121973) üzenetére


z123456789
addikt

Gratula, csak összejönnek azok a dobozok. :C

(#122004) mp54


mp54
senior tag

Legalább 60 kg/m3 sűrűségű anyagból kellene (mondjuk 5 cm vastag) hangelnyelő panel(ek).
Ilyen szivacs valszeg nem jön össze. A bolti kész panelek drágák. Marad a kőzetgyapot, melytől idegenkedek, lakásba bevinni.
Hogyan oldható meg a kiporzás 100%-os megakadályozása?
Kösz.

(#122005) Tamoo válasza mp54 (#122004) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

(#122006) bajnokpityu válasza mp54 (#122004) üzenetére


bajnokpityu
félisten

11e/db
kőzetgyapot, nem friz,és jól működik többünknél.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#122007) mp54 válasza bajnokpityu (#122006) üzenetére


mp54
senior tag

A szobám utózengése:

Tehát nekem basszust kell elnyelni, ez pedig nem erre javasolt...
Szerk: most számolom: a sűrűsége 155 kg/m3. Akkor hogy is van ez? :F

[ Szerkesztve ]

(#122008) Tamoo válasza mp54 (#122007) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem ezt azzal beszéld meg akinek fizettél a mérésért, tanácsadásért.

[ Szerkesztve ]

(#122009) bajnokpityu válasza mp54 (#122007) üzenetére


bajnokpityu
félisten

70-100Hz környékét egyik lap alakú csillapítás se fogja leszedni.

Krisztián sarokba való basszuscsapdái viszont 40-90Hzig nálam jól működtek. Ez kőzetgyapot háromszög+szivacs előlap kombinációja. Kell vagy 4 belőle, hogy érzékelhető legyen a hatása.

Tamoo:nyilván, az hozzátartozik a munkához, de ettől még nem tudok róla, h Krisztián paneleit túl sok helyen mérték volna. nekem viszont van emos mérésem előtte-utána állapotról. :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#122010) spiky03


spiky03
veterán

Hátha valakit érdekel.
Nagy akció a StreamAudio-nál: Dali Lektor 6

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#122011) liszi70 válasza mp54 (#122004) üzenetére


liszi70
nagyúr

"...kőzetgyapot, melytől idegenkedek, lakásba bevinni."

Nem az üveggyapot az, aminek veszélyes lehet a kiporzása?

(#122012) Norbi 72 válasza spiky03 (#122010) üzenetére


Norbi 72
veterán

+ center + háttér(1) 370...

A szett 290.

:N

(#122013) lemmy9 válasza liszi70 (#122011) üzenetére


lemmy9
őstag

Mindkettő veszélyes.
Szinte ugyanúgy készül az ásvány, és az üveggyapot is. A tüdő nem csipázza.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#122014) Mezga Aladár válasza liszi70 (#122011) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kőzetgyapot hátránya: hasonlóan az üveggyapothoz belégzése veszélyes.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#122015) Shingen válasza Ragadozó (#121973) üzenetére


Shingen
addikt

Gratula. Jó kis cucc.

風林火山

(#122016) liszi70 válasza lemmy9 (#122013) üzenetére


liszi70
nagyúr

OK, nem tudtam. Csak az üveggyapot veszélyeiről hallottam eddig.

(#122017) spiky03 válasza Norbi 72 (#122012) üzenetére


spiky03
veterán

Bocsi nem néztem utána, csak jött a link. :DDD

Így valóban nem éri meg az árát a külön front. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#122018) Quetz válasza liszi70 (#122016) üzenetére


Quetz
őstag

Ha közetgyapotot keretbe rakjuk, amit mindkét oldalról akusztikailag transzparens anyaggal burkolunk, akkor nem lesz probléma. Az Airrock HD ismertetője kiemeli, hogy : "Javasolt a használata olyan szerkezetekben is, ahol a kőzetgyapot közvetlenül áramló levegővel találkozik.". Az ára sem vészes a 2015-ös árlista alapján.

(#122019) jézusom


jézusom
addikt

Szerintem zárt dobozba lehet tenni a gyapotot, de a reflex nyíláson kijön, aztán lesz mindenféle gyulladásos tünet.

(#122020) liszi70 válasza Quetz (#122018) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, sokan használják ezt akusztikai panelként. Vászon- vagy egyéb textil-borítással.

"Javasolt a használata olyan szerkezetekben is, ahol a kőzetgyapot közvetlenül áramló levegővel találkozik."

Oké, de az a kérdés, hogy az a közvetlen levegő belső, vagy külső térben áramlik-e. :)

Nyilván nem kell túldramatizálni a kérdést, de bagatellizálni sem szabad. Emlékszem, annak idején az azbeszt is általánosan használt, egészségre ártalmatlan anyagnak számított. Ma meg védőruhás, védőmaszkos asztronauták bontják a nemrég felépített épületek azbeszt-szigeteléseit, és veszélyes anyagként, zárt konténerekben viszik megsemmisítésre. :D
(Nem csodálkoznék, ha pár év múlva hasonló történne a most általánosan használt nikecellel is. Állítólag egyes országokban már nem szigetelnek vele. Hogy igaz-e, nem tudom. Persze az is lehet, hogy azokban az országokban egy másik szigetelőanyagot gyártó lobbi volt az erősebb és ennyi. :D)

[ Szerkesztve ]

(#122021) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Sziasztok!

Van valaki Bp. 11. ker. környékén, aki -megbeszélt díjazás mellett természetesen- hajlandó lenne Denon X4000-4200 vagy Yamaha 3030-3040 típusú erősítőjét áthozni egy próbahallgatásra? :))
Saját rendszerben való meghallgatás nélkül nem szívesen veszek, de az elérhető kiszemelt használtak nem Bp-n vannak és az online rendelés + előre tudott elállás kombót nem tartom annyira módinak.

:R

(#122022) Dorian válasza liszi70 (#122020) üzenetére


Dorian
félisten

Kőzetgyapotot fríz anyaggal burkolni kell az esetleges kiporzás ellen, pont. Lehet legyinteni, vagy elpoénkodni a témát, de fő a biztonság, gondolom senkit nem fog megnyugtatni tüdőrák diagnosztikakor, hogy anélkül olcsóbb volt, vagy esetleg jobb hangcsillapító hatással rendelkezett.

Nikecell tök más téma, sok helyen azért nem szigetelnek vele, mert égés esetén mérgező gázokat bocsájt ki, aztán a polgár ha nem a tűzben, akkor esetleg mérgezésben hal meg.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#122023) liszi70 válasza Dorian (#122022) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Kőzetgyapotot fríz anyaggal burkolni kell az esetleges kiporzás ellen, pont."

Kérdés, hogy az a "fríz anyag" mennyire engedi át a mikroszkopikus részecskéket.

Egyébként lehet tudni, hogy a Pityu által linkelt "gyári" kőzetgyapot panel mivel van burkolva?

[ Szerkesztve ]

(#122024) Valkűr


Valkűr
őstag

Aki normális hálózatot akar kiépiteni, de a Furutech termékeit nem engedheti meg magának azoknak javaslom a Livolo termékcsaládot. Több esetben látom, hogy fórumokon drágábban adogatják el mint amennyiért az üzletben bárki megveheti. Ezért gondoltam, hogy megosztom veletek, hátha valaki nem ismerné.

[link]

A másik amit úgy gondoltam szintén megosztok, hasonló észrevételek végett az a Kontaset elosztok forgalmazója:

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#122025) liszi70 válasza Valkűr (#122024) üzenetére


liszi70
nagyúr

"fórumokon drágábban adogatják el mint amennyiért az üzletben bárki megveheti"

Ez roppant életszerűtlen. Hacsak nem hiánycikk, vagy ha mégsem pont ugyanaz, mint a széria.

(#122026) Valkűr válasza liszi70 (#122025) üzenetére


Valkűr
őstag

Szerinted viccből irtam? Nem hiánycikk, mivel én is itt rendeltem. Nem akarom belinkelni ki , hol és mennyiért adta, de a 4900 ft-os aljzat 5500 -ban volt meghirdetve egy hónappal ezelőtt.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#122027) Mezga Aladár válasza Valkűr (#122026) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

H&lyék mindig vannak. :U

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#122028) liszi70 válasza Valkűr (#122026) üzenetére


liszi70
nagyúr

És tök ugyanaz volt? Közgazdasági nonszensz, de igaza van Aladárnak. :D Egyébként végül is el tudom képzelni, hogy némelyek nem keresnek rá az eredeti árra, butaságból vagy lustaságból.

[ Szerkesztve ]

(#122029) Valkűr


Valkűr
őstag

Szoktam látni a Lappnak a CY100 kábeleit is 1500-2500 métere áron is. Épp ünnepek elött rendeltem belőle 3 métert, 990 ft volt métere.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#122030) Valkűr válasza liszi70 (#122028) üzenetére


Valkűr
őstag

Igen ugyan az, csak ez az egy fajta aljzata van a Livolónak, annyi hogy 2 szint forgalmaznak a fehér és a fekete zafir üvegest. Küldtem privit :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#122031) xxlongikaxx válasza liszi70 (#122020) üzenetére


xxlongikaxx
aktív tag

En tuti nem raknek a lakasomba sem uveg sem kozetgyapotot barmivel burkolva sem. Lehet nem karcinogen mint a azbeszt, de hogy szur az tuti.

(#122032) Ed Parker válasza lemmy9 (#122013) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ott a pont, mindkettővel dolgozok.
De a kőzetgyapot a kevésbé sz@rabb.
Pl a Paroc Royal az be van vonva egy spéci réteggel, amitől nem porzik.

[ Szerkesztve ]

(#122033) Mezga Aladár válasza Ed Parker (#122032) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Aludnál vele egy szobában?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#122034) Ed Parker válasza Mezga Aladár (#122033) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Simán, akartam is venni, csak nem olcsó cucc.
Ez tkp erre van kitalálva, iskolák, termek visszhang csökkentésére, ha jól emlékszem 20mm vastag.
Kb 8m2 van egy dobozba és 280€, pont a spéci bevonat miatt.

Lemmy: lehet vele kísérletezni, nem tudom mennyire tartós, kockáztatnád az egészséged?

[ Szerkesztve ]

(#122035) lemmy9 válasza Ed Parker (#122032) üzenetére


lemmy9
őstag

Mi van, ha egy vékony lakkréteget fúj rá az ember? Az megkötné a kiporzást.

Szerintem!

(#122036) Ed Parker válasza lemmy9 (#122035) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezek ilyen cuccok:

(#122037) Quetz válasza Ed Parker (#122036) üzenetére


Quetz
őstag

Megnéztem, a dynavoice akusztikai paneljei üveggyapot töltettel rendelkeznek. Van egy olyan sejtésem, hogy 1 panel árából kijön 6m2 rockwool + keret és vászon.

(#122038) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!

Az Oppo lejatszok minosegi sztereo zenehallgatásra is megfelelőek?
Jó a sztereó kimenetuk?

Robik: mely modelleket lehet "okositani"? Korabban te segitettel Piooner esetén, amiért továbbra is hálás koszonet!!

(#122039) dunkel válasza xtremetuning (#120221) üzenetére


dunkel
őstag

Még karácsony előtt sikerült eljutni xt-hez. Kérte írjak pár sort, hogy mi volt, ekkor még nem tudtam, hogy a fórumra szánja. De legyen, copy-paste, uncut. Előszóként még annyit annak aki nem ismer/hallgatott ilyen kvalitású rendszereket (én sem), hogy ezt nem lehet sem elképzelni sem leírni (ez sajnos komoly, nem nyalás). Kb. akkora az ugrás mozin a HMS-ben lévő Synthesis rendszer és pl. az én rendszerem között, mint xt rendszere és a Synthesis közt. Pedig az a JBL maga a Kánaán.

A sztereó lánc tudásának kb. a 10%-át ha kihallottam. Annyira más dimenzió mint amikhez eddig közöm volt és van otthon is. Emlékszel az elején le kellett lassítani, már egy cintányér ütésben is több az info mint otthon egy egész nagyzenekarban... Azt a tracklistet meg kéne 2 hónapig hetente hallgatni nálad úgy, hogy előtte mondasz mindig 3 mondatot. Lenyűgöző na, legyen ennyi elég. :P

Mozi az olyat tol, erősen kéne. Ott a mozi tér, információ a basszus tartományban, sebesség, koncerten az élethűség és zeneiség, természetesség, óriási dinamika, torzítatlan óriási hangnyomás, annyi részlet és finomság...

Nehéz bármiféle konklúziót levonni, vagy ha igen azt is csak a saját rendszeremre vonatkozóan tudok a tapasztaltak alapján.
Kb. kijött, hogy jelen 17nm szobában jó mélyeim nem lesznek, 150Hz alatt olyan utózengés van elmaszatolja. Eddig nem is zavart/tűnt fel, egyre jobb lett a hang a szub meg kábel cserével, de ez nagy pofon volt. :D Az extrákról amiket a procid, a JL-ek stb. hozzátesz nem is beszélek, a következő lakásunkban kellő méretek és megfelelő környezet lesz teremtve az alapokhoz, aztán meglátjuk meddig ér a takaró (Halcrotól egyből nedves lesz).
A bogár zizeg, suttogja, hogy kell menni dobozcserébe és szép lassan felépíteni köré új rendszert stb.

(#122040) bajnokpityu válasza dunkel (#122039) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nah, mi sztem jobban értékeljük XT láncát, mint XT maga.
aszongya a múltkor: a JBL majdnem tudja az ő hangját töredék pénzen. háát, mondom, sztem nagyon nem.
naés ugye, h nem túlzás az I love halcro (és XMC-1)?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#122041) lemmy9 válasza Gergőke88 (#122038) üzenetére


lemmy9
őstag

Igen jó, bár van aki fanyalog. Keresd robi-k aláírását.

Szerintem!

(#122042) robi-k válasza Gergőke88 (#122038) üzenetére


robi-k
őstag

Mint ahogy (#122041) lemmy9 is írta, nem mindenkinek jön be az OPPO-k DAC-ja :)) , de azoknak pl. ott van helyette a CA Azur 752 (nemsokára lesz a CXU is) vagy esetleg a Primare BD32MK2.

Alapban sztereóra a Sabre-s105/105D modell a megfelelő, a 103/103D modelleket igazából azoknak készítik, akiknek úgy sem kell a beépített DAC, hiszen a lejátszót HDMI-n fogják rákötni egy jó (olvasd - felső-kategóriás) AVR-re vagy proci-végfok párosra. OPPO-t venni pl. egy olcsó AVR-hez vagy kis TV-hez meg szimplán pénzkidobás, kb. olyan, mintha egy Trabantba Porsche motort tennél, úgysem fogod tudni kihasználni a motor tudását.

Nekem pl. tetszik az OPPO 105/105D DAC hangjának karakterisztikája, és ez még fejleszthető/javítható is: már tuning készletként kapható hozzá audiophil minőségű recklok áramkör a procihoz és lineáris táp is, nemsokára lesznek új oszcillátor modulok 100MHz-es Crystek kvarcokon a DAC-hoz (a mostani 50MHz-ek helyet, a sigma-delta DAC-nál nagyon nem mindegy a kvarc minősége és az alapfrekvencia, dúrvan kihat a kapott hangra). Igaz, ezek nem épp olcsó fejlesztések, de árban sokkal olcsóbbak, mintha készen megvennéd pl. az Audiocom Signature Edition kivitelű 105/105D lejátszót.

(#122043) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

rendszertávnak még mindig Harmony-t érdemes választani?
Elég jó az ONE, vagy ad valami pluszt a böszme 1100? :)

(#122044) gabo01 válasza dunkel (#122039) üzenetére


gabo01
senior tag

Na ezért nem szívesen hallgatok meg az enyémnél nagyságrendekkel jobb rendszert mert utána nincs kedve az embernek otthon bekapcsolni sem a sajátját! :B :K :W

Még nem hallotaam xt rendszerét de nekem pl Pityu sztereója is ilyen problémákat szokott okozni és a végleges moziját még nem is hallottam! :DDD

(#122045) Mezga Aladár válasza dunkel (#122039) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most ez reklám :D , vagy csak az elképedés?
Nagy tapasztalat, egy kompromisszum mentes igazi High-End cuccot meghallgatni. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#122046) mhmpista válasza dunkel (#122039) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Szépen leírtad hogy szóhoz sem jutsz. :D
Akkor megkell hallgatnom azt a jblt abból már tudok matekozni. :)
Majd egy sör mellett jól elmondod.

mi még mindig várjuk a kisasszonyt, jól elvan nem akar megszületni

(#122047) Livius


Livius
őstag

Hello!
Az LCD TV-émen csak optikai hang kimenet van, gondolom az S/PDIF, viszont az erősítőm csak Digitális coax bemenettel rendelkezik. Ehhez a neten találgattam átalakítókat. Azt kérdezném, hogy van valami fontos dolog amire figyelni kell ilyen használata esetén, és hogy egyáltalán ez a fajta átalakítási megoldás tutira jó módszer lehet, hogy végre összetudjam kötni a TV-met az 5.1-es erősítőmmel?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#122048) BBéci válasza Livius (#122047) üzenetére


BBéci
titán

Más módszerről nem tudok, tehát amit kinéztél, az megfelel a célnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#122049) zetecR válasza Livius (#122047) üzenetére


zetecR
addikt

Milyen TV? Lehet, hogy csak 2.0 jön ki belőle digitálisan.

(#122050) blakey válasza zetecR (#122043) üzenetére


blakey
titán

Szerintem elég a One, 1100-at nem próbáltam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.